Sue Zo worden de biggen met Bi) Teun Brouwer aan de koffie Wederopbouw in een vogelbroedplaats Er gingen duizenden eieren naar Engeland mMMrm vindt het geluk. runcler-t.b.e. besmei Het was al weer negen jaar ge leden, dat wij een bezoek brachten aan de Schorren, het uitgestrekte broed terrein van grote sterns, vis- dicfjes, zwartkopmeeuwen en nog veel meer vogels, die ons eiland beroemd hebben gemaakt. Teun Brouwer lieeft ons toen hartelijk welkom geheten en hij ons af scheid nodigde-ie ons meteen al uit voor ,,ankomend jaar". Wij beloofden hem op dat moment plechtig ..ankomend jaar" de reünie te gaan vieren, maar intussen dachten wij: niet op de Schorren, ofwij moesten dan de beschikking hebben over een paar stevige laarzen, flinkhoog bovendien. Teun heeft ons destijds namelijk enige keren de reddende hand moeten bieden, toen wij almaar dieper wegzakten in tja. hoe moeten'wij die allesbehalve be trouwbare bodem daar noemen. Hij heeft veel weg van klinkklare modder, als je er in staat tenminste, niet als je die grond daar zo ziet liggen, hij lijkt keihard, maar o, wat bedriegt hier de schijn!! Daar niet meer heen, of... Maar het volgende jaar hebben wij Teun helemaal niet meer ge zien, hem niet, noch zijn Schorren. De oorlog was losgebroken en wij hadden toen geen lust meer om over die vogels te gaan myjneren. Van de zomer had Teun het toch veel te druk voor een onderhoud: hij moest er natuurlijk met de bezoekers op uit en dan r.iet te vergeten: dc inzameling van de tieren van de duizenden zwartkop- i eeuwen! Dag aan dag heeft-ie met zijn manden gesjouwd, om die meeuwen wat te dujinen, want, wat zouden die een onheil ;.<mstichten onder de vogels van ons e.land. als zij niet hevig werden geremd l i hun zucht tot expansie!! Texel, een Kerstbrood. Ditmaal zouden wij Teun eens in zijn woning in Oost gaan opzoeken. Het was ten prachtige dag, het had ruig gevroren en nooit zagen wij het eiland zo schoon dit ijaar als op die vroege morgen. Het eiland geleek een groot Kerstbrood, dat met fijn meel was bestrooid De nok ken van de boerderijen en de schapen- boetjes waren immuum gebleven voor de vorstaanslag en staken als grote rozijnen en stukken gember boven alles uit. Het zou stil zijn, meenden wij, langs de weg van De Waal naar Oosterend: de boeren waren immers in de weer rond hun gebouwen. En bovendien, gedachtig het klaaglied van Jan Agter, verwacht ten wij geen kip langs die Oosterender weg. Dat kwam uit, maarWij hadden buiten de kieviten gerekend! Zij zaten vlak langs de weg in het wit-groene land Plotseling gingen zij op de wieken en daar ving de eerste doorgebroken zonne straal het wit. het glinsterend wit van hun vleugels. De zon kwam sterker door en kleurde de hemel rosig, was tóch nog te zwak om de laatste blauwe vlekken, in het westen, souvenir van de weggeslopen nacht, te annuleren doch dit gaf juist zulk een treffende harmonie, daarboven het zachte waas, dat als een sprei half van de landerijen was opgelicht. Nog nooit hebben wij zoveel geluiden gehoord ver weg het gestamp van het gemaal van Waalenburg, het blaffen van een hond (In vele romans helpt „het blaffen van een hond" de auteur de stemming verdiepen van een of ander tafereel, vaak denk je: al wéér die blaf fende hond', maar let U eens op: er is. altijd een hond aan het keffen!!) haan- gekraai, de ïauwe kreet van een kraai, het gehinnik