I T Jubilerend Excelsior wist moeilijkheden te overwinnen ,,En nu vol moed naar het gouden blaasfestijn" Kees Graaf nam afscheid van zijn Boys geen De EXCELSIOR 1908—1948. Dit was tussen vlaggen en slingers door duidelijk te le zen in liet keurig versierde gebouw van Chr. Belangen te Oosterend waar Vrijdagavond j.l. velen bijeen kwamen om iiet veertig jarig bestaan tees- teHjk te herdenken. Er waren dan ook alleen vrolijke ge zichten te zien. Zo'n bH.|-ge/.ieht-bezitter zei: ,,'t Lijkt wel een ouderwetse boerenbruiloft". Ja, dat leek het. Zo'n bruiloft kan niet ge zelliger geweest zijn. Daar klonken de eerste to tien van het „Wilhelmus". Al len stonden op en zongen van harte mee. De voorz., dhr J. Daalder, liet zingen Ps. 150 vers t, waarna hij ons voorging ;n gebed. Allen werden hartelijk wei- kom geheten, vooral de bur gemeester en enkele andere aanwezigen. De commissie van bijstand was natuurlijk ook aanwezig, maar gelukkig heeft „Excelsior" de laatste tijd beroep op haar behoeven te doen voorz. vond het jammer, dat enkele le den al zo vroeg op hun lauweren waren gaan rusten. Excelsior moet bloeien. Zo'n corps is toch de tolk van de burge rij Dat hebben we pas nog kunnen zien met het eeuwfeest van Opa Trap De voorz. had intussen Huib de Rij melaar onder de feestgangers ontdekt en heette hem hartelijk welkom. Het pro gramma was nog vol en de voorz. gaf gaarne Excelsior gelegenheid, zich te laten beluisteren in de mars Avantie, die vele voeten in beweging bracht. Hierna kreeg secr. .1 v.d. Berg het woord: in 1908 wilde Oosterend een mu ziekcorps oprichten en meester Pool werd hiervan de ziel. Maar. geld. Dat was er niet genoeg Dan maar ge leend. En medio Sept. aanschouwde Ex celsior het levenslicht Dhr Pool werd dirigent. (Men heeft dan toch ook wel eens iets aan „schoolmeesters"!). Het bestuur bestond toen uit Jac. Dros. KI Vlaming, S. Bakker en P. Boon In 1909 werd de eerste uitvoering ge geven. En dan, ja, niet verklappen, maar dan zijn de notulen zoek tot 1925. In dit jaar moest een nieuw bestuur gekozen en Exr. eens flink aangepakt, omdat hel levenslampje haast gedoofd is In 1926 wordt besloten het corps toch op de been te houden al telt het. slechts 9 le den Exc. ondergaat dan een metamor fose en wordt dan Harmonie-Fanfare. In 1981 komt er een vaandeloommissie die ook zorgt voor een vaandel. In '38 wordt een bazar gehouden, die t' 880,— opbrengt. Dit bleek moedgevend, want ln '35 wist Exc. zich op het, concours in de 2e afd. te blazen en zorgde, dat er ieder jaar maar weer nieuwe lauwer kransen en medailles kwamen. De oorlog kwam en bracht ook Exc. aan 't wankelen. Maar de moed van de leden niet, want ze heeft toch de veertig jaar glorieus gehaald Na de oorlog heb ben J. Daaldei, voorz., J. v.d Berg, secr. J. Kreeft, pennm., P Bakker en A. Trap oomnj., er de schouders onder gezet. Na dit verslag speelde Extvan Schu bert „Gott der Weltenschöpfer". De di rigent had het corps goed in z'n macht en wist de soms even dreigende onge lukjes direct te weren. Ieder lid spande zich in, werkelijk muziek te maken. Het was dan ook mooi. De pennm. kwam naar voren om in korte bewoordingen te vertellen, dat Exc. wel eens met moei lijkheden te kampen heeft gehad, maar in '48 toch met een batig saldo kon slui ten. Helaas is de comm. van bijstand niet altijd zonder werk geweest Er is dan Ook veel nodig voor Excelsior. ■Huib de Rijmelaar bracht enige voor- draehtjes en de twee mogelijkheden, di" toch eindigden in één mogelijkheid, n.i lid te worden van Excelsior Werkend lid. Huisvrouwen, jaagt dus uw man één avond in de week naar Exc.. zodat hij een volgende uitvoering het toneel te klein is. Het