ALLERHANDE 25 ALBERT HEIJN In Dameskousen Het zal storm lopen... J. SCHRAMA E! „CORALIE Voor Kaas P.O.A. n.v. ALKMAAR 250'GRAM êctv fWfw eeuw tje-fecWv De avonturen van Pietje Pluis en Jantje Joppe hebben wij een ruime keuze voor U slaagt U altijd het beste in een SPECIAALZAAK. Maandag, 20 Februari a.s. In de winkels MAAKT U HET LEVEN GOEDKOPER! 1 Zaterdag 11 Febr. jl. was het 50 jaar geleden, dat in de Ned- Herv. kerk te De Koog een nieuw orgel werd ingewijd. „De voorganger, Ds. W. F. Smits, hield naar aanleiding van 2 Sanmel 6:5 een boeiende rede, waarin het grote nut van de muziek in het algemeen en de invloed van haar op het leven en de zeden der volkeren van oudsher tot heden duide lijk werd aangetonod". Organist was de heer H. Monté van Den Burg. De Texelse Courant van 1 Febr- 1900 meldt het overlijden van Pieter Stikkel, van 1865-1892 Gemeente-Secretaris van Texel en diens echtgenote Elisabeth Honders, in do ouderdom van resp. 84 en 85 jaar. „Na een 64-jarige echtvereni ging stierven beiden op dezelfde dag, slechts enkele uren na elkander". De heer S. had zich ook als Boekhou der van het Burgerlijk Armbestuur ver dienstelijk gemaakt. WELKOM THUIS. Jan Kager Jaoz-, komt 21 Febr. met de „Johan van Oldebarneveld" in Amster dam aan. Hij is ruim drie jaar in Indo nesië geweest. Het zal dus feest zijn in polder „Het Noorden". ZETFOUT. In het stukje onder de titel „De Minis ter velde een Salomo's oordeel" is een zetfout geslopen. Er staat „de andere wilde een nieuwe veerdienst op Zuid- Texel". Dat moet zijn „de andere wilde een nieuwe haven op Zuid-Texel". VERGADERING COOP WERKTUI- GENVERENIGING. De algemene vergadering van de Coop- Werktuigenvereniging werd door slechts 14 leden bijgewoond. Daarover gaf de voorzitter, de heer Jac. Roeper Johzn., zijn teleurstelling te kennen. Wij zijn, aldus spr., een jonge vereni ging, die de jeugdmoeilijkheden nog niet te boven is. Daarom hebben wij de steun van onzo leden dringend nodig. Hierna volgde lezing der notulen door de secretaris, de heer N. Eelman. Ver volgens bracht de heer P. Kikkert, zaak voerder der vereniging, verslag uit over het afgelopen boekjaar. Hieraan ontle nen wij: Na het besluit om de inleggetden voor taan te laten vervallen werden 17 nieuwe leden ingeschreven. In totaal telt de ver- nu 36 leden met 920 ha. Er werden 2 mestverspreiders, 1 kunstmeststrooier, 1 ploeg en 2 modder- troggen aangeschaft- Een poging om tot coöperatief dorsen te komen, mislukte als gevolg van het te geringe aantal le den. Daar het vlasgewas in 1949 zeer zwaar was kon slechts 12 ha. vlas ge plukt worden, verder werden er 40 ha. gemaaid met de zelfbinder. De kunst meststrooiers werden gebruikt voor 194 ha. terwijl de mestverspreiders plm. 170 ha. bewerkten- Naar de laatstgenoemde werktuigen is grote vraag. Tarleven te laag. Uit het verslag bleek, verder, dat de tarieven voor de verschillende werk zaamheden iets te laag gesteld zijn. Dit blijkt een kwaal te zijn, waaraan bijna alle zusterverenigingen de beginjaren lijden. Na lezing van dit verslag volgde een discussie over de tarieven, die door de vereniging berekend worden. Hieruit bleek, dat. in vrijwel alle gevallen deze tarieven aanzienlijk beneden die van an dere verenigingen aan de vaste wal lig gen. Algemeen was men van oordeel dat de tarieven verhoogd moeten worden, omdat in de eerste plaats gezorgd moet worden voor een voldoende solide fin- basis en een verantwoorde afschrijving