Het Oranjefeest te De veel Zo vierden de Oudeschilders de bevrijding Koog gaf jong en oud plezier Kermis met vele attracties \jU 02 ÖO. f 0'V Onze turnploegen behaalden heel wat prijzen Een wandeling door het nieuwe bos van „Californië" De voetbalclub van De Cocksdorp r. c. h. Parochianen bereidden hun nieuA/ve pastoor een feestelijke ontvangst De Oranjever. van De'Koog kan op '11 geslaagde fuif terugzien. Overdag werd de jeugd een kostelijk feest beieid en 's avonds konden de ouderen zioh verma ken. Voor de jeugd begon de pret niet '11 reeks van leuk wedstrijden, waarbij hef tig om de prijzen werd gestreden. Wij ontdekten zeer rappe handen van a. s. jonge dochters, die op de huis houdschool een goed figuur zullen slaan zo het geestelijk vermogen met d e rapheid van handen parallel loopt en dat zat er in. En 0111 nog even tussvi haakjes te blijven: wie straks goed ge traind van zo'n huishoudschool komt zal 'evens een uitnemende kracht zijn vooi het hotel of pension!) De jongens leverden eveneens vurige strijd en wie daar zo hard met die za.c honden lopen zullen het straks ook wei kunnen als daar een lichthakhuit ir. /'t. Al met al een fijne maigen waartoe cok „Het Usbeertje" zijn deel iieeft, bij gedragen: dhr Langeveld was uitgeno digd de kinderen op ijs op de bon te tracteren. Nu, ditmaal had dia bon een eer goede klank: zo'n bonnenijsje nas wel dubbeldik! (Het is trouwens tóch 'a goedhartig beertje, want bij doet de pinguins helemaal geen kwaad, kijkt u laar op de wandschildering op de Sf*r nenplaats. Of. zijn die pinguins door een halve wereldbestrijkende telelens ge. nomen? Vrócger vertelde de onderwijzer ons, dat ijsberen en pinquins ieder hun eigen Pool bezaten, ziet u). Maar nu niet aan de polen en bun koude gedacht, het is toch al van streek, 'iet weer, dat op Pasen tot. hemdult- gooien verleidde en nu tot een greep naar de wolle trui inspireert De uitslagen. Jongens van 48: autopedrace: 1. Leendert Daalder; 2. Simon van Doorn: 3. Jan Spigt. Idem voor meisjes: 1. Neei- tje Daalder; 2. Tiny Akkerman; 3. Tru- die Kikkert. Zaklopen voor meisjes ui: de 2e en 3e klas: 1. Irene Eelman: 2. Annie Kramer; 3. Bonkje Pranger. Idem voor jongens: i. Iense Daalder; 2. Jan v. TTeerwaarden; 3. Joop van Hoek. Hinder- nissenrace voor meisjes van 4-6e klas: 1. Corrie Kikkert Waalenburg: 2. Ria v. Heerwaarden; 3. Bea Wuis. Voor jon gens: I. Simon van Heerwaarden; 2. Arie Eelman; 3, Klaas Bonne. 's Middags draaide in Hotel „De Toe komst" een alleraardigste filmprogram ma, o.a. werd een filmpje over het Kon. Het bevrijdingsfeest is weer buitenge woon goed geslaagd. De verzorging was in handen van de fam. Kok's Cabaretge zelschap uit Assen, waar vele Texelaars reeds met het gezelschap hebben kennis gemaakt in de winter van 1944. 