ORDNERS Wij gaan wandelen Nieuwe paddenstoelen KERK EN VREDE Onze volijverige VW-administrateur, dhr G. W. Oskamp, spontaan als steeds, toetert zo juist een extra bulletin door: De Ned Wandelsport Bond, afd. N.- Holland, zal in samenwerking met de VVV „Texel" op 28 en 29 Mei (Zater dag en Zondag) een grote wandeltocht over het eiland organiseren en wel over afstanden (leeftijden spelen vooral een rol) van 15, 25 en 40 km. In Mei leeft de Texelse vogelwereld 't meest intens! Welk een uitstekende propaganda tevens voor de vacantie- sproiding, want wie hier in Mei is ge weest en die maand van zijn beste zijde heeft mogen zien, zal het nooit meer in z'n hoofd halen om persé eind Juli be gin Aug. op reis te gaan. Texel Is In Mei op zijn mooist. Dat zeggen niet alleen de pensionhouders, die bij de spreiding van de vacanties gebaat zijn (wij zouden hen eens mogen verdenken!), dat zal iedere natuurliefhebber vertellen en de natuurvrienden verslijten ongetwijfeld de meeste schoenen in het. voorjaar, het voorseizoen! De organisatie van de wandeltochten is reeds ter hand genomen. Wü zullen ze als vogel- en schelpentochten in de annalen terugvinden. Er wordt op zeer grote deelname gerekend. Ook van Texelse zijde! en daarom hoopt men TESO bereid te vinden een extra boot in de vaart te brengen en de spoorwe gen een extra trein. Aan boord zullen startkaarten worden uitgereikt, zodat alles zo vlot mogelijk in zijn werk kgn gaan en aan de haven meteen kan worden weggetippeld. De deelnemers ontvangen to. herinnering aan Texel een lint, bedrukt met een vogel van Texel en natuurlijk ook een kaart ter oriëntering. In Apeldoorn en Amsterdam zullen zo spoedig mogelijk propagandaavon- den worden gehouden. De genaeente Texel, TESO, VW en NtEVB za' om uitloving van extra prij zen worden verzocht. Getracht zal worden door middel van de radio dit festijn wereldkundig te ma ken, drong dit tot Engeland door, gewis zouden vele Engelse vogelliefhebbers naar Texel komen! Maar enfin, die komen evengoed wel! De ferme ploeg uit Schoorl moge be reid gevonden worden tot het verlenen van eerste hulp. De kosten van deelname en verblijf zullen zo laag mogelijk worden gehou den Wellicht zal men 's nachts een pe luw vinden in onze kamphuizen voor zo'n korte tocht allerlei kampeerattri- buten mee te sjouwen, lijkt minder ge wenst. Wij wensen de tippelaars reeds nu een gouden dag op het Gouden Boltjel Veel zon, veel frisse zeewind, veel et- lust en weinig blaren. DE STEM DES VOLKS. Door de „Stem" wordt met veel ani mo gerepeteerd voor de 1 -Mei-viering. Van onze jongo ver. vraagt dit een in tense spanning, in het bijzonder van de directeur, dhr Craane, maar het gaat hem goed af. Over het aantal leden kunnen wij tevreden zijn. ook over de opkomst op de repetities, voor enkele is het nogal moeilijk om op tijd present te zijn, maar het gaat goed met de „Stem". Nog kunnen er nieuwe leden aange nomen worden tot 23 Maart. Daarna niet eerder dan na de Mei-avond. Wij repeteren elke Woensdagavond 8 uur in de Ulo-school. D. OUDERAVOND TE DE KOOG. Donderdagavond 3 Maart vond in Ho tel „Opduin" de 2e ouderavond plaats van de o.l school te De Koog. Jammer nas het, dat deze avond niet zoveel be langstelling trok als de le, toen er 56 ouders aanwezig waren. Het hoofd der school, dhr C. Akker man, besprak in zijn openingswoord o.a. het besluit