van een paard, gekwek van ganzen, het geronk van een motor-langs- do-weg, gedokker van een wagen in het dorp De Waal, geblaat van schapen, ge loei van koeien. Dat alles hebben wij ge hoord op die „stille" morgen. Geen enkel geluid is er bij gefantaseerd, misschien hebben wij nog lang niet alles opge vangen! Goudpleviercn herinnerden ons aan het ver gevorderd seizoen. Die vogels zijn uit het hoge noorden, uit Siberië en omge ving, komen afzakken, opgejaagd door de vrees voor een ellendige dood, die hen zou verrassen, zo zij in hun zomergebied bleven rondhangen! Plotseling geeft een van hen een lango, schorre kreet, in drif tige pas stapt het dier voort, het ziet er wel verzorgd uit: vet en rond heeft hem het goede leven gemaakt. Dan staat hij weer ineens met een ruk stil, en met hem de hele colonne, die zich gedraagt als een regiment infanterie; behoedzaam, scherp en snel in het veld. Hier kun je een uur en langer blijven kijken, maar wij willen ook naar Teun. Bij Teun aan de koffie. In zijn huisje op Oost is de koffie bruin, de kachel snort. Wij vertellen hem, dat wij al zoveel vogels hebben gezien, maar Teun glimlacht, als altijd: hij denkt aan z,ijn Schorren, want nergens-op Texel zie je zoveel vogels bij elkaar als in dat ge bied. Geen honderden, maar duizenden! Als wij aan Teun denken, denken wij ook aan deviezen, want hij heeft het afgelo pen jaar vele duizenden meeuweneieren hoeveel weet-ie zo niet meer - uit zijn hoofd naar Engeland gestuurd. Dertig duizend? vragen wij! MIJNHEER PIMPELMANS GAAT PAARDRIJDEN. Plaatjes en versjes door G. TH. ROTMAN. 81. „Ho! Hol" riep mijnheer Pimpel- man.-;. En toen Sientje het jasje uitge spreid omhoog hield, sloeg de arme man zijn handen in de lucht Het jasje was totaal aan flarden. „We hebben mis- sdhien wel een ander palcje voor me neer!" zei Sien; „komt 11 maar mee, dan zullen wc eens zoeken!" Naar het Engels 12. Ze liepen nu samen naar het huis terug, mr Darnay vooruit op het smalle pad, met zijn ezel op zijn schouder en zijn schilderkist onder zijn arm. Zij had ook iets willen dra gen maar dat had hij niet toegestaan ze wist niet of dat beleefdheid was geweest dan wel of hij bang was, dat ze iets in de rivier zou laten vallen. Zij merkte, dat hij weer blij en opgewekt was dat hij de narig heid was vergeten en daar was ze blij om Ze liepen de bocht om en dc molen kwam in zicht Achter hen ging de zon onder en de gebouwen stonden in een rood-gou- dne gloed. Dc oude, verweerde muren had den. in dit licht, een schoonheid, die het hart van elk mens, laat staan dat van een kunste naar moest treffen Het grote, houten mo lenrad, geheel met mos begroeid, glansde als een reusachtige smaragd en een sprankje water liep er overheen en klaterde zacht neer in de poel. Sue keek met bewondering naar het huis. Haar gevoel ging er naar uit als naar een levend wezen en ze begreep, dat je nooit van een modern huis zou kunnen houden op dezelfde manier. Ze zou er wel weer tegen mopperen als ze de volgende morgen in het half donker moest opstaan en naar de lu cifers zoeken en de petroleumlamp moest aansteken als ze weer moest vechten 82. Wegens mijnheer Pimpelmans' dikte was er echter op de hele boerderij geen jasje te vinden, dat hem paste. En hij moest toch weg.... Wacht, dan kon hij de trui van Hannes, de knecht, wel te leen krijgen. Zo'n trui rekte wel mee; die paste