's Middags werd voor de kinderen ile poppenkast vertoond en gegoocheld plezierig was vooral, dat ze zelf mochten meedoen. Ze werden bovendien getrac- .eerd op gebak, snoep en limonade. Daar vorig jaar het Eigen Gebouw te klein was 0111 alle liefhebbers te plaatsen waren ditmaal 2 voorstellingen gearran geerd, één om 7 uur en één om kwart over 10 en beide keren was de zaal vol. liet gezelschap heeft een cabaret- riiow gegeven, die klonk als een klok. liet tempo was vlot, het peil hoog. Alls artisten waren zeer muzikaal, sommigen blonken uit. Nico Kok gaf enige mooie 1 ylofoonsoli en Joop Kok bespeelde op bewonderenswaardige wijze de accorde on. Nadat liet 'gehele gezelschap, ge transformeerd tot Hawaiian ensemble in assende kledij en decor een aantal uidzeeliederen had gezongen daverde de zaal van het applaus. Het gezelschap was met een auto vol décors en eostmuns naar Texel gekomen zodat alle scènes er zeer verzorgd uitza gen; deze voorstellingen spanden dc :roon. Het gezelschap werd op voortref felijke wijze begeleid door een orkestje o.l.v. Ger. v. Aalst, dat ook in de pauze gezellig musiceerde. Het feestcomité, dat zich zeer veel moei te heeft getroost om de dag te doen sla gen, kan met zeer grote voldoening op dit feest terugzien. Huis vertoond. Ook konden de kinderen genietenpran een poppenkast, waarin de 'hoofdfiguren krasse avonturen beleef den. 's Avonds was „De Toekomst" flink bezet toen de Duinkanters en hun vrien den er voor het voetlicht traden en de ensembles hebben het er weer best afge bracht: Het is uitgekomen, wat de voorz. der ICoger Oranjever., dhr Akkerman, in zjjn opening het publiek toewenste'; het is een gezellig bevrijdingsfeest ge worden! Na het zingen van het Wilhelmus kwam de stemming er al meteen in, door het toneelstukje waarin Nol de AVesrt (dhr P. Vermeulen) een flinke scheur .11 zijn broek bad opgelopen, juist toen hp om de band van zijn meisje (nnv. Klaas- senbos-Vermeulen) kwam. Dat bet hem lukte, dit voor zijn a.s. schoonvader (dhr C. Bakker) en schoonmama (mw. A. Brouwer) verborgen te houden, mag een wonder beten, maar hij had ook een flin ke hulp aan de dienstbode (mw. B, van Hintum-Smit). De eowboyliedjes die dhr Afman zong, brachten de sfeer van het Verre Westen naar de feestzaal van dhr Bonne. Na de pauze, met de traditionele ver loting. was Daan Bonne enfant terrible met zijn gediohten over de handbalciub en over de jacht op... een dode ekster. Er is ook flink gelachen om de klucht van de gedresseerde echtgenoot (dhr D. Kuip), die, dank zij de door zijn vrouw (mw. J. Éelman-Verineulen) gewonnen hoofdprijs, kans zag om onder de plak van zijn vrouw vandaan te komen en z'o oude beroep weer op te nemen. Het be zoek (111 ej. de Geus en D. Bonne), dat juist toen de kapper (H. Halscnia) liet goede nieuws kwam vertellen, gezellig aan een kopje thee zat, sprak hierbij 'n woordje mee. Het slot was een geanimeerd bal, met- goede dansmuziek van de heer B. Beuin- kes en zijn ensemble. Het was een vro lijke avond waar de Oranjever. alle eer van heeft. Stelhvand of globe ook weer aanwezig, alsmede de suikerkraam. De kermis belooft weer heel wat at tracties! Er komt: een zweefmolen, een luölitsohommel, een kleuter jeepbaan (in plaats van do oude draaimolen), een steilwand of globe (rond, stalen geraam te), grijparmsport, „Hoepla", bumper- spel, lichts po rt, hoofd van Jut, suiker- kraam, flessentant, speelgoedkraam, draaibord, schiethint;, gebakkraam, olym piade balwerptent, palingtkraam, de be kende, van J. W. Karei uit