Sue Klein Toneel" trok volle zaal Govers bepleitte actie tot export van zuiglammeren tegen lonende prijs „De kans op succes is groot" vindt het geluk. J. Kikkert Nzn. overleden „Het Jonge Geluid" werkte voor t.b.c.-fonds De uitvoering van „Klein Toneel" te Oudesohild niet: „Een schoonmoeder uit duizend" is een groot succes geworden. De zaal was, ondanks de vele uitvoerin gen, geheel gevuld. Er werd prima gespeeld en het publiek dat buitengewoon genoot, bracht na elk bedrijf een hartelijk applaus. De heer J. S. Dros meende daaruit te mogen opmerken, dat: „Klein Toneel" zijn reputatatie weer had hoog gehou den. Willem Soholte (dhr. H. Vermeulen) werkt dag en nacht, om zijn veeleisende vrouw Greet (Mevr. A. Dros-Kuyper) tevreden te stellen, echter zonder resul taat. Ze is zeer coquet evenals haar vriendin Loekie Vermeer (Mevr A. Ver- meulen-Dogger) die bovendien nog droomt van een rijke verloofde. Greet heeft een oom met geld en in afwach ting van diens dood maakt ze aivast schulden De schuldenaars die het haar echter erg lastig maken, bezorgen kaar een slecht humeur. Haar schoonmoeder, die op eer. kwade dag bij haar is komen lnwor:.:, maakt de atmosfeer nog ster ker geladen. Oma kan geen goed doen, manlief eveneens niet en de zee lokt met alle geneugten. Midden in deze pe rikelen komt de rijke oom terecht. Man en vrouw klagen hun nood en oom Jan (de heer P. Dogger) die al gauw door heeft, wie de schuldige is, belooft de knopen uit het kluwen te halen zond r ongelukken te maken. Oom neemt ze allen mee naar zee, ook Oma (Mevr. G Hoogerheide-Bakker) en de zoon Piet (Jan Bruin Azn.) en a'len genieten, behalve 't nichtje. Oma is de gehele dag aan de wandel met Oom Jan, en Greet, die nu pas merkt hoeveel werk Oma thuis verzette, moet al het werk doen. Ze windt zich bovendien nog op over de gedachte dat Oma de erfenis zal inpikken. Telkens wil ze losbarsten, maar een gebaar van Oom is voldoende om haar te doen inbinden, want de er fenis mag niet in gevaar komen. Oom vermaakt zich kostelijk maar ergert zich toch ook over het egoisme van z(jn nicht vooral als de huiseigenaar (de heer J. VIsman) nog komt vertellen, wat nicht- lief alzo heeft uitgebroed. Terug in de stad besluit Greet, Oma in een gesticht te doen. Haar man gooit baar echter de deur uit en het kluwen wordt nog moeilijker te ontwarren Oom Jan wil met Oma trouwen, doch die wei gert, omdat ze haar man niet kan ver geten en tenslotte wordt Greet terugge haald en met vereende krachten van Oom Jan Loekie Vermeer, die door haar rijke vrijer was bedrogen en Bep Goudemans (Willy Hoogerheide) een op het strand opgedoken vriendinnetje van Piet) tot het inzicht gebracht, dat Oma recht had op een plaatsje in haar huis. Er is buitengewoon veel gelachen, maar op het eind werden toch nog vele tranen weggepikt. De spelers hebben zonder uitzonde ring prima gespeeld. Mw. Dros-Kuyper speelde de rol van boze schoondochter buitengewoon goed. NIEUW JEUGDVERHAAL OP KOMST. Jongens en meisjes, die meneer Pim- pelmans heeft ons maar lelijk in de steek gelatenlEnfin, wij hebben een praatje gemaakt met „Brammetje Flap oor en z'n vrienden" en die zuilen jullie binnenkort van hun wederwaardigheden vertellen. Geloof maar, dat zij voor Pim pelmans niet onderdoen! KATHOLIEKE KERKDIENST. Zondag: Missen in Den Burg en Den Hoorn om 7,SO en 10 uur; in Oosterend om 10 uur 5 uur meisjescongr. 