FRIEDRICH'S AVONTUUR De hooioogst is overvloedig, maar zaai toch stoppelknollen voor groenbemesting Brammetje Flapoor en z'n vrienden Groot Sportfeest op 14 Augustus „Weg met de zorgen zei de Oosterender- Zusterkring En zij maakten een fijne reis naar het Vasteland t Onze dochters hebben recht gelukkige toekomst op een Heeft U al loten van het „Witte Kruis"? Vrij zeker zal dit jaar de noodzaak om stoppelknollen te zaaien als aanvullling van het voederrantsoen van ons rundvee niet zo groot zijn. We hebben 'n over vloedige hooioogst gehad en de bieten staan er over het algemeen goed voor. Wij hopen dat dit geen reden zal zijn om geen stoppelknollen te zaaien. De bedoe ling van dit- artikel is juist u op te wek ken uw vroege stoppels zo goed moge lijk te gebruiken. Wij menen, dat de waarde van een gewas stoppelknoilen voor groenbemesting zo groot is, dat het verkwisting genoemd moet worden wan neer een daarvoor geschikte stoppel on gebruikt blijft. Het kan niet genoeg herhaald worden, dat het met de bedrijfsvoering op de zui vere akkerbouwbedrijven hopeloos vast loopt wanneer aan het punt groenbemes. ting niet de nodige aandacht wordt ge schonken. Met genoegen hebben we mo gen constateren, dat heel wat klaver uit gezaaid is onder dekvrueht van graan of vlas, maar dit betreft toch slechts een zeer klein gedeelte van al ons bouwland. Natuurlijk weten wp ook, dat niet alle stoppels, die straks vrij komen geschikt zijn voor het uitzaaien van een groenbe- mestingsgewas. Er zijn percelen, die no dig een flinke bewerking moeten hebben omdat ze tamelijk bezet zijn met wortel onkruiden. Verder zullen sommige ge wassen te laat het veld ruimen om nog 'n kans over te laten aan een groenbe- mestingsgewas. Maar wanneer we al de ze dingen in aannieiking nemen durven we toch te zeggen, dat op ieder bedrijf nog wel één of meerdere percelen over blijven, die geschikt »ün voor het in zaaien van stoppelkni ,n. Nu ken ik net zo goed als u alle be zwaren, die daaraan verbonden zijn. Laat ik er een paar noemen: het vraagt nogal wat tijd; als het te weinig regent is de aanslag minder goed en als je een goed gewas wilt hebben kost het nogal wat stikstof. Wellicht zijn er nog wel meer, maar ze inoete alle wijken voor de wetenschap, dat boeren met succes op de duur alleen mogelijk is wanneer ws aan deze vorm van organische bemes ting de nodige aandacht schenken. Hier volgen nog weer eens enkele aan wijzingen voor de teelt van stoppel knollen. 1. Gebruik vooral de vroege stoppels. Dit zijn percelen, waar vlas, erwten, vroege aardappelen, rogge en zomer- gerst verbouwd zijn. Hoe vroeger, hoe Leter! Dit kan betekenen, dat u al aan de bewerking van het land begint, wan- ueer het gewas nog op hokken of tollen staat. Gebruik daarvoor ieder uur, dat over is on laat eventueel een gedeelte van het werk v .richten door een loon werker. Wat de tijd van zaaien betreft, hebben we overigens vorige zomer kun nen zien, dat zelfs stoppelknollen, die op 30 Aug gezaaid werden op een gerst stoppel nog een prima gewas leverden. Maai' dit is geen regel. 2. Geef het land een goede bewerking. Een oorzaak van veel teleurstelling s tot nu toe geweest een te ondiepe be werking. In veel gevallen werd volstaan met een eenvoudige stoppelbewerking van hoogstens 8 cm. diep. Dit is abso- luut onvoldoende. Wanneer er gelegen heid is net land tweemaal te bewerken, dan zou u op deze ondiepe bewerking een bewerking tot plm. 14 cm. diepte kunnen laten volgen, maar wanneer hiervoor geen gelegenheid is geeft u 'n eenmalige bewerking, die tot minstens 12 cm. diep gaat. We hebben al heel vaak gezien, dat de knollen aanvanke lijk goed groeiden, maar op een bepaald moment begon het gewas te