1 Soiré© 1 S Dansante i De zee greep haar buit Commissie Protestants Rusthuis ontbonden Wat is er te doen fan Boswijk het broertje van Rijvers Bert Heerschap keepte bewonderenswaardig in Z. Hotel „Texe!" i min min mui mm mm mm mm mui nüïi Bevrijd ingsleger roept vrijwilligers op Alle rupsen moeten dood Waarom heeft Den Hoorn nog geen vaste toneelclub We gingen naar Parijs Zondagmiddag. Een stormachtige wind gaat over het eiland. Toch zit niet iedereen thuis bij de kachel: zie, hoe daar die voetballers rennen! Wie :net de rug in de wind spelen kunnen enor me schoten lossen! Niet iedereen zit thuis bij de kachel; er varen nu schepen op zee. Ze zullen een harde dobber hebben! 1 uur- Even luisteren naar het A.N.P. Men schakelt zijn radiotoestel in en luis tert. De omroeper van het persbureau moet de uitzending met een zeer droef bericht beginnen: op de Haaksgronden ten Z.W. van Texel is vanmorgen vroeg een Fins schip vergaan. De Dorus Rij kers heeft 18 schipbreukelingen uit een sloep opgepikt, de anderen, elf koppen, zijn verdronken. In deze woeste zee, met zijn verraderlijke gronden. Ach, daar was het spoedig met het kleine sohi.p ge daan. Ja, een klein schip, want wat is een vaartuig van 2100 ton? Straks zullen de berichten naar de nagelaten betrekkingen der slachtoffers gaan: Uw vader, uw zoon, uw man, uw verloofde is omgekomen. Rouw in gezinnen om hen die niet le vend zouden terugkeren- Een lange reis lag voor de boeg: raar een verre haven. Op die en die datum zouden ze weer thuis zijn. Bij hun vrouw, hun kinderen, him ouders, hun verloofde. Zij keren nimmer weder. De zee heeft wederom genomen. De zee heeft haar buit. God hebbe hun ziel! Men schrijft ons: Donderdag 9 Febr. vergaderde voor de laatste maal de commissie die namens de protestantse kerken op Texel moest trachten de mogelijkheden te onderzoe ken en de plannen voor te bereiden voor de bouw van een rusthuis op Texel. Deze taak, waaraan gedurende bijna IV2 jaar vele vergaderingen zijn gewijd, beek een zeer moeilijk te zijn, omdat de tijdsom standigheden tegenwerkten en omdat men rekening had te houden met de pen- sionprfls, die natuurlijk niet zo hoog mocht liggen dat alleen gegoedt ingeze tenen voor opname in aanmerking kwa men. De commissie meende op de goede weg te zijn Zij had contact opgenomen met een Gereformeerde Vereniging in Bolsward die met 600 leden het aandurf de een rusthuis te plaatsen voor onge veer 80 mensen. Wie door of langs Bols ward reist, kan het zien staan. De opzet daar was uiterst sober maar lmd toch de goedkeuring van de autoriteiten kunnen krijgen. Ook de oommissie wist dat haar van deze zijde geen hinderpalen in de weg zouden worden gelegd, wanneer zij een dergelijke opzet zou indienen. Naast de moeilijkheden van de bouw waren er die van de pensionprijs. De gedachten- gang hier is geweest, om, nu door de veranderde verhoudingen op diaconaal gebied (wet, noodvoorziening), de taak van de diaconieën belangrijk verlicht was met vrijmoedigheid een beroen te doen op de Protestanten van Texel, 0111 met een jaarlijkse gift een fonds te hel pen opbouwen, waardoor het voor ieder mogelijk zou worden gemaakt in 't rust huis onderdak te krijgen, voor zover de plaats het toeliet. Het aantrekkelijke van deze opzet was waar het gevoelen van de commissie hierin griegpp, dat het dienst betoon (de diaconie) een uiting zou zijn van een levende gemeenschap en niet langer een soort loket, van een instantie op financieel