Wij, bevoorrechten UITBREIDING. Binnenkort zal de aanbesteding plaats hebben van de uitbreiding van de foto zaak van dhr J. Naula. De winkel zal aanmerkelijk groter worden en etalages krijgen aan de Parkstraat. EEN DURE TIK. Als de wijn is in de man. en het goedje, dat twee personen uit De Waai hadden gedronken, was zelfs klinkklare jenever- Daarvan hadden ze samen een liter weggespoeld. Na zo'n dronk kan j- wel eens tot handelingen overgaan, die je met je nuchter verstand niet zoudt hebben bedreven- Eén van hen kwam in conflict met het Hoofd van de School al daar- Hij sloeg hem met een melkkoker en slingerde hem bovendien allerlei be ledigends naar het hoofd. Dat was 26 April jl. gebeurd, maar de Alkmaarse politierechter had een en ander in zijn geheugen gegrifd en riep de aanvaller nu ter verantwoording. Het matje bleef echter onbetreden, waarom de verdachte bij verstek werd veroordeeld tot f 40 of 10 dagen. CHAUFFEUR ZONDER RIJBEWIJS EN. ZONDER BEKWAAMHEID. Het zijn niet alle bekwame chauffeurs die achter het stuur zitten- En de jonge man, die Woensdagavond op de Koger- weg bij de boerderij „Buitenhèim" een botsing veroorzaakte, zal er goed aan doen omgaand rijles te gaan nemen (zie de adv. in dit blad). Hij kwam met eni ge vrienden uit Den Burg en wilde de auto van dhr H- Wuis, van pension ,.Op Duin", die op weg was naar De Koog, passeren, maar doordat hij met voldoende uitweek ontstond een botsing, waarbij de auto van dhr Wuis vrij be langrijke schade opliep. De jongeman bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs en bovendien was hij nog be neden de leeftijd, waarop men een auto mag besturen. Dat wordt dus een dub bele bon! DS. DEKKER NAM AFSCHEID VAN DE NED HERV. GEMEENTE EIERLAND In groten getale waren Zondagmiddag 28 Aug. de Hervormden uit De Cocks- dorp en de polder Eierland samengeko men in de kerk in „hel Dorp", waar hun predikant, Ds. T. W. Dekker, in een af scheidsdienst voorging- Na bijna 3 jaar dienst bad hij een beroep aangenomen naar de gemeente Hemel um (Fr Na Votum en Groet zong de gemeente Ps, 138. Daarna volgde do Geloofsbelij denis en lied. De Schriftlezing was uit Openbaring 21:1-14. Tijdens de Dienst der barmhartigheid werd Gez 112 ge zongen- Ds. Dekker bad toen het Gebed voor de Opening des Woords en noemd daarna als zijn tekst Openb. 21:1 de laat ste woorden: „En de zee was niet meer". Wij eilanders leven dicht bij de zte. Altijd weer is het een vreugde om, staande op de duinen, die zee te zien Wij zouden er niet meer buiten kunnen- Maar ieder weet, dat er aan de zee ook een geheel andere kant is: de dreigende, vernielende. De afslag van de duinen begint onrustbarende vormen aan te ne men en .het reddingboothuisje met de „Joan Ilodshon" staat er ook niet voo niets. Grillig, onberekenbaar, ja onbe trouwbaar: -zo is de zee ook. Die kant van de zee is het, waarvan Openb. 21:1 spreekt. Voor de oude mensheid was er de oer-oceaan met zijn geheimzinnige macht die liet- bestaan bedreigde en waartegen men zich eigenlijk niet wape nen kon. Het labiel evenwicht van dc aardschijf op die oerwateren kon elk ogenblik verstoord worden- De apostel Johannes weet dit. Hij kent liet bedreigde bestaan. En nu ziet lii,j in een visioen de tijd waarin de dreiging der zee is opgeheven. Het afkolven der duinen aan Texels Noordoostpunt zou tot- een einde komen als er een dijk was naar Vlieland Dojr aanslibbing zou er nieuw land komen Zo is het met ons leven- Het Evangelie, dat ik (aldus Ds. Dekker) hier in die kleine drie jaar heb mogen verkondi gen, zegt ons: die dijk, die ons behoud betekent, is er. Wij -zijn niet langer prijs gegeven