Biljartclubjortuna" 10.000 lig bieten I TRAININGSPAK JES Fa. J. M. MOERBEEK PUROL in huis! Wat is er te doen een pianokruk flinke dienstbode Mar tien Bakker SPIEGEL Te koop gevraagd Wederom ontvangen: maat 0 t.m. 6 Manchester Broeken m. vanaf f 10,88 106, 109, 112 vanaf f 17,40 vanaf f 12,90 f 0,90 Overalls t.m. maat 62 Rode Zakdoeken Onze Confectie-afdeling biedt U ruime keuze in: Mantels, Japonnen, Regenmantels, Rokken, Blouses, Costuums enz. 125 GULDEN ZOEK! Blijkens een adv. van de heer B. H. Roest. Oosterend, heeft hij een porte feuille met ruim f125 verloren. De eer lijke vinder krijgt een tientje. ZIJ RAADDEN HET (BIJNA). Zoals in een kort bericht gemeld. Weef het horloge van de N.V. Goederen handel Ph Vlessing stilstaan op 2 uur, 42 minuten en 27 seconden. W. v.d. Vis, Peperstraat, Oosterend. raadde 2 uur 44 m., Ie prijs dressoir; mw- B. Hin-Witte, Spang W 24a, 2 uur 40 min. 20 sec., 2e prijs tafel; D. Hillen, ,.De Pelikaan", 2 u. 40 min. 10 sec.. 3e prijs deken; A. Roeper, Waalderstraat 47, 2 u. 40 min- 6 sec.. 4e prijs 3 paar ny lons MOEDERCURSUSSEN GAAN DOOR! De belangstelling voor de moedercur sussen te De Koog, Den Hoorn en Oude- seliild is zodanig toegenomen, dat ze doorgang kunnen vinden- Wie nog wil deelnemen geve zich spoedig aan de bekende adressen op. De cursus te De Koog begint Donderdag 9 Fehr. a.s. om half drie in ..Het Witte Huis", in Den Hoorn Donderdag 9 Febr. a.s. om half 8 in „Ons Huis" en te Oudeschild Vrijdag 10 Febr, a s, 's middags om half 3 en 's avonds om half acht in .Het Eigen Ge bouw". VAN ..PANORAMA" NAAR „LYDA". Naar we vernemen heeft de heer L. Igesz, thans te. Arnhem, hotel „Lyda"- te De Koog, verkocht aan de heer C- Bakker Bzn De nieuwe eigenaar is... de vader van jeugdherberg „Panorama". De heer en mw Bakker, die vanaf de opening op 4 Juli 1931 vader en moeder van de Jeugdherberg zijn, gaan „Lyda" zelf exploiteren, zij worden dus Kogers! Uiteraard blijven zij in dezelfde branebe werkzaam: immers is „Lyda" een hotel voor de badgasten; dat zijn vrienden van Texel en de tienduizenden „trekkers" die bij vader en moeder Bakker hebben gelogeerd, waren dat ook! I'TLMNIEUWS. „CONTRA-SPIONNAGE". Vijandelijke agenten verwisselen de orders van Commander Heritage, met 't gevolg, dat schepen verloren gaan door gemis aan escorte bij het convooi. Niet in staat zijn onschuld te bewijzen wordt Commander Heritage uit de dienst ont slagen en keert terug in het -burgerle ven, vastbesloten zijn naam te zuiveren. Hij komt dan spionnen op het spoor. De ze spionnen maken o m. gebruik van een danszaal als lokaas voor zeelieden, van wie zij informaties loskrijgen door mid del van verdovende middelen en hypno tisme. Heritage weet de bende te ont maskeren, zodat- hij in ere hersteld wordt. Een zeer spannende film. Neerlands Nieuws- Kunstschatten terug uit Duitsland Nieuws uit Indonesië. Overdracht aou- vereiniteit en intocht van president Su karno in Djakarta (Batavia). Wereldnieuws. Amnestie voor Japanse oorlogsmisda digers. Rede van President Truman. Re- oord autorit Londen-Kaapstad- Indo Ohina interneert Chinese nationalisti sche troepen. „DE LAATSTE ETAPPE". De