Sue Texelaars in den vreemde A. Medema, alias Blandaris, Indonesisch- Oosterender, poetst zijn tanden met thee Oosterend op reis vindt het geluk. S Brammetje Flapoor en z n vrienden PRACHTIGE SOUVENIRS VAN TEXEL. Wy wezen al eens meer op hei feit, dat bepaalde landen en streken hun ei gen producten en reclamemiddelen be zitten. Wjj suggereerden toen de pro ductie van speciale, luxe schapenkaas jes. Wie een blik heeft' geworpen in de étalage van de fa. Fr. Zegel te Den Bung vindt daar alleraardigste speel- goedlanrmetjes, aapjes, enz., originele Texelse souvenirs. „Uitsluitend vervaar digd van Texelse lammerenvellen!" ai- dus bericht ons dhr J. Zvan, die terecht trots mag zijn op het resultaat: ze zijn onverwoestbaar.! TEXEL-PROPAGANDA. In „Sportweek-Journaal", dat gratis huis-aan-huis in de gehele kop van N - Holland wordt verspreid (ter gelegen heid van de Sportweek te Den Helder, gehouden naar aanleiding van het 10-j. bestaan van „Comité O en O") schreef J. de Waal op verzoek van de VVV een enthousiast artikel over Texel. „REUZE GENOTEN". „Wy hebben reuze genoten", aidus vertolkten de 8fi Assendelft.se en Krom me nisdheleden van de Bond van Plat telandsvrouwen hun dank aan de Texel se zustor-gidsen, die hen dezer dagen .11 drie bussen over Texel had'den geleid, o.iii. naar Fonteinsnol, Slufter en Vuur toren. PADVINDERS, OPGELET! Met de padvinderij is te Oosterend weer een begin gemaakt. De padvin- dersgroep wordt geleid door dhr Kals- beek v. Zanten en de Welpen door mej. Verhoef!'. By de eerste groep behoren alle flinke jongens, die de leeftijd van li jaar hebben bereikt. Bij de Welpen be horen alle jongens van 8 jaar en onder. Let dus op de aankondigingen ;n de Hoekstraat. De eerste reis van de Reisver. „Gas terend", «elke Dinsdag 14 Juni onder ideale weersomstandigheden plaats vond is een groot succes geworden. Met de eerste boot vertrok het gezelschap in 2 Teso-bussen naar Rhenen. Door de goe de zorgen van het bestuur waren kaar ten uitgereikt waarop alle gegevens stonden vermeld, zodat ieder reeds da gen van te voren op de hoogte gebraoht was. Door deze maatregel werd gedrang by de bussen en gevraag vermeden. Ondanks het vroege uur was de goe de stemming direct aanwezig en via Oallantsoog en Petten werd de reis be gonnen. Het natuurschoon bij Schooii en Bergen trok veler belangstelling lil Amsterdam wekte het rustige rijden der chauffeurs Bruin en Kok (die deze dag blijk gaven hun vak goed te verstaan) veler bewondering. Voortekenen? Bij de verdere rit naar Utrecht werd tot verbazing der 2e bus een ooievaar gesignaleerd, die steeds maar boven de le bus (waarin de ouderen van het ge zelschap zaten) vloog. Nog steeds is niet opgelost, welke bedoeling deze vogel hiermee had. Even na 10 uui werd het einddoel, de Grebbeberg en in het bij zonder Ouwehands Dierenpark, dat deze dag ons tehuis zou zijn, bereikt. Nauw- - lijks waren we hier aangekomen, of de koffie werd geserveerd. Na de koff'e weid het park bezichtigd. Het was op merkelijk, dat dit, na tweemaal grondig verwoest te zijn geweest, alweer zoveel dieren -herbergde. Voor sommigen was dit de eerste keer, dat men tegenover wilde dieren kwam te staan. Het aquarium en insectarium werd door velen meerdere malen met een be zoek vereerd, hetgeen niet onbegrijpelijk was, daar dit zeer interessant is. „Hall Maart vertrok het troepentrans portschip „Zuiderkruis" naar Indonesië, rnet aan boord het 426e Bataljon Infan terie. Na aankomst werd het bataljon di rect ingezet, in de residentie Djokja, waar de OVW-ers nodig afgelost, moes ten worden. By dit bataljon dienden vijf geboren Texelaars. Texel Is hier ver tegenwoordigd bij de infanterie, zivare mortieren, carriers en zelfs bij de in lichtingendienst", aldus begint de brief, die wij zojuist uit Indonesië ontvingen van A. Medema, geboren