P. I STEINBERG SST®*"0» Batter's IJzerhande a contant Wij repareren Uw werktuigen Waakzame vuurtorens en zorgeloze feestgangers kuikalf 3 woonhuizen net meisje iwkjtmeei'. open niet meteen verouderde bril Voor Hotel en Pension bedrijven Katholieke Volkspartij Politiek advies één-persoons houten ledikantei houten schuur Zaaizaad keuring 194S Permanent! KAPPER BAKKER Een cadeautje G. DE WIT, Terwijl de vuurtorens van Vlieland en Terschelling hun lange lichtflitsen als tastend door de duisternis lieten gaan, en zorgvol zouden blijven waken tot het gloren van de nieuwe dag, vierde de sportver. SVC van De Cocksdorp in een steer van zorgeloosheid, pret en jolijt, haar jaarlijks feest. Met een goed pro gramma: „Het gaat hier aan de lopende hand!" merkte een bezoeker waarderend op, toen de heer W. v. 't Noordende, de conferencier, nauwelijks voor het doek gestapt, al weer het woord moest geven aan medewerkenden in een of andere schets, in een van de vele schetsen, want het programma bevatte veel en velerlei. Dan wordt het gauw laat en ook nu wees de klok al 12, toen het officiële ge deelte werd beëindigd, maar de sport vrienden en -vriendinnen hadden de tijd, weet u! Kom, laten we dat programma nog even in vogelvlucht bekijken. Allereerst "en kort welkomstwoord door de voorz dhr Westdorp Sr., die zijn vreugde te kennen gaf over de grote belangstel ling voor dit feest, waaruit weer bleek, dat de club een ge-zonde club Is, dhr Ju. Tlooy'herg sprak als voorz. van de feest commissie (die werd gevormd door mei. B v. d. Werve en de heren Jan Hooy- berg, Biuek Waldus, G. ten Brugge u Tinus de Graaf). Tinus de Graaf en Bielkje Waldus konden toen al even repeteren voor de eerste schets „De bank", waarin ook meespeelden dhr Kalf en mej. Bep v. d. Werve. Deze schets, waarin „hij" en ..zij" al vér boven de 40, en zgn. niet in liefde gelovend ja deze zelfs onbarm hartig over de hekel halend, ten slotte in innige verbintenis het voorbeeld van het jonge stelletje wilden volgen, hebben wij nog nooit zo goed zien spelen Vooral B. Waldus was goed op dreef. Dhr W. v. 't Noordende was geknipt als conferen cier en heel dikwijls deed hij de toe hoorders schudden van de lach als hij vertelde van zijn belevenissen met. enfin, niet uit de school klappen. Aller aardigst was de zang van Jannie Blom. Hennie Broekman, Annie en Bielkje Waldus en Fenny Dootjes. Bij dit. stukje hoorde een schets, waarin Dick Hooij- berg was gemetamorphoseerd in een scharensliep, waaraan geen enkel onder deel ontbrak. Ook de sproei-installatlo was dik in orde, Dick! Mevr. Sohaatsen- berg-Roorda was de scharenslijper. „De heer .Teuteboom" heette de volgende schets met de heer Schaatsenberg in de titelrol. N'a 40 jaar zag hij „haai-" te rug, de bloem van weleer, welke zijn hart de gevaarlijkste kloppingen had be zorgd. Hoog sprong haar vreugde op, toen zij meende, dat. hij nu eindelijk de moed had gevat om baar tot bruid te verkiezen, maar...het was anders (om Speerihoff te citeren), want de jonge man van vroeger kwam enkel om z"n pa-, rapluie, die hij destijds niet had kunnen'' redden, toen haar kort aangebonden pa pa hem van het erf joeg.... Hennv Broekman zong met mooie stem en be geleid door de zeer jeugdige Mia Beer- 'Jng „Zilveren draden", dat, het altijd blijft doen Omèr de Kindt, Annie Wal dus en Dick Hoogberg brachten een schets, waarin de ontrouw van „hem" zwaar werd gestraft. Bijzonder geslaagd was het liedje „De drie sohuir,tamboers" met de gebr. J. en D. Hoojjberg en Jan- nv Blom. Vlot en goed voorgedragen. Toen Kwam Bartje met zijn geestelijke vader, dhr Leendert Kuiper, "p de plan ken. Wie Bartje kent, weet, dat dit een heel ondeugend ventje is en ook hier had het weer veel praats. Onderweg had hij, beweert hij tenminste, vele boetjes gezien, waarvan 't materiaal uit bepaalde IIegale richting was aangevoerd, welke aantijgingen associaties oprieppn aan storm en avontuur.... Toch werd Bart je gewaardeerd, want tijdens de pauze mocht hü een flink bedrag in ontvangst nemen, waarvan straks een nieuw en misschien wel voorbeeldiger kereltje gekocht kan worden van de Amerikaan se ooievaar. Mina Boon brengen wij hulde voor de wijze, waarop zij het lief en leed van de in 1932 opgerichte club declameerde. De kleren maken de man. maar in welk een pijnlijke situatie kan men ver zeild raken, wanneer men een gehuurd kledingstuk draagt,.... Daarvan werd een zich zper adellijk en rijk voordoen de vrouwenveroveraar (Kees Winkel) 't slachtoffer. De voorgaande huurder (Ivoos Boon) had nl. zijn trouwboekje in hel jacquet laten zitten, zodat de zgn. adellijke persoon een verschrikkelijke val door de mand maakte, tot schrik ook van „haar", die al van een toekomst van rozengeur en wat daarbij hoort had gedroomd (mej. Lena v.d. Werve), Ook mevr. Schaatsenberg speelde hierin men D. Hoojjberg kwam met zijn guitaar, speelde een leuk Afrikaans liedje en daarop „Tropennacht" mmv. Fenn.v Dootjes, Hennv Broekman en Bielkje Waldus Hierop zongen 4 dames .Dro menland". Interview. Toen was het pauze. Wij keken de zaal rond, zagen wat meer activiteit rondom do tapkast enzaten plots met onze gedachten midden in een ra zende storm. Hoe gaat dat?! Als je in eens in gesprek raakt met een geridder de zeeheld, waarvan de Cocksdorp er In de loop der tijden zovelen heeft geleverd. „Maar do zwaarste tocht was die naar do Oakford in Jan. 1934. Het was noodweer wjj lagen ul een uur langszij, de mensen wilden er niet af, de volgende dag spoel den hun lijken aan." Het is oud-schipper Van der Kooi, die ter korting van do pauze een en ander opdiept uit zijn 1- ven als mensenredder. Hij hielp 186 schipbreukelingen redden van een wisse dood en wel gedurende de 42 jaar, ivaar- rn hij zjjn beste krachten aan de N.Z.H K.M. heeft gewijd. Urenlang zou hij kunnen vertellen, merkten wjj, maar... Het doek ging weer op En daar kwam onze conferencier al weer. Nu met een terugblik op gondel vaart en wat er verder aan feestelijks was beleefd en. ...niet beleefdJan Hooijberg en Jannie Blom zongen „Mooi lieverke", dhr. C. Schaatsenberg en Koos Boon brachten „De sollicitant", Bartje kwam nog even bomen en toen was tiel woord weer aan de heer Westdorp, die er nog op meende te moeten wijzen, dat het- amateurswerk was geweest. Daarover zouden wij nog wel ever. willen praten! want juist het feit, dat amateurs hier optraden, jongens en meisjes uil de eigen gelederen, dat ieder zó meehielp tot het welslagen van dit feest, verdient aller waardering! Donker, zwart