Fa. Frans Zegel Kz. Dr.W.FJ.v.Waveren Drie Texelse muziekcorpsen verwierven eerste prijs MtJNHflRDTJES 2de Pinksterdag naar De Oranjeboom afwezig tot 8 Juni zelfstandige hulp inschrijving voor beweiding Witte's rogge brood 't beste Wij ontvingen schapen met 2 lammeren Zet clit vet, verzocht de reporter en 'n grote kop er boven! Want dit is groot nieuws: onze muziekcorpsen, hel Texels Fanfarecorps, Excelsior en Vios hebben Donderdag op het coneours allemaal een eerste prijs behaald. En met glans! Tex. Fanfare en Vios gingen naar Andijk (W. Friese Bond van Harmonie- en Fanfare corpsen) en Excelsior naar Krommenie (Xed. Federatie van Chr. Muziekbon den). Vios was het kleinste corps, onte genzeggelijk ook het dapperste. „Wij lieten toch „Vooruitgang is ons stre ven", meende de dirigent, dhr Flokstra, die met zijn Oosterse mannen nog wel meer lauweren zal oogsten! Wjj zijn Donderdagavond om 9 uur te Oudeschild aan boord van de Dokter Wagamaker gestapt om op de terugreis met de dirigenten te praten. Donderdag brrrr wat een weer, en die nachtelijke tocht over de Waddenzee verscherpte nog liet winterse beeld, dat de wereld bood. Iii Den Helder was nog geen kop te zien van de muzikanten. Even Den Helder in, door de Spoorstraat. Weer gauw terug, want ook daar deed alies aan hartje winter denken. Maar toen we weer aan boord kwamen waren de mees te muzikanten al gearriveerd en vulden liun vrolijke stemmen, hun gezang en „troiunpetgeschal" gangen en kajuiten, ja, het was een blijde thuisreis! Allereerst troffen wij dhr Flokstra, di rigent van VIOS en vernamen: VIOS bestaat nu 18 jaar ril ditmaal hebben wij voor het eerst e'en le prijs behaald! Drie jaar geleden werd ik be noemd tot directeur, de eerste keer, dat dit corps onder mijn leiding aan 't con cours deelnam, behaalde het ecu 3e prijs, het jaar daarop een 2e en nu een eerste! liet verplichte nr. heette Oon Anrore, een ouverture van S. P. van Leeuwen. Het was iets zwaarder dan liet vrije ïr. Gouden Herfst, ouverture van A)b. Meyns Wzn. .VIOS was het kleinste corps: wjj speel den niet slechts 17 man terwijl twee van hen de trommels roeiden! Wij zaten met Schellinkhout „Nieuw Leven" in de der de afd. die behaalde met 267 punten een 3e prijs niet 19 leden, wij hadden dus 81 punten meer dan zij! Er waren totaal elf corpsen. Hoe staat liet met de instrumenten, dirigent? „Nou, die laten wel wat te wensen over. Als wij geld genoeg hadden, zou den wij graag wat nieuwe kopen. Aan Den Hoorn zitten ze er beter in!" Hoe ging het overigens? Geen pech? „Wij zelf hebben in de tent geblazen, maar liet weer weid al ongunstiger en toen de 2e afd. gespeeld had werd de feesttent opgezocht en legde de jury daar haar oor te luister. Texels Fan farecorps moest liet eerst in die feest tent (een danstent) blazen". Voor wij afscheid namen en de diri gent zich weer by zijn mannen-in-feest- steniming voegde, vroegen wij: Dus u is tevreden? „En of, vooral met zo'n prachtig aan tal punten, het is een heel verschil of je net met je hakken over de sloot komt, of, zoals wij, glansrijk, dat geeft moed". Hier volgt wat een der juryleden van VIOS dacht: tussen haakjes de cijfers van het vrije nr.: Zuiverheid 9 (9), tem po en rhvtmiek 8 (9), opvating en voor dracht 8 (9), phrasering 