en getogen in Oosterend, die aanbiedt om nu en dan iets te schrijven over het „soldatenle ven" in Indonesië. „Het soldatenleven is zo vol van be levenissen, zo vervolgt by, dat het 111 ij weinig moeite zal kosten om regelmatig iets voor de „Texelaar" te schrijven". Hierby een stukje ter inleiding." Het spreekt vanzelf, datwij Medema ommegaand hebben verzekerd, dat wij zijn bijdragen met belangstelling lege- moet zien! Hier geven wij de pen aan de oud- Texelaar Medema: Ten Westen van het veelbesproken Djokja, omringd door vruohübar? sa- wahs en uitgestrekt kampongs, ligt Pe des. De sporen van de langdurige on lusten zijn bok hier, evenals op zo veel plaatsen van het mooie Java, duidelijk te zien. De enkele stenen huizen, die hier stonden, zijn ruïnes geworden en wilde planten groeien op de plaa'sen, waar eens goed onderhouden tuinen la gen. Op èen tjot, dat is een lage berg, staan vier grote groene legertenten. Pedes is een buitenpost. Eerst lagen er de O.V. W.-ers, nu ligt er een dienstplichtig pe- leton infanterie. De jongens waren nog maar twee dagen op Java, toen ze van uit Semarang naar deze post gebraoht werden. Tijd om eerst een maand té ac climatiseren was er niet, want de OVW- ers moesten nodig afgelost worden. Geen wonder, dat de jongens eerst v at 'huiverig waren en overal peloppers meenden te zien. Nu, na ruim 'n maand, a inden ze, dat ihet leven op een buiten post reusachtig meevalt. Natuurlijk moesten zc aan veel dingen wennen. Wassen gebeurt in de snelstromende kali. Tanden poetsen ze met thee en tweemaal per dag eten ze rijst, die ze nog steeds leleker vinden. Het voornaamste is, dat er een uit stekende stemming onder de jongens heerst en daardoor is de dienst prettig. Tweemaal per dag loipen ze patrouille langs de weg. waarover het coirvooi van Djokja naar de buitenposten rijdt, om overvallen op dit convooi te voorkomen. Andere jongens zoeken de weg af naar 57 Aangezien het hem daarbinnen in de huizen niets beviel, besloot Bram, maar een tociht over de daken te maken Hij klom en sprong van het ene dak op het andere, tot hij, op een der daken, tot onuitsprekelijke vreugde Menelik out- dekte, die daar na de schietpartij van de bakker al die tijd had rondgezworven. „Hoera! Hoera!" riepen ze beiden als om strijd. 59.) Het meisje knikte haar toe en wachtte. Mr. Ruyl vervolgde: Hij is een arme schilder en hy woont in Leiden Hy heeft al verscheidene schilderijtjes gemaakt van zulke kleine vogels. Wy hebben er voor hem verkocht naar Pa rijs en Brussel hy tekent, ze nooit. Hy schildert ze voor zijn levensonderhoud en om materiaal te kunnen kopen voor grotere schilderijen. Maar die grotere schilderijen verkoopt hy niet Waarom begrijp ik niet. Maar hoe heet hy? riep Sue. Yvonne keek haar chef aan als wiid 1 ze haar hulp aanbieden, maar hy zet: Zyn naam is my al meer dan eens ont schoten. En daarna keerde hy zioh naar zyn assistente 0111 en vroeg in hst Frans: „Yvonne, wil jij zo goed zijn, even na te zien in de boeken hoe die Engelse schilder 'heet, die in Leiden woont?" Hy toonde het meisje de vo geltjes, die hij nog in zijn hand had Yvonne knikte en ging. Even later kwam zij terug met een groot kantoor boek. Ondanks opwinding en nieuwsgierig heid kon Sue de verleiding niet weer staan. Bent u Fran?aise? vroeg ze, ook in het Frans. mijnen en trekbonunen. Hevig transpi rerend komen ze dan weer thuis en drinken grote glazen thee. Als de avond is gevallen, zitten ze by groepjes in hun tenten, rondom een kaars en praten ze over Holland en hun meisjes, maar ook over de toestand in Djokja. Binnenkort zullen ze deze streek verlaten Dan zullen ze afscheid ne men van hun kameraden, die in de korto tyd, dat ze in de residentie Djokja wa ren, gesneuveld zyn en zullen ze naar een ander gebied gaan. Over dit- peleton infanterie zult u