Verlovings kaartjes Vanavond rolt de voetbal in Oosterend S A N A P I R I N Drukkerij Texelse Courant Goed nieuws voor de schapenfokkers Feest voor fong en oud Spontane medewerking Wester weg gereed gekomen Voor het le is er doze keer een zwaar programma. Zaterdagavond spelen we tegen een gecombineerd elftal uit de Texelse Comp.. Dit be looft een aardige wedstrijd te worden, welke met muziek op geluisterd wordt. Van de Bond werd op het laatste ogenblik berioht ont vangen, dat het le Zondag oen Gouden Kruiswedstrijd tegen Ge el-Zwart in 't- Zand moet spelen. We gaan met de boot van 11,46. Zie voor vervoer 't kastje. W. 1 S.V.C De Cocksdorp. Zondag speelde het 2e een oefenwed strijd tegen Oudesohild aan De Cooks- dorp en wist met 2-1 te winnen. Al di rect na de aftrap is S in de aanval en moeten de bewoners van Texels Haven alle zeiion bijzetten om doelpunten te voorkomen. De beide aöhterhoedespelers weten voorlopig het doel schoon te hou den. Tooh weet Bduard na pint. 16 min. spelen met een harde schuiver de O-ket- per te passeren en bezorgt S de leiding: 1-0. Hierna pakt O goed aan en wordt de S-aahtePhoede en ook Wim in het doel op de proef gesteld. Deze is goed 'n vorm en weet tot 10 min. voor de rust zijn domein sdhoon te houden. Dan moei hij echter zwichten voor de O-linksbui- ten die van dichtbij scoort: 1-1. Met deze stand wordt gedraaid. Na de rust is O dadelijk weg maar de achterhoede weet de aanvallen af le slaan en verplaatst het spel naar de an dere zijde. Beurtelings komen de doelen in gevaar maar doelpunten worden niet gemaakt. Dit wordt de spil te i-rg en on vermoeid stuwt hij adhter de voorhoede aan. Als Bram op de vleugel een voor zet geeft is het de spil die doelpunt 2-1. Met deze stand komt het einde van deze sportieve ontmoeting, die goed door dhr G. van Boven werd geleid. Bij onze ploeg werd to onbesuisd gespeeld. Bij de gasten vonden we de beide backs en de twee vleugelspelers de uitblinkers. Al met al een aardige oefenwedstrijd. Moge spoedig het veld aan de haven klaar zijn voor een tegenbezoek. Zaterdagavond 21 Mei speelt een elftal samengesteld uit de beste spelers vau ZDH 1, Tex. Boys 2, De Koog 1 en SVC 1 tegen de kampioen van de 3e klas OVV 1 op het OW-terrein. Hoofdpijn Kiespijn Zenuwpijn Pijnverdrijver bij uitnemendheid Buiiie 40-75 CC. GRINTZEMELEN IN PLAATS VAN MENGVOEDER. De Prov. Voedselcomm. maakt bekend: Aan paardenhouders kan. op verzoek, in plaats van mengvoeder, ten behoeve van hengsten door de PBH grintzemc- len worden toegewezen. Ter waarde van de aldus toe te wij zen hoeveelheid grintzemelen zullen veehouderszegels met opdruk „Meng voeder I" worden ingehouden, dan wel ingenomen, indien het verzoek na ver zending der zege,ls wordt ingediend. De geldigheidsduur van deze bonnen over eenkomstig met die der zegels. Vanavond om 7 uur speelt het NHVB- elftal aan Oosterend tegen de kampioen van de afd. OVV 1. De NHVB-ploeg is als volgt: C. Hoogenbosch T. Reij B. v. Wijngaarden H. Veldman D.Dootjes Th. Hoogenbosch J. Riteco, Jo Klaasse Bos, L. de Kindt, L. Hardloper, A. Dootjes Res.: W. Bakker, R. Fijnheer, J. Ku- neman. Van SVC spelen mee A. Dootjes, L. de Kindt, en B. Dootjes. Dit kan een mooie wedstrijd