een motorfiet „Toontje clie gaat nooit verloren! zongen de zeevaarders in 1920 Wens werd vervuld, want „Toontje" voer met geluk Wat is er te doen Groot Vastenavondbal MET KLOKKENDE ROK. Ontromer De heer A- Schaafsma, oud-leerling van de Texelse Zeevaartschool, heeft Donderdagavond op uitnodiging van Het Nut een causerie gehouden over „De koopvaardij in oorlog en vrede." Zijn le zing werd door de Marine Voorlich- tings Dienst (M.V.D.) met verschillende interessante films geïllustreerd: films over de mijnenveegdienst, het loodswe zen, het vliegdekschip Karei Doorman en de invasie. De avond werd door de voorzitter, de heer Chr. v.d. Kolk, geopend. Hij herin nerde er aan, dat de heer Van Mandere, de bekende radio-commentator, verhin derd was om op 12 Jan. jl. te komen spreken Dank zij de bemoeiingen van de heer W. de Wijn kon vanavond een der de Nutsavond worden gehouden: de he ren De Wijn en Sohaafsma zijn geen on bekenden voor elkander en toen eerst genoemde over de Nutsavonden sprak, was de heer Schaafsma terstond bereid naar Texel te komen! Wij begrijpen, dat de heer Schaafsma dat met graagte deed, want hij begon zijn lezing met op te mer ken, dat hij op Texel de beste jaren van zijn leven had mogen genieten. Hij stu deerde hier in 1920-1921, dus toen de heer P. Bossen directeur van de Z-V.S. was. (De heer Bossen heeft dezer dagen zijn 91ste verjaardag gevierd)! De heer Schaafsma merkte op, dat er sinds 'zijn vertrek van Texel heel wat op het eiland was veranderd. Je zag vroe ger veel meer paarden en de mechani satie in de landbouw was nog van wei nig betekenis. Toen hij voor zijn eerste rang slaagde, werd „Toontje" met de enige autobus van het eiland „de bus van Boekei" in triumph naar Den Burg gereden, onder de feestelijk1 leuze „Toontje die gaat nooit verloren!" En zo zijn we de oorlog doorgekomen, zegt „Toontje". De oorlog doorgekomen, de strijd overleefd. Het is een wonder! Hoeveel maal is hij door het oog van een naald gekropen? Hoeveel maal zal hij hebben gedacht „daar gaan we!" Vijf jaar lang heeft hij schepen be stuurd op de wereldzeeën, die door de vijandelijke duikboten, vliegtuigen en slagschepen in alle richtingen werden doorkruist, op de wereldzeeën, waarin zoveel schepen met man en materiaal zijn weggezonken Vijf jaar lang Het begon met. de vlucht uit IJmuid'en met de „Johan de Wit". Het schip was opgelegd, maar werd hals over kop klaar gemaakt, en 2 dagen na de Duitse overval, dus op 12 Mei 1940, voer de heer Schaafsma mei 400 passagiers het zeegat, uit, op weg naar Engeland. Bij TJmuiden werden 50 man van de „Renselaar", die op een magnetische mijn was gelopen, aan boord genomen De vijand liet de Johan de Wit op weg maar Engeland met. rust en dat was maar goed ook. want dit. schip had ge»n wapens aan boord, ja. toch weleen houten afweerkanon. Op (boeiende wijze vertelt de heer Schaafsma ons van de reizen, die hij als kapitein heeft gemaakt. Er zal in die ja ren vol spanning, van een strijd op le ven en dood, weinig plaats geweest zijn voor humor, maar de weinige voorvallen waarbij de humor hoogtij vierde, wist hij uit te ibuiten voor zijn causerie, ze werd ermee „doorspekt". Er bleek practisch geen zee