Hulshof koffers Roest... K. MANTJE HifH 0 varkens worden geslacht HOUT D. BRUIJN Jzn. J. J. VONK Gouda's Roem Nieuwe bonnen FRIEDRICH'S AVONTUUR zijn beter Bietenrooiers Holtapkarpetten Cocoskarpetten „Texel vrij van Runder t.b.c." is voor alle eilanders van groot belang De avonturen van Pietje Pluis en Jantje Joppe J. C. RAB C.V. min mui mm min mm mm hui Alleenverkoop Hogerstraat Aardappelrooiers qevraagd Nog Petroleum nodig Mevrouw? H. GOMES, HALLO! Alex Koning Zegt het voort I Zegt het voort Ondanks Devaluatie verlaagden wij onze prijzen Hèt adres voor Woningtextiel Dames mantels Meisjes mantels Heren jassen Dames Heren regenjassen Heren costuums Jongens plusfours Kledingmagazijn J. G. DEKKER AUTOMOBILISTEN is een vijand van uw auto! Voorkomt dat Huisslachting Ran s Vleeshouwerij Gaarne wil ik de Texelse veehandela ren nog weer eens wijzen op het grote belang aat Texel tbc-vrij is en tbc-vrij moet blyven. Eigenlijk is het een be lang van alle Texelaars. Het moet toch dunkt mij een geweldi ge reclame zijn voor het VW, dat men de pensiongasten kan verzekeren dat dj melk op Texel afkomstig is van tbc vrije koeien. Dat de kaas en boter be reid zijn uit tbc-vrije melk. Het moet toch ook voor alle moeders van Texel een veilig gevoel zijn, dat hun kinder tjes zeker niet door runder-tbc besmet kunnen worden. En moeders, dat is alles waard. Het blijkt toch maar steeds weer uit de jaarverslagen van de schoolartsen dat daar, waar veel kinderen reageren er ook veel koeien blijken te reageren. En dan zijn de reagerende koeien (w.o. open lijders) de oorzaak van'het hoge reactiepercentage van de kinderen. Heel Texel heeft er dus belang bij dat het eiland vrij blijft, van runder-tbe. En nu kom ik weer terug op de vee handelaren en veehouders. Texel is vrij van tbc. Dat betekent, dat er, om ibc-vrij te blijven, enkel rundo ren gekocht mogen worden met wike verklaringen Graskalveren zijn natuurlijk in bet voorjaar 1949 nog niet onderzocht, om dat z;j toen te jong waren en deze kun- dus zonder verklaring ingevoerd wor den. Wel worden alle runderen bij aan komst aan de haven getuberculineerd. Dat is een zeer juiste maatregel, maar eigenlijk moesten ze daar opgestald worden tot de uitslag van de tuberculi- nalie bekend is. Dat is tot nu toe prak tisch niet uitvoerbaar en 't zou de vee handelaren en veehouders-kopers na tuurlijk op extra kosten jagen. Het is ook niet noodzakelijk, wanneer jullie, veehandelaren en vschoud.rs- kopers, alleen dieren aankoopt, waarbij een witte verklaring aanwezig is. (gras kalveren uitgezonderd). Ik wil jullie toch op het hart binden, daar dit najaar goed aandacht aan te schenken want heus, in het briang van een goede bestrijding, zullen wij de touwtjes toch wat krapper aan moeten halen. Jullie willen graag volgend voor jaar een witte verklaring voor jullie overtollig vee. Maar dan ook eerst ko- PULIEK VERKOCHT. Ten o\ erstaan van notaris G. J. B. Mulder vond Woensdagavond in ..Casi no" een publieke verkoop piaats. De belangstelling hiervoor was groot. Dhr J. J. van der Vlies werd voor de som van f 15,600 eigenaar van de 2 woningen gelegen Kogenveg 10a en 10b van de er ven van de heer A. Lap Dzn- Het woonhuis, Gravenstraat no. 27, waarin voorheen wijlen de heer L. Po lak zijn bedrijf uitoefende, werd opge houden voor f 4600, pen met een witte verklaring. Dat is jul lie directe eigenbelang, het is ook het belang van geheel Texel. Ik doe een beroep op jullie medewer king. De Dir. Prov. Gezondh Dienst voor Dieren in N.