aan onberekenbare machten ui; de diepte, want God zelf heeft een dijk gelegd. Hji leeft in zi.jn onwankelbaar, onbeweeglijk koninkrijk en daaruit heeft Iljj Jezus Christus, zijn Zoon, gezonden En nu is ons bestaan op een wonderlijke wijze verbonden met Hem- Nu behoeven wij niet meer te vrezen voor welke macht ook. Zo geldt het nu nl-: de zee is niet meer. Zij kan ons niet meer deren. D oermachten zijn gebonden. Dat is he: Evangelie van Jezus Christus. Na het „Amen" richtte Ds- Dekker zich tot de gemeente. „Als ik fel ben ge weest. dan moest ik dat zijn. Veel heb ben mijn vrouw en ik bier ondervond, ,i aan vriendschap en hartelijkheid. Eie:- land zullen wij niet gauw vergeten." Ook kerkeraad, kerkvoogdij, organise koster, verenigingsleiders en Texels-. collega-predikanten werden door dr scheidende predikant toegesproken- Daarna nam Ds- Janse van Waal en Koog het- woord om namens de gemeen te (waarvan hij consulent wordt), de Ring en het Texels Theologen Convent hartelijk dank uit te spreken. ,,Tex raakt een beste dominee kwijt", aldus Ds Janse, ,,die een eigen geluid had, d'„ één stuk bewogenheid was en daarin' «el eens fel móést zijn. Wij zullen u mis sen". Wethouder S. de Waard sprak nog 'n afscheidswoord als loco-burgemeesN r namens de burgerlijke gemeente. IHi wees met name op het barmhartigheids- gevoel van Ds. Dekker en wenste hem veel zegen in zijn nieuwe gemeente, sa men met zijn vrouw. De toespraken werden gevolgd door het gebed. De gemeente zong toen nog uit Gez. 111. Voor de laatste maal sprak Ds- Dekker de zegen uit en hiermee v. as de dienst ten einde. De beste wensen uit Eierland zulVu Ds. en Mevr. Dekker volgen naar hun nieuwe Friese gemeente. MEER KAMPEERDERS. Er komen nog steeds aanvragen bin nen voor het opslaan van nieuwe tenten en hoeveel kampeerdere er dit seizoen zullen komen valt dus nog niet precies te zeggen, maar wel kon dhr J. Schol, Boswachter, ons mededelen, dat het 't aantal kampeerders groter is dan vo rig jaar. Het fraaie weer van thans doet sommigen besluiten de vacantie nog 'n poosje te verlengen. EEN VROEGE EN STRENGE WINTER? De trekvogels komen doorgaans pas Sept-Oct. in groten getale op ons ei land aan. Het feit, dat zij reeds nu by duizenden in polder Het Noorden woi- den «aargenomen vnl eenden en goud plevieren, zou er op wijzen, dat er een vroge en strenge winter op komst i3. Ook de kieviten groeperen zich reeds. ZONSOPGANG. Een clubje kampeerders was dezer dagen op een ochtend bijzonder vroeg uit de veren gekropen om getuige te kunnen zijn van het krieken der dagen en het (zo mogelijk in felle kleuren) op komen van de zon. Maar toen zij de zon die dag voor het eerst zagen, stond zij al vrij hoog aan de hemel. Wat was het geval? Het gezelschap was pas de avond te voren op het eiland gearriveerd en in plaats van de Waddenzeedijk hadden zij een duintop aan het strand beklommen. Het werd lichter en lichter, maar de zon bleef zoek- Totdat men er achter kwam, dat die zee daar de Noordzee was, waar de zon wel ondergaat, maar niet haar reis begint!!!! STOKKEBROOD- Aan de Rozendjjk aan de Westermient wordt thans het derde kinderkamp van ,,De Kabeljauw" gehouden, 75 jongens en meisjes van alle gezindten en uit alle streken van ons land. Dit- kamp is het derde en duurt tot 31 Aug. Er zyn vanaf 18 Juli al t«ee kampen geweest met resp 45 en 06 leden. De leiding berust bij h-t echtpaar Alta uit Anierongen, dat het kamp vier jaar geleden oprichtte en nu voor liet eerst naar Texel kwam. De jeugd amuseert zich best. Don derdagmiddag «Tas ze bezig met 't roos teren van zgn, stokkebrood: men stren gelt het deeg om een