verkleuren en de groei was er uit. In de meeste ge vallen moet dit worden toegeschreven aan een te oppervlakkige grondbewer king. Zaai zo mogelijk machinaal en zo diep mogelijk. De rijenafstand kan nogal va riëren. Zaait men vroeg en is het de be doeling een gedeelte van de knollen op te voeren, dan kan het aanbeveling ver dienen om een rijenafstand van plm. 30 cm. te nemen. Is het al wat later gewor den en is het doel uitsluitend groenbe mesting dan kan men dezelfde afstand als voor graan nemen, dus 20 cm. De hoeveelheid zaaizaad varieert ook nogal eens. Op liet oude Texel, waar de grond minder uitgebouwd is dan in de polders, heeft men aan drie tot vier kilo zaad per bunder genoeg, in de polders neme men liever wat grotere hoeveelheid. Eén van onze beste rassen is nog steeds de Jobe, een halflange knol met flinke loof- ontwikkeling. Men bestalle het zaad vroegtijdig. 4. Vergeet de bemesting niet! Ook op dit punt werden in 't verleden grote fou ten gemaakt. Zaait men knollen op 'n graanstoppel dan moet men minstens 60 kg, liever misschien nog 80 kg zuiev- re stikstof geven. Na vroeg gerooid? aardappelen en na erwten kan dit mis schien iels minder zijn, maar ook op vlasland moet dezelfde bemesting als op een graanstoppel worden gegeven. Geef deze bemesting vóór of na het zaaien Ivan men wat kali missen dan is ook deze op zijn plaats. Deze meststoffen zijn niet weggegooid, maar u krijgt ze in een vol gend seizoen met rente terug. 5. Indien nodig, bestrijd dan de kncl- lenbastaardrups. De laatste jaren wer den vooral de vroegst gezaaide knollen nogal eens flink beschadigd door vréte- rij van de knollenbastaardrups. Wan neer u iets van vreterij van dit zwarte rupsje bemerkt, laat dan het gewas di rect bespuiten met een D.D.T.-emulsie of D.D.T. in olie. Het resultaat van de bespuiting is meestal 100 pet. C. v. Gr. door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) 77. De steen, die Brammetje zo plot seling in de zak wierp was echter zo tzwaar, dat de schilder, die maar op zo'n klein klapstoeltje zonder leuning zat, pardoes achterover viel en holderdebol der langs de helling naar beneden rolde. Bovendien schopte hij onder het vallen zijn schilderij, dat al bijna af was en zo mooi, dat je gewoon g niet zien kon, wat het voorstelde, de lucht in. 78. Als een bal rolde de arme schilder naar beneden, en het schilderij rolde mee. Nu eens kreeg het schone kunst werk een schop, dan weer rolde de schil der er overheen, zodat weldra de flar den er bij hingen. En tot overmaat van smart zagen Bram, Tom en Menelik die verschrikt toekeken, dat onder aan de heuvel een diepe beek stroomde! FEUILLETON 7.) Friedrich zat aan een tafeltje en antwoordde vrolijk: Natuurlijk Jenny want ik houd veel van je. Wil je niet bij me komen zitten en me nog een kus ge ven omdat ik morgen jarig ben? Ze aarzelde even; toen deed ze het Maar ze leunde treurig tegen hem aan en zei: Het liefst zou ik huilen. Hij werd bijna boos: Jenny, wat heb je loch vanavond? Eerst geef je mij een stoomboot met'een meisje, dat zo aardig zingt en nu. Ze aarzelde weemoedig: Hoewel het meisje zo aardig zingt met dat snuit- werk. Maar Jenny! onderbrak hij haar en gaf haar een tik, met dat snuitwerk! Hoe kan een n -isje zoiets zeggen! Dat klinkt toch lel Ze schoof iets verder van hem af. Daar heb je het nu! Toen ik vioeger zo iets zei, lachte je en vond je mijn wijze van uitdrukken origineel. Ik kan er ook niets aan doen, dat is de schuld van het verleden, want ik ben met zo'n lummel als jou opgegroeid. Nu vind je 't lastig. In de laatste vier maanden ben je heel erg veranderd. In de laatste vier maanden? Hij wilde haar in de ogen zien, maar ze drukte haar gezicht tegen zijn wang en