iw KB Sue és-"'" Een jonge boer t •ok naar Canada v< Texelaars in den vreemde Hij heeft er g vindt het geluk. en spijt van actie begon; haar ervaring was te veel waard op dat ogenblik en die werd met liefde en toewijding opnieuw beschik baar gesteld. Op het ogenblik werken voor het Nederlanse Rode Kruis in In donesië 24 artsen en 300 verpleegsters benevens 200 Rode Ivruis werksters en -werkers, die als verpleeghulp, als ana- lyste, als apothekersassistente, als chauffeur of bij de administratie dienst doen. Honderden, neen duizenden injecties worden, dagelijks gegeven. Duizenden wonden worden gereinigd en tiendui zenden lijdenden verzorgd. Neen, de bevolking van Indonesië vertrouwt niet tevergeefs op de hulp van het Rode Kruis; dat wil zeggen zo lang het Rode Kruis kan rekenen op de hulp van het Nederlandse volk. Want de voorraden geneesmiddelen minderen snel en als zij niet op tijd kunnen wor den aangevuld, dan kan het Rode Kruis óók niet veel meer doen „Simavi" en Nederland helpt Indië" hebben het Ne derlandse Rode Kruis reeds enige ma len geholpen door geneesmiddelen of gelden voor aankoop daarvan beschik baar ie stellen, -doch er is altijd meer nodig In de allereerste plaats hel kost bare neo-alaspluine voor de framboesia bestrijding. Kostbaar in de dubbele zin van het woord; want dit. wonder middel is in staal een der vreselijkste tropische ziekten afdoende te genezen, maar het kost ruim f 11,000.- per kg. Ook seabiës- zalf is nodig om de schurft de kop in te drukken en daarbij geconserveerde melk voor de kinderen, de lijders aan t.b.c. en de vele, vele ondervoeden. Deze hulp in de vorm van de hoog nodige geneesmiddelen moei uit Neder land komen! Kr is voor dat doel een aparte postrekening geopend op no.8640 ten name van het Nederlandse Rode Kruis. Door de medewerking van de P.T.T. zal het echter mogeliik zijn voor diege nen, die slechts één gulden nf minder kunnen bijdragen, bun gaven te zenden. Daartoe kunnen ze np één of meer briefkaarten een bedrag lot 1 gulden aan postzegels plakken, dat door d^ P.T.T. aan bet Nederlandse Rode Kruis zal worden gerestitueerd. Deze brief kaarten moeten geadresseerd worden aan bet Hoofdbestuur van het Neder landse Rode Kruis, Prinsessegracht 27. Den Haag niet de vermelding: Hulp aan Indonesië. Het is in deze tijden moeilijk om in financie'l opzicht te doen waartoe liet hart dringt, maar met vele kleine bij dragen kan óók de grote som bijeenge bracht worden, die nodig is om het on zegbaar leed te vprzarhtrei. ALI BABA. <df°9 ZON. MAAN EN HOOG WATER. De zou komt 22 Jan. op om 8,35, on der mn 5,10. Maan: 20 Jan. N.M., 6 Fe bruari E.K. Hoog water ter rede van Texel: 22 Jan. 2,24 en 2,48 23 Jan. 3,17 en 3,45. 24 Jan. 4,28 en 5,05. 25 Jan 5,65 en 6.30. 26 Jan. 7,13 en 7,41 27 Jan. 8,16 en 8,30. 28 Jan. 9,09 en 9,26. VERKEER OVER B-WEXFEN Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel herinneren er aan, dat al le in de gemeente Texel gelegen wegei (voor zover zij geen Rijkswegen zijn ei gelegen buiten de bebouwde kominei der gemeente) zijn ingedeeld in dt klasse B. De aanwijzing tot B-weg heeft o.m. dtc volgende gevolgen: 1 Over een dergelijke weg mag nie met een motorrijtuig of een aanbangwa gen worden gereden: a. indien de breedte van liet voertuig met inbegrip van de lading meer daijf 2 10 M bedraagt; b. indien de druk van enig wiel mee dan 2400 kg bedraagt; c. indien in het betreffende inschrij vingsbewijs is vermeld, dat voor he ■betreffende voertuig ten aanzien vai B-wegen den rijverbod geldt. 