Hedenmorgen 10 uur Heropening C. Huisman - Tel. 69 - Weverstr. 39 Sint Nicolaas koopt: I Fa. Moerbeek kleedt U FA. FRANS ZEGEL KZ. Wij hebben voor U een grote sortering prima waar voor lage prijzen en prettige bediening Fa. De Wilt Voor Haar Voor Hem Dit ene weet U ^ÈÊÊÊntÊÊÊÈÊÊÊÊÊÊÊÈÊÊÊKÊÊBÊHÊKÊÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊÊKUtÊBÊÊËËIÊÊÈÊÈÊÈÊÊÊÊÈÊÊÊÊÊÊËÊÊtÊËBÊÊaÊÊÊnKÊÊËÊÊÊÊtHÊÊÊÊÊBÊÊÊÊÊÊÊÊÈÊÊÈÊÊÊÊÊa^ Voor de boterham Bij de koffie Voor Uw feestjes en voor de a.s. feestdagen heb ben wij een grote sor tering Wijnen 10 pCt Korting Cacao U weet het toch Bij besteding van tenminste f3.- aan boodschappen een half pond BOTER KRANSJES GRATIS Tevens ontvangt elke bezoeker van onze zaak zonder enige verplichting de gehele week een nummer. Wanneer U een nummer heeft, dat volgende week Zaterdag 3 December, n.m. om half zeven door St. Nicolaas getrokken wordt, ontvangt U een fles Advocaat Wij geven op deze manier 10 flessen Advocaat gratis Peulvruchten Grutterswaren Snoep Ons devies voor de toekomst is: Eerste kwaliteit voor de laagste prijs, maar dan uitsluitend Contante betaling. Zaterdag 3 December is St. Nicolaas in onze zaak aanwezig met voor elk kind een verrassing. Nuttige St. Nicolaas geschenken BOS-LEXL, Instituut Reform Handschoenen Kousen Flanellen Pyama's m Speciale sortering Dames- en Heren Shawls Chocoladevlokken 2 ons 55 cl. Vrudhten hagel pond 35 ot. Anjjs hagel Vs pond 35 ot Gestampte muisjes p. busje 50 ct. p. pot 38 ct. p- pot 76 Ot. p. pot 58 ct. p. pot GO ct. 51-55 ot. 80 Ot. Pruimenjam Huishoudjam I Huishoudjam II Surinaamse honing Grote ontbijtkoek Blikjes makreel Speculaas per Vs pond 45 ct. Javaantjes per '/s pond 50 ct. Wilhelmientjes per Vt pond 55 ct- Carre's per Vs pond 55 ct. Vanille wafels p. Vs pond 75 ct. Café Noir p. Vs pond 63 ct. Gemengde biscuits Verkade per blik 395 Ot. 1 blik, inhoudende 6 ons botersprits f 1.15 zolang de voorraad strekt Deze week op alle soorten Schilletje per fl. f2,95 Cherry brandy per fl. f 2,95 Voorburg per fl- f 2,96 Crem de Cacao per fl. f 2,95 Persico - per fl. f 2,95 Anisette j f per fl- f2-95 Red Dura Port per fl. f 4,65 Griekse museaatwijn p. fl. f 3,85 Vruchtenwijn per fl. f 1,76 Heerlijke tafelwijn p- fl. f 2,25 Appelwijn per fl. f 1,50 Schilletje per fl. f 1,75 Voorburg,.. Advokaat Korff Droste Blookers Blookers Blookers Reclame cacao per fl. f 1,75 per fl. f 4.05 J 100 gram 42 ct. 100 gram 42 ct. 100 gram 35 ct. 200 gram 65 ct- 500 gram 155 ct. 100 gram 20 ct. Grauwe erwten p. p. 45-55 ct. Capucijners p.p. 45 ct. Citroenbonen p-pd 50 ct Bruine bonen p.p. 45-50 ct. Groene erwten p.fi. 24 ct Split erwten p.p- 38 et. Vermicelli Macaroni Amandelgries V rucht engries Fcestpudding B'.tterkoek pudding p. Tarwe griesmeel Boekweit fijn Alkmaarse gort Brinta p. Vs pond p. Vs pond p. V. pond p. Vs pörid p. Va pond Va p. p.p. p.p. p.p. P- P. 20 ct. 20 ct, 25 ct." 55 ct 63 ct. 63 ct. 26 dt- 38 ct. 38 ct 45' ct. Pracht sortering zuurtjes 100 gram 18 ct. Bonbons 200 gram 63 ct. Gemengde Toffees 200 gram 35 ct. Grote sortering sportkousen maten 1 t-m. 9 Fantasiesokken in vele mooie dessins Ruime sortering dameskousen, van stevige geplattende tot heel fijne linkse Fijne en grove beige wollen kin derkousen Wollen Jago shawls en hoofddoe ken in