stok en houdt de ze boven een dennenvuurtje- „DE STEM DES VOLKS". A-s- Wuensdagavond werkt ,.De Stem des Volks" mee in het concert dat door Texels Fanfare wordt gegeven. Dat be tekent, dat we de laatste repetitie op Maandag a.s., allmaal present moeten zijn. Om 8 uur. Laten we hop°n, dat dit eerste optreden in de muzieknis bevredi gend mag zijn. Woensdagavond 7 Sept. beginnen de repetities weer m de Ulo-school. Ook dan moeten we ons «-eer inspannen om een uitvoering voor te bereiden- Als we hieraan met evenveel ambitie wer ken als tot nu toe, -zijn we best tevreden. De stemming is opperbest en die hopen we te bestendigen Mochten er nog lief hebbers zijn, dan is het nu 'n goede ge legenheid om lid te worden- Komt eens naar ons repetitielokaal, maakt kennis en.ge wordt lid! D. RAADHUIS WIST RAAD- Wij hebben ons maar neer te leggen bij de beslissingen van de weergoden- Wij hebben ons maar aan te passen. Dikke kleding, dunne kleding. Warme grog, koele dronk- Winterdag kun je de kachel extra opporren, maar als die brandende zon een lauwe wind aanvoelt is goede raad duur, tenminste voor de genen, die in een kantoor werken- Zet je de deuren en ramen naar alle richtingen open dan vat je kou en -ben je nog ver der van buis. Zet je één raam open, dan is dat een toevoermogelijkheid van nieu- «arme lucht, die je juist kwijt wil. Op het Raadhuis zijn ze er echter achter! Die hebben gezegd: laten we het systeem volgen van de blanken, die in de tropen werken: 's morgens heel vroeg beginnen en overdag van liet bureau gevlucht. Zo gezegd, zo gedaan en als de dauw nog over de tuinwallen ligt zijn zij de dagtaak reeds begonnen. Wanneer de zon zo ongeveer haar hoogste stand gaat bereiken is het taptoe en zoekt ie der zijn fortuin. En dat fortuin ligt te genwoordig ongetwijfeld aan de water kant! DE DERDE UITVOERING VOOR DE BADGASTEN. Donderdagavond heeft „Hei Masker" het toneelstuk „Tot Wederdienst Be reid" vuor de derde maal voor de bad gasten gespeeld. Gezien de temperatuur viel de opkomst van het- publiek nie; tegen: zeer velen zullen dien avond op de terrassen van de hotels en pensions zijn gebleven of een wandeling hebben gemaakt door de zwoele zomeravond! Deze derde uitvoering is o.,. liet best geslaagd De spelers en speelsters ga ven hun vlotste spel. Na afloop werd de heer Zomermaand, die het eiland gaal verlaten en zich te Kolhorn gaat vesti gen, hartelijk toegesproken door de heer G. W. Oskamp, die hem namens de VVV een stoffelijk blijk van erkentelijkheid aanbood- Het afscheid van dhr Zomermaand is een groot verlies voor „Het Masker", waarvan hij een der oprichters is ge weest, toen men na de oorlog „Texels Klein Toneel" onder de nieuwe naam „Het Masker" «'eer nieuw leven inblies- De heer Z. was een zeer actieve kracht, die in vijf van de zeven stukken voor 't voetlicht is geweest. Het ga hem goed en ongetwijfeld wordt hij aan het vaste land door de toneelwereld met open ar men ontvangen! NIEUWE BONNEN VOOR WERK KLEDING. De bonnen voor werkkleding H 17 en Ij 17 zijn tot nader order geldig voor liet kopen van werkkleding. „SINT JAN". Donderdag wordt voor het laatst door een Texelse toneelclub een opvoering gegeven voor de badgasten-1949 Thans is de beuz-t aan „Sint Jan" met het blij spel „Het begon in een Gracht". VOORLOPIG NIET MFjER IN DE ZANDVOORTSE DENNENBOSSEN! Naar we vernemen is thans besloten om het gemeentelijk duinterrein voor publiek te sluiten van wege eventueel brandgevaar, aldus bericht de Zanu- voortse Courant- MUZIEK EN ZANG. Door omstandigheden moest het cou- cert van „Excelsior" en „De Lofstem", beide uit Oosterend, te elfder ure wor den