De heer J. Westdorp Sr. nam afscheid van de Texelse Vroedschap Een aapje en een zuurstok s- - iSHHB-..;! t.o.v. do prijzen, welke IJmuiden in de toekomst betaalt en die, welke wij op Texel kunnen bedingen- Dhr v.d Vis: Als de gemeente voor 'n betere outillage zdl-g droeg zou men ook een groot deel van Den Helder krij gen. Dhr v.d. Vis merkt vervolgens op, dat als IJmuiden prijsstijging te zien geeft, men het hier op Texel 5 min. later al weet- Er is dus geen visser, die zo gek is om naar IJmuiden te gaan. Dhr de Waard is zakelijk gezien niet bang om er veel geld aan te besteden, maar 'de vissers willen geen enkele ga rantie geven. Anders zou hij er meteen voor zijn om een tot anderhalf ton in de Afslag te steken. Het. moet echter van beide kanten groeien. Voorz.: De kot- tervissers en de kustvissers zijn ervan overtuigd, dat B en W veel aan de Af slag gedaan hebben en mij is niet be kend, dat er ontevredenheid zou bestaan Voorz. deelt mede, dat velen overkap ping van de steeg tussen de Visafslag en het pakhuis wenselijk acht. Dhr Bruin merkt op, dat er nog be hoefte bestaat aan een te.efooncel, waai de koopman rustig een gesprek kan voeren. Voorz. zegt, dat men zich met wensen en verlangens tot B en W kan wenden. Als de woningnood ter sprake komt, zegt de heer Dros, dat, waar 2 jaar te rug voor een woning 5 aanvragen be stonden, dit aantal thans ,s verdubbeld. Dhr Zijm: De woningnood is veel groter dan 2 tot 3 jaar geleden. Speeltuin in centrum van Den Burg. Op de begroting staat f 500 voor aan leg speeltuin in Den Burg De comm. v. onderzoek is van oordeel, cat het aan leggen van een speeltuin )p de weg au particulier initiatief ligl. Voorz. merkt op, dat het slechts de bedoeling van de gemeente is om het speelterrein van de straks buiten gebruik te stellen openb. lagere school aan de Nieuwstraat tot speeltuin te bestemmen door er enige eenvoudige speelwerktuigen te plaat- s°n. maar het is niet de bedoeling deze zaak van gem. zijde te exploiteren. Wij hopen dat het initiatief uit de burgerij zelf komt om een en ander te beheren en te behartigen. Het vergt slechts een kleine uitgave van de gem. Wellicht ligt hier een stimulans voor de andere dor pen om ook een speeltuin aan te leggen. Men gaat hierna met het plan van B en W accoord. Men wisselt van gedachten over de ur gentie van een doorbraak Suikerweg— Westerweg. Voorz. merkt op, dat dit plan nog wat moet wachten omdat er al zoveel uitgaven zijn, die meer urgent genoemd moeten worden- Dhr Zijm hoopt, dat de doorbraak in ieder geval gelijktijdig tot stand komt/net het door trekken van de aan te leggen weg Wes- tenveg-Kogerstraat. (Dan is de „ring rond D°n Burg" voltooid). Voorz Bij de volgende begroting kunnen wij ver der zien. Dhr Timmer zou reeds nu onderzoek naar de kosten willen zien. De 5 regels over het onderwerp staan gelden kermis hebben dhr Was senaar geïnspireerd tot het opstellen van een uitvoerige speech, waarin de vroedschap tot de overtuiging moet worden gebracht, dat de kermis uit de tijd is- Dat hij zijn betoog weloverdacht en goed gedocumenteerd heeft blijkt wij laten hem hier even aan 't woord: Het is een aardig bedrag dat door de kermisexploitanten aan staangeld wordt betaald. Wanneer we daarnaast nog re kenen de onkosten die gemaakt moeten worden om naar en van Texel te komen, hun rente en afschrijving van materiaal, plus hun verdienste, dan betekent dit, dat er jaarlijks lO.OOOden guldens van Texel gaan. Ik vraag me af, mijnheer de voorz., of er op het ogenblik nog we! een behoefte is aan een kermis. Toen ik een kleine 20 jaar geleden op Texel kwam, was de kermis een hoogtepunt op