Dief brak in op Dijkmanshuizen en ging er met ruim honderd gulden vandoor T.E.S.O. voer 2509 maal naar Den Helder enterug Busbedrijf maakte groter winst dan in 1947 OPENBARE VERGADERING van (le Raad der gemeente Texel op Vrijdag 8 April 1949, des nam. 2,30 uur ten gemcentehuize. Texel, 1 April 1949. De Burgemeester, Mr. G. D. REHORST 1. Ingekomen stukken en mededelin gen. 2. Benoeming van leden van de Com missie tot Wering van Schoolverzuim. 3. Verlening eervol ontslag aan mej. IC A. Rietsema als onderwijzeres aan de 0.1. school te Oudescliild 4. Benoeming van een bestuurslid der Stichting tot bevorderig van het Land- 'ii Tuinbouwonderwijs op Texel in de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer A. Kejjser. 5. Verlening eervol ontslag aan mevr G. H. D. E. Dijt-Brans als regentes van het Algem. Weeshuis tl. Benoeming van regenten en regen tessen van het Algem. Weeshuis. 7. Vei koop van grond aan de heer G. Michela. 8. Verkoop van grond aan de heer W van Heerwaarden. Aankoop van grond van mej. E. A Veeger ten behoeve van de bouw van een brandspuithuis te Den Hoorn. 10. Ruiling van grond te De Koog met Ie heer C. de Marie te Eindhoven. 11. Toewijzing van gronden. 12. Aanvaarding van een strookje grond, geschonken door de heer R. Dal it eij er. 13. Wijziging der leges-verordening in verhand met de heffing van kampeer rechten. 14. Wijziging van de verordening op de heffing van begraafrechten. 15. Bespreking uitbreidingen der N.V. "ex. Flectriciteitsmaatsehappij. lf>. Uitgifte in erfpacht aan de N.V 'exelse Electrieiteitsmaatschappij van 'wee stukjes grond voor de bouw van ransformatoren en stemming in de Al- emene Vergadering van Aandeelhou ders dier N.V. over het aangaan van 'r. rfpachtsovereenkomst van de N.V. met Ie gemeente, alsmede stemming over 't. herbouwen van twee ais gevolg van de lOrlog verwoeste transformatoren. 17 Partiële wijziging van het uitbrei- lingsplan in onderdelen, genaamd Sohilderweg". 18. Vaststelling van enkele straatna men. 19. Wijziging der Algemene Politie- erordening in verband met het hebben an antennedraden, het afvoeren van faeealiën en het beschermen van be langrijke gebouwen tegen brandgevaar. 20. Aangaan overeenkomst met de heer A. P. Dalmeijer te Oudeschiid ter zake van het gebruik van een perceel weiland als sportterrein. 21. Verlening van eervol ontslag aan fp heer O Goënga als marktmeester in ijdelijke dienst. 22. Instelling spaarregeling voor ar- beidsrnnlraetanten. 23. Wijziging regeling inzake het ver knal van bijdragen voor inkoop van pen sioen in verband met het invoeren van pen sraarregeling. 24 Vaststelling 2e wijziging van de Paris' erordenlng. 25. Wijziging bouwverordening in verband met het toelaten van kalkzand- stepn voor buitenmuren van bepaalde bedrijfsgebouwen. "'IEKTE VERWEKKENDE DIEREN. Over dit onderwerp hoopt dokter Re- nout Zaterdagavond in „Het Wapen v. Amsterdam" te spreken en wpI op uit nodiging. van „Ontwikkelingsclub Oos- .terend". Gaarne wekken wij op tot het 'bijwonen van deze avond. EEN KNALAVOND. Dat wordt liet, Zaterdagavond in „Ca- ino", want dan zal daar de toneelgroep an de Vlielandse IJsclub een uitvoe- ing geven. Dit optreden is bedoeld als een tegenvisite aan hun zuiderburen die u. verscheidene keren op Vlieland ae- 1.ecrdi n. Met het stuk „Achter de wolken ".chijnt de zon" heeft het gezelschap al i eel succes geoogst op Vlieland en Terschelling. Ook Texel zal zeker ge- ■ie'en! Veel ijspret is er niet geweest, het afgelopen seizoen en de spelers hebben dus alle tijd gehad om