Bokslustige ram luisterde het paardensportfeest op Nutsh jewaarsc hooi begon met nieuw gezicht Tally-ho! Het tally-ho pas eon van de hoogte punten. Eerst werd 100 m. gestapt (tel kens twee paarden tegelijk). Dan 100 m. gedraafd en tenslotte 100 m. gegalop peerd. Wie het eerst aan de finish was werd winnaar. Dit nr- gaf meermalen grote spanning en de overwinnende rui ters werden dan hartelijk toegejuicht. Een bijzonder snelle tijd maakte dhr Van der Heiden, Julianadorp, over de 100 ia. galop. Een open doekje was zijn loon. De le prijs behaalde Oor Kuiper van Harkebuurt, 2. werd Willy van dn- Vlugt en 3- mej. Truus van Twisk. Grote spanning gaf het springnum- mer- Er moest tenslotte verschillende keren worden overgesprongen door mw. Kikkert-Eelman en dhr De Roer. Mevr- Kikkert werd nr. 1, 2. dhr De Boer, 3. dhr Glas (Beide laatsten van Hollands Noorden). Cor Kuiper sprong uitstekend, maar eenmaal laakte zijn paard een hinder nis. hetgeen hem enige punten kostte. Vrolijke muziek weerklonk „Oh, heerlijk Amsterdam" en zo meer. Strijd met de ram. Aan het springconcours namen 13 ruiters deel. Groot succes, oogstte ook weer dhr N. Kikkert, Vredestein, m t 'diens ram- Op een meter of tien stelt stelt hjj zich op tegenover de ram- Balt de vuisten, neemt een bokslustige hou ding aan en.... daar rent de ram op hem af. Wanneer het beest hem is gena derd en zijn tegenstander een flinke op stopper zal verkopen, springt dhr Kik- ktrt over het aanvallende dier heen. De ram, diep teleurgesteld, draait zich om en wi! revanche nemen. Weei springt dhr Kikkert over de ram heen. Als „de Texelse boer" het genoeg vindt, slapl hij heel argeloos weg en de ram vindt het dan doorgaans ook welletjes Hierna werd gestreden om de baker: ,,Het schaken van de baker" werd dit nr. genoemd. Men had twee levensgrote poppen, die uit een stoel moesten wor den genomen, op het paard worden ge tild, door een boog gevoerd en via een hekje weer teruggebracht op de stoel- Dat gaf veel pret, vooral toen een der dames de baker zo hardhandig aanpak- INGEZONDEN. ..TEXEL DE PAREL DER WADDEN EILANDEN"???? „Zeker", zult gij onmiddellijk met trots beamen, u, bewoner van Texel En ge wis, op dio trotsheid- heeft u ten volie recht. Uw eiland met o.a. zijn vriendelij ke gastvrije bewoners, zijn onvergetelij ke duinen en prachtig strand is een bij uitstek geschikt vaeantie-ver'olijf voor hen die zich gedurende enige tijd kun nen ontlrekken aan het drukke dage lijkse leven- By velen werd dan ook stellig na een aangenaam verblijf op uw eiland de grondslag gelegd voor een blijvend be zoek in de komende jaren- Zo zou het ons viertal wellicht ook ge gaan zijn. Met volle teugen hebben wjj genoten van de wijde schoonheid, die uw eiland ons bood. 's Avonds, in ons kamp- schuurtje nabij De Koog, spraken wij met onze verloofden, onder liet genot van een kop koffie, met genoegen over de belevenissen van de afgelopen dag. Of we deden ons na een warme dag ergens op een aardig terrasje tijdens een frisse dronk le goed aan de avondkoelte. En steeds weer was liet aan het einde van zo'n prettige dag bij het ter rusten gaan in onze tent alsof de zee met zijn golvenzang mijn neef en mij in slaap wilde zingen- Doch aan de wijze, waarop ons viertal die avonden zo aangenaam mogelijk pleegden door te brengen, kwam helaas een onverwacht einde. Tijdens de absoluut noodzakelijke po litiecontrole van kamp-kaarten werd ons medegedeeld, dat het mijn neef en mij verboden was ons na tien uur des avonds met- onze verloofden gezamenlijk in het kampschuurtje te bevinden. Natuurlijk ken ik de Kampeerregels van de Nederl. Kampeerkaarten Centra le, waarvan