Deelname der Gemeente Texel exploitatie N.V. Vliegveld ruim f25.000 begroot Wat is er te doen? Eremetaal J In het ontwerp-gem. begroting lezen wjj inzake de deelname der gemeente Texel in de ex-ploitatie N.V. Vliegveld Texel: Het voormalig vliegveld Texel, dat door de bezetter onbruikbaar is gemaakt zal in vergrote vorm weer in gebruik worden gesteld. De exploitatie zal plaats hebben door een N.V., waarin het rijk en de gemetente en vermoedelijk de pro vincie en de K.v-Kooph. en Fabr. in Noord-Holland zullen deelnemen. He: vliegklaannaken wordt van rijkswege bekostigd. De in te brengen grond en de geboutwen zullen door ,,de streek" en 't rijk gezamenlijk in de verhouding 60 pet. en 40 pet. worden gedragen. De kostenbegroting van het. werk is als volgt: LOTERIJ WITTE KRUIS. Maandag 19 Dee. v.m. half elf zal ten kantore van Notaris N. M- Posch, Stad houderskade 133. Amsterdam, de trek king plaats hebben van de loterij, die door de afd. Texel van He' Witte Kruis werd georganiseerd ten bate van het te stichten Badhuis en Consultatiebureau voor Zuigelingen. BRANDBESTRIJDING, DRINKWA TER, WEG- EN STRAATVERBETE RING, AANLEG STRAAT. In het ontwerp gemeentebegroting le zen wij: Aanbrengen van brandkolken te De Waal f 1200; te Oosterend f 800 en te Midden-Eierland f 600 is totaal f 2600. Uitdiepen „De Zes" en de sloot nabij „Sonnevanck" f5200. Aanbrengen drinbwaterpomp nabij ,,De Slufter" f1000. Verbetering Achterweg te Oudeschild 1140 m- a f 2,75 is f 3135. Aanleg straat naar de nieuwe o.l.s. te Den Burg f 15000. Verbetering straten te Den Burg, De Waal, 0"end, Den Hoorn en De Cocksdorp f 36000, INGEKOMEN PERSONEN. Anna G. Keijser, v. Alkmaar, Wil'hel- nrinalaan 11 n. Kogerstr. .SI- VERTROKKEN PERSONEN. Adriaantje Graaf-Witte en kinderen, van Dr. J. P. Thjjssestr. 1 n. Z.-Afrika- Theodoras Et,tenia en geizv. Schoon- oordweg 41 n. Beverwijk, R-omerkerk- weg 101. CONSULTATIEBUREAU- Het Consultatiebureau v. Zuigelingen "houdt zitting Woensdag 21 Dec. in ,,De Oranjeboom" op de bekende uren. INTREE HULPPREDIKER. De heer cand. D. van Boven uit Zaandam, broer van Ds- van Boven, die thans in Indonesië vertoeft, hoopt Zon dag a.s. zijn intree te doen als hulppre dikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Den Hoorn. De installatie zal geschie den door Ds. van Reijendam, consulent voor Den Hoorn. ,,Ja, die kleine brokkies maa je wel hetwwe". zei de strandvonder. We hodde dat brandhoutmesientje van buurman ter plaase lientü! Vanaf heden tot Woensdag 21 Dec. aanmelding cursus etalage-lakschrijven en cursus Engels bij dhr G. Bakker. Zaterdag 17 December: Uitvoering VIOS te Den Burg. Verg. IJsclub De Geul- ,,Tum-examens" in Casino reap, aanv- 8 en 8 uur. Zondag 18 December: Prijsbiljarten in De Oranjeboom. „Johnny Belinda" in de Bios. Jiu Jitsu Feesthal in Casino- Maandag 19 December: „Johnny Belinda" in de Bios. Ledenverg. Coop. Werktuigenver. in serre Hotel Texel, aanv half 10. Dinsdag 20 December: „Johnny Belinda" in de Bios. Houtverkoping in ..Bosch en Duin". Adventsavond Plattelandsvrouwen in Hotel Texel. Alg. verg. Holl. Mij v. Landbouw in Hotel Texel. Woensdag 21 December: Alg. verg. Dorpskring Steunt Elkan der" in Eigen Gebouw te Oudeschild Ledenverg. VW afd. Den Burg in Hotel De Zwaan Donderdag 22 December: Feestavond Alg. Ned. I.audarbeiders- bond in De Oranjeboom. Alg. ledenverg VVV Texel in Hotel De Graaf. Begroting 1950 Vrijdag 23 December: Verg. afd- Texel van Het Witte Kruis in Casino. Zaterdag 24 December: Repetitie KAJ?