was de nacht, die de be zoekers op dc terugweg ontmoetten, misschien lag de waterwolf al weer op dc loer. Maar dan was hij toch te laat. want met S.V.C. gaan wjj nu een nieuwe zonnige periode, de zalige zomer, te ge- moet. TEX. BOYS-AVOND. De Tex. Boys hebben de Maandag 18 April gehouden bonte avond vlot afge werkt. Dat is een hele prestatie voor 'n dergelijk festijn! Met genoegen zien zji terug op deze avond, waarop de geeste lijk adviseur, kapelaan Van Wel, alle medewerkenden hartelijk dank bracht. Toen hel bekende Texelse kwartiertje was verstreken, stond een tiental ster ren voor het voetlicht. Zij kondigden ais proloog het festival aan. Na de officiële toespraak door de wrnd. voorz., de heer Id-ema, zongen deze dames „Jongens,, vooruit!" Het refrein zong de zaal naar hartelust mee. Toen zat de stemming meteen tip-top. Jan Vias bracht een vlot nummer accordeonmuzick, met be geleiding door de pianist Kees v. Heer waarden. In een uit de grond gestampt bos werd de schets „Een pijnlijke ver gissing" gespeeld. Om de dame (Jan Schranta) en de heer (H. Hooyschuur), werd hartelijk gelachen. Vervolgens zong Jac. Schrama op voortreffelijke wijze „Holland". Dit- liedje werd genius treerd door een molen op de achter grond, geflankeerd door de driekleur, 'n 7-tal dames met ieder een letter van 't woord lïolland op de voorgrond. Het geheel gaf vanuit de zaal een prachtige aanblik. Hierna lachte liet publiek sma kelijk om de schets „Wij hebben evacu- é's". Deze schets werd goed door de da nies R. Reij, Ria Witte, Marry Kuip en de heren J .Nooy, D. Witte c-n G. Keij- ser vertolkt. Ook hier was het woning probleem een groot vraagstuk. Hierna traden de sterren weer voor 't voetlicht met het liedje „Bij de harmo nica". Daarna de geslaagde schets „Bêê", door Jan Nooy, H. Hooyschuur en mej. Gr. Kievits. „Ga je mee naar zee" werd uitgebeeld met 'n zwoegende Pa, die de Ford voor zijn zoons gereed maakte en wat had Ma zich op 't strand verbrand! Het Boys-ensemble, gevormd door 6 dames roet gitaar, mandoline en accordeon en 4 heren met accordeon er gitaar, onder leiding van Ju. Vlas gaf 3 nrs ten beste luid applaus! Na de pauze zagen we in een schets een bouquet van hand tot liand gaan. Medewerkten de dames A. Hoogenbosch, J. Schoenmaker en de heren J. Riteco, Th. Vendel en G. Keijser. Hierin wei gerde het feestvarken het bouquet aan te nemen en verloor zodoende 500 gld De sterren jongen „Ik heb 'n molentje". Tijdens het refrein draaiden ze lustig met de molen in het rond. Vervolgens de schets „Dove Thijs", door Gré en Andró Kievits. Ja, het valt niet mee aan 'n dove je liefde, te ver klaren. .1 Hierna voer een pracht van een zeilboot het toneel op. Mej. I. Visser bezong met medewerking van de Boys sterren de zeilsport. In 't volgende nr. werd door 2 schippers van deze boot (Jac. en H. Schrama) het mooie liedje „De klok van Arnemuiden" 2-stemmig gezongen. Het laatste refrein assisteer den de sterren bij het vertolken van de bim-bam. Ook de sohets „De stamhou der" sloeg reusachtig in. Een pluim vooral voor André Kievits. maar ook goed gedaan door Jan Hopman en Ria Witte! „Harmonicadrama" brachten de reeds eerder genoemde dame3. Jan Vlas begeleidde. Tot slot het ensemble met o.'a. „D? klok