MANTJB Bekwaam Coupeus Nutsbawaarschoo K. Mantje Speelgoec K. Mantje Wat is er te doen? NAAR Tijd is geld buitengewone Algemene Vergadering Voerbietentekooi Algemene Vergadering IJsclub Eierlam Kindertasjes Boterletters Bakkerij „De Hoop' Maandagmiddag VERGADERING WV DE KOOG. Krijgt De Koog een openlucht theater? Donderdag 24 Nov. 1.1. hield de WV afdeling De Koog een geanimeerde vergadering in Het Witte Huis. Wel 63 leden, w.o. vele dames, waren aanwezig, toen de heer S. v.d. Vis, die deze bij eenkomst met veel tactiek leidde, het openingswoord sprak. De heer C- Groenhof had van de no tulen veel werk gemaakt. Op zijn bekende geestige wijze gaf de voorz. van de WV Texel, de heer W. H. Lap, een fin. overzicht- Hierna kreeg de heer Oskamp het woord, die erop wees, dat velen op het beleid van het hoofdbestuur aanmerkin gen maken, zonder dat zij over de zaken, waarover wordt gesproken, behoorlijk zijn ingelicht. Het WV-krantje, dat nu in voorbereiding is, heeft zeer grote propagandistische waarde, wat spr. op overtuigende wijze aantoonde. Deze waarde is ook hoger dan bij de pension- gids. vandaar dat de adv tarieven ho ger liggen. Oppervlakkig gezien zijn borreluurtjes en dinertjes finantieel niet verantwoord, maar vaak geven deze betrekkelijk kleine uitgaven zoveel con tact, dat belangrijke baten eruit kunnen voortvloeien. Spr- gaf hiervan verschei dene voorbeelden. Het betoog van dhr Oskamp vond bij de aanwezigen een warm onthaal. Aan de orde was nu de bestuursver kiezing. In de plaats van dhr Schol, die zich niet herkiesbaar stelde, werd dhr P. Eelman gekozen- Dhr Groenhof werd herkozen. Bij acclamatie werd dhr Schol tot ere-voorz. der afd- De Koog be noemd. Dhr H. Wuis werd wederom af gevaardigd naar het hoofdbestuur. Bij de rondvraag vestigde dhr Daal der de aandacht op de rupsenplaag in de duinen, waar de kampeerders veel last van ondervinden. Voorgesteld werd in samenwerking met Staatsbosbeheer, de nesten van de rupsen der bastaard- satijnvlinder van de duindoorns af te snijden en te verbranden Hierbij zou ook de schooljeugd ingeschakeld kun nen worden. Ook werd gewezen op het grote gevaar van uitdroging van De Muy, met alle gevolgen van dien (de le pelaars). Dit heeft de aandacht van Staatsbosbeheer. Op een vraag van dhr G. Bakker be treffende de vaststelling van de contri butie voor de middenstand, antwoordde dhr Lap, dat deze in overleg met de mid- denstandsorg worden vastgesteld. Ide aal zou volgens spr. zijn, als de contri butie naar de omzet werd berekend. Het nu gevolgde systeem bevredigt niet, maar op het ogenblik is er geen beter, wellicht in de toekomst. Mw. de Jong drong aan op het doen plaatsen van richtingaanwijzers, oa. naar het postkantoor en het strand. Ook de postbestellingen zouden uitgebreid moeten worden,, terwijl er bovendien be hoefte bestaat aan een paar brieven bussen in het dorp. De heer H. Wuis ontvouwde een plan, om de kuil van het Mierennest tot een openluchttheater in te richten. Dit be hoeft niet direct grote kosten mee te brengen, maar- kan aanvankelijk primi tief zijn en dan langzamerhand verbe terd worden. Dit plan vond hij de aan wezigen veel instemming, zodat het mo gelijk