Amilda. Uitstekende functionerende Consultatiebureaux en Badhuizen stimuleren Texelse belangstelling FRIEDRICH'S AVONTUUR Aalsmeer spande de kroon Brammetje Flapoor en z'n vrienden ■Ofe*.. (Slot.) Zo ligt dan het bezoek aan Marken achter ons. Nu zijn wij op weg naar Aals meer, het bloemenparadijs in de Haar lemmermeer. Een stadje met veel villa's temidden van prachtige tuinen. Veel water, waardoor de bloemenschuiten vlug en veilig naar de veiling kunnen varen. Wie aan Aalsmeer denkt, denkt aan bloemen, maar wij moeten vanmid dag aan iets anders denken nl. aan het consultatiebureau, aan het badhuis en nog veel meer, dat ligt op het terrela van het Witte Kruis. Aalsmeer heeft 13,000 inwoners, 2S00 Aalsmeerders zijn lid van het Witte Kruis. Op weinig uitzonderingen na zfju dus alle huisgezinnen bij de ver. aan gesloten. Aalsmeer heeft dus niet veel in. woners meer dan Texel, zeg een goeie 4000. Daar komt het prachtige gebouw van het Witte Kruis in het vizier, prompt komt ook een bevestigend ant woord op de inmiddels gerezen vraag of Texel kan, wat Aalsmeer kan. Zeker, Aalsmeer is welvarend, er schijnt aan een bloem meer te worden verdiend dan aan een lam of een vis, maar toch kan de wil ook hier de weg banen! Vervuld van deze moedige gedachte betreden wij liet gebouw, waarin 't Witte Kruis ver scheidene takken heeft ondergebracht Wij worden ontvangen door enige ver pleegsters en' ecu badmeester, die ons meteen rondleiden. Aan d» wachtkamer waarin vooral het keurige tegelwerk opvalt, grenst het badhuis. .Zingen, schreeuwen, fluiten, ena. tijdens 't baden is verboden", zeg! een bordje. Ons zegt het nog veel meer: wat een vreugde geeft een verfrissend bad! Dan moet je gaan zingien of je wil of niet, dat gaat ongemerkt, niet waar. Aalsmeer heeft het prachtig voor el kaar, al 36 jaar lang kan de bevolking hier op velerlei gebied profiteren: Het Witte Kruis biedt aan zijn leden kosteloze verlening van zeer uitgebreid verplegingsmateriaal. Ook een hoogtezon. Een hoogtezon staat ten dienste om de patiënten op advies van de dokter tegen laag tarief te bestralen. Winters maken hiervan per dag wel 20 personen1 ge bruik. Eveneens een diathemiiettoestel ter behandeling van rheumatische en an dere aandoening, tegen '11 zeer billij ke vergoeding. Aan lopende patiënten wordt wederom op order van de medici, regelmatig in het gebouw hulp verleend. De ver. voert Consultatie-bureaux en wel twee Bureaux voor Zuigelingen (wekelijks in het, gebouw en in Aals- meer-Oost) en een Kleuterbureau in het Witte Kruisgebouw. Deze bureaux zijn een groot succes geworden. Vrijwel zon der uitzondering doen de moeders op gezette tijden hun spruiten controleren door de consultatie-arts. Sinds korte tijd is op deze bureaux ook tandeontrole in gevoerd. Van de exploitatie van het badhuis behoeven we niet veel te zeggen. Jaar lijks worden 10 tot 12000 douche, en kuipbaden genomen tegen een tarief dat, vergeleken bij dat van vele steden, gun stig afsteekt. Een inrichting welke de hygiëne en dus de volksgezondheid ten zeerste bevordert. De N.H. Ver. „Het Witte Kruis" exploiteert een drietal herstellingsoorden. De afd. kunnen hiervan gebruik maken door leden, die een rustkuur van node hebben, daarin te doen opnemen. Velen hebben hiervan met als regel zeer gunstig gevolg ge bruik gemaakt. Voor