-H. D. RE MPT. KATHOLIEKE KERKLIJST VAN DEN BURG Parochie van St. Joannes de Doper. Zondag 23 Oct.: 20e Zondag na Pink steren en Algemene Missie-Zondag. In Oosterend twee H.H. Missen. Commu nie-uitreiken begint achteraan. Verder alles als op de gewone Zondagen. Col lecte v.d. voortplanting des gcloofs. Orn 7 uur Octoberlof. Geen mannencongr. Deze week Woensdag en Donderdag geen Mis om 7 u. maar alleen commu nie-uitreiken. Heel de week om 7,30 uur Octobermaandgebeden, uitgez. Donder dag en Vrijdag, want dan is het om 7,15 met het oog op de twee speciale voorbe reidingsavonden v.d. plechtige viering van 't OTiristus Koningsf eest op a.s. Zon dag. Verder alles in deze week als be kend. Maandag 24 Oct. Missen om 7 en 8 u. en niet om 9 u. Om 7,30 u. rozen krans. Geen vrouwencongr. Dinsdag 25 Oct. De Missen om 7 en 8 u. en niet om 7,30. Om 7,30 u. rozenkrans. Woensdag: 26 Oct. Om 7 u. communie-uitreiken, 8 u. H. Mis en om 7,30 in Den Hoorn. Om 7,30 Octobermaandgebeden en daarna jongemannenoongregatie. Donderdag 27 Oct. Communie-uitreiken om 7 uur. H. Mas om 8 u. en ook om 8 u. in Ooster.nd Hedenavond voor het lof van 7,30 en wel om 7,15 wordt het rozenhoedje ge beden. Heden le voorbereidingsavond van het Christus Koningsfeest Om 7,30 lof met predikatie over Christus Ko ningschap in het maatschappelijke le ven. Geen jongedamesoongr. Vrijdag 28 Oct, Ds Missen om 7 en 8 uur en niet om 7,30 Om 3,30 biechthoren oor de schoolkinderen. Ook deze avond rozen kransgebeden om kwart over 7 en orn 7,30 Lof met predikatie over Christus Koningschap in 't gezinsleven als laat ste voorbereidingsavond op het Feest van Christus Koningschap. Zaterdag 20 Oct, De missen om 7 en 8 u. en in de ka pel. Biechtgel. van 4-8 uur op de hele uren. Om 7,30 Octoberlof. Zondag 30 Oct. De 21e Zondag na Pinksteren en plechtige viering van het Feest van Christus Koning. Algemene communie voor heel de parochie. Om 3 u. Chris tus Koning-hulde v.d. schoolvrije man nelijke en vrouwelijke jeugd, 's Avonds oin 7 u. plechtig lof van eerherstel met predikatie over Christus Koningschap in het particuliere leven, kaarsen en bloemenhulde van de schoolgaande kin deren, toewijding aan Christus Koning en Te Deunt. door G. TH. ROTMAN Nadruk verboden. 7. Oen, och, wat zat Pietje in angst! Het leek of er aan de reis geen einde kwam! En waaien dat het door boven deed! Eindelijk, na uren sporens, waar bij steden, dorpen en stations voorbij gevlogen waren, stopte de trein bij een groot station. Met schrik zag Pietje eni gen uit bet publiek naar hem kijkt n. Gauw holde hij over de wagons naar voren. 8. Daar liet hij zich omlaag zakken, en wel aan de kant, die van het perron afgekeerd was. Gelukkig waren er aan de wagons enige uisteeksels, waar hij z'n voeten op kon zetten, maar toch was het nog een hele sprong om op de grond te komen. Zo gauw hij beneden was, zette hij het op een lopen WEDSTRIJD VEILIG RIJDEN. Het bestuur van het Verbond voor Veilig Verkeer heeft een landelijke wedstrijd uitgeschreven in veilig rijden door beroepschauffeurs. De deelneming aan de wedstrijd staat open voor hen. die in dienstbetrekking werkzaam zijn en wier werkzaamheden in hoofdzaak bestaan in het besturen op de weg van vrachtauto's, autobussen en huurauto's (w.o. taxi's). De aanmelding tot deelneming ge schiedt door indiening bij het Verbond v. Veilig Verkeer te Utrecht van een door dat Verbond gratis beschikbaar gesteld formulier, dat moet zijn inge vuld en ondertekend door werkgever en werknemer, alsmede door storting van het inleggeld van f2,50 per deelnemer voor h?t eerste wedstrijdjaar op post giro no. 240759 van het Verbond v. Vei lig Verkeer te Utrecht, Voor elk vol gend wedstrijdjaar bedraagt liet inleg- geld f 1,50 per deelnemer. De aanmelding tot deelneming staat het