Sue Heertyk! koffie Niemeijers LELY Harkkeerder op de markt! EEN HELE WEEK GEEN ZORGEN LUTTERMAN Meisje gevraagd Heren Mode-artikelen Fa. J. P. VERBERNE, Gummi Sportjasjes J. G. DEKKER, JAN OORT AND HIS UNITED STARS Op Donderdag 30 Juni een excursie over het eiland gehouden Ontvangen Kledingmagazijn vindt het geluk. Brammetje Flapoor en z'n vrienden Lunchroom „Selecta" De Koog t Gezellig Zitje Volgende week speciale Speelgoed week J. P. STAM, Weverstraat Maandag a.s. komen wij met de S. RENTENAAR, Oosterend Adverteren doet verkopen Grote keuze in: Modern en Vakkundig verzorgd Tegelwerk maakt ALLEEN net meisje WITTE's Roggebrood 't beste KERMISWEEK 1949 - CASINO DEN BURG Elke avond vanaf 8 uur het fenomenale quartet Wollen 2 delige badpakken J. G. Dekker Heeft voor U: Dit oergezellige viertal mag U niet nalaten te gaan zien en horen Permanent KAPPER BAKKER heek W»v«rjl:r. Warinogutf» wordt door de Bedrijfsvereniging en de Ver. van Oud-leerlingen Het is de bedoeling diverse proefvel den en praktijkvelden met bepaalde af wijkingen te beziohtigen. De route wordt gereden met autobus sen, die om half 10 van de Groeneplaats vertrekken en daar uiterlijk half 6 weer arriveren. Kosten per persoon f2,50. Leden van de organiserende ver. ont vangen nog een circulaire omtrent route en bijzonderheden van de objecten, die bezichtigd zullen worden. DB BESTUREN. Binders, Drukknoopdassen, Jongens Binders geheel nieuwe dessins. Vilthoeden, Petten, Boorden papier en linnen, Overhemden met losse boord. Fantasie Sokken wol en fildecosse. Bretels, Sokhouders, Bidelots. U slaagt bij ons goed en niet duur Binnenburg 1 - Telef. 263 - Den Burg voor Dames en Heren met ritssluiting (puntenvrij) f 17.45 DONKERBLAUWE TRAIN1NGSPAKJES leeftijd 2 tot 12 jaar. LOSSE WOLLEN TRAININGSBROE KEN, leeftijd 2 tot 6 jaar. WOLLEN GERUITE KNIEKOUSEN, in alle maten. DONKERBLAUWE en BRUINE ALPINO'S. Stenenplaats - Den Burg - Tel. 146 60.) Sue ging de trap op. Die was oud en smal. maar goed verlicht want op elk verdiepingsportaaltje was een raam met kleine ruities en door die ramen scheen de avondzon en maakte het oude. (helder schone hout der treden goudkleurig. Eindelijk, een beetje buiten adem, be reikte ze het laatste portaal en aarzelde want er kwamen twee deuren op uit en ze wist niet, welke ze kiezen zou. En terwfjl ze daar stond, hoorde ze Darnay's stem. Hij neuriede, zoals hij altijd deed als hij bezig was met zijn werk. Zij kende dat geluid zo goed als haar eigen stem, ze had hel talloze malen op Tag-molen gehoord. Tag-molen! Het leek een eeuw gele den en duizenden mijlen ver. Nu ze hier stond en wist, dat ze hem teruggevon den had, liet haar hart haar in de steek en de opwinding, die haar de laatste da gen had voortgedreven, smolt plotseling weg en ze stond daar koud en bevend en besluiteloos. O als hij eens hoos was, dat zijn schuilplaats was ontdekt! O, (hemel! bad Sue in haar hart. Laat het goed zijn! Laat er geen nieu we pijn komen! En z;j deed de deur open en ging naar binnen. Darnay zat te schilderen en het duur de enige ogenblikken voor hij omkeek. Zij zag, dat hij mager en bleek was ge worden. Zijn ogen lagen diep en hun blik was aandoenlijk treurig. Jij? zei hy zacht. Jij? Hoe kan het- Ge zijt niet boos? riep Sue adem loos O, mr. Darnay, ge zijt niet boos op me? Ik moest komen. Ik moest oe vin den. Wees niet boos op me. Ik ben niet boos. Er viel een zwijgen, waarin ze elkaar aankeken Ik beb oe