Sue Niemeijcrs Nieuwe bonnen Koe met slechte productie kost scheppen geld Praatavond In de toekomst meer mais op Texel? Hoe de Amerikanen de erosie bestrijden Het ene rund bracht f 500.- per jaar meer ap dan het andere vindt het geluk. De heer 0. Bakker I>zn. sprak over Uaisteelt. Mais is een van de belang rijkste granen, een product met een zeer hoge zetmeelwaarde. Doordat dit gewas veel warmte nodig heeft blijft de teelt in hoofdzaak beperkt tot de provincies Limburg en N,-Brabant. Nu de regering de import wil beperken komt de vraag naar de mogelijkheden voor de teelt van mals weer meer naar voren. Spr. wijst er op. dat de gewone Amerikaanse soor ten in ons land niet gedijen. De laatste jaren kweekt men bepaalde soorten, die hier beter thuis zijn en het gevolg is dan ook, dat de maisteelt zich ook naar liet- Noorden van ons land uitbreidt. Het zaaien. Spr. g->eft een kort overzicht van de werkwijze bij de verbouw van mais. Mais verlangt een zeer ruime stand. In Amerika neemt nven een rijenafstand vam 90-110 cm., maar ook voor ons land is het gewenst de rijenafstand groter te nemen dan men tot nu toe gewoon was, omdat het gewas de gelegenheid moet hebben zoveel mogelijk zon op te van gen. Mais is heel goed thuis op zand grond, maar ook zavel is zeer geschikt Het gewas moet een behoorlijke bemes ting hebben, maar een te zware gift, stikstof benadeelt de afrijping. Het ver dient aanbeveling het jonge gewas enigszins aan te aarden om het. tegen nachtvorst te beschermen Een hoeveel heid zaaizaad van 25 kg. per ha. is reeds voldoende. Tóch goed voeder. Ook wanneer men de mais niet rijp kan laten worden biedt de verbouw vol gens dhr Bakker mogelijkheden. Men kan het dan in groene toestad maaien en inkuilen, waardoor men een zeer goed voeder krijgt. Tenslotte stelt spr. de vraag of mais teelt ook voor Texel mogelijk moet wor den geacht We moeten met verschillen de mogelijkheden rekenen, nl. met kou de, wind en vo-gelsöhade. Al deze facto ren zijn hier ruim aanwezig en daarom moet speciaal voor Texel maisteelt wel vrij riskant worden geacht. De grote moeilijkheid is nl. om het gewas goed droog te krijgen. Hel is nu eenmaal on mogelijk de mais zolang op stengel te laten staan totdat het volkomen rijp is. Voor kleine partijen zou men de kolven van de schutbladen kunnen ontdoen en ze daarna in gaashakken laten nadrogen Voor groten- partijen zou machinaal drogen noodzakelijk zijn. Spr eindigt met de wens, dat de omstandigheden 't nog eens zullen toelaten om ook op ons eiland op grolere schaal mais te gaan verbouwen. Op dit onderwerp volgde een korte bespreking. De laatste spreker op deze praatavond was de heer Jöh. Bakker. Hij vertelde ons een en ander over Erosie en wel speciaal over schade, die is aangericht in de Tenessex Vally (Ver. St.) Op zekere dag drong liet stof van de- zo vlakten door tot de bureaux van de regeringsgebouwen. Toen heeft men gezegd: als dit zo doorgaat, dan waaien wij hier weg. Spr. gaat dan na hoe het kwaad van de erosie is ontstaan. Men is begonnen de uitgestrekte prairies van liet mid den-Westen der V.S. intensief te bewei den, zonder te zorgen voor het behoud van de vruohtibaartieidstoestand Toen deze prairies zo afgegraasd waren, dat grasgroei onmogelijk was geworden is men met deze roofbouw voortgegaan. Het land werd geploegd en daarna vol komen uitgebouwd. Het kwaad van de erosie heeft toen zeer grote afmetingen aangenomen. Dat begon al in het voorjaar wanneer dooi de regen en de overstromingen der ri vieren grote zandmassa's in beweging kwamen en afgevoerd werden. Een paar maanden later deed de wind de rest. Het gevolg was dat grote gebieden onbewoond werden. Duizenden gezinnen vertrokken naar elders. Deze verschijn selen traden ook in ons land steeds meer op. Ook Texel kent zijn zandverstui vingen en in de Veenkoloniën