worden te meer daar hij op geluisterd wordt door muziek. Suppor ters kunnen zich opgeven tot uiterlijk 5 uur bij de secretaris. Voor morgen zijn alle elftallen vrij. Getracht zal worden om op Donderdag a.s. een wedstrijd vastgesteld te krijgen voor het ie. En Zondag het 2e en adsp De Sportdag is vastgesteld op 20 Juni. Daar er ook deze dag athletiekwedstrij- den gehouden worden is het van belaug voor ieder lid zowel dames als heren, om Maandagavond de verg. te bezoeken. Twee belangrijke punten van de agenda zijn: „Bespreking Sportdag" er. „Bespr Bekerwedstrijden". Zij nog vermeld, dat volgende week begonnen wordt met at- letihiektraining o.i.v. O. L. d Kindt. De opgave kan gedaan worden op de verg. waar dan tevens de trainingsavond vast gesteld wordt. Dus heel SVC op de bres voor het slagen van de Sportdagl Tex. Boys. Zondag begint de 2e ronde om het Gouden Kruis. Hiervoor speelt ons 1ste elftal thuis tegen ZAP 3. Jongens neem höt niet te licht op, want aan een gelijk spel hebben we niet voldoejide. Daarom allemaal de tanden op elkaar en denk aan hetgeen de trainer ons tot nu toe heeft geleerd. De overige eltallen zijn vrij. Maandagavond weer trainen. De op komst is prima. De jongens die Maan dag geen trainen hebben, worden even goed bij de theorie in „De Zwaan" ver wacht, waar de verschillende problemen van het stopper-spil-systeem uiteengezet worden; dus zeer leerzaam en interes sant. H.S. S. V. De Zwaluw Daar WiGW morgen een Gouden Kruiswedstrijd moet spelen is het pro gramma gewjjtziigd en komt BKC 3 uit Anna Paulowna morgen in plaats van 29 Mei. Hedenavond speelt in Oosterend 'n comb., samengesteld uit de elftallen, die, het afgelopen jaar de tegenstanders van OVV waren. JEUGDLEIDERS KOMEN BIJEEN. RECORD OPBRENGST AUSTRALISCHE WOL. De opbrengst van de laaste 10 maan den van de Austr. wolsoheer heeft reeds de opbrengst over het volle jaar 1948 overschreden, terwijl nog 600000 balen op verkoop wachten. Men verwacht een record opbrengst (ong. 4 maal een voor oorlogs jaar). De gem. prijs voor „grae- sy" soort beweegt zich ruim 30 pot. en de „scoured" soorten ruim 20 pet. boven het peil van vorig jaar. CONCERT. Woensdag 24 Mei zullen D.E.K. van Den Hoorn en Texels Fanfare samen 'n concert geven in de muzieknis te D;n Burg. Dit is dan tevens de slotrepetitte voor het concours, dat op Hemelvaarts dag in Andijk wordt gehouden. Beide corpsen komen uit in de eerste afdeling en hebben dus hetzelfde verplichte stuk, nl. Les Vikings, een ouverture van Hen ri Villelite. Hel volledig programma vernielden we in de krant van Woensdag. AAN DE ADMINISTRATEUR VAN DE V.V.V. Zeer aotieve G.'W. Oskamp, Uw praatje voor de Radio, Deed ons allen zeer verheugen. Uw toespraak was niet zo maar zo. Dit praatje heeft ons doen beseffen De taak ons allen opgelegd. En wij een gast niet zo maar effen, In rommelhok te slaap gelegd. Wij allen nemen zeer ter harte De goede raad die u ons gaf. Wij moeten hiernaar handelen, streven, Wil 't in de toekomst niet gaan bergaf, En wat betreft vacantiespreiding Daar kunnen wij zelf niets aan doen, Maar door dit radiopraatje zal zij Het bij de instanties zeker „doen"! Daarom, harde werker Oskamp, Wensen wij u hartelijk toe: Veel succes en stromen gasten, Ons aller hulp en steun en Hoel! Den Hoorn. OME DIRK DIENSTREGELING N.V. TESO. ingaande 15 Mei 1949 Op werkdagen: Van Texel: 5,20, a6,15, 7,45, 9.50 11.45; 14.40; 15.50; 17,45 Van Den Helder: 6,30; aS,30; 10,20; 12,10; 13,00; 16,20; 17,30; 19,30 Op Zon- en Alg. erkende Ohr. Feest dagen: Van Texel: 6,15; 9,30; 11,45; 15,10; 17.50 Van Den Helder: 8,25; 10 30; 1310; 16.4(1; 19,00 De vetgedrukte diensten worden ge varen van 26 Juni t.m. 4 September. a bovendien vanaf 1 April iedere Maandag N; Wij hebben ontvangen een mooie collectie i J GROTE VERRASSINGEN VOOR HET WITTE KRUIS! De heer J. C. Rab heeft tot een prach tige daad van burgerzin besloten: hij heeft. nl. het bestuur van Het Witte Kruis verrast met de mededeling, dat hij al 't materiaal (stenen, cement, e.d.). be nodigd voor de bouw van hst consul ta- tiobureau annex badhuis tegen inkoops prijs zal leveren. Door dit gebaar zullen de bouwkosten belangrijk worden verlaagd. Nu ook alle andere Texelaars en hun vrienden de schouders er onder! (Een oud-Texelaar, thans woonachtig in Zaandam, schreef: „Geachte heer ad ministrateur, stuur mij omgaand 200 loten!") En nog zijn we niet aan het einde van de verrassingen: een plaatsgenote uti Den Bung heeft aangeboden om het con sultatiebureau schoon te houden, een gratis werkster dus! Laten wij deze vrij willigster maar meteen voor vast aan stellen! VRIJSTELLING VAN DIENST. De Burgemeester der gemeerde Texel brengt ter algemene kennis, dat de Minister van Oorlog, d.d. 11 Mei 1949. Afd. A 3 S 2 Bur. 1 Nr. 1350 aan Hen- dril; Reitsma, geboren 10 Maart 1929 le Achtkarspelen, met ingang van 1 Juli 1949 en voor zolang hij in Canada ver blijft, vrijstelling van dienst als gewoon dientsplichtige 'heeft verleend wegens aanwezigheid van een bijzonder geval. Tegen deze uitspraken kan iedere be langhebbende uiterlijk de tiende dag na dagtekening van deze bekendma king in beroep komen. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingediend, moet met redenen om kleed zijn en bij de Burgemeester worden ingediend, ter secretarie dezer gemeen te, Het behoeft niet op gezegeld papier te worden gesteld. De Burgemeester zorgt voor doorzending van het ver zoekschrift aan de Koningin, die op het beroep beslist, na advies van de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Texel, 21 Mei 1949. De burgemeester van Texel, Mr. G. D. REHORST, GESLAAGD. Onze plaatsgenote, mej. Tine Reij Hd„ behaalde te Posterhold (L.) het diploma lerares Landbouwhuishoudsohool. FLINKE BELANGSTELLING. Voor de melkcursussen, die dit jaar >n de „Eendraohtpolder" en de omgeving van Den Burg zullen worden gehouden, bestaat flinke belangstelling, want er hebben zich 12 deelnemers aangemeld. Hun leeftijd varieert van het 16e tot het 18e jaar. Hier is van een gunstig resul taat sprake, daar op deze wijze een kern van goede melkers wordt gevormd, die zich gestaag uitbreidt. WANNEER MOET IK NAAR HET DISTRIBUTIEKANTOOR Bijzondere arbeid. Weikgevers. De naamlijsten moeten worden ingeleverd op 23, 21 of 25 Mei a.s. Naamlijsten, wel ke later aan het loket worden aangebo den kunnen niet direct in behandeling worden genomen. Er is goed nieuws voor de schapen- fokkers, want