8 (7), dynamiek en nuancering 9 (8), techniek en sam;n- spel 8 (8), klankgehalte 9 (9). Totaal resp. 59 (59). Voor de andere juryleden 56 (58) en 57 (59). „Excelsior". Hierna ontmoetten wij dhr Oor Bre mer in geizelsohap van zy'n corpsleden, die ook ai goed geluimd waren. Geen wonder, want ook zij hebben ten bij zonder mooie prestatie geleverd door een le prijs te behalen in de 2e afd. Excelsi or kwam ook uiterlijk netjes voor de dag: liet corps had vorige week keurige uniformpetten ontvangen en ze stonden prachtig, zomerpetten van sneeuwwit lin nen. „Van verschillende zijden vroegen ze ons, waar wij die petten toch vandaan hadden!" lachte de dirigent, met wie we zomaar een vaartvol interview mochten hebben1, een ernstig gesprek, temidden van vreugdig springende jongens (o.w. dhr D. Trap met 40 jaren lang,- dienst!) Eerst btkeken Wij de lijst van een dei- juryleden: Zuiverheid 8 (8); klankgehalte 7 (8): opvatting en tempo 8 (8); voordracht en niiytniiek S (9); dynamiek, (nuancering en phrasering) en techniek 8 (8); samen spel 8 (9). Totaal 47 (50). Het gemiddelde bedroeg 97. Het vrije nr. heette L' Ami- tie van O Filsfils, het verplichte nr. Vlammende Heide van F. Rogester, dat vorig jaar ook floor D.E.K. van Den Hoorn werd gespeeld. Het vrije nr. ligt ons beter dan bet verplichte, dat iets moderner was, aldus de dirigent, Alle leden waren present (22 man). Mezelf ben enige tijd ziek geweest, waardoor de repetities de afgelopen week niet door mij konden worden ge leid. Met paaidemiddelen heeft de dele ter mij weer opgeknapt, zodat wij geluk kig van de partij konden zijn. In de marswedstrijd behaalden wij een 2e prijs, wij hadden op een le gehoopt en gerekend, maar wjj hadden pech, want het regende op zijn hardst toen we afmarcheerden. De trommelklanken kwamen nu niet tot hun recht. Wilde je er toch voldoende geluid uithalen, dan zou je welhaast door de vliezen slaan. Door al die nattigheid kon je het mond stuk ook niet goed stevig tegen de lip pen krijgen. Wij speelden de mars „Aft-anti" van C. J. N. Oori. Aan de mars-wedstrijden namen 6 corpsen deel. Wy verwierven 30 punten, voor de le prijs had je er 32 nodig. Postduif bleef binnen. „Wij hadden Oosterend Donderdag middag meteen opgebeld, maar de post duif was er nog niet!" „Wy hebben haar niet laten vliegen wegens dat slechte weer! Wy speelden met 5 corpsen in de 2e afd. Er waren er uit Alkmaar, Bloemendaal, Zaandam, Texel en Enkhuizen. Nu gaan we een klas hoger, dus naai de le afd. Indertijd hebben wy in de afd. Uitmuntendheid gespeeld. Dat beleefden wij voor de oorlog. Die bloeitijd leek on begrensd. Elf maal heeft Excelsior een le prijs behaald, met de marswedstrijden meegerekend. Na de oorlog moest het van vooraf aan beginnen door verlies van leden en geen voldoende -nstrumen- ten. De instrumenten zijn Üians tamelijk goed, maar daar is alles mee gezegd. Onze 7 leerlingen blazen op -minder goede instrumenten". „Waar blies u?" „In een -grote concertzaal met een prachtig toneel. Er konden meer dan 1200 toeschouwers in. de zaal was prop vol! Ei waren 13 corpsen, Zaterdag ko men er r og 6." Wy hebben dhr Bremer ook hartelijk' gelukgewenst, met dit mooie resultaat en hopen met hem, fiat het corps Excel sior weel- Exc-eisior 