Sue Ir. de Ridder meent, dat wij meer rundvee moeten gaan houden De wolprijs is te laag maar veel Texelse grond is alleen geschikt voor schapenhouderij vindt het geluk. Texel in 1948 (Slot wolprijs-dobat) Thans zijn de gedwongen leveranties misschien niet meer nodig, maar in '46 en 47 wegens de zwarte handel nog wel. Bij vrije handel bestaat de kans, dat wij hogere prijzen bedingen. Wat het prijsverschil tussen merino en cross breed aangaat, de prijzen komen dichter naar elkaar toe. deze tendenz ligt in de markt. De merino is aan het dalen, de cross breed aan het stijgen. Mis schien brengt '49 nog een gedwongen levering, misschien niet. Mej. Dijt: In de oorlog is de wol- feredatie door de bezettende macht als werktuig bij de levering gebruikt, thans doet zij deze dienst voor de eigen regering. Antw.: Wij waren geen werktuig van de bezettende macht, maar het rijksbureau leidde de levering. De di recteur kreeg een zeer prettig bewijs van goed gedrag en twee weken gele den is hij hoogstelijk onderscheiden door de Paus. De Wolfederatie van toen is niet die van vandaag. Thans werkt zij over het gehele land en alle boeren kunnen door haar hun belangen doen behartigen. Bij wijze van deze grap merkt spr, op dat wij vandaag de dag het land beter zwaar verhypotheken kunnen en een eigen industrie stichten als ant woord op de hoge dividend, door de industrie uitgekeerd (Maar intussen is de waarheid bitter en geen grapje. Red De verwerkingn door de fabrikanten geschiedt ook volgens de geleide econo mie. Anders was een knot wol nog tweemaal zo duur. De fabr zijn gebon den aan door de prijsbeheersing gecon troleerde calculatieschema's. Mej. Dijt: Wat worden de fabrikan ten veel prettiger geleid dan de boeren Zij maken prachtige dividenden, dank zij de geleide economie. Dhr Sijbr. Keijser: In de commissie er te licht over heen loopt. Hij vroeg waarom men de boer de prijs niet geeft. Antw.: de prijs moet niet duurder wor den. want anders wordt de consumen tenprijs te hoog. Er gaan n.b. 5 knotten uit een kg. en zo'n knot kost 2.60 De grondstof maakt minder dan 50 pet uit van de prijs, bij een costuum vijf tot tien pet. Dlir Sijbr. Keijser: De prijsbeheersing meet met twee maten. Spr. zegt, dat de federatie slechts een adviserende stem MIJNHEER PIMPELMANS Plaatjes en versjes 11 Naar het Engels Vandaag was mr. Darnay In wat Sue noemde een van zijn „wilde buien". (Ze had opgemerkt, dat de „wilde buien" altijd kwa men na een lange periode van geconcen treerd werken En als hij was zoals nu, wist je nooit wat hij zou gaan doen of zeg gen Nu was het totaal onmogelijk niet naar het schilderij te kijken en dus keek Sue er naar en het hart zonk haar in de schoenen Zij was er zo zeker van geweest, dat hij be zig was iets prachtigs te scheppen, want hij was een buitengewone man en hij had er met zichtbare inspanning aan gewerkt. „O!" riep Sue, zó verschrikt door het vreemde ding, dat ze zag, dat ze onmogelijk haar teleurstelilng kon verbergen. „Nou, juffer Soes je hebt het gezegd,' zei hij lachend. „Een hele bladzij critiek in één enkel woord, hè?" „Het is natuurlijk nog niet af," zei ze ver goelijkend „Als 't af is zal 't zeker wel mooi zijn.' Neen het is af," zei hij en hij nam een penseel en tekende het met een paar vlugge streken. En toen liet hij zich op het gras vallen. „Je vindt het lelijk. Soes," zei hij blij glimlachend. „Maar dat vermoedde ik wel. Waarschijnlijk zal niemand het mooi vinden „Ik ik heb helemaal geen verstand van in de prijzencommissie heeft. Onder de huidige verhouding is het zonder in grijpende bepalingen als heffing op in gevoerde wol enz. enz. niet mogelijk de prijs te verhogen. Dhr Sijbr. Keijser