Veehouders van Texei FRIEDRICH'S AVONTUUR De Texelse zeeweringen konden de storm weerstaan Er spoelde slechts weinig hout aan Vier Koningskinderen fraai geïllustreerd boek O. L. School Oudeschild hield Ouderavond De avonturen van Pietj e Pluis en Jantje Joppe r uitsluitend T. B. C. certificaat aan te kopen. J>e Texelse zeeweringen zijn er tij dens de lievige storm van Woensdag nogal goed afgekomen. Slechts in de dijk van de PIL Polder, achter de boer derij van de heer C. v. Rossum, is eni ge schade toegebracht, hoofdzakelijk aan de glooiing en wel over 55 bij 6 ra. Ook elders is de dijk hier en daar eni- zins beschadigd. De dijken, in onder houd bij de Dertig Polders, hebben vrij wel niets geleden, wat hier werd be schadigd. kon in één dag worden her steld. Bij De Schans sloeg Woensdag ochtend bij de vloed het buiswater over de dijk. Ja, 't water steeg 'snachts tot gro- I I DM NIEU WS „DE W1XTERKONINGIN". Het tijdstip om deze film Ihans te draaien is zeer gelukkig gekozen, de schaatliefhebbers zullen er nog meer door gaan popelen naar het uur, waar op zij zelf ook weer de gladde ijzers kunnen onderbinden. En dat hangt hier op Texel precies van het wee; af, daar wij nii eenmaal niet zo mans zijn om een kunstijsbaan te laten aanleggen. Een grootse show is „De Winterkoningin", prachtige demonstraties op de kunstijs baan voor Vera Ralston, de Tsjechische kampioene, uitstekende songs, luister rijke show en balletten. Ray Noble en zijn orkest en niet te vergeten Riy Ro gers, de zingende cowboy. „DE GREEP NAAR DE MACHT" Hier zien we de Amerikaanse staat Kansas in 1860, toen het daar raar toe ging. Bandieten uit he.t. Noorden en uit het 'Zuiden plunderden de bevolking. Ruwe, onverschillige kerels, maar die in een ommezien veranderen, als er een vrouw, die ze lief krijgen, in hun leven komt. Ja, deze film draait eigenlijk om Amor, die tenslotte een zeer gelukkige beslissing neemt! Xeerlands Nieuws- Eerste rijdende tandheelkundige poli kliniek in ons land. Grimeer-congres te Utrecht. Haagse brandweer jubileert- Dertig jaar K L.M. Wereldnieuws. De operatie „Bulldog" boven Enge land. Bontmantel-mode in Parijs. Be scherming van de „Atoomstad" in Ame rika. Jaarlijkse auto-tentoonstelling in Engeland. Het Koninklijk huwelijk in Londen- te hoogte, want dhr L. van Hoorn be richt ons, dat de zee 2,10 boven N.A-P- was (1 Dec. 1986 was het trouwens er ger: toen kwam het tot de recordhoogte van 2,60, het oude record was 2,54). Pol der Eierland noch de Eendracht hebben schade. Ook het bolwerk is er goed afge komen. Dit ligt aan de beruchte Noord- Oost Punt, waarop de golven raak sloe gen, toen de wind Woensdagmiddag van ZZW naar NW ruimde De teen van de duinen tussen dit bolwerk en de vuurtoren werd sterk afgeknabbeld. Het duin achter Den Hoorn is door afslag nog weer steiler geworden- Het hoge water bracht de passagiers van de Texelse boot veel ongerief- Ver scheidene personen werden door de dek- knechten op de rug genomen en zo dooi de blank staande havenkade naar dro ger terrein gebracht. Na het hout, dat Maandag tegen d: avond bij 'De Koog aanspoelde (zie arti kel over de jutterij), is daar niets meer bijgekomen, maar Donderdagochtend spoelden achter Den Hoorn een 100-tal mjjnstutten aan. De strandvonder van De Cocksdorp heeft 3-4 vrachten hout geborgen, vuren hout, schroten van 2l/s tot 3 meter. Som mige lagen los verspreid, andere zaten gebundeld. Dit schijnt 't zelfde materiaal te zijn als wat te De Koog is aang;- spoeld. Het kan afkomstig zijn van een deklast, die ter hoogte van Texel over boord zal zijn gezet- Mevr. R- Marsman, die in Sosetdijk dikv-ijls de gast van de Kon. familie was, heeft een boek