gevonden door mr. Ruvl, zei Sue. Het was dat schilderijtje van de vogeltjes op de tak van de appelboom, die zeggen: De lente zal wel gauiw weer komen. Ik wist het direct, toen ik het zag. En toen werd je weer een spoor- zoekster, zei Darnay met een zwakke glimlach. Ge hebt nu eenmaal met een wilde te doen, zei Sue. Die kunde niet kwijtra ken Ze sprak luchtig om de spanning tussen hen te breken. Missohien wil ik dat ook niet. Ze aarzelde even en toen rieip ze: O, mr. Darnay, waarom zijde weggegaan, waarom bedde oe voor een ieder verbor gen? Ik moest wel, zei hij, half in zich zelf. Ik was op. Ik had geen illusies meer. Ik voelde mezelf een mislukke ling in het leven en in mijn kunst. Er bleef mij niets meer over dan weg te gaan cn mij voor de wereld te verber gen en te proberen, mijn zelfrespect te hervinden. Maar ge zijt geen mislukking! riep ze. Ik zei hier om oe dat te vertellen. Daarom heb ik net zo lang gezocht tot ik oe gevonden had. De schilderijen zijn verkocht. Ik heb honderd pond kunnen krijgen foor de „Dame in het Wit", maar ik wou niet. Je hebt wat? De „Dame in 't Wit", van wie nie mand hield, zei Sue. Een Amerikaanse meneer wou het van me kopen voor hon derd pond. Dan was ie gek, zei Darnay. Gek of dronken allebei misschien. Waar om heb je het in 's hemelsnaam niet ver kocht? Ga zitten en vertel me alles. Sue was blij, dat ze weer iets van de oude Darnay in hem zag terugkomen Zc ging bii het raam zitten en vertelde hem de hele geschiedenis. Darnay luisterde gespannen en liep onderwijl het vertrek op en neer, nu en dan staan blijvend om een vraag te doen of in lachen uit te barsten. Het bericht, dat zijn „nieuwe" schilderijen verkocht waren, deed hem zienderogen goed. Mr. Tollmaoher heeft ze gekocht? riep hij, Hiram B.? Sue knikte. Goeie genade! Geen wonder, dat Hedley alles op haren en snaren zette om mij te vinden! Ga voort Sue ver tel alles! Zij merkte dat hij haar Sue noemde in zijn opwinding en ze vroeg zich af, waar om die naam over zijn lippen gekomen was, want hij 'had haar nooit zo ge noemd op Tag-molen. Het gaf haar een vreemd gevoel, half pijn,- half blijheid, hem .haar Sue te horen noemen. Toen ze eindelijk alles verteld had, werd het stil in de kamer, een stilte, die alleen verbroken werd door het geluid van Darnay's voetstappen. Sue wachtte geduldig op wat hij zeggen zou; ze voelde zich nu volkomen gelukkig omdat ze weer bij hem was dat was al wat ze begeerd had en ook geluk kig, omdat zij hem het goede nieuws ge bracht had. Maar Sue, zei hjj opeens, terwijl hij staan bleef en haar ernstig aankeek; maar Sue, ga je niet.Wanneer ga ie trouwen? Die vraag kwam zo onverwachts, dat ze hem een ogenblik met open mond aankeek. Trouwen? riep ze verbaasd. Ja met Hickie. O, zei Sue met een meewarig glimlachje. O, arme Bob! Ik trouw niet met hem. En met niemand anders ook niet, voegde zij er met overtuiging aan toe. Hij keek haar scherp aan en zag, dat zij meende wat zij zei; Sue zei trouwens altijd wat zij meende, dat wist hij wel. Waarom meend ge, da'k ging trou wen? vroeg zé. Om iets, dat je grootvader in een brief geschreven heeft, antwoordde hij. Ik dacht., dat je misschien allang ge trouwd was. Hii zweeg enige rgen- blikken en vervolgde toen: Het zou voor mij een enorm verschil gemaakt hebben, als ik dat geweten had. Zij wilden, da'k hem zou nemen, zei Sue; maar ik wilde niet, ziede. Ja, i!k zie 't, zei Darnay peinzend, maar begrijpen doe ik het