„CORALIE" Jeugdige toneelgroep van de K.A.B. had veel succes met „De Dwarskop" De avonturen van Pietje Pluis en Jantje Joppe Toen de heer P. Smit Rzn. de avond opende, was de zaal van Casino geheel beoet. Spr. heette allen welkom en sprak een woord van opwekking, vooral tot de jongeren. De ouderen moeten door de jongeren worden vervangen, de bond moet weer jonge krachten hebben om zich te scharen achter 't vaandel van de K.A-B. Ook de K.A.B.-toneelclub kan nog flinke jonge krachten gebruiken. Opgevoerd werd „De Dwarskop", een toneelspel in 3 bedrijven, dat zware eisen aan de spelers(sters) stelde. Het stuk speelt in een kruidenierszaak van Henk Overeynder (Fr. v.d. Gracht); deze is 'n echte dwarskop, die niet kan toegeven, dat zijn zoon Bwald (Wira Bakker Wzn.) schrijver van toneelstukken gaat worden en zich charmeert met een toneelspeel ster (mej. Janny Bakker O-,) die blijkt een gescheiden vrouw te zijn. De vader wijst hen de deur, ondanks de smeekbe den van zijn vrouw (mw. M. Maas-Bak ker). Harry Fluks, winkelbediende ("W. v Heervvaarden .Johzn.), wil naar de pre mière van het eerste stuk dat Bwald heeft geschreven en vraagt '11 voorschot aan de boekhouder (de heer Juus Tim mer), die hem echter waarschuwt er voor te zorgen, dat de baas er niet achter komt- Blank, (de heer W. v. Engelen) een vriend van de familie Overeynder, is ook begaan met de toestand en pro beert mevrouw Overeynder te troosten en Overeynder te bewegen zijn zoon weer aan te nemen. Deze weigert echter. Wanneer in het 3e bedrijf de dokter (de lieer H. de Rutter) hen komt mededelen, dat hun zoon gewond is geraakt, wil de vader zijn zoon niet door zijn vrouw la ten verplegen en verwijst hij hen naar het ziekenhuis. De moeder echter wil naar haar zoo.r en probeert haar man te overreden mee te gaan, hem verwijtend, dat hij met zijn dwarse kop van alles de schuld is. Als deze ten laatste toegeeft, komt er bericht, dat hun zoon is overle den. Te iaat! Van de overige personen noemen wij nog Jan Jansen (C. Rakker Mzn.b de le bediende 111 de zaak; Bline, de dochter van Overeynder (mej- Anny Bakker Cd.) en niet te vergeten Buurvrouw Willem- se (mw. G. Barhorst-Bos), de veronge lijkte huurster van een huisje, die lang niet op haar mondje blijkt te zijn geval len en haar kleine rol zeer goed naar voren bracht; Joh Witte Pzn. had de rol van toneelknecht, in een schouwburg. Het stuk werd over het algemeen goed gespeeld, gezien ook vele spelers en speelsters, die nimmer op de planken hadden gestaan. H. Overeynder en diens vrouw bleken een goede opvatting van hun rol te hebben; ook Bwald kan een goefde krcaht worden. Jammer, dat er vaak te zacht werd gesproken- Met een overvolle zaal dient men daarmee vooral rekening te houden. Ook misten we in lange prologen wel eens het „redeneren" waardoor het gevaar van opzeggen niet denkbeeldig wordt. De regie had de heer Van Engelen, de grime werd verzorgd dooi- de Fa. Pol man van Den Helder. I11 de pauze werd de niet te vermijden verloting gehouden om in de kosten (er werd geen entrée geheven) te voorzien. Aan het slot dankte de heer Smit de spe lenden voor hun kranig werk en het pu bliek voor do aandacht, waarmee het stuk was gevolgd. Een gezellig bal ol.v- Craane's Band, hield er nog lang een vrolijke stemming in. RECENSIES. „TEXEL" BUITENGEWOON GESLAAGD". Het boek „Texel" is