F RI E D RI C H S AVONTUUR Hoe beschermen wij onze gebouwen tegen brandgevaar? Brammetje Flapoor en z'n vrienden (Slot.) Wat kan worden gedaan? Terecht kan dan ook de vraag worden gesteld: wat kan en moet er gedaan wor den om de jaarlijkse schade te beperken? Niet ontkend kan worden dat tal van branden voorkomen hadden kunnen worden. Om bij de voornaamste oorzaak te beginnen: spelen met vuur. In de eerste plaats kan doo^ de ou ders er voor worden gezorgd, dat luci fers buiten het beneik van de kleine kinderen blijven. Voorts ligt op dit ge bied voor wat de schoolgaande jeugd betreft, ook een taak voor het onderwij zend personeel- Het euvel spelen met vuur komt nl. niet alleen op boerderijen voor, doch is een alom verspreid kwaad- Zo deelde de commandant van de brand weer in Manchester onlangs mede, dat in iet afgelopen jaar 18 pet. van -ie branden in zijn stad aan het 3pelen met vuur waren te wijten. Het grote bezwaar is echter dat dit euvel juist bij boerde rijen door hun brandbare inhoud veelal tot ernstiger gevolgen kan leiden dan bij woningen. De tweede belangrijke oorzaak, schoor stenen, is veelal te zoeken in een fou tieve constructie van de schoorstenen. Vooral bij oudere boerderijen komt liet meermalen voor dat er scheuren in liet rookkanaal ontstaan, balken tot in het kanaal doorlopen of houtconstructies met op voldoende afstand van het rook kanaal zijn aangebracht, iRdien de schöorsteenkanalen door een vakman worden gecontroleerd en de schoorst. - nen door een goede schoorsteenveger worden geveegd en nagezien, kan ook op dit gebied veel onheil worden voorko men- Tegen blikseminslag is een afdoende beveiliging mogelijk. Vooral m gebie den waar naar verhouding vee! onweer voorkomt, verdient een goede bliksem beveiliging zeker aanbeveling. Het is echter gei'aden hiervoor een deskundig bureau in de arm te nemen- Kort- en aardsluiting is eveneens een oorzaak, die voorkomen kan worden. Nbg te weinig wordt het grote belang ingezien van een geregelde en deskun dige controle van de gehele eiectrischa installatie. Indien een dergelijk onder zoek op grote schaal wordt ingesteld, zouden er ongetwijfeld vele tekortko mingen aan de dag treden. Hooibroei. Ook branden als gevolg van broeiing, en in het bijzonder van hooibroei, kun nen bij een geregelde controle tot een minimum worden teruggebracht. Er ziin vele voorbeelden uit de practiik te noe men. dat door tijdig ingrijpen brand is voorkomen. Dat ook verschillende verzekerings maatschappijen veel waarde hechten aan de bedoelde controles, moge blijken uit het volgende citaat, dat aan het verslag van een onzer brandverzekeringen is ontleend. .".Met de systematische inspectie der electrische installaties In bij ons verze kerde panden en in percelen, waarvan de inventarissen bij ons verzekerd zijn, wordt geregeld doorgegaan. Eveneens worden butagas- en win- charger-installalies geregeld nagezien, terwijl telkenjare de bliksemafleiders op de bij ons verzekerde gebouwen ook in 1947 werden gecontroleerd. Ter aanmoediging tot het goed in or de houden dor beveiligingsinstallalies tegen bliksemschade wordt titans 10 pet reductie gegeven op de premie, indien verzekerde gebouwen voorzien zijn van een sonde, in goede s-taat van onderhoud verkerende bliksemafleiders-installaties volgens het kooi-systeem. Hoewel onze deelnemers-ve-houders vanzelfsprekend voor hooibroeigevaar verantwoordelijk blijven, vindt de hoo'- inspectie ieder jaar regelmtuig plaats door een achttal onzer controleurs, d,z in het oogstseizoen waken voor brand- geiaar tengevolge van hooibroei- Mede hieraan is het zeker weer te danken dar er in 1947 slechts één hooibroeischad' viel te boeken. Een algehele schoorsteeninspectie in alle verzekerde panden heeft in de ja ren 1942 en 1943 plaats gehad. De per manente taxateurs onzer Maatschappij blijven sedert dien