er één o.a. luidt: Onge huwde personen van verschillend ge slacht mogen zich niet gelijktijdig in 'n tent ophouden", enz-, enz- doch naar mijn bescheiden mening is een tent nog steeds geen kampachuur. Verwonderd door genoemde medede ling als ik dan ook was, temeer daar ons schuurtje tijdens genoemde controle baadde in een zee van licht en zodoen de door de ramen aan een ieder die pas seerde een vrije inkijk gaf, kreeg ik ecliter len antwoord, dat wij ons de ge hele dag niet met ons vieren gelijktijdig er in mochten ophouden. Nu weet ik niet, hoe de plaatselijke po litieverordeningen luiden en ligt het evenmin op mijn weg deze eventueel ie beoordelen, doch zij het mij veroorloofd door middel van een enkel voorbeeld, le wijzen op liet ongerief van deze medede lingen, indien zij juist mogen zijn. Na ons bezoek aan liet gezelschap „Vrij en Blij" in Juli jl.. had ik by mijn thuiskomst, omstreeks elf uur, alléén het kampschuurtje moeten binnengaan om bet primustoestel aan te steken- Na deze handeling had ik mij weer naar buiten moeten begeven zodat onze verloofden daarna pas gerechtigd zouden ziin naar binnen te gaan om, zoals dat hij ons voor het ter ruste gebruikelijk was, een kop koffie klaar te maken. Hierna had mijn neef en ik dan deze koffie in de tent of open lucht moeten consumeren, afge zonderd dus van onze meisjes in het kampsohuurtje. Om al deze moeilijkheden natuurlijk te vermijden, waren wij dan ook ver plicht geweest 's avonds niet meer uit gaan, doch ons omstreeks tien uur te bed te begeven, iets wat zeker, indien dit door het grootste deel van de va- te, dat haar een been compleet uit 't lijf werd gerukt. 's Avonds werd het programma voort gezet. Het aantal belangstellenden was toen aanvankelijk iets geringer dan 's 's middags nl. 500 man, tegen750 beta lende 'bezoekers 's middags. De stoelendans te paard werd gewon nen door mej- Burie uit A'dam, 2e werd Willy Zijm en 3e dhr Glas. uit Juliana dorp. Goed op dreef was het trio mw. Kik kert, mej. Tr- van Twisk en Cor Kuiper, die hij het drietal springnrs- keurig over de hindernissen zeilden. Een mooi staaltje van rijkunst vormde ook het pyramiderjjden. Instructeur was deze dag de heer Boontjes uit Nieuwe-Niedorp, die in sa menwerking met dhr KI. du Porto, voortreffelijk leidde. Het feest zou worden besloten met strijd om de man en om de vrouw. Maar dit ging ook ditmaal mis: de jeugd was té geestdriftig en het aantal controleurs te weinig om deze uitbundige jonge mensen illegale handelingen te beletten. Ten einde raad heeft de jury toen een krijgslist verzonnen, de jeugd aange spoord tot een polonaise door De Koog En terwijl die polonaise werd gemaakt, wisten de jury en het bestuur van de Paardensportver. ongemerkt te ont glippen KLEIDU1 VENWEDSTRIJD. Half September wordt er weer een kleiduivenwedstrijd gespeeld. Ditmaal gaat de organisatie niet uit van de Texelse Jagersvereniging maar van do fa. Sprock uit Leeuwarden. OP 31 AUGUSTUS. Op 31 Augustus hoopt „De Stem des Volks" en Texels Fanfare 'n uitvoering te geven in het Park te Den Burg. CONFLICT. In het „Parool van Maandag 22 Aug. jl- werd uoor Dagboekenier het volgen de verhaal verteld: Amsterdamse jongeman zit dezer da gen me' verloofde in uonsumptietent aan het strand op Texel. Aan tafeltje naast hen 2 politiemannen. Zei meisje: „Als we voor het eten nog wat distels willen plukken, moeten we opschieten". Stapten op en wandelden duin is. Nau welijks eerste distel geplukt of kijk, po litiemannen ook ter plaatse om plukkers op de bon te zetten. Jongeman woont in Churchill-laan. Vroeg diender: „Hoe schrijf je dat?" Zei jongeman: „Nog nooit van Chur