buitengewoon ge slaagd", aldus schrijft een recensent van de „Heideree Courant", die meer dan een kolom van haar blad gewijd heeft aan liet nieuwe boek van de iieeT J. A. v.d. Vlis, wiens werk trouwens al le bladen, geen enkeie uitgezonderd, door zijn voortreffelijke kwaliteiten heb ben geroemd. (Wij hadden niet anders verwacht!). De Helderse Crt- schrijft: ,.Het is duidelijk, dat. in de loop der ja ren heel wat literatuur en films! over dit eiland is uitgekomen. Het werk, dat vv ij thans te bespreken hebben, mag dan als de laalste aan de literatuurlijst zijn toegevoegd, het minst belangrijkste is liet zeker niet. Integendeel! Het is buitengewoon geslaagd en liet tegendeel van wat men dikwijls krijgt opgedist als een auteur zich zet aan het beschrijven van „land en volk in de loop der eeu wen". Reeds de eerste hoofdstukken, die vertellen over de oudste geschiedenis van Texel en de Noordkop van N.-Hol- land. het bouw- en afbraakwerk van de zee, zijn uitermate boeiend. E11 m»n blijft doorlezen. Men blijft doorlezen, de recensent heeft het hoek góéd gelezen en hij heeft ge tracht de rijke inhoud in vogelvlucht weer te geven. Dat. valt niet mee. maar hij is 'er toch in geslaagd en aan het slot van zijn beschouwing, een hulde van A tot Z, zegt hij: ..De talrijke illustraties zijn. evenals de gehele typographic van dit hoek uitstekend verzorgd. Dit werk van de heer ,T- A. v.d Wis wensen wij in handen van elke Texelaar en elke bezoeker van het eiland, die liet. aange name van dat beeoek door de uit dit boek te putten kennis zeer kan vergro ten. Het zal een ieder, die van dit stukje Nederland meer wil weten in genen de le teleurstellen." ESPERANTO BIJ DE POLITIE. Aangespoord door het besluit van de ondervvjjs-autoriteiten in West-Berlijn om het Esperanto als vrijwillig vak op de Berlijnse scholen te doen onderwij zen is in West-Berlijn een politie-Espe- ranto vereniging opgericht. Men is voor nemens de politie-president van Berlijn te verzoeken toe te staan, dat de agenten die het Esperanto machtig zijn, een hand om de arm dragen met een groene ster. door G. TH. ROTMAN Nadruk verboden. 66. „We zullen wat licht maken!" ant woordde Jantje. Ze ontdekten in de hoogte een venster, waarvan de blinden gesloten waren. Er stond nog een lad- (tentje en nu had Jantje gauw de blinden open. ,,Ooooo!" riep Pietje, toen het licht binnenviel, en hij wees op een verzame ling pendules, dozen, tapijten en andere kostbaarheden. 66. „Als je 't mij vraagt", vervolgde hij, nadat Jantje van de ladder geklom men was, „geloof ik, dat we hier in het hol van de dieven zyn. Als ze ons vin den zijn we niet gelukkig! Gauw, jö, kom mee!" Net had hij 't gezegd, of beneden ging de deur. Pietje keek, bevend van angst, door het luik naar beneden „Ze zijn het, hoor!" fluisterde hij. PREDIKBEURTEN. N. H. GEMEENTE. Woensdag (hedenavond) van 89 uur Doopaangifte aan de N.H. pastorie te Oosterend. Vrijdag 10 Febr. a.s. 8 uur Gemeente- Avond in EbenJHaëzer. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De Burgemeester houdt a.s. Vrijdag in plaats van Zaterdag spreekuur. DAMMEN. Voor de Eilandoomp. werden Vrijdag 3 Febr, gespeeld: De KoogDen Hoorn 6-14; Den Burg III—Oosterend 15-5- De Koog Den Hoorn Joh. Hillenius S. Lap W. Bakker S. Zijm C. Groenhof D. Lap C. Stoepker G. Wi'ner C. Hopman C. Lap W. Stam G. Jonker W. v d. Werf W. Schtjjl II. v. Dorp P- v.d. Gaag II Daalder Jb. de Jager Jac. Kooiman P. Kok 0—2 0—2 0—2 1—1 2—0 1—1 0—2 2—0 0—2 0—2 Totaal Den Burg III Oosterend C. P. Burger J. Visman W. A. van Zeylen J Trap D. v.d. Werf P. Bakker II. Gomes II. Mulder Jb. Koorn C. Timmer A. Vinke A. Bakker P. Jansen J. G. Vlaming N. de Graaf J. Mechielsen B. Leen J. Breman J. A- v. Enst K. du Porto 6-14 0—2 2—0 2—0 2—0 2—0 2—0 2—0 2—0 1—1 0—2 Totaal 15-5 De afgebroken partij S. Zijm-J. Trap in de wedstrijd Den Hoorn-Oosterend is remise gegeven, waardoor de einduit slag 13-7 geworden is De stand is nu als volgt: Den Hoorn 3 3 0 0 6 38-22 Den Burg III 3 2 1 0 5 38-22 Den Burg TI 3 1113 31-29 Oosterend 3 1 0 2 2 28-32 De Koog 4 0 0 4 0 25-55 Het programma wordt op 10 Febr. a.s. voortgezet met Oosterer.d-Den Burg II en op 17 Febr. met Den Hoorn-Den Burg III- Op 24 Febr. vindt dan de Massakamp Den Burg-Geeomb. Tex. Damclubs plaats. Hierover volgen nog nadere bijzondeheden in dit blad. DE MEESTE WOL WERD OPGERUIMD. Maandag 30 Jan. .1- is te Londen een wol-conferentie begonnen van Engeland en zijn Dominions om hun organisatie van 1945 te herzien. De conferentie is niet. openbaar. Het doel van de conferen tie in 1945 is geweest de enorme voorra den wol uit de oorlog op te ruimen. Van die meer dan 10 nnilioen balen was nu inderdaad nog maar 1 millioen over, al dus de Britse minister van Hande. Wil son, die de conferentie opende. De Brits" wolmdustrie, zo zei de mi nister verder, verschaft werk aan 216,000 personen en de export in 1949 bedroeg 100 millioen, 5 pet. van de to tale Britse export. Er was een sterk stijgende lijn in de industrie. DIE EIEREXPORT KOST GELD! Honderden Limburgse pluimveehou ders in Roermond bijeen op 'n pluim veedag hebben hun misnoegen te kennen gegeven, dat in het afgelopen jaar op last van de regering grote hoe veelheden eieren nar Engeland moesten worden geëxporteerd tegen prijzen, die beneden de kostprijs lagen- Voor de ei gen markt ontstond daardoor een be perkte afnemingsmogelijkheid, waar door de prijzen stegen en er dus minder eieren werden geconsu meerd. De vergadering maakte zicli zorgen over het feit. dat Engeland dit jaar op nieuw 400 millioen van de 700 millioen voor export bestemde eieren zal ont vangen en dat deze export een verlies van 16 millioen gulden betekent. Men was daarover 7,ver gebelgd. De vraag werd gesteld welke motieven er eigen lijk zijn, die de regering hebben doen besluiten voor een te lage prijs naar Engeland te exporteren. (Wie de propaganda-avond van de Dhr- I.and arbeidersbond heeft bijgewoond, heeft die motieven kunnen vernemen: „Als wij de eieren niet onder bepaalde door Engeland opgestelde voorwaarden willen leveren, zegt dat, land: hou je an dere producten ook maar!" Red.) S. V. Texel. Uitslagen van Zondag: 4e kl. A: W.Waard-Schoorl afgelast; Texel-Vrone 2-0; Bergen-N.Niedorp 1-0; BKC-Waterv. 