Texel. Op het land van Roeper stond een schouwburg, waar de beste artisten optraden, prachti ge voorstellingen zijn daar gegeven. In het Park stond een bioscoop, er was een danstent, kortom, het publiek kon een week genieten van ontspanning waar voor anders geen gelegenhcd was. Maar er is in loop der jaren het één en ander veranderd, ook op Texel- De ontwikkeling tot gelegenheid voor ont spanning heeft op Texel niet stilge staan. We 'hebben op Texel een paar schouwburgzalen gekregen waai grote gezelschappon kunnen optreden. Bio scoop hebben we elke week en voor de dansliefhebbers beschikken we op Texel over moderne dansvloeren. Maar er is nog iets veranderd. Toen ik op Texel kwam, werkten de mensen van 's morgens vroeg tot 's avonds, een heel jaar door Er was slechts een klei ne groep die vacantie had. Er waren toen nog" vele Texelaars die nooit ver der dan OudesChild kwamen De kermis was de enige gelegenheid, r.m uit de da gelijkse sleur van altijd-maar-werken vandaan te komen. Ook dat is veranderd- De werktijd is veel korter geworden en zells de landar beiders beschikken al over een vrije Za terdagmiddag, een voorbeeld dat door vele boeren al wordt nagevolgd. En wal voor dit punt nog belangrijker is. is. dat in elk bedrijf een vaoantieregeling is in gevoerd. In de vorm voor ontspanning is een grote verandering gekomen. Er gaat in de zomer geen week voorbij ol er is een of andere groep Texelaars naar de vaste wal geweest voor een excursie, tentoonstelling, weekend of iets derge lijks. Daarnaast komen dan nog de va- canties. M. d. Voorz., ik ben blij, dat het in de ze richting gaat- De Texelse bevolking is vooruitstrevend. Ze blijft niet meer 'n heel jaar in haar Isolement zitten, maar gaat ook gemeten van hetgeen er buiten Texels grenzen te zien is en verrijkt haar kennis met ervaringen, buiten Texel opgedaan. Het organisatieleven op Texel bloeit en hiervan gaat een gro te opvoedkundige waarde uit. Maar ook deze ontspanning is aan grenzen gebonden. Wij zouden soms nog wel méér willen, maar de portemon- naie laat het niet toe. Er zijn nog heel wat mensen, die wel vacantie hebben, doch financieel niet in staat zijn om er behoorlijk van te genieten Je kunt je geld maar eenmaal uitge\ en. En dan moeten wij ons afvragen op welke ma nier is het geld het beste besteed. Voor de kermis gaan jaarlijks duizen den guldens van Texel, waarvoor we buiten het staangeld niets of weinig terug krijgen- Een groot gedeelte van de bevolking heelt op het ogenblik zijn handen \ol om met het huishoudgeld rond te komen. Men heeft na de oorlog wel eens gezegd: Ze hoeven de kermis niet af te schaffen, die schaft zichzelf wel al. Ik geloof dit niet, voorz. Er zijn heel wat mensen die wilden dat er geen kermis meer was, omdat ze er geen geld a oor hebben. Op de kinderen en de oudere jeugd heeft de kermis een grote aantrekkings kracht. Als de vriendjes wel gaan kun je het hun ook moeilijk onthouden. Als men het geld er dan niet voor heeft moet liet toch ergens vandaan komen en we hebben het vorig jaar al kunnen waar nemen, dat in do kermisweek de bakker, slager of melkboer niet betaald konden worden omdat, het huishoudgeld voor de kermis was uitgegeven. Dit zal in de toekomst nog gaan toenemen. Voor de middenstand slaat ook een moeilijker tjid te wachten en als de klan ten eenmaal schuld hebben, wordt het steeds moeilijker om er uit vandaan te komen- Duizenden guldens die op een andere manier nuttiger besteed kunnen worden gaan thans van Texel. Duizen den guldens worden hierdoor onttrok ken aan de Texelse middenstand en wat krijgen we hiervoor terug een zuur stok en een aapje! M. d. voorz. als