K fyhï&P Tweede blad Texelse Courant van Zaterdag 3 December 1949 Wie zoet is krijgt lekkers! Maar de rakkers worden gestraft Handboogschieten een prachtige sport Texel in de Franse tijd Hoe moet je een revolutie op touw zetten? De toneelclub van Vlieland genoot grote belangstelling Vriendchapsbanden versterkt /TYW Nog eens Texel-B.K.C. Het zal niemand verwonderen, dat Sinterklaas Dinsdagavond laat dood-op was van het vinkelen. De volgende ochtend stond de krasse baas toch al weer vroeg op, want hij had stapels brieven er, 'briefjes te beantwoorden. Van moeders, die inlichtingenvroegen, hoe ze hun jongste 'lieveling tot 'n voor beeldig burger moesten opvoeden, moe ders die met hun handen in het haar zaten, alles al beproefd hadden, maar nog steeds geen vruchten zagen. Wij kunnen u verzekeren, dat de Sint dergelijke gevallen niet met een Jantje van Leiden afdoet! De rakkers werden gestraft, de zoete kinderen beloond- Dat zal altoos blijven. Na het walton van de schemering, toen alle kinderen van heel Texel ai weer onder de wol lagen, zijn wij met de Sint en zijn knecht verder getrokken Zeven dorpen. Sinterklaas wilde ze allemaal bezoeken, maar bij Oudeschild kon hij niet meer. Een Oudeschilder schreef ons gelukkig met spoed de stand van de Sinterklaaswinkels aldaar en na tuurlijk hebben wij meloen voor door zending van die brief gezorgd, zodat de schriftelijke bestelling dooi- de Sint ie der ogenblik tegemoet kan worden ge zien misschien is dat al gebeurd! Hier volgt „Oudeschild": Wanneer men een wandeling langs de winkels maakt komen de kinderen in verrukking over al het lekkers dat ze zien en ook de ouders zien veel van hun gading, doch den'ken meteen aan de ge volgen voor de portemonnaie, want er is veel te koop, maar alles is nog steeds duur, veel te duur in verhouding met veler inkomen. In de meubel en ijzer winkel van de fa. Zegel op de haven is voor elck wat wils en ook in de manu facturenzaak is van alles een doekje voor motder, een paar sokken voor vader etc. Aardig gevonden is de etala ge van bakker Kaczor, waar St. Nicolaas met een vliegmachine arriveert op Schiphol (van chocola). De fa. Koorn etaleert hoofdzakelijk net eau de co logne, terwijl de fa, Snitjer naast een etalage voor de vrouw ook een etalage met speelgoed heeft, waar de kinderen met begerige ogen naar kijken- De lieer J. Witvliet, pas geinstalleeiü in de winkel, voorheen gedreven door de heer J. A. Dros, die weer naar Alkmaar is verhuisd, trekt door enige bloem stukken en de keurige vitrine met Reis artikelen zeer de aandacht. De koek- en banketbakkerij van J. S. Dros, vanouds bekend 0111 zijn speculaas en marsepain. heeft zoveel in zijn winkel, dat men zich verbaasd afvraagt, waar dat. allemaal moet belanden. Ook bakkerij de Kaïijter heeft een eta lage vol chocola en suikerwerk, terwijl tenslotte bakkerij J. Witte met specu laas en laai-taai aan de St. Nicolaas- 1110de meedoet hoewel in wat bescheide ner mate Tot slot. hébben we ook Hoogerheide's en Jongedifks Levensmiddeienfoedrijf 'n plaatsje icor het St. Nicolaaslekkers in geruimd- Er is in ieder geval heel wat te koop, zodat het veel beleid zal kosten 0111 nog wat voor de kruidenier en de melkboer over te houden en die willen toch ook graag leien, vooral met St Nicolaas. Met de Sint Qp stap Eerst naar De Waal, waar bakker Plaatsman een grote banketletter 0111 de nek van Piet slingerde (een ,.P"), toen naar Levensmiddeienbedrijf Z. W. Stolk, waar suikerwerk gekocht weid. Over de prachtige Oosterenderweg. De Sint was vol lof naar Oosterend, waar de schimmel bij „Hei Wapen van Amsterdam" aan een boom gebonden werd. Bij P. S- Kujjper er Z11. een heer lijk-warme wollen deken, bij slager Dros een rollade, bakkerij ,.De gouden Aar" bracht Sint in extase