11; GraShoppers-Oude- sluis afgelast. Afd N.H.: Alkmaria 5-Texel 2 afge last, Tex. Boys 2-Texel 3 1-1. Texel 1 heeft eindelijk weer gewon nen- Het was een uitermate moeilijke wedstrijd. Door de harde wind was het moeilijk de bal onder controle te krij gen- (Maar wellicht minder moeilijk dan de Super-bom. Red.) Texel speelde eerst voor de w ind er kreeg al spoedig een prachtkans om de leiding te nemen, toen Dick Huizin-ga de bal vrij voor het doel bracht, zijn schot ging echter naast Uit een voor/et van rechts kopte Bert Jullens mooi in, maar de scheidsrechter annuleerde dit punt omdat de bal van achter de lijn zou zijn gespeeld. T. was liet meest aanvallend maar wist van de gelegenheid geen gebruik te maken. Over het algemeen een te langzaam rea geren. Ais Dick doorbreekt, wordt hij van achter aangevallen en volgt een strafschop die via onderkant lat terug springt en corner wordt gekopt. Even te voren had T. de leiding genomen uit een vrije schop die door Herman werd naast geschoten, maar via een Vrone-been in het doe] belandde. V. werkte hard en was te dikwijls eerder bij de bal. Enige gevaarlijke junivallen werden door Ber- tus goed behandeld, hij speelde trou wens een prima wedstrijd. In de voor hoede lukte het nog niet. erg. In de 2e helft werd 'n overw icht van Vrone verwacht maar T. speelde nu stukken heter en gaf V. weinig kans, terwijl onze aanvallen minstens even tal rijk waren, maar voor het doel duuide liet te lang en niet zuivere passen elkaar de gelegenheid tot schieten geven, moet nog terdege bestudeerd worden. Uit een voorzet van rechts zorgde Bert Jullens voor no- 2, terwijl een aantal opgelegde kansen verloren gingen. Henk Witte schoot tegen kruising lat. en paal. Kees die handig naar binnen kwam, schoot precies naast. In onze achterhoede en halflinie zat het best. terwijl Bertus eni ge uiterst moeilijke problemen oploste. We hebben weer eens gewonnen en hopen dat dit gunstig werkt op het mo reel van ons elftal, dat a.s. Zondag wel een heel zware opdracht krijgt, in haar bekerwedstrijd tegen Helder 1 in Den Helder. Rij genoegzame deelname vaart een extra boot vanaf Den Helder 0111 ongeveer 5 uur terug, zodat hier een uit nemende gelegenheid geboden wordt 0111 ons le elftal tegen ecu sterke 3e klasser aan het werk ie zien. U kunt 11 opgeven bij Hotel De Graaf. Ons 3e elftal bracht liet niet verder dan tot een gelijk spel tegen Tex. Boys 2 Ook hier bemoeilijkte de harde wind het spel, terwijl men elkaar te weinig steunde. Uit een der talrijke aanvallen maakte J. v. Boven ons enige doelpunt. Na de rust wist T- Boys ook maar een maal het net te vinden Foto's balniasqué. Die zijn goed ge slaagd. Wij hebben vijf, vrolijke groe pen vereeuwigd. „Ze hangen voor de glazen" van ons bureau. Red. O.V.V.-nleutvs. Woensdag jl. hadden wij de heer v.d. Berg weer in ons midden. De bedoeling was een testavond te houden en daar zijn we heel goed geslaagd, w ant er wa ren wol 33 personen aanwezig. Er wer den 6 groepen gevormd, iedere deelne mer kreeg 2 vragen te beantwoorden en we kunnen gerust zeggen, ze wisten ze ook lang niet allemaal. Maar we kwamen er 0111 wat 'e leren en dan is het ook niet erg als je een vraag eens niet weet. De beide adsp. A- Heerschap en A. Zwart hielden zich kranig door beide vragen goed te beantwoorden. Winnaar werd groep 3 met 4'/« punt (P. v.d. Vis, K. Burger, P. Timmer, M Mosk en C- Tim mer). Hierna was er nog gelegenheid 0111 vragen te stellen. De twee aanvoerders wei-den ook ev en aan de tand gevoeld, ze wisten wel \eel maar toch niet genoeg. Ja, jongens, het valt ook niet mee, als je voor de examinator" staat. Maar toch w as liet een gezellige avond en daarvoor zeggen we de heer v.d. Berg ook van deze plaats hartelijk dank en wij hopen, dat als u weer eens op Texel komt, u dan wederom van de partij zult