Cjroen ^warLr Jexels in het loarL, TEXELSKAPE AARD REEDS Een volbloed visser werd lid van de raad De heer Beumkes vindt dat Den Hoorn bij Den Burg en De Koog ten achter wordt gesteld De Slufter in het offensief Binnen tien jaar tijds zuidwaarts Uit Zuid-Afrika wordt gemeld anderhalve kilometer opgedrongen WOENSDAG 18 JANUARI 1950 T E X E LS E 63e JAARGANG. No. 6392 COURANT jjl Ijitgave v h. Fa Langevcld De Roojr Boekhandel Drukkerij - Bibliotheek Den Burg - Texel Postbus 1 1 Tel 11 Verschijnt Woensdag s^e n Zaterdags Bankrek Rotterdamsche Bank en Coöp. Boerenleenb. Postgiro 65 2. Abonnementsprijs f 2,45 per halfjaar De heer Kasse Beumkes, het nieuwbe noemde raadslid (P. v.d. A.) hij is al jaar en dag secr.-pennm. van de aideling Den Hoorn van de P- v.d. A. woont aan het Horntje. Een van de eenzaamste streken van Texel. Ware het niet zo, gewis zou de autobus niet bij hoeve „Zeewijk" omkeren: het is economisch niet verantwoord nog (een kilometer) verder te rijden met de kans aan het Hornje bot te vangen. Figuurlijk gespro ken natuurlijk, want de chauffeurs van de busdienst hebben wel iets anders te doen dan zich op de visserij te werpen! Dat kun je stellig beter overlaten aan de vissers van Het Horntje. Zoals de heer Beumkes! De heer Beumkes is, zoals wij reeds in een kort bericht mededeelden, 58 jaar. Als nummer 7 van de lijst van de P. v.d. A. verwierf hij vorig jaar Juni 186 stem men bij de verkiezingen voor de gemeen teraad. Een behoorlijk aantal, want over alle partijen gerekend, waren er maar 7 personen, die meer stemmen hadden dan hij en in de P.v.d-A., die met zes ze tels de nieuwe raad introk, waren er maar drie candidate®, die meer stemmen verwierven. Van die 186 stemmen kreeg hij precies de helft (93) uit stemdistriet Den Hoorn- Afd. Den Hoorn van de P. v.d. A. heeft er al jaren naar gestreefd 'n gemeenteraad aan of hij haar dorp te krijgen. Hel. laatste raadslid was de heer Jurr. Beumkes (noodgemeenteraad) (ln 1946 stond hij nr. 14). Dan moeten wij om een Hoornder raadslid te ontmoe ten 'teruggrijpen tot plm. 30 jaar geleden wijlen de heer .T- Beumkes, een oom van het nieuwe raadslid, maakte toen deel uit van de vroedschap. Wij troffen de heer Beumkes in een vertrekje, grenzend aan zijn woning, die op een paar honderd meter van de Wad denzeedijk is gelegen. Op die dijk lagen een stuk of vijf vissersvletten, enige stapels wit uitgebeten kommenpalen en een stelletje ankers. Onderaan de dijk vindt ge een steigertje. Over het water ziet ge bij helder weer het Nieuwediep. Vandaag is het heiig. Naar liet. Noor den ontdekt ge de Texelse boot die van daag. dank zij het gunstige tij, vlak on der de kust. langs vaart. Volgens de heer Van der Vlis moet die hoot altijd zo blij- liljjven varen, d.w.z. de route Oude- sóhildTexel, volgens de heer Jb. Kik kert is het verstandig om zo spoedig mogelijk een ponthaven aau liet Horntje te maken. Beide heren die een paar jaar geleden heel hoog in de pen zijn geklommen om hun visie op deize kwes tie wereldkundig te maken heide lie- ren zullen hun aanhang hebben. Wij wachten de toekomst maar kalm af de komende tijd zal ons wel vertellen wie zijn zin krijgt. Wij verlaten de Waddenzeedijk en keren terug naar het genoemde ver trekje, waar de lieer Beumkes en zijn oudste zoon lmn netten aan liet herstel len waren: straks gaan de kommenvis- sers weer met hun materiaal naar liet. visgubied vlak onder de kust. Dat „straks" is natuurlijk rekbaar, want als de winter er tussen komt kunnen de netten voorlopig wel binnenshuis blij ven. „Den Hoorn wordt achtergesteld bij Den Burg en De Koog", zegt. de heer Beumkes. Hij hoopt daarin verandering te kiinnen_brengen. ,,Ook op het gebied van de huisvesting wordt Den Hoorn ten achtergesteld. Na de oorlog zijn daar maar vjjf nieuwe woningen gebouwd: 3 permanente en '2 Bruynzeelwoningen. Dit jaar krijgt Den Hoorn er weer niet één. 