afdelingsleden is het verplegingstarief uiterst laag ge steld. Minvermogenden behoeven slechts f 0,95 per dag bij te dragen, het overige wordt uit de kas der afdeling bekostigd. Cursussen. Jaarlijks word(en) één of twee Moe dercursussen gehouden. Door een gedi plomeerde docente van de N.H. Ver. Het Witte Kruis wordt aan vrouwen en meis jes onderricht en aanwijzingen gegeven die voor liet Moederschap en juiste be handeling van pasgeborenen can groot belang zijn. Voorts worden cursussen gegeven in huiselijke ziekenverpleging. De plaatselijke verloskundigen houden wekelijks spreekuur in het gebouw. De inrichting van de eonsulatiebureaux le nen zich uitstekend voor onderzoek en controle. De tbc-bestrjjding. De tbc-bestrijding wordt sir.ds jaren op de meest energieke wijze ter hand ge nomen. Mede door de volle medewerking van het gemeentebestuur is Het Witte Kruis steeds in staaf geweest, al'le daar voor in aanmerking komende patiënten in sanatoria te doen opnemen of prophi- lactische hulp te verlenen. De wijkzus ters oefenen door huisbezoek controle op woningtoestanden uit en waken te- besmettingsgevaar. Voor do Volksgezondheid. Het Witte Kruis heeft tot taak de volksgezondheid te bevorderen. Een be vredigende) regeling voor het steeds be schikbaar houden van een naar de eisen des tijds ingerichte ziekenauto werd door Het Witte Kruis ten zeerste bevor derd. Het initiatief voor tot standkomin? van Geneeskundig schooltoezicht in middels tot stand gekomen en aangevan- door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) rx 75. Bram en z'n vrienden klommen voorzichtig tegen de heuvel op. Het schilderij boezemde hun geon belang stelling in. Veel mooier vonden ze, wat de schilder in z'n knapzak had: brood en worst! Zachtjes, om de schilder niet wakker te maken, haalde Bram alles voor de dag. En toen aan '1 schran zen, hoor! 76 Jonge, jonge, wat 'n flinke maaltijd was dat. Alles werd eerlijk gedeeld, en die suffie schilder sliep en knikkebolde maar steeds door! Toen alles op was, zei Bram: „Ik zal een paar stenen in de zak d'oen, dan bemerkt bij niet zo gauw, dat hij wat kwijt is!" Meteen nam hij een paar grote stenen en liet ze in de zak glijden. gen is mede van Het Witte Kruis uit gegaan. Een „Witte Kruisfilm" werd ter plaat se vervaardigd, ten doel hebbende, de propaganda voor het werk van de Volks gezondheid te bevorderen. Het gebouw staat steeds ter beschikking voor het in enten bij dreigende epidemieën, e.a. In dien de Volksgezondheid door enigerlei maatregel gediend kan worden, zal Het Witte Kiuis steeds gaarne alles doen, om daaraan zijn medewerking te verle nen De Wijkverpleging. Een zeer gewichtig deel van het ar beidsveld van Het Witte Kruis is de uit oefening van Wijkverpleging. De Wijk verpleging wordt beheerd door'een com missie, uit het bestuur van het Witte Kruis gevormd. De Wijkverpleging voert een zelfstandige financiëel beheer Om van hulp der Wijkverpleegsters verzekerd te zijn, moet men zich als lid doen inschrijven. De lezer begrijpt, dat zo'n inrichting heel wat gekost heeft! Wij horen een bedrag noemen van 126 000.