De heer J. J. van der Vlies, directeur N.V. T.E.S.O., jubileert Vrijdag Verlovings kaartjes Drukkerij Texelse Courant Vóór NEGEN UUR. ,,ST. JAN" KOMT WEER MET „KINDEREN VAN ONS VOLK"! Op veelvuldig verzoek zal de R.K. Toneelver. „St. Jan" het toneelstuk Kinderen van ons Volk", door Antoon Coolen, op 6 Nov. a.s. weer ',n „Casino" voor het voetlicht brengen. Een stuk, dat speelt in de Brabantse Peel en vaar mede St. Jan. in dit voorjaar zo'n ge weldig succes oogstte. Zie ook verdere aankondigingen. LEZING DR. GRASHUIS. Vanavond houdt Dr. Grashuis, de be kende onderzoeker op het gebied van de veevoedemormen 'n lezing in Hotel Texel. Zoals reeds eerder gemeld, rij den er speciale bussen over heel Texe!. zodat iedere belangstellende, de begin nende herfststorm ten spijt, van de par tij kan zijn. Zie nieuwe adv. omtrent busdienst. „DE VREEMDELING". Eigenlijk behoeft deze uitvoering, die „Het Masker" Vrijdagavond 28 Oct. in „De Oranjeboom" hoopt te geven, geen aanbeveling: het is het boeiende stuk van Antoon Ooolen en wij mogen er op vertrouwen, dat de toneelclub het na ernstige studie voor het voetlicht zal brengen. De voorstelling wordt op Vrij dag gegeven om ook de middenstanders in de gelegenheid te stellen deze bij te wonen Zoals elders wordt gemeld, vindt Zondag a.s. de kaartverkoop plaats. DE KLEINSTE TREKKER VAN EUROPA. D> „Dokter Wagemaker" verwoei t bijna het gehele jaar door trekkers. Een paar dagen geleden waren er zelfs nog Zwitsers aan boord, die even op Texel kwamen kijken, hoewel het reeds October is. Het mooie weer lokt mis schien ook wel. Een dezer dagen was echter de klein- ste trekker van Europa aan boord en wel een „goudhaantje". Het kleinste vo geltje (3l/2 duim groot) van Europa. Het kwam met mistig weer tussen de passa giers op het bovendek vliegen, liet zicii gemakkelijk vangen en toen het weer helder werd, herkreeg het de vrijheid en vervolgde het zijn reis. „DE VREEMDELING". De kaartverkoop en plaatsbespre king vinden plaats op Zondag 23 October a.s. van II tot 13 uur In „De Oranjeboom". Donateurs ge lieven voor bespreking hun kaar ten mede te nemen. Niet-dona- teurs entree 11,50 Incl. bel Plaatsbespreking f 0,19. Wordt donateur! 2 pers. 2 uitvoeringen voor f 4,50. Zie ook elders. (Ingez. Mededeling). EIST WIT CERTIFICAAT. De ver. Texel" tot bestrijding van tbc onder rundvee schrijft on». In aansluiting op hetgeen hierover reeds is geschreven in het voorlaatste nr. van „Ons Contact", worden de ko pers van vee er nogmaals op gewezen, welk risico zij lopen bij aankoop van vee waarbij geen wit certificaat wordt overgelegd. Wordt een dergelijk dier, ook al blijkt, hij tuberculinatie, dat het dier niet. reageert, aan het bedrijf toege voegd, dan wordt een dergelijk bedrijf niet meer beschouwd als ttoc-vrij en wordt voor geen enkel dier van dal be drijf een wit certificaat afgegeven gedu rende de eerste 2 jaren. Iedere koper van rundvee dient dus in zijn eigen be lang te eisen dat bij de \erkoip een wit certificaat wordt overgelegd. Dit geldt niet voor aankoop van graskalveren, daar deze ais regel nog niet zijn onder zocht en de ervaring heeft geieerd, dal hieronder practisch geen reactie voor komt in tegenstelling met het oudere vee. w.o. helaas by herhaling blijkt re actie voor te komen. Men eise dus: bij aangekocht vee, wit certificaat. Wij hebben ontvangen een mooie collectie GAAN DE WULKEN VERDWIJNEN? De wulkeaivissery is tot nu toe geen succes geweest. Er is bijna niets te van gen. Het ljjkt wel of deze viesery aai: het uitsterven is. De vissers zijn van mening, dat door de harde stromingen liet aas, waarvan de wulken moeten le ven, verdwijnt, zodat ook de wulken ge doemd zijn te verdwijnen. Een feit is, dat