nog niet en ik moet het begrijpen want voor mij is het van het grootste belang. Ik be grijp niet, dat je nog iets met mij te ma ken wilt hebben na die soheidingsge- sohiedenis, waarin ze je naam betrokken hebben. Waarom heb je al deze moeite gedaan om mij te vinden? Ik daohr, dat je mij nooit weer zou willen ziein. Ik zou zó nooit kunnen voelen, zei Sue zacht. Ik ben anders de hoofdoorzaak ge weest van die ellende, zei hij. Ik had je nooit op Tag-onolen mogen houden. Zelfs al was je er gebleven, had je 's nachts naar huis kunnen gaan. Ik ben een idi oot ik heb er nooit aan gedacht zelfs. Ge .hebt er nooit aan gedacht, zei Sue.' Ik ook niet. Maar ik had er aan moeten den ken! O, Sue, je kunt niet begrijpen hoe vreselijk split ik heb gehad van mijn g°- dachteloosheid! Ik niet, zei Sue. Ik heb er geen ogenblik spijt van gehad, we waren zo gelukkig, mr. Darnay. Het was alles waard. oe te kennen... bij oe te zijn.... daar. O, Sue, riep hij, naar haar toeko mend en haar hand nemend. O, Sue meen je dat werkelijk? (Wordt vervolgd.) door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) Prima ConsumptieJ met sterk verlaagde prijzen a,---»---»-----».-----..---..-. Toiletzeep vanaf f0,25 Toiletspiegels fl,25 Haarborstels f2,00, f2,75, f3,50 Haarkruliers 8, 15, 30 et. Haarnetjes 35, 55, 75 ct. Matcream en Goldcream in alle bekende merken Poederdozen f 2,65, f 3,85. f 6,50 Pin-up (zell-permanent) f 5,75 Pracht collectie colliers vanaf f 0,98 Zonnebrillen f 1,80, f2,25 Strandscheppen 25, 40, 50 ct. Lunchkoffertjes f 1,30, f 1,50 Zandvormpjes, per kaart f 0,60 Strandenrmertjes f 0,95 Kleur- en prentenboeken in alle prijzen Tel. 250, Schoonoordweg 31, Den Burg 69. In de keuken, vlak onder de lanta ren, stond juffrouw Krispijn juist de grote was te doen. Naast tiaar op het fornuis st-ond een grote pan zuurkool met spek te dampen. Brammetje water tandde er van. Als juffrouw Krispijn nu maar eens een poosje uit de keuken ging dan konden ze er misschien bijkomen. 60. Nadat Brammetje en Menelik tien minuten geduldig gewadht hadden, ging de juffrouw werkelijk de keuken uit, misschien had ze geen zeep genoeg in huis. In 'n wip was Menelik beneden, hij pakte een waslijn van de grond en bond die aan de pan vast Biedt zich aan voor seizoen of andere werkzaamheden Adres te bevragen aan bureau van dit blad. voor halve dagen. Adres te bevragen bureau van dit blad in 4 kleuren, puntenvrij f9,75 Kledingmagazijn Stenenplaats, Tel. 145. Zij brengen elke dag nieuwe pret met hun shows Repertoire met de nieuwste nummers Speciale serie samba's met orig. show- en samba instrumenten Elke avond een uur verzoeknummers Accordeonshow met twee accordeons Soli op alle instrumenten. Speciale garderobe ArrangementenJan Oort en Nick Godart Bezetting Jan Oort, acc., piano, zang, orkestleider Nick Godart, piano, acc., zang, boogie-woogie Dave Swaab, Tenorsax, clarinet, viool, piano, zang Wim Rijken, drums, zang Entree: 50 ct. (Woensdag, Vrijdag en Zaterdag 75 ct.. Zondag 11.-) Voor een betere slaagt U zeker in Oosterend. Telefoon 37 r f '•HET AS-. KteiHE *s.' VffWHlhs S Vitrage p. m. f 1.25 Heren Singlets, 6 pt. ft,98 Heren Sp. broeken, 6 pt. f 1,98 Skisokjes, 2 pt, f0,95 Skisokjes, wollen, in alle maten vanaf f 1,55 Wollen sp. kousjes 2 pt„ vanaf f 2,25 en 5 et, stijging Fantasieschorten, 6 pt. f 3,35 Dames kousen vanaf f 1,10, fl,50, f2,95, f3,25, f4,25

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4