zich ge- cel en a! aan de toneelkunst te wijden. Zaterdagavond zal dat opnieuw bl ij- en uit hun boeiend spel. Ja, op de Waddeneilanden is men goed thuis op de planken! Vlieland hoopt op veel belangstel ling. EEN SCHOONMOEDER UIT DUIZEND. Wij waren het er allemaal over eens, lat die „Schoonmoeder uit duizend" ai- ler ha.tui heeft veroverd, ze werd zelfs volledig gerehabiliteerd door haar schoondochter, die heel wat goed te ma ken had, want zo zacht en innemend als de schoonmoeder was, zo afstotend en hard w is die schoondochter. Eigenlijk draaide het hele verhaal om de laatste persoon, die heel wat ellende veroor zaakte in het gezin van een zeer fat soenlijke ambtenaar. Welk onzalig ogen blik van grote zwakte had hem in haar uunen gedreven? Want, zoals onze Ou- tesohilder medewerker al schreef, zijn rouw dacht enkel aan uitgaan en mooie kleren. Haar vriendin die nog niet in de 'uiwelijksboot zat, maar er zo graag in vilde, deed geen poging haar op het goede spoor te brengen. Die krachtsin spanning moest worden aangewend door "en rijke oom uit Amerika. Nu, heM veel moeite had hij niet om nichtjelief 'e beteugelen. Door scha en schande werd ze wijs. Ook ditmaal heeft, het „Klein Toneel" wen alleszins geslaagde opvoering gege ven. Het stuk zelf kon ons echter ntin- - Ier bekoren dan de vertolking ervan. D 1 schrijver is blijven zweven tussen de kans er r-en tragedie van te maken of 'n blijspel. Dat ge ft altijd waar, die moei lijk verteerbaar is. In de nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de boerderij bewoond door de familie B Dekker, te Dijkmans huizen. De politie heeft de zaak meteen in onderzoek genomen. Bij 't zwakke licht van de jonge maan is de dader, naar velen veronderstellen, per fiets, naar de hoeve gereden. De buurtschap telt slechts enkele boerde rijen. Waarom die van de familie Dek ker op het programma stond is nog niet bekend, maar de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de dief hier de situatie kent, want het geld lag niet voor het grijpen: de deuren waren gegrendeld (na de brutale inbraken te Den Hoorn is men voorzichtig als een gewaarschuwd man). De ongewenste bezoeker verschafte zich via een raam, dat hij opende, toe gang tot de woning, waar liij ten slotte zijn slag sloeg in de huiskamer (de fa milie lag ter ruste). Daar vond hij in KIEVITEN MAKEN ZICH NIET DRUK. Er zijn nog maar heel weinig kievits eieren gevonden. De regen van Zondag zal de aanvoer bij de handelaars wel licht vergroten, maar tot nog toe is 1948 heel wat beter geweest. „Geen wonnen, geen eieren", denkt de kievit. LAM MET VIJF POTEN. Op het bedrijf van de bekende wol veefokker. dhr Jb. Eelman Gzn. te Oos- terend werd een lam met vijf poten ge boren, eigenlijk zes, want het extra lid maat vertoonde een splitsing met een dubbel paar hoeven. Het diep bleef slechts één dag in leven. S.V. DE ZWALUW HEEFT VELE PLANNEN. Zaterdagavond heeft sportver. „De Zwaluw" in „Loodsmanswelvaren" onder leiding van voorz. Beumkes haar jaar vergadering gehouden. 