Zware storm bracht verschillende schepen in moeilijkheden Bij De Cocksdorp spoelden schroten en beddings aan -- Wat is er te doen? Heftige zee speelde Sinterklaas parten Hi/ wilde per botter naar De Cocksdorp „Er is weer veul vviend wegwaait"!!! zei een Gerritslander, toen wij gister morgen met een pittig windje in de rug ver de Kogerweg zeilden. Inderdaad, in de week van Sinterklaas hebben de ru we elementen de overhand gehad, de storm heeft vooral gedurende het week- end de lakens uitgedeeld en naast het avontuur voor de jutters veel narigheid, i'Hade en leed berokkend aan de scheep- vaart. Vlakbij Texel kwam liet Deense vrahhtschip „Bes", Op weg naar Duin kerken, in moeilijkheden. Er waren 16 man aan boord. Het was ZatTdagavond om 10 uur lichtschip „Texel" gepas seerd. tegen 12 uur keerde het schip op zijn koers terug en even later riep het ss- „Stad Amsterdam" het lichtschip op, want de Deen had met vlaggesein om hulp gevraagd. Op 2 mijl van het licht schip ging de Deen voor anker en vroeg opnieuw om hulp. De sleepboot „Hol land" van Doeksen en de „Dorus Rij vers voeren ter hulp. De „Holland" eel't het schip naar Terschelling ge sleept. liet was in 1917 gebouwd en was ."48 ton groot. Erger lot trof de kustvaarder „Sand- )ergen", die uit Engeland kwam en op v mijl vanaf de IJmuider pieren in zin kende toestand kwam te verkeren door dat een roerpot uit de roeras was ge- dagen. Hierdoor liep de machinekamer vol water. Het schip zonk al dieper. Men besloot- zich met behulp van sloepen te redden, maar de eerste sloep ging ver loren, doordat de kabels braken- In de tweede sloep, die hierop gestreken werd, -sprongen zes man. Helaas sloeg deze om en een der inzittenden, dé 4S-.Ï matroos Henk Zijlemaker uit A'dam, gehuwd zijn vrouw verwachtte een kind ver dronk. De andere vijf zeelieden wisten -wie sloep om te keren en riet lang daar na werden zij door de ..Neeltje Jaeoba" de reddingboot- van I.Jmuiden op gepikt en met de andere vier opvaren den van de Sandibergen gered. Vijf mi nuten later, nadat de laatste man van boord was gehaald, verdween het schip in de woedende zee. De zeetjalk Marat V.flic uit Engeland kwam. kreeg een defecte motor. Dit schip kon binnengebracht worden. Vrijdag heeft de onderstrandvonder van De Cocksdorp plm. 12 kub. meter hout geborgen plm 8 wagens. Het waren schroten en baddings. Zondag ochtend ging daar bet juttershart op nieuw feller kloppen, maar het hout dat toen onder de kust kwam. werd weer meegenomen door de spoedig vallende eb Door de hoge stand van het water had het bout geen kans gekregen zich op het strand vast te leggen. Donderdag spoelde eveneens hout op de Vliehors aan. Alom langs de kust waren de jutters natuurlijk weer actief. Telkens zag je ze naar het strand trekken. Natuurlijk laqgs hun eigen paadjes de fraaie Radweg lag vaak onbetreden tus sen de duinen. Als verweesd stond daar. in een vallei, het- reddingboothuisje van De Koog- Gelukkig behoefde daar geen activiteit te worden ontplooid. De duinen hebben hun portie weer HAVEN STOND BLANK. Door de lievige storm kwam het water weer vrij hoog. In de nacht van Zater dag op Zondag stond de haven blank. Ook de boot had hinder van het ho ge water; \ersoheidene auto's konden niet mee, omdat lossing aan Den Helder niet mogelijk was- Voor de betrokkenen een geduchte tegenvaller. BETREFFENDE INGEKOMEN STUKKEN. Alvorens tot publicatie ervan over te gaan zai voortaan de inhoud van Inge bonden Stukken", die daarvoor in aan merking komen, door ons worden be preken met hen, die worden aangeval len, opdat deze partij zich, zo zij dit wenst, in hetzelfde nummer kan verdedi gen. Het. is nl- enige malen voorgeko men, dat personen resp, instellingen vol komen ten onrechte van een of andere tekortkoming werden beschuldigd. Redactie T. Ort. INGEZONDEN. OUWE SUNDERKLAAS. 