een geregeld toe zicht uittoefenen". De overige bekende oorzaken die in 't voorgaande, overzicht zijn genoemd, spreken voor zichzelf en zijn, behoudens brandstichting en vliegvuur, alle weder terug te brengen tot onvoorzichtigheid, nalatigheid of ondeskundigheid. Snelle bestrijding- Naast de zorg voor de brandvoorko- ming, speelt ook de snelle brandbestrij ding een belangrijke rol. Het is een be kend feit, dat door snel en doeltreffend ingrijpen in het eerste stadium van een brand dikwijls veel kan worden bereikt. Dit is juist voor boerderijen van gro.e betekenis, aangezien de hnip van de plaatselijke brandweer in vele gevallen door de afgelegen ligging niet zo snei ter plaatse kan zijn. Daarom is liet zeer gewenst over de nodige blusmiddelen te beschikken om een begin van brand te bestrijden. Hani- brandblusapparaien, mits voorzien van een Rij-kskeur en in goede staat van on derhoud, en oordeelkundig gebruikt, zijn voor dit doel zeker aan te bevelen. Er kan echter niet genoeg worden gewaar schuwd tegen bepaalde personen die on deugdelijke apparaten in de handel trachten te brengen. Alvorens tot aan schaffing over te gaan is hst dan dok zaak betrouwbare advies in tc winnen. Van welke betekenis goede apparaten door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) 107. Gelukkig verliep de reis nu vei- der zonder ongelukken en' de volgende dag legde, de boot te Tunis, aan Afrika's Noordkust, aan- En nu volgde de grote verrassing! Want toen Bram en zijn vrienden aan wal stonden, zagen ze, dal ook de vliegmachine, waar ze mee naar Europa gevlogen waren, van boord ge hesen werd! „Ja, ja", zei Mr Habbei- ton, „die heb ik stilletjes opgespoord! We moeten de eigenaar proberen te vin den' en hem zijn eigendom teruggeven!" 108. ,,En tot zolang kan dc machine ons nog goede diensten bewijzen!" ba- sloot hij. De machine werd naar een ge schikt terrein gevoerd en daar stegen ze op. Mr. Habberton aan het stuur; de schilder. Bram en de anderen er achter. Ze konden er met moeite allemaal in. Het was prachtig weer en met kloppend hart zagen ze de oude stad Tunis bene den zich verdwijnen. KALVERENDAG TE DEN BURG- De Coop.- Vereniging voor K.I. is voornemens om in het laatst van dezj rnaand of begin October een kalveren- dag te houden te Den Burg. In aanmer king hiervoor komen alle K.I. kalveren die door de eigenaar zijn aangehouden en die geboren zijn uit koeien, die go- iosemineerd zijn in Nov. '47-31 Oot- '48 Ook kalveren van de leden, die geen 'id zijn van de Fokver. of het N.R.S. kun nen hieraan deelnemen. KATHOLIEKE KERKUJST Zondag: 15e Zondag na Pinksteren. Hoogfeest van Aanbidding. Geen bij kerken. De H.H. Missen om 7,30, 8,45 en 10 uur. Om 7 u. uitstelling. Collecte v-d. versiering; half u. aanbidding; oefe ning v.d. kinderen om 3 u.; de volwas senen om 3,45 en de jongeren om 4,30 u. 's Av 7 uur plechtig Lof. Processie. Deze week: de Missen om 7 en 8 uur- Maandag- 's Av. om 8 u. Vrouwenoongr. Dinsdag: gez. requiem om 8 uur voor de Doodceel. Woensdag onthoudingsdag. Om 7,30 u. Lof- Daarna congr. voor de jongens. Donderdag: om 8 u. H. Mis in Oosterend; om 8 u. jongemannencongr. Vrijdag: Onthoudingsdag. Biechthoren om 3,30 u- Zaterdag: Biechtgel. van 5-0 u. Om 6 uur rozenkrans. kunnen zijn moge blijken uit hetgeen de hiervoren reeds genoemde verzekerings maatschappijen daaromtrent in haar verslag ermeldt. „Bij onze deelnemers waren aan liet einde van 1947 van deze apparaten 1252 stuks geplaatst. De vraag hiernaar overtreft nog steeds de aanvoer door de fabriek. Wel een bewijs, dat onze verzekerden het bij de hand hebben van een blus- apparaat op hoge prijs stellen. 'Tegen gereduceerde prijs zijn ze voor hen te onzen kantore beschikbaar. De ondervinding heeft ons nl. geleerd, dat het gebruik van deze apparaten reeds heel wat brandschade voor onze deelne mers heeft voorkomen- Kapitalen zijn en worden daardoor voor de gemeenschap bespaard."