is liet een jaarljjks terug kerend euvel. De bestrijding De Amerikanen zijn het woest ge worden terrein op grote schaal gaan be bossen. Tot 1940 werden in dit gebied twee millioen bomen geplant- Daardoor wordt de grond vastgelegd en de regen val bevorderd Landbouwkundig hebben gezocht naar de oplossing van het probleem door het toepassen van een juiste bebouwing Veel aandacht wordt besteed aan de verbouw van leguminosen. Verder heeft men ook de industrie in dienst gesteld i ali de bestrijding. In dit gebied zn'n grote fabrieken opgericht- voor het win nen van stikstof- en fosfaatmeststoffen om op deze wijze de groeiomstandigh-'- den voor de verbouw van de verschil lende gewassen gunstiger te maken. Men heeft daarbij gebruik gemaakt van de grote rivieren. Het onder contro le brengen van deze rivieren was in de eerste plaats nodiig om het kwaad van de overstromingen, die land en woon gelegenheid verwoesten tegen te gaan. Maar men heeft tevens weten te berei ken, dat deze rivieren aan de opkomen de industrie goedkope energie lever den. Hoewel de maatregelen tot bestrij ding van de erosie nog niet geheel zijn beëindigd, kan men nu reeds zeggen, dat ze volkomen geslaagd zijn. Hiermede kwam het einde van deze zeer geanimeerde en leerzame avond. C. v. Gr. PAARS^^^^^MERK van 27 Febr. tot en met 12 Maart 1949 Bonnen voor vlees. 021, 023 vlees is 100 gram vlees 022 vlees is 200 gram vlees Alle bonkaarten 903. 025 algem. is 250 gr. boter of margarine of vet- Bonkaarten KA, KB 993. 026 algem. is 500 gr. boter of margarine of vet 027 algem. is 400 gr. kaas of 500 gram korstloze kaas 028 algem. is 125 gram koffie 032 algem is 200 gr. kaas of 250 gram 'korstloze kaas §008 algem. (reeds aangewezen) is 500 gram sinaasappelen. Bonkaarten KD 903 034 algem is 250 gr, boter of margarine of vet 035 algem is 100 gr. kaas of 12-5 gram korstloze kaas §010 algem. (reeds aangewezen) is 1 kg sinaasappelen Tabak- en Dlversenkaarten enz. QA, QC 903 04. 00 tabak is 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD MF, MH 903 (hijz. arbeid a.s. moeders en zieken): Geldig zyn de bonnen van de strook F. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 25 Febr. 1940 worden ge bruikt. De reeds aangewezen bonnen 008 algem. 0500 gr. sinaasappelen) en 016 algem. (1 kg sinaasappelen) moeten ui terlijk op 26 Febr a.s hp de handelaar worden ingeleverd. De onrie tabaks-, versnaperingen- en dlversenkaarten QA, QB en QC' 901 kun nen vernietigd worden, evenals de bon nen 004. 009, 010. 011, 013, 017, 018 en 019 algem. der bonkaarten voor voe dingsmiddelen. MARSHALLPLAN EN BENELUX. Daar hebben wij ook op Texel mee te maken. De Holl. Mij. van Landbouw, afd. „Texel" en „Eierland" hebben Ir. Tuinman uitgenodigd, om 1 Maart a. s. in Hotel „Texel" over deze onderwerpen te komen spreken. De afdelingen wek ken leden en andere belangstellenden op tot bijwoning van de interessante, leerzame c-auserie. (Zie adv.) DIALECTEN-, VOLKSKUNDE- EN NAMENONDERZOEK. Voor een aantal plaatsen in onze om geving, waar nog steeds geen of nog niet voldoende medewerkers zijn, zoekt de Centrale Oommissie voor Onderzoek van het Nederlandse Volkseigen, Klo veniersburgwal 20 te Amsterdam, perso nen die bereid zijn de vragenlijsten in te vullen, die ten behoeve van haar on derzoek eens per jaar worden uitgezon den. Deze plaatsen zijn: Den Burg De Cocksdorp, Harkebuurt, Den Hoorn, De Koog, Oosterend, Oudesdhild. De Waal. Gaarne wekken wij onze lezers uit deze plaatsen die zich in staat achten de lijsten van de Oommissie in te vullen, op. om op deze wijze dit bij uitstek na tionale en voor de wetenschap zo be langrijke werk te steunen. FILMNIEUWS. VLOEIBAAR GOUD. Sterren van de eerste grootte, Clark Gable, Spencer Tracy, Olaudette Colbert Hedy Lamarr spelen in „Vloeibaar Goud", een film, die het avontuurlijk le