Kampen!, visstalletjes van Kok en Mosk en ijs (met slagroom?) van Swarthof, Lange veld, H. Vis (De Koog) en Jb. Boon. ZAKEN NIEUWS Naar wij vernemen heeft de heer C. Mets, sigarenmagazijn „Sport" te Den Burg, onderhands van bakkerij „De Hoop" gekocht liet gebouw, waarin des tijds lunchroom „Selecta" was gevestigd, liet pand zal nog 100* Pinkster worden geopend als filiaal van sigarenmagazijn „Sport". OPBRENGST EMMABI.OEMCOLLECTE. De totale opbrengst van deze collecte bedroeg f 426,55.. Den Burg f 139,05; Oosterend f65,84; De Koog f42,93; Eierland f 41,20; Ciude- schild f41,27; De Cocksdorp f 31,52; Den Iloorn f31,12-en De Waal f30,62. In het bijzonder de collectriees doch tevens iedereen die deze collecte heeft doen slagen, onze hartelijke dank. NA 13 MAANDEN WEER IN DEN HOORN. Donderdagavond kwam onze plaatsge noot Klaas Boon weer in Den Hoorn, na 13 maanden op de-wereldzeeën te heb ben gedobberd en reizen naar Amerika en Indonesië te hebben gemaakt (In In donesië heeft h;j driemaal zijn broer ontmoet!). Het varen bevalt hem goed, gisteren vertrok hij naar Kopenhagen. Goede reis! r.-Jr V JJ r.oj/.x.o Dit is niét In het „Eigen Gebouw" ge beurd, Zaterdagavond. VERKIEZING GEMEENTERAAD Tervisielegglng Ingeleverde lijsten van candidaten De voorzitter van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van Je raad dezer gemeente brengt ter openba re kerfnis, dat de bij hem ingeleverde lijsten van candidaten ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad in gevolge artikel 40, laatste lid der kies wet, ter gemeentesecretarie voor een ie der ter inzage zijn nedergelegd. Texel 10 Mei 1949. De voorzitter voornoemd, Mr. G. D. Rehorst. LEGER DES HEILS Vrijdagavond 13 Mei, 8 uur samen komst ten huize van W. Eelman, Wil- helininalaan 5. Iedereen welkom. VERKIEZING GEMEENTERAAD. C. P. N. diende geen lijst in. Voor de gemeenteraadsverkiezing zijn gisteren vier eandidatenlijsten bij de voorz. van het hoófdstembureau inge diend en wel de Partij van de Arbeid; de R.K. Volks Partij; de V.V.D. en de C.H.U. De C.P.N. komt niet met een lijst uit. De. C.H.U. vermeldde op haar candi- datenlijst de volgende- namen: J. Daal der, Noorderbuur!; S. van der Vis, De Koog; A. Ellen, Den Burg; K. Breman, het Noorden; Jn. Vlaming, Zevenhuizen; Nan Huisman Tzn., Den Burg; Jn. Trap Wzn., Oosterend; KI. Lap Jbzn., de Hemmer; Kloris Visser, Kerkeplaats; P C. van Exel, Eierland en H. Mulder, Oosterend. Zaterdag j.l. werd te Barsingerhorn door de Gym. Ver. Texel deelgenomen aan de personele wedstrijden voor adsp., uitgeschreven door de Turnkring Hol!. Noorder Kwartier. Er werd gewerkt in ploegen van zes, waarvan het to taal pun- tenaanlal van de hoogste vijf berekend werd voor de groepsprijzen. Deelgeno men werd door 4 ploegen meisjes 2e graad, waarvan 3 groepen een 3e prijs haalden met- totaal 167-170 en 172'A p. cu 1 groep een 2e prijs met 181 punten. Verder namen deel 2 ploegen meisjes le gr., die beide een 3e prijs behaalden met 168 en 174 p. en 3 groepen jongens, waarvan 2 een 3e prijs behaalden met 196 en 208 p., zodat van de 9 deelnemen de groepen er 8 een prijs behaalden. Verder werden nog 47 persoonlijke prijzen