—. Zou Aalsmeer dit gebouw nu plaatsen, dan zouden er nog heel wat duizendjes bij moeten komen. Een der verpleegsters vertelt ons, dat een enorme bazar heel veel geld heeft opgebracht, een der ver pleegsters, die wel weten, wat hun te doen staat waar 350 bezoeken per maan l worden gebracht. Ons valt op, dat in dit gebouw zoveel zaken zijn ondergebracht, hoewel niet alle, want het consultatiebureau voor de tbc-bestrijding bv. is in Hoofddorp ge vestigd (IC minuten per bus hier van daan). Naar Beverwijk. Van A lot. Z ingelicht en na alle vra gen te hebben gelanceerd, die op de lip pen brandden, wordt de reis voortgezet, nu naar Beverwijk, waar blijkt, dat ieder ons kan vertellen, waar zich het Badhuis en Consultatiebureau bevinden. Ook hier is de zaak tip top in orde: een zeer modern gebouw, iu 1935 gebouwd door de Afd. Beverwijk van Het Witte Kruis De rijwiel- en kinderkagenstalling Is keurig betegeld; door glas in loodramen, straalt het daglicht., het kleureneffect geeft iets feestelijks en inderdaad is hiervoor wl aanleiding, waar men hier komt om gezondheid op te doen door het nemen van een verfrissend bad of door inlichtingen in te winnen over de zuige lingen en kleuters, waarbij ook weer da delijk aan het heil van deze kleine bur gers is gedacht! 'Hoe groot de toeloop tot het badhuis soms ook kan zijn, men kan altijd 20 mi nuten onder de douche doorbrengen, klokken regelen de tijd van iedere douche. Er zijn niet minder dan dertig douches, rechts de heren, links de da mes. Vrijdags komen er 350 tot. 400 Be- ver.wjjkers een bad nemen. Zaterdags stijgt dit getal nog tot 600-650! Winter- dags komen hier wel 1100 baders op één dag! Voor de oorlog en voor do textiel- sehaarste dus, werden de bader gratis 'handdoek en zeep verstrekt, maar gedu rende de oorlog en na dien kan het bad huis zich dit gebaar natuurlijk niet meer veroorloven en de Beverwijkers begrij pen zulks. In geen geval heeft dit tot protesten aanleiding gegeven, daar zij :zich al zeer gelukkig prijzen met de aan wezigheid van een badhuis, waarvoor zij de nodige offers gaarne hebben ge bracht. Bij volledige inschakeling van de bad- douehes moet het ketelhuis zo'n 4,5 m3. water per uur leveren. Het Consultatiebureau werkt hier ook ■zeer vruchtdragend. Op de vorige week Woensdagochtend gehouden zit ting werden adviezen verstrekt over 84 zuigelingen en Donderdagochtend 90 De Kleuterzorg houdt iedere tweede en vierde Woensdag in de maand zit ting. De laatste zitting trok 55 kleuters. „Aan kleuters héb je tweemaal zoveel werk als aan zuigelingen!" merkte een verpleegsters op En hiermede namen we ook afscheid van Beverwijk ep vervolgden wij de reis naar het Hoge Noorden, naar Texel, waar nog heel wat werk moei worden verzet eer wij daar in het bezit zuil m zijn van een prachtige inrichting als bv. te Aalsmeer, die zeker de kroon spande. Vol goede moed trokken wij naar het geliefde Texel, naar 't eiland dat het is eigenlijk al vaak gezegd dank zij de eensgezindheid veel kan presteren. KATHOLIEKE KERKDIENST. Zondag: VTIe Zondag na Pinksteren. De H.H. Missen in Den Burg om 7,30, 8,45 en 10 uur de Hoogmis; in Den Hoorn om 7,30 en 10 uur; in Oosterend alleen om 10 uur. Communieuitreiken om 7 uur en verder onder de Missen. Bieehtgel. in Den Buig en in Den Hoorn van 7-7,30 en in Oosterénd van 9,30 tot 10 uur. Collecte v.d. sieraden. Lof om 7 uur. Deze week de H.H. Missen om 7 u. met uitzondering van Woensdag en Donderdag en om 8 uur. Conimunieuit- reiken vóór en onder de Missen en Dinsdag en Vrijdag ook om 6,30 uur. Maandag: nog een H. Mis om 9 u. Dins dag: Feest van St. Anna, de moeder van Jezus. Nog 'n H. Mis om 7,30 u. Woens dag geen Mis om 7 u. maar alleen uitrei king v.d. H. Communie. Om 7,30 H. Mis in Den Hoorn, 's Av. om 7,30 St- Jo- sephlof. Geen meisjescongr. Donderdag: geen Mis om 7 u. alleen communieuitrei ken, Om 8 u. II. Mis in Oosterénd. 