'blijft gaan nu! Dhr Bremer heeft alles voor de mu ziek over en onder zijn leiding en on getwijfeld denken wy ook aan de andere dirigenten, de heren Flokstra en Vonk - zal Oosterend nog vele lauweren oog sten. Dhi- Bremer is wel zeer bescheiden want toen wy vroegen hoe lang hij de Oosteren-ders al dirigeert, merkte bij op: „De een zegt, da! het bijna 25 jaar is, de ander zegt dat de 25 jaar er al op zitten. Het draait er blijkbaar om!" Tenslotte deelde dhr Bremer ons nog mede. dat gemengd zangkoor „De Lof- steim" (in de 2e afd. spelend) en het Qhr, Mannenkoor (in de 4e afd. spelend) 15 Juni te Alkmaar aan bet zaragcon- rours hopen deel te nemen van de afd. 'Noordhofland v.d. Bond van Chr. Zang- ver., deel uitmakend van de Kon. Ned. Bond. Dhr Bremer is ook al plm. 25 jaar dirigent van „De Lofstem". Texels Fanfarecorps. Dhr A. Vonk en zyn corps (of beter een deel van zyn corps, want enige nog niet uitgeblazen leden drukten voortdu rend het instrument aan bun lippen om hun vreugde over het behaalde succes "It te galmen!), zy waren natuur lijk ook bereid om een en ander te ver tellen! Ook hier begonnen we eerst met de punten, erg oficieel dus! Zuiverheid 9 (8); tempo en rhytmiek 9 (S); opvatting en voordracht 9 (9); phrasering 8 (7): dy namiek en nuancering 9 (9); techniek en samenspel 9 (9); klankgehalte 9 (8): totaal 1-esp. 62 (58). Dit was de critiek van een der drie juryleden. Totaal 352 punten. Ze hadden er voor een le prijs (waar het om ging!) 336 nodig, dus 16 over. Texels Fanfare was liet enige corps in deze afd., doordat Den Hoorn uitviel. Technisch was het vrije nr. zwaarder dan het verplichte, het verplichte nr. was modernei-, aldus dhr Vonk. Wy waren er met 23 leden, want drie onzer muzikanten moesten verstek la ten gaan. Wij moeten nog eenmaal in de 1e afd. uitkomen en een le prijs behalen om de afd. Uitmuntendheid te bereiken, daar waren wy voor de oorlog trouwens ook. „Zoudt u weer zo hoog komer.?" „Wy hopen het in ieder geval." „Was dit uw hoogste prestatie? Van de andere corpsen wèl ziet u... „Zeker, wjj hebben ook nog nooit zo goed geblazen: in 1947 hadden wy in de 2e afd. met 363 punten een le prys, in '48 in de le afd, een 2e prys met 298 punten". Klaas Vaak. Terwijl de boot haar weg zocht door 't nachtelijk duister, vermaakten de muzi kanten zich opperbest. Er werd over en weer geschertst, nu de spanning was ge weken. Maar niet allemaal naren ze zo klaar wakker: een van de jongsten, een knaap van 13, zat stiekum een uiltje !e knappen met het hoofd op de taf el„We benne d'r!" riep iemand en terstond was hij weer by zyn positieven! Het was Ge rard Vismian, wiens vader en moeder al aan de haven wachtten. „Hy is er pas 'n half jaar by!" vertelde zijn vader, die natuurlijk ook trots was. (De dirigent had verklapt, dat, er een goede kracht in de ze Oudeschilder schuilt. Gerrit Smit1 Jr. beweerde intussen, dat hij de jongste was, ook pas dertien). Snuit Sr. was ook best te spreken, be halve dan tegen de krant, die hem (in 't verslag dan) op een contrabas had laten stryiken in plaats van op de (ware) cello. Hiermede dus vrede getekend, Smit! In beste stemming waren ze de haven uitgevaren, Vios en Texels Fanfare, ze speelden gezamenlijk de mars „Avant" van Cori, en toen Oudeschild 