Sue Laat komende lepelaars zitten nog op route Egypte - Texel Hangpoot is ook nog niet gearriveerd Een journalist zag Zuid-Afrika Gerard Hoek schreef belangwekkend boek Nieuwe bonnen Brammetje Flapoor vindt het geluk. en z'n vrienden Bloembollencultuur gaat vliegen vangen KWALITEIT Over Zuid-Afrlka, waarheen reeds verscheidene Texelaars zijn geëmigreerd en welk land nog vele bekwame perso nen kan gebruiken niet alleen bouw- vaklicdeniaover dit land „van moge lijkheden en contrasten" heeft Gerard Hoek een boek geschreven, dat onlangs verscheen hij NV. Gebr. Zomer en Keu- nlng's Uitgeversmij. te Wagenlngen. Het kost f 7,50 en telt 217 pagina's. Het werk is met tientallen foto's bijzonder fraai geïllustreerd. In het voorwoord staat: „Dit boek is geschreven om te voorzien in het ont stellende tekort aan kennis, dat in Ne derland bestaat- over Zuid Afrika en om o gemot t te komen aan de wers van ve len er iets jr.eer var, te heen van ie mand, die het „met eigen ogen heeft ge zien". Gerard Hoek, geboren journalist, hééft het land zelf gezien. Wist u, dat Penning Zuid-Afrika nog nooit had gezien, toen hij zijn boeken schreef over het lief en' leed van de boeren! Vele vragen komen in ons op als wij denken aan Z.-Afrika, aan de emigratie- lust en -noodzaak van jonge mensen, die aan een gelukkige toekomst willen bouwen, in het eigen land niet kunnen slagen, en in een nieuw vaderland brood en werk hopen te Vinden. Wij vragen ons af, hoe de verdiensten in het nieuwe land zijn, hoe het er met de huisvesting staat, hoe duur het leven er is, hoe het er met de belastingen staat of daar ook een figuur als Lieftinck is verrezen hoe en waar je daar je weekend door brengt, hoe het geestelijk leven er ont wikkeld is, wat de pot er schaft, hoe het karakter der steden is. En naast die vragen, die allemaal door de schrijver worden beantwoord, vinden wjj nog tal van andere bijzonderheden, te veel om zelfs maar in vogelvluoht op te noemen. Hij vertelt ons hoeveel au to's er worden geïmporteerd, hoe groot de schapenstapel is. Inzake de belastingen willen wij even in finesses treden: Een vrijgezel behoeft tot f 2600 geen belasting te betalen voor een gehuwde bedraagt de belas tingvrije inkomstengrens f3200, met, 1 kind f3700, met 4 kinderen f6400, tenwiji op een inkomen van f 60,000 iemand met 4 kinderen f 15,500 belasting betaalt. De zgn. super-tax gaat in bij een inkomen boven de f 18000 en is naar Z.-Afrikaan- se maatstaf niet mals, doch volgens na oorlogse Nederlandse begrippen laag. Een vermogensbelasting i9 er onbekend om van eenheffing-in-eens maar te zwij gen! Het contractloon voor de bouwvakar beider werd vastgesteld als volgt: fn 1948 f 7,10,01 per week van 43 uur In 1949 C 7,14,01 per week van 42 uur In 1950 7,17,08 per week van 41 uur In 1951 f 8,01,03 per week van 40 uur Het boek behandelt voorts de gesohie- denis van Z.-Afrika, het rassenvraag stuk, de ontdekking van het goud en de diamant, de agrarische- en industriële ontwikkeling. En nog veel meer. Vee betekent vrouwen! Hoogst interessant Is wat Gerard Hoek vertelt over de naturellen (negers) als veehouders: „Over het algemeen zijn de naturellen oer-conservatieve veeboeren en herders, die met geen stok tot verandering van hun landbouwmethoden zijn te brengen. Hoewel men overvloed van mest in de kraal heeft, zal de Bantu die niet ge bruiken voor het land; hoewel de grond en de weei-somstandigheden het kweken van fruit zeer profijtelijk voor hem zou maken, denkt hij daar niet aan en slaat alle adviezen in die richting in de wind. Hel grote bezit voor de naturel is: vee Of dat vee bijna sterft van honger, zal hem weinig interesseren. Hij telt het aantal stuks, dat hij heeft en voelt zich rijk. Er moet heel wat gebeuren