te be staan, waar de heer Schaafsma niet had gevaren. Reohl, door zee is de kortste weg, maar. het moest meestal zig-zag om de achtervolgende viiand op een dwaalspoor te brengen. Dat. lukte je niet ■dtp en bii Java werd zijn schip door ccn Japans" duikboot getroffen ondanks een groot gat bleven ze drijven. Dat was ook het. geval in het Engelse Ka naal. waar zij door een ongelukkige sa menloop van omstandigheden rloor een Amerikaans schip aangevaren. Vier le den van de bemanning kwamen om- Hel had nog veel erger kunnen ziin, want het schip vervoerde explosieven Weer had hij het er levend afgebracht. He laas. hoevelen, ontelbaren hebben de vrede niet mogen beleven! Onder bun die sneuvelden behoorde oolc de heer Jansen eveneens oud-leerling van de Z. V.S ziin schin de Dempo werd in da Middellandse Zee tot zinken gebracht, Dat toch zoveel schepen veilig over kwamen is te danken aan de convooi- dienst. vaartuigen die de passagiers- en vrachtschepen begeleidden. Toch werd uit zo'n convoni nog menig schip naar de kelder gejaagd. En nog is het riet nluis op zee, want er liggen nog vele mijnen: feu noorden van de Nederlandse klist tot de Duitse bocht liggen er nog duizenden buiten de geveegdp zóne en door omstandigheden kan men wel eens buiten die zóne ra ken Tot 1954-'55 kunnen die mijnen nog gevaar opleveren. Aan het slot van 'zijn nraatje werd de heer Schaafsma met een harteliik ap plaus beloond. De heer Van der Kolk dankte hem voor de boeiende avond. GESLAAGD. Mej. Wil Zegel Kd„ te fhideschild. behaalde te Den Helder het diploma En gelse 'Handelscorrespondentie Ze werd opgeleid door mej. E. 'Dijt, te Den Burg- De heer B. v.d. Berg, De Waal. be haalde het diploma boekhouden, uit gaande van de Associatie voor Prak- tijkexamens. BENOEMD. De hear B. v d. Knaap, Eierland. werd in de Donderdag gehouden vergadering van de Coop. Werktuigenver. „Samen werking" benoemd tot zaakvoerder opvolger van de heer P. Kikkert, (Zie ook volgend nr.) CORIÏ ESPONtDENTTE. Darius trad op voor de Hengsten As sociatie Eierland, zijn rivaal was de hengst Saneho, hengstleider de heer J. van Leeuwen. INGEKOMEN PERSONEN. Gradus A. Hueting van Renktun Schoolstr- 5 n. Schildereind 47. Hendrik Zandvliet v. Hilversum, Noodweg 37 n E 120c. VERTROKKEN PERSONEN. Anna M. J. Donk, v. Oudeschild 134 n- R'dam. Heemraadsingel 165. Gerardus Smit, v. Molenstr. 32 n- Limmen. Rijks weg 106. Willem J. Seefat v. E 119d n. Zaandam, J. C. v. Wessemstr. 69. Naau- itje Bremer v. Den Hoorn 74, n. R'dam Oosteinde 48A Kasper W. Afman en gez. v De Koog 15a n- Zeist, Huis ter Heide. Jantje A. Groenhof en kind, van De Koog 131 u. Duitsland, Bremerhaven Am Eek 3. Trijntje Terpstra. v- B 78 n. Den Helder, Tninslr. 49. Johannes A. Luberti v. De Koog .109 n. Den Haag, Sadéestraat 30 Zaterdag 11 Februari: „Met Scott naar de Zuidpool" om 8 uur in de Bios. Familie-feestavond Oentr. Boud van Transportarbeiders te Oudeschild. 4 en 8 uur aanvang biljartkampioen schappen A in Hotel De Graaf. Zondag 12 Februari: ...Mat. Scott naar de Zuidpool" om 4 uur in de Bios. „Hildegard" om 8 uur in de Bios- Opvoering van het toneelstuk „Boeng Toni" door „St. Jan." in Casino. 