gewonnen. Gespecific-erde uitslagen pers. wedstr. H.N.K.: Meisjes 2e graad: 1. D. Huizinga 08V2 p.; 2. A. de Lugt 36 p.; 2. N. van Egmond 36 p.; 2. A. Duinker 35'/- p.; 2. T. Eei- man 357z p; 2. I. Boon 3ö'/2 p; 2. L. Re- horst 35'/. p.; 2. G. de AA'aard 35 p.; 2. A Bais 35 p.; 3 C. van Wijngaarden 34l/2 p.; 3. K. v.d. Molen 34 p.; 3. N.Wuis 2-4 p.; 3. N. Boon 34 p.; 3 Gr. de Waard 34 p.; 3. Tr. KarSman 3372 p.; 3. A. Kiewiei 33'/2 p; 3. D. Visser 337s p; 3. C. van 't Hoog 33 p; 3. A. Berkenboscli 33 p; 3. J. de Waal 33 p; 3. L. Vos 33 p; 3. T. van Reijendam 32V2 punt Meisjes le graad: 2. H. Stam 36 p; 2. D. Dros 36V2 p; 3. F. Dros 34'/2 p; 3. E. Verstegen 34J/i p; 3. Tr. Heerschap 34 p; 3. D. Tuinder 34 p; 3. N. de Ridder 33'/v p; 3. N. Eelman 337s p; 3. N. Agter 33'/ï p; 3. A. Bakker 33 p; 3. M. van der Slik- ke 3272 punt. Jongens 2e graad: 2. Jac. Roeper 44 p; 2. D. Bakker 4272 p; 2. K. Geus 42 p; 3. L. van der Wulp 417f p; 3. C. Moojen 4172 p; 3. J. Berkenbosch 4072 p; 3. H, Swart 4072 p; 3. D. Lap 40 p; 3. B. Bak ker 39 p; 3. C. Schot 39 p; 3. W. van der Vis 39 punten. Totaal bij de meisjes 33 prijzen van de 36 deeln; bij de jongens 11 prijzen van de 18 deelnemers. Als geheel 'kunnen we het resultaat dus zeer bevredigend noemen. Hopelijk worden een volgende keer wat meer 1ste prijzen behaald. Over het algemeen wer den o.i. de betere prestaties te laag ge waardeerd door de jury, hetgeen ook wel uit de uitslagen der andere vereni gingen blijkt, daar zeer weinig eerste prijzen werden behaald. kan zijn, maar, dat is de verrassing bij de viering van het naseizoen. Dan lig; die heide in paarse gloed over de kleine heuveltjes, dan dragen de bomen weer andere kleuren: bruin en goud Maar waar praten wij mi al over? Hotel „Californië" heeft er 7 ha. bos bij gekregen! In totaal heeft het nu tien bunder Het werd gekocht van mej. Dr Timmer. Dat een schapenfokker trots is op zijn bekroonde dieren, de bakker op zijn be kroonde taart is begrijpelijk en evenzeer ligt het voor de hand, dat dhr Bakker van „Californië" vol trots door zijn nieuw verworven bos wandelde. Er sford een stevige bries, op het strand zou het niet aangenaam zijn geweest, zie waar om wij ons met de toerist verheugen: is het eens geen bijzonder strandweer, dan sla je een van de vele paadjes in, d':e kris kras door het loofhout en de heideveidjes kronkelen. Luister je naar het roepen van de vogels, die er ook een dorado hebben ontdekt: de koekoek, de wielewaal, de fazanten en eenden wel licht, want er liggen twee alleraardigsU vijvertjes. De oudste is door de sohop geformeerd, de jongste dateert uit de oorlog, is do vondst van een vliegtuig bom. Het nieuwe hos heet „De nieuwe Aan leg", het hout is echter al flink opgescho ten en reikt in sommige groepen tot drie, vier meter. Eiken, beuken, berken, eisen dromen daar hun geheime dromen. Ko nijnen huppelen over de small? paadjes, duiken er in aarden walletjes, waar af en toe een klein neusje snuffelend de grote wereld komt ingluren. De heide was nog lang niét wat zo LOTERIJ-ACTIE WITTE KRUIS. Op initiatief van het bestuurslid, dhr J. Duinker, werd Vrijdagavond j.l. een dorpscomité voor Den Hoorn samenge steld, waarvan de volgende personen deel uitmaken: ,T. Duinker, C. Huisman, J. Bakker Jzn, S. Wiiner en H L. van Karsbergen. Bij dhr van Karsbergen zijn lot 1 Ju li a.s. loten, folders en postzegelkaarten verkrijgbaar, daarna ten kantore van 't Bureau der WV te Den Hoorn. INLEVEREN EIEREN. De Prov. Voedselcommissaris voor N.