belangrijkheid van deize film. die Maandag 6 en Dinsdag 7 Februari a. s- in Texels Bioscoop Theater draait onder auspiciën van de Ned. Vereniging van Ex-politieke Gevangenen (uit de bezet tingstijd) blijkt overduidelijk uit de be oordelingen in de Ned. Dagbladen. Het Handelsblad schreef: „De belang rijkheid van „De Laatste Etappe" dwingt ons ditmaal heel kort te schrijven over de andere premières". Uit de recensies ran vier Ned. kranten, die gezamenlijk bijna 2 kolommen beslaan, nemen wij enige regels over: Het Parool. Ik geloof, dat er geen klemmender betoog.voor de wijze machts begrenzing der democratie mogelijk is, dan zo'n film, die aangrijpend laat zien wat er geschiedt als een systeem de raté's gelegenheid geeft, uit te razen Het Handelsblad: De Poolse vrouwen, die „De laatste Etappe" hebben gefilmd, wisten wèl, dat Auschwitz onbeschrijfe lijk was; zij waren er zelf geweest- De gruwelijkste zinneloosheid van het nazi regime, de massa-moord in de fabrie ken van de dood, is niet te beschrijven, niet uit te beelden. Verlamd door het af grijzen van wat zij hebben zien gebeu ren, verbijsterd door machteloos mede lijden met de naamloze miilioenen die aan een duivelse furie werden geofferd bezeten door onzegbare herinneringen, hebben zij in het volle besef van de on toereikendheid van haar krachten en middelen, nochtans een memento willen wijden aan de nagedachtenis van de do den. Opdat allen zouden begrijpen, wat hier is gebeurd. Het VGje Volk. Men beeft hier te doen met een reeks persoonlijke ervaringsfei ten uit de vrouwenafdeling Birkenau en van het kamp, die opnieuw werden doordacht cn gereconstrueerd na de be vrijding. Het verhaal van deze beide vrouwen kan de toeschouwer alleen maar verhijs,teren. En toch is er geen sprake van schadelijke overdrijving, van een uitstalling van gruwelen, die uitslui tend uit een immer kwalijke zucht naar sensatie voortkomt. Het is zelfs zó, dat veel meer weg wondt gelaten dan men had kunnen verwachten. De Volkskrant: Met de intentie, ,.dat wij nooit zullen vergeten", hebben we na de bevrijding ai heel wat films het witte doek zien passeren, maar géén scheurde zo diep de oude wonden we?r open als de Poolse film ,,De Laatste Etappe", gemaakt door twee vrouwen, die de helse verschrikking van het con centratiekamp Auschwitz aan den lijve hebben ondervonden 0.a. de minister van Oorlog en Justi tie, alsmede de leden van het corps di plomatique woonden de première bij. Zondag 5 Februari: 4 en 8 uur „Contra Spionnage in de Bios. Feestavond .ICAB Opvoering van 't toneelspel „De Dwarskop" door het K.A, B. toneelgezelschap. Laatste dag van de Vlotbrug. De heer J. de Wit staat nog steeds (met 116 pun ten) aan de kop! Wie maakt er meer? Maandag 6 Februari: Doorlichting op tbc te Oosterend De Laatste Etappe in de Bios. Dinsdag 7 Februari: Doorlichting op tbc te Oosterend Ir. Bezemer spreekt v-dafd. Texel en Eierland v.d. Holl. Mij. v. Landbouw in De Hoop te De Coeksdorp Publieke verkoping in De Oranjeboom De Laatste Etappe in de Bios. Woensdag 8 Februari Doorlichting op tbc te Oosterend Vergadering R.K. Volkspartij afd- De Coeksdorp in Café Nota. Donderdag 9 Februari: Doorlichting op tbc te M.