Sue JB O.L.S. Den Burg wint de wisselbeker, uitgeloofd door de gemeente Texel Prima spelend Oosterend werd nummer twee Brammetje Flapoor en z n vrienden Schip in nood Promotiekansen voor pientere jongens vindt het geluk. Zaterdag jl. kon dan eindelijk de fina le van de söhoolvoetbalwedstrijden ge speeld worden. Veertien dagen geleden was er al een begin mee gemaakt. Ge plaatst hadden zich: o.l.s. Oosterend. o.l.s. Den Burg, Ohr. School Den Burg. o.l.s. De Koog. Töen wonnen Oosterend en Den Burg in de voorronde en er weid begonnen met de wedstrijd om de 3e en 4e plaats tussen de Ohr. School en De Koog. We gens de hevige regen moest de weu- strijd echter met de rust worden g •- staakt. Nu kregen we dan de tweede helft van deize wedstrijd. Het zat vrij rustig voor de Ohr. School, want ze stonden al met 1-0 voor en ze hadden de wind mee. De jongens van De Koog komt een woord van lof toe voor de wijze, waarop ze hun laatste kans hebben verdedigd. Mat het schoolreisje nog in de benen draai den ze er een prima partij uit, maar het bleef 1-0. Dat het in de" Oup Finale tussen Oos terend en Den Burg niet aan spanning zou ontbreken stond al bij voorbaat vast. Oosterend had zich in zijn afdeling onbetwist de sterkste getoond, terwijl Den Burg in de voorwedstrijden wat te gengevallen was. Den Burg wint de toss en kiest eerst voor de wind te spelen. Het was voor hen dus meteen: er op of er onder. Eerst houdt Oosterend dapper stand, maar na 10 min. weet Leen Heer schop uit een corner te doelpunten. Even later een daverend sohot van .Toop tegeii de lat. Vlak voor de rust maakt Krijn er met. een technische boogba! 2-0 van. Na do rust kan Oosterend nu voor BUITENLANDER WINKELDE OP TEXEL. Klant (in de winkel op de Stenen plaats: kunt u mij helpen aan (volgd j de naam van het artikel). Antwoord van de winkelierster: „Nee, dat verkopen wij nog niet, daarvoor moet u op de zwarte markt zijn!" Klant: De „Zwarte Markt?" Nooit van gehoord, wel van de „Groene Plaats". REOENSIE. „DE WANDELAAR". Ook het laatste nr. van „De Wande laar" zal de liefhebher van bloem en plant, folklore en zo meer sterk boeien door zijn uitstekende bijdragen „Gen zwerftocht met Jae. Gazenbeek rondom een Neder-Veluws dorp", Taco Water man trekt met ons in Mei naar 'n boe rensloot, J. Ouwersloot Jr. vertelt ons op populaire wijze hoe de Zuiderzee ontstond, J. Boerstra vervolgt zijn cur sus „Sterrenhemel", Van A tot. Z de ou de Wandelaar. de wind spelend, niet goed in zijn spel komen. Hun gevaarlijke midvoor wordt nauwlettend bewaakt en Kees maakt geen fouten. Het blijft 2-0 en daarmee gaat de beker weer terug naar de Meuwstraat. Het eindresultaat is dus: Texeiv ?e'è|BlUg Wsselbeker gemeente Bovs Oh °°slerend (medaille Tex. Z? J.lr- ^hool Den Burg til speldjes S.V. Texel); 4 ols n? (Diploma KNVÏB). Koog WIE WIL NAAR BRUSSEL? steden Zomerzegels en de Niwin ™n,™ daartoe in de gelegenheid. Zend aan de Directeur van het Post kantoor te Doorn een briefkaart, waar tenli?6 n0rmale porto 'an 6 an nt een extra frankeerwaarde "x 11 ^roerzegels is geplakt Sdhrjjf op die briefkaart het aantai kaarten, dat naar uw mening tot 1 Juli a s. zal binnenkomen. Voor diegenen, die het juiste aantal iaden of dit het dichtst benaderen zui len drie fraaie prezen ter besehikkin" worden gesteld. By meerdere goede op lossingen beslist het lot. U moogt zo- leel oplossingen inzenden als u w>lt nuts 11 de kaarten met minstens 25 cent beplakt eerWaai^e aat! Zomer/egels De opbrengst komt ten goede aan het zeilden van Niwin Rimboelusten naai de buitenposten in Indonesië en aan de sociale en culturele doeleinden (o.a, tu berculose- en nheumatiekbestriidin") waarvoor 't Comité Zomenzegels werkt. De drie fraaie prijzen zijn: 1. Een reis per trein voor 2 personen naar Brussel met zakgeld; 2. Een rei.