's Av. geen congr. v.d. jongedames. Vrijdag: Keest v.d. H. Martha. Geen Mis om 7,30. Om 3,30 'biechthoren v.d. schoolkinderen. Zaterdag: geen Mis in de Zusterkape! Bieehtgel. van 5-9 uur op de hele uren. Om 6 u. rozenkrans. ZUIVELJAARBOEK 1949. Zojuist is het nieuwe zuiveljaanboek gereedgekomen met nieuwe bijgewerkte adressenlijst, bereidingswijzen van zui velproducten, tabellen en voorschriften, laatste bijzonderheden over do toepas sing van machines en werktuigen in de zuivelindustrie, onderzoekformules en exportbepalingen, aanvullingen, verbe teringen, Prijs f9,75 met 50 et porto. FILM NIEUWS. EEN KONINKRIJK VOOR EEN HUIS Wie Jchan Kaart met de kermis heeft gezien, zal de film, waarin hij zo'n be langrijke rol speelt, niet willen missen Uit de volgende inhoud blijkt, dat er trouwens meer sterren van formaat te bewonderen zijn. Een actueel onderwerp, nl. de woning nood en de gedwongen samenwoning. De heer en mevrouw van Laar (MattJhien van Eysden en Tilly Perin-Bouswmees- fer) bewonen met een zoon (Robert de Vries) één der grootste en mooiste villa's van Amsterdam. Een amtenaar van de woningdienst komt mededelen, dat zij 2 kamers met gebruik van keuken moeten afstaan. Mevrouw van Laar, een zeer hautaine dame, weigert zich bij deze be slissing neer te leggen. De keukenmeid der Van Laars heeft een zuster, Heintje Blom, (Henriëtte Davids), die met haar dochter Daisy (Annetje van Duyn) door de tijdsomstandigheden geen eigen huis heeft en bij haar broer Kobus (Johan Kaart) inwoont Heintje hoort van haar zuster, dat er twee kamers met gebruik van keuken beschikbaar komen, gaat terstond naar bet woningbureau en na enige scher mutselingen met de ambtenaar, krijgt z? de toewijzing voor deze woning. Voor de verhuizing gebruikt zij haar jeep, die volgeladen al spoedig voor de deftige villa stopt. De verwikkelingen die ddh volgen zijn vele: moeilijkheden door elkaar niet verstaan, moeilijkheden doordat twee ménsen (die zeer veel in rang verschil len) niet met elkaar mogen omgaan, Amor, die kruipt waar hij niet komen mag, zwendel in textielcoupures, een noodsprong van Van Laar om de (hoge) stand van zijn dierbare wederhelft te kunnen ophouden, een gevecht op leven en dood enz. Ja, die twee families ma ken wat mee, maar er volg', een alge hele verzoening; de ids ramp beschouw de samenwoning blijkt tenslotte de red ding der Van Laars te zijn. Waar de stichting van een Consultatie bureau annex Badhuis de belangen van alle eilanders inhoudt, twijfelen wij niet of heel Texel zal zijn medewerking ver lenen om het doel te bereiken. Makke lijk is de weg, die naar dat doel leidt, niet. Maar wij zijn begonnen, wij zijn reeds een eind gevorderd. Dat te weten moet ons stimuleren tot nieuw élan. Tot het op elkaar zetten van de tanden. Zo z.ullen wij slagen, slagen zoals wij in het verleden onder veel moeilijker om standigheden de vruchten nisten te plukken van het aanpakken en het doorzetten! JIET SCHOOLREIS,IE VAN