ven beschrijft van naar oliebronnen zoe kende lieden, die aan weinig anders denken dan aan de lenze spoedig boven Jan te zijn De een heeft succes, de an der pech. Maar.... de liefde is overal. En daarmee worden wij in deze rolprent rijkelijk bedeeld! Langs wegen van tra nen. jalouzie en hedrog, maar langs eer zame paden ook, zien wij -ze trekken, de jonge harten, die zoveel gemakkelijker hun doel hadden kunnen bereiken. KATHOLIEKE KERKDIENST. Zondag: Missen in Den Burg en Oos terend om 7,30 en 10 u„ in Den -Hoorn om 10 uur. Lof om 7 uur. Deze week: Missen om 7 en 8 uur. Communie vóór en onder de Missen, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag ook om 6,30 uur. Maandag: ook om 9 uur H. Mis. Dinsdag: ook om 9 uur H. Mis. 7,30 uur Jozef-lof bij ope ning v Maart Woensdag: Begin der 40- daagse Vasten. Vasten- en ontihoudings- dag. In Den Hoorn om 7,30 uur H. Mis. 7,30 u Jozeflof. 8 u. jongenscongr. Don derdag: 3,30 u. bieöhtgel. v. schoolkinde ren en van 7-8 u. v. volwassenen. Vrij dag: le Vrijdag. In Oosterend om 7,45 H. Mis. 7,30 u. lof. Zaterdag: le Zaterd. Van 4-8 uur bieöhtgel. op help uren 6 u. rozenkrans. VRIJSTELLING VAN DE DIENSTPLICHT De Burgemeester der gemeente Texel brengt ter algemene kennis, dat de Minister van Oorlog d.-d. 21 Februari 1949, Afd A 3, S 2, Bur. 1 Nr. 1470, het verzoek cm vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige, van: Gerrit Pie- ter Plaatsman, wonende O 84 te Texel, lipeft afgewezen. B. Dat de Minister van Oorlog, dd 22 Februari 1949 Afd. A3, S2. Bur. 1 Nr. 1931. aan Cornells van Liere, wonende O 60 te Texel, vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige heeft ver leend, wegens aanwezigheid van een bij zonder geval. Tegen cieze uitspraken kan iedere li - langhebbende uiterlijk de tiende dag na dagtekening van deze bekendma king in beroep komen. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingediend, moet met redenen om kleed zijn en bij de Burgemeester worden ingediend, ter secretarie dezer gemeen te Het behoeft niet op gezegeld papier te worden gesteld. De Burgemeester zorgt voor doorzending van het ver zoekschrift- aan de Koningin, die op het beroep beslist, na advies van de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Texel, 26 Februari 1949. De burgemeester van Texel, Mr. G. D. REHORST. (Slot vergadering „Eendracht".) Ons verslag van de ledenvergadering der C. Z. „Eendracht" zetten wij met dit slotartikel voort: De regering heeft betoogd, aldus de Directeur, dat zij de boer een lonend bestaan wil geven, mits deze rationeel gaat werken. De coop, in geheel Neder land vragen zich thans af of zij als ge heel gezien rationeel werkten. Nog lang niet! Daarom ben ik het geheel en al eens met de onlangs door de Bond van op Coop. Grondslag werkende Zuivelfa brieken in N.H. uitgegeven circulaire, waarin wordt gepleit, voor meer eenheid en machtvorming. Op twee na hebben alle besturen in N.H zich in principe verklaard voor de inhoud van die circu laire, want nten voelt, dat er een andere weg moet worden ingeslagen om zich staande te boudten tegenover de grote machten, die zich om ons heen vormen. Op twee na. verschillende leden was het bekend, dat een van die twee de grote fabriek te Lutjewinkel is. Er werd gesuggereerd, dat deze fabrhk de kleine, in haar omgeving liggende fa briekjes tracht in te palmen. Die drei gen onder te gaan door de macht van Lutjewinkel! De voorzitter meende de afzijdigheid van Lutjewinkel te moeten toeschrijven aan liet feit, dat zij in alle opzichten zo prachtig is ingericht. (Wat de grootte der diverse, in onze prov. werkende fabrieken betreft, zij opgemerkt, dat de „Eendracht" met een aanvoer van 7 millioen kg melk een goed figuur slaat, want de 70 fabrieken ontvangen gezamenlijk 200 millioen kg en „De Eendracht" ligt dus boven het