r- kmmmü Drukwerk r Een goede raad van 8 t.m. 13 Hug. '48 Geeft vandaag goed boek Bloembollenvervoer Casino- - Den Burg BAL NABAL NA Fancy Fair S.V. Texel trok 2400 bezoekers en bracht bruto plm. f 4.000.- op Kunstschilder Jan van Ham zegt „Texel geeft meer ruimte en meer mogelijkheden, een gebied als de Slufter, heb ik nog nergens aangetroffen Adverteerd in dit blad Drukkerij Tex. Courant Naaister Dames- en Kinderkleding Heeft U al loten van het „Witte Kruis"? TEXELSE COURANT. Zoekt U Klaas Boon portemonnaie bruin damestasje een meisje J C. RABC.V. Singer Maatschappij N.V. hedenavond Binderdoeken Binderdelen Reparatie Publieke Veiling 100 Dekkleden Legergoederen DAMES, f schapenkaas zelfbinder naar de Bollenstreek. Lunchroom „Selecta" De Koog Gezellig Zitje Broedplaats „Schorren Eendracht" De Bonte Witte Kruis trein De enthousiaste voorz. van SV Texel, dhr D. Dapper, schrijft ons: Onze fancy-fair is een daverend suc ces geworden. Er zijn ongeveer 2400 bezoekers geweest. Tal van vacantie- gangers hebben volop genoten van de prettige stemming die tot het einde werd behouden en onze stands waren allemaal leeg. Het „rad van avontuur" werkte de resten weg, er werd gezellig gedanst, er was afwisseling. De luidsprekersinstal latie van dhr De Wilt deed liet uitste kend, dank zij de vlotte bediening. En dan wel bijzondere hulde aan onze me dewerksters en werkers, van oud tot jong, dat was dik in orde. Gaarne zeg gen we allen hartelijk dank, ook alle firma's en particulieren, die door hun bijdragen of welke medewerking dan ook, onze ver. zulk een waardevolle eu belangrijke dienst hebben bewezen. Zoals gezegd was het bezoek van va- cantiegangers wel erg meegjvallen on danks vele andere uitvoeringen, dit kan van een groot deel onzer voetballief hebbers niet ten volle gezegd worden, maar daai niet verder over, S.V. Texel kan zich blijven ontplooien dank zij deze fancy-fair. Een woord van lof ook voor de Texelse Crt„ die deze gebeurtenis zo juist onder de aandacht van iedereen bracht. De bazar van SV Texel heeft plm. f 4000 opgebracht. De onkostenj vooral aan consumptieartikelen) zullen onge veer ruim f iooo bedragen. Uitslagen der verschillende verlotin gen: Baby-uitzet 3634 (alle 5000 loten werden verkocht!), extra prijzen wa ren: meisjesjurk 2610 gewonnen door tnw. de Wed. Witte, Zuidhaffel), dek- kleedje voor wandelwagentje 262, kleed je 3230, kindersokjes 2102, appel- en pe reboom 2496, 40 kg. briketten 1046, 3939, 4372, behangen van kamer (d.w.z. het werk) 4737. Sjoelen. De hoofdprijs paar voetbal schoenen gewonnen door J. C. van Buu- ren, 51 punten Alle prijzen vóór 15 Aug. afhalen bij fa. J. M. Moerbeek, Parkstraat, Den Burg. De sprei van Zaterdag ligt nog te wachten voor bezitter van nr. 180 (wit lot met rode streep). Sprei van Vrijdag viel op 180. Ei' zaten 3950 erwten in de fles. .In. Koorn, W'burg, raadde 't. precies en won de prijs, een tafelkleed. Een tafelkleed won sergeant Van der Kley (De Mok). Vanaf deze plaats onze hartelijke ge lukwensen aan D. Huizinga en z'n vrouw bij de geboorte van hun zoon Willy. Dat zij veel vreugde aan hem mogen beleven. Morgen, Donderdagavond 7 uur speelt Texel Oonïb.'Mariniers elftal. Dit wordt een goede wedstrijd. Adspiranten en Welpen. Gedurende jullie vacantie trainen wij enkel Vrij dagavond op de bekende aanvangsuren LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL NADERT VOLTOOIING. Er wordt op het ogenblik met man en macht gewerkt aan de voltooiing van de landbouvvhuisboudsehool: de vaklieden zijn alom druk bezig en