er tot nu toe weinig gevangen is, zo dat de vissers in arren moede maar weer op de garnalenvisserij zijn overge gaan. Ais allen echter garnalenvissen gaan, is de room daar ook gauw af, want op stroom komen al geen garna len meer voor. Ook daar is door de ster ke stroom de bodem gewijzigd, waar door de garnalen er niet meer .verblij ven. Bovendien zijn er in de winter in normale gevallen ook geen garnalen, zodat het voor de vissers te hopen is, dat er straks toch nog wat wulken ge vonden worden, want anders ziet liet er niet rooskleurig uit. De heer J. J. van der Vlies, de jubi lerende Directeur van de N.V. TESO. Vrijdag 21 Oct. a.s. is het l2'/2 jaar geleden dat de heer J. J. van der Vlies benoemd werd tot directeur van de N.V TESO. Er waren wel 300 sollicitanten! In die 12'/2 jaar is veel de revue gepas seerd, lief en leed. Jaren van voor- en tegenspoed. Wy kennen ze. En de my. kent ze ook. ..Maar hoe het ook rolt in de wereld, wy moeten voorwaarts!" Dat zeiden de mannen van TESO en om die. onverzettelijke wil, steeds voor waarts ie gaan, te accentueren werd de nieuwste boot ,,De Voorwaarts" ge doopt Inderdaad is deze Texelse Onder neming er een, die groeit en bloeit. Graag zouden wy hierbij willen opmer ken dat de jubilerende directeur zich met hart en ziel aan de PESO wjjdt. Dat de aandeelhouders in 1937 een goe de keus hebben gedaan. En meer woor den van erkentelijkheid zouden wy wil len lanceren. Wij1 weten, dat de lieer Van der Vlies ze liever niet uitgespro ken ziet. Wy weten ook, dat de avond, waarop men hem tóch zal willen huldi gen, de spreker met de kor!sle speech, te zyner eer, hem het meest welgevallig zal zijn. Daarom geen lang verhaal, of schoon liet zeggen wat wy wilden nege ren, reeds een attesteren inhoudt! 'De groei en bloei van deze onderne ming kunnen wy niet eenvoudiger schetsen dan te vermelden, dal in 1937, toen dhr v.d. Vlies liet directeurschap aanvaardde, 168,000 pasagiers werdei vervoerd en dat TFSO er vorig jaar 361,000 over de plas bracht, dat is dus een dikke 100 pet. meer! Méér passa giers, ook méér rijwielen en méér au to's. Dat alles geeft méér werk, méér administratie en daarom moest dan ook worden besloten tot benoeming van 'n administrateur. De heer Do Gorter werd benoemd. Groei en bloei doen ons denken aan de uitstekende busdienst. Eu aan de plannen tot liet in de vaart brengen van een gro'er sohip. Ja, TESO ziet vooruit. En wat verder te zeggen? Er wordt de redactie van dit blad nogal eens een in gezonden stuk(je) voorgelegd, waarin TESO om de een of andere reden op het matje wordt geroepen. Wy weigeren ge zonde critiek nimmer. En TESO zal die ook niet. schuwen. Tenslotte moeten wij nooit vergeten, waarom deze Onderne ming in het leven is geroepen! En wie de jongste historie van ons eiland en zyn verbinding met het vaste land keilt weet, dat de TESO een voor 100 pet. Texelse onderneming is. Zij is er geko men om de Texelaars ter wille te zyn. En ons aller hoop en wy twijfelen daar niet aan blijft dan ook. dat deze Onderneming nimmer uit het oog zal verlieeen, dat zy werd opgericht do"r Texelaars, die er genoeg van hadden nog langer te protesteren legen een Stoombootmaatschappij, die in geen en kel opzicht met de belangen van de »i- landers rekening wenste te houden. .Juist caaroin zeiden die Texelaars, vastberaden lieden: „Dan brengen wy zélf een boot in de vaart. Opdat onze Texelse belangen zullen worden behar tigd!" Zo is het gegaan en zo zal het blijven! Zo zal liet moeten biy'ven. Het blyve de wens van TESO, haar bestuur, haar di recteur, haar aandeelhouders Zo blijft, zy de juiste koers varen en zullen, wij Texelaars, trots blijven op onze eigen boot. Overmorgen jubileert de directeur. Het