2. Over een dergelijke weg mag nie met een wagen worden gereden, indien de breedte mei inbegrip van de lading meer dan 2,60 M bedraagt, of, indier de breedte van de uit losse veldgewas sen, zoals ongedorst graan, vlas of hoo en stro, bestaande lading meer bedraagt e dan 3M. Burgemeester en Wethouders drintei gen met klem aan op navolging vanjje bovenstaande verkeersbepaling. Het is zeer gewenst, dat zij, die bin-?' nou afzienbare tijd denken over te gaan#1 tot de aanschaffing of aankoop van een motorrijtuig of aanhangwagen met deze bepalingen rekening houden. Texel, 22 Januari 1949 Burgem. en Wethouders voornoemd Mr. G. D. REHORST, Burgemeester P. BEEMSTERBOER, Secretaris, HALLO BANDOENG! Beste vrienden in Oost en West. Op; de eerste plaats willen we onze dank brengen voor de kaarten en brieven die we mochten ontvangen met de Kerst en het Nieuwe jaar. We hopen, dat u allen nok onze wensen hebt ontvangen. We zitten nog in het begin van eeii hpel jaar en moeten allen afwachten! wat zn'n jaar brengt, van ons vraagt en wat wij ook zullen doen. We hebben, natuurlijk allen onze goede bedoelingen en ook daar handelen we naar. Nu, wan neer we dit altijd in die richting door voeren, dan is voor ieder persoonlijk 1049 een goed jaar. lil het groot kunnen we niet veel, maar wel ieder voor zich Dit doen we. In Den Burg is een tridium gehouden voor de leden van de Mariaeongregatie. Deze werd gegeven door pater Loof Dit tridium is buitengewoon goed ge slaagd. De keus met pater Loof is ook zeer goed geweest. De opkomst was dan ook zeer groot en allen zijn zeer vol daan. We zullen hopen, dat dit tridium in begin '49 nog over het hele jaar z'n goede vruchten afwerpt en hier zal ook niet aan getwijfeld worden. Verder zijn er niet veel bijzondere dingen We zitten hier midden in de winter, maar de natuur is als in de len te Zijn alle adressen nog goed? Geef deze door wanneer dit fout wordt ge adresseerd Met deze moeilijke postver binding moet de adressering prima zijn Geen stagnatie, maar tempo. Jongens, de beste wensen van Kath. Thuisfront en tot de volgende keer. KATHOLIEKE KERKDIENST Zondag: Missen in Den Burg en Den Hoorn om 7,30 en 10 uur, in Oosterend om 10 uur. Bieclitgel. van 7-7,30 uur Communie onder alle Missen en om 7 eri 0 uur. Lot om 7 uur. Deze week Missen om 7 en 8 uur (Maand Dinsd en Vrij dag ook 9 uur.) Woensdag: In Den Hoorn een Mis om 8 u. Half 8 Jozeflof 8 u. .Tongemanneneongr. Donderdag: 8,30 u. een Mis in Oosterend Half adht Jongedamescongr Vrijdag: 3,30 uur hieehtgel. v. sehoolk. Zaterdag: van 4- 8 u. biecbtgel. op hele uren. 6 u. rozen krans. VEREEN1G1NG VOOR K. I. Het toetreden tot de Borid van vei. v. K.I. kost vijf eent per koe. Dit ter recti ficatie. Fletcher, Ont. Canada. Het boeren in Canada is een groot verschil met het boeren in Holland. Als je bv. in Holland een boerderij van 40 ba. hebt, en boirwboer bent, heb je» op z'n minst wel oen paar knechten nodig. Nu hier heb je dan een leventje. De boerderijen bier zjin net als in Holland, van verschillende grootte, het gemid delde is zo wat een 60 ha. en daar sta je dan ook alléén voor, tenminste met je eigen familie. De producten die hier gezaaid worden zijn tarwe, mais, haver, sojabonen, suikerbieten, tomaten, bij Sommige boeren een klein hoekje gerst en wat rogge Als het een nat voorjaar is, wordt er ook wel eens wat boekweit gezaaid. Aardappelen net genoeg, maar meestal te kort voor hun eigen gebruik Nu zorg ik hier voor de teelt van aard appelen Tabak wordt hier ook nog wat geteeld. Hjer m mijn omgeving is de grond soort geweldig zwaar, zodat je ontzet tend aan het weer onderhevig bent.. Als het in liet lonrjaar in de zaaitijd om streeks half Mei niet voldoende op droogt. kun je gemakkelijk een oogst missen of anders een halve oogst. Je kunt hier niet in het land komen als