IJdelheid, Uw naam is Nood maakt wet Eens zal de maan naar de maan gaan Wegverbeteringen Wil zullen het niet meer beleven, •naardie maan, hè! Die komt ie dere eeuw een meter dichterbij en zodra die de aarde is genaderd tot 2,6 maal de aardstraal, krijg je de poppen aan hei dansen, of juister dan gaat de maan er aan. Zoals er al menig planeet in dui zenden, miliioenen delen Is gespleten doordat hij zija grotere buurman dorst naderen! Vandaar die meteoren, die niet anders zijn dan brokken van een vergano planeet. Aldus vertelde ons de heer Kohnert Maandagavond in hotel „Texel", waar hij zijn cursus voor het Nut voortzette. Het was weer hoogst intéressant en daarom is het jammer, dat de zaal niet telkens uitpuilt. Maandag a.s. en die week daarop komt hij wéér. Dus, Texelaars, weest er bij. Hij weet het nuttige aan het aange name te verbinden! Zo'n meteoor kan groot onheil stich ten als hij er in slaagt door onze damp kring te komen Zo viel er in 1924 een in Siberië en in één enkele seconde ver nietigde zijn verschijning een bos zo groot a'.s de provincie Utrecht. (Daar plantte Jan Boon niet tegen op!!). De enorme luchtverplaatsing was de groot ste handicap voor die 14 millioen bo men De meteoor sloeg een paar hon derd km. verder in de grond en deed al le Zeismografen een aardbeving regi streren Spr. kreeg de vraag of er alleen op de aarde leven mogelijk is. Ja, op geen enkele van de andere planeten, behoren de tot. ons zonnestelsel, is leven moge lijk, de temperatuur is te hoog of te laag of te hoog èn te laag. Op Mars schjjnt echter vegetatie te zijn. 's Zo mers heeft zij 'n donkerder kleur, moge lijk groeit daar een soort rendiermos. Hoe de aarde toch ontstaan is, was 'n brandende vraag. Welnu, 200 millioen jaar geleden is een grote ster de zon ge passeerd. Bij die meeting rukte zij een sliert gas uit de zon los, dat kwam in de ijskoude wereldruimte, werd een vaste stof," waaruit nieuwe hemellicha men werden gevormd. Ziedaar de ge boorte van ons zonnestelsel. De aantrekkingskracht tussen we reldlichamen kan zo groot zijn, dat deze een 400 km. dikke stalen kabel zou doen breken. Hoe denkt de wetenschap over het scheppingsverhaal in de bijbel? Antwoord: De bijbel mogen wij niet wegcijferen. Integendeel: hoe verder de wetenschap doordringt, hoe meer men ontdekt, dat wat de bijbel zegt. juist is. De moderne wetenschap toont aan. dat liet mogelijk is, dat uit het niets hele werelden kunnen ontstaan. Wat men (al thans de ongelovigen) als een fabeltje beschouwde („God schiep de wereld uit niets"), wordt dus door de wetenschap als waarheid geboekstaafd. Spr. zegde toe dit punt op een andere avond nader te zullen bespreken- Ten slotte mochten wjj nog even dui- De gezamenlijke Middenstandsvereni gingen gaan thans het euvel der wanbe taling krachtig bestrijden. De In de on langs verspreide circulaire voorgestelde regeling Is heden in werking getreden. Personen, die ondanks her-haalde ver zoeken tot. betaling hieraan geen gevolg geven, biedt men nog éénmaal de reke ning aan met de mededeling, dat, in dien geen betaling volgt, de vordering in handen gelegd zal worden van de Ad ministrateur der Middenstandsvereni gingen. Indien de schuldenaar alsnog weigerachtig blijft, dient, men de vorde ring, voorzien van behoorlijke bewijs stukken, zoals copio-rekening in bij de administrateur, de heer F. F. Gerrits- ma, die zitting houdt Wilhelminalaan 45 Den Burg (tel. 235) iedere Dinsdagmid dag van 2-1 uur en Donderdagavond van 7-8,3# uur. Deze stelt zich dan in verbinding met de schuldenaar om