bij voldoende aangifte is het waarschijnlijk mogelijk een aantal zuiglanuneren van minstens 35 kg. in een der eerstvolgende weken levend af te zetten r.aar het buitenland. Voor dei/o exemplaren zal f 1,16 per kg. worden be taald, verminderd met f 1,voor in enting tegen mond- en klauwzeer. Wolveehouders, die hiervoor interesse hebben kunnen tot uiterlijk Maandag 23 Mei aangifte doen bij dhr J. Roeper Jolizn. of dhr H. J. Keijser Dzn. Dit is goed nieuws, want het betreft de export en van die export moeten wij het hebben, daarop zijn tenslotte aller ogen gericht, liet was dan ook een zeer verheugende mededeling, die de heer Ir. Haverhals dezer dagen deed, toen hij als secr. van de Ned. Wolfedcratie op merkte: „Als de exportplanncn naar die landen, waarmee wij thans in relatie staan, verwezenlijkt worden, heeft Ne derland schapen tekort!" Ir. Haverhals was ten aanzien van die plannen optimistisch gestemd! FILIAAL ,,'T WESTLAND" TE DE KOOG GEOPEND. Dinsdag opent ,,'t Westland" een fili aal in De Koog. Al jaar en dag had de zaak van dhr M. S. Langeveld daar een kiosk, nog voor het M. S. en Zoon was, maar krachtens de nieuwe bepalingen mogen er geen kiosken meer geplaatst worden in De Koog ,,'t Westland" moest 'dus naar andere middelen uitzien, zijn nog viel op het perceel t.o. „Het Witte Huis", dal. voorheen als opslagplaats dienst deed. In de plaats daarvan is nu een geheel aan de eisen des tijds aange paste winkel ingericht met een brede étalage. Er zijn enkele nieuwe apparaten geplaatst, w.o. een aardappelschrapmi- chine, die er 25 kg per minuut door slin gert! Op overzichtelijke stellages zal 't fruit, de groenten en de conserven van Hero worden „ten toon gesteld". Een aardappelsilo zal het werk vergemakke lijken en de bediening bespoedigen. Bjjikens de adv. zal de jeugd na school tijd een verrassing worden bereid, me de ter herdenking van het 20-jarig be staan! FILMNIEUWS. TWEE ZUSJES UIT BOSTON. Op een familiefeestje in Boston in hel begin van deze eeuw, komt het ter spra ke, dat Abigail Shandler in een 2e rangs cabaret te New-York als danseres op treedt. De deftige familie is zeer gecho queerd om Oom Jonathan. Tante Jenni fer en Abigail's zuster besluiten naar New-York op onderzoek uit te gaan. Het bericht van hun komst verontrust Abi gail, die onder een andere naam in het cabaret „De Gouden Haan" optreedt. Zij iweet er echter iets op te vinden en ver telt haar oom, dat zij in een opera „Lo Coq d' Or" optreedt. Oom wil zichzelf overtuigen en hij koopt plaatsen voor de operavoorstelling. Daar krijg je natuurlijk de reppen aan het dansen! De toeschouwers zullen zich dan ook niet vervelen! Mrs. Partington. Evenmin als in „Mrs. Partington", 'n film van een geheel ander genre. Mrs. Partington is de mooie dochter van een cantinebaas. Zij treedt in het huwelijk met de rijke, opzichtige majoor Par tington. Uit hun veelbewogen leven stippen wij aan hun plan om een grooi industrieel rijk te bouwen. De majoor wordt echter gedood als hij een der e?r- ste racewagens inrijdt. Dan komt de ka raktersterkte van de weduwe Parking- ton nog meer naar voren. Zij lenigt nood, waar geleden wordt, oogst waarde ring, maar ook wordt haar leven door