van Arnemuiden". Vee! bijval was him loon. U ziet wél, dat wij niet telkens de na men apart konden vermelden, maar wèl even attentie voor die van Kees Hoekie! Voortreffelijk accompagneerde hij de sterren, die een reuze steun in hem vonden! Een gezellig bal vormde het slot, LET OP DE WAGEN! Ook voor de restauratie van de Herv. kerk van Oudeschild zal deze zomer een bazar worden gehouden. Maandag op de laatste vacantiedag, zal de jeugd met 'n wagen iiet dorp door gaan om aan huis artikelen op te halen die men voor de bazar kan missen (denk ook aan de grab, belton). Kijk nu in schoonmakerstijd dc kasten en dc zolders eens goed na. Men kan een en ander ook brengen hij de da mes Backer-van Leeuwen (Singel), Krjj- nen-Blom (Havenstraat) v. d. Vis-de Haas (Buurtje) of aan de pastorie. DE STEM DES VOLKS. Er moet nog een en ander worden bij gewerkt voor de 1-Meiviering, maar we verwachten dat we toch nog een be hoorlijke beurt maken, na onze korte voorbereiding en dan moeten we aan de slag voor de medewerking aan het zo- merprogramma. Er kunnen weer nieu we leden toetreden. A.s. Woensdagavond repetitie in de zaal van „De Oranjeboom", waarna Ge nerale repetitie op Vrijdag plaats vindt. Aanvang S uur D. SPORT OP TEXEL S. V. TexcL A.s. Zondag Westfriezen-Tcxel, laat ste wedstrijd der voorronde KNVB-be- ker Houdt er rekening mede, dat W.F. in deze beker-comp. goede resultaten heeft bereikt. Op ons terrein wordt de voorronde Gouden Kruiswedstrijden be sloten met Texel 2-Texel 3, om 3 uur. ■De adsp. trainen vandaag niet, denke lijk gaan we naar huis om bij de luid spreker de wedstrijd in R'dam te vol gen. Hebben jullie het trainingspro- ma in het kastje al gezien? Fancy-fair. Na de eerste succesvolle rondgang, gaan we Maandag nog een tweede ronde maken. Schoorthooien noe men we dat. Wilt u iets klaar leggen? Onze hartelijke dank! Tex. Boys. De Boysavond behoort weer tot het verleden dus gaan we ons weer ten volle aan het voetballen geven. Zondag speelt Boys 1 zijn laatste comp.-wedstrijd tegen Con Zelo 1. Aanvang 2,30 uur. Zorgt er voor Boys, de comp. waardig te beslui ten! De wedstrijd van Boys 2 voor het Gouden Kruis is afgelast. Hiervoor wordt nu voor de comp. gespeeld ZDH 1 Tex. Boys 2, aanvang 2,30 uur. Ver trek om 1,30 u van „De Zwaan" per fiets. Dc overigen zijn vrij. Van onze ere-voorz. heb ik bericht uit België ont vangen. Alles was oké. Hii laat alle Boys groeten. Hard is er de laatste weken door en kele jongens op het terrein gewerkt. Za terdagmiddag is er nog het een en an der te doen. Daarom worden alle leden, die kunnen, op het terrein verwacht Stel ons niet teleur, maar kom H.S. S. V. De Zwaluw Vanmiddag spelen adsp. A en B ge combineerd tegen de Boys B. Zondag speelt hei le zijn laatste comp.-wedstrijd tegen de Boys 2 aan Den Hoorn, aan vang 2,30 uur. S.V.C De Cocksdorp. Het voetbalprogramma voor Zondag a.s. staat geheel stil. De wedstrijd van het le is uitgesteld. Ook het 2e en adsp. zijn vrij. Nu de comp. bijna ten einde is, gaan we ons weer gereed maken voor het volgende seizoen. Vanaf heden wordt er weer getraind op het terrein. Dus Woensdag 7,30 uur worden alle spe lers van 1 en 2 op het terrein verwacht. Vrijdagavond de adsp. Hedenmiddag kunt u Holland-Frankrijk horen over Hilversum I om 15,45 u. door dhr Z. v. Emmenes. Velen zullen dit niet willen missen. We zullen hopen dat het Oran je-elftal de nederlaag in Parijs van 26 Mei 1947 zal revancheren. O.V.V.