- Holland deelt de pluimveehouders mede, dat het aantal exporteieren, dat moet worden geleverd voor de qansfagperiode 8 Mei t.m. 4 Juni 1949 door het Bedrijf schap Pluimvee en Eieren is vastgesteld op 8 eieren per kip. Vóór 21 Mei 1949 moeten de pluimveehouders het betref fende inlegvel uit de stamkaart export- eieren met het vereiste aantal eieren- exportzegels bij de PBH inleveren. Zondag speelde het 1ste zijn laatste wedstrijd om het Gouden Ivruis tegen de Boys 2. A!s scheidsrechter Alinendingen het beginsignaal geeft, speelt S. voor dé wind en de zon. Direct gaat S. dan ook tot de aanval over en do B-verdediging moet handelend optreden. Zij weet met lange trappen de voorhoede aan toet werk te zetten. Maar de achterhoede van S. geeft geen kans. Na een half uur heeft Ge rard de bal vrij op de vleugel, geeft een mooie voorzet en Lu- cien kopt prachtig in: 1-0. Even daarna ontgaat de scheidsrech ter een handsbal in het straf schopgebied van S. en ontko men we aan de gelijkmaker. Hierna gaat S. weer tot de aanval en bij een voorzet van Gerard scoort Ale het 2e doelpur.': 2-0. Voor de rust nog maken de Boys 2-1 Rust. Na de rust zijn liet de Boys die fl? toon aangeven en de verdediging van S. hield moedig stand tegen de opeenvol gende Boys-aanvallen. Toch weten de O.V.V -nieuws. Het le speelde vriendschappelijk te gen een Jeugdige Tex. Comb. Dit is een zeer kalme partij geworden, die we met 2-1 verloren. De T-midvoor bracht 11a goed doorlopen de stand op 1-0. Uit een doehvorsteling werd het na een serie mistrappen 2-0. Na de rust zette O alles op de aanval en Wim bracht de stand op 2-1. Ondanks vele pogingen van beide ploegen kwam in de stand geen veran dering. Het 2e kwam met een overwin ning thuis. In een matige wedstrijd werd Tex. Boys 3 met 3-2 verslagen AV. ONZE DUIVEN ArLOGEN VAN VILVOORDEN NAAR TEXEL. De wedstrijd vanaf Vilvoorden (Bel gië), afstand 237 km., had een vrij vlot verloon. De duiven werden Zondagmor gen S Mei om 8,10 uur in vrijheid gesteld met N.N.O.-wind. De eerste duif bereik te zijn hok om 11,48 uur en vloog met een gemiddelde snelheid van 1090 111. per minuut. De duiven kwamen vrij vlot 11a elkaar thuis. De uitslag luidt: H. C Prins 1, 7; J l'jonk 2, 5: A. Keijzer 3; A. Poel 4 en II. Nieboer 6 en 8. Zondag a.s. zal gevlogen worden vanaf Quievrain. Wij wensen onze leden veel succes en de duiven een goed vliegweer. Boys 10 min. voor het einde de stand gi* lijk te maken. Bij een harde schuiver van de B-nüdvoor springt de bal op een harde plek voor doel, verandert hier door van richting en de keeper is nu ge slagen: 2-2 (einde). Het le is Zondag vrij, voor het 2e zal getracht worden een oefenwedstrijd te spelen. S. V. De Zwaluw Eindelijk verschijnt ons nieuws weer, nadat er aoliter de schermen rustig is doorgewerkt. De