het nat is. Vandaar, dat het boeren hier ook een gevarieerd bedrijf moet zijn. Gemolken wordt hier niet veel, er ivordt alleen gezorgd voor de huishou ding Bjj de andere melkkoeien worden de kalveren aangehouden. Dat brengt hun net zoieel geld op, zeggen de boe ren hier als melken en ze hebben er geen werk aan. Enkel de room wordt hier verkocht. Het is een uitzondering als bier melk wordt verkocht; dal is ineer voor de boeren rond de steden De oorzaak van niet melken is, dal er onvoldoende hulp is. Op alle boerderijen zie je tractors. Er wordt maar één keer geploegd voor de bieten: in het voor- laar gescbjjfegd en wat na-eggen en liet is zaaiklaar. Als de tarwe en de haver in het voorjaar er in zijn, is daaraan 't werk af, tot de zelfbinder of combine ei aan toe is. Mais daarentegen wordt wel 'i a 4 maal gewied, een cultivator wordt blei- aan dc tractor gemonteerd, vandaar dat de tractors met de smalle voorw ie len zoveel in gebruik zijn „Farmall's zijn goud waard, al is liet dan alleen voor het wieden. De mais ivordt hier in rijen gezaaid van 1,05 m. in liet vier kant als het half kan, zodat je er van 2 kanten doorheen kunt. Mais wordt hier vee! gehakseld. er is nu een machine voor, die achter een tractor werkt en daarariitei een wagen, waar het geliak- salde in komt, en daarna wordt het in een sile geblazen voor koeienvoeder in de wintertijd. Een silo is hier 4 m. 20 wijd en 12 m. hoog. van cementen rin gen. MIJNHEER PIMPELMANS Plaatjes en versjes 87. Met hevig gekiaag kwam Bet bo ven op de auto terecht, waardoor de kap als een lucifersdoosje in elkaar gedrukt werd. De apotheker wist zich door een koene sprong uit de auto te redden, waardoor de auto echter, doordat ze nu door niemand bestuurd werd, uit de koers raakte en regelrecht tegen een boom vinog. Naar het Engels 15.) ,,'s Jonge!" riep mr. Bulloch. „Hij wil liet beste Wiltshire-spek en hij wil 't dun. Moet bij er niet een paar verse eitjes bij?" „Ik krijg m'n eiers van een kippen farm in de buurt", zei Sue. „De miine zijn niet vers genoeg veur 'm?n vroeg mr Bulloch nederig. Suë meest er om lachen en nu- Bul loch lachte mee zó hartelijk dat mrs. Bulloch liet in de woonkamer hoorde en op de trap kwam om te vragen wat er zo grappig was. „Mi. Darnay moet best Wiltshire- spek hebben, zo dun als papier" riep mr. Bulloch. „Nou en waarom moet ge dan la chen, Thomas? Zo eet ge 't zelf immers altijd!" De stupel boodschappen op de toon bank had nu eerbiedwaardige afmetin gen aangenomen en mr. Bulloch keek er enigszins bedenkelijk naar. ,,'t Zal in een krat moeten", zei hü „en Farquharson kan 't bezorgen. Dat zal ie wel willen doen. denk ik". „Ge zult 't mij met uw eigen wagen morgen vroeg, laten bezorgen," zei Sue met nadruk. „De slager komt niet vóór de middag Waarveur bedde anders 'n De watervoorziening. Het water wordt hier uit de grond op gepompt. De meeste wellen zijn 30 me ter diep, zodat je niet bang behoeft te wezen, dat je zonder water raakt. Meest al door windmolens wordt het opge pompt, bij huis vervangen door een electro-motor. Als je aan een boerderij hier zoudt willen beginnen, is het eer ste: kijk naar de waterwel en of er niet te veel stenen in de grond zijn. Dat is je wat, die stenen. Je hebt er van een 15 ton. Met dynamiet maken wij ze stuk. De prijs van liet land is hier voor zware grond 250 dollar per ha., met de benodigde gebouwen inbegrepen. Het lichtere land is hier 2'/s maal zoveel waard, omdat je daar lang die last van 't regenwater niet hebt. en beter geschikt is voor de fijne producten, zoals tabak, tomaten, en daar vind je ook meer aardappelen. Het land loopt af naar hét Noorden. Bij liet Erie-meer is het hoogste