Wordt Texel daar vertegenwoordigd? Na Juli doet het (weer) goed! Het strand, vorige week nog stil en ver laten, doet de gasten nu volop genieten Enkhuizen krijgt een groot Zuiderzeemuseum i verw oede pogingen werd vlot gebracht de „Al es ia Er is gelachen om een opschrift in de krant van vorige week Woensdag. Daar stond nl. boven een strandversiag „Juli doet het goed!" en toen die Krant uit kwam was het NovemberweerTer verdediging willen wij aanvoeren, dat de corrector veel schuld heeft en wij on ze handen dus in het klare water van ons overtrefbare Noordzeetje kunnen ■wassen: de corrector had de datum „Zondag 3 Juli" over het hoofd gezien. Als wij over het gunstige of minder gunstige weer spreken, spreekt het van zelf, dat daarbij aan een tijdstip is ge- met liet aanvoeren van nieuw materiaal, opdat, de steeds heftiger opkomende ze 3, de ontembare vloed, geen overwinning zou mogen smaken. De schoppen groe ven razend vlug in het zand, maar zo gauw kon hier niet worden hersteld of ergens anders slokte die wilde zee weer eens zoveel zand weg. Maar de twee papa's gingen door. Zij rekenden de uit komst, blijkbaar, maar telden het doel (flink ontw ikkelde biceps en bruinge brande lichamen) alleen.... Daar stonden dan de forten, maar dichter aan de duinvoet lag een dikbui- ft/' f j.. „Wie gaat mee, naar de zee dacht, een heel klein stipje. Ons ver slag over Juli had uitsluitend betrekking op die bewuste Zondag! En nu, vandaag, 12 Juli! Het mooiste weer van de wereld. Zonder dat wij dit met onze eigen verslaggevende ogen zien, durven wij hier neerschrijven, dat het strandleven vandaag in aile groots heid' openbloeit. Alom heerst er vrolijk heid langs de Noordzeekant. Wij kun nen weer lachen, wij kunnen weer zon nebaden, wij kunnen weer bruin worden. In dit goede land vol zonneschijnWij zullen de ijscowagen weer vriendelijk be groeten, wij kunnen weer sierlijk de ■waaier ter hand nemen, wij kunnen weer volop profiteren van de zomer. Van de zomerzon, die fleur en kleur geeft: zie het verschil van Texel onder de zon en Texel zonder de zon! Met de zon er bo ven is het Gouden Boltje duizendmaal schoner. Dan komen de kleuren veel be ter uit. Dan komen de kleuren van wei den en schapen en gebouwtjes, kreken en plassen en witte wolken op blauwe achtergrond beter tot hun recht. Pas dan voelt Texel zich in zijn element, zo als een reddingboot een bruisende zee wil ontmoeten en geen roerloos water, waarin zelfs een pas ontdopt eendekui ken geen gevaar kan. Na dagenlange strijd. Zondagmiddag zag de zon na dagen lange strijd kans het wolkendek uiteen te jagen en op de vlucht te drijven. Maandag 'hield de zon zijn grootste overwinningsparade, opgeluisterd door zoet gefluit van duizenden vogels, door zweepgeklap boven de glanzende paar denruggen, Jan Pleziers rollen over strand en wegen. Opgeluisterd door blije kinderstemmen, vooral aan het strand, waar de zee alsmaar nieuwe rol lers aanvoerde, witgekuifde golven, die ten val kwamen boven de banken, maar voor hun ondergang hun schoonste lied zongen, bruisend tot ontbinding kwa men. Wonderlijk is dit leven! Groot en klein bouwden de mooiste zandfiguren. En daar stonden wij vanaf een hoge duintop naar te kijken. Niet ernstig, zo maar met een vacant,ieblik. Er waren hechte forten bij, vlak aan zee gemetseld. Komt de vloed op dan komt er werk aan de winkel en lang zuilen wij nog de noeste vlijt gedenken van twee dikke veertigers, twee eerbiedwaardige huisvaders, die onversaagd voortgingen MUZIEK EN ZANG De Zaterdagavond in het park te Den Burg door de VW georganiseerde mu ziek en zangavond, waaraan het fanfare- corus D.E.K. van Den Hoorn en 't man nenkoor .Oosterend" van Oosterend hun medewerking verleenden, mag zeker gr, slaagd