- in ..Casino" Maandag 2December: „Tot wederdienst bereid" door „Het Masker". (Deze uitw. op veelvuldig ver doek, niet op donateurskaarten). Aankoop grond plm. 93 ha- f 1500= f 139500 Stichting stationsgebouw met wachtkamer en garage (inven taris inbegrepen) f 30650 ld. woning havenmeester f 11500 Kosten bebakening vliegveld f 6500 ld. afheiningen f 875 Totaal f 188925 Ten laste der streek 60 pet. f 113355 De prov heeft in beginsel een bij drage toegezegd van 15 pet. f28338,75 De K.v.K. draagt vermoede lijk bij f2500,— f 30838,75 De inbreng v.d .gemeente in de N.V. is derhalve f 82516,25 Zij heeft reeds 38 ha. grond in eigendom, welke begrepen is in de bovengenoemde 93 ha. Deze grond vertegenwoordigt een waarde van 38xfl500=f 57000, Blijft ten laste der gemeente f 25510,25 Hiertegenover staat een claim op het Rijk wegens oorlogsschade aan het oor spronkelijke vliegveld. POST VOOR INDONESIË. Tot Woensdag 21 Dec. kunt u corres pondentie posten voor Indonesië (m, s. „Johan van Oldebarneveldt")- AFGESLOTEN RIJWEG Wegens herstellingswmkzaamheden is de weg door de "Nes tussen Oosterend en de Spangerweg gesloten (Zie adv.) ONT WERP-GEMEENTEKEGROTIN G Het ligt in bet voornemen het insti tuut van een erepenning van de gemeen te Texel in te stellen. Wij stellen ons voor deze penning wegms dienst-an- eiënniteit (langdurige trouwe dienst) of bijzondere prestaties uit te reiken. De eerste penning zal ongeacht het metaal, waaruit hij wordt geslagen, plm. f200 kosten- Het vervaardigen van de matrijs nl. maakt deze penning zo duur. De tweede en volgende penningen zullen plm, f 15 per stuk kosten. Hoogstwaarschijnlijk krijgen wij een Ere-penning-instituut. Nu, ik breng alvast bij voorbaat Onze vroedschap mijn saluut. Want dat WH zoiets niet hadden. Wij, de parel onzer wadden. Was toch wel een groot tekort. Maar entin, wie weet hoe 't wordt. Vaak moet men éérst zijn gestorven, Voor men waarlijk wordt geëerd. Alhoewel het je persoonlijk Dan geen cent meer int'resseert. Daarom valt het te waarderen Dat de Edelachtb're heren In die leemte gaan voorzien. Ook al is het nog „misschien" Doch nu zal die eerste penning Ongeacht het soort metaal „Slechts" tweehonderd pegels kosten. Nu, als men dat tóch betaalt, Zou ik zeggen zonder vrezen: Laat het dan een gouden wezen, Wie dan 't eerste komt, niet waar? Krijgt direct al prima waar- WIE de eerste ereburger Van ons eiland wel zal zijn, Kan ik moeilijk u voorspellen. Maar in géén geval Fenijn. Ook al wil ik niet verheien, Dat zo'n naam mij wel zou strelen. Eereburger Rijmelaar, Klinkt gerust nog niet zo raar. Maar in ernst, 't is nuttig dat zo'n Instituut wordt ingesteld. Ook al smijt men met die pennings Niet zo kwistig als met geld. Dat is ook wel goed bekeken, Want het blijft een ERE-teken. Dat alleen wordt uitgereikt Aan wien het écht waardig blijkt. Daarom niet getreurd m'n vrinden Als ge soms wordt gepasseerd. Weest er van verzekerd da! uw Arbeid óók wordt gewaardeerd. Zijt ge al geen ereburger. Wat weerhoudt u, groot en klein. Om een burger met ere In