ging voort: Ik heb het overal aan gemerkt. Vroeger accepteerde je mij zoals ik was. In de laatste tijd heb je overal critiek op. Vaak heb je peinzend voor ine geze ten en mij nauwkeurig opgenomen, m'n eenvoudige kleding, mijn schoenen, m'n ongesminkte lippen, mijn haar, dat ver ward zat door de wind. Ach, Friedrich, ik ben maar een arm meisje, dat niets anders in de wereld heeft dan jou. Ik heb je nooit gezegd, hoe ik naar je heb verlangd, als je er niet was. Toen wij nog jonger waren, hadden wij die lastige gedachten niet. We waren twee vrolij ke schavuiten, de schrik van de omge ving. En nu is er in ons zelf onrust ge komen. Tenminste in mij. Ik moet van mijn kleine weekloon rondkomen en jij bent de zoon van de rijkste man in Lou isiana. Vroeger konden wij tenminst hartstochtelijk ruzie maken. Dat gaat nu ook niet meer. Ik voel mij zo heel erg eenzaam. Bijna met geweld draaide hij haar ge zicht naar zioh toe en toen zag hij hoe treurig ze was. Zij stond op en ging langzaam naar het raam. Toen hij op haar toetrad, strekte zij afwerend haar armen uit en zei: Je voelt je ziek van verlangen naar iets dat tot nu toe nooit voor je heeft bestaan, Friedrich. Hij was bleek geworden. Met moeite bracht hij er zo bdheerst mogelijk uit: En wat zou dat iets wel kunnen zijn? Het is voor mij moeilijk om dat te zeggen, maar omdat ik er lang over heb nagedacht, heb ik geloof ik wel de woorden gevonden om het uit te druk- In verband met de Niwin-Sportdag schrijft men ons het volgende: Het mag als algemeen bekend worden geacht, dat alle Texelse jongens, gelegerd in Indo nesië, van het Niwin-comité Texel gra tis de Texelse Courant ontvangen. Dit geschiedde tot heden steeds van de op brengst. der in 1047 gehouden bazar Maar de kas is bijna leeg en zo de geld middelen niet spoedig worden aange vuld zal het comité dit mooie werk mt zeer grote spijt van de leden mosten staken. Om dit te voorkomen heelt het Niwin- comité piannen gemaakt om evenals vo rig jaar een grote Sportdag uit te sehrij- Zo worden records gebroken! ven en wel op 14 Aug. a.s. Men hoopt op een behoorlijke deelname en veel be zoek. De organisatoren zullen alls in 't werk stellen om deelnemeners en toe schouwers een alleszins prettige sport dag te bezorgen Elders in dit nr. vindt u het volledige programma van het feest, waaraan zo wel dames als heren, meisjes als junio res kunnen deelnemen. Kortom: Texel se athleten van 14 tot 80: wij heten u Zondag 14 Aug. hartelijk welkom op het Sportterrein van de S.V. Texel te Den Burg. Het inschrijfgeld bedraagt slechts 25 et. per nr. Doet uw best: de jon gens in Indonesië lezen straks wat de sportverslaggever van deze dag te ver tellen heeft! Dinsdagmorgen werd Uosterend vroeg tijdig uit de droom opgeschrikt door luid gesna. Och, dat hoeft ook niet ver teld, als u weet, dat de Zusterkring der Iierv. Kerk zijn jaarlijkse reis ging on dernemen, huisvrouwen, die nu eens zouden vei-zuimen op tijd haar koffie klaar te hebben voor haar wedertielft- Het gezelschap vertrok met de eerste boot. Het werd een fijne dag. De trouwe TESO-bus leidde de zusters naar Haar lem, waar de koffie geprobeerd werd Nu, die kunnen ze daar ook verrukke lijk zetten! De buitenzijde van de St. Bavo werd aan de bewonderende blikken onderworpen. Maar het eigenlijke doel van de reis was Den Haag, waar nogal wat mensen bleken te wonen. Wat 'n druk te! De dames, 20 in getal, konden niet bepaald spoedig haar tenten opslaan, maar tenslotte werd haar toch een be scheiden plaats gegund. Op de poppen- tentoonstelling kwam geen der Texe'.