gemiddelde). De fabriekscontrole. De directeur las vervolgens het dooi de controleurs Oostra en Slegh samen gestelde „Overzicht van de werkzaam heden en resultaten van de fabrieks controle 1947-1048 voor: Steeds meer leden komen tot, de over tuiging, dat men voor een goede be drijfsvoering moet weten, vat de dieren produceren en van welke dieren jong vee kan worden gefokt, Als er naast 'n geregelde productie-controle gefokt wordt met goed stierenmateriaal, kan men op de duur de vruchten plukken. Bij het kiezen van een stier kijke men niet op een riks dekgeld. Er staan veel stieren ter dekking, waarvan men zeker goede resultaten kan verwachten. Zo ook van de K.I. Er is nog veel te veel vrou welijk fokmateriaal, dat beneden de mi nimum-productie staat Dat moet dus eerst afgevoerd worden. Dit kan niet in een paar jaar. Er is nog veel jong vee bovendien, waarvan men bij benade ring niet. weet wat men er van ver wachten kan. In de praetijk blijkt nl. vaak. dat „de beste koe" de slechtste productie geeft. Wie zelf controleren nemen de mon sters op de goede manier! Monstert zo dra liet kistje gearriveerd is. Stelt nooit uit, omdat het op een bepaalde dag niet past. Neemt een extra emmer mee naai de koe. Is de koe uitgemolken, giet de melk dan enige keren over. Iipert dan flink door en schept- een monster. Men manstere van de ochtend- en de avond- melk gelijke hoeveelheid in heizelfde flesje, dat men voor niet meer dan 3/< gelieve te vullen. Bij volle flesjes is het nl. moeilijk de gevormde roomlaag op het laboratorium eau de stop te krij gen, waardoor de uitkomst minder juist wordt. Het flesje hetzelfde nummer ge ven als de koe. Bij liet wegen van de melk steeds het gewicht van de emmer zelf aftrekken. En weer in het boekje noteren 1 Bijzonderheden als droogzetten, toch tigheid of ziekte steeds vermelden. Ook liet verweiden, opstallen, weersomstan digheden. Vaak worden kalf- en ge boortedatum vergeten. De monstername geschiedt eenmaal per 4 weken en is gratis. Uitslagen wor den zo spoedig mogelijk bekend ge maakt. Men levere liet boekje gelijk met het kistje in. 130 bedrijven! Over 1947-1948 lieten 87 bedrijven hun vee controleren. Dit voorjaar meld den zioli nog 40 leden, zodat totaal 130 bedrijven aan zelfmonstername doen. De fokvereniging telt 63 leden, totaal dus 200! Van 87 bedrijven verden 660 koeien gecontroleerd. Er werden 338 volledige lijsten afgesloten, 205 waren onvolledig door het la-te toetreden en -liet vroeg kalven van verschillende die ren. 117 dieren wei-den inmiddels ver kocht. Dat dit na zo'n korte controle- tijd niet de besten bleken, is een be- v ijs, dat er nog heel wat op te ruimen valt. Uit vergelijkend cijfermateriaal bleek, dat tussen hoogste en laagste op brengst minstens 100 kg vet lag, dat komt neer op e-en verschil van f500 in opbrengst per koe! Na één jaar contro le worden de slechte koeien opgespoord. Het verslag besluit met dank aan de ondervonden medewerking. Het was lastig Over liet plan tot aanschaffing van een melkauto was men het gauw eens. Dhr P. Dros meende, dat de venvoerca- pariteit van de Texelse vrachtrijders groot genoeg is, maar achtte het moge lijk, dat er van die zijde niet voldoen de belangstelling voor liet mel-kvervoer bestaat. De voorz. zei, dat de fabriek, vooral de laatste jaren, voordeliger zeil' kan rijden. De aanbesteding van het - melkrijder, was bovendien epii lastig probleem Basis niet aantasten Daarop werd behandeld de vorig jaar door din- P. Dros Bzn. gestelde vraag of liet niet wenselijk was, dat nieuwe le den toetredingsgeld betaalden. Het be- stuur bleek er eenparig sterk tegen. In de eerste plaats schrik je door een hef fing hij toetreding de a.s. leden af, inaar hoofdzaak is, dat een dergelijk beleid indruist tegen de coöperatieve gedachte. Een coop, is een levend lichaam. Haar ontvallen