de maatschappij te zijn- HUIB DE RIJMELAAR- HOE MEN VROEGER NAAR DEN HELDER VOER. Naar aanleiding van het artikel ,,De Verbinding van Texel met de vastewal", overgenomen uit „Texel", schreef ons de heer N. W. Duiuker, oud-Texelaar, vanuit Vlieland de volgende 'bijzonder heden over deze verbinding, in de ja ren van zijn eerste jeugd": ,,In 1874 en ook enkele jaren later voer de oude „Ada van Holland" tussen Texel en Den Helder. Vrijdags lag de boot stil omdat dan de ketel schoonge maakt moest worden en dan ging het sjeesje heen en terug naar Den Helder. Schipper was dan die dag Thijs v. d Ster re- De „Bello" als zcilsebuitje heb ik niet gekend (wel was in die tijd een persoon aan Den Burg met die bijnaam). De oude „Ada van Holland" was een ijzeren boot, welke verkocht werd aan P. van Es, te Den Helder. Die wilde er een koDnlichter van maken, maar de boot was onderaan bijna doorgesleten. In het binnenkanaalt.ie, achter het huis van genoemde van Es, is de boot toen gesloopt. De machine werd overgeplaatst in de nieuwe „Ada van Holland". In die dagen werd de dienst een poos waarge nomen met een gehuurde boot, de Wer kendam TT'. De nieuwe ..Ada van Hol land" is ook gebouwd door verschillende aandeelhouders, naar ik meen was een aandeel ongeveer f 200 groot- Toen de nieuwe „Ada van Holland" kwam is het Sjeesje publiek verkoohf' INGEZONDEN Mijnheer de redacteur. In uw verslag over de vergadering van de Vroedschap trof mij, dat. men daar zijn kostbare tijd verbruikte aan een nnderweru. dat zii allerminst be heerste- nl over theoretische architec ten. hun slechte bouwsels en het hoge honorarium. Daar dit onderwerp het algemeen be lang zeer nabij komt wïl ik ter verdui delijking hieraan het milne toevoegen, in de hoop dat de Vroede Vadpren. die meenden dat nnderweru tp beheersen, voortaan allereerst hun licht daarover eens gaan opsteken. Wat is de taak van een architect, wanneer deze een opdracht krijgt? Naar eer en geweten is hij verplicht om zover zijn kennis dat toelaat zijn op dracht, aesthetisch, constructief goed op te lossen, terwijl hij het houwwerk goed en goedkoop moet trachten te laten bou wen Het spreekt, van zelf dat hij, die hier de meeste ervaring in heeft, daarin het beste slaagt. Doch na de bevrijding ging er een golf van vernieuwing over ons land, men vilde ook het architectertberoep blijk baar vernieuwen en zo ontpopten zich plotseling, specialisten voor het bouwen van woningen, ziekenhuizen, boerderij en enz. al hadden ze soms nog nooit iets in de praetijk gebouwd, toth waren ze specialist In de hoogste kringen van Wederop bouw schreeuwden ze van de daken, dat ze woningen gingen bouwen die mooier en beter waren dan voor do oorlog (de prijs speelde geen rol), maar die men sen die dat schreeuwden hadden zelf nog, nooit iets gebouiwd. Doch die gesproken woorden vonden een gewillig oor, bij supervisoren, wo- ning'bouwver., gem- besturen enz. Van wat met grote zorg in jaren vóór de oor log was gebouwd, deugde niets meer. Schilderachtige dorpen die door oor^ logsgeweld waren gespaard, waarvan de bebouwing paste in de aaid der bewo ners, en waar de ranke kerktorentjes op de juiste en harmonische wijze domi neerden, werden door die betere wonin gen finaal onder de voet gebouwd, met hard schreeuwende