Sue Fanfarecorps V.I.O.S. gaat vooruit t V vindt het geluk. Koro saluto al la monde De leden van muziekcorps VIOS kun nen met voldoening terugzien op de beide uitvoeringen, resp. Zaterdag 8 Jan in Het Wapen van Amsterdam te Oos terend en lö Jan in De Oranjeboom te Den Burg gehouden. „Ik ben al op het concours ook mee geweest", vertelt ons de 12-j. Adriaan Kali, die met zekere trots de zaal rond stapt na afloop van 't muziekprogram ma, Hij is de jeugdigste speler van het corps, ja van heel Texel, die al in het openbaar mag meeblazen. Hij heeft zijn best gedaan en allemaal hebben ze goed geblazen Natuurlijk was het ene num mer beter dan het andere en je merkte, dat de jonge kradhten de stof nog niet voldoende onder de knie hadden. In nr. 8, Schone Meimorgen, fantasie van P. Bisselink, was de alt saxofoon in de so lo voor saxofoon en alt saxofoon wat te sterk. De mars. Volle Wind van Fr. Francois werd wat lidht opgenomen, waardoor de figuratie wat minder tot haar rechi kwam. Het corps durfde het zware nummer Secret de Sphinx wel aan en zij bracht het er niet slecht- af. Voor al de bassen hebben deze avond heel goed geblazen. Soms kan de melodie nog iets beter, doch wij hebben mogen constateren, dat Vios de goede kant uit gaat, vooral bij het laatste nummer Mont la Ville, dat werd heel goed vertolkt! Wij wensen dirigent en corps dan ook geluk Jammer, dat de eerste bugel blazer verhinderd was. Goed werk za gen wij ook van de trommelslagers, Gerrit Eelman en Toon Eelman. De dirigent, de heer Flokstra, zei, dat dit de derde uitvoering was onder zijn leiding. Met Hemelvaartdag (26 Mei) en Zondag 29 Mei gaat het corps op con cours naar Andijk. De leden komen niet alleen uit Oost, ook uit Oosterend, Spang on uit het Noorden. Een zelfs uit De Waal. Over de studiezin was de diri gent tevreden Gaarne vermelden wij apart het spel van mej. A Reitsma, die een goede kracht bleek met haar alt saxofoon Zij is liet. enige vrouwelijke lid van een muziekcorps op Texel. De avond, die ook door onze burge meester en zijn echtgenote werd bijge woond, alsmede vele leden van d° zus terverenigingen, werd na de pauze gp- vuld door een bont programma. Henk Reitsma was een bekwaam conferen cier. de dames Truus Boogaard, Maatje Daalder. Duwie Koning, Annie Bakker, Janna Brouwer, Akke Reitsma, Vronie Barhorst, traden met sugcs op: in „Hoort -het fanfarecorps komt!", waarin gehoopt werd, dat VIOS nog lang be staan, wij hopen het ook, want wat wij in het onderhoud met de dirigent van D.E.K. betoogden, zonder muziek is een feest nooit dèt, geldt ook voor VIOS! Ze lieten Doortje trouw haar ochtend gymnastiek doen, zongen Afrikaanse liedjes en waren liet koor hij „De klok ken van IJmuiden", duet door Akke Reitsma en Maatje Daaldpr. De gebr. Reitsma (die Reitsma's zijn een muzika le en toneelminnende familie!!) vroegen met een schets onze aandacht. Maatje en Akke Reitsma zongen heel mooi, Gerrit Eelman declameerde, de heren Flokstra en W Kalf brachten „Vader weetalles", Gerrit Eelman, Truus Boogaard en Ed dy Reitsma „Tante laat zich pedicuren", Maatje Daalder en Akke Reitsma zon gen „Herinnering aan Moeder" en „Aardig Oosterend". De heren Flokstra, Piet Verijzer, Gerrit Eelman en de da mes Vronie Barhorst, Janna Brouwer gaven de schets „De klant is koning" en ten slotte de vagebonden, een greep uit het leven van de straatmuzikanten, waar hij vooral de conferenties inzake het volgende te blazen nr. zeer grappig waren. De zaal zong mee. Nog vele malen hopen w ij VIOS te horen. Zo maar doorgaan! DE LANDBOUW IN 1948. De heer Ir. D. J. Maltha, Hoofd van de Afd. Documentatie van het Ministe rie van de Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening, heeft een overzicht ge geven op welke wijze onze landbouw zich in het afgelopen jaar heeft ont wikkeld en voorts de vooruitzichten ge schetst voor 1949. Ir. Maltha begon zijn betoog door er op te w ijzen, dat het jaar 1948 niet on gunstig is geweest voor onze landbouw. De opbrengst per ha. van de consump tieaardappelen lag zelfs 30 pet. boven de opbrengst in de voor-oorlogse jaren. Ook de granen gaven goede opbreng sten, evenals de suiker- en voederbie ten. In tegenstelling met het graanare aal, dat in vergelijking met 1939 thans veel kleiner en sedert de bevrijding zelfs nog teruggelopen is, is de opper vlakte aardappelen, voederbieten, groen i uedergew assen en kunstweiden sterk uitgebreid De oorzaak hiervan ligt in het streven om zoveel mogelijk veevoer in eigen land te winnen, daar onze de- viezenpositie geen grote invoer van voedermiddelen uit het buitenland toe laat. De verschuiving in de teelt van granen naar haikvraehten vooral aardappelen en bieten betekent ook, dat per ha. een belangrijk grotere voe dingswaarde voor het vee kan worden verkregen. Ook bestaat er momenteel een grote belangstelling voor rantsoenbeweiding, hetgeen een beter gebruik van het gras land in de hand werkt. Vooral het in kuilen en het drogen van gras zorgen, dal het in de zomermaanden in het gras opgespaarde voer met zo min mogelijke verliezen in de winter aan het vee ten goede kan komen. Bij een nadere beschouwing van liet bouwplan in 1948 moet worden vastge steld dat de oppervlakte beteeld met erwten en honen is teruggelopen. Ir. Maltha vestigde hierbij de aandacht op de kruidenteelt, welke in 1948 een gro te opleving te zien heeft gegeven. Daar de kruidenteelt veel arbeid, zorg en ken nis vraagt is de teelt op bedrijven, die een overschot aan arbeidskrachten heb ben en die door de teelt van dergelijke producten een betere bestaansmogelijk heid kunnen bieden, op zijn plaats. De teelt van koolzaad is. vooral ten- MIJNHEER PIMPELMANS GAAT PAARDRIJDEN, Plaatjes en versjes door G TH. ROTMAN. Sjf "*-■ fS C_ gf, 85. De auto van apotheker Pil was nog zo'n knus wagentje uit de tijd, toen ze pas uitgevonden waren, maar 't liep in elk geval nog hard genoeg om er onge lukken mee te maken, en dat was de hoofdzaak. Bles werd er met de teugels aan vastgebonden en moest meedraven. „Waarom mag ik niet meerijden?" dacht hij verontwaardigd. 86. En hij begon nijdig aan de teugels te rukken. Nu, die waren niet erg best vastgemaakt en schoten spoedig los Bles liefde auto een eindje vooruitrijden, om 'n goede afstand te krijgen; vervolgens nam hij, in vliegende vaart, een aan loop en sprong.... pardoes boven op de auto! LIJNZAAD, Voor het dorsen van lijnzaad (boken, knopbreken) behoeft geen dorsbriefje te worden ingevuld en de opbrengst na dorsing niet meer op een dorsbriefje te word enveiantwoord. Het vervoersver- bod blijft van kacht, evenals de ver plichting het product uitsluitend af te levenren aan een erkende handelaar te- inneming van een afleveringsbewijs. AARDAPPELTELERS, OPGELET! De handel in consumptieaardappelen is gebonden aan de Aardappelverorde ning 1947, volgens welke alleen die per sonen als handelaar of tussenpersoon mogen optreden, die als zodanig erkend zijn. Voortaan zal bij overtreding streng worden opgetreden. TEXELSE MARKT. Den Burg, 17 Jan. 1949. Aangevoerd: 3 koeien f 575700. 3 graskalveren f240325. 