geschreven over do Vier Koningskinderen: Beatrix, Irene, Margriet en Marijke, vier Prinsesjes die wonen in het witte paleis te Soest- dijk- Wat weet ons volk eigenlijk van hen? Wie weet precies hoe zij leven, hoe hun karakters zijn en hoe zij zich ontwikke len? Wie was dus meer aangewezen dan imv. Marsman om dit boek te schrijven? Wij zien Beatrix met haar oorspron kelijke invallen naast de rustige ietwat" verlegen Irene. Wij genieten in dit boek van de ondeugende streken van de zon nige Margriet en wij leren ook de kleine Marijke kennen. De lezer kan de kin deren volgen in hun spel (let eens op dat gezellige keukentje, waar de kinde ren zelf kokkerellen kunnen). Zie, hoe ze op school zijn, hoe ze een toneel stukje instuderen en hoe ze met hun huisdieren omgaan. Vele nieuwe, nog nooit gepubliceerde foto's uit het par ticuliere archief van H-M. de Koningin verluchtigen het werk, dat bovenal ook zo intiem aandoet door de fotocopieën van de opstellen, die Beatrix en Irene maakten, alsmede hun grappige -teke ningen. Dit boek is een persoonlijke kennis making van ons volk met zijn ,Vier Koningskinderen" (Verkrijgbaar in de Boekhandel, ge bonden in geheel linnen band f 3,901 Een gezamenlijke uitgave van Bosch Kenning N.V. te Baarn en Daamen N.V., Den Haag. De Maandag in de o.l. school gehou den ouderavond was goed bezocht. De voorz. van de oudercommissie, dhr J- S. Dros heette allen hartelijk welkom speciaal jufrouw Hufstad en de oud<-rs die voor het eerst aanwezig waren- Hij verzocht voorts om eventuele klachten eerst- met het hoofd der school te be spreken en niet direct de oudercommis sie er in te betrekken. Hierna las mw. Hoogerh-eide-Blom de keurig verzorgde notulen van de vori ge ouderavond. Meester Bakker gaf nog een over zicht van de financiën. Er was nog f9,23 in kas, wat niet te veel is. Een be langrijke uitgaaf was de aanschaffing van een St. Nicolaaspak, samen met de Kleuterschool. In de bijeenkomst werd aangedrongen op demping van de poel naast de schooi Dit heeft bjj B- en W- een willig oor ge vonden, want er is voor een goede om heining van de school gezorgd en me' de dempmg van de poel is reeds begon nen. Meester Bakker deelde voorts mede, dat de school thans 110 leerlingen telt Er kwamen 21 nieuwe, 17 verlieten de school waarvan 3 naar de Ambachts- door G. TH. ROTMAN Nadruk verboden. 11. Daar het veel le laat was om nog met de trein naar huis te gaan, werden Pietjes ouders per telefoon door de po litie van alles op de hoogte gesteld. Piet je moest op een brits in het politiebn- ïeau slapen en de andere morgen vroeg werd hij door een politieagent in bur gerkleding naar zijn ouders gebracht. Och, och, wat waren de arme mensen blij! 12. Wat had Pietje een boel te ver tellen, toen hij weer met Jantje naar schooi ging! Aan snoeven geen gebrek Hij- vertelde van boterhamman, waar de kaas aan alle kanten overheen hing, van chocolade-melk en nog meer. Nee, al ging je zonder geld op reis, je be hoefde geen gebrek te lijden! Ze beslo ten dan ook, samen ook eens zo'n reisje te maken. school, 7 naar de Ulo en 7 naar de huishoudschool gingen. Een meerdaags schoolreisje is zeer in de smaak gevallen. Kosten van de reis jes tezamen f770. Volgend jaar gaat- de hoogste klasse waarschijnlijk naar Arn hem. Na(jere bijzonderheden volgen. Het filmtoestel dat samen met 2 scho len aan Den Burg is gekocht, is inmid dels in gebruik genomen. Do schoolartsendienst werici normaal en ook de sehool-tandartsendienst zal spoedig een aanvang nemen, voorlopig voor de le en 2e klas- Hierop hield Meester Bakker een le zing over opvoeding- Deze bestaat niet alleen in 't kleden en voeden van 't kind, maar ook in de