dus allicht. En zo vertrok mijnheer Pimpelmans even later, ge tooid met de roodgestreepte trui. met de kleine kweigeest, die in het oude keukenfornuis huisde, maar voor 't ogen blik genoot ze van zijn schoonheid en had het lief en het gaf haar een echt gevoel van thuis te komen, een gevoel, dat ze nog nooit echt gekend had HOOFDSTUK VIII Ondanks de zorgen, die Sue had voor haar nieuwe huishouden, vergat ze Sandy's moeilijkheden niet Ze dacht er over onder haar werk en in bed voor ze insliep en ten slotte besloot ze. er met mr. Darnay over te spreken Ze wachtte tot zij hem „wakker aantrof. Dat was op een dag aan het ont bijt. Er viel een dichte motregen, die bui ten schilderen onmogelijk maakte ..Hoe lang zou dit duren, juffer Soes? vroeg Darnay. toen ze zijn spek binnen bracht 't Kan wel de hele dag duren," zei Sue en zij zag zijn gezich betrekken. Hij was bezig zijn brieven door te kijken en na een ogenblik schoof hij ze ter zijde met een korzeliq gebaar. Houdt ge niet van brieven7" vroeg Sue „Ik haat ze, zei hij. „Leg ze maar in dc la van hetschrijfbureau. juffer Soes Ik zie ze liever niet Waarom kunnen de mensen mij niet met rust en aan mijn werk laten?" „Maar ge hebt ze nog niet eens open gemaakt „Leg ze maar weg." zei Darnay. „Ik weet wat er in staat. Ik moet naar Londen terug komen en schilderijen maken die geld op brengen." Sue nam de brieven op. Zo! Die wilden hem naar Londen terughalen? „Stop ze in 't bureau," herhaalde hij. Het kan best, allemaal eieren van de zwartkopmeeuwen. Er waren er zo veel, dat ik assistentie heb gevraagd van vier man, wij raapten er wel meer dan duizend per dag. en die kun je toch niet allemaal alleen naar de dijk sjouwen. Er hebben meeuwen gebroed, grote sterns en visdiefjes, scholeksters, kluten, tureluurs, grutto's, strandplevieren; de bontbekplevier was er ook, maar dit jaar heb ik geen nest van hem kunnen vinden. De Schorren zijn 150200 bunder groot cn als ik de slikgronden er bij reken die mei laag water droog vallen, dan worden de Schorren uitgestrekt van De Cocksdorp tot dwars van de molen. Wat hebben die Duitsers ook hier huis gehouden, bromt Teun, ik had hier een kolonie grote sterns van 25.000 nesten, maar die Duitsers raapten alle eieren op, van alle vogels. Ze werden volgens hen naar de ziekenhuizen verzonden. De eerste twee jaar in de oorlog ging het wel gged met het rapen, ik was er toen zelf bij. maar ik heb ruzie met ze gehad en toen ben ik er niet meer naar toegegaan, hoewel ik voor eigen gebruik mocht blij ven rapen Ik heb mijn vogels gelukkig weer terug, ja nog lang niet allemaal: de kolonie van de grote sterns telt nog „maar" 5000 nes ten. De scholeksters hadden hier weer honderd nesten, de kluten vijftig, ei broeden heel wat tureluurs aan de dijk ..Het paratyphusgevaar was vanzelf- gele kwikstaarten, graspiepers, lceuwe- rikken cn grutto's Nu zijn er ook berg eenden. De meeuwen zijn niet gauw uit het veld geslagen, maar als je de eieren van dè grote sterns gaat rapen, zoals de Duitsers deden, ben je ze gauw kwijt, de visdiefjes zijn gelukkig moediger. Die byten mekaar niet", Raapten de Duitsers nog ergens anders? Ja, ik heb ze eens met een auto vol zilvermeeuvveneieren uil de Westerdui nen zien komen. Dat was al in 1943 Eerst ging het hier wel goed, zoals ik je zei, ik hield een oogje in het zeil. ik hield ze op een afstand van de sternko