-Eierland Derde Nutsavond. Spreker Kapitein A- Schaafsma. oud-leerling Tex. Zeevaart school. R.K. Ontwikkelingsclub in De Zwaan. Spreker de heer F. Jansen over Parijs Feestavond S V. De Zwaluw in Loods manswelvaren- KLINKNAGEL SPRONG LOS! Wanneer een boot zich een weg moet banen door een zwaar ijsveld wordt er heel wat meer van haar geëist- dan wan neer zij geen extra weerstand, zoals door ijs, te overwinnen heeft. Het bericht, dat men Dinsdagavond op de Marsdiep een lekkage had ontdekt, heeft ons dan ook volstrekt niet verrast. Deze boot lag in Den Helder. Gelukkig was de lekkage niet ernstig: er was een klinknagel los gesprongen en daardoor kwam er wat water in de voorkajuit Het was voor de bemanning natuurlijk een heel gepruts om een nieuwe klinknagel aan te bren gen. Omdat men op Texel zelf aanvanke lijk niet wist of de Marsdiep weer spoe dig kon worden gebruikt, ging de Dok ter Wagemaker Woensdag reeds „voor dag en dauw" uit Oudeschild. De Mars diep was oven later weer reisvaardig. GEEN STROOM! Wij attenderen de bewoners van Eier land en De Coeksdorp op de adv. van de N.V. T.E.M- MEEUW WERD 22 JAAR. Bij het Zwanenwater te Callantsoog vond men een dode zilvermeeuw, die in 1928 op Texel was geringd. Deze meeuw bereikte dus de hoge leeftijd van bijna 22 jaar! DAAR STAAT WAT IN! Het Landboüvvverslag van N.-Holland over 1949 is weer uitgekomen en evenals vorige jare.n is het buitengewoon gun stig door de landbouwers ontvangen. Het geeft een keur van artikelen in populair-vveter.schappelijke vorm over diverse onderwerpen. Wij noemen: De droogte en baar bestrijding op grasland, het grondonderzoek, het inkuilen van gras, het mesten van varkens met ge stoomde aardappelen, kostenvergelijking combine en piek-upbaler t.o. zelfbinder en dorsmachine, proefnemingen met ak kerbouwgewassen, ruiteren van hooi, de rundveefokkerij in '49- Dit is slechts een greep. Een en ander wordt bovendien toegelicht met duidelijke illustraties. Een boekwerk van ongev. 150 bladzijden en verkrijgbaar bij de assistenten van de Bedrijfsver. voor slechts 50 et- C.v.Gr. „PAKE". Donderdagavond waaide de Friese vlag aan de gevel van Casino: de Frie zen konden dus niet verkeerd lopen en dat mocht ook met, want anders hadden zij de opvoering van het blijspel „Pake" gemist en dan hadden zij veel gemist! Want dit stuk is op voortreffelijke wijze opgevoerd. „Wij hebben ook veel meer uitdrukkingsvormen dan jullie (Hollan ders)" zo beweerde een Fries-bezoeker, die trots was op bet gepresteerde. Het was ten blijspel, maar.... voor Lys (mej. A Reitsma) en Bet- (mej- W. v.d. Molen) braken er ook wel minder blije ogenblikken aan.... Teatske (mw. De Wolf), huishoudster van Pake (de heer Flokstra) wilde een wig drijven tussen Lys en haar beminde Jan (de heer D Broersma) en daarbij trad een vroegere knecht van Pake, Bartl-ing (de heer S Bakker) als handlanger op. Maar Pake en zijn nieuwe knecht Sibe (de heer Sj. Hoekstra) weten de situatie te redden en zorgen voor een happy end. De voorzitter, de heer O. Goënga, hul digde de dames namens de Frieske Kri- te met- bloemen (als de kas in de toe komst zwaarder