gebied. Dat het tenslotte op een mislukking is uitgelopen komt, om dat er geen eensgezindheid was over de betrouwbaarheid van de cijfers waarmee de commissie werkte- Volgens deskundi gen in de commissie waren ze dat wèl, naar het oordeel van een kerkelijke in stantie waren ze dat met, en deze advi seerde tot een veel grootsere opzet, die echter door ons niet te verwerkelijken was. Op het moment, dat niet langer de commissie de verantwoordelijkheid had te dragn, maar 'n deel van de commissie gebonden werd aan de uitspraak van de ze instantie, was een verder werken on mogelijk en ongewenst en werd de com missie ontbond «n. VISAFSLAG OUDËSCHILD. Aangevoerd van 6 t-m, 12 Febr. I960: 1489 kg bot; 16 kg garnalen; 12 kg kaan; 695 kg kabeljauw; 29 kg rog; 3975 kg schar; 17338 kg schol; 20 kg lever; 45 kg kuit; 601 kg tarbot; 0947 kg tong; 144 kg wulken; 15989 kg wijting; 1746 kg kokhanen. Woendag 15 Februari: Doorlichting op tbc te Den Hoorn Vergad. C.Z, de „Eendracht" in Hotel Texel. 8, 9 en 10 uur aanvang biljartkampi- pioenschappen B in „De Oranjeboom". Donderdag 16 Februari; Doorlichting op the te Den Hoorn Vastenavondbal Tex. Boys in Casino. De film .,D. J. v.d Have in woord en beeld" in Hotel Texe',. Per bus naar de Grote bloementen toonstelling te Lisse. 8, 9, 10 en 11 uur aanvang biljartkam pioenschappen B in ..De Oranjeboom" VrtJdag 17 Februari; 'Doorlichting op tbc te Den Burg Uitvoering Excelsior te Oosterend. Bonte Avond J.-en M.V. te Z.-Eierland 8 uur aanvang biljartkampioenschap pen A in Hotel De Graaf. Zaterdag 18 Februari; 4 uur „Het Tovermannetje" in de Bios. Uitvoering Excelsior te Oosterend. 4 en 8 uur aanvang biljartkampioen schappen A in Hotel De Graaf. Zondag 19 Februari; 4 en 8 uur aanvang biljartkampioen- scliappen A in Hotel De Graaf. Met stijgende belangstelling lazen we het verslag, dat. de Held. Crt. geeft over de wedstrijd Den Ilelder-Texel. Hier is het: Texel wist Helder gelijk spel af te dwingen. Helder heeft in de bekerwedstrijd te gen Texel van het begin tot het eind1 voor een overwinning gevochten. Het mocht echter niet baten- Keer op keer sloegen de eilandbewoners de II elder se aanvallen af 0111 enthousiast en snel te trachten Van der Neut en de zijnen uit hun evenwicht te brengen. Ook dit ge lukte echter zelden. Zo kon het gebeu ren dat een handjevol toeschouwers twee machteloze voorhoeden aan het werk zag en twee verdedigingen, ook niet safe, maar dan toch lierekend voor hun taak. Beide ploegen waven bovendien niet opgewassen 'tegen de capriolen van de recht over het veld staande wind, die eigenlijk alleen Van' der Meulen van Helder gelegenheid bood tot normaal sped. Helder speelde in de le helft tegen wind in. Menige kans werd verprutst. Zo schoot eerst Schouwenaars keihard over en later, vijf minuten vóór de rust, overkwam D° Leur hetzelfde. De voor- waartsen van Texel kwamen niet dik- v ijls in de buurt van Boekei, vooral door het zwoegen van Himpers- In de voor hoede van de gasten viel linksbinnen J. Boswijk op door zijn snelheid en geraf fineerdheid. Dit „broertje" van Rijvers slaagde er echter niet in gevaarlijk te worden; daarvoor speelde hij te ego ïstisch en maakte hij te vaak met de grond kennis. De rechtsbuiten van Texel was verreweg de minste van de ploeg. De thuisclub kwam voor de rust niet verder dan een buitenspel-doelpunt van Schouwenaars. In de 2e helft werd na ongeveer 13 min. het eerste doelpunt geboren. Berk hoven had de hal bemachtigd en