- Naast het eerste ingrijpen in geval van brand met eigen middelen, is het echter van groot belang zo spoedig mogelijk de hulp van de plaatselijke brandweer in te roepen. Deze zal het nooit kwalijk ne men als bij haar aankomst blijkt, dat de brand reeds geblust is, integendeel! Maar wel zal ze en terecht, het betreu ren als ze te laat wordt gewaarschuwd. Daarom is het zaak steeds te weten op welke wijze de brandweer kan word'n bereikt, welk telefoonnummer moet wor den opgeroepen en waar de dichtstbij zijnde telefoon te vinden is- Met overleg en samenwerking is ook op dit geb'ed wel een en ander te bereiken. Zo is het in sommige gevallen zeer goed mogelijk dat in overleg met de PTT, voor een groep van boerderijen een telefoonaan sluiting wordt verkregen. Bluswater. En dan is er nog een punt. waarvoor de aandacht moge worden gevraagd, t.w. de bluswatervoorziening. Om met succes te kunnen werken heeft de brandweer water nodig en juist hieraan ontbreekt het bij boerderijen, vooral in onze wa- terarme gebieden, nogal eens- Doch hiervoor zijn verschillende oplossingen mogelijk en er zijn vele voorbeelden te noemen, dat hierin door samenwerking met het gemeentebestuur en de plaatse lijke brandweer, een dragelijke oplos sing is gevonden. Tenslotte behoeft het geen betoog, dat het bij de bouw van nieuwe boerderijen van groot belang is, indien hierbij ook met de eisen van brandveiligheid reke ning wordt gehouden. Met genoegen kan worden geconstateerd, dat bij tal van nieuwe boerderijen dit het geval is. Het grote voordeel hiervan is, dat meer kans bestaat om de schade in geval van brand te beperken. Ook het redden van het vee is daarbij onder de ogen gezien, waarvan de betekenis niet moet worden onderschat. Voorts moet hierbij niet worden ver geten, dat naarmate de constructie van de boerderij meer aan de eisen van brandveiligheid voldoet, en overigens de nodige voorzorgsmaatregelen worden genomen, er meer kans bestaat op een reductie op de te betalen assurantiepre mie. REINIGINGSDIENST DE KOOG. Vanaf 17 September zal aan De Koog slechts éénmaal per week huisvuil wor den -opgehaald en wel Dinsdagmiddags. Vrijdags wordt dus geen huisvuil meer opgehaald. BURAEU GEMEENTEWERKEN. JAGERSFEEST- In de etalage van Sigarenmagazijn „Centrum' aan de Stenenplaats, te Den Burg prijken een grote en een kleine be ker, twee lauwertakken en 3 medaillos. Dit zijn de tropheeën voor het. grote ja- gersfestijn, dat vanmiddag om 2 uur wordt gehouden op een terrein bij da hoeve „Mont Rosa" aan de Hoornder- weg. Gezien de animo, die er vorige keer (Zaterdag in de kermisweek) voor deze klucht bestond, verwacht men ook ditmaal weer grote belangstelling en dal is ook de bedoeling van ,,Het Friesche Jagershuis", dat wil aantonen op '1' Maandag a.s. in „Do Oranjeboom" te houden expositie, dat zijn jachtgeweren en verdere benodigdheden superieur zijn. Dat de jager, gewapend met een ge weer van ,,Het Friesche Jagershuis" de snelste en dolste haas midden in het hart treft en dat geen vogel zo hoog in de lucht kan zitten of hij knalt hem mei het eerste het beste schot neer. Er wor-dt gelijktijdig op beide banen geschoten- Veel succes, heren Jagers en wij ver wachten, dat de overwinnaar wel weer tractoren zal op een rondje bols voor zijn schot van de dag. Al is er ditmaal geen kermispret aan verbonden. BRANDSPUIT VAN Z-BEVELAND HAD PECH. ,,Daar staan we nu met ons goeie ge drag" zullen sommige brandweerlieden hebben gedacht, toen zij zich Maandag avond jl. de weg naar het terrein van de brand in Den Helder door het Mars diep versperd zagen. Een snelle pont had hier wonderen gedaan (zouden de propagandisten van een veer Horntje Den Heïder zeggen). Maar dan een flin ke pont, niet een zoals die, welke de verbinding tussen Zuid-Beveland en het