over weinige weken zal de school kunnen worden ge opend. Aan het exterieur ontbreekt al niet veel meer en binnenshuis groeit werk ook zienderogen, zodat, de pessi misten weer eens in het ongeiijk worden gesteld, want ja heus er was al eens gezegd „De school komt veel te laat klaar!" De ijver, waarmede de vak lieden zijn bezield, bewijst evenwel het tegendeel! Wij vernemen, dat mej. F. van Wijn gaarden, thans lerares aan de Huishoud school te Sneek. is benoemd tot directri ce; zij zal onderwijs geven in de huis- houdvakken. Het lager onderwijs zai worden gegeven door dhr Enst, het. tuinbouw onderwijs door dhr Laan. Voor de cursussen gaven zich tegen de honderd leerlingen op! SPIEGELTJE, SPIEGELTJE. Wij zouden in deze tijd, nu de schoon heidsspecialisten haar scepter zwaaien, graag verschoond blijven van het ver zoek een antwoord te geren op de vraag wie de schoonste in (op) het (ei-)land -s! Ja, ja, Texel doet ook dapper-mee, want elders lezen wij, dat iedereen in de gele genheid is gratis advies in te winnen bij de schoonheidsspecialiste, die van 8-10 Aug. zitting houdt in de zaak van kap per Prins! „Gratis advies inzake de verzorging van de huid en idem be treffende de juist make up!" Kapper Prins heeft deze tweede show op touw gezet omdat hij vorige keer al zoveel succes mocht oogsten en zeer vele dames waren toen vol lof over het werk van de specialiste. Geachte dames, wij geven u deze tip gratis, als service van de Texelse Crt.. die maar zo zegt „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst!" en dat u door des kundige behandeling weer een grote sprong -n de richting van het jeugdland kunt maken heeft de prartijk vorige keer reeds bewezen! VOOR DE JONGENS OVERZEE. (Wijze: Waar de blanke top der duinen) Waar de palmen wuivend ruisen, Onder felle Tropenzon, Waar een massa jonge kerels, Aan hun zware taak begon. Vragen zij u in 's Vaderland Reikt ons toch de vriendenhand. Werkt ii mee, zeg nu niet nee, Voor de Jongens Overzee! In de afgelegen rimboe, Doen uw jongens ook hun plicht. Denkend aan het verre Holand, Aan elk welbekend gezicht. En n hier in Nederland Voelt u dit of staat ge aan dt kant, Neen n werkt vol geestdrift mee, Voor de Jongens Overzee! Daarom sturen wij steeds brieven, Met het nieuws van huis en haard, Om de jongens te gerieven, Is ons vele offers waard. Helpt u ons een handje mee, Steunt de club „Nederland-Overzee"! '1 Is voor de jongens Overzee, Voor de Jongens Ovenzee! A. W. TER HORST. Ga corresponderen, meisjes! Het adres is: Club Nederland-Overzee" postbus 11, Bussum. JE MOET MAAR DURVEN! Een keurig gekirde dame stapte een autobus binnen en vroeg de conductrice in gebroken Duits om een retourtje. Ze wenste 87 cent te betalen, omdat ze de verschuldigde 90 cent ni.t op zak had en haar tientje niet wilde wisselen om geen overvolle beurs te krijgen. De conductrice hield vol, dat zij 90 cent moest betalen en zij het tientje zo goed mogelijk wilde wisselen. De reizigster snauwde, dat de conduc trice enkele jaren geleden „toen wij hier de baas waren" wel gewilliger zou zijn geweest. De conductrice meende te moeten op merken, dat de vijf Duitse bezettingsja ren ons volk wel gebogen maar niet ge broken hadden. De Duitse: „Wij hadden hier een jaar langer moeten blijven, dan was het met jullie allemaal gedaan geweest." De conductrice: „Bij de volgende hal te gaat u even vlug de bus uit als do Duitsers in 1945 over onze grens vlucht ten". De Duitst: „Ik zal me bij de directie beklagen". Een passagier, die zich niet. langer be heersen