voor bv. een- Zoeloe ook maar één stukje vee zal verkopen. Vee betekent vrouwen en aan het houden van vrouwen is gepu einde! Het volk van Zoeloeland zou ruim schoots melk kunnen drinken indien het minder, maar betere koeien lneld en de slechte exemplaren uit de kudde opruim, de, maar niemand denkt, daaraan. Er is voor de steeds groeiende, kudden vaak geen weidegrond en dat heeft tot gevolg dat hele streken land te ljjden krijgen van ei'osie. Wanneer de droogte komt, wanneer de slagregens neerslaan, dan waait en spoelt degrond, niet meer vastgehouden door een grasmat, weg. Onlangs heeft een geleerde verklaard, dat, door de erosie een jaarlijks verlies wordt geleden van 300 mill, gulden en dat de vruchtbaarheid van de Unie daar door stei'k achteruit gaat. De „vrouwen- en koeienpolitiek" van de zwarte vee houder is hier voor een groot deel de bet aan. Hopelijk zullen mettertijd de meer ontwikkelde Bantu's (negers) hun volk hierin ten goede kunnen leiden; 't is ook niet onmogelijk, dat Je eniger tiid de ovei'heid gedwongen zal zijn maatregelen te treffen, die ingrijpen in het eeuwenoude „gebruik" van de stam, omdat adat (hun wet) ook wel eens t3n verderve van een volk kan voeren". FILMNIEUWS. DE GODIN DEK WILDERNIS. j Gregg Jones krijgt opdracht een ben- de invoorsmokkelaars te ontmaskeren. i Hij trekt de binnenlanden van Afrika in, waar zijn dragers vreemde verhalen doen over een stad van blanke „duive- linnen" in 't binnenland. Men vindt die stad en treft daar de halfwilde blanks „koningin" Zieda aan, die aan het hoofd van èen groep geharde, blanke meisjes over de omwonende negerstammen heerst. Ze zijn na een schipbreuk in de jungle terecht gekomen. De expeditie- leider wordt hier zo ernstig door Oupi- do getroffen, dat hij niet meer bij Zieda j vandaan wil. .Inmiddels is zijn ver loofde uit Europa naar Afrika overge stoken om haar toekomstige echtgenoot op te sporen. Het is te voorzien dat in 't donkere werelddeel heel wat verwikke- lingen zullen ontstaan. Gregg en zijn verloofde krijgen elkaar niet, maar toch I heeft de film een happy end, dank zij...1 Doch daarover het Woord aan de godin zelf. Als bijfilm presenteert het theater „Bustel- Keaton in Water en Vuur". Een j daverende klucht. ZAKENNIEUWS. Naar de directie van de N.V. Goede- renhand-.'l I'll. Vlessing ons mededeelt, is met ingang van 9 April door haar pro- I curatie vei'leend aan hun medewerker, de heer Ph. Vlessing, RECTIFICATIE. In de kop van het artikel over de gang van zaken onder TESO, stond abusieve lijk „Busbedrijf maakte groter winst dan in 1947". In het belicht zelf werd en dat was juist over groter op brengst van het vervoer gesproken.I Door hogere afschrijving en hogere on kosten is de winst van dit bedrijf uiter aard kleiner geweest. van 10 tot en met 23 April 1949. Voedingsmiddelenkaarten 905: 08.1 vlees (A, B, D) is 100 gram vlees 082 vlees (A, B) is 400 gram vlees 083 vlees (D) is 100 gram vlees 085 algem. (A, B, D) is 250 gr. boter, margarine of vet 086 algem. (A, B,) is 250 gram boter, margarine of vet 087 algem. (A, B) is 200 gram kaas of 250 gram koi-stloze kaas 092 algem. (B) is 500 gram boter, niargu rine of vet 094 algem. (D) is 125 gram boter, mar garine of vet 095 algem. (D) is 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas Tabakskaarten 903 73, 74 tabak (QA) is 2 rantsoenen siga retten of kerftabak 75 tabak (QC) is 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE. MD, MF, MH 905 (bljz. arbeid, a.s. moeders en zieken): Geldig zijn dt bonnen, gemerkt met de letters K. (De letters achter de bon nummers geven de kaarten aan, waarop de betreffende bonnen voorkomen). De niet-aangewezen bonnen 069, 070, 071, 073, 076, 077, 078 en 079 van de bon kaarten 903 