7 uur lij densmeditatie. Deze week: Missen om 7 en 8 uur. Communie vóór en onder de Missen. Dinsd. en Vrijdag ook 6,30 uur. Woensd.. Vrijdag en Zaterd. Quatertem perdagen, Onthoudingsdagen. Maandag: ook een H Mis om 0 uur. Half 8 vrou- wencongr. Dinsdag: 8 uur mannencon- gregatie. Woensdag: In Den Hoorn een H. Mis om 7,30 uur Half 8 Jozeflof. 8 u. jongemanneneongr. Donderdag: in Oos terend een H. Mis om 8 u Half 8 jong?- damescongr. Vrijdag: 3,30 u. biechtgel. v. schoolkinderen. 7,30 u. Kruisweg. Za terdag: van 4-8 u. biechtgel op hele uren. 6 u. rozenkrans. van begin tot 't eind bleef ze dezelfde ongenaakbare feeks. Ook Mw. Vermeu- len-Dogger speelde de rol van naar uit- gaan en mooie kleren verlangende jonge vrouw voortreffelijk. En de heer P. Dog ger als Oom Jan deed de mensen dave ren van het laohen. Als echte huisjes melker zorgde ook dhr J. Visman voor de vrolijke noot, vooral toen hij van top tot teen onder 't spinrag uit de hanebai- ken te voorschijn kwam. Het spel van oma (mevr. G. Bakker Hoogerheide) liet niets te wensen over, alleen had oma wat pittiger en levendi ger uitgebeeld kunnen zijn. Dhr Ver meulen tenslotte gaf een prima typering van de liefhebbende zoon. De bijrollen kwamen bij de jongelui (Wil Hoogerheide en Jan Bruin) goed tot hun recht. S. V. De Zwaluw Het le verloor met 3-1 van De Koog; weer met invallers. De adsp. wonnen met U-l van Tex. Boys B; nu is het wachten op de laatste wedstrijd tegen de Boys A. Het le ontvangt morgenmid dag het leidende OW 1. Jongens, laat dit een overwinning worden. O.V.V.-nleuws. Het le speelt uit tegen ZDH. Jongens deze wedstrijd niet te licht opnemen, want we kunnen ons geen puntenverlies veroorloven. Het 2e speelt thuis tegen Tex. Boys 3. A7an jullie verwachten we weer een overwinning, maar dan voetballen en niet te veel samba. De adsp. zijn vrij. W GESLAAGD. De heer G Witvlit slaagde voor maat- sohappeHjk werker „Ziekenfondsleer", omvattende geschiedenis, wetgeving en administratie. Hij werd opgeleid door de heer G. Michels. Vrijdag 28 Febr. heeft „Het Texels Schapenstamboek in N -Holland" te Alk maar een alg vergadering gehouden. In zqn openingswoord deelt de voorz., dhr W. v.d. Oord Czn mede, dat hij een bezoek had gebracht aan Brussel, waar een grote demonstratie wordt gehouden betreffende de prestaties van de Nederl. landbouw en veeteelt. Er was een grote stand van koeien, warmbloed paarden en schapen, uitgerust met veel fotoma teriaal en rijk voorzien van allerlei fol ders en boekwerken Levendige belang stelling, vooral van de zijde der ABaams sprekende boerenbevolking van België. Vervolgens bespreekt de voorz. de eco nomische stand van zaken betreffende de schapenhouderij en merkt op, dat de schapenstapel in zijn geheel inkrimpt, mede in verband met het feit, dat de melkerij beter wordt betaald Het Centr. Bur. v.d. Schapenfokkerij in Nederland wenst cijfers te verzame len betreffende de melkproductie van schapen. Er wordt een bedrijf gezocht, waar schapen op hun melkgift gecontro leerd kunnen worden vanaf de werpda- tum, en er worden fokkers gezocht die schapen voor dit doel beschikbaar stel len. De onkosten hieraan vefbonden, worden vergoed. De melk zal door een controleur worden onderzocht. Jaarverslag. Dit wordt door de secr., de heer C. Roeper, voorgelezen en onge wijzigd aangenomen De rekening 1948, met een nadelig saldo van f 357,15 en aan ontvangsten en uitgaven f 25838,46, wordt goedgekeurd, evenals de begroting die sluit met een nadelig saldo van f540. op een totaal van f 14840,in ontvangsten en uitga ven. Wegens periodieke aftreding van de heren W. v.d. Oord Czn., Barsingerhorn en Joh. J. Roeper Johzn. te Texel, wor den de heren P Appel, H.