meer kunnen lezen. Blandaris gal u op de hoogte houden van de belevenissen van deze jongens om 11 op deze manier een indruk te geven van het leven van On ze Jongens Overzee. Tot de volgende keer! BLANDARIS. „DE LOFSTEM" NAAR DE EERSTE AFDELING! (Van onze correspondente). Woensdag 16 Juni, een sombere dag, waaraan vele Oosterenders een blijde herinnering hebben. Om 8 uur 's morgens stonden al velen te wachten voor de o.l. school, om hun stem uit te brengen in verband met de gemeenteraadsverkiezing. Toen deze plicht vervuld was, weid de reis naar Alkmaar aanvaard, waar de Ohr. Zang ver. en liet Mannenkoor van Oosteren-J aan het concours hebben deelgenomen. Gebleken is, dat niet te vergeefs is ge studeerd en gerepeteerd (en wei eens ge foeterd door de directeuren!) De Chr. Zangver. „De Lofstem" heeft zioh met een le prijs in de le afdeling weten te zingen. De directeur, dhr C. Bremer, heeft, zich dus niet voor niets ingespan nen. Het vereiste aantal punten bedroeg 300, tenwyi er 316 werden behaald. Een prachtig resultaat, waar in alle be scheidenheid wel eblis op g. hoopt was. 'Dhr C. Bremer mocht na zo'n inspan nende dag dan ook een ereronde maken op de schouders van enkele Oosteren ders, toen hy weer thuis knvam. Het Mannenkoor, dat nog niet zo lang bestaat en een nog jonge directeur heef:, dhr A. Trap, zongen in de 4e afdeling en behaalde hierin de 2e prys. Dat woï-dt volgend jaar natuurlijk minstens een eerste Helaas kreeg dhr J. Vlaming, die lid is van beide zangver. een ongeluk. Hij werd aangereden door een auto, tenvyl hy zich op weg zou begeven naar het concours Zijn letsels bleken niet van ernstige aard, maar, dhr Vlaming moest toch inplaats van naar liet concours met een lichte hersenschudding en enkele wonden naar buis. 58. Bram stelde nu voor, eerst een plaats op te gaan zoeken, waar ze '3 avonds als het domker was, weer naar beneden zouden kunnen klauteren. Op hun ontdekkingstocht, kwamen ze even wel voorby een dakraam, dat openstond en waaruit de heerlijkste etensgeuren opstegen. „Htntmm!" riepen ze allebei, w ant ze hadden 'n honger als '11 paarrd' „Daar moeten we onze ponlie van heb ben!" Het meisje glimlachte. Neen, zei ze, maar wy spreken vaak Frans. We ko men vee] in Frankrijk en wij vinden hei een prachtige taal enwy houden van Frankryk. Er zyn hier in Neder land veel mensen di» Frankrijk liefheb ben, vervolgde ze, half 111 zichzelf. Ze keek op en vroeg: U spreekt zo goed Frans. Bent. 11 wel in Frankryk ge weest? Neen, antwoordde Sue, niet zonder trots, maar ik heb les gehad van een edhte Fransman in Londen. Ongelofelijk, zei Yvonne glimla chend. U spreekt het byna als een Fran- caise. Ze liep met baar boek naar een tafel, legde het er op en begon er in te bladeren. Dat is iets anders dan Edward, dacht Sue en ze kon een glimlach niet onderdrukken by de gedachte, dat dat meisje een schilderij „geweldig interes sant" zou vinden. De lieer Ruyl sprak weer. Hii zei met zijn vriendelijke, kalme stem: Ik heb veel belangrijke gesprekken met hem gehad. Wij hebben vaak over de oude schilders gesproken. Hij is een groot be wonderaar van Rembrandt. Wy, Ne derlanders zyn allemaal een beetje trots op Rembrandt, Dat kan ik begrijpen, zei Sue. Hij was een groot kunstenaar, zei inr. Ruyl ernstig. Wat- een kracht en wat een toke ning en zyn kleur en zyn licht! U móét naar het Rijksmuseum gaan, zei Yvonne, van haar boek opkijkend. OPENBARE VERGADERING van de Raad der gemeente Texel op Donderdag 23 Juni 1949, des namiddags 2,30 uur ten gemeentehuize. Texel, 10 Juni 1949. De Burgemeester, REHORST. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen 3. Verlening van eervol ontslag aan de heer J. Moenis en mw. P. Moenis-Oom, als Vader en Moeder van huize „Irene" ingaande 1 October 1949. 