Zesduizend leden met half millioen verzekerd kapitaal Kerk en Vrede Fusie van de begrafenisfondsen GRIEP Kan De Koog in het zuidwesten met bos worden verrijkt Indonesië voor en tijdens de bezetting Doopsgezinde Vredesgroep Getuigenisavond l)e vereniging tot uitkering bij over laden „Vooruitgang is c.is Doel" telt 8600 ieden, maar op de vergadering, die Woensdagavond in „Be Lindeboom" werd gebonden, schitterden er meer dan 3500 leden door afwezigheid. Achter de bestuurstafel hadden meer leden plaats genomen dan er vóór, waar buiten de bode, een nieuwe commissaris, een lid van de commissie van rokcningnazle- ners en de verslaggever, vier personen, die „beroepshalve" aanwezig moesten zijn, één lid geteld werd. Maar zo'n opkomst zijn we op de ver gadering van VIOD wel gewend en wij nemen aan, dat dhr Van Heenvaarden, de nestor van de ploeg met 43 dienstja ren, aan deze minimale belangstelling wek gewend is geraakt! Graag hadden we thans een volle zaal gezien en dan van heel Texel, maar zo ver is het nog niet. Wij zinspe len hier op de door vele gekoesterde hoop, dat er zal worden overgegaan tot fusie van de Texelse begrafenisfondsen. Oo9terend heeft een fonds, Oudeschild heeft er een en Den Hoorn ook. U kent ze: re«p zijn het het Boumanfonds, Dorpskving Steunt Elkander en Unitas. Die tellen samen 2/3 van het aan tal leden van VIOD. In totaal zonden wij op Texel een fonds kunnen stichten van ruim 6000 leden De besturen van 3 fondsen hebben Sanapirin verkort de ziekte- dagen. Tabletten 40 en 75 cr. contact niet elkander gehad en wij ho pen. dat de samensmelting binnen af zienbare tijd een feit kan worden. Dan za) liet verzekerd kapitaal klimmen tot een half millioen! De andere fondsen moeten nog hun algemene vergadering houden en hopenlijk wordt daar dan de fusie-mogelijkheid en noodzakelijkheid eens onder het oog gezien. Zij is nood zakelijk voor de-kleinere fondsen en Oosterend toonde zioh reeds genegen tot aansluiting. Wij weten, dat wij be staande tradities moeten huldigen en iedere recht-geaarde Texelaar zal deze willen bewaren, maar iedere verstandige Texelaar zegt ook. dat je de bakens moet verzetten, als de omstandigheden daartoe dringen. Thans schijnt dit zo ver te zijn, want van welingelichte zijde werd de verzekering gegeven, dat de kleinere fondsen binnen niet te lange tijd in grotere fondsen of verzeke ringen moeten worden opgenomen Voor Texel is fusie o.a. van belang, met het oog op de verstrekking van hy potheken door de fondsen, want het kapitaal blijft dan op het eiland. Jam mer. dat de mening van Unitas wegens ziekten van enkele bestuursleden niet kon worden vernomen, maar wellicht heeft Den Hoorn ook interesse voor één groot Texels fonds Uiteraard is één groot fonds altijd te prefereren boven enige kleineren. Het is sterker, het werkt economischer en zo zijn er meer voor de hand liggende voordelen Als men eens toetrad tot het fonds van Don Burg, dat de meeste leden telt. De oude leden zouden dan, om een voorbeeld te noemen, hun oud" rechten behouder., terwijl nieuwe leden zonden worden Ingeschreven volgens voorwaar den. die in VIOD van kracht ziin. Gaarne wekken wij de besturen en ieden van de fondsen van Oosterend, Oudesririld en Den Hoorn op deze aan gelegenheid op hun vergadering als punt van bespreking op de agenda te plaatsen. Samensmelting kan in dit ge vel alleen maar voordeel baren. VRIJSTELLING VAN DE DIENSTPLICHT De Burgemeester der gemeerte Texel brengt ter algemene kennis, dat de Minister van Oorlog d.d. 28 Januari 1949 Afd. A 3 S 2, Bin-. 