en de bonnen 62, 65, 68 en 71 van de tabakskaart QA 903 kunnen worden vernietigd. Huib Ver- neulen, de vogelwach ter van „De Muyen" beeft dezer dagen zijn post weer betrokken, want vele lepelaars zijn weer op l.uuoude broedplaats aan de rand van de meer tjes teruggekeerd. Half Maart waren er al drie boven het eiland gesignaleerd Vreemd, maar de eerste weken negeex- len deze vogels hun oude domein vol komen. Ze voedselden wat langs de schorren aan de buitenkant van de dijk bij polder De Eendracht en deden alsof le lieflijke plekjes tussen het riet van ,.De Muyen" hen volstrekt niet meer konden bekoren! Of dat een truc moest vei'beelden? Om later voor dag en dauw stilletjes toch in de oude broedplaats terug te keren? Daar ongemerkt aan het nestelen te gaan? Wie zal het zeggen? Maar het is een feit, dat zij een grote hekel hebben aan de verschijning van menselijke we zens. Nu, ze kunnen gerust zijn want Huib's wakend oog zal niets ontgaan! Merk waardig is het ook, dat de lepelaars zelfs hun eigen bewaker niet het minst ver trouwen. „Hangpoot ls er nog niet". 'Dat ondervinden we vanmorgen ook weer, nu we met Huib als gids door het gebied van De Muyen trekken: nauwe lijks hebben we de laatste duinenrij voor de meertjes beklomxuen of de vo gels gaan op de wieken. Wij tellen meer Jan 100 lepelaars. „En iedere dag, ieder uur verwacht ik nog w,eer meer van deze vogels. Vreemd, maar „Hangpoot" heb ik nog niet ge zien", zegt de wachter. „Hangpoot" is een lepelaar, die in zijn prille jeugd een mankement aan een zijner poten heeft opgelopen misschien heeft er een rat aan geknauwd. Het is lastig vliegen met zo'n laimne onderdaan en als steltloper speelt zo'n defect been je ook parten bij het jagen op paling. Gelukkig, dat je net. je extra lange nek wonderen kunt loen! De laatste jaren broeden hier hon- lerd paren, de helft van de lepelaars s dus al present. Deze vogelsoort is nog beter vertegenwoordigd dan de opdinai- e blauwe reiger, die hier nooit stei'ker dan 85 paren zijn geweest. door G. Th. Rotman 15. Nadat de rovers zich van de zak niet geld hadden meester gemaakt, wer den Bram en Tom meegevoerd naar de paax-den, die op enige afstand gei'.eed stonden. En terwijl ze, stevig vastgebon den, elk voor één der rovei-s op h >t paard zaten, ging het in vliegende galop de woestijn dooi', naar het roverskamp, dat uit enige tenten bestond, waartus sen onheilspellend 'n kampvuur brandde. 37.) Wat een gek ben ik geweest, dacht Darnay. Heb ik geloofd, dat het eten van ie hemel viel als manna. Neen, ik heb niets geloofd en aan niets gedacht. Ik ben zó vexxliept geweest in mijn werk, dat ik aan al het andere geen gedachte heb gegeven. Zelfzuchtig, ijdul, dwaas ben ik geweest en oneerlijk ook Want ik heb voedsel gegeten, dat aau anderen toebehoorde en dat ik niet be talen kan. Ik heb in dromen geleefd en het verti-ouwen van eenvoudige, eerlij ke mensen niisbi-uikt. Enfin zelfver wijten geven niets. Wat moet ik doen? Dat is de vraag. Het was nu vier uur in de morgen een donker en ti'oosteloos uur en1 het .eek Darnay het donkerste uur van zijn leven. Hij had in zichzelf geloofd, ge ineend, dat wat hij deed de moeite v, aard was, geloofd, dat de wereld hem eenmaal gelijk zou geven en erkennen, dat zijn nieuwe wijze van werken de juiste was maar nu begon hem voor het eex-st twijfel te bekruipen. Zou Hed- iey misschien toch gelijk hebben ge- ad, toen hij zei, dat de nieuwe methode nzin was en dat de waarde van een kunstwerk niet afhing van methoden, laar van de ziel van de kunstenaar, die het maakte? Nieuwe methoden konden hoogstens een nieuwe mode scheppen en Hier zijn „ontelbare" vogelsoorten bij een1: allerlei eenden roeien door het blauwe xiater, de lepelaars zakken weer neer