's avonds weer werd bereikt, kweten Van den Berg en Plantings Jr. zicih opnieuw van hun taak! De heren Schrama en Zym, die van 1913 af alle concoursen hebben meege maakt en het corps hielpen groot maken, waren ook nu weer goede krachten en te oordelen naar wat wy zo nit. hun mond opvingen, zullen zij nog heel wat noten de aether insturen vóór de stap naar de bekende wilg wordt gedaan. Het corps bestaat, 67 jaar, van hen, die bij de oprichting toetraden is niemand meer in levenf aldus dhr Schrma, die stellig met weemoedige gedachten in vroeger tijd vertoefde, toen hy de revue liet passeren. Dhr Vonk is 10 jaar dirigent, in de oorlog heeft het corps niets kunnen uit richten en na die periode moest in menig opzicht weer van voorafaan begonnen worden. De dirigent van Excelsior kwam nog even buren (zy zaten vóór, het Texels Fanfare achter), gelukwensen aanbieden en zo meer. Dhr Vonk vroeg nog wat hy van de hogere afd. dacht,Wy zul len ons best blijiven doen, maar of het zo makkelijk zal gaan als vroeger? De jongeren hebben hun middenstandsdiplo ma, hun studie voor vakbekwaamheid en zo voort! De eisen van de jury liggen ook hoger, doordat de corpsen zelf bete re prestaties leveren dan vroeger, aldus dhr Bremer. KORT NIEUWS. Leidse markt, handel vlug! El- wer den Vrijdag 2486 Texelaars aangevoerd en verkocht voor f 30f 41De overige lammeren gingen voor f 28f 38 van de hand. Dat ziet er voor de Texelse markt van overmorgen niet slecht, uit! Morigen gaat fanfarecorps D.E.K. op concours. (Door familieomstandighe den moest het corps Donderdag verstek laten gaan. Veel succes) In hun afd. spelen ook de corpsen van Venhui zen „Door Wilskracht Saamgebraelit" en Lutjebroek „Willen is kunnen". De betrouwbaanheidsrit, uitgeschre ven door motorclub Texel kon wagens (nu wat denkt u, lezer?) inderdaad we gens de regen niet doongaan en is uitge steld tot 2e Pinksterdag, zelfde pro gramma. De toneelclub van de Maria Con gregatie voert morgen in „Casino" op „Zonsopgang", toneelstuk van Joh. van Eekelen. De geslaagde wandelaars ontvan gen ieder een fraaie kaart van Texel, gedecoreerd met groen-zwart lint. Vol gend jaar iedere winnaar een draagme- daille. Plan om voortaan 2e Pinksterdag te promoveren tot Vogelwanideltoeht. De Hoornder schooljeugd heeft vo rige week en deze week zeer geslaagde opvoeringen gegeven van „Bulletje en Bonestaak" en nog meer, waarover onze correspondent wel uitvoeriger zal schrij ven. wekken op bij geestelijke en lichamelijke vermoeidheid en verdrijven alleriei pijnen. INGEZONDEN SPOT NIET MET WATER! M. de R. Met enige reserve heb ik uw recensie betreffende het waterdichte horloge ge lezen. Daargelaten, dat liet lang geen nieuwtje meer is, daar ze al tientallen jaren geleden verkocht werden, moet ik er wel op wijtzen, dat het niet aan te ra den is nodeloos met zo'n horloge in zee te gaan. Van buitenaf zal er geen water in komen, maar door de 3noIle afkoeling begint het zgin. te zweten, waardoor zich in 't binnenweilk waterdeeltjes vormen die nadelig zyn tooi- het fijne mechanis me. hetgeen wy al meer dan eens bij on dervinding hebben gehad. R. BAKKER Kaarten voor de Bonte Avond verkrijg baar a f 1,35, bel. en plaatsbespreken in begrepen bij „De Oranjeboom", Den Burg, tel. 