'Op Texel zullen dit jaar 15 wonin gen worden gebouwd, iemand van Den Hoorn stond naar hij meende nummer tien, maar.... zijn verzoek te mogen- bouwen werd afgewezen". ,Het naast aan het hart ligt de visse rij. Het tegenwoordige gebouw van de Visafslag is in ieder opzicht verouderd en te klein- Ik zal blijven betogen, dat de IJselmeervissers moet worden verbo den om op de Waddenzee te vissen Im mers, de Waddenzee is toch al ten dele dood (door de afsluiting van de Zuider zee). Het IJsehueer daarentegen is door die Afsluitdijk nog nooit zo'n best vis water geweest! Zij vangen daar veel pa ling en veel snoekbaars. Die rijkdom is, zoals n weet, «en grote verrassing ge worden, want toen men de Zuiderzee af sloot meende iedereen dat er in het IJselmeer niets meer te verdienen zou vallen. De vlaggen gingen halfstok, maar de vangsten van de visserij op het IJselmeer zijn zo goed geworden, dat men de halfstok gehesen vlaggen wel hoog in de top kan laten 'wapperen!" Als wij over de konimenvisserij praten de heer Beumkes is kommenvisser zegt liij: ,,A1s de konimenvisserij nog was als vóór de afsluiting van de Zuider zee, (konden wij nu bjj wijze van spreken m een luxe wagen rijden. Dit jaar is de konimenvisserij gelukkig beter geweest dank zij de enorme hoeveelheden hors- makreel en wijzelf hebben ook nog al eel gewone makreel gevangen. Het is niet te zeggen, wat de visserij volgend jaar wacht. De jongste zoon van de heer Beumkes is geen ander vak gaan studeren omdat de visserij hem zou te genstaan. Al had je vroeger eens weinig vangst, toch kon je nog dikwijls spreken van een behoorlijk jaar wat de financiële uitkomsten betreft- De vroe gere „Zuiderzee haring" zie je 'hier niet meel, tegenwoordig komt vroeg in het voorjaar wat ijle haring, uit de Noord zee, liet ene jaar wat meer dan het ande re. Daar wachten wij nu ook weer op. Het laatst van Fetor., begin Maart gaan wij de kommen weer zetten, als bet. weer zieh tenminste goed houdt". Twee jaar geleden werd een groot deel van de net ten. eigendom van Beumkes' compag non, door het. ijs vernield (duizend gld- schade....). Van Maart, tot ongeveer half Aug. vist men hier op haring, dan volgen de geep, de horsmakreel en de makreel. Soms vangt men hier ook wel eens een zalm- De lieer Beumkes is op Westergeest geboren. Zijn vader was niei alleen vis eer, maar boerde bovendien in poldert,je Het Horntje. Toen die wilde trouwen, bleek er aan het Horntje geen woning disponibel. Bij ons afscheid hebben wij Het nieu we raadslid veel succes toegewenst. Mogen de debatten waaraan hij straks gaat deelnemen, vruchtbaar zijn. Moge bij kunnen bijdragen tot meerdere wel vaart. van ons eiland, want daartoe heb ben wij een vroedschap in liet leven ge roepen! TEXELSE MARKT Den Burg 16 Jan. 1950. Aangevoerd: 9 koeien T 575-f 750. 3 schapen f 45-f 70 40 biggen f40-f65. 8 n. kalveren f40- f55. ..DE STEM DES VOLKS". Zondag a.s. geeft „De Stem" haar le zaalnitvoering in „De Oranjeboom". Het programma bevat mooie zangnrs, pittige strijdliederen, dames-en mannen koor. Na de pauze een „Bont" program ma, samengesteld o.l.v. mw. en de heer Craanen, hetgeen stellig een waarborg biedt voor een goede genotvolle avond- Dat reeds na bijna 1 jaar bestaan tot het geven van een uitvoering kan wor den overgegaan, bewijst dat er met veel animo is gewerkt. We verwachten flin ke belangstelling en verwijzen naar de adv. elders in dit blad. voor de adres sen voor verkoop van kaarten. De avond wordt met een gezellig bal besloten. D. HELPT DE ASTHMATISCHE KINDEREN IN ZWITSERLAND. Want er zijn ernstige