leden en er komen er weer bit Wjj mogen de basis, waarop de ver. rust, niet aantasten. Op de door u be kende basis moet zij blijven bouwen. Heffing brengt met zich mede, dat er zich een besloten kring gaat vormen, die geneigd zou kunnen zijn le profite ren van de medeveehouders. Wij moe ten het zoeken in samenwerking. De voorwaarden tot toetreding bleven ongewijzigd gehandhaafd. Zo ook die voor tiet verwerken van melk der niet-leden. De niet-leden wor den op de maandrekening '/i et. per L gekort er komen niet in aanmerking voor een aandeel in het leden-kapitaal. Rondvraag. Dhr Jb. Lap Kizn.: „Wij staren ons blind op uitbetaling naar vetgehalte, maar kunnen wij, nu wij meer kaas ma ken bij de uitbetaling ook niet eens re kening houden met de pet. droge stof? Antwoord: „Er is een onderzoek gaande. Als wordt aangetoond, dat de •huidige uitkering niet goed is, en eeji andere uit/voering practisoh mogelijk, zullen wij maatregelen nemen. De directeur verklaarde, dat in het Westland peil grondprijs per kg. wordt uitgekeerd en daarnaast een prijs per pet. vet. Mogelijk volgt Texel in de toe komst dit voorbeeld. Dili- van Liere verzocht te bewerk stelligen, dat de consumptiemelk eerder in Oosterend wordt bezorgd: „Om vijf uur venten ze daar nog". Oplossing zal worden beproefd. Op voorstel van dhr Alb. Dros Bzn. werd besloten de statuten zodanig te wijzigen, dat liet bestuur, met uitzonde ring van secr., en voorz niet meer di rect herkiesbaar is. 25.) Het is maar een eenvoudig nieuwjaarscadeau, zei Damay, het pak je aan mrs, Bulloch gevend Maakt u het liever nu niet »pen. Maar -mrs. Bulloch was al bezig het papier los te maken en begon uitroepen \an bewondering te slaken. Nou, 't is krek Sue! riep ze. Ik begrijp, dat Thomas er van opkeek. Kijk eens even. Grace 't is levendig Sue! 't Is echt mooi! De kleuren ben zo helder, hè? Wat bedde om oe heud, Sue? Darnay was wat achteraf gaan staan. Hij luisterde onopvallend naar de op merkingen en keek naar de mensen, die ze maakten. Zijn eerste indruk was, dat het een vreemd troepje was, maal ais je hen één voor één bekeek, waren ze wel He moeite van 't. bekijken waard Alleen, omdat ieder van hen zo sterk verschilde van de anderen, leken ze, als gezelschap, wat zonderling. Dat kwam omdat ze allemaal sterk getekende ty pen waren, die uiteraard de mogelijk heid van samensmelting uitsloten. Toen hij eenmaal aan tafel zat, die zwaar beladen was met Oudejaarsge- rechten, keek Darnay nog eens naar de gezichten die hij nu beter kon zien. Juffer Soes' vader (het was hem onmo gelijk den man in zijn gedachten als „mijnheer Soes" te betitelen), leek hem een sombere, onvriendelijke kerel De nieuwe „mevrouw Soes" was rond en knap. maar er was al een trek om haar mond te bespeuren, die, bij het ouder worden, wel duidelijk tot ontevreden heid zou worden. De oude vrouw, ver derop, bad een interessant gezicht. Hij had nog nooit zoveel rimpeltjes bij el kaar gezien. Ze zou een prachtig model zijn, dacht hij. Naast haar zat Hiekie en 't was prettig een bekend ge-zicht te zien tussen zoveel vreemde en zulk een knap en krachtig geziuht! Hiekie zat met juffer Soes te praten en zijn ogen hadden een zeer zachte tiiidiuk- k-ing. die een glimlach op Darnay's ge zicht bracht. Zo! Was dat het geval? Nog zo -kwaad niet. Werkelijk nog zo kwaad niet. Juffer Soes zou veilig zijn bij zulk een man. Veilig! Zou bij juf fer Soes graag veilig zien? Getrouwd met een flinke, eerlijke, betrouwbare jongen? Ja, natuurlijk zou hij dat en Hiekie was blijkbaar de aangewezen persoon. Het zou een goed huwelijk zijn het beste, wat juffer Soes zou kunnen wensen, zei Darnay tegen zich zelf en hij wendde zijn ogen af van Hiokie's stralende gezicht en hegton een praatje met zijn gastvrouw. Mrs. Bulloch droeg een japon van zwarte zijde met een grote camee-broche