lonie, de grote sterns en de meeuwen hebben n.l. ieder hun eigen terrein. Maai de scholeksters, visdiefjes, meeuwen en kluten, die bijten mekaar niet, die zitten broederlijk op een hoop. Gelukkig heb ben ze niet veel kluten kunnen rapen, want die broeden hoofdzakelijk onder aan dc. dijk. Zomer 1945 had ik nog maar 400 jaar grote sterns over. de andere vogels had- don zich echter kunnen handhaven. De visdiefjes hadden het afgelopen jaar b.v 5.000 nesten gemaakt, de meeuwen 6.000. Ook in Friesland en de broedplaatsen rond de Afsluitdijk werden de grote sterns uitgeroeid, tenminste het scheelde niet veel. Ik heb nu al weer 5.000 paar grote sterns terug, maar het gaat me nog niet hard genoeg. In 1946 telde ik 500 paren, in 1947 2.000 paren". Teun werd in 1937 benoemd tot vogel wachter voor de Schorren, maar voor dien had hij al 25 jaar „om de zuud" ge lopen: Büttikofers Mieland, het Lage Veld en dc Bol in het Noorden. In 1937 kwam de grote stern .hier in de Schorren voor het eerst een broedpoging wagen Zij kwamen maar meteen met 1500 „man' tegelijk, misschien ter ere van de nieuwe vogelwachter? En alle jaren kwamen er meer, tot ze een kampement hadden van 25.000 nesten! De geschiedenis van de grote sterns in ons land gedurende de laatste dertig jaar is heel merkwaardig. Texel was zijn grote sterns kwijt geraakt en volgens de pessi misten voor goed. Vóór de oorlog van 19141918 hadden wij slechts twee ko lonies' op Rottum en op Schouwen, van Rottum werden de vogels door de mili taire bezetting van Borkum (oorlogsru moer) verdreven In de voorzomer van 1915 vestigden de grote sterns 150 paren op Griend. Natuurmonumenten pachtten daar op lange termijn het gras j?n ver kreeg daardoor zeker rechten op dat eiland De grote stern was gered, lang zaam maar zeker groeide de kolonie en in 1938 broedden er elk jaar 20-30.000 paren. In 1929 verscheen de grote stern op de Beer in Zuid-Holland waarschijnlijk een afsplitsing van de kolonie van Schouwen Ook Texel kreeg toen zijn grote sterns terug: op de Schorren en bij het Hop, het lage land tussen Oosterend en Oudeschild -WO De prijs van het varkensvlees is van dien aard dat de mesterij op het ogen blik goed lonend is. De varkensstapel breidt zich dan ook gestadig uit. In het grote geheel bezien kunnen wij twee categoriën onderscheiden, de fok kers en de mesters. In kleiner verhand gaat dit nog wel eens samen maar in 't groot schijnen er overwegende bezwa ren aan verbonden te zijn om naast fok ker tevens mester te zijn. Wanneer de mesterij lonend is, neemt de fokkerij naar evenredigheid toe en in zo'n tijd is er een levendige handel in biggen en schrammen. En om mooie glanzende biggen te krijgen voert de fokker nog nel eens melk en in ieder geval melkproducten. Daar schuilt een gevaar in met het oog op de t.b.c. be strijding. Dp bedrijven naar nog meer dere reageerders voorkomen is de mo gelijkheid dat er een reageerdr ijiet open iiiertuberoulose onder zit niet uit gesloten en dan worden de biggen be smet met rundertubereulose. Dat dit geen sprookje is bewijzen de berichten welke wij van de Veeartsenij- kund. Dienst ontvangen omtrent de ge- Ij- vallen van tuberculose bij de slaohtv kens. 