kon, vloog op de Duitse toe, die zich hierop ijlings uit de juist stilstaan de bus repte. Uit „Puttens Nieuwsblad. Er was eens een aardewerkschilder en die legde zich later ook toe op de pot tenbakkerij Hij heette Jan van Ham. Maar er voltrok zich een evolutie: Jan van Ham liet zijn pottenbakkerij in de steek en werd kunstschilder. Kunstschil der van landschappen, stadjes, gebou wen, straatjes, stillevens. Beelden uil 't buitenland liii reist graag beelden uit. het binnenland en van zijn binnen lands werk noemen wij hier, hetgeen hij van Texels schoonheid op het doek heeft gebracht. Jan van Ham exposeert tot en mei 14 Aug. in de lagere Land bouwschool in de Nieuwstraai te Den Burg Het 's rustig in die school: de cur sisten hebben vacantie en waar meester Laan's docerende stem weerklonk, spreekt nu de stilte van de schoonheid, op deze tentoonstelling. Ja, het is goed werk, dat Jan van Ham, de nog altijd ac- lieve 58-jarige schilder, hier bijeen ge bracht heeft en wij hadden er op gere kend, want hjj is bekend. Dag- en week bladen hebben met grote lof over zijn .scheppingen geschreven en in een tijd schrift laren we: „Jan van Ham won 'n eerste prijs met zijn schilderij in de prijsvraag voor schilderwerken van de Geertekerk te Utrecht, welke was uitge schreven door „Kunstliefde". Kunst(en)liefde. Door zijn liefde voor liet. leven, de schoonheid van het leven, van de natuur, is het mogelijk gewor den, zich geheel te geven en ons stil te maken, als wij daar zo staan en de kleu- rencoinposities bewonderen. Stil worden wjj en. zeggen in onszelf „Wat is dat mooil" „Van Ham's werk is voor iedereen be grijpelijk" (schreef een deskundige! „iets wat een verdienste wordt, wanne-r de kwaliteit van het werk een bepaald niveau heeft bereikt. Hij werkt, veel en rustig, naar zijn aard. Wat wil men meer verlangen? Het gaat er voor de kunste naar immers om vorm te geven aan zijn innerlijke ervaringen, aan wat de liefde van zijn hart geeft". En Jan van Ham zelf zegt tegen on3: „Texel is prachtig, een landschap met meer ruimte en mogelijkheden en meer variërend terrein om te werken, ik hoop hier nog eens terug te kernen. Een gebied als de Shifter heb ik nog nergens aangetroffen!" De Slufter! De tentoonstelling heeft er twee werken van. Ach, er is zoveel van Texel te zien: van Den Burg is er de Gasthuisstraat, de Westerweg, de Kan- toorstraat (tweemaal). Dan werk uit de omgeving van De Westen (boerderij P. Bakker, Westerweg, dicht bij Den Hoorn, hooioogst in de Hemmer, de boerderij, grenzend aan liet vroegere kerkhof van het dorp De Westen), de Mokbaai, Den Hoorn in het Texelse landschap, verschillende malen de kerk van Den Hoorn, het achterweggetje van Den Hoorn, verschillende duinland schappen onder de steeds wisselende lucht. Duinen en strand en de zee, ook van uur tot uur in andere kleur. Stilte en storm. Zie de vaart, die ligt in de stationnai- re tuunwaol, als deze een bocht neemt! Zie dat rulle zand van de duinen! Zie de wijdte van de Slufter met aan de einder hel lichtend lint van de eeuwige bra;o ding. Ja, badgast en Texelaar, bezoekt deze expositie en wellicht wilt u een schilde rij meenemen: veel bezwaar kan dat niet opleveren: „Dat van Ham, behalve een kunstenaar ook nog een in de wereld staand mens is, bewijst, naast de char me, waarmede hij vragen van leken aan hem gesteld, beantwoordt, Ook de prijs stelling van zijn werk. Zijn sociale in stelling dwingt hem deze (prijs) zodanig te doen zijn, dat ook mensen met be scheiden middelen een pastel kunnen kopen". Wij verheugen ons