is, dat De Koog in het volgend seizoen een. openluchttheater rijk is De heer P. Vermeulen vestigde de aandacht op de klaohten, die talrijke gasten hebben over de wijze, waarop TESO auto's vervoert- Vaak gebeurt het dat auto's, die voor een bepaalde boot besproken zijn, moeten blijven staan, soms tot een volgende boot, maar her haaldelijk tot de volgend? dag. Door de ze handelwijze, die naar de mening van vele gasten, die dit is overkomen, wille keurig en onrechtvaardig is, hebben verscheidene automobilisten er bezwaar tegen Texel te bezoeken. Deze klacht zal onder de aandadht van TESO gebracht worden. Het was al na middernacht, toen deze vergadering eindigde, DISTRIBUTIEKANTOOR OPGEHEVEN. Maandag 27 Nov. jl. is het Texelse Distributiekantoor opgeheven. De win keliers moeten zich voorlaan vervoe gen bij hun bedrljfsschappen. Wie we gens huwelijk, kamerbewoning e d. graag in het bezit worden gesteld van kolenbonnen dienen zich voortaan te wenden tot het Rijkskolenbureau, Iven- nemerstraatnveg 33, te Alkmaar. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 21 t.m. 26 Nov. 1949: 154 kg 'bot; 3503 kg garnalen; 2220 kg garnalen; 1 kg kaan; 700 kg kabeljauw; 46 kg rog; 19 kg sardien; 210 kg schar; 9 kg schelvis; 2760 kg sohol; 79 kg pa ling; 367 kg poon; 679 kg tarbot; 14806 k'g tong; 676 kg wulken; 1524 kg wijting; 253 kg blibk; 6 kg zalm. Woensdag 30 November; Ouderavond o. 1. school, 7,45 in de school, plm. 8,45 vervolgd in Hotel Texel Vergad. IJsclub Eierland Donderdag 1 December: RJv. OntwikkelingsChib. Zaterdag 3 December; Aanwijzing bij Watergemaal P.H. pol der i.v.'b. aanbesteding. Bonte Avond in „De Toekomst" te De Koog door de Alg. Ned. La.ndarb. Bond Dinsdag 6 December: Jubileumfeestavond Alg. Ned. Land- arbeidersbond. Woensdag 7 December: Publieke verkoping t.o.v. notaris Mul der in Hotel Texel. Donderdag 8 December: ,,VI0D" vergadert over voorstel tot overdracht v.h. fonds aan de Levens- verzekerinigsmij. „De Groot-Noordhol- landse van 1845" te Amsterdam. SCHOOL VOOR C- v. O. Op 25 Nov. hielden de oud-leerlingen van Chr. Volksonderwijs te Den Burg een feestelijke bijeenkomst. Ofschoon velen van buiten Den Burg door het minder gunstige weer thuis gebleven waren, kon Ds. van Reijendam om ruim 8 uur toch een 100-tal oudleerlingen welkom heten. Na de gebruikelijke ope ning werd de leiding overgegeven aan de heer Jn. Agter Sr., voorz- van de ou dercommissie. Als eerste spr. was het woord aan dhr Slort. die als ondertverp 'rad „Waarom Chr Onderwfls". Jullie moeten, aldus spr. straks jullie standpunt kunnen bepalen en verdedi gen er anderen aansporen hun kinderen naar die school te sturen, waar ze vol gens der ouders principe horen- Er is verschil tussen neutraal co bijzonder onderwijs, de openbare onderwijzer dient zijn onderwijs zo in te richten, dat geen ouder van welke richting ook zieli daaraan zal kunnen stoten. Het bijzonder onderwijs daarentegen gaat uit van de ouders, die voor hun kinderen een bepaalde richting kiezen, waar geen instantie enige invloed kan of mag uitoefenen. Met Chr. Volksonder wijs wordt bedoeld, dat bij opvoeding en onderwijs rekening wordt gehouden met hetgeen God in Zijn woord