35 leden woon den haar bij. De voorz. merkte in zijn overzicht over 1948 op, dat de adsp. op de tweede plaats kwamen, het eerste en tweede brachten het minder ver. A. Bakker had een brief uit Indonesië gestuurd. Hij maakt het goed, hij leeft mee met de zwaluwenfamilie. De voorz. hoopte Aal weer spoedig in het midden te zien. Uit het jaarverslag bleek, dat de club goed gemarcheerd heeft. Ook de pennm. liet een goed geluid horen. Bestuur: I. Boon heeft zijn functie moeten neerleggen, doordat hij elders aan de slag is gegaan. IHj heeft heel wat werk voor de ver. verzet! Daarvoor bracht de voorz. hem dank. Jb. Bonn Kzn. volgde hem op. De secr. werd met alg. stemmen herkozen, zo ook de elf talcommissie die eveneens geprezen werd om haar activiteit. Rondvraag: In antwoord op een vraag van dhr G. Kikkert werd medegedeeld dat het terrein zal worden opgeknapt, alsmede de omheining. Er zullen nieu we hoekvlaggen komen. De hosbeplan- ting zal eveneens goed worden aange pakt: in de herfst zal ieder er 3 tot 4 onder toezicht van dhr P. Kok Czn planten. Dhr W. Jonker hoopte, dat men supporters voortaan de toegang tot de kleedkamers zou weigeren want de spelers hebben de rust hard nodig. De dameshandbalelub zal weer gaan spelen nu ook in Oosterend en De Coeksdorp dergelijke clubs zijn opge richt De contributie moest worden ver hoogd: 30 ct. per maand voor adsp. en GO voor leden. De pennm. zal iedere laat ste dag van de maand zitting houden in „Loodsmanswelvaren" en wel van 12-1 uur. De kleed tent zal tijdens de wed strijd en de rust, gesloten zijn. Dhr Boon zal proberen nieuwe shirts te verkrij gen. A.s. zomer hoopt De Zwaluw deel te nemen aan gecostumeerde wedstrij den. Ten slotte werd nog besloten deel te nemen aan nederlaag-wedstrijden Daarvoor heeft de heer Rotgans van ..Loodsmanswelvaren" een beker uitge loofd! BRANDWEER Onze brandweerlieden hebben wel voor heter vuren gestaan dan die welke examinatoren aanlegden, toen Donder dag in de U.L.O.-school twintig Texelse bekampers van de rode haan naar het diploma van brandwacht tweede klas dongen. Allemaal kwamen ze er prachtig door. Het waren: P. Spigt, A. Huizinga, L. Sok, C. Moojen, J. Tjonk, A. Stiggel- bout, en Jn Veldstra te Den Burg, J. Zoetelief, J. Daalder en J. Beerling te De Oocksdorp, J. en P. Bakker en C. Bruin te Oosterend, Jb. Duinker te Den Hoorn en D. J. Blom en Jn. Dros te Oudeschiid. Iedere examinandus werd 20 minuten lang door twee heren van de examen commissie aan een kruisverhoor onder worpen. Als gedelegeerden waren aanwezig: de heren Feres, inspecteur van het hrandwezen in Noordholland, tevens Voorzitter v. d. examencommissie, Roe- lofs, namens het Ministerie van Binnenl. Zaken, afd. Brandwezen, tevens oud- commandarit van Haarlem, C. Kakes, Commandant van Zaandam, de Comman danten uit Hilversum en Utrecht, een inspecteur van de Amsterdamse beroeps brandweerschool. Voorts de adjunct-in specteur van het brandwezen de heer Meeuhorst die de examens leidde. In structeur Visser, brandmeester te Den Helder, die de cursisten had opgeleid was natuurlijk ook aanwezig. De cursus duurde 15 weken, waarbij ieder grondig op de hoogte werd ge bracht van zijn taak. Texel wordt door totaal zestig brand weerlieden bewaakt, de overige 40 wor den reeds opgeleid door de gediplomeer den, zodat ook zij volgend jaar examen kunnen doenl een dressoir het doel van zijn streven: GELD. Met een goeie honderd gulden maakte hij zich uit de voeten. Zeer vermoedelijk is de dader gezien, althans een glimp van hem, want toen een bewoner van Den Burg, komend uit de richting van Dijksmanshuizen via Oudeschiid naar huis fietste en een vóór hem uit rijdende peddelaar wilde inha len om gezelschap te hebben bleek die wielrijder geenszins op gezelschap gesteld: hij zette er flink de vaart in en de Burger, die van de diefstal nog niets had gehoord, liet de man maar „uitlo pen". Op de boerderij worden twee honden gehouden. Deze waakhonden hebben- de dief rustig zijn gang laten gaan. Naar de politie ons mededeelde is dit niets bijzonders, ja het komt