„CORALIE" populair-wetenschappelijkeles in bemestingsleer De avonturen van Pietje Pluis en Jantje Joppe NAAR KANTOOR Causerie Dr. Ir. Temme was De middagvergadering van de Be drijfsvereniging genoot nog iets groter belangstelling dan de morgenvergade ring. Er waren ruim 100 personen aan wezig. Dr. Ir. .1, Temme, landbouwkundi ge van de N.V. Ned- Kali-Import Mij., hield eien zeer interessante causerie over Bemestingsprobleinen. Zij, die ver onderstelden, dat we een zeer propagan distisch praatje over de voordelen van een kalibemesting zouden horen, hebben het mis gehad. We zouden de causerie van Dr. Temme willen aanduiden als een populair-wetenschappelijke les in be mestingsleer. Spr. gaat allereerst na weike gedach ten er in de loop der tijden geweest zijn over de voeding van onze planten- Al hee'. vroeg heeft men het doorge had, dat voor het op peil blijven van de grond nodig was een aanvulling te ge ven met de stoffen, die de planten aan de grond onttrokken. Welke stoffen dat piecies waren wist men echter niet- en zo -zijn er verschillende theorieën ge- weest over de meest noodzakelijke voe dingsbestanddelen. Zo kan men spreken over een- koolzuur-, 'n water- en 'n hu- mustheorie, die er van uit gingen, dat de genoemde stoffen in de eerste plaats no dig waren voor een goede groei van on ze gewassen, In 't begin van onze eeuw is men onder de invloed van Liebig e.a, ■tot de gedachte gekomen, dal onze plan ten het konden redden met eon bepaalde zoutoplossing. Gelijk een atoombom. Spr- raagt zich al' hoe het toch komt dat onze cultuurgewassen veel meer van allerlei afwijkingen hebben te lijden dan vroeger. Hierbij knoopt spr. aan bij de verschillende ziektcgevalllen, die dooi de beer Van Groningen in de ochtend vergadering genoemd zjjn. We moeten er aan denken, aldus spr., dat wanneer wij met een zak kunstmest naar het land gaan, dat wij dan gaan werken meit een atoombom". De wijze, waarop onze grond reageert op een zak kunstmest ge lijkt op die van de werking van een la ding explosieve stoffen. Onze voor ouders werkten met veel zachtaardiger middelen, die veel minder ingrepen in '1 grondsysteem. Op zeer aanschouwelijke wijze wordt dan een voorstelling gegeven van de op bouw van onze grond en de reacties, die het gevolg zijn \an een bepaalde be mesting- Onze bodem bestaat- maar niet uit een hoopje -zand en klei zonder meer. Indien dat het geval was zouden we heel spoedig niets andere dan een -baksteen overhouden, zoals u kunt zien wanneer we een dergelijk mengsel in het vuur doen. Naast de, genoemde bestanddelen is vooral nodig water, lucht en organi sche stoffen. Spr. vergelijkt dan de gronddeeltjes bij een voetbal, die rond om bedekt is met e'en laagje lijm. Op de buitenkant van deze voetbal zitten een groot aantal knikkers van diverse kleu ren. Zo zjjn de gronddeeltjes bedekt met een laagje humus en daarop vinden we de verschillende voedings-ionen. Strijd. Indien deze gronddeeltjes uitsluitend bezet zijn met zure ol waterstof-ionen, hebben we een volkomen zure grond, waarin geen plant wil groeien. Hoe krij gen we die zure deeltjes nu van de grond deeltjes af? We gaan kalk strooien en nu ontstaat er in onze grond een strijd tussen de zure ionen en ka-lkdee'ltjes. De zure ionen worden geheel of gedeel telijk erdreven en verdwijnen naar de ondergrond. We moeten nu echter niet ■zo ver gaan, dat alle plaatsen ingenomen worden door de Ca-ionen, want dan krij gen we een grond, die \eel te kalkrijk is en -eveneens ongeschikt voor de groei van onze planten. Op deze wijze geeft iedere bemesting, die wij aan de grond geven ben strijd te zien tussen de diver se voedings-ionen, waarbij telkens be paalde voedingsdeeltjes van bun plaals worden verdreven en andere hun plaats innemen. En nu begrijpt u welke ge vaarlijke middelen we in handen heb ben als we met kunstmest