met export- speculaas, Medema natuurlijk met cho colade-artikelen, fa. C. Witte Dzn., Ta- lens pastels, speelgoed, verfdozen, po- ezie-al'bums, enz., Cor de Jong ook cho coladewerken, Rentenaar allerlei elee- trisehe artikelen, waarmede je elkaar immers zo leuk verrassen kunt (radio, strijkbouten, enz.), S- Daalder volop prachtig fruit, in keurige manden. Steltman leverde een shawl, de Aman delboom had heel leuke marsepain fi guurtjes en fijn banket. De Rooy kin derboeken en ook speelgoed, bakkerij Dros had ook extra heerlijke aanbiedin gen en slagerij Brouwer had natuurlijk fijne vleeswaren! Toen nog even naar A. M. var, Liere, levensmiddelenbedrijf te Oost. Volop lekkers! Naar De Cocksdorp was natuurlijk 'n lange reis, maar wij kwamen er. J- v. d Kooi, de Centra Kruidenier had ook ter dege rekening gehouden met de komst van de Sint. A. Buis had banket, waar je de roomboter bovenuit proefde, F. Kikkert en Zn. had eveneens zijn uiter ste best gedaan om met zijn levensmid delenzaak zo goed mogelijk voor de dag te komen en een goeie beurt maakte ook A. Langeveld, die de Sint een ap peltje c oor de dorst schonk. In Eierland stak Sinterklaas een ech te en Piet een chocolade sigaar op bij J. Lagerveld, vervolgens naar De Koog. Daar had C. M. Bakker leuka kinder serviesjes uitgestald, schaakborden, sui kerwerken, enz. R. Daalder Dzn. speel goed en prenteboeken, bakkerij De Hoop laai-taai en speculaas. D- Kuip 'n heerlijk Kaasje. Bij B. Kramer werd '11 pracht fruitmand gekocht Piet wilde nog even pootje baden bij het wassende maantje, maar hij deed dat zo spontaan, dat hij vergat zijn sokken uit te trek ken. „Eerste hulp bij ongelukken", zei De Jong, die Piet aan droge sokken hielp. S. v.d- Vis droogde de sokken met een electrische strijkbout. Met een dankbaar gestemd hart verlieten wij dit dorp. door de dennen bossen naar Den Hoorn. Onderweg wip ten heei wat konijntjes en toen de Sint even omkeek, greep orize stoute knecht zo'n beest bij zijn lange oren, floep de zak in. Niet om op te eten, maar om in Spanje jnee te fokken. I11 Den Hoorn genoten wij van de speculaas en taai taai die O Duinker Zn. gehakken hadden, Klaas Boon had pnioiakamga- ren herencostuums, D, Pool een fijn kaasje. Bakker Dros verrukkelijke ban ket, C. Lap geurige sigaren, J D. Troost liet Piet even proberen op een pas uit de kratten gehaalde fiets, Le No ble had met veel smaak zijn fruitman den verzorgd en na nog wat levens middelen te hebben ingeslagen bij D. de Jager, gingen hij M. Goënga enige heerlijke metworsten, hij Joh. Bakker 'n paar fietslantaarns en bij G. de Wit een soepel lopende fiets in de zak. Vér 11a middernacht bereikten wij on ze bottei weer. De Sint, zijn knecht en de schrijver van dit verslag konden geen pap meer zeggen. DE STEM DES VOLKS- Vermoedelijk op 21 Jan a s. wordt onze eerste uitvoering gegeven. Nieuwe 'leden kunnen zich nog aanmelden op de repetitie, »lke Woensdagavond in de Ulo school- Voor de demonstratie van het hand boogschieten, die Zondagochtend op een terrein aan de Emmalaan weiJd gehou den, bestond flinke belangstelling. Ge zien dit feit, is er een goede kans, dat wij op Texel een handboogsdhuttersver. kunnen oprichten. I-Iet is een alleraar digste sport, die door elkeen kan wqr- den beoefend, lang en kort, dik en dun! De demonstratie weid gegeven door een aantal leden van D-O.S. uit. Wasse naar. Van 26 meter, afstand werd op de roos gemikt. De Keizer-Sehntter J. Ver meulen (rof van de 16 schoten 6 maal de roos. Deze schutter is a'. 