corps speelde hierna „Een schone Meimorgen", een prachtig stuk waarin de sopraan-saxophoon en de trombone prachtig uitkwamen en allen echt muziekgenot verschafte. Vervo1- gens de vrolijke mars: „Mooi Zeddam", waarin de vrolijke stemming goed ver tolkt werd. Thomasvaer en Pieternel vertelden ons topii de wederwaardigheden van Ex celsior. waardoor de lachspieren w'er sens op actief werden gesteld. Exc was nog een kleuter, toen er wel eens wat verkeerde noten hebben geklonken en enkelen zelfs zes, zeven maten achter waren. „Weet je wel", zei Thomasvaer, „die grote peren met een gat er onder in. Nil, daaronder zat Siem Bremer met dp has (dat grote ding). En dan kon hij zo hard blazen, dat precies de tamp irt ging. Ja, Exc. heeft zich geweerd. Of 't .was een jubileum, óf een bruiloft, het maakt niet uit. Het corps dat bracht een serenade. Gaf altijd een blij geluid". tn de pauze, die nu volgde, zorgden enkele dames voor de versterking van de inwendige mens Het zal ieder uitste kend gesmaakt hebben. Het schetsje „Opa's verjaardag" bracht grote hiraliteit, want opa (J. v.d Stikke) wist zich meesterlijk te beheer sen, toen hij niet voor de krant gefoto grafeerd wilde worden met een vriende lijk gezicht en z'n „kinderen" als kik kers om hem heen sprongen om de ar me oude toch maar te laten lachen. Opa won de strijd en had bovendien de pers sigaar veroverd. Na het vertrek van meester Pool trad meester Bakker in het krijt. Die Exc. en- Hierboven jubilerend „Excelsior", het muziekcorps van Oosterend kele jaren zeer voortvarend heeft ge leid. Daarna volgde Gerrit Bremer. Die was niet slechts diligent, maar ook vnoi- zitter en tevens secr., wat een vent! Zo erd Excelsior steeds ouder. „Tot in 1925, 't, Christ'lijk corps Excelsior on der leiding kwam te staan van onze wei- bekende C'or, maar de eigenlijke victorie die begon in Alkmaar, waar de te prijs behaald werd". In de volgende schets kwam het slim me burgermannetje (E. Medema) nogal bedrogen uil. toeu hij dacht, z'n rode Jcoolhladeren handig kwijt te raken, door het pakje met dat van een wande laarster (R. Bremer) te verruilen en dat, helaas witte koolbladen bevatte. Tho- mesvaer en Pieternel haalden oude her inneringen op en vertelden, dat men tel kens naar 't concours ging Eens twee maal zelfs in één a eek. En zo kwaiyi (na de oorlog) Exc. weer langzamerhand ge heel op streek. De tocht naar Urk zal niemand vergeten, maar Exc. heeft er gelukkig geen nadelige gevolgen van ondervonden, is het wei? „De Helderziende" leerde, dat men ai- tijd voorzichtig moet zijn, in de bus zijn levensloop aan een buurman (-vrouw) te vertellen, wantdan kon men nog wel eens flauw vallen, zoals de A'damse da me (N. Trap). „Maar waarom", zo zei Thomasvaer, „moest Exc. in Enkhuizen een 2e prüs behalen? Met Exc. moet het weer eens inderdaad Excelsior gaan. Daarom moe ten alle leden trouw present zijn iedere keer. En ik hoop ook. dat de leden na dit feest van 40 jaar, weer met nieuwe moed beginnen. Het zou fijn zijn, als er nieuwe leden kwamen, want het corps is wel wat klein. En er zijn nog mannen zat hoor. Mannen, mannen?!? Zeg, vergeet de dames niet. Hulde aan Griet v.d Slikkc, die het goede voorbeeld gaf En we heb ben er geen spijt van Wat ze speelt, dat is ook af! In de 40 lange jaren, dat. het corps nu mag bestaan, heeft het Chr. Fanfare dui delijk zijn taak verstaan. Laat ons hopen dat liet zo ook in de toekomst moge zijn En dan maar weer dapper verder naar het Gouden Blaasfestijn". Toen nam de burgervader liet woord Ja, burgervader. (En dan een vader, van wie wjj op dit ogenblik niets vroegen). Spr. betreurde het, dat er bij de jonge mensen zo weinig animo is, deel