-nieuws. Het 2e speelde een zeer aardige wed strijd en klopte De Koog 2 met 7-1 Reeds na enkele min. spelen wist Joop de K-doelman met een boogbal te ver rassen: 1-0. Aat zorgde voor de 2e goal door een onhoudbare penalty. Bert als l.-buiten wilde voor Joop de r-buiten niet onderdoen en passeerde de keeper ook met een booglbai, terwijl hij even later met een prachtige omhaal de stand op 4-0 bracht. Jan maakte er voor de rust 5-0 van. Na de rust was K. door wind- voordeel iets meer in de aanval en zij wist, dit offensief in een goal uit te druk ken. O. werkte zich weer los, Cor trok er alleen tussenuit en het was 6-1, Ten slotte bradht Aat na goed doorzetten van Gerrit. de stand op 7-1. W, V.V. De Koog. Zaterdagavond 7 uur trainen de dames van de handbalclub. Ieder wordt ver zocht aanwezig te zpn. Witte zakdoek meenemen ter onderscheiding van par tijen (in afwachting van officiële shirts). ADVIES AAN ERWTENVERBOUWERS. In de meeste percelen erwten is de bladrandkever zijn vernielend werk be gonnen. De randen van de blaadjes wor den afgevreten, het blad krijgt een ge karteld uiterlijk. De directe schade is niet onbelangrijk en alleen reeds uit dit oogpunt was bestrijding economisch ver antwoord. Veel groter is evenwel de schade, die in een later stadium wordt aangericht door de larven, die zioh naar de wortels der planten begeven en zich daar voeden met de bekende „Stikstof knolletjes", zodat het gewas stikstoflion- ger krijgt. De schade kan worden voorkomen door tijdig bespuiten met een insecten- dodend middel en wel zodra de eerste tekenen van vreterij te zien zijn. Men neme een DDT-emulsie. Een zeer be kend middel is Shell Arkotine. (gebruik te sterkte 0,2 pet.). Men kan ook calci- umarsenaat gebruiken in een oplossing van '/s pet. Ook aridere DDT-produeten kunnen gebruikt worden. Van een 10 pct.-ig product neemt men een oplossing van 1 pet. Voor de twee laatstgenoemde middelen is een uitvloeier nodig; bij DDT-emulsie niet. C. v. Gr. BURGERLIJKE STAND VAN TEXE1. van 15 tot. en met 21 April 1949. Geboren: Dirk zv Jan P. Slik en Jan tje Daalder. René W. N. zv Willem G. Rijk en Clazina J. Koster. Sylvia M. dv Pi eter Feenstra en Bregtje Wijngaar den. Reinardus J. zv Pieter D'jt en En- gelberta Overwijk. Antonius J. C. zv Albert W Bakker en Pieternella Ver- berne. Maartje F. dv Hendrik W. Stark en Christina Knol. Antonius J. zv Jo hannes N. Witte en Godefrida W. van Sambeek Carel C. C. zv Willem il1 Graaf en Anna Barhorst. Theodoras A. zv Jacob Witte en Johanna G. van Sam beek, Agatha C. dv Gerrit Witte en Marretje Verberne. Ondertrouwd: Arie Ellen en Janna W. van den Berg. Lambertus A. Nooijen en Elisabeth C. de Porto. Getrouwd: Oomelis Kager en Maria Smit. Overleden: Albert C. Dros, 42 jaar, echtg. van Joh. M. C. van Bommel Gevonden: 1 rode portemonnaie, een padvindersriem, 1 pr. br. glacé hand schoenen, 1 leren want, 1 br. portemon naie, 1 pr sokjes, 1 br. want, 1 huis sleutel. PREDIKBEURTEN. NED, HERV. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. van Reijendam in Eben Haëzer. De Cocksdorp 10 uur Ds. Dekker Openbare belijdenis des geloofs. Maandcolleete v.d. Kerkvoogdij Oosterend 10 uur Dhr Termaat. 3 uur Ds. Dekker De Koog 7,30 uur Ds, Janse De Waal 10 uur Ds. Janse Oudeschild 7,30 u. Levende bouwstenen Den Hoorn 10 uur Ds. v. Boven Bed. II. Doop. Aangifte Zaterdag avond S uur aan de Pastorie GEREF. KERK. Oosterend 10 uur Ds. Wolf Openbare belijdenis. Vijf uur Ds Wolf GEREF. KERK H.V. Oosterend 3 uur dienst. GEREF. KERK (onderh. art. 31 K.O.) Oosterend in de D.G. kerk 9.30 uur en 3 urn- Ds. J. F. Hulstein uit Amsterdam DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Burg 9,50 u. Ds. van Veen Heilig Avondmaal Oosterend 19,30 uur Ds van Veen Heilig Avondmaal SINAASAPPELEN. De in de bonnenlijst van Donderdaf aangewezen vóórmleverings-kaopbonner voor sinaasappelen geven recht op 601 gram (bon 109 algemeen) en 1 kg (boi 116 algemeen). ZONDAGSDIENST DEN BURG Dr. Boswijk KATHOLIEKE KERKDIENST. Zondag: Missen in Den Burg en Dei Hoorn om 7,30 en 10 uur, in Oosterenr om 10 uur. Biechtgel. vau 7-7,30. Com munie ouder alle Missen en om 7 en 9 u Lof om 7 uur. Deze week: Missen on 7 en 8 u. (Maandag en Dinsdag niet on 7 uur.) Maandag: ook een Mis om 9 uur Dinsdag: 9 u. gez. Mis bij een 35-jarij huwelijk. Woensdag: Geen H. Mis ii Den Hoorn. Om 7,30 Jozef-lof. 8 u. jon gemanneneongr. Donderdag: geen Mi in Oosterend. Om 8 uur gez. Requien voor de Doodceel. 7,30 u. jongedame: congr. Vrijdag: 8 u. gez. Jaargetijde 3,30 u. biechtgel. voor schoolkinderen Zaterdag: Van 4-6 uur biechtgel. 6 urn rozenkrans. Contant 10,60 Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur in boekh.) of mder nr. f 0.10 meer Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Petroleum wordt be zorgd over geheel Texel door C. Ellen, Nieuwstr. 7 Tel. 226, Den Burg. Te k. z.g.a.n. swagger (m. 44) f25,- z.g.a.n. wollen japon (m.46) f23,-, alles zonder pun ten Adres te bevr. bur. v.d. blad Verl. 17 April br. portemonnaie m. ritssluiting omg. Den Burg of Dennen. Gaarne terug bij Jannie Wit te, Wegeswaal B 180 Te k. zwart herencost. Gr. m. 30p. Wed. C. Timmer, Peperstr. 44 Oosterend Te k. T.W.N. motorrijwiel 200 c.c. in prima staat, wil ook ruilen tegen zwaarder. Warmoesstr. 55, Den Burg Te k. 2 broedhok- jes met loop Schildereinde 43 Den Burg Te k. 50 jonge kippen, 11 weken oud, rode 1st. J. Koorn, Waalenburg Te k. 2 mooie bonte kuikat- veren Grietjeshoeve 't Noor den Te k. z.g.a.n. v. Delfts kinderwagen f55 Warmoes str. 64, Den Burg Te k. o.k. mantelpakje m.42z.g.a.n. R. Beuving, De Cocksdorp 93 Een goed tehuis gezocht voor 2 jonge herdershondjes. P. Kok Wz., Den Hoorn 91 Texel Met dankbaarheid en vreugde geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje Agatha Cornelia M. WITTE-Verberne G. WITTE De Nes O 33, Texel, 20 April 1649 G. B. J. van Beek en D. A. Zoetelief hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk waarvan de voltrekking zat plaats vin den op Woensdag 4 Mei as. te 11.30 uur te Den Burg, Texel. Amsterdam, Deurloostraat 1292, Den Burg Texel, Vismarkt 2 April 1949 Receptie: in Hotel „Texel" van 4-6 uur Toekomstig adres: Deur loostraat 1292, Amsterdam Z Voor de zeer vele blij ken van belangstelling, voor en bij ons huwelijk onder vonden, zeggen wij, ook