't Is weer spoedig Ouwe Sunderklaas. We gaan gauw even Den Burg in, naar deGroeneplaats kijken, naar al die men sen, die er staan (de Smiderklazen kun je niet zien daardoor), wachten op de uitslag van de jury en gaan (verheugd?) naar huis, of naar het bal. Kan dit niet anders? Natuurlijk kan dat. De oorzaak wegnemen. Splits de jury in afzonderlijk werken de leden en laten zij (met hoogstens twee te zanten) Den Burg doorkruisen op zoek naar Sinterklazen. Geef alle mede- spelenden een letter of cijfer naar ge lang hun aantal of groep- Wek de be woners op. hun gordijnen op zij te schuiven en het licht te ontsteken of schijnwerpers aan te brengen. Op deze wijze genieten de ouden van dagen ook nog iets en.het hoofddoel is bereikt. Er wordt gespeeld zo het hoort, men klit het tezamen, iedereen kan wat zien, en bet voornaamste: er blijft een beoorde- bng met prijzen; bovendien is het gezel lig. Kosten brengt dit niet nee, dan wat papieren nummers of letters, welke ie der jaar weer gebruikt kunnen worden. Eventueel kan men de route van spe- 'enden en jury nog aangeven en bv. ook de tijdsduur. Maak de uitslag niet eerder bekend, dan in de -erstvolgende Texe laar. Zo was het, zo boort het en zo moet- bet blijven- Onze mening geven wij gaarne voor een betere. VEDE SPELENDEN. i S3 gehad van de rietschermen, die voor de duinen zelf zijn geplant, is weinig meer overgebleven en weinig zal dus ook terecht komen van d.; pogingen om weer enig terrein op de zee terug te winnen Het water liep op tegen de zware wanden van de bunkers, d'e hier en daar npg op het strand liggen. In een der (toen nog versgestorte) muren heeft een werkman liet jaartal 1944 geschreven, herinnering aan bange tijden. De „pier" achter de Koger Badweg, die naarmate men het strand nadert, al dieper onder het overstuivende zand be graven ligt, de „pier" brak heel wat rollers. Jong en oud wandelden er op, tot zovjr men droge benen hield. Kin deren vermaakten zich mei een reeds half gestorven zeekoet, die zij aan een touwtje hadden gebonden. een stook- olieslaoh'toffer, dat de knapen op het strand hadden ontdekt te midden van wrakhout, stro en lege flessen. De zee koet lieten ze heen en weer zwemmen langs de„pier". Totdat het touwtje aan een verkleumde hand ontglipte. 't Was midwinter- DS. SALM BLIJFT IN CALLANTSOOG. Onder dit opschrift vonden wij in de Nwe Schager Crt. het volgende bericht; De N.'H- Gemeente Callantsoog-Juli- anadorp behoudt- haar predikant. Ds Papineau Salm (vroeger te De Cocks dorp) heeft nl. voor het b -roep, op hem uitgebracht door de Ned. Herv. ge meente te Nieuw Weerdinge bedankt- Voor de gemeente Callantsoog een gro te voldoening, daar na een predikanten- vacature van 5 jaren, men aan ds. Salm een grote steun had voor het wederop- ■bouwwerk Callantsoog en»Julianadorp hopen de predikant nog veie jaren in hun midden te mogen houden, WATERVOORZIENING VAN HET PLATTELAND. Woensdag is de waterleiding te El- burg officieel in gebruik genomen. Dat El'burg thans in dit bezit is ge steld komt, omdat de aanleg hiervan niet werd belemmerd door een versprei de bouw van de woningen, welke 't leg gen van hoofdleidingen e.d- niet econo misch maakt. Men had gemeend en globaal berekend, dat ongeveer 60 pet. van de aansiuitbar© percelen te Elburg aangesloten wilde worden maad' reeds nu bedraagt dit percentage 80. De commissaris der Koningin in Gel derland, jhr. G. C. Quaries van Ufford, verrichtte de opening (de „officiële", want- de pompen zijn reeds 2 maanden in gebruik) en verheugde zioh over de ze belangrijke sdhrede voorwaarts od het pad, dat leidt naar watervoorziening op het platteland- In Mei van het vorige jaar is de eer ste buis de grond in gegaan voor het bouwen van dit