Een onderzoek naar de fokprestaties van de K.I.-stieren Wat is er te doen? De zeeslepers vormen 'n apart slag volk UIT ééN STUK OF DEUX-PlèCES? Gevallen op Texel Op verzoek van liet bestuur van de K I -vereniging' op Texel hebben wjj 19 Oct. 1.1. op een 18-tal bedrijven de kalve ren van de gebruikte K I.-stieren zoveel mogelijk met de moeders vergeleken. Hoewel het 's morgens zeer slecht weer was, hebben we het tijdens de rond gang getroffen, zodat bij de beoordeling der dieren geen noemenswaardige hin der van 't onstuimige herfstweer weid ondervonden. Het geheel iverd een goe de dag, waarop we het nut'ige met liet aangename konden verenigen. Van het aparte, dat Texel ons als met-eilandbe woners biedt, hebben we volop kunnen genieten, daar onze tocht het gehele ei land omvatte en onze gastheren met woord en daad behulpzaam waren. Hoewel de K.I. voor ons iand nog 'n betrekkelijk nieuwe werkmethode bij de veredeling van het rundvee is. zijn we er reeds wel van doordrongen, dat de besturen van deze ver- een voor de rundveehouders zeer verantwoordelijke taak hebben- Door de K.I. is de leiding van de midveefokkeiij in een streek in handen van slechts enkele personen. Van de ca paciteiten van deze voormannen liangi liet slagen van de K.I. in grote mate al'. Doet. men ecu gelukkige greep met. het aankopen van een stier, dan betekent dit. dat een gebied plotseling 'n sprong vooruit maakt met gunstiger finantiël" uitkomsten van de bedrijven. Treft men echter een slecht fokkende stier, dan :s dal gedurende jaren een grote strop voor de aangesloten leden. Behalve va i geluk is men dus ook op Texel voor 'n groot deel afhankelijk van mensen met inzicht, kennis van zaken en doorzu- tingsvermogen. Het door het bestuur genomen initia tief de kalveren van de K.I -stieren te ezichtigen is een van de dingen, die ns vertrouwen doet stellen in de toe komst van de verbetering van de vee- Mapei op Texel. Zonder medewerking van de leden kan een goede leiding echter niet veel .'innen en daarom deed het ook pret- aan, dat de leden, waarop een he ep was gedaan, de kalveren met de iders op een bepaalde tijd hij de iiid te hebben hieraan zo goed gevo.g ebben gegeven. Ik weet uit ervaring, at dit zn'n eerste keer in een gebied, 'i aar de veeverbeterings maatregelen w niet zo algemeen bekend zijn, niet wijd even vlot verloopt. Een volgende 1 er zou men in het belang van een juiste beoordeling van de lokprestaties r stieren, 'alsmede voor de leden de nakomelingen hij elkaar kunnen bren- u ui er dan tevens als aanschouwelijk onderwijs een keuring aan kunnen vee binden. Alvorens mijn indruk van de presta ties van de Stieren weer te geven, meen ik voorop te moeten stellen, da' de beoordeling van de fokresultaten 'n zeer voorlopig karakter draagt. Kalve ren bepalen immers nooit de fokkerij. We moeten ons hierbij steeds afvragen hoe groeien deze dieren op en waar het vooral om gaat-, hoe wordt liet .uier en iioe is de melkproductie en- het. vetge halte. De indruk van een vrij groot aan tal kalveren is toch vrij belangrijk er kan ons enigszins een indruk geven- Van de stier Melie zagen we op 18 bedrijven 93 kalveren. Gezien de grot verscheidenheid in kwaliteit der moe ders, is dp uniformiteit goed ra noemen. Van goede koeien zagen we ook go<"'e kalveren- Het percentage afwjjkers is gering. Het aantal beste kalveren kon iets groter zijn, doordat ze in het alge- men nog iets mem- snit kunnen heb ben. De verhoudingen van de kalveren