chill gehoord?" Diender: „Nee. ilc leeS nooit geen kranten". Moest Amster dammer naam helemaal spellen. Vraagt zich nu 1ste af of Texelse diender wer kelijk zo stóm en in de 2e plaats of het niet beter ware geweest, dat politieman nen, die opmerking van meisje gehoord moeten hebben, hadden gewaarschuwd, in plaats van paartje stiekum gevolgd oin procesverbaal. Zijn vvetsdienaren niet juist (éék) aangesteld om overtre dingen fe voorkomen? Als na liet zonlicht de regen neer- plenst vragen kinderhanden ook bezig heid. Als de lange winter komt, na cle korte zomer.Een groot deel van de dag brengen de kleuters, die daartoe in de gelegenheid zijn, door op de be waarschool, waar de onderwijzeressen 't nuttige aan liet aangename trachten ^e verbinden- Maar wat te zeggen als de 'o- kaliteit in geen enkel opzicht meer vol doet aan de eisen, die wij van moderne begrippen vervulde mensen moeten ste'- -len? Wat te denken van een ruimte, die op zichzelf naargeestig aandoet? Waar de muren groezelig en grauw zijn g«- worden? Waar het behang lelijke scheu ren vertoont, waar de zoldering hoog nodig een kwast verf behoeft?Dat moei toch wrel de vreugde temperen. Dat hoort niet thuis in de kinderwereld, di 3 de wereld van onbegrensde mogelijkhe den is. De wereld van bet sprookje. Zo dacht het bestuur van de Nutsbe- waarschool» aan de Waalderstraat er krek eender over. Maar restaureren kost veel geld. Begin je met het een, dan Kan je niet builen het andere- Het waren dan ook zeer ernstige koppen, die bij elkaar werden gestoken om dit probleem nader onder de ogen te zien- Er werd gezegd: als de ambachtslieden ons nou eens wat cantiegangers, verkerende in dezelfde omstandigheden als wjj, gedaan zou wor den, zeer nadedig zou zijn voor de res taurants en andere vermakelijkheden op Texel en dan ook, naar ik verwacht, stellig in strijd met liet goede streven en uiteindelijk doel van het VVV Texel. Overbodig zij hier wellicht nog te ver meiden de moeilijkheden voor ons, tij dens slecht weer, het eten en het berei den van maaltijden, voortvloeiende uit de aan ons gedane mededeling dat wij de gehele dag niet te samen zouden mo gen zijn. i Ook past een gezegde zoals: „Schop ze na 10 uur maar uit elkaar", nu eenmaal niet in de gemoedelijke stemming van een vaeantie-ganger. Vee. op deze wijze is er naar mijn mening geen sprake meer van vacantis- genoegens, afgezien nog van het feit, dat men zijn goed geld betaalt voor het hu ren van etui kampschuurtje, juist met 't doel over meer comfort de beschikking te hebben dan in een tent. Plaatsruimte gebied mij echter zo kort mogelijk te zijn zodat ik minder prettige gebeurtenissen als gevolg van deze 7,o genaamde „mededelingen" zo als die mij ter oren kwamen, helaas on vermeld moet laten- Overtuigd als ik ben van de pliolit de politiebevelen stipt na te komen, meen ik toch met betrekking tot bovenstaan de te mogen opmerken, dat het heel wat aangenamer zou zijn voor de goed-wil- lendo vacantieganger, wanneep genoem de bepalingen, indien de omstandighe den dit toe laten, met enige soepelheid gehanteerd zouden worden. Is liet niet jammer, voor dat mooie Texel wanneer Maastrichtse jongens ei', meisjes .na -hun eerste bezoek aan uw eiland zeggen, zoals ik vernam: „Vol gend jaar komen wij niet meer terug!" Wel. ons viertal heeft genoten van Texel's schoonheid maar zijn toc-h met weemoed vervult, omdat bovenstaande ons nu éénmaal belet op de ons eigtn maar wei-opgevoede wijze de vaeantie door te brengen, waarom wij dus niet meer voornemens zijn „De parel der Waddeneilanden" te bezoeken. Met eer. handdruk heb ik afscheid genomen van mijn steeds weer bereid willige