ik de zaak goed over denk kom in tot de conclusie dat onze uitgaven voor ontspanning het over het algemeen niet toelaten dat we naast het nieuwe ook nog het oude handhaven. En als ik dan kiezen moet tussen de kermis waarvan het. hoogtepunt, de schouwburg, bioscoop, danszaal e.d. al af is of de nieuwe vorm van ontspan ning, de sehoolvacanties. excursies, be zoek tentoonstellingen, vacantiereizen e.d- dan sta ik op het standpunt dat deze laatste vorm van ontspanning verre te verkiezen is boven de kermis. Ook in dit opzicht hebben wij een op voedende taak en moeten .ve leiding ge ven. M. d. voorz. ik wil dan ook voor stellen om de post staangeld voor de kermis van de begroting af te voeren en tot afschaffing van de kermis over te gaan. Voorz. zegt. dat hij het doorwrocht en ernstig betoog met veel belangstelling heeft aangehoord. Een voorstel tot af schaffing van de kermis za'. onder de ingezetenen lan Texel wel aanleiding geven tot enige besprekingen.... Het ijikt hem het. beste in de volgende ver gadering over dit voorstel te stemmen. Dat kan dan geschieden voordat in schrijving door de kermisexploitanten plaats heeft. Als men in een volgende verg. hieromtrent een beslissing neemt is de burgerij tenminste voorbereid ge weest. Dan hebben wjj de reactie van de bevolking kunnen peilen. (Wiens ingez. stuk liet eerst komt, liet eerst wordt af gedrukt. Red- T. Crt.). Voorz. herinnert aan het genomen beginselbesluit tot bouw van een gemeentelijk rusthuis, dat sommigen als wel wat al te snel geno men voorkwam en hierop reageerden met een lichtelijk verwijt! „Laten wij 't onderwerp kermis dus eerlijk op de agenda plaatsen", aldus de voorz. Dhr Bruin heeft dezelfde mening als de voorz Hij gaat in grote lijnen met dhr Wassenaar aeeoord. „Lnten alle ver. en org. hun best doen en ons laten we ten. dat ze de kermis wel kwijt willen" Dhr de Waard zegt, dat de argumen tatie van dhr Wassenaar hem heeft ge troffen. Als wjj de kermis afschaffen verrijken wij Texel. Tot dhr Bruin zegt spr- dat de overheid een opvoedende taak heefi, en dat men die niet mag af wegen bij het oordeel van het publiek. „Afschaffing komt de Texelse gemeen schap ten goede. Daarom zie ik de ont wikkeling met vertrouwen tegemoet, en kan ik mij verenigen met het voorstel om liet onderwerp kermis op de volgen de agenda te plaatsen. Zakelijk en mo reel gezien kunnen wij niet anders zeg gen, dan dat afschaffing toe te juichen valt. Ik stel het bedrag, dat door de kermis van Texel wegvloeit op minstens f 100,000" Dhr v.d. Vis: Vele mensen moeten te gen zichzelf beschermd worden. (Hij doelt op het onverantwoord uitgeven van geld). Dbr Daalder verklaart zich als principieel tegenstander van de kermis. Hjj heeft met. verschillende raadslieden over het aanhangige ge sproken en zjj concludeerden ook, dat het geld beter besteeed kan worden en dat de middenstand niet de dupe mag zjjn. (Van lege portemonnaies tengevolge van de kermis.) Dhr Keijser is het niet de voorz. eens, dat eerst de opinie van de bevolking ge peild moet worden. De algemene ge- daehtengang van de bevolking kan an ders zjjn dan wij hier denken- Werk verdelen. Dhr Wassenaar merkt op, dat er voor openbare werken behoorlijke bedragen begroot zijn. Texel heeft veel seizoenar beiders. Uit soc. en econ oogpunt is het noodzakelijk, dat het werk dat op Texel te doen alt. zoveel mogelijk over het jaar verdeeld wordt. In de winter komt meer werkeloosheid voor dan zomerdag. Laat de gem objecten dus zoveel moge lijk in de slappe tijd uitvoeren (riolering De Koog, bestratingen, baggerwerken, e.d.) al is het «erk winterdag dan ook iets duurder