van B. en W. om voor het ko mende jaar slechts een bedrag van f4,50 per leerling te besteden. Mocht geen ver hoging velgen, dan zal in het bijzonder het handwerkonderwijs de nadelige ge volgen ondervinden. De hoogste klassen zullen een drie daags schoolreisje naar de Jeugdherberg te Arnhem maken. De lagere klassen wacht een eendaags bezoek aan de vas te wal. Spr. kondigde aan een Bonte Avond te verzorgen door de schooljeugd en be sprak verder het probleem zakgeld Het verstrekken van te véél zakgeld is ge vaarlijk. De heer lest, hoofd van de B.L.O.- school te Den Helder, schetste in een boeiend betoog de moeilijkheden en de vreugden, welke men beleeft b;i de op voeding van het achterlijke kind. Hij wees op het belang, dat de gemeenschap heeft b;j het oprichten en instandhou den van het Buitengewoon I.ager Onder wijs. Onder het motto van „Kennis is macht", worden de kinderen, welke geestelijk niet volgroeid zijn .dikwijls beladen met een vracht, welke niet te torsen is. Vele ouders zien niet in, dat deze kinderen niet op de gewone sohool thuishoren, waar zii de klas remmen en zelf nog verdpr afglijden. De bijzondere vorm van onderwijs, welke aan de B.L. O.-schclcn gegeven wordt en waarbij vooral het actieve bezig zijn in het mid delpunt staat, is een zegen voor de ou ders! Talloze voArbeelden waren evenzo- vele bewijzen voor de kwaliteit van het B.L.O -onderwijs. Sur. hoopte, dat er voor Texel, waar een vrij groot percen tage achterlijke kinderen het gewone on derwijs "olgt. sooedlg een oplossing ge vonden wordt, hetzij In de vorm vnn een dénoodancc van do B.L.O.-sehool te Den Helder, hetzij In het stichten van een Internaat aldaar. Nadat dhr Akkerman de heer en me vrouw Wuis nog dank had gezegd voor de verleende gastvrijheid, ging de ver gadering om half twaalf uiteen De destijds door de A.N.W.B. op Texel geplaatste paddenstoelen-richtingaanwij zers hebben In de loon der Jaren veel te lilden gehad, niet alleen door de lands des tijds. Ook de jeugd heeft heel wat op haar geweten De A.N.W.B. heeft dezer dagen samen met de administrateur van de V.V.V. 'n tocht over het eiland gemaakt om de paddenstoelen te oontroleren. Er werd besloten ze allemaal opnieuw te schil deren en intussen werd de vurige hoop gewekt, dat de onderwijzers en onder wijzeressen de leerlingen eens geducht aan de tend zullen voelen. Als jullie, jongens, toch met stenen willen gooien, probeer dan eens een vliegende eend te raken, wie zo'n doel treft komt met foto en al in de krant, maar wee degene, die wederom de paddenstoelen als mikpunt kiest.voor eeuwig zal zijn naam met boos bijschrift in de annalen vermeld blijven! Er komt niet alleen een schilder aan te pas, want men heeft het nodig geoor deeld het aantal paddenstoelen met een stuk of vijftien uit te breiden!! In Oosterend ko men er twee bij. In Nieuwe-Schild één en verder bij het. ge maal van Waalenburg (wijst richting Schorren), aan de Postweg- hoek Sluf- terweg, Pijpersdijk hoek Kogerweg, Jan Aaijeweg hoek weg naar Heidehof. Splitsing Hoornderslag hoek Loodsmans duinpad, Dorpsstraat Den Hoorn hoek Kerkstraat, Dorpsstraat Den Hoorn hoek Achterweg (dus bjj de heer Troost.) Op rit PH polder aan Hoornderweg. Schan- sersluis aan weg Oudeschild-Don Hoorn, eind Middelweg Polderweg in Waalen burg, eind Postweg nabij gemaal van De Cocksdorp en voorts zal de uit de mode