4 en 8 uur aanvang bi.jartkampioen- schappen A in Hotel De Graaf. Maandag 13 Februari: Doorlichting op tbc te De Koog. „Hildegard" om 8 uur in de Bios Vergad. Onder! Rundveeverz. Texel in Hotel De Zwaan 8, 9 en 10 uur aanvang biljartkampi- pioenscliappen B in De .Oranjeboom". Dinsdag 14 Februari: Doorlichting op t.bc te De Koog. Vergad. Bloemlboilenkwekers. Spreker D. v. Egmond, in De Lindeboom. Vergd. Ho!!. Mij v. I.andb. afd. Texel en Eierland in Hotel Texel. Spr. Ir. Tuynman over de P-B.O. 8, 9, 10 en 11 uur aanvang biljartkam pioenschappen 11 in De Oranjeboom". Woendag 15 Februari: Doorlichting op tbc te Den Hoorn Vergad. C.Z de „Eendracht" in Hotel Texel. 8. 9 en 10 uur aanvang biljartkampi- pioenschappen B in „De Oranjeboom". Donderdag 16 Februari: Doorlichting op tbc tc Den Hoorn Vastenavondbal Tex Boys in Casino De film „D. v.ci Have in woord en beeld" iti Hotel Texel. Per bus naar de Grote bloementen toonstelling te T.isse. 8, 9, 10 en 11 uur aanvang biljartkam- pioenschappen B in „Dc Oranjeboom", Vrijdag 17 Februari: Doorlichting op tbc le Den Burg- Bonte Avond J - en M.V. te Z -Eierland 8 uur aanvang biljartkanrpioenschap- pen A in Hotel Dp Graaf. Zaterdag 18 Februari: 4 en 8 uur aanvang biljartkampioen schappen A in Hotel De Graaf. Zondag 19 Februari: 4 en 8 uur aanvang biijartkampioèfië schappen A in Hotel De Graaf. Maandag 20 Februari: Doorlichting op tbr te Den Burg Revue in Casino, verzorgd door de K. RO. Dinsdag 21 Februari: Doorlichting op tbc tc Den Burg- Woensdag 22 Februari: Doorlichting op tbc tc Den Burg- Donderdag 23 Februari: Doorlichting op tbc te Den Burg Als de Texelse Boys iets organiseren komt liet. best, in orde. Dot heeft de prak tijk bewezen en daarom kunnen wij een zeer optimistisch geluid laten horen over het Grote Vastenavondbal, dat Donderdag 16 Febr- in Casino zal wor den gehouden. Gevierd is het juiste woord, want wij denken hij dat hal aan pret en jool, aan een festijn, aan een avond, waarop de bloemetjes eens ouder wets buiten worden gezet, een avond, die aal staan in hel devies van „en we gaan nog niet naar huis". Zij, die Donderdagavond de foyer van Casino betreden, kunnen dus alle gereserveerd heid over boord zetten en meteen de feestneus aan prikken. Wij lezen in de adv dat de entree slechts één gulden bedraagt, dat mag 'm dus niet, hinderen. Als man van de krant weten wij vee! dat denken wij tenminste, maar wat die diverse attracties zullen zijn? Het blijft nog een geheim van de organisatie. Wij twijfelen er echter niet aan of die at tracties zullen bijdragen tot verhoging van de stemming. Zo wacht de Vasten- avondvierders en daar doet de gehele jeugd natuurlijk aan mee een avond die zal klinken ais een klok! GIFTEN VOOR HET WITTE KRUIS T. I'!, Oosterend f 5.L. S., idem f 2,50 A. E. idem f2,50; Fam. W., Den Burg f2,50; Fain. V., idem f 2-50; J. S., idem f0.50; T. X. idem f 1.Fam. N„ idem f2,50: Fam- T„ idem f2,50; Fam. Z., na- hij Den Burg f 5.Fam. W„ Eierland f2,50; H. D idem f2,60: W., De Koog f 2.50; C- B„ nabij De Waal f 3, T. DOGGER NAAR ZIJN LAATSTE RUSTPLAATS. Onder grote belangstelling is de heer T .Dogger Woensdag naar zijn laatst" rustplaats gebracht op de Oudeschilder begraafplaats. Burgemeester