die nog van haar grootmoeder was ge weest. Haar gezicht was zo blij, dat het wel leek, of er licht van uitstraalde. Aan het andere einde van de tafel zat mr Bulloch met een enorme kalkoen voor zich. Hij was blijkbaar in zün ele ment en sneed met waardigheid en vaar digheid het blanke vlees van de vogel, schepte met een zilveren lepel de kastan je-vulling bii de porties vlees en over goot alles met bruine jus en sneeuwwitte ln-ood-saus. Toeu alle gasten waren voorzien, stond Bullooh op. trok 'n paar flessen open en schonk alle glazen vol. Het was Ohêleau Lafite van een goed jaar en Darnay was er verrukt o-ver Als ge liever whisky hebt - - zei Bullorh opeens, over de lange tafel naar zijn eregast kijkend. Ik heh vergeten 't u te v ragen, mr. Darnay. Denkt u zó slecht van me? ant woordde Darnay met zijn glas in de hand. Ik ben maar een Engelsman, doch ik weet een goede wjjn op prijs te stel len. Ohate-au Laf-ite en nog wel van '99! Bulloch glimlachte trots. Ik 'heb die wijn zelf zien oogsten, zei hij. Het was een prachtig jaar en ik heh beslag gelegd op honderd dozijn flessen. Wat een jaar, mr. Darnay! Wat een bouqet, wat een kleur! -Het is een prachtige wijn, zei Dar nay. Hij heeft liet zuivere aroma van de druif en- de aarde en de regen en de glans van de zon. Ik drink liever whisky dan Franse wijn, zei Pringle nijdig, 't Is maar flauw spul Wij hebben geen wijn uit Frank rijk nodig, zolang we onze eigen gerst op onze grond verhouwen. Whisky is mannendrank'. Ieder naar eigen smaak. Will, zei Bullooh. We hebben er niets tegen, dat gij whisky drinkt en gij zult er wel niets tegen hebben, dat. wü wijn drinken. Ie der zijn eigen smaak. Gullie kunt -inkt drinken veur mijn part, mompelde Pringle. De andere gasten, die verstaan had den wat hy mompelde, lachten om de zu re Will er praatten er overheen, maar Darnay zag zijn gastheer en gastvrouw- een blik wisselen, een bi-ik, zó vol ge voel, dat hij -zich bijna schaamde, hem gezien te hebben. Wat mooi, wat heer lijk, dacht hij, zó in -harmonie te zijn met een andere ziel. Er zou in liet leven nog maar één ding te vrezen zijn, als je zulk een schat bezat. Er werd veel gepraat en gelachen en ook veel gegeten. Het licht van de lamp glansde op het sneeuwwitte damast en liet zilver en kristal. Darnay praatte met zijn gastvrouw- vond haar zeldzaam aardig. Zij had de zelfde open blik en dezelfde ernstige humor als juffer Soes. Uw kleindochter lijkt op u, zei hij tegen haar. Dat -zegt Thomas ook, antwoordde ze. 't. Is vremd, niet? Mijn dochter leek heel niet op me die was veel -meer 'n Bulloch. Hun beider blikken gledeu over de ta fel en -bleven rusten op Sue. Darnay vond, dat juffer Soes vanavond anders was dan anders Kwam het door de .ja pon, die ze droeg, vroeg hij zich af. Het was een mooi japonnetje van zachtgroe ne zijde, dat uitstekend kleui-de hij heul- h-aar. Maar Darnay zag haar liever in haar soh-ort en was blij, dot hij haar daarin geschilderd had Ze luisterde naar wat Hicfcie haar vertelde met een vage blik in haar ogen. alsof ze maar half hoorde, wat 'hij zeide -en haar gezicht was betrokken. Darnay was er van overtuigd, dat ze geen plezier had en vroeg zich af waarom Hij vond het een gezellig feestje. Sandy Pringle zat aan Darnay's rech terhand en Darnay probeerde een ge sprek met hem te beginnen. Hij was niet tevreden over Sandy (de jongen was bij hem gekomen om raad en had die in de w ind geslagen), maar nu hij Will Pring le gezien -bad, en een staaltje had mee gemaakt van diens humeur, begreep hij, dat Sandy's leven niet zo gemakkelijk was. De jongen was overgevoelig en nerveus en kon natuurlijk niet op te gen zijn grimmige vader Hou je van muziek, Sandy? vroeg Darnay, om een begin te hebben. ja, antwoordde Sandy, niet- erg toeschietelijk. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4