ge deelte hier en zo gaat het naar beneden. Op elke mijl is ongeveer één meter ver val, Zo gaat het water hier van liet Erie-meei af naar de Thames-rivier, pim. 36 mijl, naar liet St. Clair Meer, door de Detroit-rivier en komt. weer in liet Erie-meer terug, ongeveer 20 mijl- van hier. Watergemalen hebben ze Mei- niet nodig. Wat de vrijheid betreft van een boer op z'n bedrijf, hij kan doen en lalen wat hem liet beste lijkt. Ze slachten hier allemaal zelf en bren gen liet \lees dan in een koelcel. Daar wordt het vlees eerst overgoten met plastiek en zo gaat het dan in een ijs- box. Gerieflijke hulzen. De huizen hier zijn voor ongeveer 80 pet. van hout. Je ziet wel stenen gebou wen, maar niet veel. De daken zijn alle met slungels belegd, dat zijn stukjes hout (cider) van 1 roet lang aan het ene eind 10 cm., breed lVs cm. en het ande re eind '/i om. dik. Ze worden op 't dak astgespijkerd en gaan zowat 26 jaar mee. De huizen zijn keurig netjes inge richt Vele hebben stromend water, eiectriscli en gas on iedere boer is wel telefonisch aangesloten. De wegen zijn hier geweldig goed en er is een ont zaglijk druk verkeer. Hier betékent de auto net zo veel als in Holland de fiets De hoofdwegen zijn alle geasphalieerd en ze beginnen nu aan de binnenwegen. In de wintertijd wordt er goed aoliter gezeten om de wegen berijdbaar te hou den. Nu hebben ze een nieutwe uitvin ding. Al ligt de sneeuw ook 3 m. hoog zp krijgen liet schoon. Het is een machi ne met, een gorte zuiger en tevens een blazer, die liet een eind weg blaast. Het is hier alsof je van Den Helder naar Amsterdam reist. Je gaat zn door verschillende stadjes. Het klimaat. Dit is het ene jaar wel eens een groot verschil met het andere Vorig jaar, GAAT PAARDRIJDEN. loor G. TH. ROTMAN. 88 Boem! Krak! Als een harmonica schoof het hele bovenwerk van de auto ill elkaar Door de geweldige schok rol den zowel liet paard als mijnheer Pim- pelmans over de weg. waarbij echter de laatste boven op z'n schimmel terecht kwam tm zó weg bad kunnen rijden, als Bet maai nipt ondersteboven gelegen bad. bestelauto, agge 'r geen bestelling mee brengen kunt en zo'n grote nog wel". ..Hedde ooit zoiets méér geheurd!" riep mr. Bullocli. „Ik moet de auto vier mijl ver zenden veur één bestelling en de hcnZien idem zoveul!" „'t Is nog geen liter heen en terug," zei Sue. die van deze dingen aardig op de hoogie was gekomen door de vele min of meer opgewonden argumenten niet de slagpr en de knecht van haar vader. De maaltijd, die kort daarop in de woonkamer volgde, was gezellig en pret tig. want Sue was in de beste stem ming en ze deed liaar grootvader har telijk lachen om de verhalen, die ze vertelde over liaar bedrijf op de molen Zp vertelde hun van het keukenfornuis en van de kwelgeest, die daarin huisde en ze vertelde van haar wandelingen in de heuvels en van de vogels, die 's mor gens bij het huis tjilpten. De Bullochs hadden liaar nog nooit zo opgewekt ho ren praten en luisterden met een glim lach van genoegen en het was eerst toen zij w eg was, dat ze ontdekten, -hoe weinig ze hun eigenlijk verteld had. ,,'t Is vreemd, dat ze niet naar de bakkerij is geweest", zei mrs. Bulloch peinzend. „Will en Grace zul der niet tevree over zijp, dat ze hier geweest is en niet bij hen". „Ze had er geen tijd voor", zei mr. Bulloch, terwijl hij zijn geliefde cello van het omhulsel ontdeed om de solo uit Haydn's Symphonie nog. eens door te nemen. HET RODE KRUIS IN INDONESIË. Elf teams van liet Ned. Rode Kruis zijn op het ogenblik druk aan het werk om hulp te verlenen in de ontsloten ge bieden van Indonesië. In hoofdzaak wij den zij hun krachten aan de hnrgei be volking, die" hun hulp