gastvrouw. Op mijn terugtocht naar de haven heb ik gepeinsd over liet bovenstaande ontstane vuurtje in mijn gemoed. En toen ik plots een bordje zag waar op te lezen stond „Oudesehild", laaide liet vuurtje weer op en vroeg ik mij stilzwijgend af: Is het vuurtje in mtjn gemoed de schuld van één vonk o( van meerdere??? Deze brief is geenszins een aanklacht noch een terechtwijzing aan welke in stantie ook, doch geldt, hier misschien voor iemand wel.... Wie de schoen past. trekke hem aan. Met dank voor de plaatsruimte. Utrecht- C. A. BROM tegemoet kwamen, als de kosten eens wat konden worden gedrukt. Zijn wij minder dan het Witte Kruis? Is een gezellig ingericht, warm aan gekleed bewaarschooltje niet even be langrijk ei is een badhuis of een consul tatiebureau? Welnu, contact werd gezocht met eni ge ambachtslieden en andere mensen, die ze nodig hadden, en het resultaat van de (ronde tafel) conferentie was verheugend goed: de werkzaamheden zouden voor zo weinig mogelijk kosten \i orden uitgevoerd. Nu moet men bij het woord restaura tie niet schrikken als de kosten een bedrag van vier cijfers vergen. In di'., geval kwam een en ander op rond dui zend guldens te staan. Bij straffe prijs berekening zou dit bedrag echter veel en veel hoger zijn geworden. Het geld kwam er en toen de jeugd aan het begin van de grote vaeantie naar buiten uit zwier!' en juffrouw Room en tiaar assis tenten de school sloten om zelf ook van een week of nat vrijaf te gaan genieten, kwamen de schilder, de timmerman en de stoffeerder die sohool weer herope nen- Gewapend met verf, behang, hout, vloerbedekking, vitrage en wat niet al! Verscheidene dagen zijn zij aan het werk geweest en eergisteren was het dan zo ver, dat het bestuur de krant kon uitnodigen om hem een indruk te geven van wat hier is gepresteerd. Wij stonden versteld en wie de sohool van vroeger kent zal mèt ons versteld hebben gestaan! En wij dachten: die jeugd van tegenwoordig kan heel wat gedaan krijgen! Maar wij waren niet afgunstig, bij de terugvoering onzer gedachten naar ons eigen verre kinder land, waarvan wij enkel nog het goede bewaard hebben- De speelzaal is thans voorzien van 'n stevige vloerbedekking: een dikke plaat linoleum, aangebracht nadat de vloer zelf geëgaliseerd was. „Dit spul gaat 15 jaar mee!" zei de N.V. Vlessing, die alle mogelijke faciliteiten had verleend. Hierop spelen de eerste spruiten van deze spruiten nog lopende bok! Prachtig- En toen bleef onze blik steken op de keurige poppetjes-wand versiering. Een vondst van de fa. J .G. Dekker, die in kluchtigheid Jan Steen naar de kroon placht te steken. De grauwe muren zijn verdwenen en in de plaats daarvan is een stevige plaat as best aangebracht, geverfd in fris groen en daarboven licht behang- De handwerkzaal met de kleine bank jes (wat zijn ze klein geworden! Of wa ren wij zélf vroeger zo bijpassend?), dia zaal is eveneens het bekijken waard. En nogmaals: U had het moeten zien, vóór de eerste kwast verf werd uitgestreken! Licht geeft vrolijkheid- Licht zija daarom de kleuren gehouden, een don ker hol voedt het pessimisme, dankt ons. Daarom willen wij de Bewaarschool van harte gelukwensen. En timmer man, de fa. M. Koorn Jzn., en de schil der, de fa. J. G. Dekker en de N. V. Vlessing- En die firma's weer namens voornoemd (gelukkig) bestuur. De school is gisteren weer begonnen- 40 kleuters verlieten haar, want zij gaan naar de grote school. Ei' waren er 100. er bleven er dus 60 over en inmid dels waren er al weer 30 nieuwen ge boekt. Onze berekening wees uit, dat er nog een tiental (vanaf 3 jaar) kan wor den geplaatst Dus, wie 'zijn zoontje of dochtertje