rMte hoog over. De Leur wist zicli boven alle anderen uit te werk'en. Hij kopte het ieder het doel in (1-6). De 16-jarige doel man van Texel, B. Heerschap, had aan dit doelpunt g»en schuld. Menig zeker- schijnend doelpunt wist, hij op bewonde- Zondag, 19 Februari es Entree 10,75 (incl. belasting) OPVOEDEN VAN KINDEREN. Bij liet opvoeden van kinderen doen zich altijd en overal weer moeilijkheden voor. Dinsdagavond 7 Febr. heeft mej. Janssen, psychologe van het Medisch Opvoedkundig Bureau te Alkmaar, en kele van die moeilijkheden besproken, waarbij zij in haar ^auserie uitging van het kind. Er zijn soms van die kinderen, die iets in zich verbergen, waarmee de ouders of opvoeders geen raad welen- Door be paalde oorzaken, men tracht dan uit te maken welke, is het kind onhandelbaar, brutaal in huis of op school. Er zijn bv. kinderen die thuis, in liet gezin met andere kinderen lastig en bij familie of vrienden, .waar geen kinderen zijn, zo lief zijn. Zulk kinderen willen, moeten a.h.w. alleen zijn. Zij kunnen hun eigen leven niet uitleven als de anderen daar bij zijn- Ook zijn er kinderen, die thuis erg kalm en lief zijn, maar op school zichzelf opdringen, de haas spe len en op allerlei wijze de aandacht wil len trekken. Talloos zijn de klachten die zich voordoen op dit gebied. E11 helaas zijn er ouders, die met grote moeilijkhe den zitten en niet 0111 raad durven of willen vragen. Jammer genoeg ligt de oorzaak vaak bij de ouders. De onderlinge verhouding van de ouders speeit een zo grote rol. Het kind voelt, liet aan. al schijnt het van niet, als er hier iets hapert. Een kind kan zijn gevoelens niet onder woorden brengen, wil dat ook dikwijls niet (wanneer het wat ouder is). En juist de reacties op bepaalde gevoelens die het kind moet verwerken, zijn zo on begrijpelijk Dan komen de moeilijk heden. Gelukkig zijn er dan mensen, die de problemen van het kind èn van de ou dere willen oplossen en daardoor in het latere leven van het kind vel onaange naamheden kunnen voorkomen. Erg kostbaar zijn die raadgevingen niet. I11 ieder geval wordt zoveel mogelijk in die kwestie voorzien. De gemeente Texel, die toch al afzonderlijk staat, doet haar best om ieder die het nodig heeft, in dit opzicht te helpen. Elke Woensdag is op Texel iemand van liet Med. Opv Bureau aanwezig 0111 de ouders en opvoeders gelegenheid te geven met hen hun problemen te be spreken. Verheugend is het feit, dat al meer mensen hun belangstelling tonen voor dit mooie werk en al meer schroom overwinnen en 0111 raad naar Den Burg komen. Dit zijn dan de mensen, die be seffen, hoe groot de gevaren zijn, die het gevolg zijn van ecu geestelijke kwaal. De gevaren zijn dikwijls groter dan die welke het gevolg zijn van een lichame lijke kwaal. Het is niet gemakkelijk uit te maken, wanneer een kind voor een onderzoek in aanmerking komt, maar als 611 de ouders èn de onderwijzers of an dere opvoeders de handen ineen slaan en trachten samen te werken, zal het moeilijke kind geholpen kunnen worden. renswaardige wijze te voorkomen. Vijf minuten vóór het einde had de rechts buiten van Texel, C. Schermer, succes (1-1). Deze speler heeft hiermee onge twijfeld heel wat goed gemaakt bij zijn elftalcommissie. Hoewel Helder tech nisch heter speelde kunnen wij gerust zeggen, dat Texel het gelijke spel heeft verdiend. Het was een wedstrijd 0111 spoedig te vergeten. 