5 jaar lang Keizer (Wie driemaal Koning is gewor- den, wordt uitgeroepen tot Keizer). Ook de andere leden van dit gezelschap ble ken uitstekend schutters te zijn en hun prestaties dwongen dan ook diep respect af bij de eilanders, die weldra ook de piilen lieten snorren. Een prachtig incident bracht 't schot can een Texelse dilettant, die blijkbaar d instructies nog niet goed verwerkt had: in plaals ran de roos, althans de kaart te treffen vloog zijn pijl meters naast, waardoor een, voor goede schut ters buiten sohot hangende jas door- priemd werd. Hel publiek moest wel even lachen of liet wilde of niet en ook de gc-dupeerde lachte mee, zij het als 'n boer die kiespijn heeft. Grappig was de reactie van een Wassenaarse schutter, wiens bolhoedje -nog in de gevaarlijke zone was achtergebleven: ogenblikkelijk bracht hij zijn hoofddeksel in veiligheid Het ligt in de bedoeling 0111 morgen avond om 8 uur een oprichtingsvergade ring te beleggen in Hotel Kolman aan de Emmalaan, te Den Burg. Er is reeds oefenmateriaal aanwezig. Een boog met een stel pijlen kost f 26 tot f 35. Clubs heeft men in alle streken van de pro vincies N.- en Z -Holland (Santpoort, Amsterdam, Delft). De club van Delft is genoemd naar de grote historische fi guur van Willem Teil. Wie weet een geschikte naam voor de Texelse clilb? Voordat wij afscheid namen van de Wassenaarse ploeg hadden wij nog een kort onderhond met dhr Vermeulen, die ook Zondag weer zo uitstekend op dreef was. Hii verzekerde ons, (lat er geen konijn zou ontkomen, wanneer zij (de Wassenaarse Olu'b) een strooptocht door de duinen zouden maken! Maar. om geen verwarring te stichten, de hand boogschutters houden zich bij hun roos, mocht, er eens toevallig een of ander wild \oorbü de schietbaan hollen, welnu dan is zo'n beest natuurlijk reddeloos verloren, want ondanks de hoog opge- voerde discipline kan op dergelijke ogenblikken het jagersinstinct natuur lijk niet gesmoord worden- FILM-NIEUWS. „TARZAN OVERWINT" Weer zo'11 spannende Tarzanfilm, de held van het oerwoud met zijn on-af- söheidenlijke chimpansee Cheta en zijn zoon Boy raken in zware stiijd gewik keld met binnengedrongen militairen.. Taiwan valt gewond neer, maar zijn li chaam wordt niet gevondep doordat kleine apen hem met bladeren bedek ken. Zandra en Boy vinden hem terug en verplegen hem, maar de soldaten ne- rrJen Bey en Zandra gevangen en voeren Taiwan's makkers weg, Taiwan wordt ook gegrepen als hij hen komt zoeken Cheta snijdt de touwen, waarmee hij ge bonden is, door. Dan ontneemt Taiwan de wacht z'n geweer en wordt leider van een opstand van de inwoners van het bevriende stadje Palandrya. Hij houdt een langdurig duel, raakt op een handi ge manier van zijn tegenstander af door hem in een val te lokken waarin een leeuw zit. De invallers worden verslagen en Taiwan overwint in de heftigste strijd van zijn leven. Neerlands Nieuws- Internationale hondententoonstellinig te Utrecht. De „Oslofjord" naar Noorwe gen. De Ned Reddingsmaatsdhappijen jubileren. Prinses Wiïheimüna reikt on derscheidingen uit (o-a. aan schipper Jan Bakker van De Cocksdorp). Wereldnieuws. Ernstig vliegongeluk bij Washington Sensationele bokswedstrijd. Cononurs- hipFiipie in Frankrijk. Grote bosbrand in Amerika. Gevallen strijders van de 2 wereldoorlogen plechtig herdacht in Engeland. Dat was voor de Texelse patriotten een moeilijke vraag! Wij hebben al verschillende malen 'n gedeelte overgenomen uil. het gloed nieuwe boek „Texel, land en volk in de loop der tijden". Maar van ce gedragin gen van'de Texelaars in dp Franse tijd hebben wij nog niet gerepl. Dit. boek beschrijft 1111 eenmaal zo veel interes sante onderwerpen, dat men bij liet le zen er van wel eens peinst uit welk hoofdstuk nu eens iets aangehaald zal worden- Men gelieve wat wij in de krant afdrukken dan ook nooit meer te be schouwen dan een enkel voord uit dit prachtige werk, dat ook met veel ge noegen geleizen wordt door Texelaars in den Vreemde. Vele bladzijden zijn nodig geweest 0111 de lezer een