zeer mooie kleurcombi naties. Wollen Delana kinderjurken maat 40 Lm. 100 mooie nieuwe modellen. Dames handschoenen FAVORITA Fantasiesohorten Prima schorten'bont Grijze wollen sportflar.el voor blouse en overhemd Costuumstof, beige en grijze vis- giaat. Ook zeer geschikt voor rokken. Wollen damescamisoles en direc toire, in jaeger en gekleurd Holiandia onderjurken Wollen Delana kindercainisoles Jarratellijfjes In alle maten Haarlinten in ruime sortering. Ook mooie Schotse Horenwinterjassen in bruin en grijs Prima kamgaren herencostuums Double face stof voor winterjas sen Wollen herenslipovers Heren zelfstrikkers en knoop- dassen Schotse jongens zelfstrikkers Tricot jongensblouses Flanellen herenpyama's Koopt U bij voorkeur in de voormiddag, dan kunnen wij U rustig helpen. ZIE ONZE SPECIALE ETALAGES DEN BURG OUDESCHILD cltCTRISCH GEEN ROET GEEN ROOK GOEDKOPERl Komi U eens kijken Weverstraat Den Burg DANKBETUIGING Volkomen en afdoende door Uw methode vaneen erge Exceem (huidziekte) genezen. Mevr. GOETHART-Smit Valkkoog C 75, St. Maarten Bereik bovenstaande resul taat door onze REFORM methode in gevallen van Rheumatiek Ischias Exceem (huidziekte), Asthma enz. Uw geval eens schrijven aan. Franeker - Tel. 2407 Erkende instelling voor natuur geneesmidddelen. Doet U even een postzegel voor antwoord bij. Mantels Japonnen Rokken Blouses Regenmantels Gabardinejassen Wollen ondergoed Schouderband en Ronde hals Zware moderne Ulster Dubbel Tex Regenjas Costuums Slipovers Overhemden Vaste en losse boord Witte Smokinghemden Ondergoed Handschoenen, Sokken Bretelles en Sokhouders Zelfstrikkers BAZAR ZUID-EIERLAND. Omstreeks 2,30 u. werd door Ds. Soe- san de bazar geopend met een woord van welkom aan allen, in bet bijzonder aan burgemeester Rehorsi, die eveneens van zyn belangstelling blijk gaf. „Wij waarderen dit ten zeerste. U is 'n goed Burgervader, omdat alles wat uw ge meente betreft, uw warme belangstel ling heeft, Er is veel te koop, en de prijzen zijn concurrerend. Ook voor St. Nicolaas is zeker wel wat te vinden- Nogmaals van harte welkom en wij ho pen op het welslagen van deze bazar." (Applaus). Er waren vele vermakelijkheden: o. a. sjoelbakken, schieten met een windbuks, touwtrekken, rad van avontuur, spijker- balk, grabbelton, raden naar naam pop pen,. een in Zeeuws costuum en een in Voiendammer costuum. Raden naar aantal en\ ten in fles. Er was verder een uitgebreide manufacturenstand, welke al direct veel belangstelling genoot. Ook de St. Nicolaastafel was goed voorzien De theeschenkerij had ook geen gebrek aan klanten Geen wonder met zo'n Heerlijk gebakje er bij! Uitslagen: Verloting le prijs nr. 208, 2e prijs nr. 131, 3e nr. 75. Aantal erwten in fles 2666, gewonnen door Oo Zegers, die 2660 raadde, De Zeeuwse pop heete De- bora en de Voiendammer Heitje, beide door niemand geraden. Sjoelbaksport ('s middags): le en 2e prijs J- Barliorst, 3e J. de Vries. Twee de sjoelbak: le J. van Beunekom, 2e Corrie Lagerveld en 3e Cor Lagerveld. Sjoelbaksport: ('s avonds): le Free Kikkert, 2e en 3e Henk van Sijp. Twee de sjoelbak: le W. van Sijp, 2e en 3e P. de Ridder. De prijzen kunnen worden afgehaald bij nnv. Kok, te Z.