vindt, dat de spr. van 5 personen, die de prijs bepaalt, zit de grootste macht aan de kant van de industrie. Antw.: Neen, de industrie heeft minder te vertellen dan wij. Door onze invloed zaten wij vaak boven de markt, maar de regeringspolitiek schrijft voor. dat de wereldmarkt als basis wordt genomen. De Stichting wil uitkering zien op basis van kostprijs. Dhr. Keijser: Wij betalen omzetbe lasting op de ruwe wol nl 3 pet. Antw.. Mogelijk, dat hier de Inspecteur meer van af weet. In de wolhandel behoeft geen omzetbelasting te worden betaald. Dhr. P. Kikkert: Wij werken volko men voor een buitenlandse marktprijs, dat vind ik helemaal fout. Wij moeten tenslotte tegen hoger kosten produce ren. Staande ter vergadering wil ik de uitspraak van de aanwezigen wel eens horen. Applaus. Antw. De regeringspolitiek moeten wij terzijde houden van de Wolfedera- tic Volgens de statistieken levert een schaap 1.43 lammeren. Bij een prijs van 20.wordt dat bijna 30.Daar komt bij een vleesopbrengst van 40. doch maar 10.aan wol. De wol is dus slechts 20 pet. van de opbrengst. Als de vleesprijs goed is, is de teelt ren dabel in streken, waar het vleesschaap wordt gehouden. Wij op Texel produ ceren helaas geen vlees. Daarvan pro fiteert de Zuidhollandse boer, die een behoorlijke prijs maakt voor de slacht schapen de prijs van schapenvlees ligt nl. gelijk aan die van het runder vlees. Voor de oorlog was dat anders, toen lag de prijs van het schapenvlees lager dan van het rundervlees. Waarom werd de wolfederatie opge richt? zegt spr. Omdat verhouding tus sen de prijs van de producten in de win kel en die, welke de boer voor de grondstoffen maakte, scheef was. Wij willen ervan overtuigd zijn, dat wij een hebben elk jaar wol te verkópen, wij willen er van overtuigd zijn. dat wij een goede prijs krijgen. Wij vragen ons af, wat de wol had opgebracht, als de verkoop vrij was ge weest en er geen zwarte handel werd bedreven. Welnu, dan hadden wij min- dcr ontvangen dan nu. Alleen volgend GAAT PAARDRIJDEN. door G. TH. ROTMAN. schilderijen." „Maar je weet heel goed, wat je mooi vindt en wat niet, zei hij met een tinteling in zijn ogen. „Lieve juffer Soes, je bent in je oordeel zo precies als het publiek en toch is er zoveel echts en fris in je, dat onweerstaanbaar is. En je vindt dus niets aan nujn „Wilg in November"?" Ze keek weer naar het schilderij, in de hoop nog van mening te kunen veranderen Op de achtergrond stond de wilg en door zijn kale. bruine takken zag ze de grijze he mel met donkerder wolkslierten. Het was alles koud en grauw en het was dik ge schilderd met klodders en zware penseel streken. „Je staat er te dicht op," zei hij, met be langstelling naar haar gezicht kijkend. Hij had zijn pijp opgestoken en nu wees hij met de steel, op een manier, die zij goed kende, naar een rotsblok. „Ga daar zitten," ver volgde hij. „Ik moet thee zetten," zei Sue, „en de slager „Doet er niets toe." Ze liep naar het rotsblok, ging er op zitten en keek weer naar het schilderij. Van hier gezien was het ongetwijfeld veel beter, maar zelfs nu kon ze nog niet vinden, dat het mooi was. „Nu wat is mijn vonnis?" vroeg hij. „Och ik weet niets van schilderijen af, waarom moet ik er wat over zeggen?" Voor mij is van groot belang de in druk. die deze proefneming op een onop gevoed toeschouwer maakt." Sue werd kwaad. Ze zei hem, dat ze een uitstekende opvoeding had genoten. „Jawel," zei Darnay lachend, „maar van jaar zou bij een vrije markt hoger prijs mogen worden verwacht door de stij ging van de cross breed. Spr. staat een ogenblik stil bij de strijd tussen indus trie en landbouw. Wij leveren aan tien breigarenfabrieken. Laten wij 