-Hugowaard en S. W. Koning Lzn., te Texel, geko zen. Tot ieden van de fin. commissie rekening 1949, begroting 1950, worden benoemd bij acclamatie de heren G. Oortwijn. H. J Keqser Ozn. en Th. J. Wit. Vervolgens krijgt de secr., der N.W. F., Ir. Haverhals, het woord, die een praatje houdt over het econ. aspect vau de schapenhouderij in het algemeen. Spr. merkt op, dat de melkprijs nu goed is, doch dat de vleesprijzen beneden de wereldmarktprijzen liggen. Dit kan ech ter door het optreden van plotselinge verschuivingen anders worden. Boven dien is er nog een belangrijke moge lijkheid ni. de Export. In dit verband noemt spr. vooral Tsjecho-Slowakqe Ook in België, Italië en Frankrijk kunnen sehapën geplaatst worden dit bewijzen de - betrekkelijk nog kleine - kwantums, die in 1948 zijn uit gevoerd. Spr dringt er dan ook met klem op aan. iedere gelegenheid. die zich voordoet te baat te nemen om de aandacht op deze export te vestigen. Vervolgens breekt spr. een lans voor de N.W.F. om zich zoveel mogelijk aan te sluiten Wanneer straks de textiel vrij zou komen, blijft dan uw organisa- tie trouw en bliift uw benodigde breiga rens. dekens en «vent. costmimstoffen van de N.W F. betrekken. Resumerende komt sor. tot de slot som. dat bet er voor de stanihoekfokkerlt niet slecht voorstaat, er zijn nog genoeg moeell.tkheden. Dhr Govers benlelt een centrale keu ring van vachten van Ingeschreven ooien en rammen, een mening, die door het bestnnr nog niet wordt gedeeld. Teer der raadt ht.t aan actie te voeren om te komen tot een exnort van znlglammeren tegen een Innende nrijs. De kans on sue- ces Is groot. Ir. W. v. Oyen breekt een lans voor het houden van slachtnroeven van grove en fijn schonen en een nro- pagonda-netle voor het eehrulk van schapenvlees. w. PIJPER BUREAU „BEROEPSKEUZE" GE NIET GROTE BELANGSTELLING De destijds (Nov.) door de heer Vellen- ga op uitnodiging van de o.I. schoo]-ou- dercoinmissie gehouden voordracht In zake beroepskeuze heeft njke vrimhlen afgeworpen ?n dost het nog dagelijks, want het bureau voor bcryepsvonrüch- ting, dat te Den Heider zitting houdt (inlichtingen vc.siivkt gaarne de direc teur van het bijkantoor Gewestelijk Ar beidsbureau alhier) krijgt, he' al drukker Steeds meer Texelaars sturen hun zonen er heen om van deskund'gc zijde een oordeel te vernemen betreffende, het be roep, dat de jongeman het best zal lig gen. Er bestaan plannen om de leerlin gen uit de hoogste zesde klas van de o.I school ook eens kennis te laten maken met dit instituut. Geheel in deze lijn ligt ook de Jeugdregistratie waarmede in Alkmaar reeds een begin is gemaakt. Dit is een enquête onder niet meer schoolgaande jeugd, en wel onder alle jonge men sen van 14 t.e.m. 21 jaar. Hun zullen door medcwerkers(sters) van het bu reau vragen worden voorgelegd. Binnenkort zal ook onder de Texelse jeugd een enquête worden gehouden, opdat uit de gegevens eventueel een antwoord kan worden verkregen op vra gen als: a. in welke mate verricht de jeugd maatschappelijk nuttige arbeid: b. in welke beroepen is de jeugd werk zaam (geschoold-ongeschoold); c. wat verhindert een grotere deelne ming van de jeugd aan opleiding voor de geschoolde beroepen; d. in hoeverre komt de genoten vakop leiding tot haar recht in 't uitgeoefende beroep; e. in hoeverre speelt de loonfactor een rol bjj de (eerste) keuze van het beroep. De registratie is geheel in het belang van de jeugd, zodat op volledige mede werking van jeugd en ouders wordt ge rekend AFVALMEEL. De Pro\ Voedselcomm. maakt bekend dat bavermoutafvalmeel niet meer zon der bon mag worden betrokken. Voor een toewijzing wende men zich tot de PBH. Het vervoer dient gedekt te zijn door een biljet van de toewijzingsbon. 