eilandje Tiengemeten (Zeeland) onder houdt, want toen de brandweer van Beveland uitrukte om assistentie te ver lenen bij de bestrijding van een vuur, dat een boerderij op Tiengometen in lichterlaaie had geeet, bleek to spuit te groot voor de veerpont en de brandw er moest, op de wal blijven staan. FILMNIEUWS. „RIO RITA". Een aardige film. Vol spanning, wan; er treden hier gevaarlijke spionnen in op. De bomaanslagen en hinderlagen zijn niet van de lucht en vaak houd jJ je hart vast als de argeloze zanger Ri- cardo Montera door een bende wordt be laagd. Tocli -loopt het met de bandieten slecht af de misdaad wordt gestraft KISMET NOODLOT. Haf-iz, tovenaar, bedelaar en oplichter in Bagdad, heeft een mooie dochter, Marsinah, die hij voorbestemd heeft de bruid te worden van „niet minder dan een prins- Hij houdt haar binnen hoge muren vast, maar een jongeman die zich uitgeeft voor een tuinmanszoon, maar in werkelijkheid de Kalief van Bagdad is, is stilletjes over de muur geklommen, waar hij Marsinah ongesluierd ontdekt en rotsvast besluit haar tot zijn bruid te maken... Het ziet er naar uil dat die twee elkaar niet zullen krijgen, want de vader van het meisje tracht een engage ment te forceren en de Grootvizier van Bagdad tot zijn schoonzoon l creëren. Maar in die grootvizier heeft ze hele maal geen idee. En nu hopen wij maar, dat Amor de situatie weet te redden. Necrlands Nieuws- De Amerik. ambassadeur Dr. Herman B. Baruch keert terug naar zijn vader land. Staatsbosbeheer jubileer». Frane- iker 750 jaar Stad. Medisch-Hist. ten toonstelling in de Hoofdstad. De Europ Roeikampioenschappen o. d. Bosbaan te A'dam. Majoor Flinterman en Luitenant Wansink vestigen Nederlands snelheids record in de lucht. Wereldnieuws. Sprint-zege van Foukje Dillema in Engeland. Vliegtuigongeluk bij de I.r- se kust. Bedevaart naar de Yzer. Wie lerkampioenschappen in Kopenhagen ZON, MAAN EN HOOG WATER.WC. 'De zon komt 17 Sept. op om 6,18; der om 6.49. Maan: 22 Sept- N.M., Sept. E.K. 'Hoog water ter rede Texel: 17 Oct. 3,04 en 3,50. 18 Oct. en 5,31. 19 Oct- 6,12 en 7,02. 20 Oct. en 8.04. 21 Sept. 8,2-2 en 8,51. 22 Oct. en 9,34. 23 Oct. 9,52 en 10,14. Aan he' strand is het ongeveer uur eerder hoog water- lit UITBREIDING TELEFOONNET. Op het ogenblik wordt hard gewe aan de uitbreiding van liet telefoonne Den Burg, waar het aantal abonné's de oorlog met niet minder dan 50 is genomen en nu ongeveer 250 bedrai Een en ander maakte het leggen van km. nieuwe kabels nodig. In practi alle stralen. Dit karwei wordt uitgevo door de fa. J. A. Barhorst en A. jont Begin volgend jaar zal de nieuwe tl foonceritrale aan de Waaldenreg in bruik worden genomen. Daar zijn er. technici al verscheidene woken be met de installatie- Achter dit geboi waar de telefoondienst meer arms heeft dan in het kleine apartement de Parkstraat, zal het gebouw voor automatische telefoonnet worden op h richt. Doch eer dat in dienst wordt Ie steld'schrijven wij ai 1955. In de toekomst zullen de dorpen ii( desoh'ild en De Waal bij Den Biï If It worden getrokken, zodat de telefo centrales aldaar dan zullen worden geheven. Bij het leggen van de nieu kabels is met deze uitbreiding reken gehouden. Meer en meer gaat Texel van de tt foon gebruik maken: na de oorlog op het eiland ongeveer 100 nieuwe sluitingen tot stand gebracht. TROPEN- EN MOLESTRISICO MILITAIREN. De Burgemeester van Texel mai ten verzoeke van de Minister van log het volgende bekend: De in Indonesië verblijvende milit ren zijn in liet algemeen genoodzaa voor de op hun leven gesloten Verzei, ringen een Premie-verhoging te be len, ter dekking van het zgn. Tropen Molcstrisico. Zou deze betaling om de een of am re reden worden nagelaten dan zou kans bestaan, flat, in geval van over se den, de nagelaten betrekkingen van verzekerde militair de verzekerde kering niet of slechts gedeeltelijk zo|ii den ontvangen. Het Rijk neemt daarom onder zektftl voorwaarden, voor de Militairen van Koninklijke Landmacht en de Zeeniatjg dit extra-risico voor zijn rekenin In de Wet tropen- en molsstrisico 'i litairen (Staatsblad 1947, no- H 383), genomen en toegelicht in legerorc 1948, no. 145 L.