'Voor Heider. ten minste! Red. Tex. Crt.) EXCELSIOR GEEFT UITVOERING. Vrijdag en Zaterdag a.s. hoopt de Chr. Muziekvereniging Excelsior" te concerteren in het Gebouw voor Chr. Belangen te Oosterend. Dit kan weer 'n genoeglijke avond worden! Er is ruim schoots gelegenheid geweest tot stude ren en wij weten, dat de leden him taak ernstig opvatten- Het programma ziet er aantrekkelijk uit er. is weer met zorg sa mengesteld. Er zijn marsen, ouvertures, fantasieën. Er zullen enige zware num mers worden geblazen zoals ,,Jour de joye" (Dag van vreugde), dat Excelsior als vrij nr. heeft gekozen voor het con cours dat dit jaar 111 de Wieringermeer zal worden gehouden. Na het muzikale gedeelte zal een 'toneelstukje worden op- gevoerd, getiteld „Toen de misthoorn loeide". Aangezien het populaire corps vele donateurs rijk is, zal zeker weer voor volle zalen worden gespeeld. NEGENTIG JAAR! Mevr.de wed- T. Weverink-Beumkes, Weverstraat 43, viert vandaag haar 90e verjaardag! Zij is nog zeer kras. Wij wensen haar nog vele jaren in goede gezondheid toe. READY AAN DE KOP! De stand aan liet einde van de eerste helft van de tafel tennis competitie luidt als volgt: 3e kl. W. lieren: Readv 59; IICSC 2 4—6; WGW 2 3—5; TOS 1 5—4; IVA 3 3—0; TOS 2 '1—0. Ready staat ook nu nog aan de kop met 13 punten van 7 wedstrijden. De wedstrijd Ready-IICSC 2, die Zaterdagmiddag jl. gespeeld zou worden is uitgesteld tot 18 Maart- DAMMEN. Vrijdag 10 Febr. werd gespeeld: Oos terend-Den Burg II (7-11) voorlopig. Oosterend Den Burg II J. Visman C v.d- Werf 2—0 J. Trap J. v. d. Star afgebr. P- Bakker P. Kooi 02 II. Mulder J Kikkert 20 A. Bakker Stam 02 J. Mechieisen J. Huisman 02 .1 Vlaming J. Vinke l—1 c. de Kort C. P. Burger 02 J Breman A. v. d. Slikke 2—0 K. du Porto W. J. Boon 02 Voorlopige uitslag 7-11 De afgebroken partij J- Trap—J. v.d. Star wordt door arbitrage beslist. Onder de leuze ..Beter één rupsennest in de hand, dan 10 rupsen op struik of plant" hebben de Koger rupsenverdel gers de duinenrij over een afstand van 5 km- van rupsennesten gezuiverd. Van paal 17-22 hebben de rupsen der bast er d- satijnvlinder hun einde gevonden in de vlammen. En nu is de Muii aan de beurt Dit natuurmonument is echter zo uitge strekt, dat het voor een klein aantal rup senzoekers onbegonnen werk is de nesten weg te knippen. Hier d'ient niet alleen de bevolking van De Koog, doch ook die van andere dorpen de handen ineen t° slaan- Pas als ieder, wie het natuur schoon van de Muij ter harte gaat, mee- Zwaluw-uitvoeiing bewees, dat er goede krachten zijn 9 en 10 Febr. jl- brachten enige dames en heren van de SV de Zwaluw voor hun donateurs en begunstigers in Loods manswelvaren het toneelstuk „De kat en de kanarie" voor 't voetlicht. Een my sterieus spel m drie bedrijven naar het Amerikaans van John Willard en in 't Ned. bewerkt door René Bosch. De "plaats van handeling is op een landhuis eigens in Amerika en begint pas even voor middernacht, 20 jaar nadat de be woner is gestorven, de zeer bijzondere West's z'n laatste v il was volgens zijn notaris, dat na 20 jaar de dan levende West, 't zij man of vrouw, de algehele eigenaar of eigenares zou worden van ai zijn onroerende en roerende goederen. Ziedaar waar dit zeer moeilijke stuk om draait, Na afloop van het stuk bleek door 't applaus, dat bet bij velen zeer in de smaak was gevallen en dat men grote waardering bad voor de wijze waarop het gebracht werd- Natuurlijk waren er zwakke ogenblikken maar over het algemeen was bet een avond, die tot het allerlaatste ogenblik de spanning er in