geestelijke verzorging. We weten niet wat er in de ziel van liet kind leeft en om dat te ontdekken heb ben we veel geduld nodig. De normale mens heeft, daar geen tijd voor, maar gelukkig zijn er tal-loze anderen die zich de moeite wel getroost hebben. Vroeg- r dacht men dat het kind een onbeschre ven blad papier was, dat men in een be paalde richting kon dwingen te gaan. Daarna kwam de erfelijkheidsleer van Darwin, die zeide dat- het kind de ei genschappen (goede en slechte) van de ouders of voorouders overkreeg. Thans neemt men aan dat milieu en opvoeding het kind ten sterkste beïnvloeden. Voor al de opvoeding is daarbij van grote waarde. En daarbij neemt men aan dat dc leeftijd van 3-5 jaar de belangrijkste is voor de vorming van het kind- De opvoeding vindt- plaats op school, op straat en in het gezin. Zorg ervoor, dat de kinderen niet te laat op straat zijn, daar is nog nooit iets goeds uit- ge boren. En geef t.hnis liet goede voor beeld- Laat het kind het vertrouwen in de ouders niét verliezen door ze bv voor te liegen of te laten liegen, maak ze niet bang met boeman, onderwijzers of politie, sluit ze niet- in donkere kas ten, etc. en vermijdt zoveel mogelijk lijfstraffen. Laat het kind zich uitleven, maar leidt het in goede banen. Tn de pauze werd chocola on een heer lijke sprits verstrekt, waarna tot slot met het nieuwe filmtoestel films werden gedraaid, één over de Veluw? en een over een velduil, opgenomen in de Westerduinen. Hoewel de waarde van de film voor het onderwijs nog niet vaststaat, lijkt, 't ons toch toe, dat de kinderen diverse onderwerpen beter zullen onthouden, wanneer deze met een film wordt toe gelicht- v KATHOLIEKE KERKLIJST VAN DEN BURG Parochie van St. Joannes de Doper. Zondag 30 Oct. 21e Zondag na Pink steren en het feest van Christus Koning De H. Missen in Den Burg en Den Hoorn om 7,30 en 10 u. en In Oosterend alleen om 10 uur. Biechtgel in De:i Hoorn van 7 tot 7.30 u.; in Oosterend van 9,30-10 u. Communieuitreiken onder alle H- Missen en om 7 en 9 u. Commu nieuitreiken begint vandaag vooraan Uw bijdrage in de collecte v.d. versie ring moge een duidelijke erkenning zijn van Christus Koningschap. Om 3 u. Koningswake v.d. inan'nelijke en vrouwelijke jeugd van 12 tot 17 jaar Om 7 u de Oct- maand gebeden- Om 7,15 plechtig lof ter ere van Christus Ko ningschap, w.o. predikatie, licht- en bloemenhulde, akte van toewijding en litanie v.h. H. Hart, met- Te Deum. Mo ge heel de parochie bij deze Ivonings- hulde tegenwoordig zijn. Aan de hoof den van de gezinnen wordt gevraagd om heden de toewijding te doen van heel het gezin aan Christus Koning- Geen mannencongr- Maandag: H. 'Missen om 7, 8 en 9 u Biechtgel. van 7-8 u. Om 7,30 October- maandgébeden. HBlerna vromvancongr. Dinsdag: Feest v. Allerheiligen, te vie ren als Zondag. Men wordt verzocht geen inkopen te doen- De H. Missen in Den Burg en in Oosterend om 7,30 en 10 u.. in Den Hoorn alleen om 10 u. Biecht gel als op Zondag. Ooll. v.h. noodzake lijk herstel v.d. pastorie- Communie-uit reiken onder de H- Missen en om 7 en 9 u. Communieuitreiken begint achter aan. Om 7 u., (niet om 7,30) rozenkrans, Allerzielenvespers met predikatie. Na het lot biechtgel zolang er achtereen volgens biechtelingen zijn. Woensdag- Allerzielendag- 'H. Missen in Den Burg 0111 6,30, 7, 8, 8,30 en 9 u. Om 9 u- gi-z. Requiem. In Den Hoorn en in Ooste-r- end 2 II. Missen om 8 en 8,30 u. Op Al lerzielendag wordt 's morgens geen biecht gehoord. Gelegenheid om te com municeren onder de H. Missen en om 6,30 en 7,45. 