dan zomerdag. Voorz. zegt, dat er geen bezwaar te gen bestaat in die richting werkzaam te zijn. Het is wel eens moeilijk het zo uit te kienen, maar ongetwijfeld zijn er werkzaamheden, die hiervoor in aan merking komen. Thans is de gemeente in onderhandeling over slootwerk. "Dhr Wassenaar is gestoten op de sub sidie (lidmaatsdliap) voor de Heidemij. Het bedrag is niet groot, er kunnen 2 overwegingen zijn: noodzakelijkheid en sympathie- De laatste gevoelens jegens de Heidemij. zijn bij spr. niet aanwezig. Voorz. zegt, daarentegen aile achting te hebben voor de Heidemij., want zij heeft veel nuttig werk gedaan. De sug gestie van dhr Wassenaar zou doelen op liet feit, dat de Heidemij. de werkver schaffing geleid heeft. De Heidemij. was gebonden aan de voorschriften, welke van bovenaf gegeven werden, zodat men de Heidemij. daarvan de schuld niet mag geven. (De werkzaamheden op 't vlieg veld zijn door de Heidemij. uitgevoerd). In de dertiger jaren is veel ontevreden heid verwekt in de werkverschaffing, maar thans kunnen wij alles in ruimer verband zien. DhrWassenaar zegt, dat het in hoofdzaak tegen de tactiek van de Heidemij gaat De gemeente is aan dezelfde voorschriften gebonden, maar bij de Heidemij. jaagt men de men sen tegen elkaar in het harnas. Dat ou de systeem en tactiek zijn daar nog lang niet verdwenen. Spr geeft, toe, dat na tuurlijk ook a eel afhangt van het uit voerend personeel. Vervolgens gaat men met de begro ting accoord. Na vaststelling van de 1" suppl. be groting wordt de begroting van de Soc. Dienst goedgekeurd De f 1000 hogere subs- was noodzakelijk, aldus de voorz., w egens de zwaardere bezetting, stijging van de kosten van levensonderhoud en doordat de sociale bijstand steeds zwaar dere eisen stelt De Vroedschap verleent vervolgens machtiging tot het aangaan van kas geldleningen voor 1050 tot f400,000, Besloten wordt een rekening-courant overeenkomst aan te gaan met het kan toor Den Burg v.d. Rotterd. Bank N.V. voor 1950. In antwoord op een vraag van dhr Timmer deelt de voorz- mede, dat des tijds reeds een deposito-overeenkomst werd aangegaan met de Coop. Boeren leenbank, zodat men ook bij de Boeren leenbank terecht kan, Nada" de verg. accoord is gegaan met het beschikbaar stellen van liet. bedrag per leerl v. h. Lager Onderwijs ingevol ge art. 55bis der L.O -wet 1920 (voor het o.l. onderwijs f23,80, voor openb. voort gezet. geur l.o. eveneens f23.80 en het 11.1.0. f28.79) volgt de rondvraag Rondvraag. I>hr Westdorp had destijds aange drongen op het invoeren van een een richtingsverkeer in de Weverstraat (voor voertuigen zonder motor), maar B en W vonden het nog niet dermate ur gent om een verbod uit te vaardigen. Het zou de groenteboeren bv. veel hoofdbrekens kosten. Dhr de Waard: de paardentraotie wordt minder. Dhr Keijser vertelt, dat er vroegertijd al een eenrichtingsverkeer voor bespannen wa gens bestond! Dat is niet allen bekend, waarop mw. Vrijdag veronderstelt, dat men naleving ervan misschien nooit ziet. Dhr Westdorp vraagt of het moge lijk is het straks vrij te komen gebouw van de o.l. school in de Nieuwstraat te Den Burg in te richten voor vergaderlo kalen. Van 2 lokalen zou éen ruimte te maken zijn. Voorz. antwoordt, dat om trent het gebruik van dit gebouw bin nen niet te lange lijd 'n voorstel door B en W zal worden gedaan. Dhr Timmer hoopt, dat een pomp ge plaatst wordt op de put voor de Ver gulde Kikkert". Thans moet men een deksel verwijderen om water te putten. Laten we hier maatregelen treffen vóór een kind in de (brede) opening tuimelt. Dhr Timmer vindt, dat De Koog hoognodig een urinoir behoeft? Voonz heeft daar al