worden genoemd. Het publiek had talrijker kunnen zijn een vijfhon derd man is niet veel maar het verre van milde klimaat weerhield velen te ko men luisteren. De muziek vau DEK verdient lof: dt bugels waren best, tenor-saxofoon vol deed ook goed, zomede waren de bassen ook goed georiënteerd. De middenstem men bleven eohter dikwijls in gebreke. De techniek bleek niet door allen te wor den beheerst, maar bij alles moeten wij wèl opmerken dat DEK geen gemakke lijke nummers op haar blad had geno men. De driedelige Danssuite van Boe- dijn behoorde ook tot het gebodene. Een zeer zwaar nummer, te zwaar voor Texel voor elke Texelse muziekver. dus. Meestal als gevolg van onvoldoende be zetting. Boedijn is zo leert de prac- tijk feitelijk voor de allerbeste be- roepsoorpsen geschreven! Het mannenkoor heeft in de lieer Trap een goede leider, liet ensemble is vrij goed bezet. Zoals wij hier veel ervaren, ontbreekt het sommige tenoren nog aan voldoende toepassing van het hulpmid del de kopstem, waardoor het piano wel eens geweld wordt aangedaan. Het mooist kwam ,De Hollandse Wind' van Wijiian-Bolk tot haar recht. Geopend werd met het Wilhelmus van Nassamve, goed gezien, waar wij nog zo vlak bij het feest op Soestdük zaten Wel zou inplaats van drie het brengen van twee coupletten aanbevelenswaard zijn geweest. kige krokodil, die blijkbaar pas een Texelse ooi naar binnen gewerkt had. Een krokodil. Maar naast die krokodil lag de volgende dag een nog gevaarlij ker monster van vier, vijf meter lengte. Een soort Log Nesz beest, dat het tegen tien krokodillen zou kunnen opnemen. Maar nu sliep het de slaap des recht vaardige. Grijnzend hield het de bek open en twee rijen, grauw witte tanden eisten het bewaren van afstand aan hem, die zoiets griezeligs-in-slaap wel eens van naderbij wilde bekijken. Ja, ja, je moet daar op het strand van Texel maar komen, dachten wij. En wij doken in de buurt van paal 22 in zee, ver van dat monster, want je kunt niet weten, in deze onberekenbare wereld. VAKSCHOOL VOOR MEIJES voor Den Helder en omstreken. Het diploma huisnaaister werd be haald door: Th. Bakker, Gravenstr., Den Burg; Stina Eelman Od., Het Noorden en P. Vlaming, Peperstr., Oosterend, Texel. M A AIDEMON STR AT IE. „Ik ben zo moe als een maaier" is 'n oud gezegde. Stokoud, want tegenwoor dig hoef je helemaal je rug niet meer te voelen, al wil je heel Texel ontgrassen! Let u maar eens op de maaidemonstra- tie, die Smederij Dros uit Eierland van avond van 7-9 uur n.m. op een perceel land van dhr C. Vlaming nabli Ooster end met de bekende Farmall C en Cub hoopt te geven! GEMAK DIENT DE MENS! Gemak dient de mens. Nu, de land bouwers kunnen er zich vanmiddag van overtuigen, dat een Lely-harkkeerder 't leven gemakkelijker, het werken effi ciënter en het „boe genoeglijk rolt het leven" nog genoeglijker maakt! In de elders geplaatste adv. deelt dhr S. Ren tenaar mede, dat bij goed weer vanmid dag op 'n perceel land van hoeve Spyk nabij Den Hoorn een demonstratie wordt gegeven. Is het weer niet geschikt, dan vindt de demonstratie een dag later plaats. AUTODIENST DEN BURG-DE KOOG WERD 25 JAAR GELEDEN GEOPEND 7 Juli was het 25 jaar geleden, dat de autlobusdienst Den Burg De Koog werd geopend, niet voor hele jaar door, maar toi 6 SeptemberDe bus maakte zfln eerste rit om 11 uur van Den Burg en om 1.40 uur van De Koog. De laatste bus ging om 5.15 uur van Den Burg en om 6.30 uur van De Koog. In totaal viermaal vice versa. Tegenwoordig vertrekt de bus 17 maal ran De Koog! Om 7 uur kun je al uit De Koog en om 23.15 uur, dus om kwart over elf, start de laatste bus! Niet alleen de busdienst is veel verbe terd. ook de voertuigen zelf voldoen aan de hoogste eisen, die bet moderne ver keer