hield. We noemden reeds de naam van de overleden zonderling. Zijn erfgename werd mej. Annabella West (mej. Wily Duinker). Nauwelijks was zij met zoveel aardse rijkdom gezegend of prompt ver dween op onverklaarbare wijze de advo caat Mr. Orossby (Jaap Boon Kzn.) en 't bleef spoken, de hele nacht, tot het laat ste bedrijf de door niemand verwachte ontknoping bracht. Het zou ons te ver voeren om het gehele stuk op de voet te volgen, maar 'laten wij in de allereerste plaats noemen Willy Duinker als Anna bella West, Piot Zijm Hzn. als Harry Blijte en niw. Jopie Beumkes en niet te vergeten Willem Wijngaarden als" de slome stotteraar die tenslotte (lat hele si nistere spel van moord en dood op z'n ge weten had en dan ook prompt op 't eind ontmaskerd werd. Om deze vier draaide het hele gebeuren. Zij hadden zich uitne mend in hun soms zeer moeilijke rol in geleefd. Vooral de mimiek en modulatie (uitspraak) was zeer goed verzorgd. De lieftallige verschijning van Willy en haar gedragingen waren zeer beschaafd Ook ïtnv. Jopie Beumkes heeft zeer veel voor het slagen van de avond bijgedra gen. niet alleen, dat zij, als kleurlinge goed slag had om door haar optreden een gehemzinnige sfeer om het gebeu ren te weven, maar ook haar uitspraak als halfbloed was subliem en als wij nu nog verklappen, dat zij ook nog het sminken van de hele ploeg (dat was af> had verzorgd, dan menen wij dat zij wel een extra pluim verdiend heeft. Piet Zijm Hzn., die zo gelukkig was om Annabella aan de haak te pikken, was prima op dreef, hij heeft, een helder geluid mi was inderdaad de beschermer voor A n nabel a eu wat voor ons soms zed* moeilijk is, hij liet het Texels ach terwege en dat valt wél eens niet mee voor ons, Hoornderstienepikkers. Ook Jaap Boon als advocaat Mr. Orossby was prima in zijn rol en een keurige toneel figuur Jann.v Huisman als Susan Sillby, als de dood voor spoken en ook zeer in haar wiek geschoten dat zij naast de er fenis stond, zoals dat eenmaal altijd in dat soort stukken gaat, bracht het er uit stekend af. Noemen wij nog Cootje Slegh, als Cioily Young P. Huisman als Dokter Patterson en Henny Slegten- horst. als Brixon, allen min of meer de butanten die het er uitstekend afbrach ten. Geluk gewenst, Zwaluwen. Een extra bedankje voor de beer Kok in zijn sou- fleursliokje, die in moeilijke ogenblikken VAKMAN EERSTE KLAS. De heer J. Huisman, die reeds 22 jaar lang werkzaam is bij de P.T.T. als los werkman trad hij bij dit bedrijf in d'ienst is benoemd tot vakman eer ste klas. BIBLIOTHECARIS BIJBELGENOOTSCHAP. De beer Joh- Eelraan te Oosterend heeft zijn functie als bibliothecaris van het Nederlands Bijbelgenootschap over gedragen aan de lieer W. D. J. van Beijeren* te Oosterend. redding bracht. Jammer, heel jammer is liet dat wij geen vaste spee-igroep heb ben, want Den Hoorn heeft uitstekende krachten. Dus jongelui, doorgaan en zoek het beste van het beste zonder aan zien des persoons. Want ook nu hebben wij weer gezien dat het kan. Donderdag jl. sprak de heer F. Jan sen, oud-journalist voor de 2e maal van dit winterseizoen voor de leden van de R.K. Ontwikkelingsdnb Ditmaal was Parijs het onderwerp van bespreking. Na een hartelijk openingswoord dooi de vice-voorzitter, de heer R. J. Boom, werd het woord gegeven aan de heer Jansen, die ons a! liet l spoedig meevoer de naar de „Lichtstad", waar hij 2 jaar als journalist bij het Persbureau Havas en La Oroix werkzaam was geweest. Parijs door de Seine in tweeën