50.000 landbouwers begrijpen, dat wij eerst dan iets in de melk te brokkelen heb ben als wij ons verenigen. Onze pro ducten bij elkander gebracht geeft dit een indrukwekkende hoeveelheid, al heeft de Hollandse boer geen kudde van 3000 schapen. Texel levert ieder jaar 70.000 kg wol. Eigenlijk moeten wij de wol niet alleen gezamenlijk ver kopen, maar. tevens moesten- wij het grootste deel terug kunnen kopen, dan snijdt het mes aan twee kanten. Hierna was het woord aan de heer Th. Hin: De Wolfederatie is onze Ver eniging De een mag sympathieker tegenover haar staan dan de ander, wij moeten er wel van doordrongen zijn dat wij en bloc pas sterk staan. Het voorstel van de heer Kikkert om bij zit ten en opstaan te demonstreren of men het met betoog inzake de prijzenpolitiek eens is of niet zou ik niet willen aan vaarden. Al zou de hele zaal blijven zit- hen, wij zouden er toch niets mee be reiken. In 1947 konden wij het ook niet eens worden over de wolprijs. Men wees ons toen op het feit dat Texel nog 10 pet. van de Nederlandse productie levert. Over het algemeen is de scha penhouderij wel lonend en ten tweede is schapenhouderij buiten Texel een on derdeel van het bedrijf. Ten gunste van Texel kon de Minister geen prijzen gaan opvoeren, daar van deze politiek ook geprofiteerd zou worden door boe ren van de vaste wal. die best uit kun nen komen Toen kregen wij deze tip: bepleit een toeslag voor Texel. Het eerste jaar struikelden wij. Toen de prijzen zo zeer daalden, dat wij niet meer konden uit komen gingen wij naar Den Haag. Resultaat: toeslag voor Texelse fokschapen. Uit het debat tussen de heren Ha- verhals en Keijser typeerde mij dat de industrie sterker staat dan onze land bouw. Dat moeten wij helaas zo vaak op allerlei gebied erkennen Landbou wers let op Uw zaak. Waarom worden wij zo vaak in de hoek gedrongen waar de klappen vallen? Doordat wij nog niet sterk genoeg georganiseerd zijn, door dat velen te kort schieten in hun gevoel voor vereniging. De enige methode is tegenwoordig macht tegen macht. Vele boeren vinden een gulden per bunder als bijdrage voor een organisatie te hoog. Laten wij eens naar de arbeiders kijken wat die voor een organisatie over hebben. Critiek is goed, mits op bouwend. Men houde er rekening mede. dat een vereniging met een slechte kas niet kan doen wat ze wil. Een mooi succes van onze organisatie was de voertoewijzingvan 60 kg en later nog eens 25 kg. Ir de Ridder (Stichting v. d. Land bouw): Bij behandeling van de land bouwbegroting in de Tweede Kamer heeft de Minister gezegd, dat de rege ring op het standpunt staat dat de land bouw recht heeft op bestaanszekerheid Worden door haar bepaalde winsten onthouden, dan komt een en ander de m ij n standpunt beschouwd heb je dat niet Van m ij n standpunt ben je een wilde, juffer Soes. natuurlijk een intelligente wilde, een soort van vrouwelijke Vrijdag, die op mijn eenzaam eiland is verschenen. Ja dat is precies wat je bent. Kom vergeet die verduivelde slager en vertel me wat je ziet." Sue probeerde de slager te vergeten geen kleinigheid, want er was geen ons vlees meer in huis en keek weer, met' inspan ning van al haar aandacht, naar het schil derij. „Ja," zei ze, „nu zie ik het toch veel beter. Het is niet mooi, maar 't is zo e c h t de takken zijn zo dichtbij en de lucht is zo ver weg Hoe hebt ge dat gekregen?' „Ga voort," zei Darnay, een en al aan dacht, „ga voort, juffer Soes." „Die wolken zijn ijl en ge ziet ze toch zo goed en ge zoudt zeggen, dat ze bewegen en dat stukske blauw in de lucht lijkt vreselijk ver weg." „Dank je," zei hij zacht. Ze keek hem verbaasd aan „Ga voort," vervolgde hij, „en zeg volko men