zijn goed. In doorsnee zijn het brede, platte dieren, met sroedgewelfde en die re ribben en met aardige kopjes. In achterstel zlin ze veelal wat rond met iets hoog staartstuk, in de voorhand zijn ze vaak ni"t vast van bouw met iets steile schouder. Bij een paar is de stand ui de achter benen te recht. De ontwikkeling is go-d nnimige doen nog iets popperig aan. Vergeleken met de moeders lijkt het exterieur hetPr te vvorden- Onze conclusie is, dat indien de uiers en overeenkomstig de melkproductie goed worden, deze stier zeker een gur.- tige invloed op de nogal eens iets gro te, niet regelmatig gebouwde koeien or, Donderdag 3 November: „Koning Voetbal" draait in „Casino". Vrijdag 1 November: N.m. half 3 gemeenteraadsvergadering Ver- v. Oud-leerl. voert'in De Oranje boom op „Zoin Offer". Zondag 6 November: „Sint -Tan" voert op ..Kinderen van ons volk" in Casino". Dinsdag 8 November: Ledenvergadering Coop- Ver. voor K I. in Hotel Texel. Donderdag 24 November: Eerste gevarieerde avond van de Fryske Krito". R.K. ONTWIKKELINGSCLUB. Na de zo zeer geslaagde reporter- mond komt de R K. Ontwikkelingsclub tonderdagavond (dus morgen al) in „De Zwaan" bijeen om te luisteren naar Dok ter Schalkwijk die zal spreken over .Erfelijkheid". (Zie adv.). Men lio'opt op even grote belangstelling als vorige keer. PARTIJ VAN DE ARBEID. De heer K. Voskuil, hoofdredacteur van „Het Vrije Volk", ook bekend door zijn wekelijks politiek commentaar via de radio, zal Dinsdagavond 16 Nov. in „De Oranjeboom" spreken voor de Pai- tjj van de Arbeid- (Zie adv. in volgend nr.) de bezichtigde .bedrijven zal kunnen hebben Van de stier Adema 27 van de Beu kenhof, die reeds opgeruimd is, omdat hij niet, aan de exterieur-eisen van hc» Stamboek kon voldoen, zagen we op 13 bedrijven in totaal 19 kalveren. Deze kalveren zijn regelmatig van bouw en in het algemeen goed gelijnd. Zij doen iets groot, aan, zijn doorgaans wat smaller en niet zo diep geribd. Door de K-I. kan Texel gebruik ma ken van beste stieren. Bij een goed- opfok en een juist gebruik der dieren, moet hier wel verbetering plaats vin den- Waar van Melle in zijn vorig dek- gebied reeds nakomelingen aan de melk zijn, lijkt me een onderzoek naar de re sultaten daarvan gewenst. Alkmaar, October 1949. De Adj. Rjjksveeteelt-consulent, Ir. W. VAN OVEN. VOORUITZICHTEN VAN DE VEE VOEDERVOORZIENING. Ir. J. A. P. Franke, vorz. van het Be drijfschap v- Veevoeder, spreekt Maan dag 7 Nov. a.s- van 19,45-19,55 uur via Hilversum I over ..Vooruitzichten van de veevoedervoorziening. VOORLOPIGE OOGSTRAMING 194». Blijkens de uitkomsten van de door 't Centr. Bur. v.d- Statistiek op 1 Oct- j. 1. gehouden voorlopige oogstraming 1949, leverden de granen, de peulvruchten en de handelsgewassen een gunstige oogst cp, terwijl de knol-, bol- en wortelge wassen (met uitz. van de suikerbieten) dit jaar teleurstelden. BOUW BADHOTEL. De bouw van liet Badhotel te De Koog is ria aanbesteding gegund aan de fir ma's H. Venema, metselwerk; P. Eei- man, timmerwerk; J. Agter, loodgieters- werk; J. Vonk, schilderwerk en A- Th. A. de Wilt, electr. installatie. Het ligt in de bedoeling het hotel l Juni te openen. Een zeeman kan jarenlang gevaren hebben op sdhepen van de Rotterdamse Lloyd, van de KPM, van de Java-China- Japan-Lijn, van de Holl. Am. Lijn, van de Vis'S, van de KNSM, op Nederlandse, Engelse, Griekse en Venezolaanse sche- peu. op passagiersschepen, op vracht vaarders, op tankschepen en op de wil de