vrij vaak voor, dat een waakhond van een onge wenste bezoeker, die boze plannen heeft, geen notitie neemt, doch des te heviger te keer gaat als een vriend van de eige naar nadert. De dader is in de richting van Oude schiid verdwenen. Velen spreken het vermoeden uit, dat hier dezelfde per soon geopereerd heeft als die te Den Hoorn en omgeving. INGEZONDEN. IK HOUD OOK VAN DIEREN, MAAR NIET VAN VERSCHEURENDE DIEREN. Den Burg, 3'49. Mijnheer de redacteur. Gaarne een plaatsje in uw veelgelez -n blad. Bij voorbaat, dank. Na reeds een paar malen de loftrom pet gehoord te hebben van de diersoort honden, zo leek het mij goed ook eens de keerzijde der medaille te bezien. Dat mijnheer Serré een dierenvriend is, dat is prachtig, echter de argumenten waar mee genoemde heer aankomt, zijn wel 'tl beetje eigenaardig. Wat te moeten den ken van zijn voorstel om de heiningen der landerijen op te ruimen en die te doen vervangen door gaas of electrischl, stroom.Dacht u nu werkelijk, mijnheer Serré, dat de Texelse boeren helemaal gek waren, dat zou toch zeker wel de spuigaten uitlopen en dat voor een stel letje honden van mijnheer Jan, Piet of Klaas en daar komt nog hij, zoetelieve Gerritje, wie zal dat betalen! Dat onze gemeenteraad en de politie als uitvoe rende macht drastische maatregelen heeft genomen, is in werkelijkheid eer daad van wijs beleid gebleken tegen over al die loslopende en verscheurende honden. Wat wel jammer is, dat zoiets niet veel eerder is gebeurd, veel onheil en el lende had dan mogelijk nog voorkomen kunnen worden. Dè schuld ligt in deze niet bij de Texelse schapenboeren, wel echter bij de hondenbezitters. Door de loop der tijden is het bewiis geleverd, dat 7Ü niet voldoende op hun dieren hebben kunnen of willen passen en dat is dan ook de reden van de thans genomen maatregelen. U zal zeker ook wel bet srpeekwoord kennen: „Wie z'n g.. brandt, moet op de blaren zitten". Il( tart u aan te tonen wat nut al die honden hier op Texel doen. Dat kunt u gewoonweg niet (een enkel hondje daargelaten, dat wat ratten vangt). De ellende en moordpartij en door diverse honden onder het wol vee aangericht hier op Texel is echter vreselijk en niet in geld uit te drukken. Stel u eens voor, dat u schapen'boer was op Texel. U komt 's morgens bij uw schapen en ziet daar zijn er enige ver scheurd en of het nog niet mooi genoeg was, ook nog een paar in de sloot ge raakt en verdronken. Dan zou u naar mijn mening wel uit een ander vaatje tappen. In de meeste van dergelijke ge vallen kan heel moeilijk bewezen worden wie de eigenaar was van dat bloeddor stige dier, ergo, de schapenboer heeft de schade. Zoiets zal u toch ook wel niet goedkeuren. Heus, mijn waarde heer, u behoeft de politie niet zwart aan t" kij ken als er weer een hond wordt neerge- paft, dat ruimt er weer een op, die kant moet het uit, anders raakt de Texelse schapenboer nooit uit de misère. Als u in 't donker per fiets rijdt zonder licht en de politie bekeurt u, welnu dan is dat toch niet de schuld van de politie. Vorig jaar verloor in één nacht een boer 17 schapen. Is het geen schande? En als gewoonlijk dader onbekend. Laten we nu eerlijk wezen, zoi°ts ligt niet aan de afheining der landerijen, maar wel bij dat. hondenrapalje. Verder schrijft u over weggejaagde en verhon gerde honden. Neen, mijnheer Serré, ie dere hond heeft een baas. Dat staat als een paal boven water. Wil men zich van zijn lieveling ontdoen, geen bezwaar, de veearts alhier doet zoiets pijnloos en zou men er prijs op stellen bij zo'n plechtig heid tegenwoordig te willen zijn, om precies te weten, wanneer Fikkie of Moppie de laatste adem uitblaast, heus onze veearts is een serieus man die zou daar wel geen bezwaar tegen hebben. Er zijn echter ook uitzonderingen, m'n buurman heeft ook zo'n trouw dier, daar heeft niemand last van, is altijd In huis. behalve 's morgens en 's avonds, dan gaat buurman een kleine wandeling met hem maken en heeft hem dan aan een stevig' touw. Het stel is nauwelijks hu.