-, vanuit uw woonplaats naar Amsterdam met bezoek aan de tentoonstelling „Jeugd van Nederland" (19 Atig. toi 18 Sept.); 3. Een hele vette braadkip! COLORADO-KEVER BEDREIGT KUST VAN NOORD-HOLLAND. Van steeds meer plaatsen aan de N.- Lollandso kust komen berichten binnen over het vinden van de beruchte colora- do-kever. Een vondst van omstreeks 100 kevers wordt gemeld uit Egmond. Kin deren van de vacantiekolonie en school kinderen verzamelden zich aan 't strand om gezamenlijk de dreigende invasie te keren. Aan het strand tussen Callants- oog en Huisduinen zijn enkele honder den coloradokevers aangespoeld. Politie en vrijwilligers zijn terstond met 't zoo ken begonnen. Mocht de stroom aan houden, dan zal de schooljeugd worden ingezet. Langs de hele kust is men nu gereed zo nodig onmiddellijk in te 'mi- pen. 0 v door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) 53. Rikketikketik-bom! De tafel kwam met zo'n geweldige smak op het trottoir terecht, dal alle vier de poten tegelijk dwars door het tafelblad heensohoicn! Gelukkig werd door dit laatste de schok voor Tom wat gebroken; hij sprong dan ook alleen maar een halve meier om hoog 0111 daarna met een bons weer op de tafel terug te vallen. 54. On het horen van de hevige -lag en het gezicht van de vluchtende man nen kwam een politie-agent aanhollen. Daar hij Tom niet verstond, en hy niet begreep, wat die rare snoeshaan op die tafel te maken had, vond hij er niets anders op, dan Tom maar mee te nemen naar het politiebureau. „GEEF HEM WEER EEN KANS". ZATERDAG 18 JUNI 1949! Dat is een bealngrijke datum, want dan wordt de Nationale Reclasserings- dag gehouden. Wat is die Nationale Reclasserings- dag, die in de loop der jaren een tradi tie is geworden? „Een landelijke collec te" zegt men. Inderdaad, een collecte, die dit gemeen heeft met alle andere collecten: dat gestreefd wordt naar een zo goed mogelijk resultaat. Maar niet alleen een collecte. Het is de dag, waarop de reclassering die ge woonlijk haar werk onopvallend en be scheiden doet, aan de weg timmert, d' dag. waarop de reclassering appelleert aan het beste wat. in ons is: een broeder of zuster te zijn voor de medemensen en dat niet om gewin of ander eigenbelang, maar alleen uit het besef dat hij, die on der zoveel gunstiger omstandigheden staande is gebleven, hem die door welke oorzaak dan ook „gevallen" is móét hel pen. „Het is niet hetzelfde alleen te zy'n en op zichzelf aangewezen of dat er iemand naast u staat, die zich om u be kommert. In deze enkele woorden ligt de reclasseringsgedadhte. schreef dr. N. Muller onlangs. De reclassering heeft vele taken. Eén daarvan is het toezicht na het ontslag uit de gevangenis. Wat zou alle gevan genishervorming, de sociale verzorging incluis, baten, indien zij, die daarvoor in aanmerking komen, niet na hun ont- slag opgevangen zouden worden, indien hun niet enige leiding kon worden gege ven, opdat zij de kans krijgen weer als gewoon burger te leven? De Ned reclassering is gedifferenti eerd naar levens- en wereldbeschouwing ten dele ook naar de aard van de de'in- quenfie, ton dele is er zelfs een, geogra fische differentiatie. Maar het beroep wordt gezamenlijk gedaan, het doel is gelijk. Het staat vermeld op de affiche van dit jaar: „Geef hem weer een kans". Bijdragen kunnen ook worden gestort op postrekening 160150 ten name van Nationale Reclasseringsdag te 's-Gra- venhage. DE REDDINGBOOT GAAT UIT! De Noord- en Zuid-Hollandse Red ding Maatschappij is 11 Nov. 1834 opge richt en sedert dien uitsluitend met vrij willige bijdragen in stand