van de werktuigen. Het winstsaldo over 1949 word volledig yoor afschrijving bestemd. Enkele spre kers waren van mening, dat het aantal arbeidsuren van de tractor opgevoerd moet worden. In 1949 werden te weinig arbeidsuren van de tractor opgevoerd van éën der aanwezigen werd medege deeld, dat dit grotendeels te wijten is aan de natte herfstmaanden. In deze maanden kon bijna geen werk v.erricht worden. Nieuwe Zaakvoerder. De heer P. Kikkert moest wegens ge brek aan tijd zijn functie van zaakvoer der neerleggen. Na rijp overleg had het bestuur besloten de lieer B. v.d. Knaap uit Eierland als de meest geschikte sol licitant voor te dragen. De heer v- d. Knaap zal tevens fungeren als tractor- chauffeur. In een drukke tijd kunnen dan meer uren per dag gemaakt worden. Na uitvoerige bespreking werd de heer v.d. Knaap met algemene stemmen benoemd. Bestuur. i De heren Jae. Roeper en-N. Eelman werden als bestuurslid herkozen. In de plaats van het aftredend lid van de Commissie van Toezicht, de heer Jurr. Beumkes (niet herkiesbaar) werd de lieer N. Kikkert Jaczn. gekozen. De aanschaffing van nieuwe werktui gen maakte het nodig een aanvrage tot credietverhoging in te dienen bij de Coop. Boerenleenbank. Hiertoe werd met alg- stemmen besloten. Namens de Comm. v. Toezicht bracht de heer Joh. de Graaf Sr. verslag uit over de fin. zaken van de vereniging. Alles was in goede orde bevonden. Op verzoek van bet bestuur zal de Commissie v- Toezicht in het vervolg ook controle uitoefenen op niet-reeht- streekse fin. aangelegenheden. De aftredende zaakvoerder dankte het bestuur, de leden en de traetorehauffeur hartelijk voor de goede samenwerking. In zijn slotwoord dankte de voorz. de afgetreden zaakvoerder voor zijn werk. hij deed 'n beroep op hem om vooral de eerste tijd het- bestuur van advies te blijven dienen. Onze vereniging, aldus de voorzitter, draagt de naam „Samen werking". Alleen door samenwerking kan iets goeds voor de boerenstand wor den bereikt. door G. TH. ROTMAN Nndnik verboden. 71. Plotseling stonden ze, voordat ze 't zelf wisten, aan het kanaal. Ineens dach ten ze aan het pontje. Waar zou het ge bleven zijn? Lang dachten ze er niet over na, want er stond een grote wagen op de weg, met een paard er voor, De voerman was blijkbaar in het nabij- staande huis. Vlug klommen ze er in en kropen onder een hoop lege balen, die in de wagen lagen- 72. Even later kwam de voerman de wagen reed weg. „Fijn, fluister de Jantje. Maar toen de wagen een eind j gereden bad. kwamen daar. de pas- j sagiers van liet pontje aangewandeld, i Het pontje was de vorige avond aan de kant gedreven, de passagiers hadden in een herberg overnacht en vroegen nu aan de voerman, of hij hen thuis wou brengen! I Tex. Boys. Boys 2 ging op bezoek naar Ooster end 1 en ook nu zagen ze geen kans het tot een overwinning te brengen, want het technisch beter spelende OVV-elftal won deze match met 2-0. Nu moeten de ove rige te spelen wedstrijden gewonnen worden, Boys! Het 3e moest naar De Koog 2. En de ze jongens hebben de eer van de vereni ging hoog gehouden, want zij zorgden voor een 4-2 overwinning. Goed zo Boys! Zondag gaat Boys 1 zijn uitwedstrijd spelen tegen Call.oog 1. Als we niet in degredatiegevaar wensen te geraken, moet deze match gewonnen worden. Vertrek om 11,15 uur van dc- Groene- plaats. Boys 2 krijgt Helder 4 op bezoek. Dit is de kampioenscandidaat, probeer hem de 2 punten af te snoepen Aanvang 2,30 uur.Boys 