DE 3e E! 4e KLAS VAN DE O.L. SCHOOL TE DEN BURG. Kees Witte Mzn„ Wilhelminalaan, jaar, schreef het volgende: We moesten om 7 uur op het schoo plein zijn. Vandaar gingen we naar Groeneplaats, waar al twee bussen sto; den te wachten. Daarmee gingen we nas de buot. We moesten op het hovende blijven. En om ons te vermaken, gooide we brood naar de meeuwen, die achte de boot vlogen. Toen gingen we broov eten. We dachten, dat we een meeuw mi één poot zagen. Maar toon hjj weer ovi de boot vloog, zagen we, dat hjj tov twee poten had. Eindelijk kwamen w in Den Helder. Daar stonden al tw-: bussen op ons te wachten. We zijn lang het Noord hollands Kanaal, waar we ve> schepen zagen, naar Alkmaar geredei Verder ging alles goed. Toen we in Alk maar kwamen, werden de bussen naa de Paardemarkt gereden. Moester ze dat we naar de Kaasmarkt gingen. W kwamen op de markt. We mochten alle maal een beetje rondscharrelen. In d Waag waren allemaal weegschalet waarop de kazen werden gewogen, di door de kaasdragers dan naar d boot werden gebracht. Er waren oo twee mooie platen. Een er van was grote aardbol. En in het midden lag glc rievol Alkmaar. Wie waren om elf uu allemaal op de brug om te zien naa het klokkenspel van de Waagtorer Dat was erg leuk om te zien. Er ware twee deurtjes die, toen de klok elf uu sloeg, opengingen en toen kwamen e telkens twee ruitertjes uit die tegen- el kander in rondreden. Vlak boven d deurtjes stond een stenen beeld met ee trompet in de hand, die hij telkens, al de ruitertjes er uit kwamen aan d mond zette. Toen we dat gezie hadden gingen we naar de bussen. Na dat we allemaal weer op onze plaats za ten, gingen we naar Bergen, vvaa 'n speeltuin was. Onderweg ging alle weer goed. Toen we daar aankwamei moesten we brood meenemen. Daarn mochten we de tuin in gaan. Er wer ons een tafeltje aangewezen waar w ons brood op konden leggen. Na dat. gedaan te hebben, mochten w gaan spelen. De glijbaan vond :n we al lemaal heerlijk. Nadat .we een tijdje g» speeld hadden, wei-den we opgeroepe om wat te eten. En we kregen ook alle maal een glaasje limonade. Het smaakt ons allemaal best. Na gegeten te hebbe mochten we gaan spelen. Wij ginge met een van de onderwijzers m d schommelbak. Na een tijdje werden w weer geroepen. We gingen voor ee tent staan waar drie ramen in waren e achter de twee kleinste kon je nog m twee witte paardekoppen zien. En aeli ter het middelste stond een kartonne; man; naasl hem stond een klein liuisji Voor de tent was een plein met allema; gaatjes. Toen we er met z'n allen o stonden begon opeens water omhoog spuiten. Sommigen van ons waren kletsj nat. Hel waren de bedriegertjes! Hierna gingen we in liet doolhoj Maar voor we daarin gingen, keken wl nog naar de lachspiegels, waar we erl om gelachen hebben. Eindelijk ginge we in het doolhof. Daar hebben we ee tijdje rondgedwaald. Maar eindelijk von den een paar van ons de uitgang. Maar ook hier kwam een eind aan. En na ee tijdje zaten we weer in de bus. Toen gingen we naar Bergen aan Zei We gingen naar het strand, waar w mochten pootjebaden. We mochten eer- niet zwemmen. Maar een paar jongen van ons werden zo nat, dat ze in hu onderbroek mochten. En toen mochte; wjj ook. Terug kregen we nog een ijsj Toen gingen we naar Schoor! Daar wa ook een speeltuin. De glijbaan vonde we het