1 Nr. 1600, bet ver zoek om vrijstelling van dienst als ge woon dienstplichtige, van Simon Johan nes van Swinderen, geboren 27 Maart 1929 te Texel, heeft, afgewezen Tegen deze uitspraak kan iedere be langhebbende uiterlijk de tiende dag na dagtekening van deze bekendma king in beroep komen. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingediend, moet met redenen om kleed zijn en bij de Burgemeester worden ingediend, ter secretarie dezer gemeen te Het behoeft niet op gezegeld papier te worden gesteld. De Burgemeester zorgt voor doorzending van het ver zoekschrift aan de Koningin, die op het beroep beslist, na advies van de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Texel, 5 Februari 1949. De burgemeester van Texel. Mr. G. D. REHORST. Na opening door de voorzitter, de hr Jb. Bakker Adrzn. werden enkele mede delingen gedaan omtrent de hierboven genoemde fusie-aangelegenheid, zo ook inzake de verhoogde uitkering en plan nen tot invoering van een 30-jarige pre miebetaling fzic Jaarverslag). De heer Lap was in de bestuursvergadering van 21 Jan. jl. herbenoemd tot secretaris, de rente van hvpotheken werd op 4 pCt gehandhaafd. De heer F. van Heerwaarden bracht het financiële verslag uit: Het jaar was betrekkelijk gunstig. Ontvangsten: Kassaldo 1948 f416,29 Premies f 5590,15. Rente van hypothe ken f812,91. Rente v Effecten f2242,50 Rente van Banken f529,45 Aflossing van hypotheken f 1365.Uitloting van Effecten f18.000. Diversen f112 91. Op namen van Banken f27.298,23. 108 nieu we polissen f 5.40. Totaal f 56.372,86. Uitgaven: 38 uitkeringen f38.00.- Betastingen f 723.42. Diversen f 365.-. Inlage van Banken f22.507.33. Salarissen f1251,45. Bode f 1142,09. Drukwerken, porti enz. f 61,55. Vergaderingten f 152.78: Nieuwe hypotheken f26.000. Kassaldo f369 23. Totaal f56.372,85. Totaal aan: Effecten f46.000 Grootboek f28.000. Hypotheken f 38.427,50. N.V. Robaver f 1.608,60. Coop Boerenleenbank f 1.993,21. Kassaldo f369.23 31 Dec. 1948 f 119.459,72. 1 Jan. '48 f117 695,38. Vermeerdering f 1.764,33 Over '47 aan premie-reserve f95,191. Bedrijfskapitaal f22.504- To'aa! f 117.695 - Namens de comm. van rek. nazieners bracht de heer C Moo.jen gunstig rap port uit, waarop de penpingpieester dé charge werd verleend Het jaarverslag 15 Juli 11. werd besloten de tijd voor de tijdelijke verhoogde uitkering tot f 100 opnieuw met 2 jaar te verlengen (tot 31 Dec. 1950). 25 Mei 1.1. besloot het bestuur op advies van de wiskundig ad viseur. dhr P. W. Breemer, om naast de reeds afgesloten verzekeringen met levenslange premiebetaling in te voeren een 30-jarige premiebetaling voor levenslange verzekering, waarvoor de leeftijdsgrens op uiterlijk 50 jaar is gesteld. De salarissen van penningmeester, se cretaris en boekhouder werden met in gang van 1 April 1948 met 25 pet. ver hoogd. (In de rondvraag zeide dhr C. P. Moojen deze verhoging veel te laag te vinden, hij aohtte een verhoging van 100 pet. nauwelijks voldoende, gezien 't vele werk, dat genoemde functionaris sen vervullen). Aan 4 personen werden hypotheken verstrekt, resp. van f 3500, f 10,000, f 10,000 en f 2500, met