27.) Het is haar hart, dat zij verlo ren heeft, zei mrs. Bulloch zacht. Mis schien weet zij het zelf nog niet. Maar Sue wist het wél. Toen Darnay de oude mrs. Cowall de hand zo har telijk had geschud, was het Sue plotse ling duidelijk, geworden. Ze keek op Jat ogenblik naar hem en zag de goed heid des harten op zijn gezicht en een golf van tederheid overstroomde haar ziel. Sue dacht daar nog aan. toen ze hem door de drukke straat volgde naar de plaats, waar hij zijn auto geparkeerd had. Ik ben van hem, dacht ze, maar hij is niet van mij en kan 't nooit zijn. Maar wat geeft dat, als ik 'm elke dag mag zien en veur 'm mag werken? Dat Is het beste geluk, da'k hebben kan De straat was zo vol feestvierenden, dat het moeilijk was om vooruit te ko men en Darnay bleef staan om Sue een arm te geven. Houd me maar vast, zei hij glim lachend, ik kan het risico niet lopen, mijn huishoudster te verliezen. Zij legde haar hand op zijn arm en zij liepen samen voort. dat was beter Sue voelde de kracht van zijn arm sterk en nerveus het was een heer lijk gevoel. HOOFDSTUK XVI Zij bereikten Tag-molen zonder moei lijkheden en Darnay zette de wagen in de schuur. Hü kwam neuriënd het huis binnen, want hij voelde zich blij en te vreden Het was een prettig feestje ge weest en het feit, dat hij zo goed was opgeschoten met de Beilforders. gaf hem een warm gevoel in zijn hart. Sue stond op hem te waohten in de keuken en hij zag dadelijk aan haar ge zicht, dat er iets was. Hé, wat heb je? vroeg hij ver baasd. Rookt ge wel 's sigaretten? vroeg ze. Het was zulk een vreemde vraag, dat hij haar verbaasd aanstaarde Nooit wel? vervolgde ze. Ik heb u nooit een sigaret zien roken. Neen, zei Darnay, ik houd niet van sigaretten. Ge houdt er niet van en ge rookt ze nooit, zei Sue ernstig. Er is hier iemand geweest. Er is hier iemand geweest? Ze opende haar hand en toonde hem een sigarettenstompje. Dat lag ach ter in de asbak van het fornuis, zei ze. Padvinder! zei Darnay, maar zijn gezicht was ernstig. Hij nara het stomp je, rook er aan. rolde 't tussen zijn vin gers. Wat kan dat voor 'n man geweest zijn? vroeg Sue, hem recht aankijkend. Darnay lachte. Mijn beste Watson, zei hij, de man, die deze sigaretten gerookt heeft, was klein en mager, ongeveer vijf en dertig jaar oud, donker, gladgescho ren en gekleed in een blauw pak. zwarte rqgsohoenen en een vilten hoed. Sue lachte. Ze had bijna alle Sherlock Holmes-verhalen gelezen. Neen eeht en eerlijk, mr. Dar nay. Eerlijk en echt! Om je de waarheid te zeggen: zo'n man ben ik hier een paar maai in de buurt tegengekomen en achter een rotsblok, waar ik wilde gaan schilderen, vond ik een paar siga retten-eindjes Turkse sigaretten, pre cies als deze. Wat kan die in 's hemelsnaam wil len? riep Sue. Dat mag Joost weten. En hoe kan-ie binnengekomen zijn? vervolgde ze, om zioh heenkijkend. Ik heb alles goed op slot gedaan, eer ik ging- Hij zal door de deur gekomen zijn, zei Darnay Die heb ik niet afgeslo ten, toen