zijn! HELPT HEN! Namens de Doopsgezinde Vredesgroep en de Stiohting voor Bijzondere Noden in de Doopsgezinde Broederschap en daarbuiten komt men vanaf heden tot vol gende week Woensdag uw hulp inroepen voor een goed doel: hulpverlening aan de bevolking mn Gronau en Emden en aan het Doopsgezinde Kinderhuis Oud- Wulven". Er zijn geld en levensmidde len nodig (meel, kunsthoning, leverpas tei, biscuits, deel uitmakende van de standaardpakketten, die het Rode Kruis heeft samengesteld.) Naar het Kin derhuis kunnen bovendien gezonden worden: kaas. boterhambelegsel, zoals hagelslag, muiéjes, appelsiroop, jam, erwten en bonen, griesmeel. De Stich ting voor Bijzondere Noden heeft reeds contact opgenomen met Doopsgezinden in Gronau en omgeving en het M.C.C. Resultaat van dat contact is, dat- er 'n mogelijkheid is geopend, dat kinderen cn volwassenen uit deze omgeving voor kortere of langere duur naar ons land kunnen komen ten eir.de zich hier li chamelijk en geestelijk te versterken. Laat ieder zo besluit de opwek- kingsbrief zijn verantwoordelijkheid als lid van onze Broederschap voelen. Helpt de broederhand tc reiken naar al le kant- Geeft in de naam van Christus! S. V. De Zwaluw Clns 1e elf la! kwam Zondag weer in liet veld en ontving OVA' 2 thuis. Voor de westrijd moest het elftal nog gewij zigd worden wegens 3 afberichten, maai de stemming bleef er in. Met de rust was het 7-2, na de rust tegen de wind in. bleven we steeds in de aanval en voer den we de stand op tot 10-0- Vlak voor het einde gaf de achterhoede een tegen- punt cadeau 10-1. Zondag gaan we naar SVC 2, mis schien vergezeld van liet handbal elftal. Donderdag- en Vrijdagavond hebben we weer de jaarlijkse uitvoering en ho pen dat de band tussen de leden en do nateurs verstevigd wordt. Het is ieder jaar de gewoonte 0111 de schooljeugd bij de slotrepetitie toe te laten. Maar van avond kan dit niet, wegens enkele gehei men van het stuk. Maar het bestuur wil de jeugd niet teleurstellen om daarom wordt het stuk Zaterdagavond nog eens opgevoerd alleen voor de schooljeugd. Is-ie niet fijn- S.V.C. De Coeksdorp. Voor SVC sneelde Zondag alleen het 2e thuis tegen De Koog 2. In een meer spannende dan fraaie wedstrijd deelden ze de punten 2-2. Voor de rust is het di rect S. dat een veldovcrwicht neemt me de door de stevige bries die schuin van doel tot doel staat. Steeds hangt, een doelpunt in de lucht maar het. komt aan de andere zijde. Door het opdringen der ibaks zijn de uitvallen van K zeer gevaar lijk. Uit één hiervan geeft de snelle r.- buiten een scherpe voorzet. Maar onge lukkig voor S. duikt Piet er royaal over heen en de 1.-buiten heeft de bal voor 't intikken 0-1. Spoedig hierna brengt Eduard de partijen op gelijke voet. Maar dit doelpunt, wordt terecht wegens bui tenspel geannuleerd. Tocli is dat het sein voor S- 0111 de moed niet op te ge ven. Kort nadien is het Wim die het net laat trillen 1-1. Opnieuw valt S. aan en nog voor de rust is de stand 2-1 voor S. Np de rust is De Koog het meest in de apnval. S. verdedigt echter dapper. Goe- (Je schoten van K. worden prachtig door Piet gestopt Ze doen zijn fout ten volle vergeten. Twee min ovor lijd moet hij echter toch zwichten. Een hoge hal van rechts wordt door de l.