als hypothecair on derpand de aan hen toebehorende on roerend? goederen, zulks tegen een rente van 4 pet. niet opeis, of aflosbaar binnen 5 .iaar. De wiskundige reserve wees eind Dee. 1947 cm bedrag aan van f95,191,39 en het „kapitaal" bedroeg f 22,877,18'/s Dat is ongeveer gelijk gpbleven. De sterfte bleef 37,4 pet. beneden bet verwachte pet. 22Jan 1948 werd dhr loz. Hiüen tot commissaris van toezicht gekozen, dhr Jb. van Heerwaarden ber benoemd tot boekhouder. De bode had geen klachten overniet- betaling van premies. Door diens üver werden i ele nieuwe leden geboekt. Klokslag half 10 sloot de voorz. de vergadering. „DE STEM DES VOLKS" Men schrijft ons: Sinds geruime tijd waren er voorbe reidingen getroffen voor de oprichting van genoemd koor, maar het wachten was op een directeur en nu die gevon den werd in de heer Craanen, zijn ze gestart er. met enthousiasme wordt er geoefend. De stmeming is opperbest, zo dat hier voldoende termen aanwezig zijn om een succesvol verloop te verwach ten. Woensdagavond 8 uur precies wordt er gerepeteerd in de Ulo-schol, waar nieuwe leden zich nog kunnen melden, evenals bij het bestuur: D. Dap per, L. Gieles, .1. Tjonk, Mevr. Bergstra, Ondesohild en Mevr. Craanen CURSUS UITGESTELD. De trainingscursus voor Zondags- sohoölonderwijzer(res) is wegens ziekte van de leidster uitgesteld VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 24 tot 29 Jan. 1949: 184 kg bot, 3450 kg garnalen, 32 kg kaan, 216 kg kabeljauw, 10 kg sardien, 1751 kg schar, 2424 kg schol, 12 kg pa ling. 34 kg tarbot, 571 kg tong. 2217 kg wulken. 200 kg wijting. V.V.V.-ASSISTENTE. Na/ir wij vernemen werd mej. Ria Wit te door het hoofdbestuur van de VW benoemd lot administratief medewerk ster. TEXELSE AGENDA. Vanavond 8 uur in „De Oranjeboom" Texels Fanfare. Zondag 6 Febr. 8 uur in „Casino" to neeluitvoering „Sint Jan." Maandag 7 Fehr. 8 uur in Hotel „Texel" Nutsavond. Dinsdag 8 Febr. 8 u. in „De Oranje boom" optreden van dhr Bibo, reclame expert. Dinsdag S Fehr. 8 u. in Hotel „Texel" jaarvrg. Coop. Ver. voor Vee-afzet. Donderdag 10 Febr. 8 u. in Doopsgez. kerk (vrije toegang) Getuigenisavond „Kerk en Vrede". Donderdag 10 Fehr. half 8 in Hotel „Texel" Veevoedervraagstukken, cause rie met films door Colvé-Delft. DOOR HOND GEBETEN. Het ruim 3-jarig zoontje Jaap van de familie Koger, hoeve „De Oorsprong", Eierlaud. werd door de beet van een hond aan het hoofd gewond. Er moest geneeskundige hulp worden verleend. WOLPRIJS NOG HOGER DAN IN 1807* Op de wolveiling in Tasman Ié (Au stralië) werd voor een baal superieure Merlno-wol 210 d. per 1b. betaald door een koper van liet Continent. Deze prijs heeft het wereldrecord gebroken, dat stond nl. op 190 d. en werd In 1807 (e Londen betaald voor Australische wol. Alle wolsoorten waren sterk gevraagd. Verdere Merino-prl|/cn lagen van 194 d. tot 109 d. per Ib. PAARD SLOEG OP HOL. Kort na ontvangst van bovenstaand incident, berichtte onze correspondent, dat in Eierland opnieuw een vrij ernstig ongeluk ihad plaats gevonden. Ditmaal was een paard met een driewielde kar op hol geslagen. De voerman, dhr Fr. Roeper, werd van de wagen geslingerd en brak een rib. Bovendien had hij zijn vingers gekneusd. De wagen, uraarop 'n vracht vun de boerderij „Johanneshoe- ve" naar liet land zou worden vervoerd werd zwaar beschadigd. S "/ujr -7^/ AUTOBOTSING. Maandagmiddag kwam dhr E. Vlessing bij Wolvega (Friesland) met zijn auto in botsing met een vrachtwagen, door dat de chauffeur van die wagen geen richtwijzer uitstak bij het verlaten van de hoofdweg. De auto van dhr V. werd beschadigd. (Ingezonden) MAAK HET NIET TE MOOI! Geachte, redactie, Beleefd vragen we opname van het volgende: Volgens de Texelse Crt. van 2 Febr. werd in de vergadering van de VW, alsook in een naschrift van de redactie, aangedrongen op verfraaiing van ons eiland. Hier is echter grote voorzichtig heid geboden, want wat verstaat men onder verfraaiing? De Koog heeft zgn. erfwedstrijden gehad. Maar een lelijk dorp (laten we het maar eerltfk beken nen!), is niet in de blommetjes te zetten, nie-t te maken. Als we 'n mooi boerenge- bouw zagen met witte muren en van al les er om heen geplant wat er maar te koop is, dan huivert men van zoveel ver fraaiing. Dit soort verfraaiing is uit den boze. Laat het in de dorpen ordelijk zijn, 's morgens vroeg vegen, geen vuil nisbakken in soorten de hele dag aan de straat laten staan, enz. De vreemdeling komt hier niet voor een mooi perkje of zoiets. Neen, wat hem aantrekt is het prachtige strand, een kronkelwegje of een oud boerderijtje met een rommelig erfje,zoals we ze hier kennen. Laten we vooral niet bederven wat de natuur ons zo mild heeft geschonken en laten we Texel zoveel mogelijk laten zoals het is Ook met wegen beplanten dient men Op uitnodiging van de R K. Ontwik kelingsclub hield de heer A. v.d. Ende, oud-Indonesisch ambtenaar, een ge noeglijk praatje over Indonesië, waar hij 20 jaar met zijn vrouw heeft ge woond. Voor een klein, intiem clubje praat je het prettigst, het schept een geheel an dere sfeer, maar een spreker die hele maal van het vasteland komt reizen ziet tooh lievei een uitverkocht huis, dan 'n handvol luisteraars, zoals Donderdag avond in Hotel „De Zwaan", waar nau welijks de helft der leden aanwezig was. Na oper-ing met de Ohr. groet door de voorz., dhr Merckx, stak dhr v.d. Ende van wal. „Jullie noemen Texel zo graag de „Parel der Waddeneilanden", maar als ik ga spreken over Indonesië, zal mijn vermogen te klein blijken om haar schoonheid te beschrijven. Daar hebben wij Hollanders, groot werfc verricht en toen Koning Leopold van België dit eilandenrijk bezocht, gewaagde hij dan odk van de prestaties door de Hollanders in de tropen geleverd. In de Congo kon men daar een voorbeeld aan nemen Spr. merkte op. dat. dp ministers tegen woordig af en aan reizen om zich van de toestand in Indonesië op de hoogte te stellen, maar vroeger liet er zioh nooit een minister zien, zelfs heeft geen enkele Ned. vorst of vorstin dit rijk bezocht. Trouwens, vor de oorlog hoef de je ook géén lezing over onze Oost te houden, want er was toen tooh geen belangstelling voor. oliemagnaten c.s varen meer geïnteresseerd. Gezien de zo geheel andere levensop vatting dan de onze is het geringe con tact met de Indonesiërs (het handelsver keer laat ik buiten beschouwing), niet te verwonderen, de missionarissen, de broeders en zusters hebben hun taak evenwel verstaan en zijn ook daar gaan strijden voor een verhevener doel dan het materiële alleen. Het esperanto in Indonesië. Het Maleis is het esperanto van In donesië, daarmede kun je overal te recht, kan een eenvoudige Dajakker je niet verstaan, dan