moeilijk heden Het Zwitsers Ned. Asllhma Fonds, dat zich ten doel stelt voor asthmatische kinderen van on- en minvermogende ouders van alle gezindten een verblijf in het hooggebergte mogelijk te maken, wanneer herstel in Nerderland niet meer te bereiken is, ziet zic-h voor ernstige moeilijkheden geplaatst, nu de Regering voor deze patiëntjee geen deviezen voor 'n verblijf in Zwitserland meer beschik baar stelt. Speciaal de opheffing van liet Prinses Beatrix Lyceum te Glion, waar deze pa tiëntjes in een Nederlands milieu kon don vertoeven en volgens Ncd. medische principes werden behandeld, is een zwa re slag voor het AsthmaFonds, dat voor een 30-tal kinderen het verblijf op dit Lyceum mogelijk maakte. Daarnaast werden een 30-tal kinderen verpleegd in Kinderheime en pleeggezinnen. Thans ziet het Asthmafonds zich voor de opgave gesteld 0111 voor deze asthma tische kinderen, voor den groot deel waarvan een terugkeer naar Nederland zou betekenen, dat zij gedoemd zouden zijn lichamelijke en geestelijke wrakken te worden, een plaats te vinden in het Franse of Oostenrijkse hooggebergte. De ervaring heeft geleerd dat een ver blijf in eien vreemd milieu en onder i reemden verre achterstaat bij dat in een Nederlands tehuis. Dit, met de moei lijkheid om op korte termijn buitenland se kindertehuizen te vinden, die aan de eisen voldoen, heeft het bestuur van 't Astfhmafonds er toe gebracht om te overwegen een Nederlands tehuis voor asthmatische kinderen in Frankrijk of Oostenrijk t.e stichten. Hierdoor zouden nu en in de toekomst vele asthmatische kinderen in Nederland, voor wie het le ven thans ondragelijk is, kunnen wol den geholpen en gered. Het Asthmafonds, dal generlei subsi die ontvangt, lean 't 60-tal kinderen, dat thans in Zwitserland in nood is, slechts helpen met behulp van allen, die dit noodsein verstaan- Helpt deze kinderen door het Zwit sers-Nederlands Asthma Fonds moreel en materieel te steunen. Secretariaat: Statenlaan 71, Den Haag, giro 537000. OP 22 APRIL NAAR ASSEN- Vertrek van Oudeschild Zaterdagoch tend 22 April om 7 uur (extra boot). Uit Assen: Zondagmiddag 2 uur, aansluitend op boot. van 7 uur n.rn. uit Den Helder. Mocht men op de invulforinulieren (zie krant van 14 Jan. jl.) tc-kort ruimte hebben dan gelieve men dit formulier op een flink vel papier te plakken, dit komt de duidelijkheid ten goede. DE BRABANTSE WOLINDUSTRIE. De ontwikkeling van de Brabantse wolindustrie i>n 1949 was alleszins gun stig. I)e des iezentoesvijzuigen voor grondstoffen, halffabrikaten en kapi- taalsgoederej waren voldoende. De spinnerijen gebruikten per vier weken 2400 ton grondstof, dat is 195 pet, boven liet vooroorlogse niveau. De garenpro ductie bedroeg 2250 Ion per vier weken, tegen 2100 ton in 1948- Deze toeneming kwam hoofdzakelijk voor rekening van tie handbreigarens. Ilct liandeisaceoord met West-Duits- land is van groot, belang geweest voor de Brabantse wolindustrie. In de eerste negen maanden van 1949 was de waarde van de Ned. wolexport f 4,5 miliioe®, maar op 1 Nov. (2 maanden na afslui ting van liet accoord met. West-Duits- land) was dit bedrag tot f 12 millioen gestegen. Aangezien liet te verwachten is, dat binnenkort de import van wollen stof fen en andere textielproducten vrij zal komen, zal de Ned. industrie ten volle de concurrentie van h'et buitenland on dervinden. De lieer Mannaerts ver wachtte echter, dat zij dank zij de ge voerde loon- en prijspolitiek aan deze concurrentie het hoofd zou kunnen bie den- Hij verwachtte inkrimping van de export naar Duitsland, maar uitbreiding van de uitvoer naar Skandinavië. In tien jaar tijds is de Slufter, dat temperamentvolle riviertje tussen de vuurtoren en l)e Koog, niet minder dan anderhalve