een regeling te tref fen tot betaling of afbetaling. Blijft de schuldenaar ook tegenover de admini strateur weigerachtig of bestaat er me ningsverschil omtrent de rekening zelf, dan wordt de daarvoor ingestelde klach tencommissie ingeschakeld. Deze klachtencommissie, samengesteld uit alle schakeringen van de Midden stand, nodigt, de schuldenaar en schuld eiser uit op een daartoe bijeen geroe pen vergadering, hoort heide partijen en beslist eerst dan over plaatsing op de zwarte lijst, indien zij ervan overtuigd is, dat.de vordering gerechtvaardigd is en indien ook de commissie de schulde naar niet bereid heeft gevonden een re geling te treffen tot afbetaling. De administrateur zendt allertUidden- standers bericht, dat de betreffende schuldenaar op de zwarte lijst is ge-> plaatst. De middenstanders in de be treffende branéhe (zié hiervoor de cir culaire) krijgen nog een afzonderlijk be richt, waarin hun wordt medegedeeld, dat zii iedere levering, ook tegen con tante betaling, dienen te weigeren. Men hoopt, dat slechts sporadisch tot plaatsing op de zwarte lijst- behoeft, te worden overgegaan, doch indien mocht blijken, dat bepaalde personen onwillig blijven, de Middenstand haar rechtmati ge vordering te voldoen, dan zal niet geschroomd zal worden deze personen aan de kaak te stellen. Met Ingang van heden zijn de richtlij nen dus van kracht geworden. Middenstanders, vakpatroons en ne ringdoenden, die van de diensten van de administrateur gebruik wensen te ma ken, kunnen zich op de hierboven ge melde dagen en uren wenden tot de heer F. F. Gerritsma, Wilhelminalaan 45, Den Burg, (tel. 235). zelen: Spr. ging met lichtjaren rekenen om de afstand van buiten ons zonnestel sel liggende sterren te bepalen. Het licht legt in één seconde 300,000 km. af. (Eenzelfde snelheid hebben de radio- stralen, ook aethertrillingen). De ster Proksima („Naaste buur" betekent dat), staat 4,25 millioen lichtjaren van ons af Wordt- daar vandaag de meier- blis ontstoken, dan zien wij 'm over 4,25 jaar branden! (De zon zendt haar licht in 8 minuten over). Seinen wij naar Proksima „Met blijd schap geven wij kennis van de geboorte van een welgeschapen dochter", dan kunnen w y antwoord hebben als het lie ve kind haar negende verjaardag viert! En dan te bedenken, dat wij een ster hebben gevonden op 500 millioen licht jaren van ons verwijderd! Spr. vsrtelde ook uitvoerig over het ontslaan van de zonsverduistering. De duisternis op het tijdstip van de kruisi ging van Jezus was, aldus spr., een ge wone zonsverduistering, zoals deze op bepaalde tijden terugkomt, Zo'n ver duistering duurt nooit langer dan acht minuten. (In Lucas lezen wjj echter „En het was reeds ongeveer de zesde ure en er kwam duisternis over het gehele land tot de negende ure, want de zon werd verduisterd". Dat heeft dus zo'n uur of drie geduurd. Red.) FEESTAVOND V.V. DE KOOG. Zaterdagavond om 8 Sur opende dhr C. Akkerman, voorz. van de VV De Koog de jaarlijkse feestelijke bijeen komst in Hotel „De Toekomst". Hij gaf allereerst een beeld van de voetbalpres tatie, waarbij tot uiting kiwam, dat de verrichtingen van hét le elftal redenen geven tot vertrouwen. Een verheugend feit is de regelmatige training onder lei ding van trainer Savelkouls. Spr. deed een beroep op de Koger jeugd om lid te worden van „eigen" ver. en niet naar Den Burg te trekken. Er dreigt een te kort aan jonge spelers. Spr. roemde de sportgeest. Dit is van meer belang dan het winnen van wedstrijden. Het doel moet zijn: een gezonde geest in een ge zond lichaam Met de wens, dat