in ht twe9 meter hoge riet, de rei gers, die helemaal niet verschrikt zijn geweest en rustig door bouwden aan hun nesten, zitten als apen in de kale wilgen, ze zitten echt te koop. Over een goeie maand zal het hier andei-s zijn, dan dragen de vlierstruiken blad, dan kleurt een rose gloed van bloemen het duin daar achter de meei'tjes, als de pirola bloeit en de doorns. Maar ook nu is dit terrein bekoorlijk: er hangt verlangen in de lucht, om met Jan Prins te spre ken. Overal zijn de vogels bezig, aan het bouwen van hun nesten, waarin straks de eieren zullen worden gelegd en nog weer later de jongen hun vreugdekreet jes zullen laten horen. Eenden scheren kwekkerend over, een buizerd loert op muizen, een leeuwerik kiest het ijle blauw als decor voor zijn minnezang. Stop, te veel om van te ver balen. VVjj hadden nog willen schrijven over de broeddrift van do lepelaar, die vaak in Juni voor de tweede maal eie ren gaat produceren. Over do brxxine kie kendief, die de buizerd verdrijft. Over de torenvalk, die te lui is om zelf een woning te bouwen en genoegen neenxt met het oude nest van de ekster of de kraai. Over de wilde eenden, die stee vast op de oude fundamenten gaan bou wen. Over de grauwe klauwier, die zijn buit op doornstruiken prikt in de buurl van zijn wonin'g ('dikke vliegen, bijen, hommels, kikkertjes en muisjes zijn gra ge n aar). Over de eidereenden, die vlak ten noorden van De Muyen broeden en door wier komst Vlieland 't alleenver toningsrecht van deze zeldzame vogels verlox-en heeft. Over de basterd Satijn rupsen, die vox-ig jaar bij hondex-den de hongerdood stierven door hun veelvra- tery, waardoor er ten slotte geen groen spx-ietje meer overbleef. Een speciaal hoofdstuk hadden wij willen schi-ijven over de eieren: de een den leggen al in Februari en in Augus tus kunt u nog eieren vinden van de kneutjes, terwijl dan de bruine kieken dief nog achter de muizen jaagt om zijn nooit te verzadigen jongen in het leven te houden. Maar wij moeten de pen la ten rusten en u adviseren: Maakt eens een tocht met de vogehvachter zelf, hij leidt u gaarne rond! VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoei'd van 28-3 tot 2-4 1949 1488 kg Bot, .3817 kg Garnalen, 12297 kg Haring, 8 kg Kaan, 438 kg Kabeljouw 12520 kg Schar, 15993 kg Sc'nol, 342 kg Tarbot, 4808 kg Tong, 1880 kg Wulken, 5120 kg Wijting, 421 kg Kreukels, 3 kg Zalm, 3 kg Lever, 5 kg Kuit. (Nadruk verboden) 16. Hier werden Tom en Bram in de grote tent van de hoofdman gebraeht, waar ze moesten aanzien, hoe de Bedoe- inen het geld op een kleedje uitschudden en het vergenoegd grijnzend natelden. O, hoe graag zou Bram opgesprongen zijn, om zijn vaders eigendom te verde digen! Maar hij, zowel als Tom, vvaien aan handen en voeten gebonden.... als ze dat niet deden, waren ze een mis lukking. Misschien had hij Darnay, het werke lijke opgegeven voor een schijn. Plotseling bleef hij staan en keek naar zijn spiegelbeeld in de donkere venster ruit. Hij begreep opeens, wat hij doen moest. Hij moest naar Londen gaan en met Hedley spreken en henx alles ver tellen. Hjj moest een paar van de nieuwe schilderijen afmaken en als Hedley die niet kon verkopen, moest hü er een paar schilderen op de oude manier, om geld te krijgen. Het vooruitzicht be klemde hem verschrikkelijk. Het leek hem verraad aan zijn kunst om terug te keren tot de techniek, die hij opgege ven had waaraan hij ontgroeid was Het was eigenlijk een erkenning, dat hij zich vex-gist had. Hij vocht tegen dit besluit, want -- ofschoon het zijn eigen besluit was, was het zó vreemd aan zijn karakter, dat lijj het gevoel kreeg of het hem van buiten werd opgedrongen. Hij werd als 't ware in tweeën gescheurd; de ene Darnay was verstandig, zakelijk, logisch