zal hij je verwijzen naar zijn opperhoofd Overigens zijn ei- wel 50 talen. Over de polygamy (het huwen met meerdere vrouwen) en het harem, ver telde spr. veel interessants, de bevol king houdt krachtig vast aan de ou de gebruiken. Voor het feest van het nieuwe jaar vasten zij 30 dagen lang. Zij staan 's naohts om 3 uur op om te eten en daarna vasten zij tot de volgen de avond zes uur. Ook de zwangere vrouwen volgen deze traditie eh daarbij blijven zij hun werkzaamheden verrich ten, zij 'net in langzamer tempo. Spr. vertelde voorts van de onmacht van de Indonesiërs om te sparen, al verdienden ze f 100 per maand, f 300 of f500, het geld moet op, gokken doen ze heel graag. Hebben zij met het nieuwe jaar een nieuwe sarong en andere arti kelen nodig, dan moeten ze deze op voorschot kopen. De Arabieren profite ren als woekeraars van de ondoordach te handelingen der Indqnesiërs, een echt natuurvolk, dat zijn meisjes van vijf jaar reeds voor uithuwelijking heeft voor-bestemd. Men verkoopt ze voor een buffel. „Toen een inlander mijn vrouw SPORT OP TEXEL S.V. Texel. Programma a.s. Zondag: LSVVTexel; W.WaardVrone; Zee vogelsSchoort; BerdosWatervogels; N.Niedorp—RKAFC. Texel 2—BKC 2; SVO 2—Texel 3. Zondag alle elftallen weer aan de slag. We hopen, dat ze 't er nu beter afbren gen. Rode Hoestpoeders van Mijnhardt Doos iS ci rnf~j hi i, i Vanmiddag adsp.: SVC ATexel B (zie kastje). Zondagmorgen Succes A Texel A. Vertrek 7,15 van Hotel „De Graaf" (zie kastje). Welpen trainen om half drie. adsp. om 3,30 uur. Het bal-masqué wordt op 27 Febr., dus niet op 20 Febr. gehouden in Hotel „Texel" (zie adv.) We hopen weer op 'n grote deelname en een spannende strijd. zeer voorzichtig te zijn. Groepjes strui ken kunnen verfraaien, doch de open gedeelten moeten de overhand behouden. Zie naar de Duinweg naar de Dennen, waar een mooi landschap aan het ge zicht onttrokken wordt door oen wil genhaag. Men hakke hier gaten in en over 2 jaar de overige gedeelten hakken De Koog is het centrum van het vreemdelingenverkeer. Wil De Koog zich handhaven, dan zal zij haar taak royaal moeten opvatten In warme zo- nieis loop! alles vanzelf, doch het is 'hier veelal winderig en voor een vreemde ling koud. Daarom zal men zo spoedig mogelijk (ais de grond hiervoor nog be schikbaar is) ten zuidwesten van De Koog "een bos, ik zeg niet een park. moe ten aaiileggen, met ruime wandelgele genheid. De foeilelijke vijver zal motten verdwijnen voor en mooiere, minder ge vaarlijke. In het centrum van dit bos ontwerpe men een wildparkje, Texels wild, als konijnen en fazanten, enz. Dit kan ontspanning brengen op slechte da gen en die zijn er vele. Kosten, zegt u, de gemeente geeft de grond, TESO de beplanting en De Koog betaalt, de ar beid. De Koog zelf moet hier een flink aandeel in nemen Ik weet, het is op papier gauw kiaar, maar men overwege het en prutse niet te veel aan kleinigheden. Nu we toch aan het verfraaien zijn, moet me nog iets van 't hart. Ik heb me nl. geërgerd aan het miezerige zadel dakje op liet kerktorentje aan De Waai, zoals dit voor enige tijd in de krant stond, dit torentje zal een vreemde voor ons blijven. Nog steeds zie ik het spits je boven bet hoge geboomte steken. Nu de bouw naar ik hoor is uitgesteld, is het misschien mogelijk, dat hier nog verandering in komt door een spitse to ren. Hoe