weegt, krijgen de heren toneelspelers misschien nog eens een kistje sigaren, maar zover is het nog niet: de Krite is verre van vermogend en daarom werd vorig jaar een verloting georganiseerd Er werden helaas minder loten verkocht dan men had gehoopt. Tijdens de pauze van „Pake" weid de verloting gehouden len overstaan van Notaris Mulder en onder toezicht van de Rijkspolitie. De le prijs, een dames- 'of herenrijwiel of een stofzuiger, werd ge wonnen dooi de heer Boonarker, We verstraat 28 (nog op Texel?) met- lotnr, 473. De verdere prijzen vielen op: No- prijs No. prijs No. prijs 877 24 473 1 1275 6 214 29 1975 4 738 7 926 22 193 18 230 16 1536 5 1338 2 720 17 618 12 434 23 705 3 844 21 471 18 1626 28 1089 25 1843 27 1524 10 377 9 379 8 721 19 1942 15 1775 20 1317 11 865 26 1068 14. Woensdag volgt uitvoeriger verslag in de Friese taal. INENTING TEGEN DIPHTHERIE. Ten vervolge op de reeds eerder ge dane publicatie delen Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel thans mede, dat de eerste inspuiting tegen diphtherie op de onderstaande plaatsen en tijdstippen zal worden gehouden. De inenting zal plaats hebben in de school, voor welke het kind is opgege ven. Kinderen, die mondeling of schrif telijk ten gemeentehuize werden opge geven, kunnen slechts worden ingeënt in de dichtstbijzijnde Openbare Lagere School. De plaatsen en tijdstippen der volgende inspuiting worden nog nader bekend gemaakt. Nutsbewaarschodl Den Burg, Maandag 13 Febr. a s. te 3 uur; o.l. school De Waal, Maandag 13 Febr. a.s. te 3 uur; o.l. school Den Hoorn, Dinsdag 14 Fe bruari a-s„ te 9 uur; kleuterschool Den Hoorn, Dinsdag 14 Febr. a.s. te 10 uur; School met de Bijbel, Oosterend, Dins dag 14 Febr. a.s. te 9,30 uur; o.l. school Oosterend, Dinsdag 14 Febr a s. te 10 uur; Chr. kleuterschool Oosterend, Dins dag 14 Februari a.s. te 10,30 uur; o.l school Den Burg, Woensdag 15 Febr. a.s. te 3 uur; o-l. school De Koog, Woensdag 15 Fe bruari a.s. te 3 uur; o.l. school Oudeschild en kleuterschool Oudeschild. Woensdag 15 Febr. a.s. te 9 uur in de o.l- school te Oudeschild; R.K. school Den Burg, Woensdag 15 Febr. a.s. te 3 uur; C V.O. school Den Burg, Dinsdag 14 Febr- a.s. te 10 uur; R.K. Fröbelschool St. Janshuis Den Burg, Donderdag 16 Febr. a.s. te 3 uur; o.l. school Zuid-Eierland, Donderdag 16 Fébr- a.s. Ie 9 uur; o.l. school Midden-Eierland, Donder dag 16 FeDr a.s. te 3 uur; o.l. school De Coeksdorp. Donderdag 16 Februari a.s- te 2 uur; R.K. Fröbelschool St. Josephsohool, Vrijdag 17 Febr. a.s. te 3 uur; Texel, 3 Februari 1950. Burgem. en Wethouders voornoemd. Mr G. D. REHORST, Burgemeester P. BEEMSTERBOER, Secretary DIPLOMA VERPLEEGSTER. Onze plaalsgenote Zr. J C. J. Kno', behaalde 31 Jan. jl- het eind-diploma Verpleegster. Zij werd opgeleid in het Gemeenteziekenhuis „Parkzicht" te Den Helder. WEEKBERICHT P.T.V. TEXEL. Voor de eieren, aangevoerd van 23 tot 28 Jan. wordt f 2,20 uitgekeerd. Het- is 'n verblijdend te-ken dat de prijs bij vorige week met 40 ct. opliep. Per 100 eieren bedraagt dit plm. f2,50 Er werden weer belangrijke hoeveelheden uitgevoerd. De prijzen trekken momenteel nog meer aan. Het binnenlandse verbruik