eens poolshoogte genomen, maar de Kogers zijn er allemaal bang voor, dat de urinoir in de buurt van hun huis wordt geplaatst- Op het strand zijn wel urinoirs aanwezig. Dhr Wassenaar vraagt of bij de ver leende ontheffing inzake de winkelslui ting gedurende enkele dagen voor de Kerst nok naar het standpunt van de bond van kantoor- en winkelbedienden is geïnformeerd. De voorz. zegt, dat men zich alleen tot de middenstandsver. heeft gewend die daaromtrent verdere regelingen konden treffen. Dhr v.d. Vis hoopt, dat de Min, Ruys- weg spoedig opgeknapt wordt er ligt al puin- De weg van ,,On Duin" naar de Badweg moet hoognodig geasfalteerd worden, anders gaat hij er aan. Op de Brinlrweg kan 't water niet wegvloeien. De weg verzakt. Kan de riolering dan gelijktijdig worden gelegd? vraagt hij. Voorz. zegt, dat een klein geschil met Staatsbosbeheer het beharden van de Min. Ruysweg heeft vertraagd. Dhr Dros hoopt, dat liet stukje weg (plm. 350 m.) tussen Duinweg (Krim- weg) en de bocht naar de weg van de Noordbatterij, dus de weg waaraan de woningen van de fam. Buis en Kalf lig gen, verbeterd wordt. l)hr Westdorp neemt afscheid Dhr Westdorp komt 1 Jan. in gem. dienst en daarom ipoet hij zjjn zetel als raads lid afstaan. Voorz. zegt, dat de adviezen van dhr Westdorp steeds weldoordacht en zakeljjk waren. Spr. dankt het schei dende raadslid voor wat hjj in het be- NED. HERV. GEMEENTE DEN BURG De heer A. Kalf heeft zijn functie als president-kerkvoogd neergelegd- Als kerkvoogd werd gekozen de heer C. Jou- stra, de heer C. Bakker werd als kerk voogd herkozen. SAMEN UIT, SAMEN THUIS! Kees Koorn Mzn., ..Tufbantia" en Arie Vlaming Ozn., nabij De Cocksdorp, gin gen ruim 3 jaar en 3 maanden geleden met hetzelfde schip naar Indonesië en ze zijn ook weer samen terug gekomen! Het was natuurlijk eer. blijde thuis komst: '1: huren van ..Tubantia" hadden een erepoort gebouwd en de driekleur uitgestoken. Beide Texelaars waren cp Oost-Java ingedeeld geweest bij 3-5 R.I., Kees als monteur bij 't motortransport en Arie als infanterist. Hun bataljon bestreek 'n gebied zo groot als Friesland en soms zaten de Texelaars zo'n honderd km. bij elkaar vandaan, een andere keer weer dichterbij en dan konden zii elkaar wel eens ontmoeten d W a G iV s. d. d e» m hij 1 Ee -1' wiv jU Wij Op Ui k ue oudste walvisvaarder van ons land, een man van 90 jaar. Die kon kras se verhalen doen! Geboeid luisterden wij toe. Wij twijfelen niet of de bezoekers zullen Vrijdagavond in „Het Wapen v. Amsterdam" evenzeer geboeid worden, want dhr Fielmioh heeft alles wat met de walvisvaart in verband staat terdege bestudeerd. HET KERSTBAL IN „CASINO". Het Kerstbal in „Casino" is uitstekend geslaagd- Wel 260 danslustigen zwierden over de spiegelgladde vioer en inder daad was er sfeer en stemming. De or ganisatie door de direotie van Casino" werd zeer gewaardeerd. lang van de gem. Texel heeft verricht. Hem wacht een zter belangrijke functie die de volle inzet van zjjn persoon vraagt, een sociaal werk, dat veel be leid en takt eist. Wij zijn er van over tuigd, dat het. werk bij dhr W. in goede handen is gelegd. Wjj willen daarbij niet verhelen, dat liet voor hem eerst moeilijk zal zijn over Ie schakelen van bestuurder naar ambtenaar, maar ik heb liet volsie vertrouwen, dat hij zich in de nieuwe positie ook geestelijk zal weten in te werken en dat hjj zeer veel nut tig werk zal doen in het belang van wie sociale bjistand behoeven. Zjjn ruime er varing slaat hem daarbij ten dienste Dhr Westdorp zegt: ,,Het is met een mengeling van gevoelens, dat ik deze laatste verg. meemaak. Het is niet zo gemakkelijk geweest, om deze benoe