- ten nf Moppie heeft al contact met de eerste de beste boom, daarna gaan ze weer verheugd verder. Wat ik wel met u eens ben, dat men op zo'n tocht ook je schoonmoeder kunt meenemen, dan kan meteen de deugd in het midden lopen, wie dat is moet ieder voor zich maar uitmaken. Over schapenboeren die bulken van 't geld zullen we maar geen woorden vuil maken, dat is wel wat al te belachelijk Nee, mijnheer, u heeft blijk gegeven met uw geschrijf, bitter weinig kijk te heb ben op de Texelse schapenhouderij. D>t neem ik u echter niet kwalijk 'n pianist kan niet overal verstand van hebben, zo zullen er nog wel zes zijn. U heeft u echter met dat hondengeschrijf m.i. wat te veel op glad ijs begeven. Me dunkt, we zullen het er voor deze keer maar bij laten. Ik durf ook geen misbruik te ma ken van de goedheid van de redacteur van de Texelaar. Nogmaals mijn dank voor de verleen de plaatsruimte, hoogachtend, Den Burg, Texel. P. W. KOOÏJ. Hiermede is het debat gesloten. Red. Balans der N.V. TESO over Activa: Op de Vrijdag 22 April as te houden algemene ledenvergadering van de N.V. TESO zal zeker een optimistische toon te beluisteren zijn, want het blijft goed gaan met onze eigen stoombootonderne ming. Over 1948 is een winst behaald van f51,805,20. Hierin is begrepen een ontvangst van f 10,000 aan schadever goeding, aldus dhr ,T. J. v.d Vlies, di recteur der N.V. TESO. De winst is f 11,000 minder dan vorig jaar. Van deze winst zal f 44,341 ten goede komen aan het reservefonds, dat dan onmiddellijk tot f274,975,49 zal stijgen en een vooruitgang te zien zal geven van f 13.875,vergeleken met 1947, toen het tot f 261,100,-- klom, maar in aan merking moet worden genomen het feit, dat uit het reservefonds in de loop van het jaar de belastingen nog moeten wor den betaald. Dit fonds van f274,975,49 staat gelijk met 275 pet. van het geplaatste aande lenkapitaal. (In 1947 343 pet. en in '46 272 pet,). De afschrijvingen bedragen in totaal f53.912.66 (1947 f 39,895,56 en in 1946 f 57,687,54. Hoewel er 19,000 personen ineer wer den vervoerd dan in 1947 en 21,000 rij wielen meer, terwijl het aantal auto's vrijwel gelijk bleef (de Tex. Crt. van 2 Febr. j.l publiceerde deze getallen reeds) bracht dit vervoer f 18,890,70 minder op dan in 1947, doordat het gra tis vervoer van schoolkinderen en zie ken belangrijk steeg: er werden 53,900 gratis overtochten gegeven! Het busvervoer bracht f21,189,81 meer op dan vorig jaar door het groter aantal trips met bussen, waarbij meer dere malen tochten naar het vasteland werden gemaakt. De dienst op Vlieland leverde slechts f 593,10 winst op, tegen f 3,674,45 in '47, doordat de weersomstandigheden zoveel ongunstiger waren dan in 1947! Hieruit biijkt dus, hoe sterk de invloed van het veer is op reizen en trekken. Ten slotte vernamen wij nog, dat er het afgelopen jaar vice versa 2509 rei zen werden gemaakt, dat is dus gemid deld 7 per dag (over het Marsdiep). Ten slotte geven wij hier de cijfers van balans en verlies- en winstrekening over het afgelopen jaar: 1948: Ongepl. aandelen f 23945,Kassiers Rotterd. Bank