gaan werken. Indien we van een bepaalde soort te veel geven kan dit aanleiding geven tot een ernstige verstoring van het evenwicht in het voedingsmilieu. Nodig is een har monische voeding! Leidende rol. Daarbij moet de landbouwer een lei dende rol spelen, omdat de planten zelf maar een zeer gebrekkige kenzevermo- gen hebben In grote lijnen is het zo ,dat de planten de voedings-ionen opnemen in de verhouding, waarin wij de mest stoffen toedienen. De plant, is niet in staal om op een bepaald moment uit te maken welke voedingsstoffen wel en welke niet zullen worden opgenomen. En bij een verstoorde voedingsverhou ding iieeft dit tot gevolg, dat de plant zich „zat drinkt" aan een der voedings ionen, die in de meerderheid zijn- Hier op reageert de plant met een ziekte beeld. Hoe kunnen we die harmonische voeding nu bereiken? Noodzaak- Spr. wijst dan op de noodzaak van grondonderzoek. Deze geeft ons aan wijzingen over de vraag welke voedings stoffen in het minimum verkeren en wel ke in overmaat aanwezig zijn Daarnaast is nodig kennis van de e'-sen, die een bepaald gewas steit Niet ieder gewas stelt dezelfde eisen. Spr. wijst ook op de noodzaak van organische bemesting. Deze zorgt er voor, dat de grond minder ernstig reageert op bepaalde hemes- j tingsfouten- Spr, gaat ook nog even in on de kwes tie van de kalium-natriumwerking. die in de morgenvergadering ter sprake is geweest. Spr. meent, dat dit probleem minder eenvoudig is dan wel eens wordt vooigesteld .Hebben we hier werkelijk te maken met een vervanging van kali- door G. TH. ROTMAN Nadruk verboden 69. „Die kunnen wij verdienen!" zei Pietje. ,,Maar die geven ze óns toch niet in handen. Neen, we moeten een briefje schrijven met de namen van onze vaders er onder en de adressen er bij! Jongens, wat zullen ze opkijken als ze elk 250 gul- den krjjgen!" Vol van hun plan spoed den ze zich naar het eerstvolgende dorp; Bommelhuizen heette heb 70. Ze kochten in een winkel voor de twee centen, die ze nog bezaten, een vel letje papier en een envelop. Ze schreven dat al het gestolen? in de molen te vin den was en ondertekenden met de na men van hun vaders: Jochem Pluis en Frederik Joppe, met de adressen er bij, stopten de brief in de bus van hei raad huis en zetten hun tocht voort. FEUILLETON 13.) Trouw dan dadelijk met m% zei Smead. Maar Smead. Hou je van me? J ja. Hjj nam haar in zijn armen en drukte haar tegen zich aan. Vertrouw toch op me, lieveling, zei hij zacht. En plotseling kreeg Coralie het ellen dige gevoel, dat zij hem niet vertrouw de. Ze huiverde toen hij vervolgde. We zullen zo gelukkig zijn samen. Ik ik geloof, dat ik eigenlijk He- ver helemaal n-iet trouw, zei ze opeens- Dat ik gewoon niet- voor het huwelijk ge boren ben. Peyton deed of hij die woorden, die ze half in zichzelf gezegd had, niet hoor de. Je zult ratuurlijk een valies moeten pakken, zei hij. Dat kun je toch wel doen zonder dat z< het merken? Laat een van de piccolo's hei voor je naar beneden brengen en in je auto zetten. Ik zal voor al het andere zorgen. En vergeet niet, benzine te nemen. Het was of de omstandigheden Coralie de baas werden. Zij had helemaal niet haar woord gegeven om er met Smead van'door te gaan dien avond en ze be twijfelen of ze er óóit met hem vandoor wilde gaan, hetzij vanavond of later. Het was iets groots en opwindends geweest, de invloed ten goede te zijn in het leven van een man niet van een jongen, maar van een man. Maar het was toch heel iets anders dan met hem t.e trou wen. (Doch aan de andere kant.Smead was wanhopig verliefd op haar. Zijn le ven had h;j van haar afhankelijk ge maakt. Alles in dat le'ven had zich op haar geconcentreerd. Hij was in staat iets vreselijks te doen als zij hem wei gerde wat hij vroeg. Ze huiverde. Zelfmoord was een afschuwelijk woord maar het was of Coralie het telkens in haar