eerlijk, wat in je opkomt. Het is heel belangrijk." ,,'t Is vreemd." zei Sue, „maar het maakt mc bang Er is iets wilds in dat schilderij 't lijkent wel vreemd, 't Is 't is als een tijger, mr. Darnay." Het Bleef even stil na deze woorden en Sue sloeg de angst om 't hart (het was eigen lijk vreselijk, zoiets van een schilderij te zeg gen, en dwaas ook! Hoe kon een wilg nu wreed zijn als een tijger?). Maar hij had haar gevraagd, de waarheid te zeggen en iets, sterker dan zijzelf, scheen haar te dwin gen, dat te doen. S.V.C. De Cocksdorp In 1948. Gaarne sohrijf ik een overzidit van het wel en wee onzer ver. in 1948, spe ciaal voor de oudere personen, die ons een warm hart toedragen. Het begon niet zo rooskleurig, daar het eerste elftal alle zeilen moest bij zetten om zich in de 3de klas te kunnen handhaven. Week op week werd een nederlaag geleden. 7 Maart tegen JVC 2 was de grootste dag voor ons De ver liezer zou immers naar de 4de klas de graderen! Onze jongens hebben geluk kig alles op alles gezet en de tegen stander de vlag doen strijken (3-0) Na deze moeilijke comp. stelde ons bestuur een wisselbeker beschikbaar voor de sterkste club uit de NHVB op het eiland. SVC verraste vriend en vij and door Texel 2 met 2-0 te verslaan. In de demi-finale verloren wij in de laatste minuten van ZDH met 1-0. OW won de beker. Ook bij de zomersport was SVC pre sent. Wij namen deel aan de atletiek wedstrijden te Den Burg, uitgeschre ven door de Ni win. Onze dames-esta fetteploeg (A. Waldus, F. Meindertsma, L v.d. Werve en R. Kos) won de le prijs. Voorts won mej. F. Meindertsma op de 80 m. en bovendien werden nog twee 2e en tlwoe 3e prijzen behaald. 26 Juli werden enige leden na een diensttijd van 2V2 jaar in de tropen, feestelijk ingehaald Onze gedachten gaan uit naar Indo nesië, waar nog meer leden hun zware taak vervullen. Mogen ook zij spoedig gezond en wel in ons midden zijn. 28 Aug. was de V.V. Freno uit Fra- neker onze gast. Deze 3e klasser zou uitkomen tegen onze grootste kracht patser van ons eiland, nl. Texel 1. Nog nooit was een dergelijke wedstrijd op ons veld gespeeld Alvorens dit ge schiedde, was het veld rondom van wit te paaltjes voorzien en was alles zo goed mogelijk vooi elkaar gebracht. landbouw ten goede, wanneer door zekere wereldmarktprijs moeilijkheden rijzen. Men heeft geleerd, dat men bij een stabiel prijspeil meer voordeel heeft dan bij geweldige schommelingen. Wij hebben eind '46 begin '47 stappen ge daan bij de Minister van Economische Zaken tot verkrijgingvan hogere wol- prijzen daar wij voelden, dat de prijzen voor de specifieke schapenbedrijven als op Texel aan de lage prijs waren. Ons werd geantwoord, dat de prijs moest worden aangepast aan de Wereld markt. Wij fokken vlees-wolschapen en niet wol-vleesschapen. De schapen- vleesprijzen zijn gelukkig gunstig aan gepast, hetgeen door ons werd uitge lokt. Voor de wol kon geen aparte kostprijs worden berekend, mén be schouwt het als een bijproduct. Daarop hebben wij verzocht op andere wijze- te helpen en uit de toeslag van 28 millioen gulden een paar ton voor Texel be schikbaar te stellen. Op-de duur kun nen wij er niet komen met handen op houden. Wij moeten tot een bedrijfs voering komen die rendabel is, mis schien moeten wij meer rundvee gaan houden. Ook deze spreker wees op de nood zakelijkheid van een krachtige organi satie. Het stemt tot voldoening, dat de Wolfederatie samen met de Stich ting eendrachtig strijd wil voeren tegen de industrie. Onze org. moeten nauw samenwerken niet de coöperaties. Spr. zegde toe naar de aangelegenheid van de omzetbelasting te informeren. Op enkele punten was hij reeds geslaagd deze opgeheven of verminderd