duidelijk beeld te geven van liet doen en laten van de Texelaars in de Franse tijd. Van de strijd tussen de Texelse patriotten en de Oranjeigezin- den. Uil het boek: Nauwelijks 24 uur nadat de tijding Texel bereikte (25 Jan. 1793), dat de Fransen begin Januari de Republiek op nieuw waren binnengerukt, heel Hol land en Utrecht al waren bezet en in Nieuw cd iep al 7 tot 800 Fransen lagen, nauwelijks een dag daarna werd wat de eilanders voor de -ergste wantoestand Wjj vertelden reeds in vorig nr. van de grote belangstelling, die het Vlie- landse Toneelgezelschap Zaterdagavond in De Koog ten deel viel. In zij,3 openingsspeechje herinnerde de voorz., de heer Smits van Vlieland, er aan. dal zij in het voorjaar in Den Burg ook gespeeld hadden. Er was toen heel weinig pulbliek, maar om zich voor deze teleurstelling schadeloos te stellen, hebben zij per TBSCHbus Texel beke ken. Een prachtig eiland, was het één stemmig oordeel en het genoegen, dal deze tocht hun gaf woog ruimschoots op tegen het geldelijke nadeel, dat toen was ondervonden. „Wij zijn", aldus spr., „niet hier gekomen 0111 geld te verdie nen of 0111 eens te laten zien wat wij toch wel kunnen- Verscheidene mede spelers stonden nooit eerder op de planken, vóór we dit stuk instudeerden. Nee, we spelen zonder pretentie, maar komen hier 0111 de vriendschap te ver stevigen. Texel en Vlieland liggen dicht naast elkaar, hoewel men winterdag een hele reis heeft om van hst ene op het andere eiland te komen! En hierna was dan het vioord aan de spelers voor de opvoering van het to neelspel in 3 bedrijven van K. Spierings en R. Ffenstra „Achter de wolken schijnt toch de zon". De inhoud hébben wij in het voorjaar reeds beschreven zoals u zich herinne ren zult. Dit pakkende toneelspel ontlokte na elk bedrijf een daverend applaus. Het werd dan ook zeer bevredigend ge speeld. Dhr H- Jurjens was de met zor gen overladen kruidenier, die zijn goed humeur weet te behouden en het lich tende voorbeeld voor de kinderen is. De uitbeelding van deze rol was eoht. men selijk en volledig aanvaardbaar. Direct met hem moeten wij zijn vrouw noemen, welk rol door nnv. Rab-Bloem gevoelig werd vertolkt. Ook in deze figuur kon den wij voluit geloven. Zij was werke lijk de zorgzame moeder, d.e. wat er ook gebeurt, haar kinderen beschermt. Jan was dhr O E- Rah, Marie werd gespeeld door inej. A. Bakker; zij waren de har teloze en hooghartige kinderen, die de ouders te min vonden. Annie werd ge voelig gespeeld door mw. Glas-Slagter, terwijl dhr P. de Tong wei iets gaf van het verdwaalde schaap, da; Karei was. Jasper, gespeeld door dhr M. Cupido was de eerlijke arbeider, die het. door eigen kracht verder bracht en dankbaar was voor de vriendelijkheid, die hij hij de fam- Wey-ts ondervond. Een voor beeld, hoe van een heel klein en onbe langrijk rolletje tocli iets ie maken valt, gaf mw. de Vries-WeSting als winkel juffrouw. Dhr R. Snuit, voorz. van de Koger ToneelVer. „De Duinkanten', dankte de spelers voor liet geboden" Hii deelde mee, dat de Duinkanters het plan heb ben, binnenkort een tegenbezoek aan NIFUWJAARS- C'OR RESPONDENT IE. Correspondentie, waarvan het ge wenst is, dat zij de geadresseerde vóór 1 Januari 1950 bereikt, moet uiterlijk op de hierna vermelde data worden ver zonden. De overtoehtsüuur is berekend tot de plaatsen achter de landen ver meld- Voor andere bestemmingen is in het algemeen verzending met een vroe gere gelegenheid nodig. Australië: Luchtpost (Darwin, Syd ney): 24 Dec. Amsterdam-Schiphol Canada (Montreal) Zeepost: 8 Dee. van A'daih-CS en Rotterdam-CS. Luchtpost: 28 Dec. van A'dani-Sohiphol, R'dam-OS en 's-Gravenhage- Indonesië (Batavia) Luchtpost: 24 De cember van A'dani-Schipho! Unie van Z.