terreinwerkzaamhe den zijn goed gevorderd. Het veld moet deze week klaar, dus wie even vrij heeft begeeft zich naar het terrein, er is nog veel te doen, want Zondag btginnen we met de nederlaagwedstrijden. Er worden 5 wedstrijden gespeeld, de le prijs Is 'n beker en de 2e pri.js een lauwertak. De club die liet mooiste resultaat behaalt, wordt winnaar, dus Zwaluwen verkoop jullie huid zo duur mogelijk. Zondag: ZDH 1AAriron en 22 Mei komt W.G.W. uit Den Helder en 29 Mei BKC 3 uit Anna-Paulowna. Met de Pink ster komen onze sportvrienden weer uit I,Imuiden voor de jaarlijkse sportwisse- ling met een adsp. en een Junioren elf tal. En nu iets over onze handbalafdeling: Ah'ijdagavond jl. heeft zij vergaderd, de opkomst was prachtig (letterlijk en fi guurlijk). De training is vastgesteld op Woensdagavond o.l.v. Gerrit Wilnor. De bestuursverkiezing had een vlot verloop, de dames Jannie Huisman en Nany Bremor werden in het bestuur ge kozen. De contributie voor dames werd vastgesteld op 40 et. per maand en wordt iedere eerste avond van de maand ge- ind, dus vanavond contributie beta len; Jannie Huisman is penningmeeste- resse. Arrijdagmiddag 2 uur precies: terwijl de kerkklok al maar beierde, werd de eerste auto 111 de boCht van de Graven straat ziohbaar. „Daar komen ze"! riep cr een uit de menigte. De auto's stopten en de heren kerkmeesters van Den Burg, Den Hoorn en Oosterend stapten uit. Toen kwam hèt ogenblik. Een volgende auto stopte voor de pastorie en daar steeg de nieuwe pastoor uit, de Zeer- eerw. Heer C. P. G. Persoon, gevolgd door de kapelaans Aran AVel en Groot. Een luid gejuich steeg op, terwijl de schoolkinderen met vlaggetjes nog meer uiting gaven aan hun enthousiasme. Vriendelijk lachend nam de nieuwe Her der deze hulde in ontvangst. Toen tra den enkele kleuters naar voren en boden na het opzeggen van een welkomstrijm pje een tuiltje bloemen aan. Kapelaan Van AA'el sprak een kort woord, waarbij hij de nieuwe pastoor van harte geluk wenste met zijn benoeming en hem een zegenrijk pastoraat op Texel toewenste. Toen kwamen enkele meisje naar voren en boden 'n bouquet anjers aan Op het zelfde ogenblik begon de schooljeugd o.l.v. Meester Spronk een door de diri gent zelf gecomponeerd welkomstlied te zingen. Pastoor Persoon dankte voor deze gulle ontvangst en sprak de wens uit, dat liet zonnige weer een symbool zou zijn van vele gelukkige jaren. Aardig was het moment, dat men daar na de pastoor de sleutel van de pastorie HELPT OOK HEN! Uit de Gemeenschappelijke Actie van Ned. Vrouwen is een hulp-actie georga niseerd ten bate van de Nederlanders, die bevrijd zijn in Indonesië. Er werd reeds door haar een bedrag gegeven voor extra versterkende midde len aan Nederlanders, die opgenomen moesten worden in een hospitaal. AVaar ongetwijfeld duizenden Neder landers omgekomen of vermoord zijn, zullen velen onzer liet als een behoefte en een vreugde gevoelen, de, Nederlan ders die gered konden worden, de hel pende hand te reiken. Abelen van hen leden lange jaren gets- telijlc en lichamelijk. Laten zij wéten, dat wij hen niet vergaten, laten wij hen hel pen bij het opbouwen van een nieuw le ven. Het