afgelast. Woensdag komen „Texels Fanfare" en „De Stem des Volks" musi- seren en „VIOS" en het Koor o.l.v. dhr Flokstra, uit Oosterend zullen dan op JÜ Sept- het seizoen besluiten. HELDEN DER ZEE GINGEN UIT. De leden van „Moed, Volharding en Zelfopoffering", waarvan ook verschei dene Texelaars lid zijn, hebben gisteren een uitstapje gemaakt naar het vaste land- In de haven van Amsterdam werd een kijkje genomen op m.s. „Oranj1" van de Mij- „Nederland", en voorts heeft mmi een bezoek aan Schiphol gebracht. CONGREGATIE VAN DE ALLERHEILIGSTE VERLOSSER JUBILEERT. <De Congregatie van de Zusters van de Allerheiligste Verlosser werd gesticht door Elisabeth Eppinger, uit Nieder- bronn, Beneden-Rijn, op de 2Se Aug- 1S49. Niedei'bronn was haar geboorte plaats. Voor alle kloosters, tehuizen, missies, scholen enz. behorende tot deze Congre gatie, zal het Zondag a-s. dus een heu gelijke dag zijn: de hez-denking van het i 00-jarig bestaan- Die dag zal ook op Texel niet onopgemerkt voorbij gaan, want ook op Texel is deze Congregatie al sinds lang werkzaam- Wie ken; niet de Zusters van het St. Janshuis in de Molenstraat te Den Burg? De Zus ters van de twee klassen tellende kleu terschool? De Zusters van de wijkverple ging? De Zusters ook van het Klooster, naast de Pastorie, in de Molenstraat? „Huize Sint Agnes" is de naam van dat klooster, een naam die herinnert aan het vroeger Agnietenklooster, dat eeiTang stond op de plaats, waar later het (ook weer verdwenen) Weeshuis stond. Pas toor Van Gussenhoven heeft in Huize Agues een kapel laten oprichten. En dan hebben de Zusters ook domicilie geko zen in De Cocksdorp, waar zij zich met de wijkverpleging belasten. Zowel in Den Burg als in De Cocks dorp zal Zondag een plechtige Hoogmis «orden gecelebreerd ter intentie van de Zusters der jubilerende Congregatie, waarvan Z.H. de Paus het Besohem heerschap beeft aanvaard. In liet om de twee maanden verschij nende blad van deze Congregatie, ge titeld ,,A la Suite du Maitre" (In navol ging van Christus) lezen wij, dat. de stichtster van de Congregatie volle me dewerking ondervond van haar pastoor, de abt Reichard- En Mgr. R.iess, Bis schop van Straatsburg, verleende zijn goedkeuring aan haar plannen, die zij ten uitvoer wilde brengen, nadat God haar had geroepen tot het stichten van een Congregatie. Haar taak was het helpen van de armen en de zieken. Zy n-erd benoemd tot Overste en ontving de naam Moeder Alphonse-Marie. Aanvan- keiyk heette haar stichting „Congrega tie van de Dochters van de Goddelijke Zaligmaker", later gewyzigd, kiachtens een besluit van de H- Stoel in Congrega tie van de Zusters van de Allerheiligste Verlosser"- De stichting nam toe in groei en bloei, bet. klooster Niederbronn werd algemeen bekend om hetgeen u-t tot stand bracht. Het werk voldeed zo zeer uan de be hoeften, dat men overging tot het op richten van afdelingen, waar zieken konden worden verpleegd. De burger- lyke autoriteiten gewaagden daarvan met de grootste waardering, evenals dc- Geestelykheid. Aldoende begon 't werk terrein van de Congregatie zich meer en meer te verbreiden, zowel in Frankrijk als daarbuiten. De Congregatie ontving 11 April 1866 dé goedkeuring van -ie II. Stoel. Dit was een van de laatSi? vreugden, die de s tichtster ten deel viel want 31 Juli 1867 gaf zij de geest- Haar byzondere geestkracht en zeldzame doortastendheid heeft de gehele. Congre gatie beïnvloed. Haar geest ieeft in het «erk voort, dat uiteraard ten doel heeft de verbreiding van het ryk van Chris tus. In Europa bezit de Congr. vele ge bouwen in de volgende landen: Frank- ryk, België, Duitsland, Holland, Zwit