fijnst. Er was ook een draaimi 'en. Maar geen gewone. We hebben no een glaasje limonade gehad. Daarna te rug langs Petten. We hebben de Honde bossche Zeewering ook nog gezien. Daa na gingen wc naar Den Helder. Vandaa met de boot naar Oudeschild. Tenslott weer met twee bussen naar Den Burj Het was een fijne dag! FEUILLETON 6.) Dunham bleef besluiteloos staan en kéék naar Gilbert. Diens hele gezklit glunderde, hij nam een sigaret uit zijn koker en greep naar een lucifersdoosje. Het gebeurde, zoals hij verwacht had. De soldaat, schreeuwde: „Hier mag niet ge rookt worden". Dunham stond er nog steeds zwijgend bij, hij keek de soldaten aan, nam het huisje nog eens zo belangstellend op, alsof hii het nooit eerder had gezien, draaide zich toen langzaam om en liep in de richting van de zaagmolen terug Die honderd dollar, zei hij pein zend tegen Gilbert, mijnheerhoe heette u ook weer? Laten we voorlopig Brown zeggen, zei Gilbert, Dunham staarde hem aan. Nu, bromde hij, die honderd dollar dus, mijn. lieer Brown, zijn voor u. Komt u mee, dan zal ik ze u geven. Prachtig, antwoordde Gilbert en zette zijn hoed weer recht. HOOFDSTUK IV. Kom nou even mee naar boven, zei Jenny Hesters legen Friedrich, ik heb mijn verjaardagscadeau voor je al klar, kom boven, dan kunnen we nog even wat praten. Friedrich keek om zich heen. Op eni ge meters afstand stond de wagen van zijn vader, de negerchauffeur in 'n witte jas er naast, zijn pet in zijn hand. Wat doet mijn vader? De neger boog en 'zei: Mister al naar bed. Huisknecht Jim mij gezegd: Mister wil jongen morgenochtend zien Dan wacht je hier maar op mij, zei Friedrich, waarna hij met Jenny via de wenteltrap in de toren klom. Op de helft 'gekomen, opende Jenny een deur, die ioegang gaf tot haar werkkamer. Het was een grote, halfronde kamer. Vier ramen keken op de rivier uit, zoda! men die naar alle richtingen kon over zien. Kaarten hingen aan de muur, gra fische voorstellingen van het dijkwezen. Verschillende telefoontoestellen stonden op tafels, langs de muur stond een stel lage met mappen, een schrijfmachine en twee telexapparaten waren er voorts te vinden. Friedrich rilde: Hier hangt een sfeer van werk, zuchtte hij. Jenny opende 'n deur naar een aangrenzend vertrek. Hij trad binnen. Maar hier hangt de sfeer van Jenny zei hij. Hii stond in een klei ne, gezellige kamer, die door een rood aclitig behang een warme, prettige in druk maakte. Er stonden een paar aar dige moderne meubels, een gemakkelijk? coucli, glad en eenvoudig, twee of drie oud-Engelse gravures aan de muur en een staande lamp, die een vredig, zacht licht uitstraalde. Friedrich liet zich in een stoel vallen en strekte zijn benen. Jenny zette thee water op en schikte de kopjes. Toen zet te ze zich neer op een klein stoeltje en wees naar een hoek van de kamer: Zeg, zou je daar eens even in de hoek willen gaan staan? Maar Jenny, protesteerde hij, waar om zou ik dat. doen? Ik wil nu immers thee bij je drinken. - Je moet In de hoek gaan slaan, hield ze aan, want hoe moet ik anders je verjaardagscadeau uit de kast halen, zonder dat je het merkt? Dat is iets anders, zei hij opge wekt, kwam overeind en ging in de hoek staan. Jenny was achter zijn rug bezig. Toen verkondigde ze. Je mag je weer omdraaien. Toen hij aan haar verzoek gevolg gegeven had, stond ze voor de