Rehorst sprak namens bet gemeentebestuur, Dr. Boswijk na- mans zijn collega's Dr. Elias en Dr- Schalkwijk, die ook aanwezig waren, als mede namens het. bestuur en de leden van het Alg, Mij. Ziekenfonds. De heer Nic. de Jong vertolkte de gevoelens van de Party v.d. Arbeid, terwijl voorts nog enkele familieleden en vrienden het woord voerden- Een goed mens is heengegaan. Dat hij ruste in vrede. „GROETEN UIT HILVERSUM". Klanken en stemmen van bekende ra diofiguren dringen dagelijks door tot in de huiskamer. Menig luisteraar zou ech ter ook wel eens „in levenden lijve" met zijn „radio-huisgenoten" kennis maken. De K.R.O. komt aan dit verlangen 'tege moet met haar nieuwe winter-tournée: „Groeten uit Hilversum". Het „Orkest Zonder Naam" o.l.v. Gei de Roos, mjn.v. „De Drie Musketiers" zal u, bijgestaan door het trio Roland Wlagter, Toby Rix en Dick Harris, een geheel nieuw programma presenteren! Maandag 20 Febr. a-s. komt dit KR. O. ensemble in Casino te Den Burg. Heeft, u reeds eerder van de KRO- wintertournée's genoten, dan komt u dit jaar zeker weer! Heeft u nog nooit zo'n avond meegemaakt, benut dan nu de kans om ook op deze wijze kennis tc maken met de KRO. (Zie adv.) WEEKBERICHT P.T.V. TEXEL. Voor de eieren aangevoerd van 30 Jan. t.m. 4 Febr. wordt f 2,20 uitbetaald. Het is niet onmogelijk, dat deze prijzen voor de volgende week te hoog liggen. Van 23-28 Jan. bedroeg de uitvoer in totaal 35,759,190 stuks. Hiervan gingen naar Duitsland 33,395,450 stuks. Tex. Boys. Zondag wacht Boys 1 een zware strijd tegen Wiron Vertrek om 11,15 met de Bellewagen van dc Groeneplaats; met extra bont. van kwart over i ijf weer naar Texel. Boys 2 sneeh uit tegen OVV Een zware opgaaf! Pi' fiets om 1,30 uur van de hoek van De Zwaan- Boys 3 speelt om 12 uur tegen De Koog 2. Om 11 uur van 'De Zwaan per fiets. Zie elf- lallen in het kaatje. FLS. S. V Texel. Zondag: Bekerwedstrijd Helder 1 Texel 1. Hiér staat Texel voor een moei lijke opgaaf, want H°ld;er is tegenwoor dig in prima vorm. Daar T juist in moeilijke wedstrijden prima partij placht te geven, en daarnaast gelijk spel door bekeren betekent, mogen we op een mooie wedstrijd hopen. Texel 1 stel ons niet teleur en houd uw naam hoog! Voor hen die deze wedstrijd willen zien is het em unieke gelegenheid daar wc met een era boot terugreizen. Ver trek 5.15 uil Den Helder. Kaarten voor de boot verkrijgbaar in Hotel De Graaf f 1°6 retour. Texel 2 speelt thuis tegen Bei-dos 2 en moet d? punten 'behouden Aanvang half 3 Texel 3 speelt tegen De Coeksdorp 1 om 10 uur. Ook hier het beste beentje voor! Adsp. A spelen niét Zondag maar volgende week tegen P.KC A. EEN HALVE EEUW GELEDEN- Adv. in de Texelse Courant 21 Jan 1900. Voor de aanneming. De nieuwste keu ze zwarte STALEN'. Zeer lage prijzen. Minzaam aanbevelend H. Dalmeijer- „Minzaam aanbevelend". Maar goed, dat P.ilio toen nog geen ree iame-expert was! In adv uitvoering Rederijkerskamer „Dr. P. Heije" van Oudeschild in ho tel „Texel" lezen wij „Entree voor He-er 50 cts„ voor Dame 25 ets"- Tegenwoor dig betalen de dames het volle pond! Regenten van het Algemeen Weeshuis zijn voornemens hij enkele inschrijving aan te besteden de levering van zuiver