- laars in het gelukkige bezit van een pop. Bij Panorama-Mesdag was men stil van bewondering. Wat gaat zo'n dag toeh snel. Om vier uur werd de terugtocht aanvaard, maar er bleken schapen tekort. Deze waren de dubbelgangster van de domineso achterna gelopen, waardoor ze het. spoor AUTOHUSDIENSTEN TESO. De Koog Den Burg: 7,—; 8,30; 9.10W'; 9,30Z; 10,20; 11.10; 12 15; 13;4ö; 14.30; 15,—; 15,30; 16,10; 17,10; 18,—; 18.30; 19.30; 31,—; 23,15. Den Burg—De Koog: 6,40; 8,—; 8,50; 10,—; 10,45; 12.—; 18.15; 14.—; 15—; 15,45; 16,45; 17,25; 18.—; 19.—; 20,30; 23,—. Den BurgDen Hoorn: 6.40; 8,—; 9,—Ma.; 10,—; 11,45; 12,30Ma; 14.15; 15.45; 17,30; 19,10Di-Do; 20,30; 23,—Di-Do. Den HoornDen Burg: 7,S,30; 9,30Ma.; 10,30; 12,15Ma; 13.45; 15,—; 16,15; 18,—; 19,30Di-Do; 20,45 23,15Di-Do. De Directrice van de Vakschool voor Meisjes voor Den Helder en Omstreken verzoekt opname van het volgende: Nu de examentijd zijn einde nadert, wordt in vele gezinnen de vraag ge steld: „Wat nu?" Het antwoord is voor onze jongens gemakkelijker dan voor onze meisjes. Watdoe je nu met je verworven kennis en met het bezit van je diploma? Voor vele meisjes staat geen andere weg open dan die van het kantoor. Van daar dat velen zich haasten liet diploma machineschrjjven te verwerven. En dan solliciteren! Wanneer het geluk met haar is, zit de gediplomeerde anna 1949 spoedig op de kantoorkruk. Van haar persoonlijke aanleg en interesse zal het afhangen of zij bevrediging zal vinden in dit werk. Onze tijd is die der gelijkschakeling. Is dit voor de jonge vrouw in alle op zichten een gelukkige omstandigheid? Velen geven hierop een bevredigend antwoord, maar meerderen menen (ge lukkig) van niet. De aard en de aanleg van de vrouw en het meisje sluiten een volledige ge lijkschakeling uit. De idealen van de jongen en van het meisje lopen ver uit een. Het is daarom een gelukkige om standigheid, dat er voor het meisje, dat in het bezit is van een of meerdere di ploma's, nog een andere weg openstaai. Vele der titans gediplomeerde meisjes zullen na verloop van enige jaren een gezin gaan vormen. De overgang van de kantoorkruk naar de eigen huishouding zal groot en vreemd zijn. Deze overgang zal echter minder ingrijpend zijn, wan neer zij haar vrouwelijke aanleg reeds nu zal kunnen volgen. Hierin heeft het Nijverheidsonderwijs voor meisjes voor zien. Voor meisjes met het Ulo-diploma of met 3 of 5 jaar HBS bestaat een cur sus, de zgn. vormingsklasse, die een tweeledig doel heeft. Zij wil de a.s. vrouw voorbereiden óf op het eigen ge zin óf op een bij uitstek vrouwelijk be roep, als huishoudkundige, hoofd van 'n inrichting, verpleegster, iiidatsdhappe- 1 ijk werkster of kinderverzorgster. Door het volgen, met meisjes van ge lijke ontwikkeling, van deze algemene huishoudelijke vooropleiding, is uw doohter straks in staat (wij doen slechts een greep) de 1-jarige cursus te volgen voor leidster in koloniehuizen, of zich in één jaar voor te bereiden op het exa men voor huishoudkundige. Werkt zij daarna nog 6 maanden in een grote in richting, dan ontvangt zij na een vol doend examen de bevoegdheid: Hoofd van een inrichting. Ook de opleiding voor lerares bij het Nijverheidsonder wijs staat, na de zgn. vormingsklasse, voor haar open, welke opleiding voor de diverse Nijverheidsakten ongeveer drie jaar duurt. Ouders, wat zal uw dochter worden? Zal zij straks trouwen of zal zij zelf ir, haar onderhoud moeten voorzien? Eén ding is zeker: Het meisje van nu... 