's Av. om 7,30 lof met ro zenkrans v.d, overledenen. Daarna jon - genseongr. Donderdag: De II. Missen om 7, 7,30 en 8 u. Geen H. Mis in Oos terend. Om 3,30 biechthoren v- school kinderen. Van 7-8 v d- volwassenen. Vrijdag: le Vrijdag en toewijding aan het Goddelijk Hart. Uitreiking commu nie om 6,30. De II. Missen om 7 en 8 li. Om 8n- gez. H. Mis t-e.v.h. H. Hart met daaraan vooraf de toewijding aan 't II. Hart. Aldus nok om 7,45 in Ooster- etid. Om 6,30 lof, rozenkrans en litanie v.h. H Hart- Zaterdag: le Zaterdag v.d- maand en tdegawijd a.h. Onbevlekt Hart van Maria. Uitreiking communie om 6,30. H- Missen om 7 en 8 u. en in de ka pel om 8 u. Om 6 u. rozenkrans en van 4-8 u. gel. om te biechten op de heli uren. Tanden blank en rein; adem fris als morgendauw. UIT DE TEXELAAR VAX VOOR VIJFTIG JAAR- Adv- Paardenfokkers, De ondergete kende heeft plan Donderdag 19 October 1899, aan Den Burg op Texel te komen om paarden voor het leger aan te ko pen van 3Vr, 4 en 5 jaar. Houders van dusdanige paarden worden beleefd doch dringend opgeroepen des morgens 9 uur op het Marktplein te zijn. D. Kromhout, Luit. Kolonel der Art-, Voorz. der Re monte Commissie- zorgt er voor vrij vee, met wit Dit voorkomt teleurstelling en moeilijkheden. CONTROLE INENTING DE KOOG. Bij de op 26 October jl te -De Koog gehouden controle op inenting tegen pokken te De Koog, is geble ken, dat diverse ouders niet met hun kinderen zijn verschenen. Op Woensdag 2 November a s. te vier uur zal in de o.l- school te Dc Koog als nog gelegenheid zijn voor controle. Degenen, die verzuimd hebben op de op 26 October jl. gehouden controle te verschijnen, worden aangeraden zich op 2 November a.s- te melden. Texel, 27 October 1949. Burgem. en Weihouders voornoemd, De Burgemeester Mr. G. D. REHORST De Secretaris. P. BEEMSTERBOER. T.B.C.-VRIJE MARKT- Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat ziek of gevaarlijk vee, waaronder begrepen vee dat posi tief reageert op de intracutane tubercu- line-proef (halsvlakte), ingaande Maan dag 31 October 1949 niet meer zal wor den toegelaten op de Groeneplaats en de Vismarkt. Als plaats voor dit vee hebben zij aangewezen een gedeelte van de Oostzijde van de Nieuwstraat, gele gen na-bjj de Parkstraat- Deze maatregel is genomen ten einde de Groeneplaats en de Vismarkt te reserveren voor vee. dat vrij is van tuberculose. Texel, 25 October 1949. Burgem. en Wethouders voornoemd. Mr. G. D. REHORST, Burgemeester P BEEMSTERBOER, Secretaris. FRYSKE KRITE NIJS. De redaksje fan de „Texelse Cou rant" hat in iepen each foar al jiwat dei- op Texel op forieningsgebiet hart, en liat üs tasein det. wy sa nou en den in lyts stikje pleatse mochten oer de plan nen en it arbeidzjen fan de Fryske Kri- te. Wolnou den, wy steane oan it bigjin fan it winterhealjier en der binne al wer in stik of hwat plannen „ütbfet" der 't wy hjir den melding fan meitsje. De earste joun wurdt halden op 24 Nov. o.s. en si', troeh eigen krêften forsoarge wurde. Der is in srjongkoark» oprjochte, det tige oan 't rippetearen is en det op dy joun ek meiwurket Fier dere binne der bydragen tasein fan, forskate minsken, dy 't inear op 'e plan ken west hawwe- En teffens sil den de ütslaoh fan de forlotting bikend makke wurde. Ja, det gyng mar bést mei de lottenforkeap. Wij hawwe heard det der ien fan de warberste stipers fan de Fr. Kr. hast 500 lotten forkoft hat op Texel Iljirüt mei lis blike det der fan de kant fan net-Friezen ek animo bi- stiet foar lis Krite en wy kinne net oars sizze den det soks üs tige gord docht. Wy wisten det ek wol, hwant wy hawwe mear as ien kear foar us wurlc de meiwurking freegje moatten fan net- Friezen en nea om 'e nocht- Tt sil üs ris binije hwa 't- de fiets of de stofsOger wint! Den kinne wy noch forte'le det de tnanie.lploech ek wer yn aksjc