gehele jaar open, doch het tijdvak, waarop de inschrijving betrekking heeft is steeds een vol jaar, dat gerekend wordt van de le van de volgende maand. Iedere deelnemer is verplicht ten teken, dat hij deelneemt aan de wed strijd een onderscheidingsteken van deelneming te voeren op de voorruit van de door hem bestuurde vrachtauto, autobus of huurauto. "Dit onderschei dingsteken is „afneembaar" en is tegen een bedrag van f 1verkrijgbaar bij het Verbond v. Veilig Verkeer le Utrecht. Het Verbond verklaart de deelneming vervallen als de bestuurder van een mo torrijtuig gedurende het wedstrijdjaar betrokken is geveest bij een verkeers ongeval of een verkeersovertreding ter zake waarvoor hij onherroepelijk is ver oordeeld of waarvoor hem -en verwijt treft. Of als de bestuurder vau een mo torrijtuig gedurende het wedstrijdjaar betrokken is geweest bij een verkeers ongeval den wel als zodanig een ver keersovertreding heeft begaan, welke hem naar het oordeel van zijr werkge ver uit een oogpunt van verkeersvei ligheid moet worden toegerekend, °en en ande; ter beoordeling van het Ver bond. Indien zich in een rijijaar geen feiten hdb'ben voorgedaan, die tot vervallen verklaring der deelneming leidden, en de deelnemer in dat najaar tenminste 40 weken regelmatig, in hoofdzaak als be stuurder van een vrachtauto, autobus of huurauto werkzaam is geweest, wordt de deelnemer vanwege het Verbond een „Veilig Verkeersonderscheiding" uitge reikt, Deze onderscheiding bestaat voor ieder rij jaar uit een diploma. Voorts worden naast het diploma de volgende onderscheidingen toegekend: Voor twee achtereenvolgende, zonder vervallenverklaring, voltooide rijjaren: een bronzen draagmedaille (klein for maat). Voor 3 achtereenvolgende, zon der vervallenverklaring, voltooide rijja ren: een zilv. draagmedaille (klein for maat). Voor 5 achtereenvolg inde, zon der vervallenverklaring, voltooide rij jaren: een schild voor de zilv. draag medaille. Voor 10 achtereenvolgende, zonder vervallenverklaring, voltooide rijjaren: een verguld zilv. draagme daille (klein formaat). van 23 Oct, tot en met. 5 Nov. 1949 Vnedingsmiddelenkuartcn 909 361 vlees (A, B, D) is 100 gram vlees 362 vlees (A, B,) is 300 gram vlees 363 vlees (D) is 100 gram vlees 364 algem. (A, B, D) is 250 gram rijst 366 algom. (A, B) is 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 374 algem. (D) is 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas (De letters aohter de bonnummers ge ven de kaarten aan, warop de betreffen de bonnen voorkomen). Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD. ZE, MF, MH 912 (biiz. arbeid, a.s. moeders en zieken). Geldig zijn de bonnen gemerkt met de letter C. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 21 Oct, 1949 worde,; gebruikt De. niet aangewezen bonnen 344, 345, 348, 349, 350, 351, 353. 355 356 357 358 en 359 algem. kunnen worden vernietigd FEUILLETON 32.) Higgins zweeg. Hjj liet de mo nocle uit zijn oog vallen, haalde uit ziju borstzak een zijden zakdoek en begoo de monocle schoon te vegen. Ik zou nu kunnen zeggen, dat ik de schrijver of de schrijfster van dil boek in het geheel niet ken, antwoord de hij. Ik zou mij er ook op kunnen bi- roemen, dat de schrijver van dit boek, indien hij. zoals u vermoedt, een pseu doniem heeft, aangenomen, dit juist daar om heeft gedaan, om onbekend te blij ven. Ik zou u dus met enkele woorden kunnen mededelen, het spijt me, maar ik kan niets voor u doen. Toen glimlachte hij en keek Friedrich opnieuw lang en onderzoekend aan. De monocle verhuisde Ik voel voor de schrijver, of indien u weer naar zijn rechteroog, terwijl hij voortging: Maar ik