stelt, terwijl de Kogerweg zelf ook in prima staat verkeert. Ja, er is sinds 1924 veel goeds tot stand gebracht! Misschien weet u al, dat besloten is van rijkswege 'n Zuiderzeemuseum van grootse cpzet in te richten, gewijd aan geschiedenis, bedrijf en cultuur van de Zuidenzee met haar randgebieden, die als gevolg van afsluiting en droogleg ging grondige wijzigingen beleven of wel geheel te loor gaan. I>Ij ministeriële beschikking werd Enkhuizen aangewezen dat museum te huisvesten en de inrichting van de daar voor bestemde gebouwen is al in vol le gang. Om in nog wijdere kring bekendheid te geven aan h?t Zuiderzeemuseum zal van 16 Juli t.m. 22 Sept. in de oude Drommedaris te Enkhuizen een tentoon stelling worden gehouden, die als heraut van het museum in één greep zal sa menvatten wat later in veel uitgebrei der verzameling in het museum zelf zal worden geboden. De ruime zalen van de oude Dromme daris, van die vesting aan de havenkant zullen zeer overzichtelijk worden inge richt volgens de principes, die later voor de expositie in het Zuiderzeemuseum zullen gelden. De historie van de Zui derzee wordt er belioht in verzamelin gen typerende schilderijen en prenten en collecties klederdrachten en scheeps modellen De plannen van het Zuider zeemuseum zullen er ih zeer instructie ve tekeningen en maquettes en model len te zien zijn. Ei- zal een afd. voor de visserij zijn, waarin allerlei utensiliën, netten, etc. in maquettes en modellen, benevens een nettenbreiei'Ij in vol bedrijf tentoonge steld worden. Natuurlijk zal een taveer ne, in haar romantische aankleding af gestemd op de sfeer van de zeevaart, niet ontbreken Ook zullen allerlei attracties aan de Tentoonstelling verbonden zijn, die zo veel mogelijk gekozen zijn in overeen stemming met de doelstelling van Ver eniging en Zuiderzeemuseum. Er is een Urkerdag, zo mogelijk ook Marker- en Spakenburgerdagen in voorbereiding, waarop de deelnemende groepen in de bijzondere klederdrachten dier plaatsen een eigen folkloristisch programma zul len brengen. Door de heer Grays Voorberg wordt met een groep medewerkenden op de avond van de Openingsdag in de Witte Zaal van het Stadhuis een unieke de monstratie gegeven van klederdrachten uit de 17de en 18de eeuw. Rondvaarten door de polder, die juist in die tijd met uitgestrekte velden bloe men in rijke schakering prijkt, staan op het programma, alsmede ster. en tourritten voor auto's en motoren. En op het gebied van watersport Zhi iets geheel nieuws ingevoerd worden: een concours d' éléganee te water voor jachten en vissersvaartuigen, waaraan een concours voor scheepsetiquette zal zijn verbonden. Al met al een proeve van alles wat later in veel uitgebrieder verzameling in het Zuiderzeemuseum to aanschou wen zal zijn. Het bezoek aan de Z.M.T. wordt inten sief gepropageerd en ongetwijfeld zul len duizenden in de komende zomer er een kijkje komen nemen. Zij zuilen zich dan op de hoogte kunnen stellen van wat het Zuiderzeemuseum wil bieden, nl. een alomvattend overzicht van fleviscu volksleven, flevisohe volkskunst en fle- vische cultuur, die wie zal het ont kennen? met de dag veld verliest en ondergaat in de grijze gelijkvormigheid van de omringende gemeenschap. Men zal tot de erkenning komen, dat het be houd van zoveel schoons plicht en ere zaak is van onze gehele Natie en met deze erkenning zullen vele nieuwe vrienden van het Zuiderzeemuseum zijn gewonnen. Die zich dan bij de oude vrienden zullen willen aansluiten om in eendrachtig pogen te doen wat naar al ler overtuiging waard is gedaan te worden. Alleen door samenbinding van sympathieën en steun is iets goeds te bereiken. Ieder, die zich vriend ge voelt van het Zuiderzeemuseum zal zijn weg moeten vinden naar de Vereniging „Vrienden van het Zuiderzeemuseum". Want wat waard is gedaan te worden is waard goed gedaan te worden! Met genoegen hebben wij kennis ge nomen van de grote plannen die het Rijk heefi, want Texel heeft er obk be lang bij, dat liet Zuiderzeemuseum een waardig museum wordt. Een museum, be. roemd om zijn uitgebreide verzamelin gen. Want in die verzamelingen zal veel gevonden worden wat ook tot Texel be hoort, tot zijn historie, waarin zo me nigmaal wordt gesproken over de be roemde „Rede van Texel" en wie kan zich die Rede denken zonder de Zui derzee? Wij hopen zeer, dat gevolg zal worden gegeven aan de opwekking tot het aan bieden, het schenken of waar dat no dig mocht zijn verkopen van goede ren die in het museum niet mogen ont breken zonder welke wij niet van een „oompleet museum" kunnen spreken. Wie iets bezit, dat. ook voor het mu seum van waarde is, stelle ons op de hoogte. Men berichte ons in ieder gJ- val, want waar men zelf wel eens twij felt aan de waarde van het betreffende artikel, is het mogelijk dat het onderha vige juist iets bijzonders is, hetgeen de deskundigen gaarne zullen onderzoeken! Tot ziens dus op de krant, afdeling „Zuiderzeemuseum" NIEUWE REGELING VOOR DE EIEREXPORT. HEFFING PER KIP. Naar het Ministerie van L„ V. en V bekend maakt, is overeenstemming be reikt over een nieuwe regeling met be trekking tot de export van eieren, wel ke regeling de instemming,i an de over heid heelt. De nieuwe reëeling belast iedere pluimveehouder financieel naai verhouding tot de grootte van zijn kip penstapel. Met ingang van 2 Juli 1949 is iedere pluinrveehoudr verplicht. ee:i heffing 1?. betalen van in totaal f 1.50 per kip, waarvan f 1dient te worden betaald vóór 15 Aug. a.s., terwijl de resterende f0,50 per kip vóór een nader te bepalen datum, vermoedelijk in Oct. a.s., zal moeten worden voldaan. Van deze ver plichting worden ontheven de pluimvee houders, die regelmatig per periode bet vereiste aantal exportaegete bij de PBH TOELATING NIEUWE LEERLINGEN OPENBARE LAGERE SCHOLEN Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat op 1 September a.s. nieuwe leerlingen kunnen worden toegelaten tot de openba re lagere scholen in deze gemeente. Om te kunnen worden toegelaten moeten de kinderen vóór 1 October a.s. de leeftijd van zes jaar hebben bereikt.. 'De aanmelding behoort te geschieden bij het hoofd der betrokken school vóór 18 Juli 1949. Texel, 7 Juli 1949 Burgem. en Wethouders voornoomd, Mr. G. D. REHORST, Burgemeester P. BEEMSTERBOER. Secretaris. MET Z N ALLEN VAN DE ZAAN! „En wij komen met z'n allen van de Zaan!" kunnen de ongeveer 70 leerlin gen van de Zaandijkse Ulo zingen, die Maandagmiddag op Texel zijn gearri veerd om daar vijf dagen lang aan dj voet van liet Loodsmansduin te kampe ren. Zij hebben twee grote legertenten meegenomen. Vorig jaar heeft ook een B-inkt zwerm Zaandijkse Ulo-scholieren een bezoek aan dit eiland gebracht en de goede roep, die daarvan uitging, heeft nieuwe enthousiastelingen gekweekt! GEOPEND. Vanaf Zaterdag 9 Juli is het VW- kantoor te De Cocksdorp dagelijks ge opend ten huize van mevr. De Brave Jorna, De Cooksdorp 34. WIE WANDELT MEE? Blijkns een adv. in dit nr. zijn De Coeksdoi-pers voornemens Vrijdagavond in Café Nota een wandelclub op te rich ten. Wij hopen, dat velen zich zullen aansluiten en dat dit niet de enige club op Texel zal worden! VOOR DE RADIO. Vrijdag a.s. om 3,50 uur brengt, de N.C.R.V. over Hilversum I Texel, de parel dar waddeneilanden", odor C. K. Dogger. K.L.M. VLIEGTUIG VERONGELUKT lil de nacht van Maandag op Dinsdag is het KLM-lijiitoestel „Franeker" bij Bombay, op 5 km. van het vliegveld Santa Oraz, legen een berg gevlogen. Alle 12 inzittenden vonden da dood. De bemanning bestond uit 8 