kilometer Zuidwaarts ge drongen en deze toer schijnt hem nogal goed te bevallen, want niets wijst er op, dat hij het offensief moe is- Voor hij dit experiment begon, liep hij vlak langs paal 25 en thans ligt 'hij al ten zuiden van paal 24. De Duitsers heb ben tijdens de oorlog een bruggetje over de stroom laten slaan en de over blijfselen van dit bruggetje, diep in de grond geheide palen, bevinden zich thans op liet droge en wel ten noorden van de Slufter! Ons Texels riviertje stroomt nu doodleuk tussen enige bun kers door. De zuidsüjkse bunker is tij dens de laatste storm helemaal uit het duin te voorschijn „gepeld". Dit bouw sel is nog klok gaaf. maar als straks de storm weer raast en de Slufter, diè van daag i7o vriendelijk, zoetsappig voort kabbelde onder een soort, zomerse he mel, als dan die 'Slufter buiten zichzelf raakt, tja, dan geven wij niet zo veel meer voor dal bolwerk van 'boton. „In 1946 stroomde-le nog ten noorden van alle drie bunkers", aldus de heer K. Bonne, die wij aan de uiterste rand van de duinen, gelegen achter de Muyen, ontmoetten terwijl hij met zijn assisten ten bezig was met het planten van helm. Hij kent de kust! De Texelse zo goed als die van Vlieland of Terschelling: hij is geboortig uit Terschelling en vandaar ging hij dan met andere lieden van Ter schelling naar Vlieland om er het duin door aanplanting te beschermen. Hij was (De Texelse schapen wennen hier al „Die klein kudde Texel-slcape, bestaan de uft n ram en ses ooie, wa'. in Septem ber 1947 uit Nederland na die Unie in- gevoer is, het liulle nou skynbaar deeg- lijk aangepas by hul nuwe omgewing en die klwnaattoestande by die Landbou- kollege, Grootfontein. waar hulle gehou word, volgens 'n aankondiging van die Sifid-Afrikaanse Wolraad. Kort na hul aankoms in liierdie land liet die oorspronklike ram en tiwee ooie gevrek (gestorven) weens longontste king wat veroorsaak is deur 'n skitlike daling van die hittegraad. As gevolg van die kwaai hitte het die skape ook oogmoeililriiede opgedoen ci. sommige inn die ooie het tydelik blind geword. Hulle 'het egter nou daardie moeilikhede te bowe gekom en vorder goed. Die klein kudde het van 7 tot 20 uitgabrei. In die land van hul lieckoms word die Texel-skaap, afgesien van wol en vleis, ook aangéhou vir meikproduksie." Het doet een oud-Texelaar altijd groot genoegen aldus schrijft Piet Hillen ons 28 Dec- jl. uit Pretoria wanneer hij duizenden kilometers van zijn ge boortegrond in'buitenlandse klanten, dus verschijnend in een vreemd land, arti kelen leest, die zijn geboorteland recht streeks betreffen. Zo verging liet ook mij, toen vanmorgen vroeg de kranten boy de krant in mijn box deponeerde en ik deze nog half slaperig uit de box plukte. (Wij krijgen de courant hier 's morgens kwart over vijf); 'net is steeds mijn gewoonte meteen de voorpagina te bekijken of er nog wereldschokkende gebeurtenissen hebben plaat., gevonden. Ik herinner mij nog goed, dat als de Texelaar" op Texel door Schotanus bij ons thuis in de gang werd gegooid alle jongens een run op de krant deden, hoe wel het nutteloos was, want moeder moest eerst effe kieke wie er dood waz- ze. Daarna mochten wij lezen om de rest de lezen had ze schijnbaar geen tijd. Zo vergaat het mij nu ook ai even de voorpagina lezen en dan naar 't werk. Vanmorgen ging bet echter anders, want toen ik mijn slaperige blik op da krant richtte, las ik met grote vette let ters: Texel-skape aard reeds. U begrijpt, dat ik dadelijS: klaar wak ker was om het artikeltje te lezen. Laat ik eerst even vermelden, dat hoewel ik 35 jaar op Texel heb gewoond ik hele maal geen verstand \an schapen 'heb- Ik weet, alleen dat ze vier poten hebben en een vacht wol. waaraan mijn vrouw en ik tijdens