prettige uren op een hei- nieuwde bewaarschool wil laten zoek brengen, aarzele niet, maar late hem of haar meegenieten. SPAART HET WEGDEK! Herhaaldelijk komt liet voor dat door bestuurders van voertuigen, nadat hel werk aan een of andere weg 's avonds is beëindigd, de afsluitingen worden ver wijderd. ja zeifs in de sloot worden ge deponeerd! De schade door de wielen aan deze deklaag toegebracht is oorzaak, dat na voltooiing de weg enige golving gaat vertonen Bestuurders, bedenkt., dat kosten noch moeiten zijn gespaard om een goede weg te krijgen. Spaart dan zelf het weg dek. Het is in uw aller belang Het Bestuur der 30 Gem- Polders. SPORT OP TEXEL S. V. Texel. Met de Junioren en Adsp. naar het Jeugdsportkamp van de KNVB te Nun- speet. Het is een prachtige week geweest, al le jongens hebben zich uitstekend ge amuseerd en vonden het jammer, dat zo'n week zo gauw voorbij is. Er werd door 8 ver- deelgenomen, nl- ASC Leiden, Olympia Gouda, Noord- wijk Noorwjjk, Texel Den Burg, Uni cum R'dam, Wilha Vooruit A'dam, Xer xes, R'dam. Samen 230 jongens van J2 t.in. 18 jaar. De verzorging was prima, 't eten dik in orde en alles liep op rolletjes. Mooie ruime tenten (in bruikleen van 't Ned. 'leger), opgesteld tussen golvend terrein met dichte bebossing. In zeer kor te tijd is er kennis gemaakt en krut men elkaar, en alles gaat joviaal en ka meraadschappelijk. De leiding berust bij de kampleider, de heer Bourdolf, die samen met- de administrateur dhr Roos de touwtjes op de juiste wijze in han den hield. De wasgelegenheid was ruim voldoende, toiletten enz. schoon, terwijl het schoonhouden onder goed toezicht- stond. Bij aankomst was het eerste werk de tenten in orde te brengen, er moest nieuw stro in en ieder moest z'n plaats je hebben- In een 20-mans tent trokken de adsp- in en 10 man de junioren met in elke tent een leider. Daarna eten halen en meteen zat de gang er in. Om 2 uur moest er gespeeld worden. Volgens het programma Uni cum B 2Texel A, maar hier bleek Texël veei te sterk te zijn en werd de wedstrijd ontijdig afgebroken en volgde eerst een andere indeling, waarbij Texel A van groep C naar A verhuisde cn moesten ze met Unicum A, Olympia A, ASC A 2, ABC A 1, Die Haghe en Noordwyk een halve comp. spelen. De inzet tegen Unicum A was 41, Van Olympia A 1—0. Voor de volgende dag, dat was Woensdag, werd van ASC A 2 en ASC A 1 gewonnen resp. 111 en 6—0- Dit is wel de beste wedstrijd geweest tegen de sterkste tegenstander. Donderdag: Texel A-Die Haghe 40, Texel ANoordwijk 51, waarmede on ze A-ploeg kampioen werd met 31 doel punten voor en 3 tegen. Er werd heel wat van de jongens ge vraagd, want telkens weer 2 wedstrijden op één dag, dat kwam er op aan. De adsp- die in een juniorenafdeiing werden geplaatst, speelden een halve comp. met Xerxes B 2, Olympia B en Unicum B 2. De inzet was goed, Texel BXerxis B 2 20, maar daarna ging het mis, van een minder sterke ploeg Olympia B werd met. 3-0 verloren, terwijl Texel B Unicum B 2 02, onnodig verloren werd. De jongens hadden geen fut meer over en hebben aan den lijve ondervon den dat ze nog heel wat te doen hebben om mee te komen. Trainen dus en niet z„ zuinig. Kees Moojen echter speelde tel kens een prima partij. Nu liepen de geruchten over 'n kamp elftal en zowaar werd Vrijdagmiddag 'n wedstrijd gespeeld tussen een kampelf tal en een jeugdpiloeg van DOS uit Utrecht en hebben we kunnen genieten van een pittige snelle wedstrijd, waar mede dm eigenlijk het hoogtepunt dtr kampweek was bereikt. In het kamp elftal waren Bert, Niek, Jan en Piet opgesteld en maakten ook daarin een goede beurt. Texel heeft hierin haar naam goed opgehouden- Ook