te ne men aan hel verenigingsleven. En wij, Oosterenders, zijn het met onze burge meester eens, dat Oor Bremer zeker niet z'n talent begraaft, maar er mee woe kert. Misschien dat Mr. Rehorst nog eens kan invallen, want hij is 5 jaat' lid van een muziekver. geweest. Er kwamen nog meer sprekers. De. voorz. van de comm. tot het bouwen van 'n muziektent, dhr Fielmich wees er op, dat liet toch wel nodig is, een muziekuis te hebben Zeker mei zo'n corps als Ex celsior Laten wij allen ons steentje er aan bijdragen. Namens Oosterend en Oost overhandigde dhr F. een enveloppe met inhoud. Dhr Lap voerde ook even liet woord, evenals oud-blazer A Bremer. Dhr H. Mulder wenste Exc een ex celsior toe, maar ook en dat niet in de laatste plaats: een Soli Deo Gloria. De pennm. glunderde, want alweer werd 'n enveloppe met inhoud overhandigd, nu namens liet vrouwencomité Dhr Dirk Trap, die van de oprichting af lid is geweest werd gehuldigd en ver rast door een prachtige loto van het mu ziekcorps Maakt deze krasse blazer niet de Jonge mensen beschaamd? Hel bestuur word in de bloemen ge zet en dit deed de dichtaders van de voorz. en de direoteur even zwellen. Zo waren er heel wat planten bii do reeds aanwezige bloemstukken van V.V. V., liet gemeentebestuur en Texels Fan fare gekomen. Zaterdag zijn er nog bloemstukken gekomen van het Herv. kerkkoor en „Vios". terwijl Den Hoorn o.a. een enveloppe heeft gestuurd Dhr Cor Bremer kreeg een prachtige leeslamp die al staat te pronken in zijn huiskamer. De dir. was er sprakeloos van en had op zo'n (toch dubbel en dwars verdiende) hulde niet gerekend Hij sprak de wens uit. nog vele jaren de scepter te mogen zwaaien Dat wensen alle Oosterenders ook! Ondanks het feit. dat de Zaterdag reeds was aangebroken, werd de schets „Goede bediening" nog even voorge dragen, waarin de ontrouwe ober (Th Medema) z'n welverdiende straf kr?>g. Exc. blies tot slot nog ,,'s Zomers hui len" en de mars „Con Brio". De oorz dankte allen voor hun belangstelling en verzocht te zingen ,de Avondzang", waarna dhr P. Vlaming voorging in dankgebed. Zo was deze feestavond ook al weer :i volgeschreven bladziide in liet levens boek van Excelsior, een bladzij, welk men steeds met voldoening zal herlezen „1>E HEL VAN BUCHENWALD". Wij herinneren er aan, dat deze film vanavond in „De Oranjeboom" draait. Deze film, die het leven in een der be ruchtste concentratiekampen van naz'- Duitsland beschrijft, trok overal volle zalen. KLEIN BRANDJE. Waarschijnlijk door een roekeloos weggeworpen lucifer ging het schuurtje van Jb. Bakker in de Kuilderduinen Vrijdagmiddag in vlammen op. Er ging ook enig brandhout verloren. De brand weer heeft de brand niet opgemerkt doordat de duinen het uitzicht belemme- RUNDERHORZEL BESTRIJDING De TBC vereniging „Texel" niaak! be kend, dat met ingang van heden de be strijding van de Runderhorzel weer '3 begonnen. Evenals vorig jaar zijn door haar weer personen aangesteld, die alle leden komen bezoeken en daar waar dit nodig blijkt, de dieren met de zgn. „Hor- zelbulten" behandelen Gezien de groie noodzaak van een dergelijke bestrijding, willen wij dc leden opwekken vooral hun volle medewerking aan deze geor ganiseerde bestrijding te verlenen, daar langs deze wi g alleen een gunstig '.e- sultaat verwacht mag worden. Indien mogelijk zal getracht aorden, de behan deling 3 maal uit te voeren. Wat de kosten betreft, deze zullen l/t. per behandeld dier berekend worden, echter gezien de algemene deelname zul len deze tol een gering bedrag beperkt blijven. De volgende personen zijn met de be strijding belast: C. Barhorst, met als rayon, Oost, Zeven huizen, Oosterend, Harkenbuurt, Spang de