geraakte richtingaanwijzer van de Stenenplaats verdwijnen. En daarmede een herinnering wellicht aan een lugu bere misdaad, hij ons allen bekend. Al met al weer goed werk van onze VW, die, hand in hand met de ANWB, gestaag voortwerkt aan de wederop bouw op haar terrein. Zij nog vermeld, dat de ANWB zeer verheugd was over het herstel van vele Texelse wegen. De fietspaden werden in het bijzonder geroemd NA EEN AUTOBOTSING De kantonrechter te Den Helder ver oordeelde de chauffeur J. K. tot f 15. boete omdat hij met zijn slippende wa gen een tegenligger had geraakt en be schadigd. De rechter meende, dat de au tomobilist rekening met de gladheid had moeten houden, maar de gedaagde ver dedigde zich door op te merken, dat hij de gladheid niet had ontdekt, waardoor geen voldoende afstand was bewaard. REÜNIE U.L.O. Donderdagavond had de verkiezing plaats van het bestuur, belast met de voorbereiding van het Zaterdag 4 Juni (5 en 6 Juni is het Pinksteren) te hou den reünie-feest. Aan zo'n feest zit heel wat vast. Ieder, die wel eens aan het samenstellen van een knalfuifprogram ma heeft medegewerkt, weet dat. Daar om mogen wij de bestuursleden wel een handje helpen. De opkomst was Don derdag niet zo geweldig, slechts 20 man, enfin geen uitzonderlijk verschijnsel voor het eiland.... Die 20 man zullen alom contact leggen met hun kennissen- schaar en hun bijna vergeten school bankkameraden, want iedere artist, ge boren of aangeleerd, moet van de partij zijn, mede werken aan het programma. Er is al gedacht aan een gezellig, gees tig toneelstukje van de bekende Cissy van Marxveld, maar er moet nog zoveel meer op touw worden gezet. Laten wii maar eens beginnen met 't lief en leed van 20 jaar Ulo te schilderen! Ja. de school tiestaat al weer zo lang en daar om willen wii de bloemetjes eens huiten zetten Misschien lukt het een knus ma- tinée te houden in de school. Gezellig keuvelen onder het genot van een kopje thee en zo Wii zijn er zeker van o.m. in meneer Oele een enthousiast voorstan der van een en ander te vind»n en zijn rake pen zou ons wel aan een pakkende tekst voor het bejubelen der roemruch te historie kunnen helpen en anders is daar nog altijd een zekere Huib de Rij melaar. die subiet de trom roert. Overigens dienen wü eerst in „eigen kring" rond te neuzen, want hoe plezie rig zou het voor het onderwijzers-audi torium zijn, als zii daar die avond het werk ontdekten van een dichter met toe komst. Dan zou hun sloven tóch niet te vergeefs zijn geweest en die oud-Ulo-ist zou dan representatief kunnen zijn voor ons, die immers nog best weten wat bv. een jambisch gedicht is. Kort en goed Vie er Donderdag avond niet waren zij medegedeeld, dat hij op geen enkele volgende bespreking, die in dit blad zal worden aangekondigd mag ontbreken en dat hij of zij thans reeds zijn oude kennissen vurig maakt voor het komende feest. Het bestuur: Jan Hooijberg, voorz.; Jetty Bakker, secr., De Cocksdorp 22; Tonny Dijt, secr., Jan Alkema, pennnr, Fromvke Rab, pennm., Trijntje Plaats man en Nico Eelman, hoopt binnen 14 dagen bericht te hebben ontvangen hoe jullie over dit festijn denken en waar aan je je krachten zoudt willen wijden. Wij hebben op de avond van de land bouwschool gezien wat geestdrift ver mag. Wü bezitten weliswaar nog geen vereniging van oud-leerlingen, maar ook dat zit te komme. Voorlopig zün we voor het