zal dat niet zeggen, wilt voor de schrijfster van dit boek 'n grote sympathie. Natuurlijk heb ik ni-'t het recht zo zonder meer Hij ondebbrak zijn betoog en dacht na. Nadat hij tot een resultaat scheen ie zijn gekomen, zei hij. Ik stel u voor ais volgt te werk te gaan. Ik zal de auteur opbellen en hem vertellen, wat u graag zóudt willen. Indien de auteur u wil zien, goed dan geef ik zijn adres, zo niet, dan zult u zich daarbij moeten neerleggen. Friedrich knikte: Acooord. Voor zich zelf was hij al tot de conclusie gekomen Als de schrijfster mij niet wil ontvan gen dan ben ik nu tooh al zo ver geko men, dat het detectivebureau mij ver der met niet veel moeite zal kunnen helpen; maar laten we eerst dit probe ren. Waar bont u te bereiken, vroeg Higgins en toen beloofde hij, dat hij naar het Plaza hotel zou opbellen, zo dra hij met de auteur gesproken had. Dit gebeurde 's middags tegen vijf uur. Friedrich ontving kort daarop in zijn hotel de mededeling, dat hij om half zeven aan Riverside Drive 478, ap partement 18, werd verwacht. Dientengevolge stapte hij op het af gesproken tijdstip, in de rustige straat, die langs de oever van de Hudson loopt, de hal van een huis binnen, die er als een Arabisohe tempel uitzag. Toen hij voor de deur van de hem genoemde wo ning stond, ontdekte hij geen naam bordje, niets verried wie daar woonde. Zonder al te grote verwachtingen belde hij aan. Een meisje met jeu schortje voor en een kapje op, opende direct de deur. nam hoed en jas van hem aan en bracht hem naar een ka mer. En toen stond hij ook dadelijk te genover zijn zuster Lydia. Ze vielen elkaar in de armen; hij drukte haar tegen zich aan en kuste haar. Eindelijk iiet9n ze elkaar los en vroeg hij zacht: Laat je eens gced bekij ken! Ze was nog net zo knap als ze steeds was geweest, alleen was ze veil ouder geworden. Vlug rekende hij na: vijf jaren waren verlopen sinds zr uit liet ouderlijk huis was verdwenen. De vrouw die thans voor heon stond, leek echter zeker tien jaar ouder, dan zij a zuster Lydia, zoals hij haar voor het laatst had gezien en in zijn herinnering had behouden. Om haar mond lag een trek, die hij vroeger nooit bij haar om- dekt had,en toen ze voor hem atond, hem eveneens goed opnemend, vroeg hij zich in gedachten af, wat het kon we zen: Weomoedigheid, droefgeestigheid, of was het slechts een spottende uit drukking die over haar gezicht lag. Hij omarmde haar weer, greep haar twee handen en daar ze nog steeds zweeg, kuste hij haar opnieuw. Lydia, zei hij toen, wat heerlijk, dat ik je terug gevonden heb. Ze leidde hem naar een stoel en kwam tegenover hem zitten. Toen sprak ze eindelijk, maar met een klank in haar stam die hij vroeger nooit zo gj- hoord had: Ik weet niet, of ik het wel met je eens kan zijn, Friedrich Wilhelm, want wat moet er nu gebeuren? Ik kan mijn koffers weer gaan pakken, passage hoe ken en morgen scheep gaan om in Eu ropa te verdwijnen. Voor de familie Ma- yenne wil ik het verloren kind blijven. Hij was zo gelukkig, dat hij begon le lachen en verklaarde, dat zo best haar koffers kon pakken, maar dan om mor- Wij hebben nog in voor raad een kleine partij schalen en schroten welke voor billijke prijs worden opgeruimd. Aanbevelend. Telefoon 153 Den Burg M. C KEIJSER, De Waal 4 Nee, dank U, daar zorgt H. GOMES altijd voor t Hij komt op tijd en heeft altijd voorraad. Beleefd aanbevelend, Warmoesstraat 57, Tel 189 Den Burg. In grote voorraad Koe- en Paarden- landdekken prima eigen weikl KOETOUWEN voor de stalling en verder alle soorten LANDBOUW- TOUWWERK en LEDER WERK. Verlaagde prijzen Zadelmakerij, Den Burg GEVRAAGD voor 3 HA. voer- en suikerbieten. J. C. RAB