over deze tentoon stelling. Over de komst van Jan van Ham naar Texel (in het voorjaar kwam hij hier voor het eerst en thans vertoeft hij hier al geruime tijd). Hij is als gezegd door Texels rijkdom getrof fen Daarvan spreekt zijn werk. Moge dit werk ook door vele badgasten wor- dpn gekocht. Wie ergens aan het vaste land zijn werk ontmoet en onder de in-' druk komt van de onvergelijkelijk mooie Tpxelse natuur, zal vaak de lust voeRn, het eiland Texel ook eens in levende lij ve te gaan bekijken! BENOEMING. De heer P. R. Blankevoort, te De Waal is benoemd tot tweede klerk ter secre tarie alhier. TEXELAARTJES Contant f 0,60 Onde; adres te bevr. (niet eerdti dan tl uur in boekh of onder nr f 0.10 meer Te k. jonge- en bejaagde fretten. Molenstr. 23, Lien Burg Te k. gevr. plm. 5U00 kg. klaverhooi, franco. Jac. Witte, Spang Ontvan gen haakgaren en Ontbijtla- kens om te borduren. Mej. A. J. Harte, Oost 109 Te k. 1 pers. eiken ledikant met spiraal en kapokmatras. Wil- helminalaan 47 Jongens en meisjes boven de 12 jaar gevraagd, om in de bloem bollen te helpen. N.Schuma- ker, De Koog k 44 Verl. een bril. C. de Graal, De Cocksdorp 41 Te k. aan geboden electr. kookplaat m. 2 pannen, 1 p. handweefover- gordijnen, lengte 2.70 m. br. 1.80, grote rieten koffer en bruine koffer. Schildereinde 84 Wie vond deel van muziekstandaard? Gaarne terug. Harry Kooiman Schoon- oordweg Verl. door kam peerster portemonnaie met inh. Tegen beloning terug te bezorgen bij Venema, Wil- helminalaan 62 Wie heeft Maandagavond mijn schortje gevonden, gegarneerd met valencienne kant. Gaarne te rug Corry Wijngaarden War- moesstr. 70 Zo weg te ha len 5 j. hondjes, Spaniel. A. de Boer, Kogerstraat Met grote blijdschap geven we kennis van de geboorte van onze Zoon Willy A. HUIZINGA-Kalis D. HUIZINGA Texel, Den Burg, Schildereinde 66 1 Augustus 1949 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter en Zusje Cornelia Marianne (LIA) C SCHUI|L-Eelman W. SCHUIIL PIET en |AP1E Den Hoorn 98, Texel, 31 Juli 1949 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter en Zusje Marianne K. VERSEPUT- Frankfort P. G. VERSEPUT en ELLY Kogerweg, Texel 30 Juli 1949 VERLOOFD: Pietje Vlaming en Coen Coster Peperstraat 71. Oosterend Stationsstraat 17, Den Helder 4 Augustus 1949. Thuis4 Aug Den Helder 5 Aug Oosterend Voor de vele blijken van belangstelling voor en bij ons huwelijk ondervon den zeggen, wij mede na mens wederzijdse familie, hartelijk dank. A. M LANGEVELD G M LANGEVELD- Keijser „Nieuw Breda", Texel Voor de vele blijken van belangstelling de 21ste uli ondervonden, zeggen wij U, mede namens onze Kin deren, hartelijk dank. W. v.d. HOEK A. v.d. HOEK-Kalis De Cocksdorp, Texel, Augustus 1949 Heden ontsliep tot onze grole smart, onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Groot moeder Jannetje Cornelia Drijver-Oldenburg in de ouderdom van 71 jaar Uit aller naam: DRIJVER Tomsonlaan 54, Haarlem 31 Juli 1949 Heden overleed onze innig geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader PI ETER BRUIN Pz. in de ouderdom van 65 jaar. H. Bruin-Vlas T. ICarsman-Bmin C. Karsman W. Hillen-Bruin J. A. Hi 11 en Truus Ina Peter Oudeschild. Texel, 1 Augustus 1949. De beraftnis heeft plaats op Donderdag 4 Aug. a.s. vanaf Ou deschild 191. Voor modern en goed uitgevoerd biedt zich aan voor het maken en vermaken van naar maat, ook Heren werkkleding Maandag's Woensdag's en Vrijdag's 9-5 uur. De Wetsir. 