nageslacht al enigszins verantwoord met een plechtige herden king van het 20-jarig bestaan van onze nooit g?noeg geprezen ULO. NOG EEN OUD-SPIEKER. WIJ ZIJN ALLEN PELGRIMS. AAN JACOB t Je legde je zwervensmoede neer En hief niet meer wachtend de ogen, Maar fluisterde by elk afscheid weer: „Dat God jullie zegenen moge". Als 'n Vorst lag je daar, van een verre sfeer, En je zag niet de tranen, de bloemen. Als een stolp stond de stilte over je neer En wie zou deze rust dan niet roemen? En toch. wat ben je toen eenzaam geweest Zie je nu dan de zin van je zwerven? Zie je eindelijk Hem, Die het heimwee geneest? Welzalig die zo mogen sterven. D. DE VRIES-Kikkert. KUNSTAVOND. In een kort bericht meldden wij reeds het a.s. optreden van mevr. Backer- Breed, die door tonelgroep Het Mas ker" tot het houden van een voordracht kunstavond is uitgenodigd. Voor ons ligt een stapel perseritieken en daaruit mogen wjj concluderen, dat „Het Mas ker" een uitnemende keuze heeft ge daan. Wy lezen om een greep te doen „Het hoogtepunt voor de pauze was 'n fragment uit Eva Bonheur door mevr. BackerBreed" (deze avond telde meerdere medewerkers(sters), „Aan zoek" van Heyermans werd zeer goed vertolkt, haar voordrachten maakten diepe indruk", „Schitterend vertolkte mevr. BackerBreed de verschillende personen, zodat ze allen gingen leven", „Dit was werkelüke kunst". .Fijn van voordracht en mimiek". ,Aan alle culturele verenigingen uit de wyde omgeving de taak", zo schrüft een krant in Noordholland, „mevr. Backer-Breed de gelegenheid te bieden, haar toneelcapaciteiten verder te kun nen uitdragen". Haar programma vermeldt gedichten proza, fragmenten, schetsen. Aan deze stemmen, zó vol lof, hebber, wij eigen- lük weinig meer toe te voegen. Het cul turele leven op Texel bloeit nu eens op, dan weer gaat het kwijnen. Dat weten wü allemaal en daarom is het goed, dat wy om in het beeld te blü'ven eens gaan enten met talenten van het vasteland. Frisse gedachten zijn als dauw over dorstig land. Soms kan men in zodanige verdoving, althans ver suffing verkeren, dat men nauwelijks meer de behoefte gevoelt aan een ver kwikkend? teug water. Moge het hier op Texel nimmer zó ver komen. Geluk kig ziet „Het Masker", dat talentvolle acteurs (actrices) ook hier goed werk kunnen doen en voor dit initiatief mo gen wü onze erkentelükheid uitdrukken in belangstelling. Dus: straks allen op naar de kunstavond. Tot nut en ge noegen! DE VOLKSHOGESCHOOL. Dhr F. Roeper vertelde ons van dr Volkshogeschool. Hü heeft daar enkele malen en cursus gevolgd en is er en thousiast over. De oorsprong van dit soort onderwijs ligt in Denemarken. De eerste school is daar nu ruim een eeuw geleden opge richt door een schoenmakerszoon. Op dit moment telt Denemarken er reeds plm 60. Ze onderscheiden zich van de Hollandse door langere duur van de cursussen. Na Denemerken zün Noorwe gen en Zweden gevolgd en in 1920 ook Nederland Het begin in ons land ligt een oude woonschuit. Daar verzamelde een voorstander van het idee der Volks hogescholen een kring van mensen uit de omgeving om zich heen en hier is het zgn. „gesprek om de ronde tafel" ontstaan. In 1931 kwam het In ons land reeds tot de stichting van een of ficiële school en in 1932 werd de eerste cursus gegeven. In 1938 werd de twee de school geopend. Tijdens de oorlog moest het werk stilgelegd worden, na de