10 biggen 1 45 75 Voor de levering: 5 n. kalveren. gevolge van het optreden van plagen, na de oorlog sterk achteruitgegaan. Verhoogde richtprijzen hebben de teelt echter weer aangemoedigd. De oogst was in 1948 zelfs bevredigend. De grootste zorgen liggen echter nog bij de stikstof-, en kalimeststoffen Voor kali is ons land geheel aangewe zen op invoer uit liet buitenland terwijl voor de stikstofvoorziening het wachten is op de uitbreiding van de productie van de Staatsmijnen en de Melcog en op het weer in bedrijf komen van de fa briek in Sluiskil. In een overzicht van de tuinbouw in 1948 gal spr. aan, dat de oogst van ap pelen en peren niet bevredigend was. lie oogst van pruimen en kersen was daarentegen goed. De sierteeltproduc ten ondervinden moeilijkheden in de af zet doordat de uitvoer naar het buiten land moeilijk is en de daling van de koopkracht in Nederland leidt tot een kleinere afzet. Voor de teelt van tabak bestaan er op het ogenblik goede kan sen. De belangstelling hiervan is groot, doch er moet nog veel worden verbe terd om tol een werkelijk kwaliteitspro duct te lcomen. Grote verschuivingen in onze veesta pel zijn in 1948 niet voorgekomen. Al les hangt, hier af van de voederpositie Daarbij moet ook voor de toekomst re kening worden gehouden met een ge ringe invoer van voedermiddelen uit Int buitenland. Daarom zal uitbreiding van de veestapel alleen mogelijk zijn, indien ons land er in slaagt uil eigen bodem meer veevoer te halen. In dit verhand vestigde spr de aandacht op een zo juist verschenen rapport „De mogelijkheden van de veevoedervoor ziening in eigen land", dat over dit vraagstuk belangrijke mededelingen be vat. Uit berekeningen blijkt, dat bij een gunstige ontwikkeling van de binnen landse productie, het gebruik van krachtvoer in ongeveer 5 jaren kan worden teruggebracht tot 2/3 van de hoeveelheid die voor de oorlog nopig was bij dezelfde veestapel. Om dit telie- reiken zullen naast een productiever ge bruik van hel grasland ook de voeder- gewoonten moeten worden gewijzigd. Voor het rundvee kan een grote bespa ring op krachtvoer worden verkregen door liet gijjmiik van meer en beter ruwvoer van hooi, kuilgras, gedroogd gups en hakvrudhten terwijl voor de varkens gestoomde aardappplen het hoofdbestanddeel zullen moeten vormen, aangevuld met krachtvoer. Daarnaast zal uitbreiding van de maisteelt van 506» ha tot 20.000 ha voor het. pluimvee zeker nodig zijn. Tr. Maltha wijdde tenslotte nog een enkel woord aan onze export, waarbij hü er op wees, dat in de eerste 10 maan den van dit jaar voor 'n grotere vaarde kan worden uitgevoerd dan in voorgaan de jaren Van de akkerbouwproducten zijn het vooral pootaardappelen, land en tuinbouvzadenconsumptieaardappe- lcn, aardappelmeel en vlas, van de tuinbouwproducten groenten, fruit en bloembollen en van de veehouderijpro- ducten melkproducten, kaas, eieren en fokvee. De kwaliteit, zal de buitenlandse af nemers moeten overtuigen dat het goed is om onze land- en tuinbouwproducten te kopen. Naar het Engels 14.) „ik maak mij ongerust over San dy", zei Sue, na een stilte. „Wat is er met Sandy??" vroeg haar grootmoeder. „Heeft ie wat gedaan?" „Had hij dat maar", zei Sue. „Hij doet nooit echt iets. Hij laat maar met zidh doen". „Will heeft me gezegd,, dat ie in de bakkerij komt", zei nir. Bulloch. „Is dat zo Sue?" „Hij wi: veel liever niet", antwoordde het meisje. Ze aarzelde even, niet we tend of ze er meer van moest zeggen of niet. en besloot het laatste te doen. Zij had er breedvoerig met inr. Darna.v over gesproken en hij had met nadruk gezegd, dat niemand Sandy helpen kon als hij zichzelf niet hielp. Het was San dy's eigen karakter, dat de moeilijkheid vormde. „Hij moest zijn vader zeggen, wat hij wil gaan doen", zei mrs. Bulloah met nadruk en zij stond op om voor de avondmaaltijd te gaan zorgen. „Grootvader", zei Sue, „wilde meeko men naar de winkel, want ik moet een paar dingen meenemen