is ech ter door de verhoging weer afgenomen. Over 1949 heeft de P-T.V in totaal f 382.005,12 voor de aan haar geleverde eieren betaald. Hierop komen wij nog terug. De gemiddelde weekuitkering be droeg f 7346,25. Bij brand- en snijwonden, Pijnlijke kloven, ■vRuwe handen en Schrale huid. S. V. Texel. In afwachting van de terreintoestand is voor Zondag het programma: 4e kl. A: W.Waard—Schoorl; Texel— Vrone; Bergen-N.Niedorp; BKC-Waterv. GrashoppersOudesluis. Afd N.H.: Alkmaria 5-Texel 2: Tex. Bovs 2-Texel 3; Texel A-Tex. Boys A. We hopen, dat T. 1 in goede conditie zal zijn en rekening houden met de klei ne kans die nog aanwezig is en van be gin af zal aanpakken als tegen BKC en dat zal nodig zijn, want Vrone zorgde meermalen voor een verrassing. Texel 2 moet beide punten meebrengen. Ook Texel 3 nu,et oppassen evenals adsp. A. Tex. Boys. Of er Zondag gespeeld kan worden is nog een vraag. Zo ja, dan is het progr- als volgt: Holl. T. 1-Tex. Boys 1; Tex Boys 2-Texel 3, 12 uur; Texel A-Tex Boys A. 12 uur, vriendschappelijk. Boys 1 vertrekt om 11,15 van Groene- plaats per bus. Denken alle leden even om bun contributie, door deze aan de penningmeester te voldoen Zondag na de Hoogmis in De Zwaan H.S. S.V.C-. De Coeksdorp. Het programma van twee weken gele den zal a-s. Zondag worden gespeeld en wel 9VC 2-De Koog 2, aanvang 2,30 uur. Terreindienst G. Buys, P. v. Sweden en A. ,T Winter. De werkzaamheden, die door de vorst- niet zijn doorgegaan, wor den vanmiddag om half 2 voortgezet, Dus die kan kome vanmiddag op het terrein. Ook adsp. zijn weer welkom. O.V.V.-nlenws. Woensdag jl. hadden wij de heer v.d. Berg weer in ons midden. De bedoeling was een testavond te houden en daar zijn we heel goed in geslaagd. (Zie ook volgend nummer). Jongens, als het blijft dooien gaan we Zondag weer voetballen. Voor program ma en elftallen zie kastje Ook de adsp. beginnen weer en wel tegen Boys A Dus hou je taai vanmiddag. TAFELTENNISCLUB READY. De 2e helft van de comp. wordt inge luid met- ReadyIViA 3 en ReadyW. G.W 2, resp. op Zaterdag- en Zondag middag, 4 en 5 Febr. in het Gym. lokaal. BILJARTEN KAMPIOENSCHAP TEXEL. Vrijdag 10 Febr. spelen in Hotel De Graaf de volgende heren in klasse A: 1. K. Linnhose; 2. H Ran; 3. E. Breeu- wer; 4. J. Hooijberg; 5. A. Stolk; 6. J- Dekker; 7. H. v. Dijk; 8- N.de Graaf: Vrijdag 8 uur: 35; 9 uur 28; 10 uur 6—7. Zaterdag: 4 uur 45; 5 uur 32; 8 uur 73; 9 uur 1-4; 10 uur 86; 11 uur 1—2. Zondag 4 uur 34; 5 uur 16; 8 uur 7—5; 9 uur 48; 10 uur 71. Zie opgave klasse B in volgend nr. U.L.O.-AVQND. Gisteravond vierdo de Ulo feest in Casino- O.m. werd voor het voetlicht ge bracht „De Overschoenen van het ge luk". (Zie ook volgend nummer). NAAR PARIJS. De R.K. Ontwikkelingselub is zo vrij geweest de heer F. Jansen nogmaals uit te nodigen tot het houden van een cau serie. Vorige keer sprak hij over het dagbladwezen en Donderdag 9 Febr. a-s. is hij gids op een hoogst interessante tocht door Parijs. (Zie adV.) KATHOLIEKE KERKLIJST Zondag 5 Febr. Heden Zondag van Septuagesima. De H. Missen in Den Burg en in Den Hoorn om 7,30 en de Hoogmis om 10 u. en in Oosterend al leen om 10 uur- Biechtgel. in