bevrijding zün er nog vijf scholen bijge komen. Ook in Frankrijk is een Neder landse Volkshogeschool opgericht om de daar wonende Hollanders voorlich ting te geven Het doel is de opbouw van een leven de volkscultuur en het bevorderen van een hechte volksgemeenschap. Het mid del daartoe is het organiseren van cur sussen voor verschillende bevolkings groepen, opdat men begrip krijgt voor andersdenkenden. In volle openhartig heid worden hier de verschillende pro blemen onder goede leiding besproken. Spr. gaat daarna iets vertellen over de dagindeling op de Volkshogeschool. De ze is er op gericht een goede verhouding te krügen tussen de nodige, nuttige en aangename dingen. Iedereen heeft hier dezelfde rechten en verplichtingen. De notariszoon moet een evengroot aandeel nemen in het hakken van hout, het wassen van de vaat en het dweilen van de gang als de zoon van de landarbeider. In de avonduren is men in de zgn. werk groepen byeen en bespreekt men aller lei aetuële problemen, die o.m. naar vo ren komen door vragen, die door de deelnemers gesteld kunnen worden Spr eindigde zfin lezing met de spreuk, die op een van deze scholen is aangebracht: „Tk wek de slapenden en roep de levenden". In de nabespreking merkte één van de aanwezigen op, dat het wel de bedoe ling is om begrip te krügen voor de principes van andersdenkenden, maar niet om eigen denkwijze op te geven voor die van een ander. Dit misverstand blükt nl. nog heel vaak te bestaan en dit heeft tot gevolg, dat men op de Volkshogescholen dan ook meest jonge lui uit een bepaalde kring aantreft. Ieders mening wordt hier gerespec teerd en er wordt geen enkele poging gedaan je een andere mening op te dringen. De leiding van de school wil niets liever dan mensen ontvangen uit iedere stand en iedere gezindte. Deze opmerking was o 1. zeer op zün plaats. OPERETTE IN MIDDEN-EIERLAND De leerlingen der o.l. school te Mid- den-Eierland hopen Zaterdag 19 en Dinsdag 21 Maart de operette „Goud haartje en de Troubadour" op te voeren. (Zie adv.) De vorig jaar gehouden op voering werd een klinkend succes, ook financieel. Ditmaal zal de toneelzaal tweemaal zo groot zyn, want thans kan de houten wand tussen beide lokalen in een ommezien worden verwijderd. Dit werd door verschillende ambachtslie den, door andere vrienden van de schooi geassisteerd, belangeloos opgeknapt. Wy wensen jongelui en ouders veel genoegen en.... een flink batig saldo, opdat liet a.s. schoolreisje weer een in alle opzichten geslaagd festün zal wor den. REDICIVIST OP HET MATJE Leer dat maar eens afdacht de kantonrechter, toen de Texelaar G. B. voor het hekje verscheen. Beklaagde was kort na elkaar tweemaal met klem men in het veld gesignaleerd, nadat hy nog geen jaar geleden wegens stropen was gesnapt. Het ene deel der tenlaste legging werd aangehouden, maar het an dere kon meteen worden afgehandeld: f75 was de strop of 20 dg. achter de tralies, maar aangezien B. alleen makke kony'nen achter de tralies thuis achtte, besloot liü maar te gireren „In het rapen kievitseieren komt de klad". „Vorig jaar heb ik Jan Kaay mee- iiome op een eierzoektocht. Ik heb 'm alles uutleit en nou heb-ie er een boekie over skreve, zodat iederien precies weet, hoe je 'n kievit van z'n eieren ken afhelpen!" NAAR HET OLYMPISCH STADION. De autobussen, die naar de wedstrüd HollandBelgië gaan, vertrekken om 7,20 uur