vaart, en -toch niet weten wat sleep- vaart is. De sleepvaart is, evenals bv de visserij, een geheel afzonderlijke tak van het- scheepvaartbedrijf. De mensen, die er varen, vormen een apart slag er, zijn gewoonlijk van jongsaf in het be drijf werkzaam. Zonder deze mannen zou de „Alesia" uooit vlot zijn gekomen Bovendien kan de sleepvaart, evenais trouwens de visserij, in verschillende vormen worden onderscheiden. Voor wat de zeesleepvaart betreft, zijn er twee grote vormen: de eigenlijke sleepvaart en het bergingsbedrijf. Daarnaast is er dan nog de binnensleepvaart, waaruit de zeesleepvaart m zekere zin is voortge komen. doch daarover willen wij het in dit artikel niet hebben. l>e rederijen in de zeesleepvaart heb ben oen eigen naam. Daar zijn in Ne derland Doeksen op Terschelling, Wijs muller in IJmuiden, maar bovenal het bedrijf van L. Smit Co's internatio nale sleepdienst, dat met. zijn vloot van zeeslepers, die in Maassluis hun thuis haven hebben, er het meest toe heeft bijgedragen Nederland op dit gebied een wereldnaam te bezorgen. I)e zeesleep vaart is in het zeevaart-bedrijf betrekke lijk jong. Al bestaat de firma L. Smit sedert 1842, toen de heer Fop Smit te Kinderdijk (de naam Smit komt men -n het scheepvaartbedrijf en ook op de schepen herhaaldelijk tegen) met een „stoomvaartuig" voor het. slepen van zeilschepen op de Waterweg begon, de eerste grote zeesleepreis me' "en dok (van R'dam naai Zuid-Ainerika) werd pas vele jaren later in 189fi. dus ruim 50 jaar geleden, ondernomen. Sederdien heeft de Nederlandse zee sleepvaart een geweldige vlucht geno men. In ruim een halve eeuw tijds wer den ongeveer 80 grote sleepreizen mei dokken verricht, waarbij soms één, soms twee, soms wel drie of vier sleepboten werden gebruikt. De reis met het zgn, jnbileurridok van Engeland naar Wel lington in Nieuw-Zeeland over een af stand van 13,000 zeemijlen, in 1932, is hiervan wel een der befaamste Behalve dokken werden een groot aantal andere voorwerpen: kranen, baggermolens pontons, gesleept. In totaal zal dit aan tal thans wel meer dan 6000 bedragen. Dat hiervan belangrijk minder dan t pot., en na de oorlog zelfs slechts 0,15 pet. verloren ging, heeft niet anders dan de Nederlandse naam groot kunnen maken. Niet z.o romantisch. Hoewel het slepen oorspronkelijk de voornaamste tak van het- bedrijf was, lieef-t langzamerhand ook het zgn. ber gingsbedrijf: het assistentie verlenen aan schepen, die averij hebben opgelo pen of m nood verkeren, zich ontwik keld. Het is het meest spectaculaire deel van het bedrijf, al is liet zeker niet zo romantisch als wel eens wordt voorge steld. Het epos van de zeesleepvaart, zo als de visserij haar epos in „Op hoop van zegen" van Herman Ileijermans kent, is nu eenmaal nog nooit geschre ven. Wel is er een boek „Hollands Glo rie" van Jan de Hartog, dat om zijn na tionale tendenz en om zijn beschrijvin gen zonder twijfel verdiensten bezit, doch dat zoveel technische onjuisthedtn bevat en waarin de personen zozeer zijn geromantiseerd, dat de Nederlandse zee slepers er zich onmogelijk in kunnen herkennen, en dat dan ook moeilijk als een epos kan worden beschouwd Maar om tot het bergingsbedrijf terug te keren: het'is het typische bedrijf zonder vaste opdrachten; meestal moet assistentie zo spoedig mogelijk worden verleend. Het is het bedrijf van „no cu re no pay", d.w.z. lukt het de sleepboten het schip te bergen, dan krijgt de sleep boot rederij een bergloon uitbetaald, <il