daarom trent heeft geopenbaard. Neutraal on derwijs rekent en mag er niet mee re kenen. Daar zeggen ze, dal godsdienst onderricht op school niet thuis hoort, en dat de tijd welke op de, Bijz. school hieraan wordt besteed, beter kon wor den gebruikt. Door ze bv- meer eerlijk heid, netheid, waarheid en oprechtheid te leren. Deze deugden worden hun ook op de Chr. school voorgehouden, maar ouders die zelf hun heil in Christus zoe ken, zien niets liever dan dat ook hun kinderen Jezus als hun Heiland erken nen. Vele ouders laten hun kinderen dopen, maar als het zover is, dat er een keuze moet worden gedaan, dat 't kind naar school moet, dan wordt de eens zo plechtige belofte vaak vergeten en stuurt men het kind niet naar die school waar het volgens de gegeven belofte hoort. Door het onderwijs wordt de grond slag gelegd voor de latere levensbe schouwing der kinderen. Een kind voelt teer, er kan zo spoedig iets in die jonge Ziel worden verknoeid. In alles moeten zy voelen op hun plaats te zijn. Zijn dan die kinderen van de BIjz. scholen zoveel beter dan van de Neutrale? Neen dat niet, en als 't goed is, zullen zij zich ook zondaars voor God weten. Maar wij moeten onze kinderen het beste geven van wat wij bezitten, en daarom gaan wij door, en steunen op de woorden van Nehemia ..Wij zijn knechten, zullen ons opmaken en bouwen en God van de he mel Die zal 't ons doen gelukken". Op dit onderwerp kwamen nogal wat vragen, welke de inleider beantwoordde. Daarop werd overgegaan naar het meer feestelijke gedeelte, waaraan vele oud-leerlingen medewerkten. Ja, die in telligente drieling was mooi. Toen de deuren opengingen zagen we een keu rig span in een ledikant en wat smaak te dat speentje met suiker lekker. Doch ook de voordracht van het Vrouwtje van Stavoren, dat ons leert hoe hoogmoed voert ten val, werd zeer gevoelvol voorgedragen. En wat klonk die stem mooi en zuiver bij het orgel toen ze zong van Zilverdraden door het Goud, een stem die zei ,,Mens je wordt ouder En wat was die mijnheer, die zich zelf wou scheren er toch slecht aan toe, de drogist had de best? klant aan hem van vvege de pleisters- Maar ook die dame die zo graag een levensgezel wou hebben, kon slecht sla gen in de autogarage mot z'n vele bui tenlandse merken. Ja, er werd gelachen en genoten van alles wat er werd geboden Wel mogen zij die in dergelijke stukjes meespelen, een beetje meer ernst maken met leren en vroegtijdiger beginnen! Ook de traetatie welke werd rondge diend liet niets te wensen over. Dat wij een heer in het verkeer moe ten wezen, en hoe dat kan, lieten ze ons hier zeer duidelijk zien. Maar dat ook een vagebond nog collegialiteit bezat, weid benezen, doordat ze een hoed sa men deelden: de een de bol. de andere de rand. Zo vloog de tijd om. Uit de aanwezigen werd een bestuup benoemd, om uit de oud-leerlingen v.d. oudleerlingen meer van deze avonden voor te bereiden. Dit bestuur bestaat uit de volgende dames: .1. Terpstra- Maat: Jannie Eelman; Annie Wiering en de heren C. Alkema; C Tuinder; Aug. Terpstra. Geeft u, oud-leerlingen van Chr. Volksonderwijs daar ook op als lid en komt jaarlijks onze avond bij wonen! (Een enthousiaste bezoeker). VLIELANDERS