4. Verlening van eervol ontslag aan de heer K. W. Afman als onderwijzer aan de o.l. school te De Koog. 5. Benoeming lid en tijdelijk lid van de Adviescommissie als bedoeld in art. 8, eerste lid, der Woonrulmtewet 1947. 6. Verlening van eervol ontslag aan de heer O. Vermeulen als klokluider te Oosterend. 7. Benoeming klokluider te Oostcrend Aanbevolen wordt: 1. dhr J. Vermeulen. 8. Verlening eervol ontslag aan de lieer C. Dijker als kademeester van (Ie loswai. 9. Vaststelling van een nieuwe kin dertoelageverordening. 10. Bevordering van de heer G. van der Struijs van opzichter tot technisch ambtenaai 2e klasse en van de heer E. de Lange van administrateur tot adjunct commies 2e klasse. 11. Goedkeuring van de begroting van het Alg. Weeshuls voor het jaar 1949. 12. Aangaan van een geldlening van f 93000,in verband met de bouw van 7 Bru.vn/eel-woningen. 13. Beschikbaarstelling van gelden aan de Woningbouwver. „Texel" voor de bouw van 2 woningen. 14. Wijziging van bepalingen omtrenl winkelsluiting. 15. Hervestiging van hypotheken op een aantal landarbeldersplaatsjes. 16. Aangaan van een deposito-over eenkomst met de Coop. Roerenleenbank te l)en Burg. 17. Terugkoop van bet Rijk (Stichting tot het beheren van Landbouwgronden) van 8 ha. 87 a. 37 ca. grond in Eierland, gelegen nabij het Luchtvaartterrein Texel. 18. Toekenning van presentiegeld aan de leden van het hoofdstemhureau als bedoeld in artikel 33 der Kieswet. 19. Vaststelling 8e suppletoire begro ting vnor de dienst 1948. 20. Vaststelling opslagplaatsenveror dening. - E11 toch was hy een eenvoudig man uit het volk, vervolgde mr. Ruyl. Zijn vader was molenaar en zijn moeder was een bakkersdochter. Een bakkersdochter? riep Sue. Een bakkersdochter, zei mr. Ruyl En waarom niet? Bakkers zijn onmisba re mensen in de samenleving Wij zou den niet buiten hen kunnen. Rembrandts ouders woonden in Leiden. Daar 1 toeft hij zyn jeugd doorgebracht. Maar nu mijn schilderijtje, zei Sue, die plotseling weer tot haar speci ale werkelijkheid terugkeerde. Yvonne had nu gevonden wat zy zocht en keek op en zei: Hij heel Jolin Day. Zijn adres staat hierby. Ik zal het even voor u opschrijven. John Day, herhaalde Sue. Het. was niet zijn echte naam natuurlijk, maar 't leek er genoeg op om haar nieuwe hoop te geven. Zij stond op, maakte baar valies open en stopte het schilderijtje er in. Yvonne gaf haai' een briefje met het adres van John Day in Leiden. Daarna ging ze naar buiten om een taxi voor Sue te roe pen. Toen die voor het trottoir stond en Sue was ingestapt, wierp ze een laatste blik naar de w inkel. In de detir stonden nog mr. Ruyl en zijn assistente en ter wijl ze wegreed, groetten ze haar glimla chend als wensten ze haar succes op haar onderzoekingstocht naai- John Dav. HOOFDSTUK XXXI. Sue ging naar Leiden. Sedeqt het ont- Vanaf de uitkijktoren, gelegen op het hoogste punt van de berg, had men een VERLENGING GELDIGHEIDSDUUR BUITENLANDSE PASPOORTEN. De Burgemeester van Texel maakt bekend, dat, het volgende is bepaald om trent verlenging van de geldigheidsduur van Nederlandse buitenlandse paspoor ten, in Nederland afgegeven aan Neder landers, aan vreemdelingen ol aan vluchtelingen (paspoorten voor vreem delingen en reispassen voor vluchtelin gen), alsmede van paspoorten, die dooi de Nederlandse consulaire ambtenaren in het buitenland zijn afgegeven aan Ne derlanders en van paspoorten aan Ne derlanders en Nederlandse onderdanen uitgereikt in Indonesië, Surina me of Curacao. Al deze paspoorten kunnen, indien de houders ervan in Nederland woonplaats hebben, verlengd worden door de burge meester der woonplaats van de betrok kene of door de commissaris der Ko ningin in de provincie waarin die woon plaats is gelegen. Hebben belangheb benden in Nederland geen woonplaats, dan moeten zij zich aan het departement van buitenlandse zaken vervoegen. Personen, die