Nes. Bargen Diikmanshuizen, en De Waal. C. Kager, met als rayon. Den Burg en omgeving. Tienhoven, de Veen, de Mars de Hal, Oudeschild, Westergeest Zuid- Haffel, de Kamp, Driehuizen, de Westen tot aan Driehuizerweg, De Koog en om geving. Kogerveld, Burgernieuwland en zuidelijke deel Walenburg. Sicght, met als rat on, Den Hoorn en omgeving, 't Horntje, P.H Polder, de Hennner en de Westen tot aan Driehui zerweg J. Westdorp, niet als rayon. De Cocks- dorp, Eierland, de Wittehnek, Noordelijk deel Wanlen-hurg en polder Het Noorden Het Bestuur D A MESH AN DB ALOLUB OPGERICHT Vrijdagavond 28 Maart is in café ,De Nieuwe Aanleg" te De Cocksdorp een dameshandbalclub opgericht. Door de wild. voorz. van SVC, dhr Jb. Westdorp Jr., werd de vergadering geopend. Hij verklaarde, dat de handbalclub een on- derafd. van SVC zou worden, zodat'dan het terrein van genoemde ver. zou kun nen worden benut. Vereist was daarom, dat de deelneemsters lid zonden zijn van SVC. Een 12-tal dames gaf zich op als lid. De voorz. besprak vervolgens de spelregels. Zaterdagsmiddags zal wor den geoefend. Dit zou de derde handbal- club op Texel zijn. Den Hoorn en Oos terend luidden nl. al een club. 14 April start Kees Graal' voor de lange reis naar Zuid-Afrika. Dat. is een be langrijke dag voor hem en voor zijn ge zin, dat hem spoedig hoopt te volgen Toen Kees dit besluit nam. zal er in ne gelederen van de Texelse Boys wel een vreemde rilling zijn gegaan, want Kees was DE man van deze voetbalclub. „Had je het over Kees, dan had je het over de Boys en omgekeerd", aldus de leden, die Zondagavond in „De Zwaan" hijeen kwamen om afscheid te nemen van hun voortreffelijke voorzitter. De jongens (en meisjes) trokken er heen in de gedachte: „Zo'n harde v/°i- ker krijgen we nooit meer terug" en de heer Tedema. die deze avond tot wnd. voorz. werd benoemd, moest bekennen, dat hij vel nimmer een tweede Kees zou kunnen worden, hoe zeer het wel en wei- van de Boys hem ook interesseert. Nóg had Kees de voorz.-zetel en daar om maakte hij meteen van de gelegen heid gebruik om de Adsp. A geluk te wensen (Kees Riteco was ais aanvoerder aanwezig). Nog nooit hadden de adsp. 'a kampioenschap behaald en ziet, ondanks gebrek aan goede leiding kwamen ze ei De voorz. gaf Kees R. de hand, waarop de aanwezigen een driewerf hoera aan hieven. „Waarom ik thans veel wat ik liefheb ga verlaten?" aldus Kees Graaf. Ik heb altijd lust gehad om te emigreren, tien jaar geleden had ik al plannen voor Au stralië, maar de omstandigheden waren toen voor mij niet zo gunstig. Tk achtte liet mijn plicht eerst nog wat jaren ntede te werken aan de wederopbouw: in 1945 had ik reeds met mijn neef afgesproken, naar Afrika te komen. Het heeft heei wat moeite gekost om de nodige ver gunningen te verkrijgen. Alle begin is moeilijk, zo is het ook met onic club geweest, maar jongens, nu niet verslap pen en beschouw de ver. als een middei om mensen te kweken, die elkaar begrij pen. Eerst werd getwijfeld of wij de club in het leven zouden kunnen houden en jullie ziet nu wat doorzetten vermag en tlians bestaan wij al 17 jaar. Ik ben ruim 12V« jaar voorz. en met plezier! De wnd. voorz., de heer Iedema, wens ik veel geluk; jongens steunt, hem en kiest hem straks, want dat zal 'n goede keuze zijn. (Applaus). (Eind April vergaderen de Boys). De heer -Tb Schrama, penningm.. moest even een font van de voorz. herstellen „U bent geen 12'/» jaar voorz. geweest, maar. bijna 14 jaar en tot 1933 was u penningmeester. Hierna deelde dhr Schrama mede, dat de scheidende voorz tot ere-voorz. was benoemd. Hij overhan digde een oorkonde van liet ere-vooreit- terschap „Toen wij in '37 ons eerste kampioen