gehouden. Zij zorgt voor uitstekende redding middelen op 24 reddingstations langs de Nederlandse kust van Loosduinen tot Rottumeroog; haar vloot bestaat uit 24 motorreddingboten, 5 roeireddingboten en 3 roeireddingvletten. Zij onderhoudt de bekwaamheid in t gebruik dier reddingmiddelen door he: regelmatig houden van oefeningen. Zij betaalt ruime vergoedingen voor tijd verzuim wegens het deelnemen aan oe feningen en premies wegens 't deelne men aan reddingtoehten. Zij zorgt voor de nagelaten betrekkingen van hen, die bij het reddingswerk zijn omgekomen en verleent pensioenen of gratificaties aan oud-redders. Sedert de oprichting der N55HRM werden tot 1 Jan. 1949 7235 schipbreu kelingen met hare middelen gered. Voor de uitoefening van haar taak is jaarlijks f300,000 nodig. Steunt dc Noord- en Z.-Hoilandse Red ding Maatschappij, kantoor Herengracht 545, Amsterdam C., tel. 38397. Postgiro 2(1383. Gemeente Giro N 289. Minimum contributie f 3,per jaar. Ook giften ineens zijn zeer welkom. Al le contribuanten ontvangen geregeld het orgaan „De Reddingboot", dat 2 maal per jaar verschijnt en het zgn. Redding- hooidag-Kalendertje. Indien u reeds behoort tot de redders aan de wal, die ons werk mogelijk ma ken, wekt dan anderen op uw voorbeeld te volgen! Het e.v. nummer van „De Redding boot" verschijnt eind Oct, 1949 ter ge legenheid van het 125-jarig hestaan der NZHiRM; het kalendertje omstreeks Kerstmis. In talrijke toespraken, perartikelen, e.d. is de laatste jaren herhaaldelijk be toogd, dat, teneinde de sterke aanwas van onze bevolking in de komende, jaren te kunnen opnemen, meer personen in de industrieën een bestaansmogelijk heid zullen moeten vinden. Ouders, die hun jongens in de toe komst een redelijke bestaansmogelijk heid willen waarborgen, wordt aangera den, ernstig de keuze van een technisch beroep te overwegen. Men kan er zeker van zijn dat voor pientere jongens hier meerdere wegen openstaan en allerlei promotiekansen op velerlei gebied zijn weggelegd., De leiding der Ambachtsschool voor Den Helder en Omstreken is zich er we! van bewust, dat zij in dit opzicht mede 'n belangrijke taak heeft. Teneinde aan de voortdurend stijgen de vraag naar jonge arbeidskrachten te kunnen voldoen, wil zij de mogelijkheid scheppen om een toenemepd aantal jon gens de eerste beginselen van door hen gekozen beroepen hij te brengen. Het is bekend, dat 't Ambachtsschool bestuur momenteel nog te kampen heeft met grot.e moeilijkheden wat de huis vesting betreft, doch ondanks deze moeilijkheden zal toch getracht worden, zo mogelijk alle gegadigden te plaatsen. Zien ouders zich voor de noodzaak ge plaatst hun zoon behulpzaam te ziin bij het kiezen van een vak, dan zullen zij zich voor een belangrijk gedeelte moe ten laten leiden door de overweging, welk beroep naderhand de beste be staansmogelijkheid biedt. In dit verband wordt, de aandacht er nog op gevestigd, dat aan de Ambachts school de aangifte voor sommige vakken te groot en daar tegenover die voor an dere te gering is. Met name scheepmakers, schilders en meubelmakers zullen in de toekomst in Den Helder en omgeving veel meer ge plaatst kunnen worden dan de Am bachtsschool aflevert. Dit moge voor belanghebbenden een vingerwijzing zijn, om vooral de vakken scheepmaken, schilderen (huis- en deco ratie) en meubehna'ken niet te vergeten. Hoewel het nieuwe AmbachtssChoolge- bouw in Den Helder ook voor de komen de cursus niet ter beschikking zal zijn, zal toch zoals reeds gezegd, getracht worden, zo min mogelijk leerlingen af te wijzen. Daartoe zal nog 'n noodlokaal ingericht worden voor praotijk scheepmaken en bovendien ligt het in de bedoeling om te proberen de beschikking over