voor de molen". Mr. Bulloch lachte. ,.Zo? Ge zijt de tijd vergeten, zeker? De winkel is al twee uur gesloten, miss Pringle, mag ik u daarop opmerkzaam maken?" „Dan zal liet voor mij veel rustiger zijn en ik zal heler kunnen uitzoeken wat ik hebben wil", zei Sue glimlachend. „Agge moe zijl, geef mij dan een sleu tel, dan kan ik zelf wel vinden wa 'k nodig heb." „Lieve hemel!" riep mr. Bulloch^uit zijn stoel opstaand. Hij ging haar voor de wenteltrap af, die van de bovenwo ning naar de winkel voerde en draaide onder het, voortgaan de lichten aan, zo dat de hele winkel verlicht was. toen zij beneden kwamen. „Wat helder is het hier!" riep Sue, met haar ogen knipperend. „Ja 't is helder", zei mr. Bulloch trots. Hij hield \an zün winkel en hij hield er vooral van, zoals hij nu was, helder verlicht en kraakzindelijk en vol heerlijkheden uit alle hoeken van de aardbodem. Er was zoveel romantiek in die winkel! Al die kisten en vaten, ge pakt door blanke mannen en gele man nen en bruine mannen en zwarte man nen en hem toegezonden van alle ein den der aarde, werden door hemzelf en zijn helpers geopend en de inhoud er van werd opgestapeld op de planken en in de kasten van zijn winkel om de goe de Beil forders te doen watertanden en smullen was dat geen romantiek? De namen der waren, die hij verkocht al leen al, waren als een gezang in zijn hart. Suiker, bijvoorbeeld, was helemaal niet alleen een stof om puddingen en cakes mee te maken of om iemands kop thee te verzoeten .mr. Bullooh kende de geschiedenis van de suiker en wist, dat reeds lang vóór Ohristu^ geboorte het suikerriet hekend en gewaardeerd was in hei Oosten in I'erzië en Egyp te en Bengalen. Hij wist, hoe het zijn weg gevorden had naar Zuid-Europa en later, bij wijze van proefneming, naar Zuid-Amerika en Indiö hij wist hoe de plant er uitzag, hoe zij op da planta ges groeide met haar lange, rechte sten» gel en de vederachtige bloemen en hoe ze behandeld werd en hoe het sap er uit werd gewonnen. In zijn geest zag hij vaak de paksclni- ren, lange, lage gebouwen, overscha duwd door tropische bomen en de kleurige kleding der inboorlingen, die daar werkten en de kisten hadden in gepakt. die nu in het. pakhuis stonden ar/hter d? winkel. Dat alles ging hetn door het hoofd, terwijl hij nu met Sue in de winkel stond en haar hoorde zeggen: „Twee pond kristalsuiker en één pond brood suiker, alstublieft, grootvader" Maar suiker was niet de enige levens behoefte, die geschiedenis en traditie had; thee, koffie, gember en specerijen ja, alïes wat er in de winkel was, had zijn eigen verhaal te vertellen ver halen waarnaar de oude man ai zo vaak geluisterd had. De blikken met. perzi ken en abrikozen uit Afrika en Cahfor- uië welk een verschieten openden ze van warme paradijslanden! De vaten met goudkleurige boter wekten de ge dachte aan Denemarken met zijn slan- SPORT OP TEXEL. S.V.O. De Cocksdorp. Het te elftal behaalde Zondag aan Den Hoorn op ZDH 1 een verdiende overwinning: 2-0. Ook nu was de scheidsrechter niet aanwezig en moest er gespeeld worden onder leiding van T. Bakker. S. speelt eerst tegen de wind in en al spoedig onderneemt Z. de eer ste aanvallen. Maar de achterhoede geeft niet thuis, vooral het hoofd van C. van Boven staat er goed vast op en de harde en hoge ballen worden resoluut weggekopt. Bouwke en Westdorp wer ken goed weg. De voorhoede onder neemt. goede aanvallen. Peter, die zich steeds beter op zijn plaats gaat voelen, geeft een mooie voorzet, maar Dirk z'n schot gaat naast. Nadat Z. nog enkele prachtkansen heeft gehad 0111 te scoren, komt de rust met blanco stand. Dan geeft W. v t Noordende met een kopbal S .de leiding 1-0. Hierna gaat liet spel gelijk op, daar ei van S-zijde nogal wat. licht over gedacht wordt. Er zijn nog 10 min. te spelen als Ale, die ook nu weer een groot deel in de overwin ning heeft, met een hard schot de kee per voor de 2de maal laat issen 2-0 Einde. Zondag speelt liet le aan Demoog. Hedenavond trainen, hoor jongens! V.V. De Koog. V.V. De Koog won Zondag met 2-3 van de Boys 2. De Boys gingen direct in de aanval, na 15 min. moest onze kee per vissen. 