V.V.V. „Texel" gaat voort op het goede pad Toeristen met gelukkige herinnering jaganaisten cle beste pro De toerist vindt op Texel een ongerepte, vrije natuur Wat is er te doen? IN DE BUITENLUCHT De Donderdagavond in Hotel „De Graaf' gehouden alg. vergadering van de VVV „Texel", werd door 53 personen bijgewoond. Zij stond o.l.v. haar voorzit ter, de heer W. H- Lap, die de teugels weer goed in handen had en er voor zorgde, dat de 'bijeenkomst behoorlijk op tijd beëindigd werd (tien voor elf). De voorz. richtte zich in hartelijke woorden tot dhr Oskamp, administrateur der WV en dankte hem voor de bergen werk die hij heeft verzet, .Hij was dag en nacht in 'touw". „Iedere gast moet ons eiland met een gelukkige herinnering verlaten zodat hij aan het vasteland de loftrompet kan ste ken ter ere van Texel". Dit zei dhr Lap riaar aanleiding van het feit, dat som migen de toeristen een verre van gast- waardig onderdak durven aanbieden. De toerist verwacht echter comfort en niet een zich moeten behelpen in schuurtjes e.d Onze VVV staat aan de spits van verschillende VW's in ons land, door aller medewrking kan de voorsprong nog groter worden gemaakt. Ben van de beste -middelen daartoe is de tot standkoming van de Badcourant. Door 't contact, dat deze krant legt tussen de oud-gasten en adsp. gasten. Spr. dankte de leden voor hun spontane medewer king door in dit blad te adverteren. Zo doende kan de krant zichzelf bedruipen. Spr- vertelde voorts, dat van de Wad- denconferentie een uitstekende roep is uitgegaan en verscheidene VVV's heb ben al gevraagd: „Hoe doen jullie dat toch op Texel?" Na lezing der notulen door dhr Os kamp, bracht de lieer B. Kikkert na mens de controlecommissie gunstig ver slag uit van hun onderzoek (deze com missie bestond verder uit de lieren N, de Graaf en W. Zijm.) Do heer G. W. Oskamp bracht liet keurig verzorgde jaarverslag uit- In zijn inleiding betoogde spr., dat de verwachtingen t.a.v. het seizoen 1949 niet zo hoog gespannen waren, maar ge zien 'liet rus lil laat mogen wij tevreden zijn- Het vervoer per Texelse boot is gestegen, Texel komt dus steeds meer in trek. Ledental: dit bedroeg te Den Burg in 1947 210, in 1948 240 en in 1949 ook 240. Voor De Cocksdorp waren deze getallen resp. 73, 00, 56. Den Hoorn 61, 56, 61. De Koog 113, 141, 138. Oosterend 23, 20, 15. Oudescliild 24, 27, 27. De Waal 6, 4, 2. Donateurs 10, 8, 7. Totaal resp. 520, 556. en 546. Totaal aantal bedden resp. 1618. 2085 en 2294. In 1947 werden van April-Sept. dooi de boot v.v- vervoerd 217858 personen, dus ook Texelaars, in 1948 213,071 en in 1949 222,135. Een vooruitgang dus van 9,064. Daarbij kan nog worden opge merkt, dat de dienst van de rederij Kop pen, die vorig jaar 5,784 personen ver voerde, is uitgevallen. Het toeristenbezoek werd van April tot Sep. voor 1947 berekend op 75,000, in 1948 76,319, en in '49 75,067. Een vermin dering dus van 1252. De inkomsten dank zij het VVV verkregen, waren over '48 12,449,638, voor 1949 2,250,000. Feitelijk is de betekenis van het WV niet in cijfers uit te drukken. Heel Texel vaart er wel bij. Verrijzen er nieuwe winkelpanden, worden er wegen verbe terd, men mag zeggen, da' dit alKs me de het gevolg is van bet toeristenver keer. De 50,000 folders, in vier kleurendruk, vormden een prachtig reclamemateriaal. 