mede namens wederzijdse familie, hartelijke dank. C. DAALDER J M. DAALDER- Brouwer Schoolstraat 15, Oosterend Met deze danken wij al len voor het medeleven, tijdens de ziekte en het overlijden van onze gelief de Man, Vader, Behuwd- en Grootvader JACOB VLAMING Mzn. In 't bijzonder aan Ds. Dekker, voor de troost woorden tot ons gesproken en aan de Kerkeraad, Dra gers en Kleedoplegsters voor de laatste eer de overledene bewezen. WED. J. VLAMING, en Kinderen Oosterend Texel Ter vereenvoudiging van onze administratie wordt voortaan slechts verkocht. Bockhandel Parkstraat Te koop een vader „Devies van de buurt" Te bevragen bij C GOEMAN, Spang Janna W. v. d. Berg en Arie Ellen hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats heb ben D.V op Vrijdag 6 Mei 1949, 12 uur te Den Burg, Texel. Kerkelijke inzegening in de Ned Herv. Kerk te Ooster end, Texel, n.m 3.30 uur door de Weleerw. Heer Ds. T. W. Dekker. Zevenhuizen O 126 Peperstraat 31, Oosterend, Texel Thuis: Zevenhuizen 0 126 Zondag 24 April van 8-10 uur n.m. Thuis Peperstr. 31, Oosterend, Zondag 1 Mei van 4-6 uur n in. Toekomstig adres Schil- derweg 410a, Oudeschild, Texel. Voor de hartelijke blij ken van belangstelling, bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, betuigen wij U langs deze weg, onze oprechte dank. Uit aller naam B. GRAAE-Gomes Den Burg Texel, April '49 Met deze danken wij al len, die ons hielpen bij 't terug krijgen van mijn win kelpand Hogerstraat 10-12 Hoogachtend, P. MOERBEEK Heden overleed te Nunspeet, na 'n lang durig, dooh geduldig gedragen lijden, onze geliefde Zuster en Schoonzuster Cornelia Jakoba DUINKER, in de leeftijd van 71 jaar. Haar heengaan was vrede. Uit aller naam: J DUINKER. Den Hoorn, Texel, 20 April 1949. De begrafenis heeft plaats te Nunspeet op de Nieuwe Begraaf plaats, heden, Zater dag, 26 April te 2 uur namiddags. TE KOOP: Weststfaat 14 - 16 en 18 Den Burg, goed onderhou den Te bevragen bij Gebr Vlaming en Bremer Peperstraat 71, Oosterend GEVRAAGD tegen 1 Juni bij 3 jonge kinderen, gene gen lichte huiselijke bezig heden te verrichten Adres Mevr Maréchal, De Koog 80 montuui' Gedipl. Opticien DEN HELDER Keizerstr 47-49,Tel 2034 ALLE MERKEN HOORAPPARATEN tafel- en dessertmes sen, van Zweeds fa brikaat Leden van de K.V P., denk U morgen aan de stemmini voor het Denkt U er aan, om Uv oproepkaart m ee te nemen Het Bestuur Aangeboden op nieuw ont vangen partij z.g a.n. glad hout, ongeschilderc passen op elkaar, vanaf f 5, per stuk. HEERES, Wijdesteeg, Telefoon 220 Franeker Te koop aangeboden Julianastraat 16, alhier AANGIFTE in Hotel Texr DINSDAG 19 APRIL MAANDAG 25 APRI MAANDAG 2 MEI en bij ondergetekende thui A. DE WOLF, Distr. contr. N A.K Voor een betere slaagt U zeker ii Oosterend. voor groot of klein? Dan moet u immers bi J. P. STAM rfjn Wij houden voo» de echte toto-amataur altijd telb de meest bl[zönd© cc. chemicaliën en and©- re donkere-kamer beno dtgdheden In voorraad Ook voor adviezen r FOTO-ATELIER en FOTO-HANDEl NRUTH WEVERSTRAAT Breng ze vroegtijdig! Wij hebben ontvangen TANDEN voor Bamforc Jarmain en Nicholson. Ook Onderdelen voo maaimachines in voorraai Beleefd aanbevelend Smederij, Den Hoor: Telefoon 1

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2