rode stenen muren en daken, schijnsehoorstenen en gevel- tuiten, welke laatst,en onze voorvaderen al vaarwel hadden gezegd om de nuch tere reden dat een dak met overstek meer bescherming tegen vochtige mu ren geeft, terwijl men geen last meer had van stuk vriezende geveltuiten. Thans vindt men van Texel tot Maas tricht en van Groningen tot Terneuzen, dorp. gehudht of stad bebouwd met één soort woningen, de woningen met schijnsehoorstenen en geveltuiten, wel ke bovendien nog duizend tonnen lood verarbeid hebben om nog maar wat wa terdichtheid te krijgen (lood kost veel dollar-deviezen). Ook moest het heten, dat deze wonin gen beter bewoonbaar waven dan de vooroorlogse; ik wil hier een paar voor heelden van die bouwsels aanhalen: men bouwde woningen met kamers van bijna 6 meter lengte, een kamer van voor- tot achtergevel, aan beide kanten afgeslo ten met grote glaspuien in de buitenmu ren, alsof ze in een tropisch klimaat kwamen te staan, het gevolg was, dat de brandstoffenrekening van de bewoners met meer dan 25 pet. omhoog ging om de kamer voldoende op temperatuur te kannen krijgen, de schoorsteenmantel werd in liet midden der kamer aange bracht dus in 'n eeuwigdurende toohitlijn, want de glaspuien in de voor- en ach terwand van de kamers geven veel kou de lucht af die zich direct naar de ka chel voortplant, doch voordat deze lucht verwarmd is, eerst, de bewoners even streelt (iemand noemde het griepwonin- gen, omdat alle bewoners van zo'n blok je de griep hadden). Andere (beter-wonen-types) werden gebouwd met huiskamers, waarin zich 5 deuren bevonden, zodat het niet moge lijk was een buffet of een ander groot meubelstuk tegen de wand te zetten, ■terwijl er geen sprake kaï. zijn van een gezellig interieur, neen integendeel, zo'n woning prikkelt de zenuwen. Ja er werd toch gesproken over speciale architec ten! Ik zal daarvan een interessant recent voorbeeld noemen nl. het Badhotel- Op advies van de supervisor werd een specialist architect aangewezen voor dat ontwerp. Het ontwerp kwam gereed en werd goedgekeurd. Maar tot grote te leurstelling van de opdrachtgever bleek dat van de 32 m. lange zeegevel 25 m. was gebruikt voor keuken en spoelkeu ken. zodat de gasten het zicht vanuit 't hotel op zee bijna geheel ontnomen was, terwijl de eonversatiezaal een op pervlakte had van 44 vk. m. (mijn hius- kamer is 32 ra2), zodat de gasten er in zouden zitten als haringen in een ton, terwijl er onder 'n bierkelder geprojec teerd was (voor hoogstens 3 vaten bier) van ongeveer 160 m3, welke meer ge schikt was voor een brouwerij dan voor een hotel- De specialist bleek voor on geveer f40,000 aan onnuttige ruimte ge projecteerd te hebben. Thans is een nieuw plan door niet- specialisten ontworpen, dat niet alleen f50.000 goedkoper is, doch volgens op drachtgever aan veel hoger hoteltechni- sche eisen voldoet. Ja. er kwamen nog meer goedkoper- boitw mededelingen in de raadsvergade ring ter tafel, als waren de architecten de schuld van het dure bouwen, ja, nu was er een bouwbureau v.d. Stichting van de Landbouw opgericht en deze zou goedkope boerderijen bouwen, zij beschikte over de heste vakkundige in genieurs en andere specialisten. We hadden reeds een Adviesbureau van Wederopbouw Boerderijen, welk bureau beschikt over een