't Gebeurt herhaaldelijk dat- er zo'n koppel geleverde slachtvarki van één veehouder een groot aantal z( gesteriliseerd moet worden omdat zij ernstige mate met tuberculose behg zijn. Bij navraag blijkt het dan, dat varkens zijn afkomstig van één to biggen, 't Lukt dan nog wel eens fokker op te sporen en hem in te li( ten en te waarsdhuwen dat er verm delijk een geval van open uiertuben lose onder zijn reageerders huist. de Half jaar lang verse eitjes. Teun doet elk jaar nieuwe ontdekkin gen. Hij volgt altijd met spanning de bioedplannen van de vogels. Dit jaar hebben de meeuwen en de sterns gelijk tijdig de eerste eieren gelegd, meestal beginnen de meeuwen eerder Gewoonlijk worden de eerste eieren gelegd van 12 Mei, maar dit jaar vond Teun al eieren van meeuwen en sterns in het laatst van April! „Dat zit 'm natuurlijk in het zachte weer, anders weet ik tenminste geen ooi- zaak aan te wijzen" De laatste vogels, die nog legden, wa ren de graspiepers. De graspiepers komen altijd een heel stuk achteraan. Ik heb hun nest eens in September gevonden Die „dingen broeden twee, ja soms drie keer trouwens je hebt meer vogels, die m dat leveren, denk b.v. aan de zwarte lijster! De eerste legsels van de graspie per kun je al in Mei vinden, die zijn de koekoek dus lekker net voor!" Zo boomt Teun verder over zijn gelief de domein, de Schorren, het gebied van smalle kreekjes, die twee maal per dag door het opkomende zeewater worden gevuld, zodat alle omliggende strookjes rond onder lopen Allerlei zoutplantjes als de zeekraal, de zeemelde, de zeepos- telein en de lamsoor vinden er blijkbaar nog wel voedsel, gezelligheid in ieder ge val, waar hier en daar de grote sterns 2025 nesten op één enkele vierkante meter hebben gebouwd! Lang houden wij - Teun niet aan de praat, want hij moet er straks weer op uit, naar zijn terrein, waar nu, in het na jaar, tal van wmtergasten rondscharre len: de zilver plevier, de bonte strand- loper, kluten, rotganzen, welke laatste hier blijven, zo lang ze open water vin- den* evenals de goudplevieren hier dan blijven voedselen. De kluten gaan straks naar het zuiden, ja nu wij dit afdrukken, zijn ze waarschijnlijk al vertrokken! De tureluurs en de watersnippen houden de rotganzen gezelschap, in tegenstelling tot dc bonte strandlopers, die al wel op het startschot staan te wachten. De smienten blijven ook nog lang, als het mooie weer aanhoudt. Een rotgans lust graag gras, verklaart Teun ons nog, ze zitten hier vaak in het Noorden bij de molen op de Bol en vullen daar in de weide hun maag Maar wy stappen weer op, want wij hebben met dit ruige-vorst- wcer meer zin in boerenkool met worst en bel loopt al naar de middag. Wij komen nog wel eens terug, en dan hebben wy wellicht wat meer gelegenheid om eens die te gels van zijn schoorsteen te bestu deren: de vissers, de molentjes, de struise dametjes, de schaapjes en de rare buisjes. Maar zo vreemd kunnen die tekeningen niet zijn of iedere antiquitair geeft er een goeie prys voor. Teun „kon" in de oorlog een riksdaalder per stuk maar dat zijn ze hemzelf ook waard!! Eén dezer dagen zagen wij nóg e^a zeug-huisslachting met tuberculose vpu de organen. Het vorige jaar had deze£w< de eigenaar ook al een huisslachti de waaraan tuberculeuzeafwijkingen wt aa den geconstateerd. In de loop van d(^,Jj zomer ging er een open lijder van bedrijf naar de slachtbank. De rundertubereulose is dus wel c;tuj gelijk besmettelijk voor de varkens. I by het aankopen van biggen is het d in Uw eigen belangd wanneer u info 1 meert naar de stand