'S de vrouw van straks! De keuize voor de toekomst ligt voor een groot deel aan uw raad. Bij deze beroepskeuze wil het Nijverheidsonder wijs voor meisjes, in het belang van uw dochter, u graag van advies dienen. Ook in Den Helderts de mogelijkheid ge opend, om het geluk van uw dochter te dienen. De directrice der Vakschool voor meisjes geeft u gaarne alle gewenste in lichtingen. Zij houdt. daartoe haar spreekuur Dinsdags van 2,30 tot 4 uur en Donderdags van 7 tot. 8 uur. Schrif telijk of telefonisch kunt u natuurlijk >ook met haar een ander uur overleggen. der kudde bijster raakten. Maar het toch goed gekomen gelukkig. Te gau- kwam Oosterend al weer in zicht, maai toch gingen allen in de beste stemniinj huiswaart (waar de heren natuurlij' voor „een bakkie" gezorgd hadden I) VERTROKKEN PERSONEN Willem Stark v. E 144 n. Canada, On tario, London. Wilhelmina J. Witte, v Molenstr. 34 n. Alkmaar, v. Bverdingen- straat, DE BONTE WITTE KRU1STREIN. In deze tijd van het jaar zitten dt treinen stampvol vacantiegangers. Wi hadden zo gehoopt dat de Bonte Witte Kruistrein eveneens tot het laatste kus sen zou zijn bezet, maar die wens is nie vervuld: het gezelschap, dat Zondag avond in liet „Casino" een revue op- voerde moest met een hall' gevulde zaa tevreden zijn. Gelukkig zijn de toe schouwers zelf in ieder geval tevredei geweest. Het geheel stond o.l.v. d „Rhyihmische Eilanders" en verdei werkten mede de dames Dc Lugt— de Vries, Hannie Duinker, Bep Lange veld en de heren W. Boon Wzn., J. Bre mer, P. Stoepker, L. Kuiper (met di sprekende pop Bartje, die nog altjj< 1' goed van de tongriem is gesneden). 7 Augustus gaat de trein opnieuw rij den. GAAT U NAAR FRANKRIJK? De Iniichtmgendicnst van de Fransi Ambassade, Nieuwe Uitleg 10, Den Haa; bericht ons: Hollanders die inlichtingen over rei een in Frankrijk willen hebben kunner deze verkrijgen bij de Hollandse Reis bureaux die hierover door de vertegen woordiger van de Franse Spoorwegei zeer uitgebreide documentatie hebber ontvangen. Mochten de aldaar te ver krijgen inlichtingen niet voldoende zijn dan kan men zich persoonlijk wenden to het bureau van de Franse Spoorwegei (S.N.C.F.), te Brussel, 25-27 Boulevan Adolphe Max, telefoon 17,40.90, die pe ommegaande alle vragen uit Holland za beantwoorden. DE KLM-VERBINDINGSDIENST REAGEERDE SNEL. Dezer dagen vervoegde zich op he Passage-kantoor te Zurich kort voor he vertrek van het KLM-vliegtuig naar Amsterdam, een passagier, die zijn reis plan plotseling had gewijzigd. Het doe van -zijn reis was nl. niet meer Amster dam het was New York geworden. Ei was maar weinig tijd te verliezen en d- Zwitser stelde er prijs op te weten waai hij aan toe was: 'kon hij nog met di avondmaehine uit Amsterdam mee, n: was dit niet mogelijk. De telex zorgde voor antwoord binnei drie minuten. Voordat de cigaret, die d, reiziger had opgestoken half was opge brand, deelde de KLM-employée hen mee, dat er nog een plaats besehikbaai was in de Constellation, die dezeifd. avond Schiphol zou verlaten met be stemming naar New York. Een van de talloze voorbeelden, die di noodzaak van een snel berichtenverkee: voor de luchtvaartmaatschappijen duid» lijk aantoont. Want, hoe snel het vii^g tuig ook is, het berichtenverkeer dien toch altijd nog vele malen sneller te zijn Daarom is Schiphol met alleen eei centrum van internationale luchtlijnen het is ook het middelpunt van een be richtenverkeer, dat de hele aarde om spant, IN SCHAPENDARMEN! Gisteren werd op het Londense vlieg veld een zeer ongewone lading afgele verd: per speciaal gecharterd KLM vliegtuig waren vanuit het Verre Oos ten 7,5 ton gedroogde sohapendamie: naar Londen gevlogen. Deze darmen waai-van de gezamenlijke lengte onge veer gelijk is aan de afstand Londen- Cairo, nl. ca. 3520 km. worden in Enge iand door een Londense firma gebruik voor de vervaardiging van worstjes. Vai deze hoeveelheid darmen, die zullet worden gevuld met 840 ton'worstenvlees worden 30 millioen worstjes vervaar digd. ken. Je zou een bonter leven willen heb ben dan tot nu toe. Ik ben te eenvoudig .voor je. Je wilt je in een