OP DE PLANKEN IN DE KOOG. Over belangstelling hadden de Vlie- landers Zaterdagavond niet te klagen: de zaal van „De Toekomst" was over vol, er werden stoelen aangesleept en zelfs toen nog kon niet iedereen een zitplaats krijgen. Niet alleen Rogers waren naar ..De Toekomst' gekomen, we zagen ook veel Coeksdorpers en in woners van Oudesohild, kortom van heel Texel was men naar De Koog ge logen om kennis te maken mot hen, die deze avond ons buur-eiland vertegen woordigden. (Zie voor verslag de krant van Za terdag a.s.) ENGELS- Vrijdagavond wordt te De Cocksdorp begonnen met het geven van Engelse les o.l.v. de heer A. Lefferman, hoofd der schooi aldaar. Ongeveer 20 personen hebben zich hiervoor aangemeld. De cursus die 22 lessen omvat, wordt vol gende winter voortgezet. SPORT OP TEXEL. S. V. Texel. Uitslagen 4? kl.: Oudesluis-Bergen 1-2 TexelBKC 2-0; W.WaardGrashop- pirs afgelast; SchoorlWatervogels 1-4 Vrone-N.Niedorp 2-1. Texel 2 won in Bergen met 61 van Bergen 2- Texel 1 weerstond BKC en wist in 'n spannende faire strijd de punten te be halen. De partijen wogen in het alge meen tegen elkaar op, met enige mo menten van overwicht bij elk der ploe gen. - De le helft werd met een hoog tem po ingezet en zowel de achterhoede al halfs en voorhoede werden voor lastige problemen gesteld. Nadat de eerste aan val van B. was afgeslagen brengt een T-aanval, waarbij de linksback van B. mist en de uitlopende keeper juist iets eerder bij de bal is dan onze midvoor. Als Diek dan de bal krijgt toegespeeld en Jan Boswijk prachtig naar de 1.-bui tenplaats switst. krijgt deze de bal, plaatst vlak voor het doel, waar de kee per mist en Bert de bal in het dool, werkt. Texel heeft de leiding- Fel komt B. opzetten en Henk en partners hebben het moeilijk want B is wel de sterkste tegenstander die we nog ge zien hebben. Ook Bert, aanvankelijk wat nerveus, krijgt de smaak te pakken en zelfs als Blok een corner fraai inkopt is het Wint die even fraai redt,. Ook Her man en Gerrit leverden dit elk een keer en Bert. redt menig situatie. In de voor hoede liep het tegen de rust niet tri best, maar na de rust ging het ge smeerd en we dachten aan een Hollands kwartiertje waarin B. bijna overspeeld werd. Reeds direct kwam er een prima kans die gemist werd, de aanvallen vol gen elkaar op en het was duidelijk dat er een doelpunt in de lucht hing en dat gebeurde ook: 'n Goede aanval, Diek breekt door en liet is 2"0. B geeft zich nog niet gewonnen en zelfs lijkt het er op, dat de rollen omgedraaid zijn, want nu is het T.-doel onder lioge druk en moeten Henk, Wim, Gerril, alsook Her man en Niek alle zeilen bijzetten en Ber- tus toont zich in z'n beste vorm. Het lijkt of T. de voorsprong wil consolide ren. Gelukkig weet T. zich los te wer ken en flitst de voorhoede door de B- yerdedlgirtg; we waren de toestand weer meester. Uit een prachtig geplaatste vrije sohop kopt Dick fraai in maar de scheidsrechter annuleert wegens buiten spel tot ieders verwondering. Na enkele min. komt dan het einde. T heeft een zwaar bevochten zege behaald en zich direct in het leidende peleton gewerkt. Deze samenstelling der voorhoede lijkt ons momenteel wel de sterkste en we hebben in de ploeg voldoende ver trouwen. De inzet der 2e helft was pri ma. Texel 2 deed wat van haar verwacht werd en schoot 6 bressen in de verdedi ging van Bergen 2. Dat zal Ben. die niet van de partij kon zijn, wel goed gedaan hebben. Zaterdagmiddag wonnen onze Welpen van De Koog Welpen. Er werd goed ge speeld. Einde 8-0 voor T. De stand 4e kl. A is thans: BKC 9 6 1 2 29—15 13 Texel 8 4 4 0 16— 5 12 Waterv. 