gebuild en ong-ebnild tarwebrood. KATHOLIEKE KERKLIJST VAN DEN BURG Parochie van St. Joannes de Doper. niet de bijkerken van Den Hoorn en Oostcrend. Zondag 12 Febr. Heden Sexagesima- H, Missen in Den Burg en in Oosterend 0111 7.30 en 10 u. en in Den Hoorn alleen om 10 uur. Biechtge! in Den Burg en in Oosterend van 7-7,30 en in Den Hoorn van 9,30-10 uur. In de bijkerken ook na de I! Missen. Communie-uitreiken in Den Burg om 7 en 9 uur en verder on der alle H Missen. Communie-uitreiken begint lieden achteraan. Collecte is he den v.h. herstel v.d. pastorie, le zakje v. d kerk en 2e zakje v.d. school Vanavond om 7 u. Lof t.e. van de H. Maagd met ro zenkrans en 'litanie van Maria voor de Missiën. Maandag 13 Febr. De H. Mis sen om 7, 8 en 9 uur Dinsdag 14 Febr. De H, Missen om 7, 7,30 en 8 u. Woens dag 15 Febr. De H. Missen om 7 en 8 uur en om 7,30 in Den Hoorn Heden 3e van de 7 Woensdagen- Om 7,30 Lof t.c.v St. Joseph met voor deze Woensdag ge- eigende gebeden en een tientje v.d. op dc schaal neergelegde intenties. Hierna congr. v.d. jongens. Donderdag 16 Febr- Om 7 u. alleen communie-uitreiken en de H. Missen om 8 u. en 'n gez- huwe lijksmis om 0,30 u. Om 8 uur H Mis in Oosterend. Vrijdag 17 Febr. De H. klis sen om 7 en 8 uur. Biechthoren om 3,30 v. schoolkinderen. Zaterdag 18 Febr. H. Missen om 7 en 8 u. Geen H. Mis in de kapel Biechtgel. van 4-8 u. op de hele uren. Om 6 u. rozenhoedje Zondag 19 Febr. Quinquagesima. Ook in Den Hoorn twee H. Missen en de collecte die dag voor de kathedraal. KORTE WENKEN! Dc serieuze thc-heslrijdcr houdt des zomers en 's winters reageerders en vrije dieren gescheiden! Houdt uw kinderen uit dc stal zo lang er nog reageerders aanwezig zijn- Kinde ren zijn zeer gevoelig voor een besmet ting met rundcrtuberculose! Kookt dc melk voor het gebruik! Honden, katten en puimvee kunnen tuberculeus worden. Bij katten zien we dan dikwijls zweren aan de hals of aan de kop of ook wel elders en deze zweren genezen moeilijk of in 't geheel niet. Dat zijn gevaarlijke speelkameraadjes voor uw kind! ESPERANTO EN DE VEREEN. NATIES. Het bestuur van de N. Amerikaanse Esperanto-Bond ontving namens de Se cretaris Generaal van de V- N„ de heer Trygve Lie, een schrijven, waarin hij bedankt voor de toezending van de dooi de VN. verzochte 1600 exemplaren van de in het Esperanto gedrukte Algemene Verklaring van de Rerhten van de Mens. De heer Trygve Lie geeft in dit schrijven de verzekering, dat de Espe- ranto-bond hem hiermede de versprei ding van deze Verklaring in de bij de V N. aangesloten landen, ten zeerste heeft vergemakkelijkt ZONDAGSDIENST DEN BURG Dr. Elias BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 3 tot en met 9 Februari 1950. Geboren: Gerrit W. zv Willem Jonker en Elizabeth Arnout. Jantje dv Harm Stevens en Wilhelmina van den Hoek. Helena dv Johannes K- van den Hoek en Trijntje Barhorst. Guido zv Frits Nijtand en Grietje Braak. Petronelia dv Adrianus M. Sehoo en Petronelia Bos. Jacoba G. dv Kare, C. Zoetelief en Geer trui van Kooien. Petrus F. M. zv Pieter Swarthof en Joanna M. A. O. Voorveit Jacob zv Willem Zuidewind en Maria C Witte. Ondertrouwd, Getrouwd: Gene- Overleden: Teunis Dogger, 76 jaar eclitg. v. Antrje Duinker. Aris Rentenaai 6 jaar. Pieter Blom 1 jaar. Catliarina G Ridder. 