oren hoorde fluisteren. Zij was niet vals geweest. Ze had niet met Smead gespeeld, zoals dat heet- Maar ze had wél een spel gespeeld zo'n beetje zoals kleine meisjes doen, die een japon van haar moeder aantrekken voor de pret. Docli dientengevolge bad Smeud zijn hart en ziel aan haar gegeven! Het was een vreselijke verantwoordelijkheid! Hoe moest ze zich daarvan losmaken? Wat moest ze toch beginnen? Ik kom dus vanavond om negen uur zei Smead nog eens. Goéd, zei Coralie met een lichtelijk gesmoorde stem. Maar liet. was niet goed. De gedachte, om op staande voel. met Smead te trou wen. gaf haar een vreemd wee gevoel in haar maag. Ze pijnigde haar hersens af om een uitweg, een soort compromis te vinden, maar de wanhopige manier, waarop Smead gesproken had, had haar zo'n angst aangejaagd, dat ze eenvoudig urn door natrium? Of ligt het misschien zo, dat. door een natriumbemesting de kalideeltjes van de gronddeeltjes wor den verdreven en op dat moment voor de plant gemakkelijker bereikbaar zijn? In ieder geval past hier voorzichtigheid. Ten slotte zegt spr. nog enkele dingen over de Kalibemesting op grasland Ge wezen wordt op hst gevaar van een een zijdige stikstofbemesiin-g. Volgens de Rijksiandbouwconsulent Ir. Witteveen, moet de verhouding tussen stikstof- en kalibemesting op grasland als 1:2 zijn. Hoe zwaar? Naast iedere baal stikstof (gehalte 20 pet.) moet een baal kali 40 pet. gegeven worden. Vervolgens gaat spr. nog na hoe zwaar de kalibemesting op grasland moet zijn. Dit hangt zeer af van de ge bruikswijze. Wanneer de grond nor maal van kali voorzien is zal bij altijd weiden een bemesting met 150 kg kali 40 pet- wel voldoende zijn. Deze kali kan ook gegeven worden door middel van een bemesting met gier of stalmest. Wordt een perceel één of meerdere ke ren per jaar gemaaid dan moet de kali bemesting zwaarder-zijn. Zo gaat men op percelen, die bv. drie of viei keer per jaar gemaaid worden wel tot 500 a 000 kg kali 40 pet. per jaar. Het effect van een kalibemesting hangt verder sterk at' van do botanische samenstelling van het grasland. Komen in de grasmat uitsluitend slechte gras sen voor, dan zal de opbrengstverhoging die een kalibemesting geeft, zeer gering zijn. De betere grassen en speciaal En gels Raygras zijn zeer dankbaar voor een kaligift Tn veel gevallen kan daar om de botanische samenstelling al aan wijzingen geven ovei de bemsetingstoe- l'an-d van de grond. Aan liet slot van zijn causerie merkte spr. op, dat li ij er zich van bewust was, liet. probleem van de bemesting niet een voudiger gemaakt te hebben, integen deel! Telkens komen we voor nieuwe moeilijkheden te staan. Spr. was even wel van mening, dal deze moeilijkheden bij de landbouwer ook de animo voor zijn arbeid kunnen vergroten. Ten slotte werd een buitengewoon goede film vertoond- Deze liet ons zien liet ontstaan van ons land door de na tuur, het behoud er van door cultuur technisch werken en de productieverho ging die de mens beeft- weten te berei ken door betere bemesting en bewer- kingsinethoden. Deze film viel zeer in smaak en ongetwijfeld was de lieer De Lugt de tolk van alle aanwezigen, toen li ij de lieer Temme hartelijk dank bracht voor de duidelijke uiteenzetting van deze ongetwijfeld zeer moeilijke materie en de met- aandacht gevolgde filmvertoning De voorz. sloot de vergadering mei 'n beroep op de leden om ook in de top- komst liet- werk der vereniging te blij ven steunen. C. v Gr. SPORT OP TEXEL 8. V. Texel. Aan Texel 1 ons eresaluut voor de bij zonder goed? prestatie tegen liet sterke Helder 1 waartegen in een uitstekende wedstrijd gelijk 1-1 werd gespeeld. Hiermede hebben we bewezen dat er voor ons elftal nog voldoende mogelijk heden aanwezig zijn. We vertrouwen dan ook, dat in de eerste plaats het ver dere verloop der oomp. en dan ook in de 3e bekerrond-? liet