serland en Luxemburg- In Afrika in To nus, Algiers, Kameroen en Angola Zy beweegt zich op velerlei terrein: ziekenverpleging, onderwijs, apotheek, kloosterherberg, verzorging van wees kinderen, werkinrichtingen, patronaten, huishoudonderwys. (Op Texel heeft- men de takken van onderwijs, die straks wor den gegeven op de landbouwhuishoud- sohool, doen vervallen), jeugdzorg, enz. Pastoor Brinkman heeft de communi teit Den Burg 12 jaar geleden opgericht, enkele jaren daarvoor had pastoor Bo nekamp de Congr. in De Cocksdorp la ten beginnen. Dat Texel twee dorpen telt, waar de Congr. haar arbeid verricht, is «rel iets zeldzaams voor ons land, want in Ne derland vinden «ij de Congr. slechts in Anna Pauiovvna, Heemskerk, Uitgeest-, Beverwijk en Escli (N.-Br.) In totaal telt de Congr- 589 gebouwen met bijna 7000 Zusters- In ons land werken slechts 16 Hollandse Zusters. Zuster Mari Stel la werkt al 12 jaar op Texel. HERINENTING TEGEN POKKEN. Herineiitlng: Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat- gelegenheid word; gegeven tot kosteloze herinenting tegen pokken van personen boven 2 jaar, die reeds eerder zijn ingeënt. Voor De Waal op Vrijdag 2 Septem ber a.s. des namiddags van 3,30 tot 4 uur in de o-l. school te De Waal; Voor De Koog Op Zaterdag 3 Septem ber a-s- des namiddags van 3 tot 3,30 uur in de o.l. school te De Koog. Ten einde abuizen by het opnemen van namen en voornamen te voorkomen, dienen trouwboekies. waarin de namen v. d. betreffende personen zijn opgeno men, te worden medegebracht. Voor de dorpen Oudeschild en Den Hoorn volgt zo spoedig mogelyk een na dere mededeling. Controle: De controle van de personen die voor de herinenting zijn verschenen zal plaats hebben: Voor De Waal op Dinsdag 13 Septem ber a.s- des namiddags van 4 lot 4,30 uur in de o.l. school te De Waal; Voor De Koog op Woensdag 14 Sep tember a.s- des namiddags van 3 tot 3,30 uur in de o-l- school te De Koog. Texel, 26 Augustus 1949. Burgem. en Wethouders van Texel, S. DE WiAARiD, loco-burgemeester- P. BEEMSTERBOER. Secretaris. Dit is dan de Augustus die wij altijd hebben beqeerd. Auqustusmqand-ooqst- maand. Het binnenhalen van de ooqst moet kunnen qebeuren onder een vrien delijk lachende zon. Als de sikkels wor den gezwaaid, moet het staal blikkeren onder '11 blauwe hemel en 't qraan moet ruisend ter aarde vallen. Vrolijk licht moet de schoven goudgeel kleuren. Zin derend zal de verhitte lucht opstijgen, zweet zal lanqs het lichaam lopen, maar sterk zijn de arbeiders en koel is de dronk. Zon overgoten daqen in Augustus zijn kostbaar en boer en arbeider pluk kende dag. Als een rijpe vrucht. De zes daqen van de werkweek kunnen goed worden besteed als Pluvius, de Reqenqoa, met vacantie is. Goede 2eis, Pluvius! En blijf nog maar een poosje uit de buurt! Zo zal de oogstende landman denken. En wij willen hem steunen in zijn suggestie, maar vandaag werd de wel put opstandig: soms gat de op hem aangesloten kraan nog een flinke straal, maar op een ander onqelukkiq ogen blik qaf-ie geen druppel meer. Je wilt je juist eens flink wassen. Dat zweet weq- spoelen, maar je moet halverwege hei repertoire afbreken. Je loopt sikkeneu rig te toeteren op het Texelse waterpro bleem, dat uiteraard een droogte-pro bleem is qeworden. En je telt de dagen, die nog liggen tussen het droge heden en het tijdstip, waarop Burqemeestei Rehorst het lint van ons Badhuis zal openknippen. Of de eerste straal zal la ten spuiten uit het Waterleidingbedrijf „Texel". En het beeld van dat, beslist komende, plechtige moment maakt /e nog korzeliger. Maar gelukkig is er niets zo veran derlijk als een mens en