van de tuber cult? 1. onder het rundvee. Koopt bij voorke van reactie- en t.b.c. vrije bedrijven 7 Maar er is nog iets. Omgekeerd 2! J ook de varkens met open tuberculo£' besmettelijk voor het rundvee. Je zi^' het 's zomers nog al eens dat men bi gen of jonge varkens laat „sohramme Ze krijgen een hok op 'liet weiland u. voeden zich met gras. Er wordt w licht verteerbare meelkost bijgevoel Deze varkens hebben regelmatig co tact met het rundvee, koeien en kah ren. En, wanneer er nu tuberculose 0 der die schrammen huist, is er kans d hoestende varkens (open longtubercul se) hel rundvee besmetten. En ook is geen fabeltje want in de practijk z hiervan meerdere gevallen bekend, Alweer een reden te meer 0111 go uit te kijken van wie of men de biggt of schrammen koopt. De Dir. Prov. Gezond'h. Dienst van Dieren, D. Rempt. cl tit de M HALLO BANDOENG! Hallo! Hallo! Hier Texel op de b kende golflengte van Kath. Thdisfroi Bij de aanvang van 1949 komen jullie daar in Indië van harte een zal voorspoedig en gelukkig Nieuvvja toewensen, niet alleen van rle bestuur en andere leden van Kath. Thuisfroi maar ook van vele anderen, wiens dachten dikwijls naar Indië en naar jongens die daar vertoeven, uitgaan. Wij spreken de wens uit, dat het ja dat nu voor ons ligt, een goed jaar m go zijn cn daarbij denken en bedoelt wij, dat spoedig de dag zal aanbreke dat terugkeer naar het vaderland, tiHirlijk in de allerbeste gezondhei werkelijk een feit moge worden. H nieuwe jaar is hier zonder ingrijpen< gebeurtenissen ingezet. Alleen het we liet wat te wensen over. Was het met Kerstdagen echt winterweer, met jaarwisseling was het precies conti Zware stormen woedden door 't gehe land, vergeeld gaande van slagregei en onweer. Daarom is het voor jullie Indië zo'n grote tegenstelling, het Oi en Nieuw te vieren bij een temperatm waaraan je echt niet aan de tradition! let warme oliebollen zoudt denken. Ma 1 hier? 1111 heerlijk hoor! Vervolgens heeft de toneelclub de Mariacongregatie in „Casino" gord succes opgevoerd het. stuk „Mal jatta's Kerst'* En de club leverde ov het algemeen goed spel, zodat het et geslaagde avond is geworden. Ongevet medio Jan. wordt er voor de leden vi de Mariacongregatie een tridium gi houden, dat is weer eens een geesteU ke opfrissing, hé! Uit al deze gegevens kan men opnu ken, dat 't leven hier op Texel „draai En tot slot: G. P. Wester en D. Bakker van harte gefeliciteerd met verjaardag op 4 Jan. en P. A. Janne eveneens van harte geluk met de 19..( Jan. en alle drie nog menig jaartj^ hoor. Ontvang jullie allen vele groete van ons met de best© wensen voor 194 IIou je maar taai en een stevige han< Tal>éKATH. THUISFRONT, „Stop ze er allemaal in. Ik wil geen brieven zien! Ik wil werken." En hij richtte zijn aandacht op het ontbijt Maar zijn huishoudster bleef dralen „Zou ik wel wat van mijn broer mogen vertellen?" vroeg ze opeens Hij keek op ..Natuurlijk' Wat is er mef je broer, juffer Soes? Sue begon haar verhaal en daar ze zag dat mr. Darnay er werkelijk belang in stelde, vertelde ze hem alles van Sandy Hij luis terde geduldig en deed nu en dan een vraag en ten slotte zei hij: „Heeft je broer een vast plan of wil hij alleen maar naar de universiteit om uit Bedford weg te komen? „Dieren zei Sue. „Sandy is dol op die ren. Hij wil veearts worden en daarvoor wil hij studeren maar ja, hij wil ook graag weg uit Bedford natuurlijk! Maar ziede mr. Darnay. de grootste moeilijkheid is Sandy zelf. Hij zou alles doen of laten om des lieven vrede wille.'