naar gelang van de moeilijke omstan digheden der berging, benevens naar de waarde van schip en lading. Lukt dat niet, d.w.z. komt de sleepboot te laat, is het schip gezonken of zinkt liet soliip ondanks alle pogingen tot berging, dan ontvangt de sleepbootrederij geen cent. Ontplooid. Dat liet bergingsbedrijf zich pas later ontwikkelde heeft vnl. technische rede nen. Pas -toen de radio In gebruik kwam. kon deze dienst zich ten volle ontplooien Toen kon men het schip „horen", dat in nood verkeerde of dat hulp behoefde; met de richting-zoeker (die pas van om streeks 1926 dateert) kon men het schip feilloos opsporen, als het nog maar in staat was radioseinen te geven. Sedert dien is L. Smit- Co. zgn. bergingssta tions gaan inrichten, d.w.z. vaste plaat sen waar sleepboten zich gingen op houden, waar zij naar het. radioverkeer gingen luisteren en waar de zeeschepen wisten, dat zich een sleepboot in de buurt kon bevinden. Deze stations zijn, al naar gelang van de seizoenen waarin veel assistentie nodig is, te Vlissingen, te Fayal in de Azoren, te Great Yar mouth aan de Oostkust van Engeland, te Queenstown, Ierland, b(j Sint Johns. New Foundland, C'oruna, Spanje en bij Brest aan de Noordkant van de Golf van Biscaje. Kort geleden heeft L. Smit Co ook een sleepboot, de Humbel', naar een nieuw bergingsstation te Colombo, voo' de Indische Oceaan gezonden. Dit i», zoals het wordt uitgedrukt, om een „nieuw arbeidsterrein" te vinden, doch ook omdat sedert het einde van de oor log buitenlandse (Amerikaanse) sleep boten zich op de wereldzeeën en in het bij-zonder op de Atlantisch" Oceaan, hebben opgedrongen. (Slot volgt; BENOEMD. Als opvolger van mej. G. Rehorst ,s de heer J. Westdorp Sr. met ingang van 1 Jan. benoemd tot ambtenaar voor sou- ale aangelegenheden. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 24 tot 29 Oct- 1949. 197 kg bot; 1914 kg garnalen; 1590 kg garnalenpuf; 167 kg kabeljauw; 25 kg llaai; 327 kg rog; 431 kg schar; 4161 kg schol; 48 kg paling; 2 kg pieterman; 150 kg poon; 579 kg tarbot; 1779 kg tong; 1198 kg wulken; 2011 kg wijting- 14 kg zalm. Eenvoudige toiletjes zijn altijd nog het meest in trek. De moderne vrouw voelt er zich m thuis, omdat ze veel werk zaamheden heeft, zowel binnenshuis als buitenshuis, waarbij ze gemakkelijk zit tende kleding behoeft, waarin ze zich vrij kan bewegen. De één zal dan graag een japon uit één stuk willen hebben cc de ander zal de voorkeur geven aan een deux-pièces, waarvan het jasje kan worden uitgetrokken als het te warm is. Onder dit jasje kan een blouse of jum- pertje worden gedragen, al naar gelang de temperatuur Beide afgebeelde mo dellen zijn voor elk figuur geschikt. K 3476/19. Deze eenvoudige, slankkle- dende japon zal van zulk een prettig model blijken te zijn, dat wij hem een ieder kunnen aanbevelen. De rok be staat uit zes banen; op elke baan is een tot de heupen ingestikte plooi aange bracht. Uit het gladde, ronde midden- stukje van het lijfje ontspringt de ruimte van het voorpand. De V-hals valt wat ruim. De driekwart lange mouw heeft een opgeslagen boordje Be nodigd voor 108 cm. bovenwijdte ca. 2.50 m. stof van 140 cm. breedte. K 3477/19 Een eenvoudig deux-pièces. met een kort. van voren rondlopend schootje Benodigd voor 106 cm. bovenwijdte ca. 2.50 m. stof van 140 cm. breedte. De knippatronen van deze modellen zijn bij vooruitbetaling per post wissel f 0.50 bij „Bella Patronen Service" Kromme Nieuwe Gracht 66. Utrecht te bestellen. K 