20,000 folders heeft het Witte Kruis verspreid. De artikelen in binnen- en buitenlandse bladen cn periodieken heb ben ook bun nut En dan de radioreportages (K.R.O., Vrij en Blij en eigen causerie). Er ver schenen een nieuwe Wandeigids en een Nieuwe Kaart van Texel- Ook in liet buitenland is propaganda gevoerd, voor al in België. Het bureau De Koog werd bijne twee maanden eerder geopend. Bij het rele veren van de andere bureaux werd voor al mw. Den Braven dank gebracht voor haar belangeloze medewerking. Het bureau te Den Burg had weken van 1000 bezoekers! De Texelfilm draai de voor 7894 bewonderaars. Grote be langstelling genoot, ook het Museum. Het aantal kampeerders zal gelijk ge weest zijn aan vorig jaar. Door juist» controle en aller medewerking zal het zgn, „kampeerprobleem" tot een goede oplossing kunnen worden gebracht- De financiële toestand is gezond. Dank zij de medewerking der leden kon liet tekort worden weggewerkt. De eer ste begroting wees een tekort aan van f4175, de herziene 'begroting f2500. Dit is thans ten gunste gekeerd in een voor delig saldo van ruim f 300, Spr. betoogde, dat hoe slechter de fin. toestand wordt, hoe noodzakelijker het voeren van doeltreffende propag. is. De samenwerking met de. Midden standsver- was zeer goed. Dank werd gebracht aan de PTT, die op volle toeren moest draaien door de drukke correspondentie in verband met liet toeristenverkeer. Dank aan de po litie die haar werk met takt en energie gedaan heeft. Dank oolk aan de chauf feurs en de bemanning van TESO. De samenwerking met de gemeente Texel was goed. Waar nodig kon op haar hulp gerekend worden. De hulp van TESO was eveneens zeer belangrijk. Haar sub sidie van f2000 ligt in feite libger, want zij geeft de VW vaak gratis autobus sen ter beschikking cn zii gaf' gratis overtocht aan de gezelschappen, die op Texel voor het VVV optraden. Aan de seizoemiitfbreiding bleef alle zorg besteed. Er moet voor worden ge zorgd, dat in voor- en naseizoen volop ontspanning aanwezig blijft- De service door de bedrijfsgroepen was beter dan vorig jaar. De begroting wijst, een eindcijfer aan van f 18,455.—. Tot leden v.d. controlecomm. 1950 wor den benoemd de heren J. N Bruin, C. Bakker en M. Koorn. Bestuur. Dhr Groenhof werd door z"n benoeming tot voorz. van de afd. De Koog automatisch lid van het Hoofdbe stuur. Dhr N. van Schoonhoven werd herkozen. Als nieuw lid werd gekozen de heer P. Eelman. Mededeling: De voorz. zei, dat het wenselijk was bij bet plaatsen van een adv. gelijktijdig de pensionprijs te ver melden. Hierdoor kan veel onnodige correspondentie worden voorkomen. Dhr Visser merkte op, dat men dit nu nog niet kan vermelden, daar men im mers niet weet hoe volgend jaar de prij zen der levensmiddelen zullen zijn. Wie gewend zijn hun prijs krap te stellen, kunnen deze dus niet van te voren be kend maken. Besloten werd via de HORECA ter oplossing van dit probleem informaties in te winnen bij de Prysbebeersing. De heer Gerritsma vreesde, dat bij een te ruglopende tijd de prijzen omlaag moe ien. De prijzen mogen in geen geval doen afschrikken. Elders, bv. in Zand- voort, worden de prijzen verlaagd. Ook daar worden de gasten uitstekend be diend. Dhr Visser betoogde, dat de gas ten op Texel