de talrijke aanwezi gen een prettige avond mochten hebben, verklaarde de voorz. het feest voor ge opend. Als conferencier in het bonte pro gramma. dat nu volgde, trad op Daan Bonne, die op en gezellige en geestige manier de diverse nrs. inleidde. Wilt u een staaltje? Een jongen van Den Iloom schept op tegen een vriendje van De Koog: „Moet je bij óns komen! Wij hebben een échte inbreker!" Waarop de Koger rustig antwoordt: „Dat 's niks. Wjj hebben vier strandvonders!" De Comedian Harmonists en de Mill's Brothers zijn ook in 't, klein begonnen en dus schaamden de Koger „Singing Boys" zich ook niet om voor de eerste maal voor het voetlicht te treden. Jan Kuneman (guitaar). Henk Veldman en Jan Bonne deden hun best en brachten 'n gevarieerd programma. Als de baard eens volledig uit de keel is, komen die hoge noten ook wel, jongens. Rustig re peteren en volhouden dan hopen we later nog eens op een grammofoonplaat Klaas Bonne ontpupte zich als een verdienstelijk tekstschrijver voor deze „Singing Boys". Zijn Jut ter lied gaf een goede visie op de moeilijkheden, die eer zame strandvonders aan even eerzame jutters bereiden. (En andersom!) Trou wens, Klaas (hierbij geassisteerd door secr v. Hintum), kan nog meer. De genslikker, hypnotiseren, vlooien dres seren enz. Dat nr. mét de drie jonge- dodhters op het toneel was een beetje.... Enfin Klaas, Praten we niet meer over Het duo dhr en mevr. Verhagenv. Ilintum zong zuiver het lied „Tabeh- moeder", dat zeer gewaardeerd werd. De twee gezusters Eelman-Klaassen- bos-Vermeulen brachten in een vlot ge zongen lied het bestuur en de spelers onder 't oog, dat a] hun goede en min der goede eigenschappen wel terdege bekend zijn. Seer. v. Hintum nam onder luid applaus een keurig verzorgde uit gave van dit voetballied in ontvangst. Daan Bonne bezong de lof van de electrisch verwarmde deken en gaf rui me mogelijkheden aan voor h.h. fabri kanten. We noemen de slaapkamer-ra- dar-installatie \oor vijandelijke muggen, de eleetra-heining voor springend onge dierte en de Diep-vries deken voor hete zomernachten. Het duo „Bep en Alie" bracht op ver-* dienstelflke wijze liet 2-stemmig gezon gen lied1 van „De klok van Arnemui- den". Ook de conferencier Daan Bonne bezong de voetbalver Het refrein werd flink meegezongen. „Het misverstand" door mej. N. Eel- nian was niet bepaald geschikt voor de kinderkamer, maar dat was dan oök niet de bedoeling. Tot slot droeg dhr Klaas- sen-Bos nog ,,De wolf en de zeven geit jes" voor, v rij vertaald in sappig Jor daans. De avond werd besloten met een geanimeerd hal, waarbij „de Dolemans" zich duchtig weerden Nog één opmerking. De vergroting, die het toneel heeft ondergaan en de keurige kieedkamer, wekken bij ons de hoop, dat VV De Koog het volgend jaar eens met een „echte revue" komt. Tekstschrijvers, zangers en komieken zijn aanwezig en ons dorp heeft, ook aar dige balletmeisjes. Afgesproken? VEEVOEDER. Met ingang van 21 Febr. 1949 zijn alle soorten afwijkend veevoeder (dus ook zgn. afwijkend gemengd graan), uitr sluitend tegen inpame van bestelbonnen verkrijgbaar. Gegadigde (georganiseer- den) kunnen zich hiervoor rechtstreeks of wel via hun leverancier tot hun PBH wenden. BEDANKT VOOR BEROEP. Ds. J. Brouwer uit Euvelgunne heeft bedankt voor het beroep door de Ned. Herv. Gemeente te Oosterend. Deze ge meente mist nu al acht maanden een ei gen predikant, (Consulent is Ds. Dekker van De Cocksdorp), doch waar ons land 400 predikanten te kort heeft zal dit niemand bevreemden. FRYSKE KRITE „TEXEL". Donderdag 24 Febr. in „Casino" voert Fryske Krite „Texel" op„Oan 'e kant fan de mar". NieUeden kunnen reeds voor 75 et. van dit aardige stuk genie ten. Hartelijk welkom! TEXELSE MARKT. Den Burg, 21 Febr. 1949. Aangevoerd: 6 koeien f 500-650. 