-Eierland- V.V.V. DE COOKSDORP. Dinsdagavond 22 Nov. vond de jaar vergadering plaats van de VW, afde ling De Cocksdorp in Hotel De Hoop te De Cocksdorp- Te ruim 8 uur werd de vergadering door de voorz.. dhr F. Kikkert, geopend met een w oord van welkom aan allen en in liet bijzonder aan de heren Lap en Oskamp. Zeer prettig is het, zegt de voorz., dat de heer Lap is meegekomen, die ons wel een en ander zal weten te vertellen, waartoe hem direct gelegen heid wordt gegeven. Om te beginnen, aldus dhr Lap. wil ik hier dan memoreren dai vorig jaar moest worden begonnen met een nadelig saldo van f2500. Toen werd echter ge zegd aan het eind van dit jaar moet dit zijn weggewerkt. Het doet ons genoe gen dat wij, dank zij de voortreffelijke werkkracht van onze administrateur, daarin volkomen zijn geslaagd- Spreker vergeleek dhr Oskamp met een hardlo pend paard, dat soms wel eens moeilijk in toom was te houden, maar aan het eind van de reis met vreugde kon neer zien op de afgelopen weg. Hulde voor de heer Oskamp voor zijn voortreffelij ke arbeid. Hier geldt liet. spreekwoord: „Werk maar, de vreugde komt vanzelf'. Ook besprak voorz. Lap de Wadden conferentie die naar hij verwachtte, niet zou nalaten vruchten af te weipen. Hierna kreeg dhr Oskamp het woord. Volgens hem is het gebleken, dat het afgelopen seizoen wederom een behoor lijk jaar is geweest. Het weer was, voor al in de voorzomer niet zo gunstig, zodat dit. enkele bezoekers hun vacantie had doen bekorten. Het aantai passagiers, vervoerd door Teso is wederom geste gen- Hel eiland met zijn onvolprezen schoonheid komt steeds meer en meer in trek. Hoe meer reclame er wordt gemaakt, hoe groter de kans dat men ook in het voorjaar, wanneer Texel op z'n mooist is. hier steeds meer gasten zal herbergen. Ook in de 1: erfst is Texel schoon. VVV nag niet achterblijven met reclame. Concerten, o.a. Vrij en Blij, brachten zeer goede fin. uitkomsten. De gastvrijheid tegenover Vrij en Blij werd per radiouitzending zeer geroemd, wat alweer een reclame cp zichzelf betekent- Ilet doel is, zo weinig mogelijk uit te geven doch tegelijk grote doeltreffende reclame. De verschillend.? artikelen in de grote bladen doen zeker hun nut. We zien de toekomst dan ook met groot vertrouwen tegemoet. De devaluatie zal ons zeker meer bui tenlanders brengen De 2 reizen naar België hebben ons zeker heel wat Bel gisch geld opgebracht er. vermoedelijk zal dit bedrag nog wel groter worden. Voor ieder zakenmens en ook voor een ieder die met de vreemdeling in con tact komt, geldt in de eerste plaats de plicht, gastheer te zijn. We moeten ons best doen om het de bezoekers(sters) zo prettig mogelijk te maken. De VW doet veel voor ontspanning Mevr- den Braven-Jorna, die wij he laas weer in De Cocksdorn moeten mis sen, heeft hier veel werk gedaan voor de VVV, waarvoor een woord van gro te dank. Het zal moeilijk zün voor haar een vervanger(ster) te vinden met de zelfde capaciteiten. Het bestuur heeft alles wat het. WV betreft van links en rechts bekeken en alom was men van gedachte, dat wij vrienden van Texel moeten kweken. Het blad „Vrienden van Texel" zal een oplaag hebben van 65000 ex. Adv. kunnen lopen in verschillende tijdper ken. Hiermede besluit spr. zijn betoog om over te gaan tot een alg. discussie- De heer Van 't Noordende stelt de vraag of naast adv. koster ook bedden- geld verschuldigd is. Zeker, liet