de oorlog vreselijk hebben moeten trekken om er garen van te spinnen. Verder weet ik, dat de skepe- butter voor ons niet was ;o krigge tij dens de oorlog en dat er een skepepotje is of veest is. Ik was nu echter erg geïnteresseerd en riep dadelijk mijn vrouw, die 't stuk je ook verslond hoewel zij nog min der weet van schapen dan ik. Wij waren er beiden trots op. dat het schapen van ons „Gouwe Boltje" waren, vaar hier in deze Afrikaanse courant over werd ge schreven en ik verfoeide mijn geringe kennis over deze wereldberoemde die ren. Maar wat je niet weet kan je leren en ik nam mij heus voor om met 'n echte skepeboer van Texel in correspondentie le gaan o\er de schapen, die Texel over de hele wereld bekendheid gewen". (Dezelfde grote letter, die boven dit artikel staat, had ook de Afrikaanse lciant gebruikt). WEER 'N DIEPZjEEVIS GESTRAND- De heer M. Spigt Kogerveld heeft Zon dagmiddag op het strand bij paal 22 een braam gevonden, een vis die een diepte van 2500 meter kan bereiken en thuis hoort in liet zuiden van -de Atlantische Oceaan bij de Azoren. Ook in de Middel landse Zee treft men wel exemplaren aan. De vis leefde nog. Hij is 47 om. lang on dus ongeveer 'zo groot als die welke half Dec. achter-Don Hoorn werd be machtigd In ons land zijn slechts elf exempla ren van deze soort aanwezig. Alle wer den eveneens levend en op het strand aangetroffen, zodat men veronderstelt, dat deze vis het orgaan mist, dat hem mor ondiep water zou moeten waar schuwen- Deze vis zal een plaatsje krijgen in ons Texels Museum CORRESPONDENTIE. Ons verslag van de vergadering van Hel Witte Kruis vermeldde htt geringe aantal loten dat verkodht was ,,door hen, die bij bet WV zijn geïnteresseerd". Wij vervolgden: „De lieer Gerritsma be treurde bet, dat het VW geen groter aandeel in deze actie heeft genomen", enz.. Het spreekt vanzelf, dat wij met het woord VW niet 'bedoelden het bestuur van de WV, maar ,,hen die hij het VW zijn geïnteresseerd". „Wat de postzegelactie betreft, zij nog het volgende vermeld. De Administrateur, de heer G. W. Os kamp, had een plan ontworpen voor een loterij ten bate van de VVV. Aangezien het Witte Kruis voor het te stichten con sultatiebureau niet de beschikking had over de nodige geldmiddelen om een dergelijk plan uit te voeren, heeft zij. toen haar de ioterijplannen van de VW ter ore kwam. aan 'liet bestuur van de WV gevraagd dit plan voor één jaar te mogen gebruiken, waarop door het Vreemdelingenverkeer welwillend werd beschikt. Het Witte Kruis heeft toen in overleg met de hoer Oskamp, adm. der WV, de gehele postzegelactie afgestemd op liet vreemdelingenverkeer. Het bekende kleurige kaartje van Texel, werd in 20,000 folders over liet gehele land verspreid, terwijl ook de hoofdprijzen zo waren vastgesteld, dat. bij het vreemde lingenverkeer geïnteresseerden hiervan voordeel zouden trekken. De gewonnen hoofdprijzen luiden nl. „gratis logies op Texel". Dat deze door bet bestuur van Het Witte Kruis geleide actie een misluk king werd, kan dus het bestuur van de WV geenszins worden verweten. negen jaar toen hij met dat werk begon. .Als ik voor elke duizend bos helm die ik heb geplant, één oent krijg, zou ik niet mogen mopperen!" zegt Bonne- In het schaftuurtje zetten wij het praatje .met hem voort en vernemen dan dat ze met z'n drieën zo'n 6000 bos helm per dag planten. Een van heil steekt de sleuven en de twee anderen zetten de helm, met de voeten wordt de aarde aangetrapl. Er gaan negen hossen in een vierkante meter en u kunt dus uitreke nen, dat de mannen in betrekkelijk kor te tijd een flinke oppervlakte duin van helm 'kunnen voorzien. Dat. moet ook. want de kust is lang en.... de zee brengt ieder jaar grote sdhade toe. Wij zagen hier ook