en toonde aan wat de enig mogelijke uit weg uit de moeilijkheden was. De an dere Darr.ay was verontwaardigd én pi'otesteerde in een bijna hysterische opwinding en hield vol, dat er iets an ders op gevonden moest worden. Wat andei's? vroeg de verstandige Darnay. Op een andere manier kun je niet aan geld komen, nietwaar? Ik zou nog liever straatveger wor den, zei de woedende Daraay. KATHOLIEKE KERKDIENST. Zondag: Palmzondag, Missen in Den Burg en Oosterend om 7,30 en 10 uur, in Den Hoorn om 10 uur. 7 uur Lijdensme ditatie. Deze week: Missen om 7 en 8 u Communie vóór en onder de Missen, Dined., en Donderd. ook 6,30 u. Maan dag ook een Mis onx 9 uur. Dinsdag; In Oosterend een Mis om 8 uur. 3 u, bieclit- gel. v. schoolkinderen. Wbensdag: In Den Hoorn een Mis om 7,30 u. Geen lof en geen congr, Biechtgel. van 4-8 uur. Donderdag; Communie 6,30, 7 en 7.30 u. Mis om 8 uur. Half 8 Aanbidding. Vrfl- dag; 8 u, plechtigheden. Half 3 Kruis weg 7-9 u. hiechtgel. te Oosterend eri Den Hoorn Zaterdag: 7 u. plechtighe den 8.30 n. Paasmis. Biechtgel. van na de Paasmis tot 11 uur. van 4-6,30 u. en van 7,30-9 uur. Dinsdagavond hield de afd. Texel een matig bezochte vei'gadei'ing. Na in zijn opeixingswoord de overledenen herdacht te hebben, zei de voorz., dat de handel dit voorjaar niet erg vlot. De export wil nog niet meer geven1 dan de minimum prijs. Er gaat 1500 ton nxeer naar Enge land dan vorig jaar, er is weer minder geplant, Dxxitsland zal weer wat afne men, en, zal het gewas weer zo goed zijn als voi-ig jaar? Een gematigd outimisme is zeker gerechtvaai'digd. Een paar af gevaardigden hebben vorige week de vergadering van de ver. „de Narcis" be zocht. De activiteit der Texelse kwekers aangaande de vliegbestrijding werd hier geroemd. Na afloop van die vergadei-ing is nog gewezen op het feit, dat nog steeds enkele vlieghaarden bestaan, die straks al ons werk weer vergeefs zxillen maken. Er is gevi'aagd om zo spoedig mogelijk p.aar Texel te komen, om deze reeds jaren bestaande haai'den met eigen ogen te aanschouwen. Zaterdag reeds hebben enkele heren nxet de heer direc teur ons eiland bezocht, en is besloten om die vlieghaarden, met of zonder me dewerking van de eigenaars, op te rut- men. Verder wees de voorz. nog op het ge vaar van de regelcultuur, met het oog op de onmogelijkheid om goed te zuive ren. Alleen behandelde bollen mogen op regels geplant worden. Hoogst onver antwoordelijk tegenover uw vakgenoten is, op regels geplante bollen 2 jaar te laten zitten. Zulke bollen wox-den onher roepelijk afgekeurd. De vliegbestrijding neemt weer de langste tijd van mijn openingswoord, zegt de voorz, maar de bestrijding van dil insect is van buitengewoon belang. Zouden wc maar één ogenblik verslap pen, dan zou in eeu voor de vliegen gun stig jaar de ramp niet te overzien zijn, want de exportefsen worden ieder jaar verscherpt. Van Van Gend en Loos werd een schrijven voorgelezen. Zij bieden 'aan, hier het a.3. seizoen hollen te komen ba len met grote vrachtwagens. Dus van kweker naar exporteur zonder overla den. Hier voelden velen voor. Overladen betekent xeelal vertraging en de export stelt juist prijs op vlugge aflevering. De heer Tatetxhove bracht verslag uit van de vorige alg. vergadei-ing. Als af gevaardigde naar de volgende vergade ring werden benoemd C. Bakker Bzn. en A. Schoo. De beschrijvingsbrief voor de alg. vev- gadex-ing werd in een vlot tempo afge werkt. Allo voorstellen van het Hoofd bestuur werden aangenomen. De gezamenlijke aankoop van Rook zakken kon geen voordeel opleveren. Hiervoor is het kwantum te klein. De rondvraag was weer in hoofdzaak gewijd aan de narcisvMeg. Er werden nog enige mededelingen gedaan over het zgn. zonnebrand in de narcissen. Lang niet