tafel, achter haar rug het cadeau ver stoppend, dat hij nog niet mocht zien. Ze zei: Wil je asjeblieft in de houding gaan staan en trek je das recht, want ik wil een toespraak houden. Hij gehoorzaamde heel ernstig. Jenny streek haar japon glad, haalde diep adem en begon: Friedrich Wilhelm Mo yenne! Dat je deze dag.... Ze onder brak zichzelf en zei: Neem mij niet kwa lijk. dat is het einde, ik heb mij vergist. Maar nu is het geen verrassing meer, dus zal ik daar maar mee beginnen. Dat je deze dag.Weer hield ze op: Vind je die zin eigenlijk niet dwaas? Hii keek streng en zei: Hoe zit dat nu Krijg ik een verjaardagstoespraak of niet? Jenny glimlachte en zei zacht: Ik heb het begin weer te pakken, wees alsje blieft geduldig. Omdat ons verleden on- afscheidenlijk met de ri-vier is verbon den, moet ik me daaraan ook met mijn cadeaux houden. Verleden jaar gaf ik je een fles, waarin ik, dag en nacht wer kend, een schoener had weten te prut sen. Dat je er achter kwam, da! niet 'k, maar die oude loods Mathew er zo lang aan had gewerkt, deed gelukkig in jouw ogen geen afbreuk aan de waarde van het cadeau. Het jaar daarvoor gaf ik je een vuurtoren met roterend licht en je was zo netjes om niet eerst uit te vissen, wie dat cadeau had gemaakt. Je was er tevreden en gelukkig mee. Die gang van zaken heeft, mij steun en vreugde gege ven om op de ingeslagen weg voort te gaan. Moge je deze dagneen, zei ze er tussen, dit is natuurlijk nog niet het einde, want nu moet je eerst hJt cadeau krijgen. Ze trad snel op zij. FriedriCh Wil helm, verklaarde ze plechtig, vóór je zie je het model van een Mississippi-stoom- boot. Het schip is helemaal waarheids getrouw nagebootst. Maandenlang heb ik er zelf aan gewerkt, Op de comman dobrug staat een meisje. Eigenlijk hoort er geen meisje op een brug te staan; ook is het meisje een beetje groot, ongeveer eon vierde van de lengte var. de boo! Hindert je dat? Ik heb mfj er niet aan gestoord. En nu denk je, dat het alles is. Nu dacht je misschien, dat je 't scheep je thuis in de badkuip kunt laten drij ven of liet op de Mississippi kunt late: varn als je het aan een touw vaslhout en je in je eigen motorboot zit. Niet van dat alles. De zin van liet cadeau iet3 anders. Kijk! Ze haalde iets u haar zak te voorschijn. Als ik deze sleutel in de romp va liet schip steek en een uurwerk op draai, dan beweegt het meisje. Let op Ze draaide het uurwerk op en opeen bewoog het grote meisje op de commaii dobrug haar armen, opende haar mon en begon met een diepe mannenstem fraai lied te zingen, het lied van grote riviergod. Dit meisje, ging Jenny voort, be ik. Ik voel mij in een koninklijke siti atie: ik vaar op een schip de stroom a zing het lied van de grote riviergod e denk aan jou. Is het niet prachtig? Zeer geamuseerd, verheugd en danj baar stond Friedrich er bij en hoord hoe het kleine levendige meisje met ee stem als een dronkaard zong. Toen zi hij: Ik dank je hartelijk, Jenny. En ko nu bij me en geef me een kus Goed, lachte ze. Dat hoort i bij. Ze legde haar arm om zijn hals e 'kuste hem. Fijn, merkte ze op. Het prettig je te kussen. Mijn lief meisje, zei Friedrich bi wogen De waterketel floot, Jenny maal te zich los. Toen ze de tiiee inschonl vroeg ze: Ben ik werkelijk je li meisje? (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4