nog een extra theorielokaal te krijgen. Op die wijze hoopt de schoolleiding aan alle aanvragen om toelating te kun nen voldoen. De Directeur: G G. ter Meer. KON. VERENIGING „HET NED. TREKPAARD". Uitslag van de Stamboek- en prc- mlckeuring gehouden Zaterdag 11 Juni 1949 te Eierland. Stamboeückeuring: Aangeboden 5 drie jarige welke allen werden opgenomen in liet keurstamboek. Premiekeuring: Merrieveulens: Ida, eig. J. C. Rab, f5; 1-jarige: 1. Marva, eig. P.. Dros Bzn.. f 10; 2. Trees van Burst, eig. J. C. Wit te f 7,50; 3. Béa van Sir Robert, eig. M Witte Jzn. 15,—. 2-jarige: 1. Floralie v. Dee, eig. J. C. Rab f 15; 2. Nora, eig. Gebr. de Wolf f 10; 3. Ljda, eig. P. Dros Bzn. f7,60; 4. 'l ine, eig. J. C. Rab f 7,50. Driejarige: 1. Emma, eig. Gebrs. de Wolf f 15; 2. Ella, eig. S. van Egmond f 15; 3. Kora, eig. P. Dros Bzn. f 12,50; 4. Katja, eig. P. Dros Bzn. f 10; 5. Paula eig. J. C Rab f 10, 4-7-jarige: 1. Oda d' Amice, eig. P. Dros Bzn. f 30; 2. Iréne v. Duinoord, eig. P. de Ridder f 20; 3. Béatrix vDuinoord eig. P. dc Ridder f10, 8 jaar en ouder: 1. Bertha, eig. Gebr. de Wolf f 16; 2. Flora van de Lente, eig. P. de Ridder f 10; 3. Nelly, eig. Gebr. de Wolf f 10; 4. Meta van Burst, eig. Gebr. Witte f 7,50. INGEZONDEN. Ondergetekende, D. Koorn, Heiloo, v. Catsstraat 17, vraagt beleefd ever uw aandacht in verband met een ingezonden stukje in uw blad van Woensdag 1 Juni 1949. Als aanwezige op die gezellige brui loft erger ik me aan dit stukje van J. Halsema. Neemt de T. Courant dergelijke stukjes zonder meer op? Is het niet beter vóór de plaatsing even te gaan infor meren? Nu hot stukje zoals het is opgenomen: le. De Texelse gewoonte 0111 even te gaan skiunen (Texels dialect) is m.i. ten ongepaste gewoonte, althans wanneer dat de bedoeling heeft 0111 binnen te ko men. Ieder geval moet natuurlijk op zichzelf worden beoordeeld, maar in een klein huis waar het op zo'n avond prop vol is met familie en bekenden, kan men niet iedereen binnehalen. 2. Twee buurjongens hadden de vlag gezet en om half 10 weer ingehaald. M.i. is het zetten en halen van die vlag een attentie van de jongens uit de buurt, die gerespecteerd kan worden, voor hun huldeblijk. Verdere bedoelingen mogen daar niet achter zitten, anders is het geen hulde blijk meer. 3. De skumers waren wel gezien, maar niet binnen gelaten. M.i. is liet overbodig om skumers bin nen te laten (liet woord skumers zegt ai genoeg), wat ook voor vlagzetters het ge val is, die als regel een stille huldeblijk brengen. Nu dit geval. le. De vlagzetters, die deze ook weer weghaalden, zijn wel binnen geweest er. zelfs gebleven tot het einde van deze bruiloft, terwijl het niet bekend is, dat er meer vlagzetters waren. Korte tijd nadat deze tiwee gezellige jongens binnen waren, begon de vreug de pas goed, want toen gingen de skumers op de ramen bonken, wat regel matig doorging tot een soort bombarde ment. Hierna zijn ze misschien wegge stuurd, wat mjj niet bekend is, doch toen begon de ellende. De skumers gingen vrij zeker vanaf de weg met handenvol grint of zo iets op de ruiten gooien. Dat werd zo erg, dat algemeen werd gevreesd dat de ruiten er aan zouden gaan. Dit deden ze vrij zeker met de fiets bij zich (daar zijn hot sku mers en helden voor), dus toen uitein delijk 3 personen naar buiten gingen (waaronder ik zelf) hebben ze de plaat gepoetst en was de ergerlijke plagerij voorbij. De twee vlagzetters (wiens namen ;k niet ken) en de lnilp op die avond, kun nen dit bevestigen, en volgens de laat ste hebben zich op die avond geen an dere personen netjes aan de deur ge meld, dus konden ook niet worden bin nengelaten en skumers laat men mch niet binnen! Wjj hebben dit