zich in het buitenland gaan vestigen, zulten zich uitsluitend bij de commissaris der koningin kunnen vervoegen Indien en zolang hel paspoort zich in behoorlijke staat bevindt en voldO»nde ruimte biedt voor bet formulier der ver lenging en daaronder te plaatsen vreem de pasvisa, zal de verlenging viermaal kunnen geschieden, telkens voor twee jaar, te rekenen van bet tijdstip, waaroD het paspoort afloopt. Deze bepaling is niet van toepassing op de paspoorten voor vreemdelingen en de reispassen voor vluchtelingen, die hier te lande worden afgegeven en evenmin op de in Indonesië, Suriname of Curacao afgegeven paspoorten. Deze mogen slechts voor ten hoogste één jaar worden verlengd, terwijl verlenging van de paspoorten, in Indonesië, Suri name of Curacao afgegeven, bovendien slechts twee maal kan geschieden. Verlenging van een collectief pas poort kan alleen geschieden voor zover dit betreft het hoofd van een gezin met zijn echtgenote en kinderen beneden de leeftijd van 15 jaren; een weduwe of ge scheiden vrouw met kinderen beneden bijt aan boord van de boot, had zy niet gegeten, maar daar bekommerde zij zich niet 0111, ze dacht er zelfs niet aan. Ze had de eerste (rein genomen die ze krij gen kon en dat was geen sneltrein, zo dat ze kalm door bet vlakke land leed en gelegenheid had haar ogen de kost te geven. Ze zag sloten en vaarten, waarop kleine boten en schepen voeren, ze zag molens, welker wieken vro.ijk draaiden in de wind. Ze sloeg dat oiies met belangstelling gade, maar het was niet in staat he.t knagende gewoel van ongeduld, vrees en hoop in baar hart te smoren, dat gevoel, dat haar de indruk gaf, dat de trein niet reed maar kroop en dat hü aan de tussenstations veel en veel te lang bleef staan. Maai- eindelijk bereikte zij haar doel en de trein stond nog niet stil of ze wa» al uit de coupé en liep zo gauw ze kon bet station uit. En daar stapte ze 1111 door de straten v an Leiden. Ze keek 0111 zich heen of ze droomde. Er waren ook hier weer veel kerken en mooie gebouwen en stille, sla pende pleintjes en grachten met bonten langs de walerkant. Ze vroeg aan voor bijgangers naar het. adres, dat Yvonne haar gegeven had, in liet Engels en 111 Frans, maar ze trof het niet. De men sen, die ze aanklampte, verstonden di* talen niet en daarom haalde ze he.t pa piertje maar voor de dag en liet het aan een volgende voorbijganger zien en maakte hern duidelijk, dat zij daarheen wilde. prachtig uitzicht over de bossen en di omgewing. Terug van de bezichtiging van dit zeei. schone Dierenpark, stond de koffietafej gereed, waaraan onder grote hilariteit de nodige aandacht werd besteed. Dh Wolf, dir. van het. Dierenpark, verteldi iets over de geschiedenis van Rhenen uit vervlogen en nabije jaren. Deze eau seri* werd met aandacht gevolgd. roei de inwendige mens was versterkt, weri een wandeling door de bossen in de om geving gemaakt. Prachtig was telken- het uitzicht over de Rijn, steeds vverJ men w eer verrast door mooie vergezicht ten. tok de afgravingen ten behoevt van de steenfabrieken waren geweldig •Na de Koningstafel bezocht te heb ben, ging liet verder naar de Zwitsers vallei, hierin was het zeer mooi, doch di beklimming kostte vele zweetdruppels De wandeling werd besloten met een be zoek aan de Militaire Begraafplaats B( het zien der vele graven gingen de gei dachten terug naar de Meidagen van 10 toen in deze prachtige omgeving zo veil jonge mensen hun leven voor het vader' laud gaven. Na een eerbiedige wandej ling over de dodenakker, keerde mei' naar het Dierenpark terug. Na de thee bezochten velen de moot speeltuin van het park. Jong en oud ge noten daar van de vele attracties. Ande ren maakten onderwijl een ritje pel ezel. Om 6 uur zaten allen weer in dt e-tzaal eri lieten zich de warme maal tijd goed smaken. Hierna werd het tijoj