denkt men hier over aan De Waal? Mocht het meer moeten kosten, kan dit. dan niet. door giften bijeen ge bracht worden door hen die hiervoor voelen? Ook dit is verfraaiing Met dank voor de plaatsing, N. d ,1. in haar nieuwe japon zag vroeg lui mij hoeveel ik wel voor haar had moeten betalen. Spr. nam ons in gedachten mee naai een Chinese bruiloft, waarop de anders zo spaarzame Chinees bet geld laat rol len, ook op begrafenissen is hjj niet karig. Het lijk blijft 30 dagen lang in 'n uitgeholde boomstam opgebaard en bij de begrafenis zien wij huilebalken van professie rondom de stoet liet treurige verlies van de dierbar, accentueren. Heb ie de bevolking op je hand, dan kun je alles van ze gedaan krijgen. Zo zat een missionaris on Timor wegens 't ontbreken van een waterleiding verle gen om een regenput. Onmiddellijk bo den zieli 200 man aan oin hem te gra ven! (Iets voor de voorstanders van 'n regenputtensysteem op Texel? Red.) Wij gingen een kijkje nemen op de rijstvelden, de sawahs, vanuit de trein zie je de vrouwen bij duizenden de riet stengels één voor één met een mesje doorsnijden, het zou op grootscheepse wijze meer economisch verantwoord zijn maar op het gebruik van bv een zeis zou onverbiddelijk grote straf volgen. Tenslotte verleide dhr \.d. Ende over de komst van de Japanners, die met hun 200,060 man stoottroepen, veel beter uit gerust dan de onzen, Java in 7 dagen bezetten. Onderduiken ging niet: geen Javaan zou je durven verbergen en dus werden wip aldus sprkrijgsgevangen gemaakt Wij werden mishandeld en kregen heel weinig eten. er werd ge vochten om een korrel rijst De vrou wen werden nog slechter behandeld dan de mannen, maar zii droegen het lot veelal nog moediger. Mevr. v.d. Ende woog nog slechts 75 pond, toen de be vrijders kwamen: 35 pet. van de gevan genen lieten het leven. Spr. heeft de Rurmaweg gezien.en1 de grootste ontberingen geleden. Maar ook heeft 'hij veel goed werk mogen verrichten: zieken en stervenden heeft hij mogen wijzen op de eeuwige zaligheid voor 'n ieder, die gelooft Na de pauze beantwoordde spr. vele vragen. O.a. over het onderwijs (grote afstanden werken belemmerend, de be volking is niet actief, zelfs bii verle ning van medische hulp in afgelegen streken toont zij zich afzijdig), sociale voorzieningen kent men cr niet. Last not least vroeg iemand waarom wij In donesië zo graag willen houden, want er moest naar hii had vernomen, ieder jaar geld bij Toen dreigden wij in de politiek ver zeild te geraken en daar deze volgens de adv. niet zou worden aangeroerd, was het woord aan dhr Mercx, die de spreker hartelijk dankte voor deze zeer gestaagde bijeenkomst en met de Ohr groet sloot. Texelse Boys. De uitwedstrijd van Boys 1 is uitge steld Het 2e speelt voor de comp. tegen De Cocksdorp 1 op het Boysterrein om 2,30 uur. Dit is een moeilijke taak, maar probeer de punten hier te houden Het 3e fietst om 1,30 van Hotel „De Zwaan" voor de na-comp. naar Ooster end 2. Vanimddag 3,30 u. spelen adsp. A te gen Oosterend A op het Boysvold. Den ken jullie cun het kampioenschap, Boys? Boys li gaat een zware strijd in Den Hoorn tegemoet. Om 2 u. per fiets van Hotel „De Zwaan" Zondag na de Hoogmis gelegenheid tot het betalen van contributie en ont vangen van nieuwe ledenkaarten. H.S O.V.V.