ooggetuigeverslag met genoegen geplaaist en zeker ook tol ge noegen van de lezers, die van folklore houden, maar zich zullen keren legen excessen als hierboven geschetst. De schrijver, die terecht hoog op de toren is geklommen, heeft ons nog verzocht, zelf naar het terrein van de onmin (wc-Ike geheel los van bet hruids- paar staat gelukkig) te gaan, om deze zaak te onderzoeken. Na lezing van liet bovenstaande leek ons dit overbodig cn zijn de lezers thans volledig op de hoog te en kunnen zij hun oordeel uitspre ken, ieder voor zidh! Red. TEXELSE MARKT. Den Burg, 13 Juni 1949. Aangevoerd: 1590 lammeren f29-f37; 9 koeien f52ö-f7E0. 38 biggen f46-f75. Voor de levering 9 koeien, 8 n. kalveren WIJZIGING GEWICHTSGRENS VOOR BIGGEN. Hel Bedrijfschap voor Vee en Vlees heeft de zgn. gewichtsgrens voor biggen voor het. gehele land vastgesteld op 50 kg. levend gewicht. DIENSTREGELING N.V. TESO. Op werkdagen: Van Texel: 5,20; Ma6,16; 7,46; 1145; 14,40; 17,45. Van Den Helder: 6,30: Ma8,30; 10,20; 13,00; 10,20; 19,30. Op Zon- en Alg. erkende Chr. Feest dagen: Van Texel: 6,15; 9,30; 11,45; 17.50. Van Den Helder: 8,25; 10,30; 13,10; 19,00 I 57.) Ik zou graag willen weten, w'e het geschilderd heeft, zei Sue en ze voegde er als een volleerd diplomate aan toe: Het maakt een schilderij zoveel e - interessanter als ge weet wie het geschilderd heeft Edward was het daarmee volkomen eens. Wat hein betrof, hij vond 'n schil derij hoegenaamd niet interessant als de maker er van onbekend was. De naam was alles. Zou uw Hollandse agent het mis schien weten? vroeg Sue. -- U zou hem kunnen schrijven, op perde Edward, die zijn kans schoon zag 0111 een taak op miss Pringle af te wen telen, welke hij anders zelf zou moeten vervullen. U zou hem kunnen schrij ven en het hem vragen. Zijn naam is P. Ruyl. Wil ik u zijn adres geven? Dit was precies waarop Sue had ge hoopt; maar ze verborg haar voldoening goed. Zii solireef het adres nauwkeurig op en ging toen terug naar de vogeltjes. Ik zal 't maar meteen meenemen, zei ze Edward keek ontsteld op. Hij verklaar de, dat het daar nog drie weken moest blijven hangen dat was toch niet zo lang, wel? Miss Pringle behoefde hele maal niet bang te zijn, dat het in die tussentijd misschien by vergissing ver kocht zou worden want hy zou er dude- lyk het kaartje met „verkocht" op vast maken. Hy liet haar het doosje met de kaartjes zien. O, maar ik wil het dadelijk heb ben, zei Sue. Wilt ge mr. Hedle.v niet even roepen? Edward zuchtte. Hij vreesde, dat mr. Hedley het schil derijtje van de wand zou nemen en het aan miss Pringle zou meegeven, want miss Pringle was de nicht van een ba ronet en dientengevolge moest aan al haar grillen tegemoet gekomen worden. Dat betekende, dat er een ander modern schilderij gezocht moest worden op zol der, 0111 het op de plaats van de vogel tjes te hangen cn Edward had zyn maag vol van die stoffige zolder. Hy had helaas gelijk, want toen hy aan mr. Hedley miss Pringle's wens ken baar maakte 0111 haar schilderijtje direct mee naar huis te nemen, breidde dpze zyn handen uit, haalde zijn schouders op en glimlachte. Die daines! Die dames! riep hij, met een komisch wanhopige blik naar de ge zichten kijkend van het groepje bezoe kers, dat om hem heen stond, O, die dames! Wij moeten miss Pringle ter wille zyn, Edward. Neem het stukje van de wand en zie dat miss Pringle een taxi krijgt, om naar huis te gaan. Pas toen Sue in de taxi zat en al bijna thuis was, 'herinnerde zij zich met schrik de sherry-instuif van mrs. Leon Hun- ter. Ze aarzelde, keek naar haar kostba re schat, die naast haar op de bank 'ag en zei: Och, er zullen heel wat mensen zijnMij zal ze zeker niet missen. Sue