8 5 2 1 20—11 12 Bergen 9 5 2 2 27—20 12 Grasllöpp 7 5 1 1 206 11 Vrone 9 3 2 4 18—28 8 W.Waard 8 2 3 3 14—20 7 'Oudeslu's 9 14 1 1015 6 Schoorl 9 1 1 7 9—22 3 N-Niedtorp 8 0 0 8 10—31 0 S.V. De Koog. Zondag speelde het 2e thuis tegen O. WV en wist door een 3-1 overwinning de punten thuis te houdsn De wedstrijd had een vlot verloop, hoewel na de rust iets minder. De Welpen speelden een wedstrijd te gen de Welpen van Texel en moesten een 8-9 nederlaag incasseren. Moed houden jongens. Binnenkort training en dan gaat alles veel beter. Zondag a.s. speelt het le tihuis tegen de Boys 2, om half 3; het 2e speelt thuis tegen ZDH 1, aanvang 10 uur. De adsp. spelen Zaterdag thuis tegen SVC om 3 uur. Zijn er nog liefhebbers voor het bijwonen van de wedstrijd Holland-De- nemarken? Geef u dan op bij de secr. De handbaldub speelde Zondag een wedstrijd tegen Den Hoorn en wist met 6-1 te winnen. Er is ondanks de glad heid, goed gespeeld. Gaat zo door. da mes! Woensdag trainen we weer in de zaai van C. Bonne. POLDERBESTUREN. De volgende personen wei-den bij en kele eaudidaatstelling benoemd tot. Hoofdingelanden van Waterschap De Dertig Gemeensch. Polders; K- Breman, het Noorden, vacature Jn. Vlaming Jbz.; P. Brans Azn., nabij Oosterend, vacatu- Joh. Roeper Ntzn.; M. J. Veeger werd herkozen. Voor polder Waalenburg is bij enkele candidaatstelling tot heemraad benoemd de heer F. R. Keijser Wzn., De Waal: (aftredend C. Keijser Lzn-, niet herkies baar) en tot hoofdingeland de heer O. Bakker Dzn., nabij De Waal; (aftr. F. R. Keijser Wzn.) BOUWPLANNEN. Behoudens goedkeuring hebben B. en W. de volgende bouwplannen goedge keurd: R. Huisman, uitbreiding van wo ning aan de Sehoonoordweg; Joh. de Graaf Jnzn, De Cocksdorp, bouw van 'n veldschuur; C. van Heerwuarden. Lan- gebos, Kogerweg, verbouw woning; Jn. van Lenten, Wilhelminalaan het plaat sen van een dakkapel; Woninghouwver. Texel bouw van 2 woningen a.d. Sehoon oordweg; mw. de wed. T. Dros-Eelman, ibouw woning a.d. Warmoesstraat. O.V.V.-nleuws, Zondag vertrok het 2e met 2 inval lers naar De Koog 2. Ze moesten in de gastheren hun meerderen erkennen. 3-1 voor De Koog. Alleen Kees wist het net eenmaal te vinden- Het handbalelftal speelde thuis tegen G.D.S. en wist voor het eerst van deze club te winnen met 3-2. Volgende week: OW1Helder 4; S. V.C 2OW 2 Texel B—OW A; Voor Holland-Deneniorken op 11 Dec- kan men tot 1 Dee. bij de secr. S. Keij- zer kaarten aanvragen. rex. Boys. Met enige invallers gingen de Boys naar SVW. Op een spekglad terrein moesten de Boys de eer aan SVW la ten. Beide voorhoeden misten het juiste schot, totdat S- kans zag onze keeper te passeren: 1-0. Do Boys gingen toen een offensief beginnen en er hing een doel punt in de lucht. Een der spelers van S. maakte in het beruchte gebied bauds en de scheidsrechter floot penalty. Onze 1.