schap behaalden promoveerden wij met een van de 4e naar de 2e klas Tn de noodeomp werden wjj opnieuw kampi oen Ja, het gaat goed met de Boys! 18 Juni 1942 werd ons veld op last van de Duitsers geploegd, maar gelukkig had den wij het iveer spoedig in orde Wij zullen", zo besloot spr.. niet vergeten, wat u voor ons hebt gedaan. Wjj hopen, dat uw opvolger dezelfde animo mag be zielen. (Applaus). De voorz. dankte voor deze vriendelij ke woorden en sprak er zijn voldoening over uit, dat de oud-penningm., de heer Jb. van Heerwaarden ook aanwezig was. Voorts verheugde hij zich over de aan wezigheid van de heren .Jb. Rijk (v. d. elftalcommissie) en Jb. Gielis, oud- trainer Kapelaan Van Wel, de geestelijke ad viseur, dankte Kees namens de andere adviseurs en namens de pastoor. „Kees van de Zes, jij was altijd van zessen klaar, wij hopen, dat jij in Afrika die energie zult mogen behouden". Acht dames zongen, door Kees Hoc- kie op de piano begpleid, een liedje uit de a.s. feestrevue, waarop dhr Jb. Rijk de voorz namens de elftalcommissie hartelijk toesprak en de ver. een lang leven toewenste. Jan Hopman en André Kievits brach ten een zeer geslaagde schets, voora! André was goed op dreef! en drie gui- taarspelers (Wirn Ratelman, Gijs K-ij zer en Kees Jas) speelden hierop ver schillende liedjes, o.a uit Zuid-Afrika Vervolgens werden enige mededelin gen gedaan inzake de boomplanting. Het terrein wordt aan de wegzijde met 39(1 sparren beplant, de meeste slaan er al in. Ze kosten twee dubbeltjes per stuk. Men kan een of meer boompjes adopteren. Kees hoopte later eens te komen zi-n hoe ze gegroeid waren en deed nu re-ds toezegging, dat hij dan nog eens ruim in de beurs zou tasten, als dan nog meer bebossing nodig mocht zijn. Nico van Heerwaarden sprak de voor zitter namens het 1e elftal toe en over handigde hem een polshorloge. Mej. Gré Kievits bood hem namens de meisjes 'n portefeuille aan. Giis Keijzer namens Boys TI een foto \an dit elftal en Kees Hoogenhosch, het jongste bestuurslid overhandigde mevr. Graaf een étui met tafelzilver. Ook de heer M. Rakker sprak namens de oud-leden woorden van sympathie, prees Kees" volharding en wenste hem veel geluk. Jan Nooij, Henk Hooi schuur en Gré Kievits voerden als slot van dit officiële gedeelte nog een aardi ge schets op, weer een nr. uit de a.s. re vue! die Kees jammer genoeg niet meer kan meevieren. Kees. van harte geluk gewenst en wü hopen ook, dat de Boys op de ingeslagen weg voortgaan, want zo hebben zij de goede richting te pakken! Wij hopen tevens, dat de Texelaar jp on de hoogte hlijft liondpn dank zij de volijverige se cretaris. Henk Schrama. En mocht t eens iets niet naar je zin gaan. wel. ons blad ontvangt graag een brief van je om ais dit nodig mocht zijn de jongens aan jouw devies te herinneren! „HTHS EN HOF" Zo heet het nieuwe maandblad voor liefhebbers van bloem en plant. Een keu rig blad, met gevarieerde inhoud, ver zorgd door mensen van liet vak, die u op populaire wijze vertrouwd willen maken met de wonderen der natuur en u tot gids willen zijn op de weg naar het ge luk, dat wjj. als het goed is, in huis en hof moeten vinden, mógen vinden, want er is zoveel van te maken. Van uw tuin van uw kamerbloemen, kamerplanten Hoeveel onnodige tegenslag iiebhen ve len niet ontmoet door het optreden van schadelijk ongedierte, dat de planten heiaagt. Ook daarover wordt in dit fraai geïllustreerde blad geschreven en hoe! De redactie staat onder leiding var. de zeer bekende, knappe plantenkundige Kees Hana. De abonn. prijs is f3,69 per jaar. Dat is niet duur. IN HET DUISTER. Bij het maaien van een sloot raakte 'n arbeider van I. Bruin de kabel van do