betere voeding en betere ligging genieten. De voorz merkte op, dat. men beter veel mensen tegen gereduceerde prijs kan ontvangen, dan minder mensen te gen zgn. topprijzen. Hel seizoen moet worden verlengd en wie daarnaar stre ven hebben de prijzen voor voor- en na seizoen al uit zichzelf verlaagd. De voorz. bedankte mw. Vlaming voor haar vriendelijke attenties aan Vrij en Blij ter gelegenheid van liet Sinter klaasfeest. Vrij en Blij beeft het gulle gebaai .van Texel" wereldkundig ge maakt en dat is een prachtige reclame, i Applaus). Mej- R. Witte werd geprezen als uit stekende kracht, die door haar sponta ne wijze van werken veel goeds lieeft verricht voor liet VVV. (Applaus). Bi,j de ïondvraag sprak dhr P. Eelman er zijn verwondering over uit, dat er aan De Waal maar twee leden zijn. Voorz. zei, dat men alles zal doen om steun aan eigen leden te propageren. De lieer Rotgans brak een lans voor de verspreiding der vermakelijkheden. Hij wilde op ieder dorp een zgn. flora- week organiseren Als te Den Burg wat te doen is, zitten de andere dorpen zon der mensen. De voorz. moest opmerken, dat men geen schilderachtiger plekje, voor con certen e.d. vieet dan het Park, waaraan de gemeente grote zorg besteedt, Als de andere dorpen iets dergelijks in bet le ven roepen, kunnen zij op aller mede werking van de WV rekenen. Dhr Rotgans weet langs de Hoornder- weg verschillende plekken, waar een aardig bosje aangelegd kan worden, als de gemeente voor de heesters zorgt, wii voor liet graven en de scholen plantda- gen houden kan er veel goeds worden bereikt. De voorz. vond liet geen onaardig idee, want die bosjes zijn een van de aardig ste dingen van Texel- Dhr Rotgans 'hoopte vooiis, dat er een fietspad wordt aangelegd van de Witte Weg tot de garage in de duinen, plm. 1000 m., dan kan men een prachtige tocht maken van De Koog over het het strand naar Den Hoorn en via de Dennen terug. De onkosten kunnen eventueel omgeslagen worden over alle leden, zoals ook gebeurd is voor het bu reau te De Koog. Voorz. beloofde, de ge meente te verzoeken liet fietspad te verlengen. Voorts wordt gesproken over klaplo- perij, d.vv.z. er zijn werkelijk nog men sen, die logies verstrekken en daaraan dus verdienen zonder lid te zijn van de VVV! Dhr C. Eelman wees op het ont breken van gidsen ten behoeve van rondrijdende autobussen (Cebuto e.d.). Voorz. zegde toe, gidsen te zullen aan bieden. Als remmend voor de pogingen tot uitbreiding van liet seizoen werd ge noemd het feil, dat er pensionhouders zijn, die adspirant-gasten in hel voor-seizoen gaan afwijzen zij kunnen dan nl. niet op volle toeren draaien, door kortzichtigheid wensen zij niet voor een gering rendement te ope nen. Voorz. betoogde, dat men 'n klein verlies moet durven nemen om straks 't olie profijt te trekken van een ver lengd seizoen. Betreurd werd het feit, dat niet ieder een even eerlijk isyn zijn opgave inn 't aantal bedden (waarnaar de contributie wordt berekendI) Gelukkig kon worden meegedeeld, dat al 10 gevallen van „ver duisterde bedden" zijn opgespoord. Ook zijn er die pension verlenen zonder een vestigingsvergunning te bezitten. In antwoord op een vraag van de lieer Visser, werd er met klem op gewezen, dat de VVV Texel uitsluitend de be langen van de Texelaars wii