van de Groeneplaats. ROOM VRIJ! Wist u, dat de room weer vrij is? En dat dit product weer in üs mag worden verwerkt? Alles dank zy de gunstige melkposilie. SPORT OP TEXEL S.V. TexeL De Zondag staat in het teken van de interland» edstrüd Ne<lerland-België. Wü hebben er geen idee van waartoe ons nat. team in staat zal zijn, maar aan belangstelling van overal, zal het stellig niet ontbreken. Wy wensen iede re luisteraar een prettige, spannende wedstrjjd toe, en dan volgende Zondag allen naar Texel 1Hollandia 1. als in zet voor de KNVB-beker Zaterdagmiddag trainen half 3 Wel pen, half vier adspiranten. Texelse Boys. Voor Zondag staan er geen wedstry- den op het programma. Daarom heb ben we allemaal de gelegenheid om met ons oor aan de radio te gaan zitten en zo de wedstrüd Holland—België te vol gen. Een achttal van onze leden mag 't genoegen smaken de wedstrüd te gaan zien. Voor de goede gang van zaken deel ik deze jongens mede, dat de bus om 7,20 uur vanaf de Groeneplaats ver trekt. Zorgt allen op tüd aanwezig te zün, want hü »'acht niet. De volgende week wacht ons weer 'n volledig programma. H.S. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEf^ van 4 tot en met 10 Maart 1949 en, Geboren: Cornells J. zv Hendrik Kuir 1 en Johanna M. v. Heerwaarden. Antjde dv Lieuwe Schouwstra en Eelske Hoog ja: terp. Theo E. zv Jonas Schagen eiN; Trüntje Keuning. Cornelia G. dv Hen drik Prins en Adriana J. P. Feeleus. Ondertrouwd, Getrouwd, Overledet®e Gene. Gevonden: div. wanten, 1 bankbiljet -V- ZONDAG8DIENST DEN BURG Dr. Ellas Oudeschild Dinsdag a.s. Ds. T. W. Dekka De Cocksdorp Vrijdag a s. dhr C. B. Termaa E Beide keren in de N. H. Kerk, n.m 8 uu! I PREDIKBEURTEN. n Zondag 13 Maart 1949. B NED. HERV. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. v. Reyendam in| - de D.G. kerk. Doopdienst. f De Cocksdorp 7,30 u. Ds. Dekker (bul® rüdt). Collecte jongens over zee. V Oosterend 10 uur Ds. Dekker. 1* 3 uur de Heer Velthuis De Waal 3 uur Ds. van Boven Extra collecte kerkhouwfondi De Koog 10 uur Ds. van Boven ïi Extra collecte kerkvoogdü Oudeschild 3 uur Ds. Dekker |>e Doopdienst. Geen Zondagsschool Den Hoorn 10 u. Ds. Wes3eldyk uit Alkmaar. Maandcollecte. GEREF. KERK. p Parkstraat 36: Den Burg 10 en 4 uur Ds. W. C. Huls mans van Heerhugowaard Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf GEREF. KERK H.V. Oo8terend 10 uur leesdienst n.m. 2 uur Ds. Huismans, Bed. H.A GEREF. KERK (onderh. art. 31 K.O.) Oosterend 9,30 en 15,30 uur Ds. G. A.j Jansen van Hoorn. Bediening H.A» in de Doopsgez. kerk. DOOPSGEZ. GEMEENTE. De Waal 10,30 uur Ds. van Veen Oosterend 19,30 uur Ds. van Veen. Maandag 14 Maart DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Burg 8 uur Zusterkring NED. HERV. GEMEENTE. Dinsdag 15 Maart De Westen: Praatkring t.h.v. familie K Lap om 8 uur. {a Donderdag 17 Klaart Den Hoorn: Samenkomst v.d. Jong»r Kerk in „Ons Huis". Vrijdag 18 Maart P.H Polder: Byhelkring t.h.v. Familii Van Harn L VRIJSTELLING VAN DE )t DIENSTPLICHT De Burgemeester der gemeerde Texeit brengt ter algemene kennis, dat d« Minister van Oorlog d.d. 5 Maart 19493 Afd. A 3, S 2, Bur. 1 Nr. 1288 een ver" zoek om vrijstelling van dienst als ge woon dienstplichtige wegens persoonr< lüke onmisbaarheid, van Warnder Oer sonius, u-onende alhier, S 3, heeft afge wezen. Tegen deze uitspraken kan iedere bell langhebbende