57. Jb. Duinker, tel. 13, Den Hoorn. C. Bonne, tel. 7, De Koog. Th. Reuvers, tel. 16, en D. Barends, tel. 3, De Cocksdorp. J. Dijt, „Wapen van Amsterdam", tel. 1, Oosterend. P. Dekker, tel. 5, Oudeschild. FILM NIEUWS. HAMLET. Daar komt dan eindelijk de film, waarnaar wij al zolang hebben uitge zien: „Hamlet" komt. Het grote werk van Shakespeare. Het grote drama, dat een drama blijft tot het laatste film beeld. Want ook „Hamlet" sterfl. Deze dappere held met zijn zielestryd. Zijn liefde, zyn razernij en zyn wraak, die alle schanddaden wegbrandt. De bewonderaars van Shakespeare 'kennen het verhaal en zullen de film niet graag willen missen. Wie deze gro te schrijver nog niet kennen zullen hem door middel van het witte doek leren liefhebben en waarderen. „Claudius, breeder van Hamlet, de Koning van Denemarken, is het heime lijk eens geworden met Gertrude, de Ko ningin. Hy vergiftigt zyn broeder en grijpt naar de macht. Spoedig daarna trouwt hii Gertrude. Hamlet, de zoon van de vermoorde, zweert op aan drang van de geest van zijn vader, dat hij wraak zal nemen. Hy kan echter niet besluiten Claudius te doden, de omstan digheden dwingen hem later een spion uil de weg te ruimen om zelf geen doods gevaar te lopen en als dit feit is ge pleegd, krijgt het drama spoedig zyn hoogtepunt. De regisseur en ster Lau rence Olivier wist „Hamlet" los te ma ken van het toneel en slaagde er niet al leen in een simpele essentie van het be roemde drama te geven, maar wist bo vendien de mogeiykheiden van de film te benutten om de handeling te verrijken en de sfeer te versterken. Miranda. Dit dol-komisohe blijspel, dat hier in Nederland reeds met veel succes als to neelstuk is opgevoerd, verhaalt de avon turen van een dokter, die gaat vissen en een zeemeermin vangt, haar mee naar huis neemt, maar voor iedereen verborgen weet te houden, dat liet een zeemeermin is. De meest dwaze situaties ontstaan. Een buitengewoon gezellige film met zoals de Engelsen noemen „good clean humour". TESO VERVOERDE 120» PERSONEN. Niettegenstaande het ongunstige weer dat, de Hemelvaartsdag in het water deed vallen, heeft TESO toch nog 1200 personen vervoerd. Voorts 55 auto's en een paar honderd fietsen. De boot van half negen uit Den Hel der had sledhts 80 passagiers, by sen stralende zon zouden het er zeker 1000 zyn geweest, toch walden velen hun plan naar het eiland over Ce steken niet dooi de weergoden in duigen laten vallen en zo arriveerden met het schip van half 11 uit Den Helder o.m. vier gezelschappen en andere „dagjesmensen", die blijkbaar op beter weer durfden te hopen. Maar het bleef misère en de boot van 1 uur uit Den Helder, waarmee on der normale omstandigheden nog velen over de plas plegen Ce gaan, was toen niet bepaald afgeladen. Om 5,45 uur bracht TESO een 500 passagiers terug. S. V. De Zwaluw De nederlaagwedstryd tegen Water vogels 3 is versdhoven tot na Pinkster, omdat het fanfarecorps Zondag naar het concours gaat. Hedenavond vindt een uitvoering plaats van onze ver. Met de Pinksterdagen komen de Stormvogels met 2 elftallen Junioren en 1 adsp. elf tal). S.V.C De Cocksdorp. Morgen speelt het 2e om 3 uur uit te gen De Koog 2. Wie fietsen om 2 uur van Garage Reuvers. Elftal in het kastje. Nu in het kort de belangrijkste punten