bestuur van de hulp-actie kreeg de namen op van 1224 bevrijde Neder landers. U lielpt ons? Stort dan een be drag, zo groot mogelijk, bij de Neder lands-Indische Escompto Mij., Lange Vijverberg 13, Den Haag, of bij de Ne- deil. Indische Escompto Mij. ie Batavia, beide ten gunste van de Gem. Actie van Ned. Vrouwen, of op girorekening no. 328915, ten name van mw. AV. van 't Rood-Gerth van "Wijk, met vermelding: Hulp-actie. De Gemeenschappelijke Ac tie van Ned. Vrouwen, Seer, van Hogen- houcklaan 134, Den Haag, zegt u hij voorbaat hartelijk dank! aanbood en deze daarmede de deur opende. Installatie. 's Avonds vond de plechtige installa tie plaats door de Hoogeerw. Deken A. Harst uit Den Helder. Een stoet van 16 misdienaars en 20 bruidjes haalde de pastoor van de ingang van rle kerk in. Nadat de benoemingsbrief van de Bis schop was voorgelezen legde de nieuwe pastoor de eed af, waarmee de belofte werd gedaan om de parochie trouw en persoonlijk te bedienen. Daarna werden de sleutels der kerk overhandigd, de kelk, liet misboek en de priestergewa den. Voorafgegaan door een stoet van misdienaars leidde de Deken pastoor vervolgens naar de preekstoel, biecht stoel, doopvont en sacristie. Hierna be klom de Deken de kansel en hield een treffende toespraak, waarin iijj begon met de grote verdiensten naar voren te brengen van pastoor Gussenhoven. In derdaad is het een verlies te noemen, dat deze ijverige priester van hier is wegge gaan. Maar de Deken is er van over tuigd, dat de nieuwe pastoor ock volop voor zijn taak berekend is. „Al zijn zijn haren wat grijs, zijn hart is jong". Enkele punten bracht de Deken naar voren, die de bijzondere aandacht in de komende jaren van liet kerkbestuur ■zuilen vragen: de verbouwing van de pastorie en de nieuwbouw van een rust huis voor ouden van dagen. Tot slot spoorde de Deken aan tot trouw en aanhankelijkheid aan de nieu we Herder. Een kort Lóf besloot do plechtigheid. OPDRACHT LOODGIETERSAVERK. Het loodgieterswerk, dat zal worden uitgevoerd aan de landbouwsciiuur met veestalling van dhr C. de Ridder, Het Noorden, werd opgedragen aan dhr J. Oele. DE EERSTE? Woensdag 4 Mei zagen wij reeds een veehouder met de wolschaar over een schaap gebogen en even later stapte het beest in zijn nieuwe gedaante rond. We kunnen wèl aannemen, dat dit het eerst ontvolde schaap van het jaar is, want doorgaans worden de dieren niet voor eind Mei in hun zomerkleding gestoken. CONCERT DOOR D.E.K. Onder grote belangstelling en begun stigd door mooi lenteweer gaf 't Hoorn der fanfarecorps D.E.K. Donderdag avond een concert op het dorpsplein, 'i Programma werd keurig uitgevoerd, vooral het „Wilt lieden nu treden" werd prachtig gespeeld Den Hoorn heeft die dag vele vlaggen doen ontplooien, d.w.z. op Klif en Herenstraat, want op Diek was geen enkele driekleur te ontdekken. Zondag kan men zioh bij A. Smit en Jb. Kiljdn opgeven voor het concours op 26 Mei naar Andijk. TEXELSE MARKT. Den Burg, 9 Mei 1949. Aangevoerd: 17 koeien f 550—f 700; 13 pinken f 275- f 350; 28 biggen f 5ö-f 80; 8 kalveren f 32 —f50. Af oor de levering: 32 n. kalveren.

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2