ge splitst en verdeeld in 22 arrondissemen ten. ieder met z'n eigen burgemeester, telt 17 algemene ziekenhuizen en 96 pa rochies. De bewoners kennen niet het huiselijke leven, zoals wij dat hier in ons land kennen. Middageten in een buurt café is daar heel gewoon. Hun woonhui zen zijn sobertjes cn „koud" ingericht, 't Vertier zoekt men buitenshuis, 's Lands wijs, 's lands eer! Parijs moet men ech ter zien 'als het Parijs van de Parijze- naar ('t werkende volk) en het Parijs v. de vreemdeling, zoals hij het ziet en wenst t.e zién (uitgaan, cabarets en dan cings)- Na een bezoek aan de grote boule vards. de enorme restaurants met hun dicht bezet', e terassen voerde de spreker ons mee naar de beroemde kathedraal de „Notr.e Dame" (O.L. Vrouw), met z'n gebrandschilderde ruiten, prachtige or gel en pontificale Missen, waarbij nog dikwijls liet orkest het orgel onder steund De geweldige gotische Basiliek Saei-i Coeurs" (H. Hart)) gelegen op de berg v. d. Mont-Mavtre, met de eeuwig durende aanbidding, de nachtelijke ado ratie \an mannen -rit alle delen der we reld, maakte diepe indruk op ons. Een geweldige tegenstelling van het wuif te Parijs onder aan de voet van de berg ge legen met zijn vollp cabarets, tingel-tan- gels en nachtzaken. TTij liet ons een voorstelling meemaken in één der grootste Pariise revue-the aters ..Folliers Bergère", die wel 'n 3500 personen kan bevatten en zo'n 400 artis- ten telt. Een jaar lang wordt bier iedere avond dezplfde revuevo or stelling gege- ven. Op de bewering, dat er in zulke the aters wel eens dingen gebeuren, die niet door de beugel kunnen, zei spr.. dat dit allemaal verzinselen waren. Hier mis draagt men zich nooit, zelfs niet achter dp coulissen. Dit geldt ook voor de ope ra. die een staatsinstelling is. Om hier voor in aanmerking te kunnen komen wordt een goede opvoeding en muzikale aanleg vereist. Bovendien leven deZe ar- tisten allemaal samen in een groot pen sion en komen praetisch niet met de bui tenwereld in aanraking, daar zij steeds onder bewaking staan- En als tegenstelling brachten we een bezoek aan de Parijse ..Dodenstad", Père la Chaise, met z'n duizenden grafmonu- ten, met Allerzielen allemaal zonder uitzondering voorzien van witte asters, lantaarntjes en kaarsjes. Verder brach ten we nog een groet aan het graf van de Onbekende Soldaat" en beklommen we de Eiffel toren. Ook van de vervoersmiddelen, de me tro, het enorme busverkeer en de ver keerspolitie kregen w~e een duidelijk beeld. Tenslotte wees spr. ons nog op de schrikbarende woningtoestanden, welke in sommige voorsteden van Parijs heden ten dage nog bestaan. Rarakkenstad zon der waterleiding en bestrating. Hier heerst armoede en ellende. Parijs, wereldstad, lichtstad, stad van kunst, cultuur, rijkdom en wreelde is ook een stad van verderf Duizenden gaan hier geestelijk hun ondergang tegemoet. 't Geheel was een avond waarvan ge zegd kan worden ..geslaagd" en de aan wezigen brachten door een spontaan ap- plau sdank aan de spreker. helpt, kan deze actie succes hebben. Laat dan ook ieder, die voor dit doel een vrije middag kan opofferen a.s. Zaterdag 18 Februari meetrekken naar de Muij om de duindoorns te bevrijden van hun parasieten. Het ^bevrijdingsleger" ver trekt om half twee uit De Koog. U gaat toch ook ir.ee? GESLAAGD. De heer E. J. Daniëls, Oudeschld, slaagde een dezer dagen te Amsterdam \oor 2e marconist. OM 'T BILJARTKAMPIOENSCHAP. Tot Zondagavond gaf de strijd om het biljartkampioenschap