station, waarvoor geen subsidie wordt verleend, omdat die slechts wordt verstrekt in de geteister de gebieden, waartoe de Noord-Velu-we niet behoort. PREDIKBEURTEN. NED. HERV. GEMEENTE. Donderdag in De Koog om 8 uur meente-avond in 't Vogelhuis. Den Burg Vrijdagavond acht uur méenteavond in Eben Haëzer. ge- ge- Al minder kieviten in ons land De kievit is in de laatste jaren in aan tal achteruitgegaan. Het vogeltrekstation Texel heeft daarnaar een onderzoek in gesteld en al is het nog niet beëindigd, er valt over de resultaten er van toch al wel het een en ander te zeggen- Zo is gebleken, dat de kievit aan het ter rein, waarop hij wil gaan broeden, be paalde eisen stelt. O.m. deze, dat het terrein niet of kort begroeid moet zijn. En verder moet de vegetatie een min of meer schraal uiterlijk hebben. Aan die eerste eis kan vrij gemakke lijk worden voldaan. Onze weilanden bv. voldoen er allemaal aan- E:i moc-ht de kievit zijn territorium hebben gevestigd, in een hooiland, dan -ziet men hem de jongen al heel gauw naar ren naburig weiland leiden. De reden waarom hij een korte begroeiing prefereert, schijnt deze te zijn: dat hij in lang gras moeilijk kan lopen. De laatste eis: een schrale begroeiing, schijnt de meeste moeilijkheden op te leveren. Niet dat de kievit niet in staat zou zijn, een schrale begroeiing als zo danig te herkennen: aan de bruinach tige kleur is dat gemakkelijk te doen. •De zaak is echter, dat schrale grasmat ten in ons land hoe langer hoe zeldza mer worden, als gevolg van de steeds meer geperfeotionneerde oultuurmetho- de Indien het verdere onderzoek geen nieuwe en hoopvolle gezichtspunten meer oplevert, zullen we dus moeten verwachten, dat de soort meer en meer in aantal achteruitgaat en zioh ten slotte alleen nog maar in bepaalde natuurmo numenten met blatiwgraslanden kan handhaven Voor de eierzoekers een somber voor- BESMETTELIJKE VEEZIEKTEN BV OCTOBER. In Oct. bedroeg het aantal door mond en klauwzeer besmette bedrijven in Ne derland 374. Hiervan waren er 197 in Z.-Holland Het rotkreupe: der schapen had in genoemde maand 1809 dieren aangetast, verspreid over 116 bedrijven. De schurft bij éénhoevige dieren en schapen kwam voor op 59 bedrijven en besmette 834 dieren- Miltvuur en var kenspest kwamen in Oct. voor bij 1, res pectievelijk 4 dieren. Woensdag 7 December: Publieke verkoping t.o.v- notaris Mul der in Hotel Texel. Donderdag 8 December; Praatavond oud-leerlingen- „VIOD" vergadert over voorstel tot overdracht v.h. fonds aan de Levens- verzekerir.gsmij. „De Groot-Noordhol- landse van 1845" te Amsterdam. Oprichting handboogschutterij in Ho- 'lel Eelman, Emmalaan 2. „De Zoon van Berkenhof" in Zuid- Eierland Familieavond Ned. Ohr. Landarbei- dersbond. Vrijdag 9 December: ,.De Zoon van Eetfonhof" in De Cocksdorp- Sociëteit „Vriendenkring" vergadert in „De Hoop". C. Bnering consulteert in „De Oranje boom". Maandag 12 December: Sunderklaasbal in „De Hoop". Zaterdag 10 December: Uitvoering VIOS in „Het Wapen van Amsterdam". Zaterdag 17 December; Uitvoering VIOS te Den Burg. j - uitzicht, voor de vogelvrienden nog er ger en voor de kievit het allerergst. J. DE JONGE. COOP. AANKOOPVER. „TEXEL". De alg. jaarvergadering van de Coop. Aankoopver. Texel werd door 56 leden bezocht. Na opening door de voorz-, dhr C. H Roeper, las dhr A. Dros Bzn. de notulen, die uitstekend waren verzorgd. Hierop was het woord aan dhr P. Stoep- ker, ass. Zaakvoerder, voor het uitbren gen van het jaarverslag, waaraan wij ontlenen: Er -traden vijf nieuiwe leden toe. Gememoreerd wordt het overlijden van de Zaakvoerder, de heer A- J. Keij- ser. De totale personeelsbezetting 'bedroeg in het drukke voorjaar plm. 12 man. Gezien de enorme drukte, die de grote omzet meebracht, en de manier waarop alles kon worden