adver teren staat los van het beddengeld. Mw. Boon?Verberg vroeg of adressen voor liet blad Vrienden van Texel kun nen worden opgegeven, bv. van ménsen die reeds langdurig op Texel komen. Deze zullen worden -genoteerd. Klachten, dat het rijwielpad ook door motorrijders wordt gebruikt, zullen ter kennis van dp gemeente worden ge bracht- Alzo ook verbetering van de weg naar de Noord'batterij en liet strand. Hierna volgt verkiezing van twee be stuursleden. Aftredend waren de heren P. Buis, (die voor herbenoeming be dankte) en C-de Graaf. Gekozen werden mw. Boon-Verberg en dhr B. Kikkert. Beiden namen hun benoeming aan- Vervolgens was aan de orde benoe ming vertrouwenspersoon v.d. alg. ver gadering. Als zodanig wordt benoemd dhr J. Hnoijiberg. Dhr Hooijibei'g stelt voor om met het bestuur meerdere ma len bijeen te komen 0111 de WV-belan- gen te bespreken. Ook stelt hij er prijs opdat in het blad Vrienden van Texel steeds opgave wordt- gedaan waar- men zich kan vervoegen voor een bezoek aan Natuurmonumenten, enz. Zo mogelijk tijd en uur- Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering om ongeveer 10,30 uur gesloten. ZUID-EIERLAND. Het toneelclubje te Zuid-Eierland heeft in studie genomen het toneelspel in vier bedrijven „De zoon van Berkenhof', door Joh. Logtmeier. BENOEMD. De heer A. Buya>Fzn., te De Cocks dorp is benoemd tpt zaakvoerder aan de Coop- Aankoopver. te Wicringedi. Dhr Buys was voordien 2e zaakwaarnemer aan eea gelijke inrichting te Noord- Scharwoude. u KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St. Joannes de Doper. Zondag 27 Nov.: le Zondag van de Ad vent en v.h. kerkelijk jaar De Missei om 7,30 en om 10 u- de Hoogmis in De Burg en Oosterend. In Den Hoorn al leen om 10 uur. Biecktgeli ïh Derr Buri van 7-7,30, in de bijkerken een half uu voor de Alissen en voortaan ook er nf zolang er achtereenvolgens biechtelin gen zijn. Conimunieuitreiken om 7 en u. in Den Burg en verder onder alli Missen. De collecte raeTTiyz. aanbeve ling v.d- eigen kerk. CohnWifiieuitreikei begint achteraan. Om 7 u. Lof t.e.v.d. 11 Joannes de Doper met avondpredikati Woensdag geen Mis in Den Hoorn maa wei in Den Burg om 7,30. Om 7,30?tözef lof. Donderdag biechthoren om-3,30 v.c schoolkinderen en van 7-S u. v.d. vol wassenen. Vrijdag om 6,30 communie uitreiken en om 8 u- gez. Mis. Ook ii Den Hoorn een gerz. Mis om 7,30. Oi 7,30 Lof in Den Burg en in Oosterem met rozenkrans en litanie v.h. II. Har Een half uur voor liet lof in Oosterem en onmiddellijk daarna »el. om te bieeli ten. Zaterdag om 6.30 communie-uitrei ken vanwege de le Zaterdag- Rozeri krans om 6 u. en biechtgel. van 4-8 uu op de hele uren. Het is raadzaam d biecht niet te lang uit te s'eilen. De gelovigen die voor de H. Mis communie willen gaan, moeten zorgen met de voorbereiding klaar te zijn 0111 min. v.d. aanvang v-d. Mis van 7 of 8 u daar zo mogelijk precies op dat uur d Mis kan beginnen. Voor de séhoolmis i dit vooral noodzakelijk, opdat steeds o] tijd deze Mis geëindigd is. - 5, Als dit parochianen die zakén aoen voor zover mogelijk de pastoor gaarn tot klant zien, dan zou dit omgakeen door uw herder ook verlangd kunnei worden, wanneer het gaat om goede me dewerking met het parochieleven.

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2