ik wegging, zie je. Misschien was het dwaas van me, vervolgde hij glimlachend, toen hij de ontzetting op het gezicht van zijn huishoudster zag. Maar, om je de waarheid te zeggen: ik kon de sleutel niet vinden en ik wou niet te laat komen. Dat was dwaas, zei Sue. Ik moet het toegeven maar de gedachte, dat iemand in het huis zou willen, is geen ogenblik bjj mij opgeko men. Ik dacht zelfs niet, dat er iemand in de buurt van het huis zou komen in Na een kort ziekbed is de heer Jac, Kikkert Nzn. Dinsdag 1 Maart, in de ouder dom van 76 jaar over leden. Met hem is een be- bekende figuur heen gegaan, want hij be woog zich op menig terrein: politiek, kerk bestuur en landbouw. In 1917 werd hjj lid In 1908 see re- van de gemeenteraad. H« voert'e toen samen taris Holl. van Mij de van met de heren K. Vla- en C H. Broekkamp Landbouw. een ljjst De heer K1£ kert behaalde niet alleen de meeste stemmen van zijn lijst, maar op één na (Mets 476). de meeste stemmen van de gehele vroedschap, nl. 470, terwijl er in totaal 3608 stemmen waren uitgebracht. Het gemiddelde bedroeg dus 300 stem men Bij de nieuwe verkiezing trad hij op voor de Ohr. Hist,, die in 1923 ech ter geen zetel verwierf. Toen echter in 1926 de heer D. O. Dros om gezond heidsredenen ziin functie neerlegde en geen der candidaten van de Vriiz. Kies- ver voor epn zetel in aanmerking wil de komen, kwam de beurt aan dhr Kik- kprt. die als nr. 1 van de G.H.-Uist de bpnoeming aanvaardde Tn 1921 werd hii nnnieuw gekozen, zo nok in 1931 Na 1935 trok hij zich uit het. politieke leven terug. Z;jn adviezen werden steeds gewaar deerd. Misschien is er destijds wel eens gezegd: ach, Kikkert heeft het weer over rijwielpaden gehad. Thans zou de critiek wel anders zijn! Met. vooruitzien de blik heeft, hij de groei van het toe ristenbezoek zien aankomen en waaraan bestaat in zulk geval groter behoefte dan aan een behoorlijk verbindingsnet? Hij was ook een groot natuurvriend en vaak zagen wij hem over het eiland, genietend van Texels natuurrijkdom. In lannbouwerskringen is hij ook geen onbekende geweest: in 1908 vinden wij hem reeds als secretaris van de Holl. Mij. van Landbouw, die toen een grote tentoonstelling organiseerde. Het grote aandeel in het slagen van dat feest deed Kikkert's populariteit niet weinig stij gen! 12 Mei vorig jaar werd hij door de Holl Mij. van Landbouw gehuldigd we gens zijn 50-jarig lidmaatschap. Nog nooit had iemand een dergelijk jubileum mogen vieren. Hii was bovendien het enige ere-lid. Dit praedicaat werd hem destijds verleend wegens ziin verdien sten in de oorlog van 1914-T8, toen hij vele jonge landbouwers behulpzaam was bij de poging tot verkrijging van land- bouwverlof. (In de drukke perioden als hooi- en lamniertijd). Namens het be stuur werd hem vorig jaar de medaille met oorkonde voor het 50-jarig lidmaat schap aangeboden De toenmalige voor zitter, wijlen dhr A. J Keijser, noemde de jubilaris een der trouwste leden. Voorts deed de voorz. de toezegging, dat hem nog het gedenkboek van het 100- jarig bestaan zou worden aangeboden, (Dat zou in 1953 zijn Dan is hij van Oct, 1924 tot Jan. 1932 directeur geweest van de Coop. Boeren leenbank in welk lichaam wü hem ook als wnd secr. hebben ontmoet. Als ge woon lid van het bestuur werkte hii van Maart 1914 tot. Oct, 1924. In het kerkelijk leven komen wü reeds zijn naam tegen in een notulenboek van 1899! In dat jaar was hij reeds lid van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk te Den Burg. Jan. j.l. was hij 46 jaar nota bel en toen hij in 1942 wegens hoge leeftqd ziin functie als diaken neerleg de, had hii die ook al een kwart eeuw vervuld! Gistermiddag heeft op de Alg. Be graafplaats de teraardebestelling plaats gehad. Hij ruste in vrede. MATTHEUS PASSION Rein en gaaf klonk het knapenkoor in deze grote ruimte en in zuiver even wicht met het geheel. Ook de koren wa ren paraat en reageerden zeer intelli gent op de aanduidingen van de enthou siaste dirigent, die de gehele uitvoering in de devote sfeer wist te houden.... Vrqe Volk. BESTRIJDT ZE NU! Nu do narcissen weer onder het dek vandaan komen, is de tijd aangebroken ora de nareisvliegen te bestrijden. De partijen narcissen, die zijn blijven zitten, of onbehandeld opgeplant zijn, dienen zo vroeg mogelijk nagelopen te worden. Het percentage 2-jarige en onbehandel- den is gelukkig zeer gering, en juist daarom zal een zeer strenge controle worden uitgeoefend. Ook de opslag van de vorig jaar ge rooide partqen zal scherp gecontroleerd worden, want ook hierin schuilen de vliegen. Vernietiging van narcissenop- slag is wettelijk verplicht. De controleur van de Vereniging „De Narcis", ZEEMAN. De Ohr. Reciteerclub van Den Butg „Het Jonge Geluid" mogen wij erkente- lqk zqn voor haar optreden ten bate van het tbe-fonds „Draagt Elkanders Las ten", een fonds van het Ohr. Nationaal Vakverbond, want haar uitvoeringen in Oostereud, Eierland, Den Hoorn en Den Burg hebben een mooi saldo opgeleverd. In Oosterend en Eierland trok 't. gezel schap vee! publiek, volle zalen, in Den Hoorn viel het bezoek ook niet tegen, maai- „lest best" gold helaas niet voor Den Burg: het zaaltje van „Eben Ha- ezer" was Woensdagavond zeer matig bezet. De avond te Den Burg werd geopend door dhr Oosterhof Sr. en wel namens het Vakverbond. Na het zingen van „Gelooft zij God met diep ontzag" las dhr Oosterhof uit Galaten 6 het 1-6e vrs. „Draagt Elkanders Lasten en vervult alzo de wet van Christus". De Reciteerclub zong hierop een wel komstlied, waarna dhr II. Oosterhof het gezelschap voorstelde en mededeelde, dat zij pas een jaar bestaat. Goed, hier stond een piepjonge ver. en „Het jonge geluid" heeft de baard nog diep in de keel, maar enfin, oefening kweekt kunst en het zal steeds beter worden. Voor de pauze allerlei luimige schet sen: Marietje van Bennekom en Tiny Bologne met „Schijn bedriegt", mevr. Gré Koolstra-v. Koten met „Herinne ring", Jan Roeper, Tiny Krijnen en Marietje van Bennekom met „Dienstbo de gevraagd", N. Koers met „Glimlach". Corrie Stark en Trini Kuil zongen „Cheerio", August Terpstra, Herrit Vis ser en Jan Roeper met „De taalkundi ge". Tiny Krijnen met „De Vrqgezel". Nadat de hele zaal had meegezongen 't door Corrie Stark en Trini Kuil voorge dragen „Tinus man, doe het nu maar, word maar een flinke huzaar", kwamen mevr. Gré Koolstra-v. Koten en A. Terp stra met Huwelqksaanzoek", Trini Kuil declameerde „Een snuggere jongen". Harm Oosterhof, N. Koers en l'rini Kuil voerden op „Voor één nachtje". Hierop werd het toneelstukje „Het schuurtje aan de grens" gespeeld. Een landbouwer (Henk Oosterhof) sluit zich aan Mj 'n groep smokkelaars, maar hjj loopt in de fuik en dat nog wel door toedoen van zijn argeloze a.s. schoonzoon (N. Koers), die kommies is. H;j wordt opgepakt en moet in de ge vangenis. Zjjn dochter (Oorrie Stark) wil niets meer van haar verloofde we ten, maar op het kerstfeest komt