koppen en on der de 34 passagiers bevonden zich 13 Amerikaanse journalisten onder wie de bekende journalist Knickerbocker. Een kwart eeuw geleden Ons laatste artikel over de in 1924 op Texel gestrande „Alesia" eindigde met de mededeling, dat de firma's Dros en Doeksen van plan naren om dit grote schip samen met WUsmuller weer In zijn element terug te brengen, 19 December was het schip even ten noorden van het Westerslag gsstrand en 27 Dec. werd de reus reeds aangepakt. De Dolfijn, een stoomblazer uit Nieuwe- diep, bracht twee gekatte ankers uit, een 690 meter zeewaarts. Met armdikke staaldraden werden deze met liet achter- schi pvan de „Alesia" verbonden. Reeds 2 dagen later gelukte.het met een reus achtig samenstel van zware blokken (katrollen) het schip twee meter naar zijn element te verplaatsen. Daarna be gon men de pompen in orde te brengen, opdat men door verplaatsing van water uit de ene tank naar de andere, het even. wicht kon bewaren. Een van de zwaar ste zorgen toch tijdens de berging is ge weest te voorkomen, dat de „Alesia" middendoor zou breken. Onderwijl begon men aan het strand 'n dam van zandzakken te leggen om daar door de opkomende vloedstroom een geul rond liet schip te laten schuren. In de duinen werd een put gegraven, waar op een zuig-perspomp werd geplaatst. Over het. strand werd een buisleiding naar boord gelegd, zodat er zoet water in de ketels kon worden gepompt, De ketels en de machine waren, zoals wij berichtten, onbruikbaar, maar 28 Janu ari kon de bafcboordmaohi ne weer draaien en met haar schroeven kon een Hink gat in het zand worden gemalen; 8 Februari kwam ook de stuurhoordniH- chine in actie. Ondertussen had men de ruimen eni ge keren vol water laten lopen en wel tijdens stormweer 0111 te voorkomen, dat het schip in de richting van de duinen zou worden gedreven.... Veel schot zat. er niet in: soms ging het schip om de twee dagen een halve meter vooruit, soms „zelfs" twee meter, andere dagen bleef het zitten waar het zat, maar nadat rondom een soort plan ken schutting was aangebraent, waar binnen het zand werd weggegraven, werden belangrijke successen geboekt. Toen was het half April. 2 Juni ging de boot. 35 m. vooruit, 3 Juni 30 meter. Half Texel. Half Texel trok de 4de Juni naar het strand, want die dag zou geprobeerd worden de „Alesia" vlot te brengen. Ve le Texelaars twijfelden echter aan het suoces en hadden al gewed, dat de boot er nooit af zou komen. Nu, die 14e Juni kregen de pessimisten gelijk, want de Cycloop, die met de Drente, de Texel, de Volharding liet Assistentje en de Dol fijn op de loer had gelegen en ineens aan een sleeptros ging rukken, had zijn krachten onderschat: de tros brak. In middels was men echter al weer 53 ril. opgeschoten. De volgende dag weer ge poogd, weer een stuk in de goede rich ting. Maar nog niet vlot! „Dan de Nes tor uit IJmuiden er ook nog maar bij!" zeiden de bergers, maar die dreigende vernedering wilden de aanwezige sleep- inleveren. Dit betékent, dat zij, die tot dusver het vereiste aantal zegels plak ten, en dit ook in de toekomst zulten doen, van de heffing zijn vrijgesteld. Van de pluimveehouders, die na 2 Juli geen of onvoldoende zegels plakken en inleveren, zal het heffingsbedrag door of namens hei Bedrijfschap voor Pluimvee en Eieren worden ingevorderd. Zij, die tot dusver niet aan de zegelre geling deelnamen, kunnen hiermede voor de eerstvolgende periode van 3 Juli tot 31 Juli a.s. beginnen. Voor dit doe! kan alsnog een stamkaart-export-eieren bij de PBH worden aangevraagd. Met betrekking tot het aangekondigde in houden van de voedertoewijzing voor 'n langere termijn diene, dat pluimvee houders, die per 2 Juli alsnog overgaa.i tot liet plakken van zegels, alsmede die