-Afrika Zeepost (Kaap stad): 6 Dec. van A'dam-CS. Luchtpost (Johannesburg): 28 Dec. van A'dam- Schiphöl, R'dam-CS en 's-Gravenhage. Ver. Staten van Amerika (New York) Zeepost: 8 Dec. van A'dam-OS, R'dam- CS en 's-Gravenhage. .Luchtpost: 28 Dec. van A'dam-Schip- hol, R'dam-CS en 's Gravenhage. „ACHTER 1>E WOLKEN".... Vlieland te brengen. Hij bood ook bloe men aan. E11 dan.het bal! Op de naburige eilanden zijn de ou derwetse dansen als polka en fileta ook. bij de jongeren even populair als fox trot en Engelse wals- Het Vlielandse or kest gaf vlotte dansmuziek ten beste. Er was een goede sfeer van eilanders- orider-elkaar: gasten en gastheren (en gastvrouwen) hadden veel jolijt tot diep in de nacht. De Nieuwe Schager Crt schreef over de wedstrijd Texel-BKC liet volgende: „Het is moeilijk winnen op Texel", is een bekende waarheid en deze wedstrijd is hier weer een duidelijk bewijs van, Texel pleegt voor de thuiswedstrijd te gen BKC steeds in prima vorm te zijn en ook r.u speelden de groen-zjwarlen een solide partij. BKC speelde nu zeker niet minder dan vorige week tegen Ber gen, zodat het vrij talrijke publiek van een op goed 4e klasse peil staande wed strijd heeft kunnen genieten. Dat hier door en tevens door het zo graag willen winnen van deze match, de gemoederen wél eens aan de verhitte kant raakten, is eigenlijk wel te verklaren. Laten toch vooral de jongere spelers c-r voor zor gen dat zij nimmer hun zelfbeheersing verliezen. Vooral de Texel rechtsbuiten en links back moeten in du opzicht nog veel leren. Het volkomen onnodig weg- Irappen van een reeds uit zijnde bal mag toch niet voorkomen. Laten zij hier een voorbeeld nemen aan hun linksbin nen Boüwijk, toch ook nog een zeer jon ge speler, die echter wel ten allen tijde zijn hersens erbij houdt; een speler, waarvan Texel nog veel plezier kan be leven. Scheidsrechter Sohefferlie beheerst" de zaak echter geheel, zodat de wed strijd nimmer ontaardde. Reeds direct na het aanvangssignaul ontwikkelde zioh een vlug spel, met bei de partijen beurtelings in de aanval- Voorlopig zijn de achterhoeden de zaak meester, waaflbij de 2 keepers beurte lings tonen uit het goede hout te zijn gesneden. Bij een der T.-aanvallen weet Usselstein de moeilijke, draaiende bal niet direct klemvast te hebben en een Texel been profiteert hiervan door de bal in het, doel te plaatsen, 1-0. Het spel blijft gelijk op gaan. Een corner op liet Texeldoel wordt op prima wijze uit-ge- kopt en door de goed opgestelde Texel- baek Langeveld weggewerkt. Een ando re corner wordt zelfs in de touwen ge werkt. Het doelpunt kon niet erkend wonden omdat een 2e bal vanuit het pu bliek het veld werd ingetrapt tijdens de corner. Een o.i- wei enigszins aanvecht bare beslissing van de scheidsrechter. In de stand komt voor de rust geen ver rassing meer. De 2e helft ongeveer hetzelfde spel- beeld. Afwisselend goede aanvallen. De jonge Texel keeper Heerschap redt eni ge malen op prima wijze. Texel heeft aan de andere kant opnieuw succes en zelfs een 3e goal wordt gemaakt: inge kopt (Door Diok Huizin-gn een inter nationaal zou trols geweest rijn op deze goal. Red Tex. Crt.). uit een prachtig door H. Neijens genomen vrije schop. Ook met liet. afkeuren van dit doelpunt was de arbiter o.i. niet juist. BKC weet het niet verder te brengen dan een goed schot buiten het hereik var. de keeper tegen de paal. Met de eindstand 2-0 kwam liet einde. Als die ouwe geveltjes eens konden spreken. Maar dat kunnen zij niet meer, want in de dertiger jaren heeft de sloper ze geveld- op Texel bielden bij plakkaat opgehe ven: voortaan, aldus ecu manifest mocht op het vrije Texel iedereen op zijn eigen land jagen en ia eigen water vissen. Weg met het feodale jaohtreoht! E11 weer een dag later, 27 Jan., namen de Texelse patriotten ook militair hun eigen