is- Der is in stik utsooht skreaun t-roch O. Veen- stra, mei de titel „Pake". De rollen hjirfoar binne al fordield en de rippe- tysjes bigoun. Oangeande de fordieling fan de rollen fan dit. stik noch efkes in lyste taljoch- ting. Forline jier spiien wy in stik der 't mear spilere by nedieh wieme as dit nye stik, en dos kin it net oars as der moasten nou inkelde ,51de" spilers oer- slein wurde. Tt njje slik easket in heap fan de spilers en it. is al in toer west om hjir de geskikte minsken foar üt lo siikjen. Wy forwachtsje det de leden, dy 't faeks graeoh mei dwaen soene, dit billikje kinne. D°r sil noch wol bikend makke wurde. hwannaer dit stik opfierd wurdt. Sa stean dos de saken der foar. Wy forwachtsje det de leden yn grea- te bioften opkonune op de jonnen en wy fan lis kant sille üs bést. dwaen it elts nei 't- sin to dwaen. BOOTDIENST T-E.S.O. TEXELDEN HELDER V.V. Op werkdagen: Van Texel: 5,20; 7,45; 11,45; 1-1,50; 17,50 Van Den Helder: 6,30; 10,20; 13,00; 16,20; 19,30. Op Zon- en alg. erkende Chr. FecsU dagen: Van Texel: 7,45; 11,45; 17,50 Van Den Helder: 10,20; 13,10; 19.00- FEUILLETON 34.) Lydia onderbrak hem. Uit haar woorden viel af te leiden, dat ze aan heel andere dingen dacht, van veel die pere betekenis, dan hetgeen ze zei. Het spijt mij ook, Friedrich, maar die doos was maar een dood ding en mijn levend hart bleef bijna stilstaan in dat noodlot tige uur. toen ik die ontstellende waar- beid moest horen. Ik heb het doosje bij hem op de tafel laten liggen e:. er later niet meer naar kunnen omzien. Op de tafel laten liggen, Lydia? Ja, in de hut op de tafel. In een hut? Ja, een jachthutje. Ik had ge vraagd of hij voor dat noodlottige on derhoud in een jachthut in öc omge ving van Fort Coligny wilde komen. Ik rookte sigaretten, die ik zoals gewoon lijk, in het bewuste doosje bij mij had. En op de tafel van die hut heb ik de doos toen laten liggen. Is hij tegelijk met jou uit die hm weggegaan? Neen, ik 'ben plotseling hard weg gelopen. Hij is mij niet gevolgd en bleef dus alleen achter Nu, zei Friedrich langzaam, dan beeft hij misschien het doosje gehou den. Tegen zijn zin in, legde bij iets te veel nadruk op deze woorden. Lyd'.a stond snel op en zei: Wat oedoel je daarmee? Wat wil je daarmee bereiken? Van mij zal je de naam van die mai nooit horen. Hij zweeg. Ik weet genoeg, dacht hij. Als ik de wederwaardigheden van dit doosje kan nagaan, zal ik ook de man moeten tegenkomen die de doos direct na Lydia heeft bezeten. En als ik die man vind, wat voor een type het ook zou zijn. mijn hemel, zal ik dat kun nen verdragen, zonder hem (e vermoor den? Wat nu, Friedrich? Met zijn rug leunde hij tegen 't- raam kozijn en hij keek haar rechi in de ogen. Lydia, zei hij innig, ik heb je boek ge lezen. Je verlangt, geweldig naar huis terug, naar Louisiana.... uit elke zin kon ik dat voelen. Je hoeft je intrek im mers niet weer bij ons te nemen, als je dat niet wilt, maar je moet terugkomen naar het plekje aarde, dat je zo dierbaar is. Het gaat ni9t, antwoordde zij. Toen schoot hem iets te binnen. Je moet thuis komen, als je Fort Coligny nog zond willen zien. Wat wil dat zeggen? We orden bedreigd door het hoge water, Lydia.... En toen vertelde bij baar met enkele woorden, «'at. zich mo menteel in Louisiana afspeelde en «'elk plan de gouverneur wilde doorvoeren om de stad New Orleans te redden. Geheel ontdaan keek ze hem aan. Het noodlot, ging hij zachtjes voort, kan zich ieder ogenblik aan Fo:t Coligny voltrekken. Misschien.... later, «'ij hel hopen, kunnen wij het keren. Er liggen moeilijke dagen voor ons. Ik moet nu terug. Ik beloof je, dat ik er thuis nog niets van zal vertellen, dat ik je heb