-binnem goed be nut: voor Piet hem de bal kan ontfutse len kopt deze de bal in het verlaten doel 2-2. Spoedig hierop komt het einde van deze sportieve wedstrijd. De lieer Westdorp leidde uitstekend, hoewel het hem niet. moeilijk gemaakt werd. A.s- Zondag: Texel 3—SVC 1; SVC 2- ZDH 1 Adsp. deze w eek nog vrij. ROOTDIENST T E.S.O. TEXEL—DEN HELDER V.V. Op werkdagen: Van Texel: 5,20; 7,45; 11,45; 11,50; 17,50 Van Den Heider: 6,30; 10.20; 13,00; 16,20; 19,30. Op Zon- en alg. erkende Chr. Feest dagen: Van Texel: 7,45; 11.45; 17,50 Van Dt-.i Helder: 10,20; 13.10; 10,00 FEUILLETON 11. Wat. is er dan? vroeg zijn vader. O, hetzelfde. Nu alleen een beetje erger. Dallas Ree fronste zijn voorhoofd. Dus ik moet weer bijspringen? Het lijkt wel of het niet anders kan, zei Gina bitter. Nick werd rood- Ik vind het. ellendig, dat ik je weer moet lastig vallen, va der. Ik had gehoopt toe te kunnen met die laatste honderd dollar. Dallas Ree glimlachte alweer. Hij kon Nick niet ongelukkig zien en klopte '111 op de schouder. Ik zal miss Fisher zeg gen, dat ze morgen een chèque voor je schrijft, Nick. Dank je. zei Niek. Dan kom ik mor gen even op kantoor aan 0111 die te ha len- Goed, doe dat. Ik ben er niet, want ik moet vanavond nog de stad uit. Jij hebt toch ook nooit rust, va- zei Gina bitter. Dat kan ik me niet veroorloven. Nick en Gina gaven hem de hand, bo gen voor zijn vrienden en verwijderden zich. Vader is een juweel van een kerel, zei Nick. Gina zei niets. Ze dacht aan Ruth. Dallas Ree ging weer bij zijn vrien den zitten, maar het was hem of de op gewektheid uit hem verdwenen was- De lpatste tijd had het hem soms geschenen of liet werk hem moeilijker begon te vallen. Hij zuchtte. Hoeveel jaren had hij nu al riet gewerkt. Bijna dag en nacht. Het was of de machine minder licht liep dan vroeger. Maar er werd zo mogelijk nog méér van hem ge vraagd dan vroeger. Och, och, hij herin nerde zich nog zo goed de tijd, dat hij gemeend had, dat de man, die de top had bereikt, niels anders behoefde te doen dan een zwaar salaris te innen. Hij was als een zestienjarige, uit zijn kracht gegroeide jongen, naar de stad gekomen, niet weinig geld op zak, maar met de vaste wil fortuin te maken. Een tijdlang had hij van allerlei baantjes ge daan en in een volkslogement geslapen voor een kwartje per nacht- En toen was liti aan de Byron-Teerproducten" geko men en had daar allerlei weik gedaan voor acht dollar per week. Maar hij was een geboren verkoper en dat merkten zijn chefs al gauw. Zo had hij promotie gemaakt. Het eind daarvan was ge weest, dat hij.... zichzelf aan de oude Byron verkocht had, het hoofd van de firma. „De oude heer", zoals ze h°m allen noemden, was een uitstekend fabrikant. Hij had eerst een houthandel gehad, maar was ,n de loop van de tlid tot teer- pii dekkingspraeparaten overgegaan. Maar handelaar was hij niet. Hii kon niet met klanten omspringen en dien tengevolge bleef zijn zaak middelmatig Docli de dag. waarop hij Dallas Ree hoofd der verkoopafdeling van de By ron-Teerproducten" maakte, zette die onderneming haar eerste stap op de weg naar succes. Binnen de tien jaar was de oude B.vron mülionnair. Hü was met ondankbaar. Hij gaf Dal las Ree '11 groot salaris en elk jaar een flink aandeel in de winst. Voor die winst-uitkeringen kocht Ree aandelen van de onderneming op, waar hij die maar vinden kon. Toen hij acht en veer tig was, had hij bijna de helft van de aandelen De oude Bvron was van den beginne