pluimveehouders, die het heffingsbe drag hebben betaald, van 24 S^pt. a.s. af wederom in de veevoeder-distributie-re- geling zullen worden opgenomen. boten niet slikken en Vrijdag 6 Juni '24, 's morgens 0111 8 uur, door slechts wei nige supporters nagestaard, gleed de „Alesia" de Noordzee in. „Jammer", zuchtten sommige Texe laars, want het eenzame eiland dat zich maar zo gelaten door de zeeën liet om spoelen, het sensatiearme eiland, had weer een sensatie minder. „MICHAEL". Het door de Doopsgez. Jongerenkring gisteravond in De Waal opgevoerde le kenspel „Michael" zal morgenavond, 14 Juli, te Den Hoorn worden herhaald. De bezoekers wacht een genoeglijke avond. TONEELUITVOERING. Morgenavond brengt „Het Masifcer" wederom liet toneelstuk „Tot Weder dienst Bereid". De opvoering vindt we derom plaats in de grote bioscoopzaal te Don Burg, waar vorige week honderden badgasten van het voortreffelijk spel hebben genoten; stellig zal de zaal ooit thans weer flink bezet zijn! SPORT OP TEXEL Tcx. Boys. Dondeidagavond speelt ons le tegen het militaire elftal van de Mok, om 7,30 uur. Dit kan een spannende en goede oefenwedstrijd worden. Zaterdagavond gaat liet le naar De Oocksdorp voor le bekerwedstrijden. Er moet tegen ZDH 1 worden gespeeld, aanvang 7 uur. De adsp. B hebben Zaterdag tegen OVV B gespeeld en de punten gezamen lijk gedeeld 2-2. Zaterdag voor alle adsp. trainen van 2-4 uur. S. V. Texel. Vrijdagavond speelde '1'. 1 legen een elftal der mariniers, gelegerd op De Mok. Tegen andere elftallen op het ei land had deze ploeg steeds gewonnen. Texel was echter te sterk voor hen. Al direct was het merkbaar, dat T. het niet moeilijk zou krijgen en vooral in de achterhoede werd door taotisch sp°l elke poging gesmoord en ging de bal gemakkelijk naar de voorhoede waar doelpunten maken toch nogal eens moeilijk lijkt. Maar als Jan Boswijk mooi doorgeeft naar Henk, die door loopt en profiteert van hel missen van een back, lost hij een goed schot: 1-0. Kort hierna kopt een back een voorzet van rechts in eigen doel, waarna Kees driemaal de doelman passeert, zodat de rust met 5-0 voorsprong ingaat. Na de rast geven de marinemannen beter partij, waarbij het uitnemende spel van keeper en beide backs, opvalt en pas in liet laatst weet Dick met een strak schot 6-0 te maken. Uit een on gevaarlijke aanval scoren de bezoekers tegen als Bert langs onze ke?p°r heen terugspeelt: 6-1. Vlak voor het einde zorgt Jan Boswijk voor een prachtdoel- punt, zodat T. met 7-1 won. Zondagavond: Texel comb.-HBS-elf- tal Haarlem. Hier was weer eens een ouderwetse kampeerdeissfeev. Volop en luidruchtige bijvalsbetuigingen van de supporters en al meenden we dat het „kat en muis" zou worden, toch werd het een vlotte partij waarbij T. het meest aanviel, maar het toch nog een half uur duurde eer de leiding kon wor den genomen, waarna spoedig no. 2 door een back volgde en nog voor de rust d; stand tot 3-0 werd opgevoerd. Het wa ren niet aile elf voetballers, maar prach tig speelde de spil, die overal opdook als er gevaar dreigde en steeds weer de aanval wist te onderbreken en 't spel te vérplaatsen. Daar achter stond een prima keeper, zodat er zeer tactisch en snel gespeeld moest worden, en daar haperde hij ons nog wel eens wat aan. Na de rust werden er nog 4 doelpunten aan toegevoegd, waarbij we vermelden een goede kopbal van Jan de Beurs en Bert Jullens. Talrijke schoten gingen naast of over of werden keurig gestopt. Het was een prettige, pittige wedstrijd, er was leven en vrolijkheid, zoals we dat zo gaarne zien. In onze adsp. comp. stijgt de spanning. A won van D met 5-2. B won van C met 2-0. De stand is nu: A 7 punten; B 6 pt.; C 6 pt.; D 2 pt.

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2