wangunstige personen doorkruist, die haar optimisme en vruchtbaar werk eoh- ter niet kunnen dwarsbomen.. Necrlands Nieuws. De Nationale Herdenkingsdag 1949 Prins Bernhard onthult verzetsmonu- ment in Utrecht, Stille tocht naar de Waalsdorpervlakte Eretentoonstelliug van werken van Louis Raemakers in Roermond Proefvaart en overdracht van 5 sahepen voor Polen In Neer- lands bloementuin De Tulpenralleye naar Noorwijk Njord wint het hoofd nummer van de Varsity Verjaardag van Koningin Juliana Parade op het Malieveld in Den Haag. Stadionspel Wie wint de Pot; BaMonoplating en bloemen- defilé op Soestdijk. De wereld van week tot week: Britse Kruiser Amethyst beschoten in Ohina Russische wetenschappelijke expeditie naar Siberië Paasviering :n verschillende landen Koning Farotk opent tentoonstelling in Cairo Muse um vau voorwereldlijke dieren heropend in Frankfort a. M. Premiers van het Britse gemenebest confereren in Londen De actieve burenton, bestrijkende Bin- nenburg, Stenenplaats en Waalderstraat, heeft haar leden boven de 60 jaar per circulaire uitgenodigd tot een rondrit over Texel (De Cocksdorp, De Koog, Den Hoorn, Dennen. De trip gaat per au tobus. Het zal de deelnemera, wier aan tal op 20 wordt geschat aan de traditio nele traetaties niet ontbreken! Voorts zullen Dinsdag besprekingen worden gevoerd in verband met 't feest voor de jeugd, dat bij gunstig weer op Zaterdagmiddag 11 Juni zal worden ge houden. Het programma vermeldt: Kinderen 5-7 jaar: Vlaggetjes steken; blokjesrapen; eierlopen. Kinderen 7-10 jaar: Banlanceerwed- strijd; aanideeidwedstrijd; wasophangen. Kinderen 10-15 jaar Driestenenloop; koekhappen; hindernislopen; spring en gi'ÖP- Voor de kinderspelen worden prijzen uitgeloofd, waartoe iedere maand con tributie wordt betaald. Voorts hoopt de Oranjevereniging be gin Juli, vermoedelijk op 7 Juli, een feest te organiseren. Daarover volgt uit voeriger nieuws. Gaarne wekken wij de andere bure tons (Schildereinde, Wiilhelminalaan-Ju- lianastraat; Gasthuisstraat en Molen straat) op tot dezelfde activiteit, waar 1 ii dergelijke evenementen de eenheid kan worden bevorderd. Overal waar het bestuur van Het Wit te Kruis om medewerking vraagt, wordt deze spontaan gegeven, zowel op Texel als aan de vaste wal. In De Bijenkort' werden in één week tijd door Zuster Harink meer clan 3000 loten geplaatst. Voorwaqr 'geen kleinig heid en wij geloven dat wij niets te veel zeggen als wij haar voor haar verkoop talent een extra pluimpje geven. De verschillende Kruisver. in den lande, die allen een klein aantal loten in depot ontvingen, brengen ons aange name berichten in de vorm van over schrijvingen op de postrekening van on ze penningm. De KLM verklaarde zich bereid te trachten onze tóten te plaatsen op haar passagtbureaux. Van .verschil lende abonné's van de Texelse Crt. kre gen wij verzoeken om tóten toe te zen den. Enkele enthousiaste pensionhou ders kwamen reeds de toegezonden lo ten afrekenen. Op onze vraag hoe ze dat zo snel klaar hadden gekregen, deelden zij mede, iedero gast, die voor dit sei zoen in 't pension besproken had bij wij ze van attentie 'n lot te zenden. Wellicht voor de andere pensionhouders een voor beeld ter navolging. Zo