ming direct te aanvaarden en misschien heeft het college van B er. W ontdekt, daf ik pas op het laatste ogenblik heb gesolliciteerd. Die mengeling van gevoe lens heeft tweeërlei oorzaak: le ga ik de Vroedschap verlaten, waar ik al en kele jaren deel van uitgemaakt heb. Misschien heb ik niet zo bijzonder veel naar voren gebracht, want ik praat lie ver niet voor het noodzakelijk is. De periode van de dertiger jaren en die van de oorlog heb ik meegemaakt als raadslid. Ik zal daar niet dieper op in gaan dan te memoreren, dat de over gang Aan de jaren voor de oorlog en die na de oorlog zeer groot is geweest. Na de oorlog heb ik tot mijn vreugde mo gen constateren, dat die grote overgang in eerste instantie te danken was aan de samenstelling van het dag. bestuur. Aan u, mijnheer de voorz. en de wethouders is het te danken, dat er in de jaren na de oorlog zeer veel op Texel tot stand is gekomen. Wjj kunnen gerust spreken van een vooruitstrevende politiek in het belang \an Texel en het algemeen. Die mengeling van gevoelens werd ook veroorzaakt door de overgang van dit werk naar het werk, dat mjj wacht. De taak is inderdaad niet licht, ik til bo vendien r.iet licht aan het leven in het algemeen. Thans kom ik in aanraking met verschillende bepalingen van de wet of de instanties. Ik zal wel eens in conflict komen met dezelfde mensen voor wie ik eorst mijn best heb gedaan. Ik zal dan aantonen, dat men niet ver der kan gaan. Spr. verzoekt om medewerking, com pensatie en misschien ook wel eens dis pensatie. „Technisch sta ik nog groten deels voor een onbekend.' zaak". Hjj dankt mej. Rehorst, zjjn oorgangster, voor haar hulp. Hjj hoop! dat de Raad op dezelfde weg zou voortgaan en .dat zjjn werk vruchtbaar zou zijn tot. heil van heel Texel. De voorz. dankt dhr Westdorp voor diens waarderende voorden. In zjjn slotwoord dankt de voorz de Raad voor de prettige samenwerking: ondanks het versdhil van mening, dat onderling mag bestaan heeft men gezocht naar de din gen die ons verenigen om zo te komen tot de oplossing, welke voor de gem. het beste is. Spr. dankt allen voor het aan deel, dat een ieder op zjjn wjjze tot de ze vruchtbare samenwerking gegeven heeft. De voorz. wenst allen een gelukkig Kerstfeest, een gezegende jaarwisseling en spreekt de hoop uit, dat 1950 een voor spoedig jaar zal zjjn. HERBENOEMD. Bjj de verkiezingen voor de Ned. Herv. Gemeente te De Koog vonden de volgen de helibenoemingen plaats: de heer G, Kuneman tot ouderling, de heer D- C. Vos tot diaken en de heer ,T. A. Schol tot notabel. TEXELSE LICHTBOEI SLOEG LOS. Op het strand te Castricum aan Zee is een grote lichtboei aangespoeld, de TX 4 die als baken van de mjjnenvrije zone lussen IJmuiden en Texel dienst deed. Voor Laurens Zonneveld uit Bakkum betekende dit een buitenkans. Hjj haal de ongeveer 50 kg lew end,- mosselen van de boei af. KERSTFEEST. Over het Kerstfeest van de Doopsgez. Gem. Eierland-De Cocksdorp op Vrij dagmiddag 23 Dec. in Hotel De Hoop te De Cocksdorp, schrijft onze correspon dent: Om 4,30 uur kwamen de kinderen on der gezang het lokaal binnen, door mw. Tizer-Roeper op de piano begeleid- Na kinderen te hebben toegesproken, •ïg Ds. voorwin gebed. Hierna werd 'r de ouderen een lied gezongen, toe- selijk 0]i het Kerstfeest Vervolgens •d door Ds. v. Veen een kerstverhaal leid, waarnaar de kleuters aandachtig n te luisteren. Toen zongen de kin- en staande enkele kerstliederen, ge- gd door gezamenlijke zang met de deren. Verder werden de kinderen ge acteerd en ook de ouderen genoten van ui kop koffie met het gebruikelijks 'erstkransje. Hierop volgde wederom een Kerstver- al door Ds- v. Veen. Ds. smaakte het genoegen de kinderen goed onder zjjn gehoor te kunnen brengen en ongetwij feld hebben ook de ouderen hiervan ge noten. Na zang door de kinderen en uit deling der kerstgeschenken kwam het slot van dit in alle opzichten geslaagde Kerstfeest, Voor het heengaan zong men „Grote God wjj loven U". Ds. v. Veen dankte allen voor hun medewerking. STUDIEBEURZEN. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat de Bestuurders-Collatoren van het Hendrik Nannes Catr. Epes Leen en het Wijbenga Leen te Bolaward voor nemens zijn over te gaan tot het geven van enige studiebeurzen. Nakomelingen uit de familie van de Stichters, die naar een dier beurzen wensen te dingen, zullen zich, onder overlegging van een geboorte-akte en met vermelding van genoten onderwijs vóór 15 Januari a.s. schriftelijk kunnen aanmelden bij de Secretaris-ontvanger van genoemde lenen te Bolaward. De ge gadigden dienen de leeftijd van 12 ja ren te hebben bereikt, en die van 24 ja ren niet te hebben overschreden. De be giftigde zal vrjj zijn in de keuze van een vak van studie. Een vergelijkend examen zal worden gehouden in Febru ari 1950- Texel, 27 December 1949. De Burgemeester van Texel. Mr. G. D. REHORST. S. V. Texel. Uitslagen inhaaldag: BKCGrashop pers 0-0; BergenWatervogels 2-1; TexelN.Niedorp 1-2 Texel heeft opnieuw haar kans om de leiding te nemen, onbenut gelaten. Bljjkhaar heeft de Vrone-uitslag onze spelers nog niets geleerd- Dit is dus de 2e maal dat T. struikelde en ook nu «eer konden we ons niet losmaken van de gedachte, dat men meende deze wed strijd ever. te winnen. De wind was lastig maar voor beide partijen. Onze achterhoede begon maar matigjes en toen na 10 min. N.-N. een aanval opzette, ondervond ze geen te genstand. Bertus liep uit, maar de mid denvoor plaatste heel tactisch over hem heen in het doel. Wel was T. sterker, maar de voorhoede deed niets met uit zondering van Jan Boswjjk, die weer prachtig op dreef was- Toen ook nog 'n corner in eigen doel was gewerkt, was het ons duidelijk, dat vandaag een einde zou komen aan ons ongeslagen record. Het spel bleef matig en N.-Niedorp werkte als paarden voelende dat zij de ze keer kans had. Haar keeper Floor tel de voor drie en zo kon het gebeuren dat het offensief van na de rust steeds weer op niets uitliep. De strafschoppen van Herman waren uiterst gevaarlijk, uit een daarvan scoorde hjj ons enige doelpunt Voor onze spelers een gevoelige les. die we uiterst jammer vinden vooral voor Herman, Jan Boswjjk maar ook voor Bertus. onze doelman. Nog ;s een kansje overgebleven, door dat BKC en Grashoppers geljjk speel den en Waterv. van Bergen verloor. Laat dit slechte einde van '49 een suc cesvol 1950 inluiden- Texel 2 kon weer niet spelen. Alkm terrein afgekeurd. S.V.C. De Cocksdorp. 'De enige wedstrjjd die was vastge steld. nl. SVC 2OW 2 ging wegens torreinafkeuring niet door. Mogeljjk wordt deze wedstrjjd op Nieuwjaarsdag gespeeld Mocht dit doorgang hebben, dan krjjgen de desbetreffende spelers wel bericht. Voor 1 Jan. is geen eomp. programma vastgesteld. Hedenavond 8 uur trainen- CORRESPONDENTIE. Als de sportverslagen resp. Maandagsfj, en Donderdags 12 uur in ons bezit zjjn, kunnen v. ij een grool deel van de 4e pa gina voor deze rubriek reserveren. Geachte ,'M". Het komt ons voor, dat uw ingezon den stuk „Er was voor hen geen plaats meer" heter rechtstreeks aan de betref fende instanties gericht kan worden. Als wij dit artikel zouden plaatsen, zouden er trouwens veel meer volgen en in dit geval bereikt men zijn doei toch niet via de krant- Red. T. Crt.

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2