alles wat voor zon nebrand .doorgaat is dit in wei'kelijk- heid. Ook stootplekken tekenen bijna gelijk. Voox-al op lxete dagen moeten we voox-zichtig zijn met optossen. Veel par tijen worden hiervoor afgekeurd, daar ze voor de broeiex-s waardeloos zijn. Na de heer Zeeman nog te hebben be dankt voor zijn aanwezigheid, sloot de voorz. deze vlot verlopen vergadering En wat zou je daarmee kunnen ver dienen? vroeg de verstandige. Darnay haalde een valies uit de kast en begon het te pakken. Hij zocht zijn kleren on andere benodigdheden bij el kaar en stopte ze in het valies, ziohzelf nu en dan opdei'brekend om weer over alles na te denken. Wat zou hij moeten doen als hij ontdekte, dat hij onmogelijk meer werken kon op de oude manier? Als zelfs de schilderijen, die hij nu, met verraad aan zijn overtuiging, wilde gaan maken en niet meer in de smaak Vielen, omdat ze zonder toewijding ge maakt waren? O hemel, ik woid nog gek als ik hierover blijf denken! riep hü uit, Ik moet niet meer denken. Ik moet hande len. Ik moet naar Londen gaan en zien wat ik doen kan. De dag was aangebroken, toen hü eindelük naar beneden ging. De hemel was grauw en de regen kletterde nog tegen de ramen. Hü hooi-de, dat Sue in de keuken bezig was en ging daarheen om de zaak met haar te bespreken. Ze was met het fornuis bezig, dat vre selüke, oude fornuis, waarin een kwel geest woonde. Juffer Soes, zei hü, ik ga naar Lon den. Naar Londen? riep ze. Ge wilt toch niet zeggen.... nu, dadelü'k? Dadelük na het ontbüt. Ik ga met de wagen Maai', waarombegon ze. Waarom? Omdat ik wakker ben ge worden daarom. Wat is er allemaal gebeurd, terwü'l ik sliep? Ze keek hem nxet wüd-open ogen aan. Hoeveel geld ben ik wel schuldig in Bedford? vervolgde hü met '11 vreem de hittere stem. Hoeveel wel? Wie heeft al die tijd mün eten betaald? Zeg me dat eens? Sue was sprakeloos. Ze zat hem ver stomd aan Je kü'ken IIü liep een paar maal de keuken op en neer en bleef tenslotte voor het raam staan, kükend naar de grü'ze regen. Al les was grüs en grauw ook zün ziel bedroefd, wanhopig. De kwestie is, dat ik nooit zorgen heb gehad over geld. zei hü- Ik maakte alüjd genoeg met mün schilderen en dan: mü'n vrouw mün vrouw heeft geld. Zü zorgde altüd voor alles. Als ze geld nodig had. dan schreef zij of ik een chèque en het was er. Ik vertel je dit natuui'lük niet als een excuus. Er is geen excuus voor.... oneerlijkheid! Oneerlijkheid! riep Sue. Ja, oneerlükheid. Als iemand de winkel van je vader binnengaat en een brood wegneemt, dat hü niet betaler, kan is dat oneeriük, nietwaar? Hü wordt gestraft wegens diefstal, Maar 't is toch alles in oi-de! riep Sue Ge zult alles betalen. Ze dacht, dat ze sterven zou als ze die harde bittere stem nog langer moest aanhoren. Ze had hem zo lief en ze had zo haar best gedaan om hem te be- schei'men. En nu leek het wei of ze een fout had begaan door alle zorgen en be slommeringen verre van hem te houden. 'n pakje Doch ze had dat gedaan uit liefde, om dat ze meende, dat hij niet gestoord mocht worden bü zün moeilpk werk en omdat ze dit rustige, gelukkige le ven met hem zelf wilde behouden. En nu was dat uit. Wat moet ik wel betalen? vroeg hü- nu iets kaimer. Ik xveet het niet- Wéét je het niet. Niet precies. Het is ook niet erg,5 mr. Daraay. De rekeningen kunnen nog 1 wel wat wachten. Ge kunt ze toch beta len als de schilderüen verkocht zün. j Als ze verkocht worden, maar dat zul- len ze wel niet. Dat heeft Hedley mfj duidelü-k gelegd herhaaldelük gezegd pn Hedley kan 't weten, 't Is zün vak... Waarom heb je mü er in 's hemelsnaam nooit over gesproken, juffer Soes? Ik wou u niet lastig vallen. (Wordt varvolgd.) Huib zal niets ontgaan!

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4