3476/19 is verkrijgbaar voor 92, 98 en 108 cm. bovenwijdte, terwijl K 3477/19 in de bovenwijdten van 100, 106 en 112 cm. verkrijgbaar is. 1,2 modellen zijn overgenomen uit „Bella", Het Nieuwe Modeblad. SPORT OP TEXEL. S. V. Texel. Uitslagen van Zondag: Vrone-Schoorl 32; ,N.Nie>dorp-W-Waard 2G; Wa- tervogels-Texel 11; Grashoppers-Ber gen 2-3. BKCOudesluis 1-0; Texel 2 RKiAJPC 3 0-1. Texel 1 deelde met W.vogels de pun ten, een uitslag waarmede eik der par tijen genoegen kan nemen. W.vogels moet het aanvallend van de buitenspe lers hebben, de verdediging is niet liet sterkste deel. Stellig had T- meer doel punten gemaakt, als ook onze r-vleugel dat spel van Bert Jullene en Jan Bos wijk kon overnemen. De mid voor van W. was niet de gevaarlijke man» maar onze midvoor bleef nog verder beneden de maat. Onze achterhoede en half linie zijn stellig de meerdere van W- Bertus heeft het niet erg druk gehad maar kreeg lastige balleu te verwerken. Onze supporterschaar» plm. GO man, was lang niet ontevreden en had stellig geen spijt van hun vroege boottocht. Met weer was ideaal! Zo van de aftrap zet T- er een snel tempo in en wordt de bal goed voor het W-doel gebracht, waar Henk het blijk baar nog te vroeg vond om op volle toe ren te draaien. Het spel golft van doel tot doel of liever van achterhoede tot achterhoede en steeds weer worden aan vallen ondernomen en zien we prachtig spel tussen Niek, Jan en Bert, de ba! wordt goed voor het doel gebracht, waar dan vaak niemand aanwezig was- Een plotselinge aanval van W., gevolgd door een hard laag schot van links, wordt door Bertus vallende gestopt en heel W. juicht want de bal zou de doel lijn gepasseerd zijn, maar de scheids rechter laat gewoon doorspelen. Dit was een prachtige safe van Bertus, die toch wel wat last van nervositeit leek te heb ben. De T-aanvallen kwamen hoofdza kelijk van links waar Jan Boswijk wel in een bijzonder goede vorm speelde en liet spel over beide vleugels verdeelde. Enige prima schoten werden door hem gelost maar keepei; Dirks was op zijn post. Tot de rust veranderde de stand niet- Daarna kwam W. wat meer ten aanval en maakte T- een kleine inzin king door en we waren lang niet ge rust. Na ca. 25 min. wordt na een slecht afgeslagen corner de bal weer in onz" doelmond gebracht, waar Bertus reeds was uitgalopen» een boogbal op de doel- lat volgde, waarnaWim, uit voorzorg, de bal even over de lat tipte. Strafschop 1-0 voor W. Er kwam nu ook wat meer leven in onze voorhoede van midden naar rechts. Een scherp schot van Henk Witte gaat juist langs de paal. Maar dan gaat de I-vleugel, goed gesteund door Niek door de verdediging he?»i- Bert past terug naar Jan, die ongeloof lijk snel doorloopt en totaal onhoudbaar inkogelt 11. Een pracht doelpunt. W probeert het nog sterk en krijgt 2 maal een vrije schop te nemen, welke worden afgeslagen, zij het dan ook met enige moetie. De snelle r-buiten juichte al nadat hij een schot had afgevuurd, maar Bertus maakte geen fout, terwijl Her man eenmaal weer precies op zijn plaats stond om een kopbal der 1-buiten tot een corner te werken. Sterk wordt het door de strijdenden geprobeerd, maar in de stand komt geen verandering. De leiding was prima. Texel 2—RKAFC 2 0—1. Als elftal was T- niet zwakker, maar individueel wordt er le veel geknoeid en gaan de mooiste kansen verloren- Voor de rust miste Jan v.d- Sterre een paar niet te missen kansen, zelfs werd R. op eigen helft bestreden, maar doel punten, ho