wat de gedragingen van onze jongens in het kamp 'betreft, was de leiding vol lof. Ons kampterrein was vlak naast het Openluchttheater Klein Zwitserland" gelegen, waar een avond cabaret en een avond een filmvoorstelling werd gege ven. Donderdagavond -zou er een kamp vuur gehouden worden, maar dit kor. niet doorgaan, waarvoor in de plaats 'n hersengynmastiefcwedstrijd werd ge houden, in gedeeld in 3 groepen, nl. van 12-14 jaar, 15-16 jaar en 17-18 jaar, in elke groep 3 deelnemers, in totaal 27- Er werden telkens 3 vragen gesteld, die schriftelijk werden beantwoord- Xer xes won met 20V2 pt.. terwijl wij met 13V2 pt. de 5e plaats bezetten. Ook weer geen slecht resultaat. Vermeld verdient nog dat door eer. luidsprekersinstallatie alle mededelin gen werden bekend gemaakt, er werd afgeroepen voor wie post was aangeko men. 's Morgens om 7 uur de reveille werd gehouden met een nooit te verge ten nr, „stap in 'mijn bootje", terwijl Samba, Samba en nog enige geijkte nrs wel onvergetelijk zullen blijven- Voor de microfoon traden Wim Boon en Jaap Dekker op, met enige nrs. en hadden flink succes. Vrijdagavond prijsuitreiking in het Openluchttheater, waarbij tevens een cabaretprogramma werd gegeven door Joh. Teupis, die van alle. markten thuis bleek, niet alleen met conference en liedjes, maar ook als muzikale clown. In de pauze kregen alle jongens een gratis consumptie, waarna de prijsuit reiking plaats vond door de kampleider, waarna deze 4e en voor dit seizoen de laatste kampweek. werd gesloten- Door de 2e voorz. der KNVB werd nog het woord gevoerd, waarbij er volop stem ming was onder de deelnemers en de hoera'tjes niet van de lucht waren. Zo verliep dan de laatste avond, de volgende morgen alles inpakken en de tenten moesten worden opgeruimd, die moesten weer terug. Stro opruimen, sleuven dichtmaken en daarna de te rugreis aanvaard- Druk was het in de treinen, maar behouden en wel bereik te we ons Texel. Verriikt met vele pres tige ervaringen, opgedaan tijdens een week ongedwongen kamperen. Nog blinken ons in de oren de dreun van „Stap in mijn 'bootje", enz. en van de andere vaste nrs. alsook van de kampliederen en met de wens dat. dit slechts '11 begin is geweest, sliuten we on3 verslag met een hartelijk woord va dank aan de leiders- In het LOC-tournooi in A'dam vei loor Texel 1 van Purmersteyn met 1-2. By de bekerwedstrijden Oosteren werd de wedstrijd De Cocksdorp i- Texel 3 4 min. voor het einde gestaai omdat alle ballen het begaven. In kort tijd te repareren lukte niet- Het voorst. 0111 de wedstrijd met een handbal uit t spelen vond geen genade in de ogen va de aanvoerder van De Cocksdorp- Toei na een hall uur 11a de officiële speel tijd geer. bal aanwezig was, zijn w vertrokken, zodat het afd. bestuur da NHV-B liet wel verder zal uitzoeken. Maarten Bruin speelde nog mee een kampelftal B tegen Xerxes B. Uit. slag 02 \oor Xerxes. S.V.C De Cocksdorp. Zaterdagavond speelden de adsp. eei oefenwedstrijd tegen OW A en verlo ren ondanks de veldmeerderheid met 2-1 Jullie spelen a-s. Zaterdag aan Ooster end jongens. Zondag nam het le deel aan de beker wedstrijden van OW en moest in he veld treden tegen Texel. T- dat de toa had gewonnen speelde eerst tegen zon Direct is S. weg en al spoedig blijkt dai S. in deze wedstrijd de toon zal aange- even. Het T-doel ontkomt dan ook oj wonderbaarlijke wijze aan een doorbo- ring. Zo gaat de rust in met gelijk' stand. Na de hervatting hetzelfde spe! een sterk aanvallend S. on spoedii heeft de midvoor succes, als eerst dt achterhoede van T. omspeeld is onder gaat de keeper hetzelfde lot en S. heeft de leiding -0- Deze stand werd behou