ge vonden. Jij op jouw beurt moet mij dan beloven, dat je niet zult vluchten. Dat beloof ik je. Jullie moet my tijd gunnen. Goed, zo vlug mogelijk zal ik «-eer bij je zijn. Toen hij buiten stond en zijn jas dichtknoopte, voelde hij in zijn zak het doosje. Ik wil en zal die man vinden, dacht hij. XV. Met hun drieën zaten ze in de hoge, betimmerde eetkamer van Fort Coligny Richard Mayenne tussen mevrouw Hor- tense Mayenne, zijn moeder en Isabelle d' Argusson. Op de tafel stonden kaar sen en haar licht, weerspiegelde zich in het oude. zilveren tafelbestek, onrustig beu'egende schaduwen op de lambrizt- ring werpend. Wel, «el Isabelle, zei Richard Ma yenne. ,1c bent een vrouw, die vlug be sluiten neemt, en ze uitvoert ook. Giste ren nog in New Orleans, vandaag al «'eer hier- Had je plotseling iets belang rijks in de stad te doen? Isabelle, in het geheel niet in de war gebracht lachte. 's Avonds heb !k met Friedrich gegeten, dat «'as eigen lijk mijn belangrijkste bezigheid, 's Morgens vroeg heb ik nog wat zaken af gedaan en toen ben ik direct teruggeko men. Mevrouw Mayenne lachte; Als jij zegt. Isabelle, dat je zaken hebt afge daan. dan klinkt het nogal amusant. Richard Mayenne had een lange. Vir- ginia-sigaar te voorschijn gehaald, die hij nu omslachtig begon aan le steken en ty'dens deze opmerkelijk langzaam uitgevoerde handeling, nam hij over de brandende lucifer Isabelle aandachtig op. Met de sigaar tussen zijn tanden zo hij langzaam: Ik zou je moeder wel eens willen leren kennen. Jammer, dat Parijs zo ver is. Wie weet, lachte Isabelle, mijn moeder verschijnt, altijd op bet ogen blik, als ik weer eens iets heb uitge haald. Dan beveelt ze: Je gaat. nu di.rect mee naar huis. En waarachtig, dat ge beurt dan ook. En je vader, Isabelle? vroeg Hor- tense Mayenne. Mijn vader is een gezellige oude heer, die ieders hart verovert. Als hy aanstalten maakt, mij een standje te geven, neem ik de houding aan van een diep treurig en geheel ten onrechte ver volgd persoontje. Dat. stemt, hem even eens treurig, dan vergeet hij het stand je en krijg 'k meestal een cadeau van hem. Werkelijk prachtig, zei Hortense. Ik ben er van overtuigd, dat je ouders steeds heel bezorgd over je zijn. Maar al ben je nu nog zo'n aardig persoontje, je zult mij toch moeten verontschuldi gen, want ter wille van jou kan ik mijn gewoonte, na het'eten even te gaan rus ten, niet opgeven. U moet natuurlijk gaan rusten, glimlachte Isabelle. Met mijnheer Ma yenne zal ik mij zeker niet vervelen, hij is een onderhoudend gastheer- Tja, zei hij, dat zullen we hopen. Hij wachtte, totdat zijn moeder de ka mer had verlaten en zei toen: We zijn nu geheel onder ons. Isabelle. Ik zou graag een eerlijk antwoord van je wil len hébben op een eerlijke, openhartige vraag. Hij tipte de as van zijn sigaar en keek even nadenkend naar de gloeiende punt. Glimlachend vroeg hij: Hoe sta je eigenlijk tegenover Friedrich? Oh, antwoordde ze direct, dal is 'n moeilijke vraag, mijnheer Mayenne. Dat kan ik niet geloven. Haar gezicht werd even rood. En toch is het zo. Friedrich heeft mij namelijk de bons gegeven en wel zo duidelijk, dat. ik er verder niet veel meer over be hoef te zeggen. Lachend strekte ze haar armen met een soort wanhoopsgebaar uit. Wat zeg je, vroeg hij verrast. Weet je, Isabelle, je bent een grappig men senkind. Om direct maar de rollen om te draaien en te zeggen, dat Friedrich je een blauwtje heeft laten lopen. Maar de rollen «'aren werkelijk om gekeerd? riep Isabelle zacht, maar toch een beetje opgewonden. Ik spot heus niet, mijnheer Mayenne. mijn hoofd staat helemaal niet naar spotternij. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4