keur van vakkundi ge ambtenaren. Zij waren eens de pio niers van de ophouw van de Wieringer- meer, dus beschikten zij over een zeer grote dosis ervaring. Doch thans komt volgens de raadsvergadering een bouw bureau v.d- Stichting vd. Landbouw met, specialisten. Bjj toeval heb ik juist het eerste bouwplan voor Texel van dat bureau on der ogen gehad, de opdracht luidde een boerderij voor f18000, want er was nirt meer geld beschikbaar. Ofschoon ik het plan niet heb be groot. kost het op het eerste gezicht minstens f40,000; later werd dit mij door een aannemer bevestigd. De nok- hoogte was 12 m„ dat is een record hoogte voor een Texelse boerderij. Ver volgens was het boerderijtje technisch van mindere kwaliteit dan de bestaan de- En daar kwam de aap ai spoedig van die specialisten-architecten uit da mouw, een der hoofdspecialisten bleek mij iemand te zijn die ik zeer goed ken de, doeh geen goede en goedkope boer derij kan ontwerpen, dodh thans een sa laris geniet van ruim 10 mille met ge bruik van auto. Het bureau is in Den Haag gevestigd op eerste stand, de overheid betaalt er geen cent aan. ter wijl aan toezicht en reiskosten de bouw buiten het vastgestelde architectenhono rarium (dit is landelijk vastgesteld en overal 'hetzelfde) een boerderij zeker 1 3000 a f 4000 duurder zullen maken. Dus letterlijk boerenbedrog. Wat het hoge architectonhonorarium aangaat-, ook zijn bureaukosten, licht vuur en sociale verzekeringen zeer hoog, terwijl voor de herhouw en finan- cieringsp)annen het Rijk hiervan 50 tot, 70 pet. betaalt, zodat het honorarium voor een woning van f 12-f 14000, voor een opdrachtgever komt op f 150 tot f 300. Dodh een ervaren architect is nooit te duur en verdient zijn eigen honorarium. Geachte Vroede Vaderen indien gij weer een onderwerp aansnijdt, dat gij niet beheerst, kom tot mij en ik zal u. indien mogelijk volledig van dienst zijn. Texel, 15 Dec. 1949. N. SCHERMER, Geachte redactie. Ik ben het met uw verslag over de! OuweSiinderklaasviering roerend eens. Het was een prachtavond, maar er ont brak een organisatie. De politie kon zulk een mensenzee natuurlijk niet in bedwang houden, bovendien moest de politie ook aanwezig zijn cp de buiten dorpen. Ik heb het volgende voorstel voor 1950. Roept u tegen Ouwe Sunder- klaas mannen op, die zich willen op werpen als organisatoren voor dit feest. Ie Moe.t op de Groeneplaats de politie hulp worden verleend, om dit plein zo danig af te zetten, dat ieder zien kan wat er voor de jury passeert. De jury trone op een passende verhoging en kryge de beschikking over een verster ker. 2e. Parkeerverbod gewenst. Ten behoeve \an de markt met haar 6 koeien 4 schapen en wat biggen gold een par keerverbod, maar 's avonds met deze mensenzee en drWkte op de Groeneplaats stonden voor De Lindeboom" 8 auto's geparkeerd en vertrokken en kwamen er de .bussen- (Dit gebeurt met de markt niet, wat in de winter geen bezwaar mag wezen, de bussen kunnen best win terdag ook Maandags van de Groene plaats vertrekken). Dus, red., tegen Ouwe Sunderldaas roept u sollicitanten op voor de organi satie tot het welslagen en tot ieders te vredenheid van dit feest. Eén man hebt u al. J. C. R. ZONDAGSDIENST DEN BURG Dr. Boswijk BURGERLIJKE STAND VAN TEXEi van 9 tot en met 15 Dec- 1949. Geboren: Margriet A. dv Wliülem de Boer en Jannetje N. van Boven. Jan netje N. dv Arie C. Zutphen en Anna van der Wal. Jan P. tv Pieter Dros en Maria Burger. Ondertrouwd: Johannes R- Leber en Engelina M. Witte. Getrouwd: Gene. Overleden: Kaatje Kuiper, 78 j., wed van Maarten Roeper. Trijntje Keijzer, 69 j., wed. van Maarten Zuidewind- Gevonden: 1 rood ceintuurtje. 