maar en het prima werk van Dick, Ben Bakker, Ben de keeper en Bob werd te niet gedaan. Ook de half li nie deed het goed, maar vóór wras h -A mis. Wat hebben we er nu aan of juli' stuk voor stuk aardig spelen en de voorhoede de zaak verpeutert- Enfin, jammer en hopen op een volgende maal beter. De scheidsrechter ljidde voor treffelijk- In een Amerik dagblad stond enige lijd geit den een advertentie, waarvan enkele regels luidden: ,.In dierbare her innering aan onze geliefde zoon en broer Leslie Davis, gevallen op 3 April 1945 op Texel (Hoorndei-Nieuwland. Een ons innig geliefd gezinslid is heen gegaan; een stem, waarvan we hielden, is verstomd; een plaats in ons huis is leeg geworden, en nooit meer kan deze worden vervuld; alleen zij, die zelf we ten wat een verlies is, begrijp"n de smart, die wij in stilte dragen" Dit is één enkel geval, en zo zijn er duizenden over de hele wereld Duizen den gezinnen, waar een lege plaats is. Ook wij kunnen niet meer zorgen, dat die plaats vervuld wordt. Kunnen wij dan niets meer doen voor de zo getrof fen oudere? Ja, wij kunnen maken, dat zij weten, hoe het graf van hun zoon verzorgd is; wij kunnen er voor zorgen, dat zjj een foto van het graf krijgen, dat zij tegemoetgekomen worden :r. de reis kosten, waaneer zij het graf willen be zoeken en zelf daartoe financieel niet in staat zijn. Wij kunnen dat doen door Zaterdag 5 November een gift, te geven, wanneer men huis aan huis aanklopt voor de Klaprooscollecte. Niemand vergete op 5 November die lege plaats in huis! STORMSCHADE. Tijdens de storm van vorige week is de kruin van een eeuwenoude boom, die voor de „Wezenplaats", de Laagte, staat er af gerukt. De boom heeft in zijn val de schoorsteen omgeworpen, die een flink gat in het rieten dak van het huis heeft geslagen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Adsp. (Woensdagmiddagkiasse) trai nen nu om 4,15 uur- Zegt het voort, jon gen-s. Deze week komt Harry du Porto thuis, de „Waterman" is Malta al gepas seerd. Laten we hem hartelijk welkom en een prettig weerzien mogen toeroe pen Indien u nog geen kaarten hebt vooi de film „Koning Voetbal" zult ge u moe ten haasten. Donderdag wordt deze film in „Casino" gedraaid en de belangstel ling is enorm. S.V.C De Cocksdorn De enige wedstrijd, die deze week gespeeld wqfd eindigde in een 3-2 overwinning voor SVC 1. Daar er weer eens geen bondseh eidsrechter is aange wezen wordt o.l.v. dhr v. Boven afge trapt- S. heeft de toss verloren en speelt eerst tegen w ind en zon in- Direct wordt .in hoog tempo begonnen en beide doelen komen beurtelings in gevaar. Maar voorlopig weten de keepers nun doelen schoon te houden. Langzaam gaat S. sterker ten aanval en moet KRC alle zeilen bijzetten om het hoofd te kunnen bieden aan de hardnekkige aanvallen van de SVC voorwaartsen. Na 20 min. geeft Ale goed door naar Bouwke die op de r-buitenplaats speelt. En deze doelpunt onhoudbaar 1-0. Na deze ach terstand gooit H- er nog een schepje op- Maar op het middenveld opereert. Peter op de spilplaats, goed bijgestaan door Nico en Marinus. Deze zetten met lange halen de voorhoede aan hst werk er: talrijke schoten worden gelost op de H- veste. De goed spelende keepc-r heeft in deze periode over geluk niet te klagen en weet het tot één doelpunt te houden Toch maakt H. nog voor de ru„t gelijk. Nadat Romniert in botsing is geweest met de H-midvoor reageert deze niet snel genoeg bij een H-aanva! en de r.