uiterlük de tiende dag na dagtekening van deze bekendma-c king in beroep komen. Het verzoekschrift, waarbü beroep wordt ingediend, moet met redenen om kleed zün en hü de Burgemeester worder ingediend, ter secretarie dezer gemeen te. Het behoeft niet op gezegeld papier, te worden gesteld. De Burgemeester zorgt voor doorzending van het ver- zoekschrift aan de Koningin, die op heLj beroep beslist, na advies van de RaatT van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Texel 12 Maart 1949. De burgemeester van Texel, Mr. G. D. REHORST. - TEXELAABTJES Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Petroleum wordt be zorgd over geheel Texel door C. Ellen, Nieuwstr. 7 Tel. 226, Den Burg. Tc k. aangeb. kinderwagen en box. Adr. tebevr. bur. v.d. bi. Te k. citroenbonen, ook geschikt voor de zaai S. v. Egmond, Eierland E 36 Te k. gevr. goed onderh. kinderwagen. Br. ond. no. 609 aan bur. v.d. bi. Te k. een i.gst.z. kinderwagen C. Verseput, Eieriand Te huur pensionbedrijfalhier niet verplichte overname in ventaris. Br. onder no. 611 aan bur. v.d. blad Te k. 3 petroleumlampen en 3 strijkbouten H. v. Heerwaar den, De Cocksdorp Te k. eiectrische kachel met aan gebouwd kolenfornuls. Dros, Texta Te k. een in z.g.st v herenjekker, kleine maat. pr. f 30, Br. onder no. 612 bur. v.d. bl. Te k. een radio op iichtnet, 2 persoons ledi kant m. spiraal, herenrijwiel Adres Kampweg 66, De Koog Texel Te k. aang. wegens plaatsgebrek 2 spiegels, 1 haard merk Surdiac, omhulsel emmerkachel, 2bloementafel tjes en koperen vogelkooi Binnenburg 17 Tek eiken dressoir mah. uitschuiftalel wast. m. marm. bladenopzet 2 faut. 2 st. eikenh., fiets m. n. banden. Schildereinde 126 Te k. schuur (afbraak) des gewenst m. huis, bouw- en tuingrond plm. 700 m2, Sul- kerweg 14 Te k. 12 beste 2-lams schapen. K. Lips, Waal- derstraat. Dankbaar en blijde, ge ven wij kennis van de ge boorte van onze Dochter en Zusje Menke Hanna P. DOGGER-Rentenaar P. DOGGER LIDA 's Gravenhage, 2 Maart '49 Obrechtstraat 892 Met grote blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van onze Dochter en Zusje Nellie Douwine C. DE ZEE-List B. DE ZEE MARIJKE Den Helder, 19 Maart '49 Hector Treubstraat 55. Tijdelijk: St, Lidwina Ziekenhuis. Enige kennisgeving voor Texel. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Zoon Theo Egbert T. SCHAGEN-Keuning J. SCHAGEN ALBERT PIET en DIA Oudeschild, 8 Maart 1949 VOLOP met alfabet vanaf f 1,05. Boekhandel Parkstraat Voor de zeer vele be wijzen van deelneming ondervonden bij het heen-I. gaan van onze kleine" Lieveling THIJS JAN betuigen wij, ook medé! namens de Grootouders onze hartelijke dank. M. REUVERS A C. REUVERS-Prinsl; Texel, De Cocksdorp. t 12 Maart 1949 Voor de vele blijken van medeleven, tijdens de ziektej en overlijden van mijn lievej Man i JAN BLOM Jzn t betuig ik mijn oprechte^ dank. In 't bijzonder aan Dr 1 Elias en Zuster Brouwer" voor hun hulp tijdens de ziekte, aan de heer Ter- maat voor zijn troostwoor den gesproken en aan allen die de laatste eer de over-, ledene hebben bewezen. J BLOM-Duinker i Oudeschild, 10 Maart 1949! Aan allen, die hebben medegewerkt om onze bruidsdagen en huwelijks- 1 dag tot een onvergetelijke tijd te maken, betuigen wij 1 hiermede onze hartelijke dank. N. HUISMAN H. HUISMAN-Bas Kogerweg B 16 Den Burg

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2