stevige rietsehermen, vaksgevvjjs neergezet, ook een belangrijk middel ter versterking van de natuurlij ke kustverdediging. De heer Bonne vertelde ons nog, dat 'hij op Texel al 15 jaar met dit werk be zig is, behalve in de oorlog. In die vjjf oorlogsjaren is er heel wat in de duinen vernield. Twee jaar lang zijn een man of 40 'bezig geweest om de sChade dn de bin- nenduin'en te herstellen. Die schade was veroorzaakt door de bezetters, die zoals bekend in '1 gehele Texelse duingebied versterkingen aanlegden- En verbin dingswegen. Kort geleden zijn Bonne c.s. gereed gekomen met het planten van helm tus sen de Noordlbatterij en de duinen tien noorden van de Slufter, een gebied van drie km. lang. Toen zijn ze de grots Sluftervlakte overgetrokken. Daar is heel wat veranderd! Bonne vertelde ons, dat er niets meer is overgebleven van de 365 meter lange dijk, die aan de Zuidzijde van die vlakte lag. De Slufter beeft hem helemaal opgepeuzeld. Als wij een poosje later langs de zui delijke oever van de Slufter wandelen, komen wij tenslotte halverwege de zee en de Stuifdijk tegenover 'n hoog duin te staan. Het water van de Slufter slaat aan de voet van dit duin en u kunt nagaan 'dat hier wat gebeurt als die Sluf ter „buiten zijn oevers treedt!" Dit duin behoort 'hij een duinketen, die als'een pier de vlakte indringt. Een troosteloze vlakte, nu er nog geen vogels zijn. In deze buurt schijnt de vlakte van de Sluf ter nog neer te zijn uitgebreid. Stellig ten koste van de duinen, waarover men ons aan de Noordzeekust had gespro ken: „Een hele groep duinen is daar ver dwenen, voor de oorlog stonden ze er nog" Dit over de Slufter. Een vliegende kraai vangt altijd ivai, is 't gezegde. Dat bleek dan ook vandaag: wij trokken er op uit om iets te vertellen over de Muyenindewinter. Veel interes sants bleek dat niet te zullen opleveren: liet was er dor en doods, als toonbeeld van rust lagen 'daar de kleine duin-meer tjes, alleen in de binnenmuy dreven eni ge meeuwen op bet water- In de flets gekleurde dalen viel geen spoor van w ïld of gevogelte te ontdekken be halve dat ene konijn, dat geen jager scheen te verwachten en pas de benen nam, toen wjj hem op een dertig meter ivaren genaderd. Muyen, slaapt dan nog maar ivat voort, straks komt de lente en dan krij gen jullie het weer druk genoeg! MELKTOESLAG 1948. 'De mandaten betreffende de Melktoe- slag '48 werden verzonden aan personen in de gemeente Texel, wier bedrijf in Mei 1948 voor meer dan 30 pet. op zand grond was gelegen en die volgens het Mei-inventarisatieformulier 1948 houder waren van melk- en of kalfkoeien, ter wijl zij verder voor wat betreft de peri ode van 1 Nov. 1947-1 Nov '48 te eniger tijd op rechtmatige wijze: a. melk en-of room hebben afgeleverd aan een Zuivelfabriek of Stairdaardisa- liebedrjjf, of b. met vergunning van het Bedrijfschap voor Zuivel mellk hebben verwerkt tot boter of kaas, of c. met ver gunning van genoemd Bedrijfschap melk hebben afgeleverd aa-n slijters of aan consumenten, tegen inname van dis tributiebescheiden. Houders van melk- en-of kalfkoeien, die geen mandaat als bovenbedoeld heb ben ontvangen en van mening zijn, dat zij tóch voor deize toeslag in aanmerking komen, kunnen binnen één maand na heden een bezwaarschrift indienen bij de Prov. Voedselcomm. v. N -Holland, In dit bezwaarschrift moet duidelijk worden aangegeven op welke gronden men meent recht op toeslag te helbhen. De kosten hiervan, welke tegelijkertijd op de girorekening no. 245700 van het Bureau v. d. Voedseloomm. v- N.-Hol land te Alkmaar moeten worden gestort, bedragen f6,Dit bedrag wordt te rugbetaald, indien op het bezwaarschrift gunstig wordt beschikt.

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 1