enthousiast wordt er zelfs door de schooljeugd gewerkt, dat wij enkele leer lingen v d. lagere school te Den Hoorn in Den Burg zagen lopen met tóten. Al hoewel dit enthousiasme natuurlijk zeer te prijzen is, verzoeJken wij bij deze aiu de hoofden der scholen om uitsluitend de plaatselijke omgeving te willen be werken. De schooljeugd van Den Burg zal het jachtterrein Den Burg straks ze ker even enthousiast bewerken als Den Hoorn dit thans in haar omgeving doet. Voorts hebben wij alle abonné's van de Texelse Crt. een gestencilde circulaire gezonden om ook hun medewerking te verkrijgen bij het plaatsen van tóten. Wij hopen ook hierover goede berichten te kunnen melden. Ook goed nieuws voor de Kaiser van garage Bonne! De Westerweg is gereed gekomen. Een prachtige weg, waarvan zeker druk gebruik zal worden gemaakt, vooral door de vreemdelingen. Na verloop van tijd krijgt de weg nog een teerlaag. De aannemer de fa. Oom en Zn., uit Avenhorn gaat. volgende week de Duin weg onder handen nemen. Het personeel •verzoekt ons zijn dank te willen over brengen aan de families, die hen spon taan op thee en koffie (en blauwe koek?) vergast hebben. Of die families, die Westerlingen dus, ook blij zijn! Eergisteren was men bezig met het opknappen van de Koogerweg, waarin hier en daar lelijke gaten waren gesla gen. Over (lie Kogerweg zagen we een prachtige auto rijden. „Wat een moord- slee!" riep iemand enthousiast. Wij kun nen ons voorstellen, dat de eigenaar van deze wagen, de garage Bonne, nég en thousiaster is, zomede de Dossagiers, want dit is een zgn. „Kaiser", een Ame rikaanse wagen, zoals er nog geen en kele door een Texelse particulier of au- dere Texelse onderneming in gebruik is. De „Kaiser" heeft zowel in exterieur als interieur het toppunt van elegance en luxe bereikt. Een vorstelijke wagen en naarstig trekken wij in, wat wij van de (afgedankte) landauer hebben ge zegd, want tegen deze Kaiser kan wer kelijk niets op. De kussens achterin heb ben een gezamenlijke breedte van 158 cm. Er kunnen daar dus wel 4 personen plaats vinden. Op het km.-bord zagen wij een 2 staan met twee nullen. Zo'n vaart neem je op Texel niet, maar wie nog op het nip pertje de boot wil halen zal met een ge rust hart, in deze wagen stappen, dynlct ons, temeer daar de Kogerweg (ter ere van de „Kaiser" aller wagens!) van /ij.1 verwondingen aan het herstellen isl ZON, MAAN EN HOOG WATER. - De zon komt 21 Mei op om 4,36; on der om 8,38. Maan: 27 Mei N.M., 4 Juni E.K. Hoog water ter rede van Texel: 21 Mei 3,45 en 4,19; 22 Mei 4,53 en 5,27; 23 Mei 6,01 en 6,32; 24 Mei 6,59 en 7,22; 25 Mei 7,46 en 8,07; 26 Mei S,27 en 8,45; 27 Mei 9,— en 9,19. ZEG HEM HOE HARD EN WEER BARSTIG UW BAARD IS! Technisch Bureau Jan Agter moet toch ook overal verstand van hebber.: het is i ook al gespecialiseerd op het gebied van ontbaarding. „Een zoen van een man zonder snor, .s als een ei zonder zout!" oordeelde eens een maagdekein, maar ondanks dat standpunt heeft de man van deze tijd het aangedurfd met de oude traditie breken: hij grijpt 's morgens het eerst naar zijn scheerapparaat. Dat is een goeie daad èn je huid is dan het soepelst weet u! Op oude plaatjes in ons archief tref fen wij doorgaans nog