worde een goede dag. Moge het hem gegeven zyn nog zeer vele jaren de N. V. TESO als directeur te leiden. JAN P. STRIJBOS KOMT IN DE WAAL. Het zou voor Texelaars een beledi ging kunnen zyn als wy veel uitleg zouden geven by het noemen van de naam Strjjbos. Want wie (niet alleen op Texel, maar door het hele land en ver daarbuiten!) kent die naam van de heer J. P. Strybos niet? Strybos, de man in< zyn enorme liefde voor en kennis van de levende natuur. Strybos, die men een tweede Dr. Jac. P. Thysse zon kunnen noemen. Strijbos, die zyn vaderland beeft overal waar het mooi i„ in de wereld, die in het uiterste Noorden, op Spitsbergen in de Poolzee, heeft geze ten, gekeken en gefilmd, die met de Willem Barendsz ter walvisvangst is gevaren. Strybos heeft voor u. die fr geen gelegenheid voor hebt, gereisd en hij wil het u dan ook laten zien en horen. Vooral vogels hebben de liefde van zyn hart. Daarom behoeven wy op het vogeleiland niet veel van hem te zeggen! Hij heeft de trekvogels gevolgd op hun lange reis uit ons gebied naar de Rhonedelta in het zuiden van Frankrijk, waar de zon schijnt. En van die tocht heeft hij een schitterende kleurenfilm gemaakt onder de titel: „Mei de trek vogels naar de Rhone-delta" Strybos is niet iemand, die „wel eens een foto'tje van vogels heeft gemaakt". Hy is vak man. Welnu, deze Strybos, die de wereld kent, zoals wy het Gouden Boltje, komt weer op Texel. A.s. Zaterdagavond 22 Oct. om 8 uur is hij In de Doopsgezinde kerk van De Waal. En als dan de lich ten uitgaan, neemt, hy u in woord en beeld mee, over Marsdiep en landsgren zen heen en opent hij een onvermoede wereld van schoonheid. Is het na het voorgaande nog nodig, u op te wekken om te komen? Neen ;m- mers. Doze kans zult u natuurlijk niel voorbij laten gaan! De toegangsprijs bedraagt f 0,50 voor volwassenen en f 0.25 voor kinderen tol 14 jaar. De opbrengst van de avond komt ten goede aan de nieuw :e bouwen Ned. Herv. kerk te De Waal. Een praeh tige avond voor een sympathiek doel. Gaat ook u Zaterdag mee mot de trek vogels onder het deskundig geleide van de lieer Jari P. Strijbos? J. EEN ESPERANTO-HUWELIJK. In Zaandam werd het huwelijk vol trokken bissen mej. Trien Kuit en de Deense heer 'H. H. Christensen. Het bij zondere van deze huwelijksvoltrekking was, dat bruid en bruidegom beide Es perantisten zijn en dat bovendien de ambtenaar van de burgerlijke stand Es perantist is en de gebruikelijke vragen aan bruid en bruidegom in het Esperan- toe uitsprak. Er was voor dit huwelijk een geweldige belangstelling en de bla den uit de Zaanstreek gaven er dan ook lange verslagen over. „De Zaanlan- der" gaf zelfs de gehele gebeurtenis in het Esperanto weer met een Nederland se vertaling. VEILIG VERKEER. Bent ii van plan linksal te gaan? Geelt dan op tijd de richting aan! OVERNAMEPRIJS EXPORT SCHAPEN VERHOOGD. Met ingang van 10 Oct. is do prijs die, het Vee- en Vleesaankoopbur. aan de slachteryen betaalt voor lams- en scha penvlees bestemd voor export naar En geland overigens in afwachting van de hervatting van deze export met f 0,07 per kg verhoogd en vastgesteld op f 1,75 per kg. tegen levering franco aan boord van de door de kopers be schikbaar gestelde verschepingsgekr genheid. In de loop van dit najaar zul len nog enkele prijsverhogingen volgen waardoor de slachterijen in staat zullen zijn voor de op een later tijdstip aange boden lammeren en schapen in de in koopprijs een bewaarloon voor de scha penhouders te verrekenen. Het Bedrijf schap voor Vee en Vlees beoogt op deze wijze het aanbod van lammeren en schapen voor export te spreiden. Verder zijn de leveranciers met in gang van 10 Oct, verplicht ook de voor export bestemde slachtschapen bij het