het allermeest nodig heeft. De verwaarlozing, de be smetting en de ondervoeding hebben in die streken immers zoveel langer ge duurd dan in de rest van Indonesië, waar het Ned. Rode Kruis nu reeds drie jaar heeft gewerkt en waar het nog steeds niet „klaar" is. Voor iemand die het niet gezien heeft, is het moeilijk zich een voorstelling te vormen van wat de Rode Kruis teams vinden. Dat is slechts met ontoereiken de woorden te omschrijven: hergen van menselijke ellende. Zweren ter grootte van een flinke mannenhand zijn kleinig heden, wanstaltige opgezwollen en ont stoken ledematen komen dagelijks voor, oedeem en schurft zijn normale ver schijnselen. De t.b.c. tiert welig en mala ria heeft ontelbare slachtoffers de laat ste krachten'geroofd. En dan de talloze door ondervoeding tot op hel geraamte vermagerde kinderen Het is een bovenmenselijke taak, waarvoor de Rode Kruiswerkers in die gebieden gesteld zijn; maar het is een dankbare taak tevens, omdat zij in zo veel gevallen kunnen helpen. Met kini nepillen kan men de malaria onderdruk ken, met drie of meer injecties kunnen ze de framboesia genezen, met zalf kun nen ze dc scabies tie kop indrukken. Vol vertrouwen komen de zieken naar de geïmproviseerde poliklinieken, waar de witte vlag met lipt rode kruis wappert: ..Help ons!" Bij honderden komen ze, van heinde en ver. Soms uren lang strompelend over slecht onderhouden wegen en hob belige bospaadjes. Soms gedragen op een bamboe-brancard door hulpvaardi ge dessagenoten. Ze worden niet te leurgesteld. De elf teams werken van de vroege morgen tot de late avond in Djocja, in Solo en in Blora. In Assahan zijn drie teams aan de arbeid en in liet Tapano - lisehe twee. Van Batavia uit wordt Ban tam verzorgd en de Rode Kruis-afde- ling in Bandoeng zorgt \oor de eigen omgeving; er is ook een team naar U. Java gezonden. Tien verpleegsters, die op liet punt stonden 0111 mei de „Ruys" te repatriëren, zijn gebleven toen de toen ik hier 21 Sept. aankwam, vroor het al stevig 's morgens. Nu hebben we nog betrekkelijk weinig vorst gezien. De 23e Nov. '47 begon de winter en het vroor alle dagen, bijna tot 12 Maart. De laag ste temp. was 25 gr. C., maar dat was voor een week. De maand Februari is de koudste maand. Zomers daar en tegen kan liet Lier erg heet zijn, we hebben een week gehad van over de 00 gr. F., liet hoogste hier was 98 gr. F. Door deze warme zomerdagen is liet hier mo geliik, dat ze goed perziken en druiven kunnen kweken. Op sommige plaatsen zie je hier akker aan akker, allemaal perzikenbomen. Trouwens, hier wordt veel fruit gekweekt, vnl. annelen. Wat het leven betreft, Sommige din gen zijn duur en andere dingen spot goedkoop. Brood en gebak is hier spot goedkoop en van prima kwaliteit. Kle ding is schappelijk, maar kom niet bij ten barbier, dat kost je op z'n minst 0.60 dollar, pim. f 1,60, 0111 je liaar kwijt te raken. Tabak hebben ze hier ook een goede prijs voor: 0,35 dollar (pim. f0,88 de 20 sigaretten Het maatschappelijk leven is hier zo: rang en stand hestaat hier niet, zij beseffen, dal je allemaal moet werken om aan de kost te komen en als je in liet land w oont, is een ieder boer of deelgeyioot, Tabak en tomaten worden danook meestal om de helft ge daan Dat is vooral een voornaam punt voor de komende emigranten: zie, dat je een deel kunt maken. Alle begin is moeilijk, maar het leert. Van Engels lieh je hier veel profijt en je bent zo in de gemeenschap opgenomen. De Hol landers vnl worden hier zeer gewaar deerd, hoe meer er komen hoe liever. Hopende, dat u nu enige voorstelling van het leven in Canada heeft, teken ik. C. BOON. co, Archie Ball. RR t Fletcher Ont. Oanada. „Ze had tijd kunnen