lot in handen: zij legden beslag op de sleutels van het kot in de Schans en lieten de Franse officieren, die daar als krijgsgevangenen een kaartje zaten te leggen, naar buiten. Aangezien de Oranjeklanten zich in de algelopen ja ren kalm hadden gehouden besloten de patriotten de omwenteling op Texel te beperken tot het planter, van enkele vrijheidsbomen. Mei veel élan plaatsten zij op de Stenenplaats (Den Burg) hun vrijheidsboom en dit heugmijk gebeuren werd op de buitendorpen weldra nage volgd- Vlak bij zijn huis waar de boom stond hield Jan Ran een vurige patriot tische redevoering, maar z» ernstig drowg hij aan op liet bewaren van rust en orde, dat geien Oranjeklant een haar weid gekrenkt De Oranjegeeinden vonden dat de re volutie nogal meegevallen w-as. Alle straffen door de „krijgsraad" in 1887 opgelegd, kwamen ie vervallen, galg en rad, foltenwerktuigm van een barbaars verleden, werden officieel af geschaft. in 1800 was men klaarblijke lijk weer vee! vergeten, toen een vrouw voor het Raadhuis op de Vismarkt we gens bedelarij gegeseld werd. Voor 'de Patriotten, zo plotseling aan de macht gekomen, rees de moeilijke vraag, hoe een revolutie eigenlijk woroi, gemaakt. Men ging er ov"r vergaderen in de herberg de Keizerskroon op de Groeceplaats Niemand duefd" e-m gro te verantwoording nemen en al nratende kwam men tot het besluit om de burgers Jan Ran, die zo flink had gesproken bij het oprichten van de vrijheidsboom jn Sijbrand Keijser naar Den Haag te zenden voor hel vragen van instructies. Men begreep wel, dat er zodoende de minste last zou ontstaan- Twee oppo santen stelden voor, dat het onderwijl geformeerde voorlopige bestuur eerst dé oude vroedschap zou afzetten, dat gebeurde bij elke revolutie. Maar de voorzitter antwoordde zijn tegenstreven de partijgenoten, dat zoiets geheugen kon met toestemming van Je burgerij. De volgende dag circuleerden lijsten op het eiland van het voorlopig bestuur, waarop handtekeningen verzameld wer den van 686 burgers, die de nieuwe or de waren toegedaan of die deden alsof. Texel lelde toen ruim 4000 zielen en het "voorlopig bewind was van me ning, dal de volkswil duidelijk een an dere vroedschap Wenste. Er werd een nieuwe gemeenteraad in de Keizers kroon gekozen, die ais van ouds be stond uit vier burgemeesters en zeven schepenen. Dan wordt ons beschreven line de bur gemeesters Jacob Slot en Symon Boon aftraden. ,,Het. werd een wedstrijd in be leefdheid: of de oude bewindhebbers als-het-u-belieft aan willen blijven tot de nieuwe geïnstalleerd waren. Aeooord. Diep ernstig zeiden de oude heren, dat allen slechts het eilandsbelang in het oog hielden en dat men ten alle tijde be reid was rekening en verantwoording af te leggen- Ook het oude bestuur van de polders bleef voorlopig op zijn nost. Toen een' week later de Franse gene raal De Winter met 160 mnn op Texel aankwam, werd een deel van de oude stadhouderlijke bezetting. 72 huursolda ten, broederlijk naasl de oude huurlin gen in de Schans gelegerd. De rest werd ondergebracht hij particuieren in De Knog en Den Burg. F.IER EN WEER DUURDER De uitbetalingsprijs voor de eieren, geleverd in de week van 21-26 Nov- be draagt per kg. netto f3,40. Dat is weer 10 cl. per kg. hoger dan de vorige week. De aanvoeren nemen geleidelijk iets toe. Het is niet onmogelijk dat de hoogste notering is bereikt. 70N MAAN FN HOOI) WATER De zon komt 3 Dec. op 0111 8,30; onder 0111 4,30. Maan: 5 Dec. V.M., 13 Dec. L-K. Hoog water ter rp'de van Texel: 3 Dec. 7,53 en 8,13. 4 Dec. 8,34 en 8,51. 5 Dec. 9,09 en 9,24. 6 Dec. 9.47 en 10,00. 7 Dec- 10,23 en 10,34. 8 Deo. 10,58 en 11,10. 9 Dec. 11-32 en 11,46. ii Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water.

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 5