behartigen Dhr Hooijberg zei, dat er in heel Ne derland een belangrijke teruggang te constateren is- Ondanks de grote activi teit van onze administrateur heeft ook Texel enigszins van dit verschijnsel te lijden gehad. „Blijft dus levendig propa ganda voeren, iveest niet Ie karig met het uittrekken van geld ter behoeve van adv. in onze badkrant". (Applaus). In zijn slotwoord sprak dhr Lap er zijn vreugde over uit, dat de besprekin- AAN DE GROND. Maandag is de klipper van TESO, die op Harüngen vaart, een km. van de Wieringersluis aan de grond gelopen. Zaterdag kon door 'liet slechte weer niet gevaren worden, maar Maandag was het weer iets beter en sdhipp°r Duizendstra wilde vanaf Kornwerderzand binnen door riaar Wieringen varen, maar liep aan de grond. Een Wieringer visser heeft 2 vrachten van de lading gelost, die per vrachtauto naar Texel zijn ge bracht- Door het uitzetten van een an ker kon het schip daarna op eigen kracht vlot. komen. OP HET HAVENHOOFD. Dinsdag is een grote aak, geladen met cokes en getrokken door ven sleepboot, door de sterke stroom op het haven hoofd gelopen. Het was precies op de plaats waar de boot vorig jaar tegen ge botst was. De schade -was kort geleden hersteld. Verzekering dekt de schade. GROTE BELANGSTELLING. Zoals te voorzien was, bestaat voor de avondcursussen knippen-naaien en ko ken, te geven aan de Laudbouwhuis- houdschool, grote belangstelling. Voor de knip- en naaicursus moesten zelfs gegadigden worden 'teleurgesteld. Aan de kookcursus, die Ook volgeboekt is, zullen vnl. pensionhoudsters deelnemen. TEXELvS DUINLANDSCHAP NAAR AMSTERDAM. Op de nationale foto-tentoonstelling, georganiseerd door de Amsterdamse Amateurfotografen, 'bevinden zich drie inzendingen van -de heer Nauta, foto graaf te Den Burg. Het zijn duinland schappen, welke de heer Nauta op zulk een uitnemende wijze weet te vereeuwi gen. Minstens 60 pet. van de inzendin gen kwam niet voor deze expositie in aanmerking, maar de gehele Texelse zending werd gaarne geaccepteerd! Een Amerikaans blad schreef: Het vrjje leven in Holland kan liet beste worden waargenomen op het bui ten liet drukke leven liggende eiland Texel, een rustig ontspanningsoord, in liet Noorden van het land. Geheel verschillend van de drukke toe ristencentra Marken en Volen'dam, biedt Texel een golvend landschap, waar het beroemde Texelse schaap de nek buigt naar het malse gras en vluchten vo gels hun tehuis vinden. Texel trekt hoe langer hoe meer i reeimdelingen en steeds meer vreem delingen komen tot de ontdekking, dat het gelegenheid biedt tot. liet maken van foto-opnamen niet betrekking tot het vo gelleven Regelmatige stoombootdienst. Een boot gaat vele malen naar Texel en zet haar passagiers aan land op het vissersplaatsje Oudesclrild. vanwaar de vreemdelingen gebracht worden tot in de uiterste hoeken van het eiland. Het eerste gezicht op het eiland, als het ware een groet aan de bezoeker, is de mooie duinformatie, die grote stuk ken aan de zee ontworstelde grond, af sluit. Tuiniwallen van graszoden ge maakt, omheinen de weilanden, waar het Texelse schaap graast in een landelijke omgeving De vogelreservaten, die door de Staat der Nederlanden worden 'beschermd, zijn toegankelijk voor alle vogelliefheb bers, om de verschillede soorten in