54 jaar, eohtg. v- Maarten H Zijm Gevonden: 3 portemonnaies (rood bruin en zwart), 2 bruine mutsen, 1 vul potlood, 1 sigarettenaansteker, wantei (donkergroen, rood-wit, 1 blauwe en di verse kinderwanten), 1 bruine shawl, lipssieutel aan ketting PREDIKBEURTEN. Zondag 12 Februari 1950. NED. HERV. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. v. Reijendam, ii Eben Haëzer. Half acht Eenv. Heer Termaat, Jeugd dienst in de Doopsgez. kerk. Oosterend 10 uur Ds. Kljjnsma Doopdienst 19,30 uur Ds. Klijnsma, li ij belle'/-in Den Hoorn 10 uur Cand. van Boven, Oudeschild' 10 uur de Heer Termaat De Coeksdorp 10 uur Ds. Soesan. Vrijdag 17 Febr. 8 uur Bjjlbelkrins De Koog 10 uur Ds. Janse De Waal 7,30 uur Ds. Janse GEREF. KERK. Den Burg 10 uur Dienst n.m. 5 uur Ds. de Wolf Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf GEREF KERK v.h. H.V. Oosterend 10 uur Leesdiensi GEREF. KERK (onderh- art. 31 K O.) Oosterend 9,30 en 3 uur Leesdienst de D.G. kerk DOOPSGEZ GEMEENTE- Den Burg 10 uur Ds. van Veen Collecte t.b.v. Bijz. Nodei ■Donderdagavond 8 u. Zusterkring. (Gaarne hebben wij dc opgaven vooi taan Donderdagochtend in ons bezil Red.) Gelukkig is de al te wijde en te lange mode weer voorbij en beperken we ons nu tot de klokkende banenrok, die eventueel nog één of meer platte plooien kan bevatten, maar in elk geval komt hier de ruimte pas voorbij de heupen. De lengte van de rok variëert van 36 tot 39 cm. van de grond en dan ligt het gemiddelde nog dichter bij de 39 dan bij de 36! Natuurlijk kiezen we in dit seizoen het liefst lange mouwen, omdat die veel warmer zitten. Er zijn veel modellen met een hooggesloten, ronde hals, waarlangs een rond of puntig kraagje is aangebracht, maar we zien even veel japonnen met vierkante of V-halzen, waarlangs dan in de meeste gevallen een kraagje of een corsage ter garnering is aan gebracht. Een enkele maal worden er zakken in de naden van de rok verwerkt maar nodig ia dit niet! De afgebeelde modellen zijn er twee van dat gezellige slag jurken, waarin we ons direct a 9CM/1 ri - thuisvoelen echte jurken „voor alledag" eiL "*aaL eenvoudig wollen japonnetje voor het werk en voorinhuis. De zesbaanse rok is klokkend De schouders z{jn verbreed Het lijfje sluit met knopen, terwijl rond het middel een ceintuur wordt gedragen. Het kraagje laat ruimte voor een ketting Benodigd voor 108 cm. bovenwijdte ca. 3.40 m. stof van 140 cm. breedte. K 3657/1. Het model van deze japon leent zich uitstekend om van tweeërlei stof te worden vervaardigd. Het kraagje en de mouwen zijn apart. De lijnen van de rok lopen op het lijfje door. Benodigd voor 116 cm. bovenwijdte ca 3.85 m stof van 140 cm. breedte. De knippatronen van deze modellen zijn bij vooruitbetaling per post wissel f 0.95 bii Bella Patronen Service", Kromme Nieuwe Gracht 66, Utrecht verkrijgbaar. K 3653U is verkrijgbaar voor de bovenwijdten 100, 108 en 116 cm; K 3657/1 voor de bovenwijdten 108, 116 en 122 cm. 'Vze modellen zijn overgenomen uit „Bella", Het Nieuwe Modeblad. 3 TEXELAARTJES. Contant f 0,60- Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur in boekh.) of onder nr. f 0,10 meer. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel (verkopingen. rechtza ken, incasso). Petroleum wordt be zorgd over geheel Texel door C. Ellen. Den Burg, Nieuwstr. 7, Tel. 226- Passagebureau Velthuis Den Helder, houdt Maandags van 11.30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Pas sages naar Afrika, Australië, Amerika, Canada, enz. Te k. een gr. kast, w.v. de ene helft leg en de andere hellt hangkast is. Te bevr. O. Rakelaar, Den Hoorn 32 Te k. partijtje grote Horten sia planten, f 1,- p.st. oger- str 10 Te k aangeb. een studiepiano, te bevr. Molen straat 35, Den Burg Texel Wie heeft Zondagmiddag mijn Kermopa-das gev gaande van Schildereindc naar Parkstr A. de Visser, P.H. Polder H 17 Te k. leren leuningstoel, hangklok, kachel, petroleum lamp, spiegel en trechter. Te bevr. bij Jac. Drijver, Hoekstr. Oosterend, Texel Gevr. 1 Maart of eerder een flinke jongen. Ph. Stark, Eierland 144 Donderdag verloren portemonnaie m. inh., gaande van Den Burg naar Oudeschild J. Dekker. Oudeschild 82 Wim Boon en Ina v.d. Wulp geven kennis van hun voor genomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op Zaterdag 18Febr a s. v m 10,"0 u. te Den Burg Receptie van 2-4 uur War moesstraat 43. Hartelijk dank aan allen voor de vele blijken van belangstelling en de geluk wensen bij onze 3U-jarige echtvereniging ontvangen. Fam. M WITTE Weverstraat 20, Den Burg Algemene Kennisgeving Met blijdschap geven we kennis van de geboorte van onze Zoon en Broertje Jacob W ZUIDEWIND M. C ZUIDEWIND- Witte TREESJE Oudeschild 121, Texel, 7 Februari 1950 Gerrit Jan Drijver en Christina Dogger hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaatsheb ben D.V. op Vrijdag, 24 Februari as te Den Burg n.m 1,30 uur. Kerkelijke inzegening in de Geref. Kerk te Oosterend, des namiddags 3 uur door de Weleerw Heer Ds. M. N. de Wolf Hoekstraat 13, Oosterend Weststraat 6, Oosterend Texel, Februari 1950 Receptie: Zaterdag, 18 Februari van 8-10 uur Weststraat 6. Op de trouwdag van 5-6 uur. Johannes Maarten van Kooten en Jantje Faber geven U, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen hu welijk, waarvan de vol trekking D.V. zal plaats hebben op Woensdag 22 Februari as n.m. 2 uur te Franeker. Kerkelijke inzegening n.m 3 uur in de Ned Herv. kerk te Tzum, door de Weleerw. heer Ds. A. A. Kentie Gelegenheid te feliciteren 19 Febr op de Mars. Hiermede vervullen wij de treurige plicht dat na voorzien te zijn van het H. Oliesel, ge heel onverwachts, overleden, onze innig geliefde Vrouw, Moe der, Behuwd- en Grootmoeder Catharina Geertruidf RIDDER, Echtgenote vai Maarten Hendrik Zijn in de leeftijd van 5' jaar Den Burg, Texel, 9 Februari 1950- M. H. Zijm O. M. Karemaker Zijn J. Karemaker W. Kaspers-Zijm G. A- Kaspers Kees en Verloofde Piet Jo Gré Gerrit en kleinkinderen De gezongen R- quiem-Mis zal plaaft hebben op Maandaf 13 Febr., v.m. 9 uur waarna de begrafenis TE KOOP tegen spotpr merk B S.A. 500 c.c CHEVROLET MOTC compleet, alles prima orde D BARENTS, De Coeksdorp Te koop gevraagd 120-150 Liter. Moet beslist prima R. v. IJPEREN, Foreestweg 15, Julianado

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2