1 zw- want, 1 witte want. JUBILEUMFEESTAVOND LANDARBEIDERS. Op 6 Dcc. zou het gezelschap Tetman de Vries voor de Federatie Texel van de Alg Ned. Landadbeidersbond de jubile- nmfeestavond verzorgen. Door ernstige ziekte van de heer Tetman de Vries zal dit gezelschap geruime tijd niet kunnen optreden, zodat men een ander ensem ble moest engageren. De Federatie Texel is gewend om met een mooi pro gramma te komen en op een jubileum- avond moet het in elk geval goed zijn. Een vertegenwoordiger van de A-N.LjB. is naar enige gezelschappen gaan kij ken met als gevolg, dat het Ned. Caba retgezelschap o.l.v. J. v. Carrel thans op 22 Der. naar Texel komt om de ju- hileumavond te verzorgen Het bestuur verwadht weer een volle zaal- AVONDCURSUSSEN L A N DBOU WHUISHOUDSCHOOL. Nu de dagcursus volledig aan de gang is, kan aan uitbreiding van het aantal cursussen gedaöbt worden. Het plan is. de ouderen die vroeger geen kans heb ben gehad huishoudonderwijs te volgen er nu in te betrekken en wel door het organiseren van een avondcursus in knippen en naaien, gedurende een half jaar op Donderdagavond van 7-10 uur en een avond-kookcursus, speciaal voor pensionhouders, gedurende dezelfde tijd. Naast het koken van fijnere gerech ten wordt, aandacht besteed aan eenvou dige, doch smaakvolle versieringen, het dekken en dienen, en enkele berekenin gen van de maaltijden. Op beide cur sussen is slechts plaats voor 20 perso nen. PREDIKBEURTEN. Zondag 18 Decmber 1949 N. H. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Eerw. Heer H- Veld huis in Eben Haëzer. Den Hoorn 10 u. Ds. v. Reijfendam en Cand. D. v. Boven uit Zaandam. In stallatie en intree hulpprediker. Oudeschild half 8 Kerstspel. Met, kerk koor. Coll. v.h- Jeugdwerk. Oosterend 10 uur Ds. KUjnsma Bed. van do H. Doop De Waal 10 uur Ds. Janse De Koog 3 uur Ds- Janse De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Zuid-Eierland 19,30 uur Ds. Soesan GEREF. KERK. Parkstraat 36: Den Burg 10 en 3 uur Ds. Swen Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf G'EREF. KFJRK v.h. H.V Oosterend 10 uur Leesdiensi GEREF. KERK (onderh. art. 31 K.O.) Oosterend 'half 10 en 3 uur Ds. F. de Vries, uit Den Haag. Bed. H. A- DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Burg 's av. 8 u. Adventsw-ydings- dienst, Opvoering Lekenspel „Maria's Droom". NED HERV. GEMEENTE. Dinsdag 20 December Den Burg 's av. 8 uur „Kerstfeest voor U". M.m.v. de kerkkoren van Den Burg en De Koog. In de Doopsgez. kerk. Woensdag 21 December De Cocksdorp 's av.