bewijs geleverd zal worden. Er was van klasseversehil weinig waar te nemen, daar T. verbeten werkte waardoor het gemakkelijker door spelen der gastheren werd opgevangen. De strijd bleef open tot liet einde. Voor de nst nam Helder de leiding, nadat Dick in het begin een mooie kans in des kee pers handen schoot Na de rust, tegen wind spelend, geeft Harry door naar Kees Schermer, die afzwenkt en in de uiterste hoek schiet, waardoor we weer gelijk staan, dit was 8 min- voor liet einde. Doordat de stand zo bleef is Hel der uitgeschakeld "n heeft T .de ,3e ron de bereikt. Bravo Texel! Texel 2-Berdos 2 1-4. Dit is weer een bittere teleurstelling geworden en als we deze beide elftallen tegenover elkaar stellen, zien we dat de iegenpartij ge traind is, zich gemakkelijker beweegt, sneller in handelen is, het spel beter begrijpt en niet onnodig met de bal loopt of stopt als aangevallen kan worden. Er zal nog heel wat geoefend moeten wor den, ten le om 'n vlot en soepel lichaam te krijgen, 2e een vlotte balbehande- iing en dan nog van dit alles gebruik te maken om een opstelling te krijgen die klopt: lopen als het nodig is, maar staan blijven is een nummer dat in dit elftal, te veel voorkomt, neen, zo gaan jullie vliegend naar de. 3e kiasse. In de achterhoede was Henk Bakker uiterst zwak, in de voorhoede was Bob de beste speler. Dick maakt in de voor hoede weinig klaar evenmin als Jn- Dekker, Piet bereikt met z'n capriolen meestal een omgekeerd effect, speelt hij gewoon, zonder franje, is het goed. J. v.d. Sterre kan alleen weer opgesteld worden als z'n boddy in conditie is en hiermede is de nederlaag verklaard. Over de wedstrijd valt dan weinig te vermelden, alleen het fraaie doelpunt van Bob en z'n goede kansen die hij schepte, brengen we graag onder de aandacht. Dus Texel 2, een devies allemaal ter training. Berdos speelde een prettige frisse vlotte partij en verdiende te w innen- Texel 3De Cocksdorp 1-0. De harde wind was weer lastig van morgen. Voor de w ind werd het een be legeren van het C-doel, maar de kansen vonden de heren te gemakkelijk, zodat met de rust de stand nog 0-0 was. We verwachtten nu een offensief van C-. Maar dat pakte -anders uit, T. gaf wenig kans en nam zelfs het initiatief, waarbij liet nog moeilijk bleek, liet doel te vinden. Jan de Beurs speelde zich nogal eens vrij en gaf enige goede kan sen, uit een er van wist Bertus te sco ren, zodat deze wedstrijd gewonnen weiil. Best gedaan en nu trainen en nog eens trainen daar moet het van komen. De Cocksdoru viel -ons als elftal tegen, deze ploeg heeft heel wat aan kracht in- 1 geboet. S.V.C. De Cocksdorp. Uitslagen Zondag jl.: Texel 3-SVC 1 10; SVC 2-ZDH 1 07; Handballen SVC-ZDH 3—1. Dit was wel een heel slechte dag voor SVC. Maar ondanks dat, niet getreurd en Zondag weer v-ol goede moed aan de slag! Programma: Zaterdag 4 uur SVC AZDH A; SVC 2-Tex. Boys 3; HRC 6- SVG 1. We maken de leden er op at tent, da-t we Maandagavond 20 Febr. om 8 uur in .,De Hoop" vergaderen- Dit is dan tevens een afscheidsavond van de voorz de heer J. Westdorp, die aan Den Burg gaat wonen. Er zijn belangrijke punten le bespreken, o.a. feestavond, be stuursverkiezing, terrein, enz. Komt al len! O.V.V.-nleuws. OVV 1—Boys 2 2-0- O verkiest met de wind in de rug tv spelen. O. is daardoor liet meest in de aanval en de Boys moeten dan ook alle zeilen bijzetten om doelpunten te voor- komen. O. dringt steeds meer op met 't gevolg dal, bet voor liet B-doel zo vol spelers is, dat men er geen bal doo krijgt, maar Piet Wouter weet toch no een doelpunt te forceren. Zo gaat de rui in met 1-0 voorsprong voor O. Na de rust gaat het beter, maar d verdediging van B. verweert zich heftig dat doelpunten nog uitblijven. 