te krij gen Wat de uitkering inzake de ge vorderde schapen en koeien betreft deelde spr. mede, dat deze aangelegen heid binnenkort in openbare behande ling komt: het wachten tvas op een wettelijke regeling. De heer Hin dankte de aanwezigen voor de belangstelling. Hij geloofde dat deze avond verschillende duistere pun ten waren opgehelderd en dat weer eens is bevestigd, dat men voortdurend paraat dient te blijven „Uit de mond der kinderen en zuigelin gen mompelde mr. Darnay „Zijde niet boos?" „Neen ik buig mijn hoofd in 't stof. Je hebt volkomen gelijk, juffer Soes. Ik was razend van woede, toen ik dat schilderij maakte. Ik dacht, dat ik de woede overwon nen had maar dat was niet zo Sue begreep het. „Natuurlijk'riep ze Ge hebt oe gevoel er in geschilderd' „Maar dat had ik niet moeten doenT' ant woordde hij. „Jij schijnt te denken, dat dat goed is. maar 't is juist helemaal verkeerd. Wat betekenen mijn gevoelens nu? Ik moet alleen maar een aanschouwend oog en een kundig hand zijn. Ik moet de bloem of de boom, die ik schilder gelegenheid geven, hun eigen natuur te openbaren - dat is kunst. Ik meende, dat ik de ziel van die wilg schil derde, maar ik schilderde mijn eigen zwarte ziel en dat is mis! Een kunstenaar moet werken zoals God werkt Stel je voor, dat iemand, die razend van woede is aan een piano gaat zitten en een sonate van Beet hoven speelt en zijn eigen gevoel in de mu ziek legt Zou dat iets goeds opleveren? Neen. natuurlijk. Maar als hij eerst over zijn woede was heengekomen, zou zijn gevoel beter en dieper zijn dan te voren en zou hij aan de muziek beter uitdrukking geven Wij moeten onze emoties gebruiken om onze zielen te sterken en niet de speelbal dier emoties worden." Het waren moeilijke woorden en Sue was verstandig genoeg om niet te antwoorden. Ze begreep maar vaag. wat hij bedoelde, kon de zin er van niet volkomen dwoorgron- den. Hij was kwaad en gekrenkt dat sprak Texel 'heeft die naam van het eilan hoog gehouden door op faire wijze ml I 4-1 te winnen. 6 Sept. wonnen wij d OW-heker. 12 Sept. begon de com]4 met senioren en 1 adsp. elftal. Het re sultaat was niet daverend, doch ooi niet slecht. Ons le staat op de derd plaats iets beneden de aanvankelijk verwachting. _1 i Door tekort aan spelers zakte he X eerst zo goed gestart 2e af. De adsf - onze hulde! Vol vertrouwen gaan we 1949 tegs moet. 11 Alvorens te besluiten, mijn hartelijk! dank aan de Texelse Crt, voor de sponf lane medewerking in het afgelopen jaas ondervonden. I Leden en donateurs, blijft uw sporli vereniging steunen! W. VERSBPUT, Secretaris. g VERENIGINGSLEVEN. tl h Jan. Woningbouwer. Kon. goed t, gekeurd. p 1 Jan. Muziekcorps „Excelsior" f v Oosterend geeft uitvoering. D.E.K. te Den Hoorn krijgt vaan; e del-gelden, bijeengebracht door dorps, r genoten en middenstanders van Dei; Burg. I 10 Jan. Uitvoering Zangver. „Ooi Amore" te Den Hoorn; 15 Jan. te Deiï v Burg. 1 1; Jan. „Herleving" uit De Cocksdorp voert „Marjatta" te Den Burg on j 20 en 22 Jan Uitvoeringen van D.Ei K. te Den Hoorn. Jan. Aarabested. VW Verkeershuij 23 Jan. U.D.I brengt „Het Gehele» van Dr Spencer". ■Tan. Nutsavond. 27 Jan. Feestelijke Vergad. Platte- landsvrouwen. i 28 Jan. Oud-illegale werkers bijeen 24 Jan. Vergad. Bloembollenculi tuur. 28 en 29 Jan. Uitvoeringen To- neelver. ..St. Jan.", „Wie kust de mum- mie?" 6 Febr. Opvoering van „Wilde Ro zen "door „Het Masker". 1 31 Jan, en 7 Febr. Ver v. Oud- leeH voert op Boerenstrijd". Febr. Biljartwedstrijd tussen chauf feurs van TESO en „Fortuna". 7 Febr. VIOS geeft uitvoering ir Oosterend. 4 Febr. Gezelschap Tetman d« Vries treedt op voor de Fryske Krite. 