van de vergadering. Voor de Sportdag kan athletiek getraind worden op de vol gende dagen: heren Dinsdag, dames Donderdag, beiden om 7,30 uur. De nrs. waarop gelopen wordt zyn voor heren: 100, 400 en 1500 m. plus de Zweedse es tafette; voor dames: 80 m. hardlopen en 4x100 m. estafette. Verder hoogspringen voor dames en lieren en indien er nog tijd voor is: verspringen. Klasse-inde ling is 14-18 jaar en 18 jaar en daarbo ven. Het bestuursvoorstel om deze dag leden en donateurs vrij op het terrein te laten werd met overweldigende meerder heid verworpien. Hierop komen wjj na der terug. De uiterlijke datum tot aan melding is vastgesteld op 1 Juni. Daarna worden geen leden meer aangenomen. Opgeven bij O. L. de Kindt en mej. .1 Balhorst. De jaarlijkse bekerwedstrijden worden na de Sportdag gehouden. Het terrein moet enige weken rust hebben daar er vanmiddag de werkzaamheden begin nen. Maandag worden alle leden gewa pend met schop verwacht om 7,30 uur op het terrein. Dus nieanand onttrekke zich daaraan. De handbalclub oefent Maan dag a.s. bij de o.l. school. WANNEER MOET IK NAAR HET DISTRIBUTIEKANTOOR Afhalen rantsoenen Bijzondere arbeid op Woensdag 1 Juni 9-12 uur voor werk gevers A t.m. J.; 1,30-4,00 uur voor- werkgevers K Lm. S. Donderdag 2 Juni 9-12 uur voor werk gevers T t.m. Z.; 1,30-4,00 uur voor werkgevers, die verzuimden dp extra rantsoenen af te halen (mits de naam lijsten vroegtijdig waren ingediend). PREDIKBEURTEN. Zandag 28 Mei 1949. NED. HERV. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. van Reijenidam in Bben Haëzer. Den Hoorn 10 uur Ds. van Boven, Doopdienst De Waal 7,30 uur Ds. Janse De Koog 11 uur Ds. Janse De Cocksdorp 10 uur Ds. Beth Zuid-Eieriand 7,30 uur Ds. Dekker. Oudesc-hild 10.30 uur de Heer Termaat Oosterend hall' tien Ds. Janse, Maand- eolleete voor de kerk/voogdij GEREF. KERK. Parkstraat 36: Den Burg 10 uur Dienst 7,30 mu- Ds. de Wolf Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf GEREF. KERK H.V. Oosterend 10 uur Leesdienst. GEREF. KERK (onderh. art. 31 K.O.) Oosterend 10 en 7,30 uur in D.G. kerk H. Drost, van Nieuw Buinen. DÖOPSGEZ. GEMEENTE. Den Burg 9,50 uur de Heer R. Kuitse ZONDAGSDIENST DEN BURG Dr. Schalkwijk BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 20 tot en met 26 Mei 1949. Geboren: Roelof Johan zv Tiesse W'. Dekker en Abelina Vuursteen. Johan- netta Sophia dv Cornells Roeper en An- tje Koopman. Gerrit zv Herman Ger uits en Johanna Broekman. Ondertrouwd: Helmut Albers en Jan tje A. Groenhof. Getrouwd: Albertus van der Schans en Rienkje Post. Dirk Ven ep Maaike Tjcpkema Overleden: Frederika Boon, 68 jaar, w-cd van M. PlaatSmna Antje Raib, 86 j„ wed van C. Smit Gevonden: zakkaut in étui; drukme ter; lederen motorkap; gryze kinder kous; gele wanten; handschoen; kinder sokje. TEXELAARTJES. Contant f 0.60 Oride: idres te bevr (niet eerder dan 11 uur in boekh.) of inder nr to 10 meer Deurwaarder Pnns houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Petroleum wordt be zorgd over geheel Texel door C. Ellen, Nieuwstr. 7 Tel. 226, Den Burg. J. Zwan hailt dagelijks in nood verkerend of gestorven vee op. Bel op 47 De Koog Doorlopend bereikbaar Dames, laat LIw corsetten vakkundig repareren Ze kun ntn afgegeven woiden bij Dekker, Stenenplaats 5. Af halen Woensdag van 2-5 uur. Mevr. Koger Te k. enige paren goede meisjesschoenen m. 38 39-41 Warmoesstr. 