Centr. Bur. v. Slachtvee-verzekeringen tegen het siachtrisieo te verzekeren le gen een premie van f 0,35 per lam/ schaap en per dier f 0,10 af te staan voor het door het Bedrijfschap voor Vee en Vlees beheerde fonds ter be strijding van schapenziekte. VISAFSLAG OUDESHILD. Aangevoerd van 10 t.m. 15 Oct. 1949: 183 kg bot; 6180 kg gamaDn; 5 kg geep; 1 kg hake, 18 kg kaan; 433 kg ka beljauw; 66 kg haai; 29 kg makreel; 3 kg mulcts; 421 kg rog; 838 kg schar; 11855 kg schol; 3625 kg puf; 107 kg pieterman; 750 kg poon; 1669 lig tarbot; 6094 kg tong; 149 kg wulken; 4442 leg wijting; 62 kg zalm. VRIJSTELLING VAN DE DIENSTPLICHT. De Burgemeester dergemeerte Texel brengt ter algemene kennis, dat de Minister van Oorlog d.d. 13 October 1949 Afd. A 3, S 2, Bur. 1 nr. 412996, aan Cornelis Jan Smit, geboren 16 Sep tember 1929 'te Texel, vrijstel1 mg van dienst ais gewoon dienstplichtig» heeft verleend wegens aanwezigheid van een bijzonder geval (emigratie naar Canada) Tegen deze uitspraken kan iedere be langhebbende uiterlijk de tiende dag na dagtekening van deze bekendma king in beroep komen. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingediend, moet met redenen om kleed zijn en bij de Burgemeester worden ingediend, ter secretarie dezer gemeen te Het behoeft niet op gezegeld papier te worden gesteld. De Burgemeester zorgt voor doorzending van het ver zoekschrift aan de Koningin, die op hel beroep beslist, na advies van de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Texel, 19 October 1949. De burgemeester van Texel, Mr. G. D. REHORST S. V. Texel. Uitslagen zijn: Sohoorl-W.Waard 1-3; Vrone-Texel 22; N.NiedorpBergen 0-4; W.vogelsBKO 4-3; Oudesluis Grashoppers 1-1. Texel 2Alkmaar 2 4-1; Texel 3-De Koog 6-0; SehagenA Texel -\ 31. Texel 1 stelde teleur door mgen Vrone gelijk te spelen. V. beschikt nog altijd over een moeilijk te bespelen terrein, zodat goed spel eigenlijk onmogelijk i-, maar dat behoeft niet in te houden, dat men zich niet behoorlijk behoeft in te spannen en dat moet met uitzondering van Bert, aan de voorhoede verweten worden. Immers, toen T. een kwartier voor het einde met 20 achter stond b»- gon men aan te pakken en spoedig was het gelijk. Neen. lui, het onderschatten van een tegenpartij is onsportief en dikwijls funest. Het zal tenminste niet meer mogen voorkomen Zo staan we nu met Watervogels en BKC gelijk en heeft Grashoppers een voorsprong ge nomen. Texel 2 heeft haar le overwinning be haald. Geluk gewenst en nu maar zor gen dat we op het goede pad blijven. Texel 3 deed het wel heel kalm aan tegen De Koog maar stond toch met de rust al met 6-0 voor; na de rust kwam er nog maar één doelpunt by. Adsp. A begon in Sehagen goed. Was het eerst aanvallend en het leek er op. dat we zouden gaan winnen. Na 7 min. nam Bo'o een corner die via de handen van de keeper in het doel belandde. Dit gaf moed, maar Sehagen kwam los eu onze achterhoede bleek niet al te best op dreef. Kees Moojen. die zijn dod weer goed verdedigde, kwam voor las tige problemen, die hij echter goed op loste. Tot de rust bleef de stand onge wijzigd. Daarna kwam S. meer opzet ten en vooral haar rechtervleugel kre g vrij spel. Na 5 min. komt er van S. een aanval, waaruit de S-linksbinnen, in huitenspelpositie, gelijk maakte. S. kwam terug en slaagde er in de leiding te nemen als het in de achterhoede niet klopte. In de allerlaatste min. was het weer de 1-binnen die in huitenspelposi tie inschoot: 31. Heeft u al een kaart voor de trai ningsfilm „Koning Voetbal", die in „Ca sino" gaat op Donderdag 3 Nov. a.s. Een voetballer of wedstryd'bezoeker mag deze avond niet missen. Kaarten verkrijgbaar bij Hotel De Giaaf a 75 ei. U maakt kennis met bekende spelers als