3 pinken f 260-325 9 biggen f 55-80. Voor de levering: 29 n. kalveren, 3 koeien, 1 ram. PARTIJ VAN DE ARBEID, AFDELING OOSTEREND. Op de 18 Febr. j.l. gehouden jaarver gadering deed de secr., door afwezig heid van de voorz. een beroep om ook met het oog op de komende gemeente raadsverkiezing, samen de hand aan de ploeg te slaan, als werkende leden met een goede wil Vervolgens gaf de pen- ningm. verslag. De algevaardigde van de federatie hield een kleine toelich ting i.v.m. de komende gemeenteraads verkiezing Partijgenote mevr. Ellen Verbrugge zei, dat de opkomst van de vrouwen uitstekend is. Er werd goed en hgrd gewerkt. Ten slotte werd nog gesproken over toet colporteren van „Met Volle Zeilen". Er gaan elke 14 dagen 50 exemplaren de deuren in. Bestuur. Herkozen werden de horen Jac. Waming, G. Metsema en J, Vis- man;gekozen dhr Jac. Plaatsman Pzn en mevr Daalder-Barhorst. Namens het. bestur: G. METSEMA. secr.. Oost. 80, Texel „ONTWIKKELING" OOSTEREND Het bestuur is van plan om binnen kort een avond te organiseren met als hoofdschotel: Beantwoording van vra gen. Iedereen die rondloopt met één of meer vragen (uitgezonderd op politiek gebied, kan die anoniem, dat wil zeggen zonder z'r naam eronder, vóór 1 Maart insturen bi.j K Fietanich, Schoolstraat 10 Oosterend Deze vragen zullen dan, al dan niet met terzake kundige hulp, be antwoord worden. Indien nodig zal de avond gevuld worden met vertoning van films. Het belooft interessant te worden maar dan moet men ook met vragen ko men en.... voor 1 Maart. WOLTENTOONSTELLING Het Internat. Wolsecretariaat organi seert in April te Amsterdam een ten toonstelling. die zal zijn gewijd aan het ontstaan van een nieuwe Chemische in dustrie, gebaseerd op wolvet TIP VOOR TEXELSE VEEHOUDERS Door het spuiten van stallen met een oliehoudende D.D.T-oplossing kan men de koeien van de vliegenplaag verlos sen. Op een boerderij met 17 koeien steeg de tneikgift in een week met 159 liter ol 14 pet. UITVOERING VAN „DE LOFSTEM". We kennen de heer Cor Bremer als een serieus werker en de uitvoering van „De Lofstem" belooft dan ook veel goeds. De cantate „Starrenhemel" heeft veel studie gevraagd, het is een prach tig stuk, dat aller belangstelling ver dient. Daarom wekken wij gaarne op tot een bezoek aan de Geref. kerk op Za terdag 26 Febr a.s. DE STEM VAN DE ARBEID. Het gaat goed met de „Stem". Elk 3 repetitie komen nieuwe leden zich aan melden. hetgeen ons niet behoeft te ver wonderen: er heerst een prima stem ming, de leiding is in goede handen en dan.... wat is het een fijne ontspan ning en er zit fut in onze zangnummers. De repetities worden in de Ulo-school gehouden elke Woensdagavond, aan vang precies 8 uur. Voor enkele teno ren en bassen is nog ruimte over, het geen niet wil zeggen, dat dames niet welkom zijn, integendeel! EEN AANWINST VOOR DEN HOORN. Den Hcorn is dezer dagen een moder ne zaak rijker geworden en wel dank zij het initiatief van de firma Klaas Boon, de over heel -Texel bekende manufactu- renhandel Het kleine winkeltje is in een geheel aan de eisen des tijds ingerichte zaak herschapen: ruime kasten en idem rek ken bieden de cliëntèle een overzichte lijk beeld van de goederen, die de klan ten bij de opening op 28 Februari a. s. in grote verscheidenheid en prima kwa liteit zullen aantrefen De. -verfraaiing en uitbreiding was bij de heer Joh. Bak ker, ontwerper-uitvoerder, in goede han den. KTF.RI.AXn VOERDE „JAPKE" OP. 16 Februari werd in Zd.