den tot 4 min. voor het einde een speler van T- hands maakt. Hierdoor komt 111c: tot de ontdekking dat verder spelen mei deze bal niet geoorloofd is. Goede raad schijnt duur. Na vele discussies over hei al of niet eindigen van de wedstrijd, komt er een handbal om verder mee te spelen. Daar deze niet voldoet aan de maakt en veel te zacht is, weigert de aanvoer-® der van S met deze bal te spelen en!' stelt voor O. de gelegenheid te geven del bal even te maken- Hetgeen geschiedt?. Na 12 min. ligt de bal op de plaats en S.l neemt de vrije schop en hieruit wordtl gedoelpunt. Het T-elftal is niet opgeko-jj" men. Hierna wordt de wedstrijd door" de scheidsrechter gestaakt- Het 2e speelt Zaterdagavond 7 uur thuis tegen De Koog 2. Vrijdag 7,30 uur Handballen tegen OVV op het SIVC- terrein. S. V. De Zwaluw 'Het le trok Zondag naar Oosterend, voor de bekerwedstrijden, om 3,30 uur kwamen we in liet veld tegen De Koog 1. Het weer leende zich beter om aan 'i strand te liggen dan te voetballen. Voor de rust vlotte het niet zo erg, De Koog'' nam voov de rust de leiding, maar 11a de rust waren onze jongens er beter in er,fc kwamen zwaar in de aanval. Het was Piet die met een goed doelpunt de stand weer gelijk maakte 1-1, waarin geen verandering meer kwam. Toen moest er tweemaal 7V2 min. ver lengd worden, maar de stand bleef ge lijk- De strafschoppen moeten de beslis sing brengen. Na de eerste serie was de stand nog gelijk, nu 2-2, de volgende se rie was De Koog de gelukkige door cr één meer in te schieten. Over trouwe supporter gesproken. Kasse Sr- was op de fiets naar Ooster- end gekomen 0111 z'n club aan te moedi gen. Donderdag de wekelijkse wedstrijd weer, zie het kastje. Zondag vermoede lijk voortzetting van onze nederlaag- wedstrijden. Het- 2e elftal Handbal da mes speelt Vrijdagavond 0111 7,15 uur tegen Den Burg 2 aan Den Hoorn. Tcx. Boys. Boys 2_is Zondag in de demifinale ge komen van de OVV-beker, Zij zag 11 kans om OW met 51 te verslaan. Dit is een prima prestatie, jongens- Probe rr - Zondag a.s- met dezelfde animo te spc- 1 len. dan is er een kans. Donderdagavond speelt Boys 3 een wedstrijd tegen een elftal van DCG uit Amsterdam, aanvang 7 uur. Daarvóór E speelt Boys A tegen de DCG adsp., aan- 2 vang 6 uur. Elftallen zijn in liet kastje bekend gemaakt. H.S. IIERINENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat gelegenheid word: gegeven tot kosteloze herinenting tegen pokken van personen boven 2 jaar, die reeds eerder zijn ingeënt. Voor De Cocksdorp en wijk C op Donderdag 25 Augustus a-s., des namid dags om 2 uur in de o-l. school te De Cocksdorp. Voor Zuld-Eierland op Dinsdag 30 Augustus a-s. des namiddags van 2 tot 2.30 uur in de o.l. school te Zd.-Eierland. Voor Midden-Eierland op Dinsdag 30 Augustus a.s. des namiddags van 2.30 tot 3 uur in de o.l- school te Midden-Eier land. Ten einde abuizen bij het opnemen van namen en voornamen te voorkomen, dienen trouwboekjes, waarin de namen v. d. betreffende personen zijn opgeno men, te worden medegebracht. Voor de dorpen Oudesehild, Den Hoorn, De Koog en De Waal volgt zo spoedig mogelijk een nadere mededeling De eontrole van de personen die voor de heririenting zijn verschenen zal plaats hebben: Voor Den Burg en wijk B op Donder dag 25 Augustus a s. des namiddags van 3-4 uur In de o.l- school te Den Burg, Nieuwstraat; Voor Oosterend en wijk O op Donder dag 25 Augustus a.s. des voormiddags van 9,30-10,30 u- in de dokterswoning te Oosterend- Texel, 22 Augustus 949. Burgem. en Wethouders van Texel, S. DE WIAARD, loco-burgemeester- P. BEEMSTERBOER, Secretaris.

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2