het volgende ogenblik stap je (het is Zondag) op de fiets heerlijk als straks het Zondaqs- r ijverbod onze speciale reportage wagen niet meer op sial houdt! Naar de koelte, adviseert een stem en de duinen komen in zicht. Vandaag de Zuiderduinen achter Den Hoorn, waar de lanqe Dorpsstraat zich een zaam, maar niet onbehagelijk in het witte licht van de krachtig stokende zon ligt te koesteren. In de schaduw een kiosk, waar ijskoud ijs verkrijgbaar is. Maar men verdringt zich niet om deze heerlijke oase, men is niet in het dorp gebleven, men is naar het strand ge trokken (behalve de voetbalcracks, die weer of geen weer, smoorhitte of ijskou de, achter de bal gaan jagenopge zweept door geestdriftige supporters). Ruw en rauw is de wegdie naar het fietspad voert. „Hier moet een fietspad komen, de ondergrond is als een rots. De kosten zullen meevallen!" zegt een Hoornder. Volgend seizoen, mijn vriend! Vrede liqt over de duinen. Hier en daar hebben enkele meeuwen een top verkoren als pleisterplaats en als blin kend witte stipjes vormen zij thans een toonbeeld van rust! Sterk glooit het duin. Men moet soms van de fiets, men snelt omlaag. Kleine duintjes aan een breed strand. Kilometers breed ligt vlakbij de Hors, aan welks einde tot het begin van de oorlog t eilandje Onrust troonde. Vlak tegenover het slag spelen kinderen in het heerlijke zwin of ze kruipen op of in een bunker. Weg met de hinderlijke kleren, in zwemtenue qestoken en het koele wa ter opgezocht. Terug naar de duinzand om te zonnebaden. Of balspel spelen met je buren. 400 vierkante meter voor je vieren. Hier is geen ruimteprobleem. Hier lig je niet zij aan zij met de ande ren, die hier kwamen om rust en ont spanning te vinden. En je geniet dubbel en dwars en je beklaagt hen, die van daag aan het Scheveninqse strand zul len zijn. Daar opeenqeklit een plaatsje onder de zon trachten te bekomen. En je ziet het zwarte gezicht van de dame, die een kriebelende teen van de buurman afweert. En deswege komt er geen rust en baloriq slaat zij op haar beprt haar eigen benen uit, in een onbeheerst mo ment en ach ook daar bevindt zich een zonnebader. Arme Scheveninqse zonnebaders, dachten wij. Over honderd jaar is dat daar nog zo. Dat probleem blijft. En de zekerheid, dat ons Texelse waterpro bleem maar zeer tijdelijk meer is, ver sterkte onze mening, dat wij hier tot een begenadigd stuk Holland be horen. „WILLEM RUYS" NAAR INDONESIË f Tot 29 Aug. (de volgende dag is te C laat!) kunnen nog brieven, etc. worden r gepost. d BURGERLIJKE STAND VAN TEXF-L van 19 tot en met 25 Aug. 1949- Geboren; Fokko zy Hendrik Veenema en Hcndrina Voigt. Josias P. F. zv Ai-ie van Dienst en Margaret,ha M- Keijzei- Josephus -zv Luciaan T. de Kind en Meis Blom. Elizabeth M. dv Levinus de Visser en Dieuwertje Bakker. Cornelia J. dv Jacob Huisman en Cornelia M- ue Groen. Jacob J. zv Cornells Moens en Marret-je Schaatsenberg. Jacob zv Wil lem van Liere en Jantje Vlaming. Ondertrouwd: Hessel van Dyk on Emma C- Boekei- Petrus Veeken en Ca- tharina C. Kager. Getrouwd: Gene Overleden: Johannes Eelman, 49 jaar, echtg. van Ida Roep. Arina B. Mosk, 46 dagen, dv Arien Mosk en Maria Dyt- Gevonden: 1 kindergummiejasje, 1 he renfiets, 1 (paarlen) kettinkje, 1 oranje haarkammetje, 2 timmermanspot-loden, 2 knippen van paardenteugels, 1 bruine portemonnaie. INGEKOMEN PERSONEN. Aris M van Boven. v. Den Haag, De Rujjterstr 56a n- Oudesohild 53- Johan na M. Prenzler en kind, v. A'dam, van Doesstr. 72 II n. O 138. VERTROKKEN PERSONEN Margarttha Henstra v- De Koog 115 n. Utrecht, Beverstr. 