-Eierland feest gevierd. Ds. Dekker zei, dat wij de zaal was stampvol feest zouden gaan vieren, maar het zou nog meer gaan om liet financiële probleem voor de weder opbouw der gemeente te vergemakkelij ken. Na het zingen van Gez. 112 vers 1 werd het stuk „Japke" opgevoerd. Ge zien het debuut kunnen wij tevreden zijn Rolvast en de uitbeelding veel al goed. Wees echter niet te boekerig vooraan et wanneer het stuk gewone burgermen sen beschrijft, Spreek zoals gii in het burgerleven pleegt te doen. Het primitieve toneel diende de kunst janunergenoeg al heel weinig. Het gezelschap, dat het stuk in vier weken had ingestudeerd, oogstte veel applaus. Tot weerziens! De verloting liep best. De verkoop v. taba'ksartikelen op z'n Amerikaans zal heel wat dollars - guldens hebben opge leverd. „Vrouw!" zeggen wij, mannen, maar wij ontmoeten „haar" maar wat gaarne in een alleraardigst japonnetje en bo ven dat japonnetje tjadan kom je al gauw in buitenlandse taal terecht, want rondom liet gelaat, zweven woorden als „Make up" „Rouge" .Oleansing ereme" „Night cheam" „Face mask". Al die vreemde woorden, waarmede de jeugd, de vrouw dus!, zeer is vertrouwd althans een belangrijke categorie, lazen wij op een kleine tentoonstelling van wat er zoal te koop is op het gebied van de „make up", ze was ingeridrt in de kap perszaak van de heer H. C. Prins ter gelegenheid van een demonstratie dooi de bekende schoonheidsspecialiste mevr Assendelft. Had u succes? Heel veel, ik had niet zo'n belang stelling verwacht! Tijdns de demonstraties hebben wij ons bescheiden achter de schermen ge houden, maar dhr Prins kon ons na tuurlijk uitstekend inlichten: Mevr. Assendelft verstrekte na gratis „make lip" en gratis vaststellen van de diagnose aan een ider een gebruiks aanwijzing, een waardevolle tip, hoe de speciale hulppraeparaten moeten worden aangewend. Het huldporiënvraagstuk is niet zo eenvoudig Sommiger huid verdraagt geen wassing met water en zeep. Daar voor is een zgn. „cleansing milk" in de handel gebracht, welke de huid tevens voedt en „cleansing crème". Bijna ie dereen stond versteld, toen zij hoorden, dat je hel meeste succes hebt bij ge bruik van twee soorten crème en wel een lichte soort ais onderlaag. Dan za gen wij „dagerême" en „nachtcrème", rouge in de vorm van crème, dat vlek ken voorkomt en mooi uitgewerkt kan worden. „Oleansing halls", zo'n bal druk je plat er je hebt weer een prachtig dons voor het poederdoosje: Het. zijn ge prepareerde watten, die niet pluizen en zer voordeelig zijn bovendien, want een zak vol kostte 95 et.! Dan „Handloti ons" en „Handcream". En iets heel aparts voor Texel was de „Face mask", gelaatsmasker dus. Dames, die trouw hun „Vakblad" lezen, zullen wel eens gehoord en gezien heihen hoe men voorheen „modderde" met een kleimas ker. De „Face mask" heeft veel weg can een wollen masker. Men drukt het op het gelaat en na een kwartier ziet men er weer tien uur frisser uit, de vermoeide gelaatsuitdrukking (straks komt liet gezellig samenzijn nè de druk ke schoonmaakdag weer!) is verdwenen! Mogen wij het hierbij voorlopig la ten? De „make up" brengt dag aan dag nog weer nieuwe vondsten tot verjon ging en vervolmaking van de vrouw. WOLPRIJS VRIJ STABIEL In de cergadering van de Ned. Wol Maatschappij werd medegedeeld, dat liet moeilijk te zeggen is, hoe het toekom stige verloop van de cvolprijs zal zy'n. Momenteel is deze vrij stabiel. In Engel se kringen wordt geen prijsdaling ver wacht. Daarentegen wordt in Nederland wel rekening gehouden met lagere prij zen in de toekomst. Daardoor kopen de fabrikanten in ons land momenteel wei nig. De aankopen kunnen echter niet te tang worden uitgesteld, daar de behoef ten op een bepaald moment bevredigd moeten worden, aldus de mening der ge noemde vergadering. GEMEENTE TEXEL. VASTSTELLING KIEZERSLIJST. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 19491950 van heden tot en met 16 Maart 1949 ter secretarie voor een ieder ter inzage wordt nedergelgd en tegen betaling der kosten in afschrift en stemdistrictgenvjjze in uittreksel ver krijgbaar wordt gesteld. Tot en met 9 Maart 1949 is een ieder bevoegd hij het gemeentebestuur verbe tering van de vastgestelde kiezerslijst aan te vragen, op grond dat hijzelf of een ander in strijd met de wet daarop voorkomt, niet voorkomt, of niet be hoorlijk voorkomt Texel, 22 Februari 1949. Burgem. en Wethouders van Texel, De Burgemeester van Texel, Mr. G. D. REHORST. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER VRIJSTELLING VAN DE DIENSTPLICHT De Burgemeester der gemeente Texel brengt ter algemene kennis, dat de Minister van Oorlog d.d. 19 Februari 1949. Aid A 3, S 2, Bur. 1 Nr. 1248 aan: Van der Werf, Klaas, geboren 12 Janu ari 1929 te Texel, wegens persoonlijke onmisbaarheid voor één jaar vrijstel ling van dienst als gewOan dienstplichti ge heeft verleend. Tegen deze uitspraak kan iedere be langhebbende uiterlijk de tiende dag na dagtekening van deze bekendma king in beroep komen. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingediend, moet met redenen om kleed zijn en bij de Burgemeester worden ingediend, ter secretarie dezer gemeen te Het behoeft niet op gezegeld papier te worden gesteld. De Burgemeester zorgt voor doorzending van het ver zoekschrift.' aan de Koningin, die op het beroep beslist, na advies van de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Texel, 23 Februari 1949. De burgemeester van Texel, Mr. G. D. REHORST. INGEZONDEN. De Koog, 21-2-1949. Mijnheer de redacteur. Gaarne, ook namens vele anderen, een plaatsje hiervoor in mv veelgelezen blad. Bij voorbaat dank. ONZE HONDEN WORDEN DOODGESCHOTEN! Onze honden, de trouwste vrienden ter wereld worden, als zij loslopen, al is het in een onbewaakt ogenblik en al hebben ze nog nooit een schaap gezien, doodgeschoten. Zo wordt besohikt over ons eigendom en zonder onze toestem ming. Kinderen voor wie de hond het mooi ste levende speelgoed is, zijn tijden van streek, omdat hun kameraadje zo wreed werd vermoord en de vrouw (en ook wel de baas), laten in stilte een traan, omdat, hun vrolijke en vertrouwde huis genoot en beschermer der kinderen in ééns weg is door 'n. vreemdsoortige order, die men nergens anders op aarde aantreft, want daar zegt men: De scha penhouders moeten maar zelf op hun schapen passen. Veelal heeft men daar een waakhond waardoor een andere hond het niet zal wagen die schapen te naderen. Als mlen een sohapenhouder vraagt of hij voor niets voor onze zaak of bedrijf wil werken zal hij vragen of denken dat we gek zijn. maar wei zijn èn politie en wij plm. een half jaar be zig om de sflhapenaffaire te laten flore ren. Honden hebben ontelbare malen mensen het leven gered. Een schaap nooit en mist elke intelligentie welke de hond in zulk een hoge mate bezit. Een schaap houdt men voor de winst.. Een hond omdat hij lief, trouw, aanhanke lijk is. Het laatste mij bekende geval is dat een hond in Ouiwijk (prov. Utrecht) zijn baas en diens vrouw van de