mannen met ver vaarlijk uitwiekende snorren en wij herinneren ons nog die Texelaar, die altijd aan de puntjes van zijn snor ging draaien als hij iets heel erg belangrijks ging zeggen cn diep wilde gaan naden ken. En als je driftig wordt is je eer ste beweging dan blijkbaar een ruk aan je baardje. Tenminste, dat heeft Biem Lap volgens „Het Vrije Volk" voor ge woonte. (Deze oude sohapenkenner had Maandag de bus gemist en dat stond 'm natuurlijk niks an! Want „tuuss" wacht ten ze met het eten Maar de hardnekkigen uitgezonderd, wil iedere andere man „clean Shaven" voor de dag komen, glad weg en liefst pijnloos, bloedloos en zonder verspilling van zijn kostbare tijd. Hoeveel van die tijd zal er verloren gaan met het ge- doop van watten, het gestryk met blok ken aluin, het wassen van bloedbespatte handdoeken en idem bedruppelde boor den! „die zo gnap uut de was kwamme!" De Phili-Shave, het wonder van Phi lips, heeft een grote ommekeer gebracht; zij is uit den boze, de kweltórq, die ve len door aanwending van een „ouwer- wets" sohrapertje moeten ondergaan. Wie nog aan de practische waarde van die Phili-Shave twijfelt, bezoeke de stand in Hotel Texel, waar genoemde firma Maandag demonstreert. „Neemt, 'n flinke baard mee!" is haar verzoek. P.s. De tweede markt is ook de dag, waarop de jongeman een meisje voor de kermis engageert. Het achterna jagen met een verfkwast is krachtens de poli tieverordening verboden, geen nood, streel haar een moment (voorlopig) met uw gephiiisjeefde wang en Amor legt 't loodje. In het kader van de Jeugdleiderscur- sussen, die door de Protestantse kerken worden gehouden, zal op 21, 22, 28 en 29 Mei liet eerste weekend plaats vinden h da Jeugdherberg; het vangt daar om 2 uur aan. Het programma vermeldt o. a. lezingen, bespreking hulpmiddelen, mor. genwijding en 'n fietstocht langs de vo gels o.l.v. de heer Herman Gerrits. ZONDAGSDIENST DEN BURG Dr. Boswijk BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 13 tot en met 19 Mei 1949. Gelboren: Carolina Elisabeth Maria dv Jothan F<irk Bakker en Maria Anna Commandeur. Ondertrouwd: Gene. Getrouwd: Luitje Huisman cn Neeitje Daalder. Lamhertus J. Weijdt en Klazi- na C. Witte. Overleden: Dirk Eelman, 64 j. echtg van C. Witte. Johannes Keijser, 81 jaar, edhtig. v. Immetje Keijser. Gevonden: een blauiw-rood gebreide •want. PREDIKBEURTEN Zondag 22 Mei 1949. NED. HERV. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. van Boven, collecte voor het w erk van Ds. van Boven De Cocksdorp 10 uur Ds. Dekker De Waal 11 uur Eerw. Heer Termaat. van Oudesohild, Extra collecte kerk voogdij De Koog 19,30 uur Ds. Dekker Extra collecte kerkvoogdij Oosterend half 10 Eerw. Heer Termaat 3 uur Ds. Dekker Oudesohild half 8 Eerw. Heer Termaat Den Hoorn 10 uiir Ds. v. Reijendam GEREF KERK. Parkstraat 36: Den Burg 10 uur Ds. Hartkamp van Den Helder 730 uur dezelfde Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf GEREF. KERK H.V. Oosterend 10 uur LeesdiensL GEREF. KERK (onderh. art. 31 K.O.) Oosterend 9,30 uur Ds. Stam, uit Erme- lo, in D.G. kerk 19,30 idem DOOPSGEZ GEMEENTE. Den Burg 9,50 uur Ds. van Veen Den Hoorn half 8 Ds. van Veen

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2