bun natuurlijke verblijfplaats te bestuderen en fotograferen. Daar leven bv. de scholekster, geken merkt door-zijn zwart en wit, met zijn scherpe schrandere ogen, dt kluut, boog op de stelten en de sierlijke blauwe rei ger, onder de bescherming van Neder land- Bezoekers zullen ook onder de be woners van de broedplaatsen de ge streepte Kentse strain!plevier vinden, 'n opvliegend kereltje, dat over de velden scheert, en de sneeuwwitte iepelaar. een vrij potige aristocraat van 't toevluchts oord. Texel is ook het tehuis voor dï schuwe zwarte stern en de kleine luid ruchtige kemphaan. Zoetivatermcer. Tussen de moerasjes in de duinen op Texel is een zoetwatermeertje, genaamd de Muy. Het meertje zit voi vogels langs de oever. Een andere attractie van het eiland. Ze lenen zich voor fietsen zowel boten zijn beschikbaar voor lien, die daar belang in stellen. Uitstekende wegen doorkruisen het eiland, die zich lenen voor fietsen zowel Zaterdag 24 December: De grote race in de Bioscoop. Repetitie K.A.B- in Casino" Vergad IJsclub ,.De Geul" Zondag 25 December: De grote race in de B'oscoop. Maandag 26 December: „Tot wederdienst bereid" door „Het Masker". (Deze uitv. op veelvuldig ver zoek, niet op donateurskaarten). Donderdag 29 December: Vergadering v.li. Witte Kruis. GENOEG. Gistermorgen ontvingen we al weer 'n ingezonden stuk i.v.m. 't Ouwe Sunder- klaasfeest te De Koog, Aangezien de conclusie op heizelfde neerkomt ais in beide vorige ingez. stukken werd be toogd, heeft het o i. geen zin nogmaals iemand nu ,,Een Burger" plaats ruimte voor een beschouwing te vejrle- nen. Red. Crt- S. V. Texel. Programma 2e Kerstdag: 4e kl. A (inhaaldag): BKOGrashop pers: BergenWatervogels; Texel-N - Niedorp; Afd. NH. Res. 2 C: Alkm. Victr. 5 Texel 2. Tex. Boys. Tot Woensdag geen programma- gen zo'ii aangenaam karakter hadden gehad Strikt zakelijk. Zodoende zal On ze VVV haar faam in ons land nog gro ter maken. Dan zal liet worden, zoals ik eens in Utrecht heb gezegd: „Eerst Texel zien en dan sterven!" Tenslotte deelde dhr Lap nog med\ dat Natuurmonumenten" haar vergade ring in 1950 op Texel hoopt te houden. Doorgaans nemen 100-150 leden aan de ze vergadering deel! Met de hoop dat 1950 een goed jaar mag worden, „prettige kerst en een ge zegend nieuwjaar", sloot de voorz de vergadering. als voor andere rijtuigen. De vreemdeling, die Texel bezoekt, vindt daar 'n schilderachtig landschap met bewoners die zich kenmerken door spontaneïteit, beleefdheid en behulp zaamheid. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 16 tot en met 22 December 1949. Geboren: Jacobus J. zv Jakob Boer- sen en Guurtruida M. Schraag. Ondertrouwd: Gene. Getrouwd: Jan A. van den Berg en Hendrika J. Henst ra- Overleden: Gene. Gevonden: 1 pakje met 2 schorten en 1 pr. herenhaiïdsöhoenen, l fluit, 1 bank biljet, 1 kiridermuts, 1 regenpak. 1 mo- toribril (scherm), 1 pr. kinderpantoffels. ZONDAGSDIENST DEN BURO Dr. Schalkwijk INGEKOMEN PERSONEN. Dirk i an Boven v- Zaandam, Pr. Hen drikkade 85 n. Den Hoorn 85. Krijn Broulwer en gez., v. Beverwijk, Romer- kerkvveg 101 n. Wilhelminalaan 1. Pe trus ICerssens, v. Akersloot, Jul weg 218 n. Weverstraat 28. Gerard A. Hendricx. v. 