verbran- dingsdood gered heeft. Deze hond zou, als hij loslopende op Texel kwam, worden doodgeschoten, maan aan de overkant niet. Daar hoort men nooit \an zo'n order en daar is het toch óók Nederland met schapen en honden. En helpt het? Neen, want al worden er honderd doodgeschoten er zijn toch immers v.eer telkens weer andere hon den? De hond vasthouden? Bijkans een half jaar? Jawel! De theorie is erg ge makkelijk, maar wie heeft er altijd ge legenheid met de hond op stap te gaan? Vastleggen voor de deur? Ieder begrijpt heel goed dat zulks onmogelijk is en waarom moet nu de hond en wel door nalatigheid, of juister, onkunde van ons, gestraft worden en dan nog wel met de dood! Wij hebben in de 5 jaren 1940-'45 al genoeg bloed gezien en verlangen dus niet om het ook nog van onze die ren te aanschouwen. Het verwondert me dat ik hierover nooit een woord van protest las van de andere leden der dierenbescherming hier. Wie heeft eigenlijk deze rampza lige order, waarover velen, zowel aan de overkant, als hier, verontwaardigd zijn, uitgevonden? Natuurlijk niet de burgemeester, want die is beschermheer van de Dierenbe scherming .over alle dieren op Texel. Dus zou te paradoxaal zijn. Ik hoop dan nok, dat Z.EdelaChtbare spoedig het. be vel: „Staakt het vuren" zal geven. Dierenvrienden en -vriendinnen van Texel, worden verzocht, om aan mij hun protest, tc willen inzenden. Tot slot: Ik ben blij dat ik geen poli tieman ben, want ik zou de order, op de ze wijze een hond te doden, ronduit-wei geren om op te volgen. Ik ging nog lie ver naar de dief van Den Hoorn zoeken want een politieman moet tevens die renvriend zijn. Hoogachtend, E. SERRé, T.id der Dierenbescherming, De Koog K 83. l)e verordening krachtens welke de politie loslopende honden mag neerleg gen, werd destijds op aandrang van veie schapenhouders door de Raad uitge vaardigd. Het gebeurde nl. nogal eens, dat een hond schapen verscheurde. De politie heeft opdracht „omzichtig" te handelen. De laatste 2 jaar waren er weinig klachten binnengekomen omtrent het doodschieten van honden. Het par does neerschieten van iedere hond die in 'n onbewaakt ogenblik zonder eigenaar een wandelingetje gaat maken, is weer zinwekkend en derhalve streng te ver oordelen. Wij hopen, dat de politie het woord „omzichtig" steeds voor ogen houdt, opdat ieder optreden verantwoord is Red Aan de Duinweg wordt hard gewerkt Van de stenen onderlaag is reeds een behoorlijk gedeelte gelegd. Het asfalte ren zal geschieden zodra de tempera tuur zich daartoe leent. Bij gunstig weer zou de ^weg dus eind Mei al ge opend kunnen worden. Sommige be stuurders van voertuigen blijken de verkeersborden niet in acht te nemen ondanks verbod de in uitvoering zijnde Duinweg te berijden en het werk te ver tragen. Wij moeten toch niet nóg een ambtenaar werven om hier toezicht te gaan houden?!! Zodra de fundering van de Duinweg is Ingewalst, gaan de Dertig Polders aan het herstel van de Oosterenderweg beginnen. KRIJGT DE O. L.SCHOOL TE OUDESCHILD 'N FILM-APPARAAT? Op de Ouderavonden is al vaak ge sproken over de wenselijkheid tot aan schaffing van een filmtoestel, maar de hoge aanschaffingsprijs gaf bezwaar Thans kan door samenwerking met 2 andere scholen een toestel worden ge kocht. Het aandeel voor Oudesehild be draagt enige honderden guldens. Ieder drage naar vermogen bij. Bijdragen van hen, die geen of nog geen kinderen op school hebben, zijn ook zeer welkom. Oudesdhilders, toont, dat u een goed doel weet te waarderenl

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2