5 min. voor de rust maakte Bil de stand met een prachtschot gelijk 1-1. Na de rust ging het hard van het ene doel naar het andere Maar na 10 min. liet Bill voor de 2e maal de hal in liet net verdwijnen. Een minuut later liet ook Leen de hal tussen de palen doorgaan en de stand was 3-1. Maar ook de Bovs waren niet mis en 10 min. voor liet einde maakten zij er 3-2 van met 'n hard schot die de keeper niet kon hou den. Woensdag, dus vandaag, trainen, den ken de leden hieraan! VOOR DE ASTHMA-LI,IDERS. Het Zwitsers-Nederlands Asthma l'onds zond ons een circulaire, waarin wij lezen, dat het zich ten doel stelt, asthmatische kinderen van on- en min vermogende ouders uit te zenden naar een in verband met hun ziekte geschikte plaats in Nederland of Zwitserland. Ver andering van lucht, vooral de zuurstof rijke, zuivere berglucht, bespaart de pa tiënten benauwdheden en geeft hun de kans op een normale ldchaamsgroei. Honderden hebben in Zwitserland door een verblijf, dat soms enkele maanden maar ook wel enkele jaren duurde, nieu we kracht en gezondheid opgedaan. Het aantal aanvragen is zo groot, dat een wachtlijst moest worden aangelegd; uitzending geschiedt, zodra er geld be schikbaar is. Contribuant is men voor f25 per jaar, ook giften zijn hartelijk welkom (giro 1844 t.n.v. Fa. Heldring Berson, t.b.v, Zwitsers-Ned. Asthma Fonds, Korte Vijverberg 2, Den Haag Adoptie wordt ook zeer gewaardeerd en niet te vergeten de legaten. Dit Fonds heelt onze steun haixl no dig, ALT BABA. DE INTERNATIONALE TAAL (Een hartelijke groet aan de wereld!) „De Typhoon", het dagblad voor de Zaanstreek, heeft een warmkloppend'a hart voor de Esperantobeweging. Heli komt regelmatig niet propaganda-arti- kelen vooi de wereldhulptaal Esperanto, uit, zeer tol genoegen van de vele lezers,'; waar de Zaanstreek grote belangstelling- heeft voor deze taal, het levenswerk vanT Dr. Zamenliof. Overal in de Zaanstreek kunnen v.c de Esperanto-ster op de deu ren en gevels zien prijken en wij wetenl dat de beoefenaars van de wereldhulp-' taal grote activiteit aan de dag leggen!) Ter gelegenheid van de jaarwisseling wilden de Esperantisten uit de Zaan streek een groet brengen aan hun cor-3 respondentievrienden, die over Me hele wereld verspreid zijn. „De Typhoon" i w as bereid haar volle medewerking te verlenen. Zo verscheen het num- - uier van de 31e Dec. met bijkans eenl halve pagina vol groeten van de Zaan- landers aan hun verre vrienden in Au- stralië, Engeland, Duitsland, Spanje Afrika, China, Denemarken enz. De ge-f adresseeide wordt daarbij verzocht de ontvangst van de krant te bevestigen, ,L Hoe staat het nu met de Espe- t( rantobeweging op Texel? Een dei vroegere prominente figuren n deelde ons mede, dat de Texelse Espe- p rantobeweging ter ziele is! Wij betreu- L ren dit ten zeerste, doch ook hier zal de a Esperantobew eging wel weer op dreef b komen. a Welk een uitstekende naam genoot n ons eiland voor de oorlog in de Espe- t, k h Wanneer wordt het monument herbouwd i autowereld! Toen Siem de Waal, aan- gevuurd door zijn vriend, wijlen de heer z J M. Duinker, overal zijn populaire les-j( sen gal'! De taal ging er spelenderwijs,- in en in enkele wintel-cursussen kweek te tic ar aal