'Heiloo, Stationsweg 111 n. Schilder- einde 47. HOGE ONDERSCHEIDING. Onze plaatsgenoot de heer W- de Wijn gedurende de oorlogsjaren als le stuur man in dienst 'hij 'de Kon. Holl. Lloyd, is door de Minister van Verkeer en Wa terstaat, afd. Scheepvaart, onderschei den met het Oorlogsherinneringskruis met de vier gespen: voor oorlogsdien sten koopvaardij 1940-1945, Java Zee 1941-1942, Middellandse Zee 1940-1945 en Oost-Azië (Zuidelijke Pacific) 1942- 1945. Smaken verschillen dat is een uit gemaakte zaak. Daarom zal de één beslist een getailleerde mantel willen hebben, terwijl de ander zich slechts in een swagger thuisvoelt. Gelukkig is de mode dit seizoen zó gevarieerd, dat er zowel getailleerde als wijde mantels kunnen worden ge dragen Alle dames zullen dus be vredigd kunnen worden Het leek ons ditmaal het aardigst twee heel verschillende mantels te geven, die teder voor zich haar aan trekkelijke kant hebben en boven dien zó eenvoudig van model zijn, dat ze zonder veel moeite met een goed patroon zelf te maken zijn En geeft het zelf vervaardigde toilet niet een grote voldoening? Beide modellen kunnen eventueel met een randje bont worden gegarneerd K 3639/34. Een getailleerde mantel van een jeugdig en vlot model Het model is hooggesloten en heeft een platte kraag. Bond liet middel wordt een ceintuur gedragen. In de klokkende rokbanen zijn de zak ken verwerkt. Benodigd voor 112 cm bovenwijdte ca 3 m stof van 140 cm breedte. K 3630/34. Zeer simpel ls deze klokkend vallende swagger De tak ken zijn van schuine kleppen voorzien. Ook op de mouwen ls een knoopgarnering aangebracht. Benodigd voor 98 cm bovenwijdic ca 3 m stof van 140 cm breedte. De knippatronen van deze modellen zijn bij vooruitbetaling per post wissel f 0.95 bij „Bella Patronen Service" Kromme Nieuwe Gracht 66. Utrecht, verkrijgbaar. R 3629/34 ts verkrijgbaar in 96 104 en 112 cm bovenwijdte K 3630/34 tn 92, 98 en 104 cm. bovenwijdte. De modellen zijn overgenomen uit „Bella" .sas Het Nieuwe Modeblad VERTROKKEN PERSONEN. Martinus J. Bakker, v. H 10; Johan nes T. Witte v- B 140; Petrus J. Krijgs man v. II 134; Pieter Spi'gt v. Schildei- eiivd 76; Pieter J. 'Dijt. v. Kogerstraat 13; Willem L. Bakker en ge--., v- Molenstr. 24, allen naar Australië. EEN BATALJONSFACTEUR VERTELT. Het is reeds twee jaar geieden, dat het 5e bataljon Gaideregiment Jagers naar Indonesië vertrok. Wij weiden verdeeld over de buitenposten in do mooiste de len van Oost-Indonesië. Als Hollandse jongens waren we al spoedig gewend aan de Adat der bevolking en aan het klimaat. Jammer, dat alles van korte duur was, want kort daarop werd er een begin gemaakt, om ons baialjon weer sa men te trekken te Makassar, de hoofd stad van Oost-Indonesië. Voor velen was 'het een grote verandering, want om vanuit de rimboe in een grote stad te komen niet zijn luxe auto's, biosoopen, grote cantines etc., dat viel niet mee en wij stonden dan ook wel eens ...niet onze oren te klapperen". Het woordje ,,post" ligt nog op ieders lippen, hoewel we. al weer aardig inge burgerd zijn- Er worden 9500 brieven per maand geschreven en het aantai brieven,, dat we per maand uit Heiland ontvangen is 13,500. Met menige vriend in Indonesië wordt contact gehouden en over en veer wordt'het nieuws uitgewis seld; ook de kennissen, d'e we op dr buitenposten hebben achtergelaten, wor den niet. vergeten. Ei- worden