A het. volgende beeld: resp. punten, beurten, hoogste se rie, gemiddeld: J- Dekkker 450 92 24 4,89 H. van Dijk 565 134 24 4,22 N. de Graaf 447 96 23 4,66 E Breeuwer 556 94 44 4,09 K. Linnhosc 335 79 44 4,24 J Hooijberg 454 121 22 3,75 A. Stolk 460 110 28 3,64 II. C. Ran 228 64 22 3,56 J Dekker 3 3 H. van Dijk 4 3 1 N .tie Graaf 3 2 1 E. Breeuwer 4 2 2 K. Linnhose 3 1 2 J Hooijberg 3 1 2 A. Stolk 3 1 2 IT. O Ran 2 1 1 De laatste partijen om het kampioen schap 1950 klasse A worden gespeeld Vrijdag 7,30 uur 5—8; 8,30 uur 3—6; 9,30 uur 7—2. Zaterdag 4 uur 42; 5 uur 38; 7,30 u. 5—1; 8.30 uur 2—6; 9,30 uur 8—1; 10,30 uur 56 Zondag 4 uur 47; 5 uur 13: 7,30 u- 2—1; 8,30 uur 64; 9,30 uur 8—7. S. V. De Zwaluw Zondagmiddag al vroeg vehtrokken het heren- en damese\ftal naar De C^Jksdorp. In De Coeksdorp aangeko men, lag liet veld stil en verlaten en de vele regenval had het tevens veranderd in een zwembad, de bus reed ons naar 't dorp waar we eerst een wandeling heb ben gemaakt. De handwedstrijd die het eerst gespeeld zou worden, moest met de rust van de voetbalwedstrijd gespeeld worden; om 2,30 uur startte het le te gen SVC 2, hier is niet veel van te zeg gen, 't heeft de hele wedstrijd verdedigd en dank zij het te licht, opnemen van on ze spelers en het goed verdedigen van de S-keeper v- Smeden, bleef het bij 7-0. De dames speelden een aardige wed strijd tegen de SVC-dames en wonnen met 4-3. Annie van St. Anna nam alle doelpunten voor haar rekening Morgen trainen de adsp- in de school. Zaterdag sve A—ZDH A. Tex. Boys. Zondag is Boys 1 bij. Wiron op bezoek geweest. Eerst spelen de Boys tegen de wind zodoende was Wiron het meest, in de aanval, maar toch moest de ach terhoede van Wiron herhaaldelijk kor daat optreden om doelpunten te voor komen. Bij de snelle aanvallen van Wi ron had onze achterhoede haar handen vol, toch zagen zij kans om de stand 'n ruim half uur blank te houden, want want toen de r-buiten de bal kreeg toe gespeeld gaf 'lij met een onhoudbaar schot, zijn club de leiding (1-0). Rust in de 2e helft waren het eerst de Boys die de toon aangaven, maar door de schotloze voorhoed zagen zij geen kans d'it- in doelpunten uit te drukken. In het laatste half uur ging de strijd gelijk op. Tien min. voor het eind kreeg Wiron een penalty toegewezen, deze werd ech ter door onze keeper gestopt. Met nog slechts enkéle seconden te spelen bracht Wiron de stand nog op 2-0. Einde van de sportieve doch forse wedstrijd. Zondag a.s.: Call oog 1Tex. Boys 1; Tex. Boys 2Helder 4; SVC 2Tex- Boys 3. Zaterdag om 4 uur: OWATex. Boys A. H.S. TEXEL A A RT JES. Contant f 0,60- Onder% adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur in boekh.) of onder nr. 0,10 meer. Te k. een kachel, geschikt voor het stomen van voer-' aardappelen, inh. 150 1. J. v. Sambeek, Witte Kruisl. 2. Den Burg Verl. steunijzer voor bandenwagen, gaande van 3e dw. weg, Hoofdweg, 1 dw. weg Noorden, Stoepkerweg,2e dam Schoolweg Vliegveld, en Vetspuit, 3e dwarsweg, Hoofd weg tot le dwarsweg Noor den. Jac. Rozendaal, O 144A Verhuisd van Gravenstr. 5 naar Schildereinde 31. Leo Eelman Te k. een z.ga.n. trapnaaimachine, inzinkbaar Adres Schildereinde 31 Te k. in prima staat electr. dubb. kookplaat. Flokstra, Oosterend Te k. wit linnen meisjes regenmantel z.ga.n. Ift. plm. 13 jaar. J. Boon, Kogerweg 20 Tc k. 1 paar nieuwe zw. h. schoenen, m. 41f 10.- G. 1 roost, De Coeksdorp 34

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2