1 Minuten voor 't, einde weet Cor met ee handig balletje de keeper te verrassei O. kwam in het veld met twee invaller maar we kunnen nu direct niet zeggei dat dit een verzwakking was. Het lee mij eerder een versterking. C.D. S.V. De Koog. Zondag j). was voor S-V. De Koog nis erg gunstig, daar zowel het le als het 2 de punten moesten afstaan aan res[ Rangers en Tex. Boys 3. Het 2e spae de om 12 uur. De wedstrijd zelf was nii mooi, daar men te veel terugtrok op h< doel. Meer open spel is daar wel g« wenst. Tatenhoven en Daalder zijn d schutters in de voorhoede, gaarne zag i hen in het le, misschien een tip voor d elftalcommissie? Het le speelde 0111 2,30 uur tegen d sterkste ploeg uit deze competitie, Rai gers 1- Zeker hebben zij de overwinnin verdiend, hun voetbal talenten zijn dien aard. dat wij er zeer veel van kur nen leren. Balcontrole, plaatsen en ope spel zijn bij hen af. dat is bij ons minde mooi, maar volhouden sportvriendei eens komt de tijd dat wij hén iets kui nen leren. W. Bakker redde de eer nn een mooi doelpunt. De aanvallen ware goed maar een sohutter voor liet make an doelpunten was er niet, dit had bi ter gekund. Voor a.s. Zaterdag-middag De Koog A. Texel B- aanvang 4,00 uur. De puntje blijven thuis, hè jongens? Het 2e gaat naar Oosterend 2, aanvaii 2,30 uur. Nu de puntjes naar De Koog! Het 1e speel! thuis tegen Texel 3. D is ook een zware tegenstander, maar a! De Koog wil, en deze wil is er Zonda dan is er geen vuiltje aan de lucht, Vei succes, sportvriend-en. ESPERANTO BIJ HET ONDERWIJS Op 8 Ang. 1949 werd te Oruro (Bol viel een volksuniversiteit gesticht, waai aan 70 arbeiders deelnemen. In het leei plan dezer universiteit is het Esperanl als verplicht vak opgenomen. Aan de Klooster-hogeschool te Mi waukee (X.-Amerika) leren 50 ondarwj zeressen en no-nnen Dsperanlo. De Amerikaanse Bond van Onderwi zers gaf 4 maanden geleden een br< eliure uit, getiteld: „Esperanto, Til World interlanguage". De eerste oplaa van 20,000 exemplaren nas zo spoedi uitverkocht, dat men kort geleden o( nieuw 20,000 exemplaren heeft uitgeg ven, terwijl verwacht wordt, dat me reeds zeer spoedig een- derde uitga moet doen verschijnen- Nu er tegenwoordig zoveel werkende en studerende vrouwen zijn, is de behoeft», aan eenvoudige, practische en tóch goed zittende kleding veel groter geworden dan voorheen het geval was Dat dit van in vloed Is op de lijnen van de nieuwe mode spreekt vanzelf, zodat er zeer veel daagse jurkjes worden gemaakt, en In de confectie worden verkocht. Netuurlijk heeft ook de vrouw, die zo gelukkig is om haar eigen garderobe te kunnen vervaardigen, behoefte aan deze modellen, zodat het ons verstan dig leek om een tweetal simpele en toch elegante daagse Jurkjes te geven. Beide modellen hebben een driekwart langr mouw, doch ze kunnen ook heel goed wor den gemaakt met lange mouwen. De japoi wordt hoog gesloten, omdat dit het han digste is bij het werk. doch desgewenst zijr beide modellen geschikt voor een revers I rw.ffo» kraag l\ K 3690/2. Deze japon neeft een geplooid i «'ïfcfc voorbaan, terwijl middenachter in de rol T(\ een naad Is aangebracht De driekwart Vi lange mouw heeft een brede manchet. He' model is sterk getailleerd met vrij lange figuurnaden. Benodigd voor 96 cm bovenwijdte ongeveer 3 m stol van 140 cm. breedte. K 3691/2. Dit model ls zeer jeugdig door de geruite stof De aardige klokkende baantjes in de voorbaan van de rok geven een prettig*: wijdte aan het model Voor het schouderstuk, dat alleen op het voorpand ls aangebracht, is de stof schuin genomen Benodigd voor 88 cm. bovenwijdte ca. 4 m. stof van 90 cm breedte De knippatronen van deze modellen zijn bij vooruitbetaling pc postwissel d 1 0.95 bij „Bella" Patronen Service. Kromme Nieuwe Gracht 66, Utrecht, te bestellen K 3690/2 ls verkrijgbaar voor 90 96 en 102 cm K 3691/2 voor 88. 