-nleuws. Het le gaat Zondag om 1,30 uur naar ZD'H. Niet te licht opnemen, mannen. Meteen l'link aanpakken en volhouden tot het einde. Het 2e speelt een1 na-comp. We begin nen thuis tegen Tex. Boys 3. De adsp. spelen vanmiddag om 3 uur uit tegen Tex. Boys A Een zware wed strijd, jongens, doet allemaal- je best en probeer een goed resultaat te bereiken. Succes. W. S.V. „De Zwaluw". Als wc niet in de winter raken, speelt hedenmiddag adsp. A thuis tegen Tex. Boys adsp. B. Aanvang 3 uur. Het le ontvangt jhet leidende OVV 1 om 2,30 u. De uitvoeringen van onze vereniging ?ijn een week vervroegd, omdat het fan farecorps eind Febr. zijn uitvoeringen geeft. De avonden van de Sport vaUen nu op 18 en 19 Febr. 8.V.C. De Cocksdorp. Vanmiddag om 3 uur spelen de adsp. tegen Texel B. Dit moet eien overwin ning worden, hoor jongens. Op tijd pre sent. Het 2e speelt thuis om 2,30 uur te gen Texel 3, de kampioen van de afd.. Zorgen jullie er voor dat de kampioen zijn best moet doen om van jullie te winnen? Veel kans bestaat er niet, dat de punten op De Cocksdorp blijven, maar het is voethal, dus vol verrassin gen. Het le speelt voor de 4e maal in successie een uitwedstrijd en wel tegen Tex. Boys 2. Vorige keer werd met 3—1 op eigen terrein verloren. Laat dit zich niet herhalen. De Boys beschikken over een jong elftal, dat tot alles in staat is. Aanvang 2,30 uur. De bus ver trekt om 1,30 u. van De Cocksdorp. Wij MOGEN NIET strijden met de wapenen van de wereld Wij MOETÈN strijden niet de wape nen van de geest. in de Doopsgezinde Kerk van Den Burg. Donderdag 10 Febr. 8 uur Toegang vrij Sprekers: Ds T. W. Dekker C B. Termaat Gelegenheid tot 't stellen van vragen PREDIKBEURTEN Zondag 5 Februari 1949 NED. HERV. GEMEENTE. Den Burg 10 uur leesdienst 7,30 uur Ds. van Reijendam in Bben Ha- ëzer. Maandcollecte Kerkvoogdij De Cocksoorp 10 uur Ds. Dekker bevestiging ambtsdragers Zuid-Eierland 7,30 uur D9. Dekker Oosterend 3.30 uur Ds. van Boven 10 uur Ds. van Reijendam De Waal 8 uur Ds. Janse Extra coll Prot. Kerken in Indonesië De Koog 10 uur Ds. Janse Extra coll Prot. Keriten in Indonesië Oudeschild 7,30 uur De heer Termaat Den Hoorn 10 uur Ds. v. Boven Extra roll Prot. Kerken in Indonesië GEREF. KERK. Parkstraat. 36: Geen opgave ontvangen. Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf GEREF. KERK H V. Oosterend 10 uur Leesdienst GEREF. KERK (onderh. art. 31 k.O.) Oosterend 9,30 en 19,30 uur Leesdienst in de D.G. kerk. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds van Veen Extra Oollecte NED HERV. GEMEENTE Vrydag 11 Februari Bijbel'kring in de P.H. Polder ten huize van Fam. Spoelstra ZONDAGSDIENST DEN BURG Dr. Boswijk BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 28 Jan. tot en met 3 Febr. 1949. Geboren: Jannette A. dv Cornelia Snoek en Trijntje M. Huisman. Anita G. dv Willem L. Bakker en Geertje Boek. Lucy en Janette D. dv Cornelis Eelman en Elisabeth J. Stolk. Hendrik C zv Matthüs Witte en Catliarina A. Kager. Johanna M. dv Hillebrand Gomes en Aagje de Ridder. Ondertrouwd: Hendrikus A Witte en Guurtje Bakker. Getrouwd: Jacob Kooger en Anna C. de Waard. Wilhelmus J. van der Vel den en Johanna H. Slegtenhorst. Overleden: Gene. Gevonden: 2 zakken meel, 1 das, 2 rode wanten, 1 bruine kindermuis, 1 blauwe kinderwant, 1 pakje in'h. 1 paar kousen en 1 bustehouder.

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2