ging regelrecht naar haar kamer tje en hing het nieuwe schilderijtje op de plaats van de „Dame in 't Wit". Ze ging 'n paar stappen achteruit en bekeek het en hoe meer ze er naar keek, hoe mooier ze liet vond en hoe ze kerder ze werd, dat Darnay het geschil derd had. De vogeltjes waren precies dc vogeltjes van Tag-molen en de tak was precies die ene tak van de oude appel boom, vlak by het keukenraam. Ze ke ken zo sdherp en nieuwsgierig met hun kleine ronde ogen, net of ze kruimels van Sue verwachtten vooral het rood borstje en, ja, dat was Sue's speciale vriend geweest op Tag-molen. Ze stond nog te kijken, toen tante Bei- la de kamer binnenkwam met haar ar men vol linnengoed. Sue, zei ze, da's allemaal stuk. We moeten het herstellen Hemel, wat iss°r met je gebeurd? onderbrak ze zich ze'.f, verbaasd, want Sue's wangen waren rose en haar ogen straalden van opwinding. Gebeurd? zei Sue. Er is heel wat gebeurd, tante Bella. Ge zult het niet geloven! Ik heb een schilderij gekocht daar hangt het maar ik heb geen geld om het te betalen. Ge krijgt het van mij cadeau, m'n hunje, zei tante Bella prompt. Dat schil derij moest wel een grole waarde heb ben, als 't Sue zó in haar voordeel kon veranderen. Maak oe geen zorg, deern tje, want ik geef 't oe grage. Hoeveul kost het? Zeventien pond. nee guineas maar ik kan zelf de sihilüngs wel beta len, zei Sue. Sue lachte. Het is honderd pond waard, zei ze. Dat wil zeggen, ik zou er honderd voor kunnen krijgen a'k het wilde verkopen. Vanmiddag heeft iemand me nog hon derd pond geboden voor de „Dame in 't Wit". Honderd pond voor dat olijke dings, ke? zei tante Bella. Sue antwoordde niet op tante's ver baasde uitroep. Ze had haar grote valies uit de kasi gehaald, legde het open op 't divanbed en begon in te pakken. Wat gade in 's hemelsnaam begin nen? riep haar tante. Ik ga op reis. Ik moet. Ik weet, dat 't. oe slecht schikt da'k wegga, tante maar ik kan niet anders. Sue gade naar Bedford terug? Er is geen trein veur. Ik ga naar Amsterdam. Miss Bulloch keek haar niCht ontsteld aan. Amsterdam? riep ze. Sue is 't mr. Darnay of wat. Ik weet nog niets, zei Sue. Ik weet niet waar hij is. Ik weet zelfs niet of hij het wel is, adde 't. me vraagt. Lieve hemel! .Maar toch zij ik er zeker van. Zoude niet een tiksken duidelijker kunnen zijn, keind? vroeg tante Bella, niet zonder ironie. Da zou "k wel kunnen, a'k niet zo opgewonden wasi riep Sue en opeens wierp ze een arm vol ondergoed op het bed en lachte en sloeg haar armen om tante Bella's hals het was een onge kende demonstratie van gevoel voor een stugge Sdhotse jongedame. Lieve tante Bella wat doe'k oe toch voor last en moeite aan! Agge niet de liefste mens op de wereld was, zoudt ge me de deur uitgooien. Luister nu ik zal proberen het duidelijk te zeggen: Ui zij voor mezelf zeker, dat mr. Darr.ay die vogeltjes geschilderd heeft vast en zeiker maar zyn naam staat er niet onder, ziede. Hoe kunde het dan weten? Door de tak en de vogeltjes. Miss Bulloch gaf het op. Agge het zelf zegt, zei ze op wanhopige toon. Maar Sue ge wilt toch niet naar de man op zoek gaan? 't Is niet, zoals 't be hoort, dagge half Bui-opa gaat afreizen om hem te vinden. Is 't niet beter, dagge 't mr. Hedley zegt? Er zyn twee redenen, antwoordde Sue ernstig. De ene is, dat mr. Darnay wel niet zal willen, dat de mensen we ten, waar hij is. En de andere, dat mr. Hedle.v my wel niet zal geloven. Maar Sue Begrijpt het niet? riep Sue. A'k 't mr. Hedley vertel, dan gelooft ie me en gaat zelf op zoek naar mr. Darnay. Of hy gelooft me niet en dan doet ie niets. Het heeft heel geen zin om het mr. Hed ley te zeggen. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4