f108883,82; Erfecten f45501,S.s. Marsdiep f500,S.s. Dr. Wagemaker f500,M.s Voor waarts f 14335,77; M.s. Zeemeeuw f 18631,62; M.s. Twee Gebroeders f1000; Gebouwen f40912,56; Kantoorinventa ris f 1,Postvervoer f3537,50; Goede renvervoer f 495,89; Visvervoer f 136,25; Pers. verv. autobussen f 3000,Huis- en pakhuishuur f 700,Interest f 1000; Mach., en dekbeh. f 3790,Magazijn voorraad f11790,Kassa f4657,63; As surantie premiën f2439,Dienstkle ding f400,Postgiro f 1281,56; Lande rijen f 27002,29; Gasolie f 50,Div. bel f 576,49; Spoorkaartjes f 2000,—; Her- stelbank f 9993,Autobussen f 84300,-; Goodwill garage 11050,Kasvoor- schotten f800,—. Totaal f414110,38. Aandelenkapitaal f 100,000,Reser vefonds f 230633,71; Credit. f604S,47; Dividend (oud) f3050,15; Pensioenfonds f 2572,85; Oblig. Boekei f20,000,—; Winstsaldo f 51805,20. Verdeling winstsaldo: Aandeelhouders 5 pet. f 3802,75; Tant. dir person, f 2900,12; Aandeelhouders 1 pet. f760,55; Reservefonds f44341,78. Totaal f 51805,20. Verlies- en Winstrekening N.V. Teso over 19*48: Effecten f 115,42; Steenkolen f 59S56.63; Suppl, water f 1405,70; Mach— en dekba- hoel'ten f 17799,7S; Onderhoudskosten f60960,95: Arbeidslonen f 121888,01; As- surantiepremiën f8322,70; Pr. ongey. ziektewet en inval,wet f23242,27: Belas ting en havengelden f29187,03; Vervoer goederen Den Burg f 1290,85; Dienstkl. f 3093,42; Drukwerk en cour. f 0497,07; Onkosten f25671,49; Onkosten ijsgang f65,50; Premie pensioenen f 17291,08;, Gasolie en benzine f28435,69 Afschrijving op: Autobussen f 40,000.-; Garage en gel), f2571.28; Goodwill f 1000 M.s. Voorwaarts f2028,31; Beurtd. Harl. f 2000,M.s. Zeemeeuw f 3737,93; Ge houwen f 2575,14. Totaal f53912.66. Ral dn winst 1948 f51805.20. Tot. f516841.45. Postvervoer f14150,—; Pers. en rjjw vervoer f 195236,90; Goederenvervoer f 121838,08; Visvervoer f 12089,55: Pers.- vervoer autobussen f151132,94; Huis-en pakhuishuur f3471,11; Interest f4054.91 Boothuur f3496.16; Schadevergoeding f 10359.72; Spoorkaartjes f418 98; Dienst Vlieland f593,10. Totaal f516841.45. MUZIEKTENT VOOR DE OOSTERENDERS. Eindelijk kunnen we dan begl met do verkoop van de bouwstenen v de muziektent te Oosterend. Een di dagen, zo lang nodig, /.uilen u de ci Ficaten aangeboden worden. U koopt er natuurlijk allemaal minstens. Leg het geld vast klaar! zijn drie uitvoeringen: van 60 ct., f 2,50 en van f 10.—. Wil dit monumi van samenwerking verrijzen, dan ieder een steentje bij moeten dra Wij steunen daardoor het muziekle in Oosterend, ja, dat van heel Texel, denken maar aan de gemeenschapp ke concerten zoals vorige zoiner ge| ganiseerd voor VW Texel. Dus we spreken af; iedereen die koopt een certificaat. Onze hurgeme] ter Mr. G. D. Rehorst aanvaardde ere-voorzitlerschap van onze comihii en steunde ons streven reeds met woi en daad. De N.V. TESO en de Texel gaven ons ook flinke financij steun Met aller medewerking zal het ker gelukken. Koopt dus allen een tificaat! Wij rekenen op u! De Muziektent-Commissiejj0' SPORT OP TEXEL Tex. BoysLa! Boys 2 speelde thuis tegen SVC[ Deze wedstrijd heeft ons geleerd, dat wedstrijd niet eerder verloren is vooixjon de scheidsrechter voor de laatste mi fluit. Want toen S. een half uur liet einde nog een veilige 3-0 voorspr had, dacht niemand van het publiek een overwinning van de Boys, maar de 11 hardwerkende Boys-leden in llbu veld. Als S. voor de wind aftrapt komjp0 de Boys er hijna niet aan te pas dan ka leen te verdedigen. Na ca. 20 min. spel rui loste de S-midvoor weer een van de vi.Kr kogels op doel, dit schot is nu voor orJV keeper te machtig en de stand is l-Ijl? Spoedig hierna krijgt S. een vrije sch^' te nemen net buiten het strafschop» Q. bied. Deze wordt hard ingesehotiBi maar de B-keeper is op zijn post izc stompt de bal met dezelfde snelhtjTi over de zijlijn, hetgeen een applaus oi lokte. 