wereld bege ven die ik niet ken, en ik vermoed bo vendien, dat die helemaal niet bestaat. Hij luisterde naar haar treurige stem en hij keek haar niet begrijpend aan. Ze probeerde te glimlachen maar het bleef een treurige poging. Ik heb onder mijn grammofoonplaten een Franse, waarop een meisje zingt: „Les gran'ls mots, adieu!" Maar goed, weg met di grote woorden. Dus zeg ik heel eenvou dig: je staat op sprong mij te verlaten. Als je bij mij bent, zijn je gedachten er gens anders. Om kort te zijn, Friedrich, je wilt me niet meer. Nu liep hij energiek op haar af, greep haar arm vast en zei: Je krenkt mij wer kelijk, Jenny: Nooit heb ik.... Ze maakte zioh los, streek over hein- haar en ging in een stoel zitten. Frie drich bleef voor haar staan. Deze avond, waarop je zo treurig ■bent gestemd, zal voorbijgaan, probeer de hij haar te troosten. Ja, antwoordde ze levendig, maar na deze avond komt het grote ongeluk. Hij keek haar strak aan. Ik bega een groot onrecht, ging ze voort, ik moest niet spreken, maar we zullen voor altijd uit elkaar moeten gaan, mijn lieve, mijn beste. Hoi? vroeg hij zacht Wat moet ik, Jenny? Is er een andere man. Bijna driftig schudde zij het hoofd. Dat is het niet, zei ze, maar over een paar weken zal ik hier niet meer zgn. Lieve Jenny, glimlachte hij, is dat alles? Je baas, generaal Bruce, gouver neur van Louisiana, zal je overplaatsen? Goed, in de toekomst zal je dus in plaats van op de vuurtoren bij Fort Coligny, op een kantoor in Baton Rouge zitten. Wat voor verschil is daarin? Ze keek met strakke blik naar het plafond van de kamer en antwoordde: Als het dat alleen maar was. Maar ik zal moeten verdwijnen om mijn leven te redden Nu stond hij op. Wat is dat voor een onsamenhangende onzin? Je bent werke lijk te vee! alleen, Jenny. Hij boog zich naar haar toe, keek haar aan en richtte zich toen, geschrokken, weer op. Haar gezicht was bleek en ontdaan. Mijn God, Jenny, vroeg hij zacht, wat is er met je gebeurd? Ze leunde achterover in haar stoel en antwoordde net zo zacht: Alsjeblieft, kwel me niet. Vraag niet, want ik mag niet antwoorden. Hij staarde haar niet begrijpend aan: hij kon zich geen voorstelling maken van hetgeen in haar hoofd omging. Maar plotseling schoot hem een gedachte door het hoofd. Jenny, begon hij, toen ik de rivier overstak, werd er geschoten. Toen ik de dijk op kwam, stond jij daar. Wat deed je toen? Ze zweeg. Staat, die raadselachtige ontmoeting ook in verband met je geheim? Gedeeltelijk wel, antwoordde ze ge jaagd en stond op. Ze legde haar armen om zijn hals, drukte zich dicht tegei hem aan en smeekte: Friedrich Wilhelm vraag niet verder en word niet boos O] me. Je moet nu gaan. Je moet ook hele maal uit. mijn leven verdwijnen. Je moe naar een ander meisje omzien. Ze moe veel weten en veel fantasie hebben. Z moet ook niet de dochter zijn van twe onbekende schipperslui. Neem een meis je van voorname familie ze moet alle hebben, wat mij ontbreekt. Toen streel ze over zijn wang en vroeg: Heb je da meisje al gevonden? is 't missohien zo dat ook jij het voornemen had mij i zeggen, dat wij uit elkaar moeten gaan: Neen, riep hij heftig, neen! Dat is jammer, zuchtte ze. Dan wai alles zoveel gemakkelijker gegaan. 11 dacht, omdat je in de laatste lijd zo ver anderd bent. Zw ijgend bleef hij tegen de muur ge ieund staan. Ze hing aan zijn hals vroeg: Begrijp je hoe moeilijk het von piij is, je w-eg te sturen? Ik heb je im mers zoveel jaren gekend en ik zal he je nu maar zeggen, op gevaar af, dat 1' het nooit hebt gemerkt Friedrich. ik hel heel veel van je gehouden en ik houd ni nog meer van je. nu dat wjj moete' scheiden. (Wordt vervolgd.,

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4