eigenaar van meer dan de helft gebleven daarvoor had de oude rat wel zorggedragen. Dientengevolge was liet Ree steeds onmogelijk geweest zijn wil door te zetten als punt,je bij paaltje kwam. Byron bleef de baas en hield de fabriek en de kas 111 zijn hand, bij wijze van spreken. Dallas Ree was nog steeds niet meer dan hoofd van de verkoopaf deling al had hij dan ook de titel van viee-president gekregen. Dallas Ree behandelde alles wat met de verkoop te maken had. Voor de we reld was hij de „Byron-Teerproducten" De mensen vergaten de brommerige ou de man, die achter Dallas Ree stond, maar Ree zeil vergat hem nooit. De ou de Byron kon de jongere man nog soms het gevoel geven, dat- hij niet anders was dan een omhooggeschoten kantoor jongen. In zijn hart had hij de oude man die in merg en been fabrikant, produ cent was een zekere verachting voor de verkoop-afdeling van zijn bedrijf. Hij vond. dat hèm dat niet aanging. Hij liet het aan de vice-president over- Maar in het bedrijf zeif en in de aanwending van de winst duldde hij van niemand inmen ging. Een pracht van een jongen, die zoon van je Ree, zei een van de man nen aan het tafeltje. Dallas Ree glimlachte en zijn gezicht verloor de trek van vermoeidheid. Nick was een prachtkerel, vond zijn vader, on danks hetgeen de oude Byron over hem gezegd had. Dallas Ree had zijn chef nooit verge ven. dat hij geweigerd had, Nick in de maatschappij op te nemen. Nick Ree was een le grote luxe post om in te boeken, van de Byron-Teerproducten te parasi teren. had Dij gezegd. Ree dacht nu aan deze deze woorden en fronste zijn voorhoofd, maar de frons maakte spoedig plaats voor een schul dig lachje. Hij moest zichzelf toegeven, dat hij de jongen wel een beetje bedor ven had. Zijn eigen jeugd was hard en moeilijk geweest. Soms had hij zelfs honger geleden Hij had geweten wat het betekende, geen geld te hebben om je schoenen le laten lappen of je haar te laten knippen. E11 daarom had hij het zijn kinderen misschien to goed gegeven. HOOFDSTUK VI. Ben je nog op, Ruth? zei Dallas, toen hij die avond laat de slaapkamer in kwam en zijn vrouw by het raam vond zitten. Is er iets? Voel je je niet goed? Er is niets hoor. Ik heb alleen geen slaap. Ik wou dat ik dat ook kon zeggen, zei Dallas, de kamer doorlopend, ik zou als ik de tijd had, een wjjzea' rond kun nen slapen. Hy baalde zijn reisvalies uit de hangkast. Ga je weer weg. Dal? Hy knikte. Ik heb een telegram ge had van Jackson. Er is een dik contract af te sluiten in Houston. Ik neem de nachttrein. Maar Dal. Ze zweeg en beet op haar lip. Hy stond by de kast en wierp van allerlei in het valies. Ruth sloeg hem gade. Hoe vaak had ze hem al zo bezig gezien! Ik had met je willen spreken. Dal, zen ze met onvaste stem. Hy wierp een snelle blik naar zijn vrouw. Wat is er dan? Toch iets niet in de haak? Ze aarzelde Heb je geld noodig? v roeg hy. Haar lip trilde. Dal geld geeft antwoord op elke vraag. Dallas Ree grinnikte. Dat denk je, om dat je nooit zónder bent geweest. Ik heb een tyd gekend, dat ik bordpapier in mijn schoenen moest, leggen 0111 niet met my'n blote voeten op de straatstenen te lopen. Dat weet ik, maar. Ik heb vanavond juist moeten den ken, Ruth: onze kinderen hebben 't heel w at beter dan ik hel heb gehad. God ze- gene ze. Maar, Dallas. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4