29, Den Heider (vlak bij het Lidwina Zie kenhuis) nog even Uw Advertentie voor de Zaterdag-editie op. wij kun nen hieraan dan de grootste zorg besteden. Heden overleed, na een langdurig geduldig gedragen lijden het St. Lidwina ziekenhuis te Den Helder, onze lieve Man en Vader Hendrik Blom in de ouderdom van 57 jaar. A BLOM-Eclman GERDA BLOM Oudeschild, Texel, 31 Juli 1949. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 3 Augustus n m 2 uur vanuit de N H Kerk te Oudeschild. Begin dienst 1.30 uur Witte's Roggebrood 't beste Vo ir een naar Boekhandel Parkstraat 1 VADER MOOD-KOEJC-EN BANKETBAKKER!) WEVERSTRAAT 20 DEN BURG TE1.259 Het adres voor de echte TEXELSE KOEK een prima zwarte kinder directoir? wij hebben alle maten Fabriek Jansen <S Tilanus Extra voordelig. Deo Hoorn Telel. 22 Wacht met het bestellen van Uw najaars costuum niet tot U er aan toe is Wij kunnen U nu een prachtige serie kamgaren herenstoffen voorleggen, terwijl de levertijd van een maatcostuum slechts 3 weken is Graag zenden wij U stalen op zicht en komen U op Texel inaatnemen en passen. MEREN (N JONGENbKUDiNG Wie heeft met inhoud laten liggen in winkel bakkerij „De Hoop" De Koog? Verloren in Den Burg inhoud 4 textielkaarlen, portemonnaie en dokters attest. Verliezer zeer gedupeerd Tegen beloning terug te bezorgen bij Fam. H Wijn Z -Eierland E 117 spoobstrso denheloer- TELEFOON KZ230-3IOZ Voor direct gevraagd in Hotel „DE TOEKOMST" Wegens vacantie van ons personeel, is onze zaak gesloten Wij verzoeken onze clien tele beleefd, zoveel moge lijk hiermede rekening te houden. Ten behoeve van onze S1NGER-CL1ENTÈLE, stellen wij ons voor, 10, 11 en 12 Augustus a.s. het eiland Texel te bezoeken, ten einde SERVICE te verlenen, indien de machine niet goed werkt. Mocht dit het geval zijn dan verzoeken wij U vriendelijk vóór 10 Aug even een briefkaart aan ons adres: Katverstraat 62 te Amsterdam te willen zenden Al- vor.ens ',ot reparatie over te gaan, ontvangt U schrif telijk prijsopgave Voor een prompte bediening zal zorg gedragen worden De machines worden per auto aan Uw adres afgehaald indien de service niet aan huis kan worden gedaan KALVERSTRAAT 60-62, AMSTERDAM Kerkvoogden derNed.Herv Gemeente Den Burg, hou den zitting voor het innen van de Hoof delijke Omslag van 8-9.30 uur in het ge bouw Eben Haëzer G DE WIT, Smederij, Den Hoorn 9, Telefoon 1 Op Maandag, 8 Augustus a.s des v.nt 11 uur zullen in hotel „De Oranjeboom" te Den Burg publiek contant worden verkocht. en Tentzeilen uit Engelse Legerdumps in diverse afin., grotendeels nieuw en in prima staat, voorts indien nog tijdig ter plaatse (Tenten etc.) De goederen zijn te bezien één uur voor de aanvang Deurwaarder Prins Hel is ons een groot genoegen U te kunnen mededelen, dat van 8 tot en met 10 Aug. a.s. een medisch gediplomeerde Schoonheidsspecialiste in onze zaak aanwezig zal zijn U kunt dan kennis maken met de John Francis beauty producls. Het zal interessant voor U zijn, om gratis advies te ontvangen over Uw „huidver zorging en juiste make-up". Gaarne willen wij een afspraak met U maken om eventueel wachten te voorkomen. In afwachting van Uw b zoek tekenen wij, hoogachtend H C PRINS, Dameskapper, Weverstraat 33, Tel. 114 Te koop prima volvetle A. COMMANDEUR, Den Hoorn Te koop 6 voets merk „Aktiv", z.g.a.n S. H. WUIS, 't Noorden Vertrek Donderdagmiddag 3 uur. VERENIGDE TEXELSE BEURTSCHIPPERS. Prima Consumptie Ook niet leden van Natuurmonumenten kunnen thans Toegangsbewijzen afhalen bij D. BOOT, De Waal 3C. Bezoeken uitsluitend 9, II, 3 en 5 uur. rijdt voor het laatst op Zondag 7 Augustus a.s in

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 3