van Dr. Zamenliof en in zijn vaderland, Afrika, heeft hij weer eon nieuwe kern gevormd, die op zijn beurt de taai /al verbreiden, de wereldhulp taal, die niet meer wil zijn dan een we- reldhulptral, maar ook niet minder. De wereld draagt thans meer dan ooit het kenmerk van verwarring, ver- j' wildering, maardoor heel de ge-f, schiedenis wordt gesproken van oorio-f gen en geruchten van oorlogen. En ill de jaren, dat Dr. Zamenlhof aan zijn hulptaal werkte, was het evenmin pais en vree! De wereld snakt naar vrede, toch blijft de vrede uit Maar door invoering van esperanto, dat de moedertaal niet wil verdringen, komen wfj ongetwijfeld weer een stapje dichter bij de vrede, want voor vrede is allereerst nodig: be grip! Begrip is alleen mogelijk door contact, met elkander aan te knopen, ge dachten uit te wisselen, samen de moei lijkheden (e bespreken, samen te koes teren dat kleine vlammetje, waaruit het grote vredeslicht moet oplaaien, dat de roetzwarte schaduw over de wereld ver drijft. Moge de mensheid nog de gelegen heid aangi ijpen om de vrede te ver overen, mogen de esperantisten hun taak verstaan en ieder voor zich bijdragen tot vervulling van Dr, Zamenhofs ide aal! ke, blonde mensen en groene weiden, en de rode en gele kazen aan Nederland met zijn blanke vlieten en windmolens en tulpenvelden en weiden met dikke, trage koeien Mr. Bulloch had veel van die landen met eigen ogen gezien, want zijn \ader had hem in zijn jeugd aan gemoedigd tot reizen. Hij had het nut tige met het aangename verenigd en voordelige relaties aangeknoopt op die reizen mei allerhande vreemde mensen in vreemde landen. „Dit is niet uw beste rijst, grootva der", zei Sue, terwijl ze een handvol uit de bak nam en de parelkleurige korrels door haar vingers liet glijden. „Neetje", zei Bulloeh lachend. „Moet ge de beste hebben, Sue? Kan hü die betalen?" De vraag deed Sue opkijken en ze aarzelde een ogenblik met antwoorden, want ze had geen flauw idee van mr. Darnay's geldelijke draagkracht Mrs. Darnay had het geld had Ovette ge zegd - eu mrs. Darnay was weg. „Ik plaag maar", laohte mr. Bulloeh. „De rekeningen zijn altijd betaald soms wat laat, maar dat was zorgeloos heid, denk ik, en niet geldgebrek. De Darnay's zijn '1 soort mensen, die al tijd geld hebben en zukke ziin wel eens wat traag met betalen Maak oe maar niet ongerust, Sue". „Ik ben niet- ongerust". „Krijgt ie veul geld voor zün schilde- ï'üen?" vroeg mr. Bulloeh, terwijl hij twee pond van de besta rü'st afwoog. „Sommige schilderijen maken veul geld: - maar gij zult wel niet weten hoe dal met hem is". „Hij heeft altijd veel geld gemaakt", antwoordde Sue, terwijl ze langs de planken aan de muur liep en blikken groenten en vruchten uitzocht. „Maar nu is hij begost met een nieuwe ma nier van schilderen en 't kan best we zen. dal ie daarmee niet zoveel ver dient" „Da's vremd", zei haar grootvader. „Waarom vremd?" „Denk es, dat ik deze winkel, die mij veul geld opbrengt, opgaf om een an dere zaak te beginnen, die nog niets# opbracht zoudt ge dat niet vremd vinden?" „Da's wat anders. Gü zijt tevree met uw winkp, Het is niet alléén 't geld. wel?" „Neen 'l is niet alleen het geld", gaf hy toe Het bleef even stil en toen zei Sue: „Spek, gi ootvader", en ze voegde er enigszins uitdagend aan toe: „He\ beste Wiltshire", want of mr. Darnay het be talen kon of niet, hü zou liet allerbeste hebben. „Zoek zelf maar een zij uit", zei Bul-I loeh met een tinteling in zün ogen. Sue bekeek de züden en koos er een» uit. „Deze", zei ze, „en ik zal het zelf snijden, agge 't vur me in de machine1 wil zetten. Hü wil 't graag dim". (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4