-L.M., is bepaald. I aanzien van welke levensverzekering dit risico door het Rijk wordt gedra De militairen van de Koninklü landmacht en de zeemacht, di j in* au meriting wensen te komen voor restit tie van reeds betaalde of vrjjatelli van nog te betalen extra prem wenden zich, eventueel door tusso komst van 'n door hen aan te wijzen c machtigde, tot het Hoofd der Afdelii B 4 van het Ministerie van Oor] Plein 4, tf 's-Gravenhage, undersell denlijk tot het Hoofd van de Onderafd ling rechtstoestand militairen zeema: van liet Ministerie van Marine, Lar,, Voorhout 7, te 's-Gravenhage, onder o gave van: Gegevens betreffende a. de militair; de gemachtigde: a. 1 naam en voornamen van de ve zekerde militair (voluit); 2. rang of stand, onderd-el en lego nummer; 3. militair adres; 4. huisadres in Nederland; h. 1. naam en voorletters van de machtigde; 'tevens 2. in welke betrekking deze gema tigde tot de verzekerde staat; 3. volledig adres van de gemachtigi! Texel, 15 September 1949. De Burgemeester voornoem Mr. G. D. REHORST. FEUILLETON 22) Toen bleef de man staan en zei ge moedelijk: Als u dergelijke uitdrukkin gen gebinikt, zult u nooit een echte jon ge dame worden. Jenny verstijfde. Het was alsof haar hart bleef stilstaan. Ze voelde een paar hete tranen over haar wangen lopen. X. Dunham was voor hel middageten op Fort Coligny gebleven. Toen Hortense Mayenne hem vertelde, wat or 's nachts was gebeurd, hoe de wind de deur had dichtgeslagen en het licht had uitgebla zen, hoe ze aan de gouverneur het ver haal van de doos had verteld, hoe ze op liet middernachtelijk uur Friedrich Wii- helm's verjaardag hadden gevierd en toen als cadeau van Isabelle d' Argusson de gouden doos van Lydia hadden ge vonden toen bleef hij staan, gr;ep met zijn hand naar het voorhoofd en werd bleek- De gouden doos? stotterd j hij. Van Lydia? Ja, natuurlijk, riep mevrouw Hor tense. Is het niei merkwaardig? Ik be grijp, Charley, dat je het moeilijk kunt vatten. Je hebt Lydia toch zo goed ge kend en jullie waren zo vaak samen. Als Richard en Friedrich Wilhelm er niet waren zaten we vaak met ons drietje, om het haardvuur. Jo vertelde gesehie denissen uit je jeugd en Lydia lacht'- Weet je nog, hoe Lydia kon lachten? Ze legde dan haar hoofd achterover en lachte zo echt van harte- Lydia! zei Dunham zacht. Hij was gaan zitten en keek naar liet plafond. Richard Mayenne sloeg hem op zijn schouder. Niemand zei een woord. Toen plotseling, maar geheel- zonder reder., zodat Mayenne cn zijn moeder elkaar verbaasd aankeken, barstte Dunham los: Waarom verklaart niemand mij waar Isabelle die doos vandaan heeft? - O, dat is niét moeilijk, glimlachte Hortense Mayenne. Terwijl ze het hem vertelde, keek Mayenne uit het raam over zijn landerijen. Die rivier, mom pelde hij smartelijk, die rivier. Wat, die rivier? riep Dunham op springend en aan het verhaal van Hor tense een eind makend, weet men dan al hoe die doos in de rivier terecht kwam? Richard Mayenne keerde zich geheel verbaasd om. Mijn hemel, Charley. Ben je gek geworden? Wat heb je toch? Dunham kromp ineen toen Mayenne hem bij zijn ami greep- Hij streek over zijn voorhoofd en stotterde: Och, ver draaid nog aan toe, ik boord over de rivier spreken en meende, dat het iete met Lydia's doos uitstaande had- U hebt gelijk, die plannen van de gouverneur beroven iemand een beetje van zijn ver stand. Mayenne liet zjin ogen niet van hem af. H(| tikte de as van zijn sigaar en zei met nauwelijks verholen spot: Dat is erg jammer, want wij hebben ons ver stand nu meer dan nodig. Natuurlijk! riep