5 Febr. Filmavond van d E.V.C. 29 .Tan. Vergad. Texels Fanfare. - 5 Febr. Vergad, Begrafenisfond.' V.T.O.D. (vervolg pag. 2) LANDBOUW EN VEETEELT. 13 Maart. Uitreiking diploma's v.d cursus Tuinbouw. 9 April. Stierenkeuring te Den Hoorn. - 23 April Uitreiking diploma's aan leerlingen x.d. 1. landbouwschool. Aan stalwedstrijd namen 29 van de... 350 stallen deel. Mei-Juni. Texel verkoopt lamme ren. Aanvoer le markt 1500 stuks, f28- 34; 2e markt 3702 f 26-35 3e markt 2500 f 24-34. 4e markt 2200, -22-32. 5e mark! aanvoer 1600 stuks Prijzen f20,50 toll f 30,—. 21 Juni. Zesde lammerenmarkj, 900 stuks f2432. O'er 6 markten 12300 lammeren, iets meer dan zelfde markten in 1947. 9 Juni. Stamboekpremie'keuring» Kon. Ver. „Het Ned. Trekpaard", afd N.H. te Eierland. Voor kaas van „de Eendracht'^ wordt 26 Vrijdagen achtereen te Alk-,' maar de hoogste markt gemaakt, be-| richt de Texelaar van 19 Juni - 13 Sept. Sohapenfokdag. Oct. Ir. Cleveringa houdt belang-J wekkende causerie voor de land-bou-'- were. Nov. Mond- en klauwzeer op be-.- drijf in De Waal. Jaarlijks wordt 50,000 kg afge keurd materiaal van de noodslaoht- plaats begraven. Volgend jaar (1949) zal dit worden gekookt en tot varkens voer worden bestemd. Nov. Een Belg koopt Texelse ooien Dec. Texel zal de zwoegereziekte onder de schapen gaan bestrijden. Dec. Texel bereikt bet bericht, dat uit het Schapenpotje f 10 per fokooi zal worden uitgekeerd. (och vanzelf wie zou dat niet geweest zijn in zijn plaats? - En het leek baar eiger- lijk geen kwaad ding toe. je woede op zo'n onschuldige manier kwijt te raken door ze te schilderen in de kale takken van een wilg en in de grauwe wolken van de winter hemel. Ze had zich verbaasd over de kalme wijze, waarop hij dc vlucht van zijn vrouw had opgenomen Menig ander echtgenoot zou haar achterna zijn gegaan of zou als een dolle door het huis hebben rondgelopen maar mr Darnay. had al heel gauw zijn werk weer ter hand genomen alsof er niets gebeurd was En nu begreep ze, dat hij zich bevrijd had van wat hem kwelde, door er een schilderij van te makeneigenlijk een prachtig idee. Het was goed voor hemzelf, cr zich van te bevrijden en goed voor an deren, dat het op zulk een aardige rustige manier gebeurde Toen mr Waugh's vrouw er vandoor was gegaan met een handelsrei ziger had hij, een week lang. dag en nacht viool gespeeld totvde buren er bijna gek van werden En toen jamie Duguid van huis was weggelopen om naar zee te gaan, wilde zijn vader hem achterna met een geweer. Zijn vrienden hadden hem dat onmogelijk ge maakt en 't gevolg was geweest, dat hij zich halfgek had gedronken en in zijn nachthemd door de straten van Beilford was gaan lo pen. In mr Darnay's geval was het een beetje anders, moest Sue toegeven, want mrs. Darnay was er niet met een andere man vandoor gegaan, maar in ieder geval bad ze hem slecht behandeld Doch nu moest hij op gelucht zijn en hij zou zeker mooiere dingen gaan schilderen, waarnaar je met pleizier kon kijken. (Wordt vervolgd.) 79. Nu, veel zin bad mijnheer Pimpel- mans er niet in, maar er bleef geen an dere keus over. „Vooruit dan maar!"k' zuchtte by, „maar maak het kort!" En.h terwijl mijnheer Pimpelmans zich aan) de regenbak vasthield, sloegen de tweej boerendochters er op los; of ze een ca-jS napé moesten uitkloppen, waar de moti' in zat. Het daverde zowaar. 80. Toen de broek schoon was, kwa men vest en jas aan de beurt. Het pak had echter jaren in de kast gehangen en in die tijd hadden de motten er lelijk aan geknaagd En toen er dan ook zo lustig op losgeslagen werd, vlogen, tot mijnheer Pimpelmans' ontzetting, niet alleen de kalkwolken, maar ook de vod den er af!

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4