- buiten kogelde tegen de onderkant van de lat on de S-keeper was geslagen doch de scheidsrechter besliste dat de terug springende bal niet had gezeten. Daar na wist S onze keeper nog 2 maal te passeren. Boys 2 speelde vriendschappelijk te gen ZDH. Voor de rust. was het een ge lijk op gaande wedstrijd mét Z- iets in de meerderheid. Rust 3-2 voor Z. ■Na de rust waren de Boys overwe gend sterker maar tot doelpunten kwam het niet. Het was jammer (lat een kwar tier voor het einde enkele spelers van beide kanten zich niet konden beheer sen. We hopen het eens in een betere verstandhouding over te doen. Boys 3 sloegen SVC met 4-1. Gaat zo voort! H.S. S.V.C De Cocksdorp Uitslagen Zondag jl-: SVC 1-Range; 1 1-2; Tex. Boys 3—SVC 2,4-1. Over de wedstrijd van ons le het vo gende. De aanvoerder van S. wint toss. Nadat de R. midvoor de bal hee afgetrapt wordt deze. meteen door Peti overgenomen. Naar de 1 -vleugel. Dit zet goéd voor maar het schot va Bou'wke gaat naast. Na wederzijds ve kennen wordt liet tempo door de gaste opgevoerd en moet de achterhoede va S. handelend optreden. Een hard schi van de R.-rechtsbuiten wordt door keeper gestopt. Door het hoge temp worden de S-spelers even overspeeld e de handige R-midVoor profiteert van c iets twijfelende keeper. R. heeft de le ding met 1-0. Na de rust speelt S. tegen wind en g. zien hét. spel der gasten ziet het er ni hoopvol uit. De S-keeper kan zijn hai den warmen aan felle schoten van de I \oorhoede Hij heeft echter na de rui zijn dag en het duurt geruime tijd ei R. de voorsprong vergroot. Een hoge I voorzet wordt meesterlijk en onhom baar in de touwen gekopt 2 0 Dit is h< teken voor S. om er nog een schepje o te gooien en door goed samenspel in t voorhoede is het Bouwk? die doelpui 1-2. S. trekt verwoed ten aanval maf weet niet verder te komen dan de baelc R. blijkt met deze 2-1 voorsprong f genoegen te nemen. Talrijke sohote worden op het S-doel afgevuurd. Mi Vrouwe Fortuna op keepers hand wo den werkelijk schijnende doelpunte gestopt of tot corner gestompt- Einc van deze uiterst sportieve wedstrijd 2- voor Rangers. De leiding was bij dhr Arentiz in got de handen. Zaterdag 3 uur Koog A-SVC A. Zoi dag 2,30 li. 9VO 2-OVV 2. Het le is vrj TEXEL AARTJES. Contant f 6,60- Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur m boekh.) of onder nr. f0.10 meer. Te k. timmer-en heining- hout. Te bevr. bij Han Bakker Kogerstr. en J. Maas, Zand- vrucht Nog af te leveren voor de St. Nicolaas prima kanarie, op volle zang. A. Bakker, Weststr. 10, Oosterend Gevr per 1 Maart vaste knecht A. Garntscn, Marthahoeve Te k. goed onderh. fornuis, Te bevr. Kampweg 66, De Koog Te k. plm 75 m3 grintzand bij paal 12, geschikt voor beton f2,50 per m3. P. Kikkert, Kaapweg, De Koog Slikker, slacht Maandags in de Slachtplaats Te k. voeraardappelen Wed. Dros, Tienhoven Meisje b.z.a. voor 5 dagen per week, van 8 tot 5 uur. Adres bur. Tex. Crt. Philips radioapparaten vanaf f65,-. B. Kuiper, De Waal -- Wie heeft Bertus ttoogewoning zijn fiets mee genomen. Hallerweg 3 Te k. I. militaire jassen 115 - p.st. 25 weckflessen 2 liter. De