Dunham overdre ven lévendig. Hij viel weer in een- stoel neer en voelde zich kennelijk opgelucht toen de huisknecht Jim verscheen cn 't bezoek aankondigde van twee heren, die zo juist waren aangekomen. Bren'g ze maar binnen, zei Richard. Mevrouw Mayenne, nog een gelukkig lachje oni de lippen over het nieuw ge vonden spoor van Lydia, trok zich te rug. Mayenne schoof een paar stoelen voor de bezoekers bij. Het waren twee boeren uit de buurt- De een had een grijze overall aan en over zijn schouders een bonte doek- De ander was in een leren broek en korte, met bont gevoerde jas gekleed, die van boven niet was dicht geknoopt. Alle twee waren het lange, krachtige mannen met vastberaden ge zichten. Hallo John! zei Mayenne tegen de man in overall. Ik ken je nog goed John! Ben jij liet niet geweest, die altijd mijn kippen opat, die van mijn land op het jouwe liepen? Die ben ik. antwoordde de man. Maar dat was maar een grap, mijnheer Mayenne. Wat wij vanmorgen hoorden, zou allesbehalve een grap zijn, als het tenminste vaar is. We hebben een man ontmoet, een vreemde, 'n zekere Brown, die meende te weten, dat de gouverneur een aanslag op onze bezittingen beraamt. Jack. dit is Jack, die ik hier bij mij heb, voor het geval u hem nog nio. mocht kennen De andere man probeerde eer. buiging te maken, waarmee hij echter slechts bewees dat al zijn ledematen stijf waren, Dus Jaok geloofde, ging John voort, dat deze vreemde, zogenaamde Brown een van die landlopers was die altijd ei gens onrust willen zaaien. En toen heb ik geantwoord: laten wij naar mijnheer Mayenne gaan en vragen of hij er iets van af weet. Nu, en- daar zijn we. Daar zijn jullie! Als geroepen! riep Dunham met verrassende ijver. -De mannen keken naar Mayenne. Ja, zei die met enige aarzeling, h°t is inderdaad zo. De dijk moet worden opgeblazen. Wel verduiveld. Wij laten ons niet vernietigen! Zo denken wij er ook over Maqr wij moeten, om het te verhinderen, de dijk bezetten- Dat zullen wij ook, zei John, de man in overall, die andermans kippen placht te slachten- Nu deed ook zijn begeleider, zijn mond open. Dit is ons land, zei hij moeilijk en hortend, en dat zullen w;j verdedigen, want het is' het recht van een Ameri kaans burger om zijn land tegen alle da den van geweld te beschermen! Wij zul'len- niet lang vragen, wat er mag, zei Dunham ongeduldig. Hoe staal het met de wapens? Ieder van ons heeft een geweer, verklaarde John, om zo af en toe eens een boutje te schieten, want wii hebben veel kinderen met hongerige magen. Aan munitie ontbreekt het ook niet als de l)om barst, dan kunnen wij w met een duizend man komen cn als d de dijk bezetten, denk ik wel, dat li voldoende is. Als u de militairen en politie bij elkaar telt, die in Baton Rut ge liggen en dan misschien nog het OJ taljon in New Orleans, zijn het niet mei dan twee duizend man, mijnheel Mayei ne. Tegen zojn aantal nemen wij het ais wij onze grond en ons hebben i houden verdedigen! Dan is er nog d officierssehool, aan de andere kant vj de rivier, misschien een driehondei man. E:i dan natuurlijk de loodsei Maar die tellen immers niet mee. Allemachtig, zei Mayenne Je al gewoon midden in de oorlog! Ja, nou, het loopt toch op oorlo uit- De gouverneur zal beweren, dat w een opstand aan het organiseren zij; Maar ik zeg dan maar liever: oorloi Oorlog voor on9 goed recht I Hoe lang denkt u, mijnheer Mayei ne, dat wij de dijk moeten bezette! vroeg plotseling de man met de Ier jas. Ik reken optja, ik weet h- niet. In vier of vijf dagen, als de sprini yloed er is, moeten we verrassend sn kunnen handelen. We kunnen het di voorbereiden. Het lijkt mij het beste, d; een gedeelte van de mensen van te vi ren al bij Charley Dunham biifenkom In mijn huis valt het op als er ve- mensen zijn, bij jou niet, Ohariey. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4