een 800 brieven aan hen geschreven, terwijl we er 1000 per maand terug ontvangen. Lectuur is er te vinden in de cantine maar wij vinden liet wat aardig als er zo af en toe een pakje leolmur uit Holland komt. De tijden zijn veranderd en nu er weer rijst in Holland te koop is. weten wij niet altijd wat er opgestuurd zou kunnen worden. Het is een leuk idee, als je in gedachten je bloedverwanten in de kamer ziet staan rond het door ons gestuurde pakket om te zien wat zoon lief 'lieeft gezonden. De laatste tijd is dal vooral Toradja-hout-snijlwerk. Uit Hol land komen per maand 400 pakketten en daar zitten goede sigaretten in, die even welkom zijn als snoep. Zoals we al zeiden is Oost-Indonesië. mooi en liet is wel aardig om straks te gen je kinderen te zeggen: „Kijk, daar is papie nu Ook geweest.!Onze foto's zijn daar getuigen van Maar wij willen de foto's nu at naar huis hebben en dan worden ei zo af en toe naast de ge wone postbladen Ook gewone brieven gesdhrever. met de foto's er in. Per maand zijn dat er 700. De jongens zijn nog steeds met hun gedachten in Holland. Momenteel klin ken er optimistisdhe woorden over de mobilisatie. Nog even, Jagers, houdt je taai en „good luck". PREDIKBEURTEN- Zondag 25 December 1949. NED. HERV. GEMEENTE. Den 'Burg 10 u. Ds. v. Reijeiidani in Eben Haëzer Coil, noodl. kerken en personen 4,30 Kerstfeest Zondagsschool in de Doopsgez- kerk ■Oudescliild 10 u. de Heer Termaat, Kerkkoor. Extra collecte Oosterend 10 uur Ds. Kiijnsma Synodale collecte 19,30 Ds. Kiijnsma, Jeugddienst Den Hoorn 10 uur Cand. D. v. Boven Kerkkoor. Coil. Kerk er. Wereld De Koog 9,45 uur Ds. Janse,' m.m.v. het kerkkoor. Extra coll. Kerk en We reld". 3 uur Zondagsschool-Kerstfeest De Waal 11,45 uur Ds. Janse in de D.G- kerk m.m.v. het kerkkoor. Extra collecte „Kerk en Wereld". De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Ooll. vd. restauratie der kerk. Zuid-Eierland half 5 Kerstfeestviering v d. Zondagsschool GEREF. KERK. Parkstraat 36: Den Burg 10 u. Kerstevangelie 5 uur Ds. M. N. de Wolf Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf GEREF. KERK v.h. H.V. Oosterend 10 uur Leesdienst GEREF. KERK touderh. art. 31 K.O.l Oosterend half 10 en 3 uur student W. Borgdorff uit Overschie. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Burg 9,45 Ds, van Veen, met koor, kinderkoor orgel en fluit Oosterend 19 uur precies Kerstfeest Zondagsschool Maandag 26 Dec. 1949- (2e Kerstdag) Den Burg 10 u. Can D. v. Boven, van Den Hoorn. Coll. noodl. kerken en personen- Oudescliild 5 u. Kerstfeest Zondags school. Oosterend 10 uur Ds. Kiijnsma 4 u Kerstfeestviering Zondagsschool Den Hoorn 10 uur Ds. v. Reijendam 2 u. Kerstfeest Zondagsschool (Bus rijdt, door de P.H Polder) De Waal 4 u. Kerstfeest Zondagsschol) in de D.G. kerk. Zuid-Eierland 10 uur Ds. Soesan De Cocksdorp 4.30 u. Kerstfeestviering Zondagsschool Coll. vd. restauratie der kerk. GEREF KERK Den Burg 10 u.' Kerstfeestviering met kinderen en ouderen. Ieder welkom Oosterend 10 uur Ds. de Wolf GEREF. IvERK (onderin art. 31 K O.) Geen opgaaf Ontvangen. GEREF KERK v il. H.V Geen opgaaf ontvangen. DOOPSGEZ. GEMEENTE- Oosterend 10 uur 'D3. van Veen Den Burg 16 uur Kerstfeest Zondags school.

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2