maken", zei zijn vrouw „en ze zei, dat Grace te nieuwsgierig was, weet ge nog wel? Wie geeft er wat om de nieuwsgierig heid van de mensen, as tie niets te ver bergen heeft?" „Wat denke dan. „Ik denk niets, Thomas", antwoordde mrs. Bulloch, niet geheel conform de waarheid, en ze nam haar breikous weer op. HOOFDSTUK X. Toen Darnay zijn „Wilg in Novem ber" af had, was hij een geheel ander leven begonnen. In plaats van dag in dag uit te werken aan één schilderij, trok hij er op uit en maakte grote toch ten in de omgeving, waarvan hij terug kwam met schetsen en studies van wol ken en kale bomen en heuvellandschap pen. Daar zette hij er dan een paar van op een plank aan de wand en soms, als Sue in het atelier kwam om hem voor tafel te roepen, vond ze hem midden in het vertrek staan, kijkend naar de schetsen, met zijn handen in zijn zak ken en een pijp, die hij vergeten had aan te steken Toen Sue terugkwam, van haar be zoek aan de Bulloohs, vond z.e Darnay in de keuken zitten lezen in de „Scots man". ,,'t Is hier lekker warm", zei hü, bij wijze van verontschuldiging, want hij wist al, dat juffer Soes haar vaste huis regels had en hem liever niet te veel in haar keuken zag. „Ge hadt het vuur moeten aanhou den in de voorkamer", zei Sue ernstig. „Ik wist wel hoe liet gaan zou als ik wpg hen". Darnay glimlachte. Hij vond het leuk tot de orde te worden geroepen door zijn huishoudster Ze was zo'n aardig we zentje, zn practised en ernstig' en toch met een levendig gevoel voor humor. „Wat heb je daar?" vroeg Dij, toen ze de paar pakjes, die ze meegebracht had. op tafel legde. „Wat is dit in 's hemels naam?" Hij wees op een tijdschrift, dat Sue in Bedford gekocht had. Het heette „Mo derne Kunst!" en op de omslag prijkte de reproductie van een surrealistisch schilderij. Zt- bloosde. Ze had het tijdschrift ge kocht om een beetje kunstkennis op .te doen en enigszins te kunnen weten wat ze antwoorden moest als Darnay haar weer eens naar liaar mening vroeg over een schilderij. Ze had liet in de bus al ingekeken en dadelijk gezien, dat liet precies was wat ze hebben moest. Als ze dit alles in zich opgenomen had, zou ze in zijn ogen geen onopgevoede wilde meer zijn. „Juffer Soes", zei lili, half lachend, half ernstig. Juffer Soes ik kan 't niet hebben. Je wou dit afschuwelijke ditig in 't geheim gaan bestuderen ja, ont ken het maar niet! en over een dag of wat zou je tegen mij beginnen over streek en factuur en compositie en diep- e le en Joost weet wat nog meer Het zou pic doodongelukkig maken!" „M maar ik dacht. „Het was de goedheid van je hart, die moeite te doen om mij tegemoet te ko men, maar. toe, lieve juffer Soes, ont neem mij mijn vrouwelijke Vrijdag niet." „Ik zou toch kunnen leren...." be- hon Sue opgewonden. „Leren", zei hij, „ja, je zou al liet jargon kunnen leren van de kun„._riti- ei dat is zeker, maar van hen zou je nooit leren wat er werkelijk te leren en te begrijpen is". Ze staarde hem met grote ogen aan. „Dan geeft het dus niets!" riep ze, "dan kan ik nooit een. hulp zijn." „Je bent een hulp een grote hulp! Dat is juist, wat ik je duidelijk wil ma ken. Je hebt mij over mijn schilderij, in twee minuten, méér gezegd, dan de bes te kunstcriticus in Londen mij in een half uur zou kunnen vertellen." i „Ik zei alleen maar begon Sue, die haar oren niet geloven kon. „Wat je precies zei, weet ik niet meer en het kan me niet schelen ook. Wat je deed, was mijn ogen openen. Je liet. mij zien wat ik bezig was te doen en waarschuwde mü zodoende vóór het te laat was. Je kijk is intuïtief en on bedorven begrijp je, wat ik bedoel?" (Wordt vervolgd). 9

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4