afgewerkt, mogen wij het personeel voor hun nauwgezette plichtsbetrachting een pluim niet ont houden. Ook zjj hebben hart voor hun zaak. iets wat de ver. zeker ten goede zal komen. Door uitbreiding der zaken werd de heer H. T'Stoepker in vaste dienst genomen. De heer G. Geense werd als vertegenwoordiger in- vaste dienst benoemd. Met waardering wordt ook genoemd liet. werk van het. kantoor personeel en de buitendienst. Met genoegen werd teruggezien op de gehouden excursie. Er werd 10,009,400 kg. omgezet tegen 5,260,000 in het voorafgaande jaar. Over liet boekjaar 1047-1948 bedroeg de afname der leden 66 po1, en der niet- leden 33 pet. Hieruit zou men kunnen opmaken, dat er nog veel afnemers voor het lidmaatschap in aanmerking komen. Er werd bijna tweemaal zoveel vee voeder omgezet. Mede door reclame en het feit, dat. men algmeeen de waarde der C.L.O. controle erkent, hopen wij in dit artikel een stijging van de omzet te blijven zien- Zo spoedig mogelijk zal een Hamer- moleninstallatie worden opgesteld, in tussen werd reeds de gelegenheid ge schapen om alle eigen producten gemalen te kunnen afleveren. In meststoffen ontstond een stijging van plm. 150,000 kg te danken aan het vrijkomen van stikstof en fosforzuur- meststoffen. De Coop, bereikte hier een omzet van ruim 2000 ton De positie in slakkenmeel was heel goed, wij konden practisch onbeperkt afgeten, hetgeen voor ons eiland van groot belang is, daar men veel met deze meststof werkt. De afd. zaaizaden en granen maakte een geweldige omzetstijging mee. Dit werd mede veroorzaakt door de zeer goede oogst van 1948 t.o.v. 1947. De Coop had meer dan de helft in handen van alle op Texel voor de keuring geteeld'' granen. (Deze cijfers liggen om even op het volgende boekjaar vooruit te lo pen voor dit jaar belangrijk hoger). Ook in de zaden van groenvoedergewas- daar twee Ze De dagen van opwinding zijn weer voorbij: Sinterklaas is weer met zijn trouwe knecht en zijn trouwe schimmel naar het Zuiden afgezakt. De kinderen sp°len met het moois, dat de Goed Hei lig Man hun in zijn mildheid en met een hart vol liefde beeft gegeven, de zoeten en braven hebben weer louter vreugde gekend, de rakkers hebben natuurlijk in hun piepzak gezeten en met angstige blik de grote zak van Pief in de gaten gehouden.... De Sint heeft ook het ei land Texel weer verlaten. Wfl schreven reeds vorige week, hoe hij met een bot ter naar Texel voer. Welnu, dat was z'n verkenningstocht, want toen hij later plannen beraamde om de jeugd van De Cocksdorp met een bezoek te vereren charterde hij de TX 53 van de gehr. Boon. die hun vaartuig voor billijke prijs aan de Kerkvorst afstonden- Helaas, toen (gisteren) de grote dag was aangebroken bleek de zee nog niet te zijn bekomen van de heftigheid, waar mede de storm haar had aangepakt Zij sloeg nog wild tegen de kust en ook voor het haventje van De Cocksdorp was het nog niet pluis. Daardoor kon de boot hier niet landen en via een moei lijke omweg kon de Sint eïrst ziin doel bereiken. Gistermorgen vierde men in Hotel De Hoop te De Cocksdorp groot feest Gis termiddag werd de jeugd van de o. school te Den Burg in exta gebracht en zo waren er natuurlijk wel meer kin deren, die zelfs na de verjaardag van de Sint het hoogtepunt in hun jeugdleven met spanning verbeidden. 