55 Meisje b.z.a. voor verstetnaaien War moesstr. 55 Tc k. jonge hondjes, prima rattenvangers S. Keijser, 't Hoge Spoed te k. een kabinet. Peperstr. 77 Oosterend Te k. rooie, witte en savoije koolptanten Daal- der's Groentenhandel, O'end Aangeb. jonge haantjes, Reds Islands. J. Bakker, Waal- derstr. Te k 2 fokstam- boekzeugen z.g. weidrinkers. Grietjeshoeve, 't Noorden Donderdagavond verloren 2 beenkappen, richting Oude schild N. Dros Pz„ O'end Volop kooiplinten, alle soor ten, Maandag op de markt. Rijk, Gravenstraat 28 Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Zoon en Broertje Albert Reyer Wij noemen hem Alré M M. ROMMEL- Dalmeyer J. F ROMMEL ANNORA Heiloo, Kennemerstraat- rveg 450, Tijdelijk Centr. Ziekenhuis Alkmaar Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Dochter Johanna Trijntje (ANNIE) C. H. BARHORST- Jansen J. A, BARHORST Oosterend, Bosweg 17, 25 Mei 1949 Met vreugde en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van onze Zoon Gerrit H. GERR1TS j. GERRITS-Broekman Den Burg, 25 Mei 1949 Weverstraat 41. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van Zoontje Jurriën Arthur |URR. BEUMKES 'DINI BEUMKES-Schijff Scheveningen, 25 Mei 1949 Tijd. adres Kliniek „De Volharding", Nieuwe Duin weg 24, Scheveningen Met grote vreugde geven wij U kennis van de ge boorte van onze Dochter Cornelia R. VISSER-de Bloois D VISSER Wilhelminalaan 25. Den Burg, Texel, 26 Mei 1949. Jacobus v. d. Star en Hillegonda Plas geven U kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op 10 Juni 1949 v m. II uur te Den Burg, Texel. Postweg E 65, Zd Eierland Wageningseweg E 138 Eierland Receptie: Zondig 5 |uni van 4-6 uur E 138 Zaterdag, 28 Mei hopen Dirk Roeper en Hanna Roeper- van Maldegem hun 25-jarig huwelijk le vieren. p f Een vriend Voor de vele bewijzen van medeleven ons betoond bij het overlijden van onze lieve Man en Vader ALBERT CORNELIS DROS betuigen wij U. mede na mens de wederzijdse Fa milie, onze hartelijke dank. Uit aller naam J. M. C. DROS- v. Bommel Den Burg Texel, Mei 1949 Bij mijn vertrek naar Cana da, aan Familie, Vrienden en Bekenden een hartelijk vaarwel en tot weerziens MARIUS BAKKER, De Waal Oog-, Keel-, Neus- en Oorarts, Den Helder Gevraagd sen in de huishouding bij Dame alleen. Aanbiedingen Mevr. BAKKER-Zuidewind Emmalaan 13, Den Burg Het Gemeentebestuur van Texel stelt open de uitsluitend met schapen, van het ingezaaide zui delijke gedeelte (plm. 3t H.A.) van het vlieg veld. Termijn van beweiding 6 Juni tut 1 Oct. 1949. Inlichtingen bij Gemeente werken. Inschrijvingen met vermelding inschrijvings som vóór 4 Juni a.s, aan de Burgemeester. De Burgemeester, Mr G D. Rehorst VADER BROOD-KOEX-EN BANKETBAKKERIJ WEVERSTRAAT 20 DEN BURG TEl.259 een zeer mooie sortering KINDERKRAAGjES DAMESKRAGEN GARNEERKNOPEN GESPEN VALENCIENNE KANT|ES RUCHES LINNEN KANTEN TREKSLUITINGEN ook deelbaar, tot 60 cm. lang SOUSBRAS in wit en gekleurd CEINTUURS in plastic, leer en suède ELASTIEK TAILLEBAND, boordlint Den Burg - Oudeschild Te koop gevraagd: aanbieding t.m. Miandag. H. KEESOM, Telefoon 8

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2