Wilkes, Lenstra, Kraak, Sdiyvsnaiir enz. alsook met Ad. v. Leeuwen en v.d. Leek. Zondag a.s. speelt Texel 1-Bergen I voor de KNVB-beker. S.V. Do Koog. Het le elftal vertrok Zondag met 4 invallers naar Texel 3. Ze moesten het met 6-0 opgeven. Maar jongens de moed niet laten zakken en Zondag a.s. tegen OW 1 thuis om half 3 beter, want het wordt tijd. dat de punten nu eens in De Koog blijven. Het 2e speelde tegen de Boys 3 gelijk 1-1. Verhoeven, de keeper, was goed in vorm, ook v.d. Velden was goed o dreef. Piet Jannes was eveneens goe en heeft heel wat weggewerkt, Volgende week zijn het 2e en de ads| vrij Heren, denkt even aan de conti butiM l'cx. Boys. De wedstrijd van ons le was Zonda jl. een matige vertoning. Toert de Bov de aftrap namen, stond C.-oog met 1 man in hei veld. Direct na de aftra nam C. de bat over en spoedig maakl de C-midvoor de stand op 1-0. nadat ei ze spil de bal maar lmlf r/akv Hiern volgden enige B-aanvallen, maar dezeh verden geen doelpunten op. Na ca. 1 min. is C. weer in de aanval en als om r.-baok iets te zacht op de keeper terug speelt, Is liet weer de midvoor van C die de bal in het B-doel schiet: 2-0. Hi resterende half uur zijn de Boys steed in de aanval, maar doelpunten word er niet gemaakt. Als de mid- oor de Boys "én bal mooi achterover kop dachten we de achterstand te zien vei kleinen, maar dp C-keeper kreeg de 1>: met een dosis geluk in zijn handen. Na de rust zetten de Boys een groi offensief in en diverse malen ontsnap te het C-doel aan een doorboring. Eei kopbal van de r-binnen ging via <i handen van de keeper over de lal. Ee harde schuiver van de midvoor kwaï tegen de paal. Ongeveer 10 min. voor einde gaf de 1-buiten een mooie voot zet welke door de midvoor onberispelij werd ingekopt. In de laatste min ginge alle Boys tot. de aanval over, maar e werden geen doelpunten meer gemaak zodat Callentsoog deze wedstrijd met 2- won en zodoende de 2 punten mee naa huis nam. Dit was niet nodig gewees jongens. Als we wat meer op de bi hadden gezeten, had liet wel beter gl gaan. 'Het 2e ging met enkele invallers 1) HRC 6 op bezoek en buiten alle vei wachting in speelden onze jongens m, 1-1 gelijk. Na de toss is het IT., die de toon aat geeft en na ca. 15 min. spelen werd ft in een doelpunt uitgedrukt. Dit vonde de B-achterwaartse genoeg en keerde elke aanval. Eenmaal dachten we H. no te zien scoren, maar de bal werd op bi critieke moment van de doellijn g. trapt. Hierna trokken de Boys ten aaa val en na enige vruchteloze poging» werd hun- moeite beloond. De r-binne gaf een mooi schot, maar de iat gaf rei ding voor H. Dit was echter uitstel va executie want de terugspringende werd door de midvoor ingeschoten 1-: Na de rust waren de Boys iets in J meerderheid, maar dit werd niet in do; punten uitgedrukt; einde 1-1. Scheid' rechter Vissjes leidde goed. ■Het 3e ging bij De Koog 2 op hi zoek. Deze wedstrijd eindigde ook in gf lijk spel 1-1. Als de voorhoede hier w; actiever was geweest had deze wedstrij zeker gewonnen geworden Adsp, B moesten bij ZAP D op bi zoek. Dil was een pittige wedstrijd, oo hier 1-1. De l.-binnen zorgde voor de gi lijkmaker. Ons lid A. v. Heerwaarden is verlede Maandag uit Indonesië terug gekomei Aat, namens de ver. roepen wy ,ie lans deze weg een. hartelijk welkom to". Zot dag heb je weer gespeeld in het 1e el! tal en wé hopen dat je nog" vele male onze kleuren zult verdedigen. Programma voor Zondag a.s.: Hoil. r. 1-Boys 1; Boys 2 vrij; Boys vrij; Texe! B-Tex. Boys A; ZAP O-Te; Boys B. 