de bussen weer op te zoeken. I Nu ging de rit langs Amersfoort el Soestdijk, waar het Paleis der Koni.igir1 de aandacht trok. Na in Zaandam eveij de benen gereikt te hebben, ging de reil weer verder en om half één bereikter1 we Den Helder. Hier lag de Voorwaart^ al gereed en tegen 2 uur waren we v.eei in Oosterend terug. Dhr Reitsma was de tolk van allen? toen hy het bestuur hartelijk dank bracht voor de onvergetelijke en gezeili-' ge dag- Laten we hopen dat het m*t <1^ volgende reis evenzo zal zijn. W| 15 jaren wordt te dezer zaken als gszinsfl hoofd aangemerkt. I11 geval van verlen ging van collectieve paspoorten moeten kinderen, die inmiddels de leeftijd var 15 jaren hebben bereikt, daarvan wor den geschrapt. Indien de geldigheidsduur tan het aais een Nederlander afgegeven paspoor# reeds is verstreken, doch niet langer daif drie maanden, en de betrokkene de Ne? derland.se nationaliteit niet inmiddek heeft verloren, zal hel paspoort desniet temin kunnen worden verlengd, even eens telkens voor tivee jaar, te rekener van het tijdstip, waarop het. paspooib afliep. 0 De aan 's ryks schatkist wegens d<- verlenging van een paspoort verschuil! digde legesgelden bedragen 110,voos één persoon, al oi' niet vergezeld van éér of meer kinderen beneden 15 jaren, ut f2»,— voor een paspoort van een echt-i paar, eventueel vermeerderd met pro-' vinciale of plaatselijke legesgelden. InP dien bet paspoort bij eerste uitgifte, 0( grond 1 an het onvermogen van de be treffende persoon of van de betreffende, personen, gratis werd afgegeven en h; onvermogen van belanghebbenden ook op het tijdstip der verlenging vaststaat! zal de verlenging van het paspoor? eveneens gratis kunnen geschieden. Aangezien bet signalement van 31 houder van een paspoort in de tijd var 2 jaren aanmerkelijk kan veranderen' hetgeen zich o.a. veelal bij jeugdige per', sonen zal voordoen, zal er by de ver| lenging van een paspoort op worden ge? let, of liet portret van de houder vat' liet paspoort nog voldoende gelijkenis^ met deze vertoont en of verzoeker nog' beantwoordt aan het signalement, het-j welk in liet paspoort van hem is gege-' ven. Verlenging van door Nederlands! consulaire ambtenaren afgegeven pas poorten kan slechts geschieden na toga-' lisalie. I Ieder, die zijn paspoort verliest of of' andere wyze niet meer in het bezit et van is, moet daarvan onverwijld mede-I deling doen aan de politie. By verzitiiri 1 an aangifte loopt men gevaar ernstig-1 moeilijkheden te zullen ondervinden bi, het aanvragen van een nieuw paspoort.) Texel, 14 Juni 1949. De burgemeester voornoemd. Mr. G. D. REHORST Zo gelukte liet haar, na veel moeite- de straat en liet huis te vinden en toei? ze het gevonden had, kon ze nauwelijks haar ogen geloven, want het was niets meer of minder dan een slagerswinkel)' smetteloos schoon en blinkend, zoais al-' les in Nederland, maar heel klein eu onf beduidend en bijna platgedrukt tusser-1 twee hoge huizen in een smalle zijstraat! In de winkel stond een reusachtige slager met een glimlachend gezicht - het leek Sue of alle mannen in dit land groot en vriendelijk waren Hy kei Sue niet verstaan, maar toen zy zei John Day, luid en duidelyk, wees lij naar een trap in de hoek van de winke en beduidde haar, dat zii die moest op gaan. Op! Op! Op! zei hy, op zijl tenen staand en met zijn hand ste°ds hoger wijzend, tot hij niet hoger kon, En toen boog hij zich voorover en sloe! met zyn handen op de toonbank et barstte in lachen uit over deze merk waardige manier van gedaobteivwisse üng. Up, up, up! herhaalde Sue, ook la-f chend en begrijpend, dat zij zo hoog moest klimmen als zij maar kon en dan John Day naar alle waarschijnlij'kheic onder de dakpannen zat. (Wordt vervolgd.) j door G. Th. Rotman (Nadruk verboden)

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4