. „Vraag hem of hij eens hier wil komen, zei Darnay. „Ik wil graag eens met- hem spreken." Dat was heel gemakkelijk. Sue stuurde een briefje aan Sandy. Dat gaf ze mee aan mr Farquharson die nu haar gehoorza me slaaf was geworden de volgende avond verscheen Sandy in zijn Zondagse pak op Tag-molen ..Grace vroeg, waar ik heen ging." zeide hij. de keuken binnenkomend en belangstel lend om zich heen kijkend. „Ik heb maar gezeid. dat ik bij de Andersons ging eten.' „Ge hadt niet hoeven te liegen," zei Sue ernstig „Grace kon oe toch zeker niet be letten hier te komen?" „Ze zou hebben willen weten, w a a r o m ik hierheen ging en verder alles, zei Sandy Sue zuchtte „Er kan n u nog méér last van komen, zei ze Grace kan te weten komen, dat ge niet bij dc Andersons gewès zijt en wat dan? Maar lawwe daar nou maar niet ver der over praten. Mr. Darnay zit op oe te wachten.' Zij bracht hem naar t atelier cn liet hem daar met Darnay alleen Dat vond ze beter Ze had groot vertrouwen in Darnay. En ze ging naar de keuken terug, nam een stoel bij het fornuis en terwijl ze de kous. die ze bezig was geweest te stoppen, weer opnam vroeg ze zich af. wat daar in t atelier wel verhandeld zou worden. Ze wachtte gedul dig en met vertrouwen. Sandy zou wel een goede indruk maken, want hij kon zich goed voordoen en stelde er prijs op, de mensen voor zich in te nemen Helaas was het juist dit verlangen om de mensen aangenaam te zijn. dat hem vaak in moeilijkheden bracht want Sandy maakte liever een goede indruk door een leugen te vertellen dan een slechten door de waarheid te zeggen Het onderhoud duurde bijna een uur en Sandy kwam het atelier uit met rode wan gen en stralende ogen .Een reuzen-vent. Sue!" zei hij. „Wat is er besloten? vroeg ze. „Ik moet hier in de keuken bij jou blijven eten. zei Sandy, „en dan moet ik naar huis gaan en met vader spreken. Mr Darnay zegt. dat ie me op een veeartsenijschool zal helpen hij kent een directeur van zo'n school in Engeland maar hij zegt. da k zelf met vader moet spreken. „Dat is heerlijk!' riep Sue Zij gingen aan tafel. Sandy was opgi wonden en vol optimisme. Hij zag zichze al als veearts, zorgend voor zieke paarde en hen genezend van hardnekkige kwale waartegenover alle andere dierenarts! machteloos hadden gestaan .Dus ge spreekt vanavond nog met v« der7" zei Sue, toen ze hem uitliet Sandy wachtte even mejt antwoorder! Tenslotte zei hij. „Het is misschien bete" da k tot Zondag wacht Dan is er me< tijd om te praten, t Zou jammer zijn zaak te bederven door een half gesprek a vader druk is in zijn werk; er is tijd genoeg Ik ga met Pasen van school." „Ge moet vanavond met 'm spreken zei Sue. „Ge moet 't nu regelen." „Ik zal zien", zei Sandy en lili stap!; weg, in gedachten verzonken. Op de weg moest hij een tijdje waofl ten tot de bus kwam en terwijl hij dai in de kon stond, begon zijn moed al zakken. Hij dacht over het gesprek ml zyn vader en over alles wat hij zegge zou. Hij wist maar al te goed, dat ha geen prettig gesprek zou zijn én hl haatte alles wat niet prettig was. „Ik kan het nog niet", zuchtte Sandj „ik zal moeten waditen tol hij in ee goed humeur is Zondag misschien of de volgende week... (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4