5 December, dan viert men de ver jaardag van Sinterklaas in eigen kring Of men begeeft zich naar de danszaal, tenminste voor wat Den Burg betreft, aiant de andere dorpen hebben de 12de December bal- Er is Maandag druk gebruik gemaakt van het bal: vele honderden hebben er gedanst en een enkele blik in de zaal gaf de overtuiging, dat men zich best vermaakte. In een der zalen ontdekten wij sunderklazen- als heer vermomd, hoorden er bij en wij vonden het jam mer, dat er niet veel meer waren. Mis schien is dit de stilte voor de storm, die wij hartelijk welkom heten op de 12de December en eigenlijk is' bot wel goed. dat de maskerade niet meer versnipperd wordt trouwens, het was de laatste 19 jaar al niks meer gedaan, die verkleed partij op de vijfde. Dat geldt ook voor de „buitendorpen". Daar zag je Maan dagavond geen (gemaskerde) kop op straat. Vroeger was dat daar ook anders vooral in de vooravond. Aller hoop is dus gevestigd op dc 12de December. Elders kunt u lezen, dat voor De.ii Burg wéér een jury is ge vormd. Don Hoorn heeft natuurlijk dit jaar ook weer een comité, dat de mooi ste voorstellingen en vernuftigste vond- sen, als bietenzaad, gras- en klaverza den, hebben wij een flinke omzet en wat Hierin belangrijk is, de kwaliteit der za den en de deugdelijkheid der verstrek te mengsels doet de boeren inzien, dat deze artikelen vertrouw"nsavtikelen zijn en dat men deze danook bij vertrouwens- zaken moet aankopen. Granen werden practisch alleen afge leverd aan het C.B De positie van het C.B. in binnenlandse granen maakt het ons mogelijk om alle granen tegen goe de iprjjeen af te leveren, in de regel aan ver. in de consuniptiegehieden. Pootgoed- Onze indruk is, zo vervolgt het verslag, dat wij als nnotgoedtelend land een slechte tijd tegemoet gaan door dat men in de importerende landen zelf de teelt i an pootgoed ter hand neemt en wij voorts door Denemarken zwaar be concurreerd worden. Voor dc handel in bestrijdingsmiddelen ontvangen wij re gelmatig alle nodige inlichtingen van de bij toet C.B. werkzaam zijnde deskundi gen. Landbouwwerktuigen. Nu we tezamen met enkele andere ver, in ae kop van Noordholland een deskundige in dienst, hebben genomen, die vermoedelijk hin- nenkort eenmaal per week ons eiland zal bezoeken, verwachten wij, dat. hier door deze afd. een opleving zal meema ken. Naast het rogge- en tarwestro, vvaar- lan plm. 1090 ton werd verladen, werd nog bijna 300 ton hooi. erwten- en voe derstro verladen. In hooi kunnen wij zeer goede zaken doen en wij staan dan ook met de prijzen welal aan de spits. Bij het voor onze coop, nieuwe artikel voeraardappelen trad zij in de meeste gevallen voor wat de prijzen betreft toonaangevend op cn bereikte een omzet van bijna 3750 ton. Het verslag besloot als vclgt: „Naast alle andere vormen van coop, neemt onze ver. een grote plaats in en voldoet zij in een behoefte- le als corri gerend orgaan t.o.v. de prijzen, 2e- als orgaan dat strijdt voor do kwaliteit der te leveren artikelen en 3e. als het door u zelf ingestelde instituut, dat op alle terreinen voor u de 20 gunstig mogelij ke posities tracht, te scheppen. Onze vo rige zaakvoerder, wijlen do heer A. J. Keijser, heeft eens in een jaarverslag geschreven: „Coop. is voor ons gewor den een behoefte omdat wij voor het maatschappelijk leven iets nodig heb ben. dat voldoening kan geven in ons streven naar samenwerking". In het verslag wordt de wens uitge sproken, dat de leden deze gedachte tot de hunne zullen maken. „Daardoor zal uw ver., die u kunt zien als een ver lengstuk van uw bedrijf, zeker ten voordele van uzelf en tevens van de ge hele Boerenstand werkzaam kunnen zijn". sten met aardige prijzen zal belonen- Gaarne vermelden wij nog de rit van de Sint en zijn knecht in open landauer. Het. was ten prachtig schouwspel. Sta tig reed het voertuig, met twee sierlijke paarden in diet tuig, door de straten van Den Burg. De Sint groette een ieder en onderwijl voerde Piet met grote nauw gezetheid zijn verantwoordelijke taak uit! FR ANS-TEXELS BALLONNETJE WON EERSTE PRIJS! Het dochtertje van de Franse foto graaf Paul Martin heeft de eerste prijs gewonnen van een ballomvrdstrijd, die enkele maanden geleden werd gehou den. Haar ballon kwam in Ongeren te recht en Gerrit. Coewert heeft