Den Burg en in Den Hoorn van 7-7,30 en in Den Hoorn en in OoSterend van 9,30-10 uur. In de bijkerken- Ook na de H. Missen. Communieuitreiken in Den Burg om 7 en 9 u. en verder alleen onder de H. Mis sen. Commnnieuitreiken begint vooraan. Collecte met schaal na de preek voor de kerk, le zakje v.d. armen; 2e zakje v. h- studiefonds. Om 5 u. meisjescongr. Om 7 u. lof t,e- v.h. H. Sacrament met rozen krans en litanie te. van het H. Hart v.d. zondaars in de parochie. Na het lof man- nencongr- Maandag 6 Febr. H. Mis om 7. 8 en 9 u. Vanwege de Novene tot voor bereiding v. h Feest van 11 Febr De Verschijning v.d. II. Maagd, om 7,30 u rozenkrans en litanie v.d. H- Maagd met zegen. Daarna vrouwencongr. Dinsdag 7 Febr. H. Mis om 8 u. en om 9 u. 'n gez- II. Mis voor 'n 45-j. echtvereniging. Om 7 u. alleen comimmieuitreiken- Om 7,30 rozenkrans, litanie v. Maria mét zegen. Woensdag 8 Febr. H. Mis om 7, 8 en in Den Hoorn om 7,30 Om 7,30 St-, Jozef lof met Novene gebeden. Daarna eongr- v.d. jongemannen. Donderdag 9 Febr. H. Mis om 7, 8 en om 8 uur in Oosterend. Om 7,30 Novene gebeden. Vrijdag 10 Febr. H. Mis om 7, 7,30 en 8 u. Om 3,30 biechthoren v.d. schoolkinderen. Om 7.30 Novene gc-bcden. Zateidag 11 Febr. Het Feest v.d. Verschijning v.d- Onbevlekte Maagd. H. Mis om 7, 8 en om 8 in de ka pel. Biechthoren van 4-8 op de hele uren Geen rozenkians om 6 u. maar lof t. e- v h. Feest met rozenkrans en litanie v. Maria. WELKOM THUIS. Jb- Boon Ozn., die drie en een half jaar geleden uit Den Hoorn naar Indo nesië vertrok, bevindt zich onder de jon gens, die met de „Zuiderkruis" naar Ne derland terugkeren. PREDIKBEURTEN. Zondag 5 Februari 1950- NED. HERV. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. v. Reijendam in Eben Haëzer. Maandcoll. kerkvoogdij Oudeschild half elf de Heer Termaat Den Hoorn 10 uur Cand. van Boven, Coll. Prot. Iverk in Indonesië Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma 19,30 u. Ds. Klijnsma, Jeugddienst, coll. v-d. kerkeraadskas De Waal 10 uur Ds. Janse De Koog 3 uur Ds. Janse GEREF. KERK. Den Burg 10 en 3 uur Ds RutgeTS van Anna Paulowna Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf GEREF KERK v.h. H.V, Oosterend 10 uur Leesdienst GEREF. IvERK (onderh- art. 31 K O.) Oosterend half 3 en half 8 Leesdienst in de D.G. kerk. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Hoorn 10 uur Ds. van Veen Extra collecte. JJi.v. Bijz. Noden Oosterend 19.30 uur Ds. van Veen Extra collecte t-b.v. Bfjz. Noden (Gaarne hebben wij de opgaven voor taan Donderdagochtend in ons bezit. Red.) ZONDAGSDIENST DEN BURG Dr. Schalkwijk BURGERLIJKE STAND VAN TEXF.L van 27 Jan. tot en met 2 Febr. 1950. Géboren: Auke, zv Leend-ert Laan en Grietje do Waard. Pieter J. zv Hendrik Rensmaag en Johanna N- Dijt, Bernar- dus zv Bernardus Gieze en Maatje van Leeuwen. Anthonius en Hendricus zoons van Cornells Kuip en Maria M. Huis man. Maria J. dv Cornells H. Ran en Veronica E. van Heenvaarden. Ondertrouwd. Getrouwd en Overleden Gene. Gevonden: 1 donkergr- kinderwant, 1 lipssleutel aan kettinkje, 1 br. heren- shawl, 1 mof, 1 bl. ceintuur, 1 pr, rode wantjes, 1 br. wollen muts. TEXELAARTJES. Contant f 0,60- Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur in boekh.) of onder nr. f 0,10 meer. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel (verkopingen. rechtza ken, incasso). Petroleum wordt- be zorgd over geheel Texel door C. Ellen, Den Burg, Nieuwstr. 7, Tel. 226- Passagebureau Velthuis Den Helder, houdt Maandags van II 30 lot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Pas sages naar Afrika, Australië, Amerika, Canada, enz Te k. Mecli. Herder. Kamer zindelijk, lief voor kinderen. D. de Groot, Oudeschild Te k groot fo-nuis, prima, ook voor Pension, v.d. Kamp Loodsgr. 31, Den Helder B.z.a. meisje voor 2 of 3 dagen per week. Oosterweg 121, n b. Oosterend Te k. een goed onderh orgel Adres te bevr. aan het bur. v.d. hlad Verl. route De Koog een paar regenpijpen. G. Witvliet Te k 4 witte ijzeren ledi kanten, 1-persoons met ket tingveren. 't Jachthuis, De Koog Verl wieldop van Ford. Gaarne terug Wed. v. Boven, Oudeschild Te k. nieuw driedelig veren bed zonder peluw en kussens, prijs f50,-. Adres te bevr. bur. v.d. blad Te k „Ajan" warm water broedmachine, cap 400 eieren Adres te bevr. bur. v.d. blad Te k. sier- duiven, twee stel witttc Pauw staarten en één stel tuimelaars W. Kiewiet, Schildereinde 25 Te k. een beste fiets of ruilen tegen slachtgeit of schaap. J. Boerhof. Bunker Texla Met blijdschap geven wij U kennis var, de geboorte van ons Dochtertje en Zusje Marian dat bij het H Doopsel de namen onving MARIA JOANNA V. E. RAN- v Heerwaarden C. H. RAN en MARGRIET De Coeksdorp, 2 Febr '50 Met grote blijdschap ge ven wij U kennis van de geboorte van onze Zoon en Broertje Gerrit Willem W. IONKER E lONKER-Arnout THEO'TJE Den Hoorn, Texel, 2 Februari 1950. In nlaats van kaarten. Met grote blijdschap en dank aan God geven wij U kennis van de geboorte van onze Dochter en Zusje Cornelia Adriana Johanna J VERHOEVEN D VERHOEVEN- v. d Brink PIET LEENDERT Vlaardingen, 28 Jan. 1950, Dahliastraat 30 Te koop gevraagd MATT1E KEIJZER, De Waal 68 Gevraagd tegen half Maart met beneden 20 jaar. Gewend zelfstandig te werken. Mevrouw SWART, Dierenarts, Waalderstr. 20 Wij hopen D.V Zondag 5 Febr met onze Kinderen onze 12'/2 jarige echtver eniging te herdenken H MULDER F. MULDER-Drijver Thuis Zondagavond Oosterend, 5 Febr. 1950. Voor de vele blijken van belangstelling bij ons 25- jarig huwelijk ondervonden zeggen wij, ook namens onze Kinderen, hartelijk dank M. VLAMING G. VLAMING-Bremer Oosterend, Texel Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank aan allen, die bij mijn thuiskomst blijk van belangstelling hebben gegeven HANS LIST Zondag 5 Februari a.s. Laatste dag van de Vlotbrug TE KOOP GEVRAAGD P. KALIS, Lijsterstraat 38, Den Helder Telefoon 3558 Gevraagd hoogte plm. 1,50 m. Aanbiedingen te richten onder no 807 aan bureau van dit blad. PREI, SJALOTTEN, GROTE AARDAPPELEN, EIGENHEIMERS, BINTJES of ALV.Us P. KALIS, 's Gravendwarsstraat 3, Den Helder, Tel 2666. jjllUHiimmmmmmuiimuiiimiiiuinimimniuiiwimmnuuiiiiiunuimimniiiiniinnmmnilimimiuinuimmnuiiiiimnii uumiimittiunmiuiiininiiiiiiiuuiijt %unimimumminimummuimumli# |l

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2