'HoMand-D°nemarken, Opgeven vooi kaarten voor deze wedstrijd moet vóó Zaterdag a.s. geschieden hij de secr. Denken de leden om de training? ■H.S. S. V. De Zwaluw Zaterdag a.s. spelen onze adsp. u tegen OW A. Vertrek 2,30 van De IToorn, aanvang 4 uur. Ons le is wede vrij. Er zyn vanaf lieden kaarten ver krijgbaur voor de film „Koning Voei bal" op 3 Nov., hij de secr. 8 V U De Uncksdnrn Zondag had het le een zware nede; laag tegen het nog ongeslagen Heide: Direct na het begin zit H. er goed op e heelt spoedig succes als een hal vant Romert zijn been in eigen doel spring 1-0. Even daarna heeft Meiert 'n praef kans om gelijk te maken, maar zij schot gaat naast. Het is H. wal de klu slaat en de achterhoede weet de juisi opstelling niet te vinden. Steeds snijdc- de H-voonvaartsen door de S-achtol hoede heen en weten dit in doelpunt; uit ie rukken en al spoedig heeft S ee 3-0 achterstand. Dan. is liet Ale die h< eerste doelpunt voor S. maakt en 1 sland op 3-1 brengt. Maar '1! is gee beletsel voor H. Mede doordat keep» en backs volkomen faalden weet H. 4 stand op te voeren tot 9-1. Direct na de rust pakt S. go?d aan e weet na 10 min. de stand op 9-2 te bret gen. H. gooit er nog een schepje o] Maar nu is de achterhoede op zijn po: en laat zich niet meer passeren Eimli een klinkende overwinning voor H. Dh C. van Boven leidde de uiterst fair wedstrijd uitstekend. De dames die hierna tegen de OV\ dames speelden, maakten veel goe door met 3-1 van O. te winnen. Hi spel wordt steeds beter. Trouw trainc en het komt voor elkaar. Zondag gaat het 1" uit naar Hangel 1. Het 2e is vrij en de adsp. spelen Zj terdag om 4 uur tegen Texri C. De film Koning Voethal mag do« geen lid gemist worden. Er is veel va te leren. Kaarten zijn verkrijgbaar de secr., waar eveneens gelegmheid om op te geven voor de bus. By vo doende deelname rijdt een extra bus. Training adsp. Deze is in plaats va Vrijdagavond nu Donderdagavond om uur. In de kleedkamer van Tex. Boj zijn een shawl en een stropdas gevo» den. Terug te bekomen bij de secr. v. Tex. Boys, dhr H. Schrama, Wilhelm nalaan, Den Burg. Natuurlijk is het niet goed om de halve dag in een ochtendjapon in huis rond te lopen, maar vóór negen uur is het toch wel geper mitteerd. Is het niet de huisvrouw, die alle laat opgestane gezinsleden nog op tijd deur moet uithel pen? Zij zal zelf geen gelegen heid hebben, zich vroeg aan te kleden, en wacht daarom in haar ochtendjapon tot iedereen naar zijn school of werk ls. Dan kan ze zich, na het eerste huiswerk, aan kleden, en meer zorg aan haar uiterlijk besteden dan wanneer iedereen nog thuis is. Een ochtend japon moet gemakkelijk kunnen worden aangetrokken, zodat we in de eerste plaats op een eenvoudige sluiting zullen letten, die dan bij voorbeeld kan bestaan uit een rits sluiting van boven naar beneden, of uit een rond het midden ge strikte ceintuur. De ochtendjapon sluit in dit geval ver over elkaar. Wij geven u hierbij twee geheel verschillende modellen van ochtendjaponnen, die van wol of zijde kunnen worden gemaakt. DL 3416/17. Het model van deze ochtendjas is heel eenvoudig doch tevens zeer practisch. De voorpanden sluiten ver over elkaar heen, en worden met een gestrikte ceintuur bij elkaar gehouden. Benodigd voor 112 cm. bovenwijdte 4.50 m. stof van 90 cm. breedte. DL 3417/17. Heel mooi en slankkledend ls dit model. Middenvoor is een ritsluiting aangebracht. De zakken zijn van kleppen voorzien. Be«odigd voor 100 cm. bovenwijdte 4 50 m. stof van 90 cm. breedte. De knippatronen zijn tegen vooruitbetaling per postwissel van 0.50 bij „Bella Patronen Service". Kromme Nieuwe Gracht 66, Utrecht, te bestellen. DL 3416/17 is verkrijgbaar voor 100, 106 en 110 cm. bovenwijdte, terwijl DL 3417/17 in de bovenwijdte van 92, 100 en 108 cm. verkrijgbaar is. De modellen zijn overgenomen uit „Bella", het Nieuwe Modeblad. at wfy /OC roó

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2