C.V. (zuiverwol) 12 els f 71 50 16 els f99.75 3x3 m. 2x3 m. 2x2.75 m. 2x2.50 in 2x2.25 m. Cocosloper 70 cm. breed per meter Prima Cocosdeurmatten grote maat Zuiver wollen handweef tafelkleden 140xl70cm. Divankleden Wasechte katoenen kleedjes 120x120 Tafelzeil (wasdoek) 140 cm br per meter Kachelzeiltjes Weverstraat 68 - Den Burg - Telefoon 47 f 60.50 f41. f 37.75 f35 50 f32 25 f4.30 f6.25 f 32 50 f37 50 f5.20 f4 05 f 0.48 Stenenplaats - Telefoon 146 Hij tast het metaal aan en geeft uw wagen een onooglijk aan zien. Juist nu in de natte herfst- en winterperiode woekert de roest voort Vanaf heden voeren wij alle voorkomende spuit werken uit; en zijn daardoor in staat uw auto een nieuw aanzien te geven. Voor fraai degelijk werk wordt ingestaan Ook voor polish-en wasbehandelingen Vraagt eens inlichtingen Aanbevelend Weverstraat Den Burg Margarine Voor bakken en braden OVERHEERLI|K En voor de boterham is er maar een roep „WAT SMEERT ZE UIT" Overal verkrijgbaar. In verband met de vele vragen die ons wordvn gesteld, berichten wij, dat er door ons te De Cocksdorp ook DE COCKSDORP TELEFOON 24 gen met hem naar New Orleans terug te vliegen. Ze sloot haar ogen en leun de in de stoel achterover. Toen Higgins van Gray, Nutson Co. mij opbelde, en vertelde, dat jij bij hem was versohenen, een boek van mij had gelezen en daarmee onomstote lijk mijn identiteit had vastgesteld, ken de ik maar één gevoel: ik moest vluch ten. Maar toen dacht ik aan jou, Frie drich Wilhelm, ik stelde me je voor, zo als ik je altijd heb gezien en je steeds in gedachten heb gehouden, een beetje weemoedig, niettegenstaande je bruta liteit. Het schoot mij weer te binnen, dat je veel fantasie had en ook herin nerde ik mij, hoeveel ik van je heb ge houden. Treurig ntaar diep ontroerd, stond hij haastig op, kwam voor haar staan, nam haar hoofd tussen zijn handen en zei: kont mee. naar huis, Lydia. Ze maakte zich van hem los, stond op, ging voor het raam staan en keek lang naar buiten. Geheel ontdaan door haar eigenaardig optreden, kwam hij achter haar staan. Buiten was het al donker, van de Hudson kon hij de schelle stoomfluiten der schepen horen en de lichten der vele vaartuigen zien. Lydia, smeekte hij opnieuw, kom terug in ons huis aan de rivier, Kun je het zonder werkelijk tehuis uithouden? Weet je nog hoe het er bij ons uitzitt? Denk je nog we] eens aan die tijd, toen wij samen over de velden van Louisiana reden? Hoe we op de dijk stonden »n over de rivier uitkeken, hoe de wind de katoenpluizeu van de overkant naar ons vóór ons de uitgestrektheid van do stroom, om ons heen het zuchten van de wind en boven ons de grote, gele maan van Louisiana? Hij keek haar recht in de ogen maar ze keerde zioh af en staarde naar do muur. Daarop ging ze weer zitten, maar ze keek haar broer niet aan en zei: Twee redenen hebben mij aanleiding ge geven je te ontmoeten. Ten eerste wil de ik er voor zorgen dat je me niet ver der nagaat, want ik moet voor jullie hel verdwenen kind blijven. Ten tweede, maar dat is een veel onbelangrijker re den, omdat ik je het leed wilde bespa ren, dat je zou hebben gehad hij de ont dekking, dat ik voor jou zou zijn ge vlucht. Aangezien je hier nu echter bent, zal je wel vastbesloten zijn, ni"! eerder te vertrekken, vóórdat je hebt vernomen, waarom ik indertijl uit ons ouderlijk huis ben weggegaan Ik zal 't je dus zeggen. Ik ging omdat ik een kind verwachtte. Hij sprong op en liep op haar toe: Lydia, dat is niet waar! Met haar rechterhand maakte ze jei- verachtelijk gebaar en haar stem w?< nog koeler en harder: Ga zitten, het waar. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4