49. Gemma van Zon, v- Wilhelminalaan 21 n- Amstel veen, J. Tooropplantsoen 6. Tiesse W. !i Dekker, v. De Cocksdorp 67 n. Hemelu- e mer Oldephaert ca. N-H. Pastorie. Jan u Trap v. O 3 n- Indonesië. r; ZONDAGSDIENST DEN BURG Dr. Ellas PREDIKBEURTEN I Zondag 28 Augustus 1949- li NED. HERV. GEMEENTE. o Den Burg 10.u. Ds. Ié. H. Kroon, uil 1 A'dam, in Gym. lokaal Molenstraat De Cocksdorp 19,30 uur Ds. Janse t Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Bi 19,30 dezelfde, Jeugddienst In beide diensten maandcollecte v-d. kerkvoogdij De Waal )1 uur Ds .Janse ri De Koog 9,30 Ds. Janse Den Hoorn 10 uur Ds. van Reijendanv De Koog 19,30 Ds- Buskes, uit A'dam, -( Jeugddienst l Oudeschild 10 uur Ds. C. Met, Maandco1. 1 GEREF. KERK. Parkstraat 36: 0 Den Burg 8,30 en 10.30 Ds. Middelkamp van St. Pancras 1 7,30 uur Ds. J. A Dragt Hzn., uit Nieuwer-Amste! Oosterend 10 en 3 u. Ds- J- A Dragt GEREF, KERK H.V. Oósl-erend 10 uur Leesdienst. GEREF. KERK (onderh. art. 31 K.O.) Oosterend 10,30 en 7,30 Ds- Koopman uit Den Haag in de D. G kerk. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Dr. A. Vis Oosterend 15 uur Dr. A. Vis. SPORT OP TEXEL S.V.C De Cocksdorp. v' Hedenavond 7 uur speelt het 2e thuis tegen De Koog 2. Komt op tyd. De duis- 3 ternis valt spoedig. Terreindienst: C. j Voorthuizen, H- de Waard, Br. Vlaming, r De adsp. gaan naar Oosterend om re- vanohe te nemen- Vertrek 6 uur per fiets van Garage Reuvers- Elftallen in 't kastje. Daar van de KNVB bericht is ontvangen dat de wedstrijd De Cocks- H dorp-Texel in de eerstvolgende be stuursvergadering wordt behandeld, bet ie morgen vrij. Kr zijn in de kleedkamer blijven lig- T gen een stel voetbalschoenen. Deze mis- I' sen van de linkerschoen de beide bin- 1 nendopper. en aan dezelfde kant is de v zool iets los- Inlichtingen aan de see-r. t Ze bleven liggen na de bekerwedstryden H op 23 Juli jl. 5 Tex. Boys. 1 Zondag gaat het 2e elftal naar OVV I om daar uit te komen in de demifinal van de bekerwedstryden van OVV. Het j' is mij niet bekend tegen wie jullie moe- t ten spelen, jongens, maar in elk geval is j het elftal hetzelfde als hetwelk Zondag jl. gespeeld heeft- Succes Boys! Voor training hebben jullie allemaal I bericht gehad, dus kunnen wij in ieder geval op jullie rekenen, Maandagavond 7,15 uur uiterlijk beginnen we- H.S. Stromend water. Reeds eerder waren ijverige handen van enkele leden in 't geweer gekomen, om ons veld weer goed toonbaar en geheel prima op te knappen- Ons terrein i kan wedijveren met vele terreinen der KNVB Dit is ook iets wat een Bondsbe- stuur op hoge prijs stelt. Dank zy de bemoeienissen van onze ijverige leden Jan Nooy en Co de Vey, zyn onze kled-j kamers voorzien van stromend water-1 Dit is uit een oogpunt van hygiëne voor t iedere sportman van groot belang. Hul de aan onze ijverige voorz., dhr Idema, die werd gesteund door zijn secretaris 1 en met hulp van genoemde leden en de firma Schoenmaker, timmerwerk en Fop van Heerwaarden. Wij hopen, dat deze j installatie door een ieder die hiervan gebruik maakt, en allen die ons terrein bezoeken, in bescherming wordt geno men Tevens is aangebracht een aparte kleed- en wasgelegenheid voor onze scheidsrechters. Dal dit vele kosten met zich medj-; brengt spreekt van zelf- Nu onze actie- i ve penningmeester weer rond gaat met l zijn donaleurskaarten, moet dit een aan moediging wezen voor een ieder, om deze donateurskaart vlot en vlug in ont vangst te nemen en ais 't kan uw dona- tiegeld wat te verhogen! Ik hoop, dat deze enkele regels er toe zullen leiden, dat het met de R.K. Voet balclub Texelse Boys steeds crescendo moge gaan. J. C. R-

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2