T.E.M., welke naar Loodsmansduin voert. De bewoners van dit duin zaten daardoor van Zaterdag op Zondag zon der stroom. TEXELSE HOUTZAGERIJ GEWENST Op de Donderdag jl. gehouden t verkoping door het Staatsbosbeheer den alle 97 percelen grif verkocht. i verhouding tot de kopen was de belo .stelling groter dan de vorige keer, w toen bleven 69 percelen onverkocht, wijl er ditmaal na de .verkoping i liefhebbers bleken te zijn! Het geri •(- hout, ging voor 18 gld. per cuibieke in ter, de k 1 e:ppaaltjes voor 15 cent per s;. en liet brandhout voor 12 gid. (Prijzen als vorige verkoping dus). Het geriefhout is grage waar, aldus de Boswachter, maar voor het zware hout past men hier. Hij vraagt zich af. waar om er op Texel nooit een eigen houtza gerij is opgericht, dan kunnen de boereu ter plaatse van alles kopen, terwijl thans veel zwaar materiaal naar het vasteland moet worden vervoerd om daar te wor den gezaagd. Wie neemt het initiatief? SPORT OP TEXEI, S.V. Texel. Texel 1 verloor met 2-1 van liet ver zwakte W.Waard. Henk Witte kopte een mooie voorzet in en gaf z'n club de lei ding en hiermede was het kruit verscho ten. Texel 2BKU 2 Een interessante wedstrijd, waarin '1'. --en hoog tempo speelde en vooral in de eerste helft het meest gevaarlijk was. De B-verdedigprs hadden liet lang niet gemakkelijk. Als Xiek Eelmaii een aanval onderneemt, brengt hij op, geeft goed door naar U. Schermer, die een lange pass voor liet doel geeft waaruit Kees Witte in volle ren ine-s hard inkogelt. Een juweel van een doelpunt. Piet Eelman plaatst met een hooghal in de doelrichting. D ke per beoordeelt de bal verkeert en ziet deze over zijn hoofd in het doel rollen 2-9. Fel komt B opzetten en Ben redt 'n gevaarlijke schuiver. Uit een corupr maakt P> 2-1. Direct, na de hervatting snelle T aan vallen, waaruit Kees doelpunt maar dit wordt geannuleerd (buitenspel).Toch vei- groot J. v.d. Sterre de voorsprong als Kees de bal heeft vrijgespeeld. Vlak voor het einde kendp de scheidsrechter R 'n penalty toe. Texel 3 speelde geliik 3-3 tegen Oos- terend 2. na een 3-1 achterstand te heb ben ingelopen. Tpxel A won van Bovs A met 3-1. Voor de aanvang huldigde Texel de kampi oenen met bloemen. Texelse Boys. Zondag speelde onze adsp. A tegen Texel A 'n vriendschappelijke wedstrijd Buiten alle verwachting in speelde onze jongens gelijk nl. 3-3. Dit is een goede prestatie Boys. Zondag: Oosterend 1—Tex. Boys 1, Goudcnkruis Tex. Boys 2—Cocksdorp t, Competitie Cocksdorp 2—Tex. Boys 3, Competitie Zondagavond hebben wij afscheid ge nomen van onze voorzitter. Zie elders. r»7~</P „DE WANDELAAR". Een uitstekend verzorgd blad, uitgege ven door A G. Schoonderbeek te Laren. De medewerkers voeren ons in gedach ten mede naar de schoonste plekjes van ons vaderland. Naar Friesland, naar de Waddeneilanden, naar Limburg. Overal P. M. C. Toepoel wie kent hem niet uit tal van artikelen in verschillende dagbladen? schrijft in dit blad dik wijls over ons trouwste huisdier, de hond. Ook in het laatst verschenen num mer vertelt hij ons vele bijzonderheden, die de hondenliefhebbers zeker zullen interesseren. Gaarne vermelden we nog de artikelen over het heelal. Het nieuw ste is getiteld „De stier met zijn fonke lend oog". Wie de cursus van dhr Koh- nert. heeft gevolgd, w eet. dat je bij liet woord stier niet altijd aan stamboekvee of stierengevechten moet denken. De stier kunnen wij ook ontdekken aan de nachtelijke hemel en wel in de dieren riem. Ook over dit onderwerp valt. he»l wat te vertellen en met helangstelling zien wij dan ook uit naar de volgende, met prachtige tekeningen geïll bijdra gen.

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2