94 en 100 cm. bovenwijdte Deze modellen zijn overgenomen uit „Bella Het Nieuwe k.od.blad. geen voorstel durfde uitspreken. Het zweet, brak baar uit. Neen. ze moest i°ts zeggen. Van hem weggaan met de vaste afspraak dien avond op de verjaar dag van haar moeder weg te lopen, het was krankzinnig! Ik had altijd gehoopt in bruidskle- .n-n en met oranjebloesems te trouwen, -zei ze -toonloos- Je bent nog een klein meisje, ze.i Peyton. Het huwelijk is toch de hoofd zaak en niet de japon, is 't niet? Er was dus niets aan te doen. Peyton had haar verlaten met de vas te afspraak, dien avond te komen en Co ralie ging de stad in om nog nodige boodschappen ie doen. Ze liep als in een droom door de straten en telkens als de gedachte weer in haar opkwam, voelde ze haar voorhoofd klam worden. Toen ze om vijf uur de Franse winkel uitkwam, beladen met pakjes en naar 'n taxi uitkeek, gleed een der pakjes van de stapel en viel op straat. Ze boog zich om liet. op te rapen met het gevolg, dat er haar nog twee ontsnapten. De kranten jongen op de hoek grinnikte maar stak geen hand uit, Ze trachtte de pakjes, die zij nog had, onder één arm te ne men. len einde de andere te kunnen op rapen, maar toen ontsnapte haar een flesje odeur, alleen in papier verpakt en dat- viel stuk on liet trottoir Door de schrik raakte ze de macht over het hele vrachtje kwijt- Ze wilde het vasthouden, doch de wilde bewegingen, die ze daar voor maakte, deden haar haar even wicht verliezen, haar ene voet slipte van d-e trottoirrand en het volgende ogen blik zat ze te midden van haar bood schappen op straat. Hebt u zich pijn gedaan? vroeg ie mand achter haar met een door lachen verstikte stem. Coralie was te woedend om de spreker aan te zien eni te woedend om iets te zeg gen. Pas toen een paar sterke armen haar beetpakten en weer op haar voet-en zetten, deed ze haar ogen open en wenste maar' dat 2e ze dichtgehouden had. Zij herkende de grote, jonge man met zijn bruingebrande gezicht direct, hoewel liij nu niet in een poütie-uni- form gekleed was Het was Duke James, die haar eelt parasiet genoemd had. Co ralie keek hem woest aan. Hij vermaak te zich kostelijk over haar, dat liet geen twijfel. Natuurlijk vindt n dit erg grappig, zei ze bitter- Hij bracht, zijn gezicht in een ern stige plooi. Vergeef liet me, zei hij, maar u zou zelf lachen als u uzelf in zó'n woede- uitbarsting kon zien. Coralie's gezicht bleef even boos. Lach maar, lmor, zei ze. Ik stoor me er hoegenaamd niet aan. Sommige mensen houden er nu eenmaal een grof soort ge voel van humor op na Daar zijn ze mee geboren net als met o-benen. Hij kreeg een kleur. Laat mij u hel pen, zei hij en begon de pakjes op te rapen- Coralie glimlachte allerliefst. Neen. (iank u. Ik zou werkelijk niet van u km nen vergen, dat u zich inspant voor ee e noemde u mij niet 'n dure spee pop of zoiets? Zijn grijze ogen tintelden. Als ik (1 niet gedaan heb, had ik liet móétf doen, zei hij, Coralie keerde hem de rug toe. raapte een paar pakjes op, maar er on glipte haar weer een -toen ze het laats wilde grijpen. Duke James schudde zijn hoofd, gaat het niet, zei hij- Blijf stil staan, da zal ik ze in uw armer, leggen- Coralie moest wel. En ze moest oo erkennen, dat hij het goed deed. Hij sti pelde ze zo in haar armen, dat ze vasti lagen. Ik dacht, dat u de stad allang u rug zou hebben toegekeerd, zei ze spo tend Dat heb ik, antwoordde hij. Ik lie nu alleen in do stad omdat ik kalvert gekocht heb voor mijn boerderij. O, daarom hebben we nu de Tol Mix-allure, zei Coralie met. een blik nai de kliaki-i'ijbroek en de rijglaarzen. Precies. In haar hart vond ze hem een prael tige kerel, maar daar liet ze niets \a merken. Ze zei: Jammer, dat u niet. rad bij de politie bent, dan kon u mij beken ren, omdat ik het verkeer belemmer Het verkeer hinderen we indet daad, zei hij. Waar i« uw auto? Thuis. Ik ben te voet. Maar ik n een taxi nemen. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4