- buit-en scoort onhoudbaar 1-1- Kort hier op is het rust- Na de rust voor beide elftallen deze.f- de kansen. Selderbeek, de grote man (ook figuurlijk) in de H-ploeg geeft goe de passen aan zijn voorhoede, duidelijk was te zien dat deze oudgediende van H. het- nog niet verleerd was. By een aan val van H. maakt Rommert hands en du bal wordt op de beruchte stip gelegd. Selderbeek schiet de bal in de rechter benedenhoek, onhoudbaar: 1-2. Hierna trekt S- ten aanval- Bij een aanval van S beeft de H-keeper de bal niet goed vast en dit is net voldoende voor de hard werkende Ale om deze kans' te benut- ten en geeft een goed schot op doel, maar de H-baek weet geen andere kans dan de bal er met de handen uit te slaan. Penalty. Ale voltrekt het von nis: 2-2. Fel, soms te fors, wordt nu ge streden voor 't winnende doelpunt. Als Ale is doorgebroken wordit hij door twee spelers van de bal gelopen hetgeer. hem enkele pijnlijke ogenblikken be zorgt, maar de scheidsrechter laat door spelen. Als Bouwke de bal vrjj spee't. op de vleugel geeft deze een goede voor zet en Ale is er als de kippeD bij: 3-2 voor SVC- H- geeft zich echter niet gewonnen en alles trekt ten aanval In eens is de H-midvoor tussen de backs van Wim weet deze in botsing met de H-speler een doelpunt te voorkomen. Een corner wordt genomen door Selder beek. Haarfijn en hoog komt- de bal voor het doel, uitstekend ingekopt maar ook nu is de vuist van de keeper net lang genoeg om deze bal op liet laats, n moment, er uit te stompen. Wat H. ooi-: probeert, de S-ploeg staat de voorsprong niet moer af en als de scheidsrechter voor het laatst, fluit heeft S- deze nogal forse wedstrijd met 3-2 gewonnen- De stand in deze afd. is nu: Helder 6 4 2 0 20— 9 10 Texel 6 4 1 1 22—10 9 Rangers 6 3 1 2 24—16 7 De Cocksdorp 7 3 0 4 27—29 6 HRC 5 2 1 2 9— 7 5 Tex. Boys 6 1 2 3 11—16 4 Oosterend 6 1 2 12—18 4 De Koog 5 1 1 3 8—22 3 S. V. De Zwaluw Het le elft-al bracht Zondag een be zoek aan OVV 2, waarvan aan Den Hoorn met ö-l werd gewonnen. Voor de rust hadden we steeds het beste van spel, wat uitgedrukt werd in een 30 voorsprong. Na de rust een lauwe ver toning, waar het spel het meest afspeel de op het middenveld en in de stand geen verandering meer kwam- Een pe nalty, wegens hands, werd door ons ge mist. Zondag zijn we vrij Het trainen der adsp- wordt deze week verschoven naar een andere avond, in verband met Ie film „Koning Voetbal". Zie het kastje en hopenlijk een betere opkomst. Onze secr. maakt het goed. Als er soms leden zijn die naar de richting Alkmaar gaan, breng dan even een b"- zoek bij hem, of anders even een kaart je naar hem schrijven, 'rt 't adres is: Jae. Boon, Centraal Ziekenhuis, afd Zenuwpaviijoen, Alkmaar- S.V. De Koog. Het le was vrij, de match die het 2e tegen SVC spelen moest, werd afgelas Onze adsp. speelden Zaterdag tegen O. V-V. en evrloren met 2-5. De handbal- club speelde Zondag tegen OW en won met 1-0 Voor d? rust had O. het zwaar te verduren, zodat het O-doel doorlo pend in gevaar verkeerde. Veie en goe de worpen werden op doel afgevuurd, slechts één keer in het net. Onze voor hoede speelde een goede partij, even- de achterhoede, maar deze had niet veel te doen daar de voorhoede na een aanval te snel en te ver terugtrok. Dit is niet nodig, dat kan men mistig aan de ach terhoede overlaten. Zondag is alles vrij, ook de adsp. De handbalclub speelt Zondag tegen Den Burg. Zie even in het kastje bij de school-

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2