10 min. voor de rust krijgt S. e penalty le nemen wegens hands in 1 strafschopgebied. Dootjes plaatst zii achter de bal en kogelt onhoudbaar 2-0. Na de rust zijn de Boys sterk maar na 10 min. is het S- dat met e onhoudbaar schot, door hun midvoor hi stand op 3-0 weet te brengen. Dit woi q onze jongens te erg en het is C. Jas, er 1-3 van maakt. Vijf min. later maa Toon er 2-3 van. De druk op het S-d( T wordt. groter en spoedig maakt de s, j j de stand gelijk 3-3. Fel wordt er om lL( winnende doelpunt gestreden en het de linksback van S. die het zwoegen d Boys met een fraai doelpunt in eig. doel beloont Kort hierop fluit scheidsrechter (die wel eens te v? floot) voor de laatste maai. Boys 2 moest naar SVC en kwam n een prachtige overwinning nl. 4-0 we naar de hoofdstad. Traning: Maandagavond 11 April al is er van 6-7 uur voor de adsp en vj 7,15-8,30 uur voor de grote leden tr nen in de zaal yan „Casino". Houdt de [J avond vrij! Repetitie; Alle medewerkenden vo de Bovsavond worden Zaterdagavond 0 „Casino" verwacht. Maandagavond hebben we kennis g I maakt met onze trainer. Deze avoi s heeft hij tevens gebruikt om ons hi een en ander over de training en schillende systemen te vertellen. Voor de pauze was alleen het woo training met de diverse punten aan beurt. Na de pauze de verschillen voetbaisvstemen met hun voor- en r delen. De leden hebben genoten, wa er viel heel wat te leren. Als we stra deze gegevens in de practiik will brengen, valt er nog heel wat te oe: nen. Boys Maar we hebben afgesprok dat alles sal reg kom. H f" V.V. De Koog. Het 2e speelde op eigen terrein verloor met 4-1 van Texel 3. Slechts ec maal kon onze voorhoede een punt scoren door 'n vrije trap bracht Bug de stand op 1-2). Over het spel zulle we maar niet praten, alleen Eerde c Joop met Piet speelden goed. En t strijd is sportief verlopen, vooral aan zijde van Texel. Zondag speelt het I thuis tegen de Boys 3. Het le en t adsp. zijn vrij. Woensdag trainen. O.V.V -nieuws. Het le weerde zich in de Goudi Kruiswedstrjjd zeer kranig en wist Te Boys 1 een gelijk spel 0-0 af te dwij gen. De harde wind maakte goed voe hal onmogelijk. De verdedigingen bl ven (1e aanvallers echter de baas en wedstrijd eindigde zo als zü was bego nen. Door dit resultaat blijft O. aan kop van deze serie staan. Volgende we( de laatste wedstrijd nl. uit tegen Texel Het 2e, speelt dan thuis tegen SVC S. V. De Zwaluw Zaterdagavond vond de jaarvergadi ring plaats. Een adsp. elftal won Zate; dag met 4-2 van een Texel Welpen el tal na een 2-0 achterstand. Zondag wc een comb, thuis met 2-1 van Oudeschil Voor Zondag a.s. is er geen wedstrij Vermoedelijk de adsp. wel, dus even h kastje raadplegen. S.V.C De Coeksdorp. Uilslagen Zondag j.l.: Tex. Boys 2 SVC 1 4-3; SVC 2—Tex. Boys 3 0-4. Hoewel S. 5 doelpunten maakte, vel loor liet. met 4-3. J. Westdorp had v? pech dooi' tweemaal in eigen doel schieten. Zondag a.s.: SVC 1—Tex. Boys 1 o 2 30 uur. Oosterend 2SVC 2 om 2,30 Morgen. Donderdag 7 April is het grote dag voor de midvoor van het 1 Deze stapt dan met mej. M. Blom in h huwelijksbootje. Namens SVC onze ha telijke gelukwensen en dat je nog lan gespaard mag blijven voor de club!

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2