-8 uur Adventsavond Koor van Oosterend. Donderdag 22 December 8 uur Adventsavond Doopsgez. Zuster- kring. KATHOLIEKE KERKLIJST VAN DEN BURG Parochie van St Joannes de Doper. Heden 4e Zondag van de Advent. De H. Missen hier en in Den Hoorn om 7,30 en 10 uur de Hoogmis en in Oosterend alleen om 10 uur. Voor de Missen gedu rende 'n half uur gel. om te biechten uit gezonderd v.d. Hoogmis in Den Burg. In Den Burg alleen, die Zaterdag niet konden komen omdat ze veraf wonen. Oomiminieuitreiken onder de H. Missen en in Den Burg ook om 7 en 9 uur. De uitreiking begint vooraan. De collecte v.d. schaal is bestemd v. d. kerk. Helpt mede de fin. lasten van uw eigen kerk te dragen. Om 7 uur Lof met 4e en laat ste Adventspredikatie. Deze week zijn de II Missen op de bekende tijden en plaatsen. Oommunieuitreiken vóór en onder de Missen. Maandag om 7,30 vtouw encongr. Dinsdag om 8 uur gez- Requiem v, d. ingeschrevenen op d3 Doodceel. Woensdag om 7.30 Lof t.e.v St. Joseph met rozenkrans voor de op de schaal neergelegde intenties- Donderdag om 8 u. gez. Mis bij gelegenheid van de verjaardag van kapelaan de Groot. Vrij dag om 2,45 biechtgel v.d. schoolkinde ren van alle klassen met het oog op Kerstmis en het 40-uren gebed. Voor de volwassenen biechtgel. van 7-9 u. bij de pastoor en 'n pater -assistent- De pater hoort deze avond biecht in de biechtstoel van kapelaan Auwens, In de bijkerken wordt ook biecht gehoord van 7-9 dooi de kapelaans. Zaterdag, met het oog op Kerstmis biechthoren van 10-12 en 's middags van 4-6,30 en van 7-9 uur ach tereenvolgens, dus niet alleen op de he le uren. De pater hoort biecht in de biechtstoel van de pastoor. Het geza menlijke rozenkransgebed vervalt die avond. Wegens vigiliedag van Kerstmis onthoudingsdag. Vandaag ook opening van het heilige jaar. GESLAAGD. Mej. E. Goënga deed te Alkmaar met goed gevolg examen voor het diploma Kraamverzorgster. S. V. Texel. 4e kl OudesluisTexel; W.Waard Bergen; SChoorlBKC; VroneGras hoppers; N.Niedorp'Watervogels; Tex. 2—ZAP 2; Texel 3—HRC 0; Succes A— Texel A; De Koog ATexel B; OW A- Texel C. Oudesluis zal zeker alles in het werk stellen om het ongeslagen record van Texel te breken. Speelt als tegen BKC. Texel 2 kan ons op een goede wed strijd vergasten. Texel 3 behoort re vanche te nemen- Tex. Boys. Programma a.s. Zondag: Wiron 1— Tex. Boys 1. Vertrek 11,15 v-d. Groene plaats- Tex. Boys 2Helder 4, aanvang 2,30 uur. OW 2Tex. Boys 3. Vertrek per fiets 1,45 uur van Ho,el De Zwaan. Adsp. Tex. Boys BZDH C, om 1 u. Een volledig programma dus- We hopen dat het geheel afgewerkt kan worden en er van de 8 punten toch minstens 4 worden binnengehaald. Bui ten aller verwachting werd met Ouwe Sunderklaas de 2e prijs behaald. Attentie. De voorz., dhr Idema is ver huisd van Wtilhelminalaan naar Sohoon- oordweg 41. O. V. V-nleuws. Zaterdag OW A—Texel C- Zondag OW 2Boys 3. Allen op tijd, geen ge praat. maar voetballen en je plaats hou den. Het le is alweer vrij. Wie weet aan palen te komen voor het vangnet? Staatsbosbeheer heeft afwijzend be schikt. Het wordt hoog tijd dat er wat aan gedaan wordt. S.V.C- De Cocksdoru Vanmiddag om 3 u. SVf' AZDH A. Het le gaat morgen naar De Koog 1, vergezeld van de Handbalciufo. Vertrek I,30 u- precies. Het 2e speelt om 2,30 uur thuis tegen ZIDH 1. Wij doen een ernstig beroep op allen die daartoe ver zocht zijn vanmiddag om half 2 op het nieuwe veld aanwezig te zijn. Anders komen we er niet. Prijzen: rose loten nr. 595 een taart 650 taart, 224 fruitmand, 709 fl. kersen, 227 worst 720 doos postpapier, 624 doos appels, 908 worst, 968 doosje fondant Af te halen bij Buys.

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2