alles goed, want plotseling stapt vader weer binnen, bij is vrij. Zqn vrouw (mevr. Oosterhof-Y.d. Kooi), die hem altijd had gewaarschuwd en hem er op gewezen, dat zijn geldzucht waardoor hij aan het smokkelen deelnam hem duur (o slaan zou komen, vindt een verstandig echtgenoot terug. Zü is overgelukkig. Verder speelden mee A. Terpstra, Rlki Oosterhof en Gerrit Visser. Tijdens de pauze hield een hoofdbe stuurslid een korte propagandaspeech, waarin hii wees op de noodzakelijkheid de zwakken te steunen en hen vooral tegenwoordig te gedenken: „God schiep uit één broeder de ganse mensheid". Besloten werd met het zingen van de Avondzang. De milde Bron van zegenin gen vond ook in dit groepje van de Re citeerclub Ziin medearbeiders, dank zij wier werk, hier en elders, steun kan worden verleend aan hulpbehoevenden, bezocht, door de ernstige kwaal van de t.b.c., waarvoor vaak uitzending naar Zwitserland dringend nodig is. de naoht. Hq kan er nóg wel zün, zei Sue, over haar schouder kqkend. Dat zullen we gaan onderzoeken, zei Darnay grimmig. Het was min of meer luguber, een onderzoekingstocht te doen door dat donkere, lege huis. Het lichtje van Dar- nay's zaklantaarn deed niet veel meer. dan de duisternis zichtbaar maken. Zü begonnen met de kelder on gingen ver volgens van kamer tot kamer, telkens de kamer, die zq doorzocht hadden, af sluitend en de sleutel meenemend. Zq zochten onder err achter meubels en bed den. Zü inspecteerden zelfs de oude vleugel, waarvan de vertrekken niet meer gebruikt werden; vroeger hadden ze tot meel- en kolonbewaarplaats ge diend en ze riekten nu muf en vochtig. Op een der zoldrs, waar een ruit in een dakraam stuk was. lag een hoop oude rommel in een hoek en toen de lichte straal der lantaarn daarop viel, vloog er iets uit en fladderde weg langs hun hoofden. Sue gilde. Een vleermuis, zei Darnay, haar bq de hand nemend, 't Is maar een vleer muis. Arm beest we hebben het ver schrikt met het licht. Maak je niet bang, juffer Soes, er is geen sterveling in 't huis. Vast en zeker niet. Ik vóél het. Sue was er niet zo zeker van. Ze hadden overal gekeken, dat was zo, maar ze kon niet over haar angst heen komen. Dat zag Darnay heel goed en hü ver baasde zich er niet over, want het ge val was vreemd. Toen ze in de huiska mer gezocht hadden, had Sue de lamp aangestoken en het was hem opgeval len, dat de papieren en andere dingen op de schrijftafel anders lagen dan ze altijd gelegen hadden. Daar was iemand aan geweest! Hü had de Iade openge trokken, waarin zqn geld lag, maar aan liet geld was niet geroerd. Van dat alles had hq natuurlijk niets tegen Sue ge zegd. Nu zei hü: Kom mee, juffer Soes we gaan je kamer grondig doorzoeken en dan sluit je jc raam en deur goed af. Ik slaap vlak naast je. Als je ongerust bent of je mocht iets horen, hoef je maar op de muur te kloppen. Dan kom ik met de zware pook van 't vuur in de voorkamer. Die neem ik mee naar bed. Ik vind het een prachtig avontuur 't Hikt wel een film. Maai gü begon Sue. als de in breker. Maak je alsjeblieft niet bezorgd, zei Darnay. De inbreker zal reden tot be zorgdheid hebben al3 ik hem in 't oog krüg dat verzeker ik je. Zü waren nu in Sue's kamertje, waar zÜ de lamp aanstak. Hq zag, dat ze erg bleek was. Een lok van haar donkerrode haar net de kleur van oud mahonie houthing over haar witte voorhoofd en om haar moede ogen lagen donkere kringen. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4