het met een teruggestuurd aan de afzendster, die ir Carvin woon. De vader van hel meisje schreef ee.11 hartelijk briefje terug, waarin hij de Texelaar uitnodigde om beslist aan te komen, als deze ooit eens in de buunt kwam! „De deur van mijn woning staat wijd voor u open!" aldus besloot de Fransman spontaan. De hoer Coevert- had in het Frans ge schreven, de Fransman drukte er zijn spijt, over uit, dat hij niet in het Hol lands kon antwoorden. Leert Espe ranto! VERENIGING VAN OUD-LEER LINGEN LANDBOUWSCHOOL. De praatavonden ziin reeds aan de gang en Donderdag 8 Deo. wordt u een buitengewoon interessante avond aange boden. De sprekers zijn: P. Kikkert over „Zwitserland", C J. van Leeuwen over „Erfelijkheidsleer en Fokkerij" en J. Schrammeijer met als onderwerp: „Economie van de Ruilverkaveling". 'Daarnaast zal Reisorganisatie Kruit enige mooie films vertonen o.a. over Zwitserland. De vragenbus slaat gereed, waarin al lerlei vragen gedeponeerd kunnen wor den, die naderhand door deskundigen beantwoord zullen wolden. We rekenen op vele leden, ook andere belangstellenden zijn hartelijk welkom. Zie verder adv. in dit nummer. Hierna had de ballotage plaats van de volgende nieuwe leden: de heren C- en L. de Waard, A. Saai, allen te DeOooks- dorp, de heren C. van Harm liierland en de fa. Kikkert en Koorn, Westei-geest, Dhr A. Dros Bzn- werd met bijkans alg. stemmen herkozen tot secretaris. Ais opvolger van dhr C. Roeper Mzn., die niet herkiesbaar was, werd dhr II. van Beek benoemd tot lid van de Com missie van Toezicht. Vervolgens werd overgegaan tot de benoeming van een Zaakvoerder. Voor gedragen waren (1e heren P- Stoepker, ass. Zaakvoerder, P. Meindertsma en C. Bakker. Alle 56 stemmen werden uitge bracht op dhr Sioepker hetgeen niet te verwonderen v iel. De vourz. sprak de nieuwbenoemde Zaakvoerder hartelijk toe: „U is nog jong. Met het aanvaarden van deze positie hebt gij een zeer moei lijke taak op 11 genomen, een taak, die eigenlijk voor iemand van deze leeftijd te zwaar geacht zou moeten worden. Maar wij menen deze taak toch met vol le overtuiging aan 11 te kunnen opdra gen. Dit neemt echter met weg dat de functie veel van uw 'werkkracht zal eisen Spr. hoopte, dat in dit werk ecnl stuk leven van de Zaakvoerder zelf vei-] ankei'd zou liggen. De heer Stoepker zei, overweldigd te zijn door het grote vertrouwen, dat men in hem heeft gesteld. Hij hoopte dit ver trouwen niet te zullen beschamen. Hiii was er ten volle van overtuigd, dat het- een zware taak is, die hen thans Op d- schouders is gelegd, maar juist door 't vertrouwen, dat men in hem stelde, wasj het hem makkelijk deze taak te volvoe ren. Spr. hoopte, dat dit vertrouwen zou bliivcn bestaan. Op voorstel van het bestuur werd be sloten het erediet' hü de Boerenleen bank met f 25000 te verhogen in verhand met de aankoop van pakhuizen te Oude- schild- (Door de reeds gedane inperking van het bestaande crédiet met tweemaal f 19,900 komt de verhoging in de prac- tiik lieer op f55,000.) Rondvraag. Dhr C. H. Roeper stelt voor 0111 de nieuwe Landboiivvhuishoud- schon] te verrassen met een koppel kip pen-plus het nodige voeder. Dit voeder zal ieder jaar worden verstrekt in de. vorm van donatie! De vraag van dhr Jb. Lap Klzn., of er volgend jaar weer een excursie zou wor den gehouiden werd (natuurlijk!) beves tigend beantwoord. I11 ziin slotwoord dankt- de voorz- de aanwezigen voor de eensgezinde, een drachtige besprekingen. Hij hoopte, dat ook dpze avond weer heeff mogen hij- dragen tot de groei en bloei van de ver. Hü hoopte tevens, dat allen propaganda zouden blijven voeren voor de coop ge dachte. De coöperatie moet een bolwerk worden voor de boerenstand in het al gemeen en Texel in het bijzonder.

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2