Waal 2. - Te k. plm. 10,000 kg voerbieten gr. kr„ en klein partijtje voeraardappe len. puike eetaardappels, Noordeling. „Oedelem". P.H. Polder. Verl draaistuk v. een bokkenkar. (PHPolder n. Den Burg. Gaarne bij Boer hof, Bunker Texla. Wie heeft vulpen van Jo Bruin, chauffeur Teso gevonden? Zondagmiddag op het voet balveld S.V. Texel verloren. Met blijdschap /geven wij kennis van de ge boorte van ons Zoontje en Broertje GERRIT. O. BOERHORST *L E. BOERHORST- Hovenkamp. JAiN. De Kamp B 93, Texel 28 Nov. 1949. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Zoon Cornelis B. H BOKS J. BOKS-Huisman 28 November 1949 Weverstraat 12, Den Burg Texel Met hlijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons Dochtertje en Zusje Tilly (Mathilda Angela) D. WITTE-Witte |AC. WITTE en IOKE Molenstraat 43, 28 November 1949 Mei blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Zoon Pieter Johan W HILLEN-Bruin J. A. HILLEN Den Burg, Texel, 28 November 1949. Aan allen, die ons 25- jarig huwelijksfeest op 21 Nov. tot een onvergetelijke dag gemaakt hebben, zeg gen we, mede namens onze Kinderen, heel hartelijk dank. Fatn. DAPPER Met deze geven wij U kennis van liet overlijden van Mevrouw Grietje Alderlieste- Saris in de ouderdom van 73 jaar. De Ex. Test C v. d. KOOI Den Burg, Texel, 26 November 1949 De teraardebestelling heeft plaats gehad Dtns dag 29 Nov. j I. op de IJmuider begraafplaats n.m 3 uur. Heden overleed onze lieve Tante, Behuwd-, Oud Tante en huisgenote Trijntje Boon Wed. v. WILLEM LIST in de ouderdom van bijna 79 jaar Uit aller naam BOON Az De begrafenis heeft plaats gehad Maandag j I. te De Cocksdorp De Cocksdorp, Texel, 25 November 1949 Heden overleed mijn lieve Vriendin en huis genote, Mevrouw Grietje Alderlieste Geboren Sarts inde ouderdom van bijna 73 jaar. A. DALMEIjER Weverstraat 54, 26 November 1949 Langs deze weg betuig ik, mede namens nt 'n Ouders mijn hartelijke dank voor de grote belangstelling bij mijn thuiskomst uit Indo nesië ondervonden. C. J. KUYPER Rzn. Schildereinde 38, Den Burg, Texel. Telefoon 153 Den Burg Witte's Roggebrood 't beste Koopt een horloge bij ons dan hèefl U de juiste tijd Den Burg Telef. 102 Ook in hebben wij natuurlij een ruime, prachtig sortering Den Burg, Telef. 10 't Van ouds bekende adre voor half om hal (specula-is en taai) is BAKKERIJ M. WITT Het Bestuur van de Ver eniging „Vooruitgang is on Doel" te Den Burg maat aan haar Leden bekend d; door haar een zal worden gehouden c Donderdag 8 Dec. a s d< avonds 8 uur in Hotel „I t Lindeboom" te Den Bur Voorstel Overdracht va het fonds aan de Levens verzekering-Mij „De Grot Noordhollandsche v. 1845 le Amsterdam. Het Bestuur vnd. Jb. BAKKER Adrz„ Di E.L LAP, Secretaris 10 15000 kg G. VAN GRONINGEN; P.H. Polder van de op Woensdag 30 Nov. '4 Hotel „De Hoop". Aanvan s' avonds 8 uur. Iedere belangstellende welkom in leer en plasti Wij hebben ze mooier beter en goedkoper Telefoon 102 vraagt naaiwerk aan hui Voor 't le klas werk wore ingestaan Mevr. KONING, Oudeschild lil met amandelspij f2.50 per stuk van 1 pon* Sint Nicolaasfeest in de Oranjeboom 's Morgens geen school

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2