3, dat liet. zo goed doet, moet op 'bezoek bij SVC 2. Vertrek om 13,45 u- v.d. Groeneplaats. Vanmiddag spelen de adsp. A uit tegen OW A. Ver trek om 3 u. van de hoek van De Zwaan per fiets. Training: Vanwege dc- doorlichting in liet Gym. lokaal is er Dinsdag geen trai ning voor de adsplranten. H.S- S.V.C. De Cocksdorp. Vanmiddag om 4 uur spelen de adsp. tegen ZDH A. Na die lange rustperiode zijn we benieuwd hoe jullie het er af brengen! Komt op tijd! Morgen om half drie speelt het 2e thuis tegen Boys 3. Zorgen jullie nu weer eens voor de volle buit? Vorige week zijn er spelers zonder afberieht weggebleven.... Het le gaat HRC' bekampen. Vertrek Garage Reu vers om Tl uur. O.V.V.-nieuws. Vanmiddag om 4 uur OVV A-Boys A. Jongens, denk er niet te licht over! We zullen eens kijken of de nieuwe keeper beter is. Komt op tijd. Scheidsrechter is de lieer Th. Jonker. Morgenmiddag 2,30 uur OVV 2De Koog 2. De vorige keer (thuis) moesten we de eer aan IC. laten, maar als allen hun best doen en liet niet op anderen laten aankomen, zal liet waarachtig wel gaan! Het le is vrij. Programma volgende week: OVV 1—De Koog 1SVO 2—OVV2 OVV A—SVCJi.. Last van zenuwen! Mijnhardt's Zenuwtabletteo helpen U er overheen. KA IIOLIEKE KERKLIJST VAN DEN BURG Zondag 19 Febr. Quinquagesima. De IP Missen in Den Burg en in Den Hoorn om 7,30 en 10 uur en in Ooster- end alleen om 10 uur. Biechtgel. in Den Burg en in Den Hoorn van 7-7,30 en in Den Hoorn en Oosterend van 9,30-10 u. en na de Missen in de bijkerken. Com- munieuitreiken in Den Burg om 7 en 9 uur en verder onder de Missen. Com- munieuitreiking begint vooraan. Collec te v.d Kathedraal 1ste zakje school, 2e zakje armen. Om 5 u. meisjescongr. Om 7 li. Lof t.e.v- St. Joseph met rozenkrans en litanie van St. Joseph voor ecu zalig sterfuur. Daarna manuencongr. Deze week de Missen op de bekende tijden en plaatsen. Maandag 20 Febr- Wegens de KRO-avoud geen vrouwencongrega tie. Dinsdag 21 Febr. Om 8 u. gez. Req. voor de doodceel. Woensdag 22 Fobr- Aswoensdag en begin d. 40-daagse vasten. Vandaag vasten- en ontliou- j diugsdag. Om 6,30 uitreiking v. d. H- Communie. Om 7 u. do gez. H. Mis, waarvóór de wijding van de as en de uit deling. Voor zeven wordt de communie uitgereikt. Onmiddellijk na de uitrei king v.d. communie wordt het askruisje gegeven. Om 8 u. de stille II. Mis. In Den Hoorn om 7,30 u- gez. Mis met wij ding vam de as. Om 7,30 St. Josephlof, w.o. geestelijke lezing over de 4e Woens dag en gebeden voor de op de schaal neergelegde intenties. Daarna jonge- mannenbijeenkomst m De Zwaan. Don derdag 23 Febr- Om 7,30 jongedames- rongr. Vri,jdag 24 Febr. Biechthoren om 3,30 v.d. schoolkinderen. Om 4,30 ill de St, Josephscliool de eerste voorbe reiding v.d- kinderen die hun hernieu wing v.d. doopbeloften moeten doen. Om 7.30 Kruisweg. Zaterdag 25 Febr. Biecht horen van 4-8 u. op de hele uren- Om 6 u. Rozenkrans. Zondag 26 Febr. Eer ste Zondag v.d. Vasten. In Oosterend die keer ook om 7.30 een H- Mis. De collecten v.d. sieraden. Werkkousen 1,10 Fijne Zijde Kous 1,40 Links Geweven Kous 2,95 üeplatieerde Kous l,5u 1,75 Nylon Kousen 8,75 ürijze Wollen Kousen 6,50 Wol met Zijde Kousen 6,65 Halfwollen Kousen in Grijs en Beige 3,65 Lingerie Katoen in de kleuren Kose-bleu en Zalm liO br. 1,40 blauw Gloria Linnen 1,48 Witte Tafzijde 2,60 Witte blouse Stof (zij) 2,5U Linetta in wit en ecru2,95 Zware kwaliteit blauw Keper 140 br. 4,60 Vitrage fijne kwaliteit \4U Khaki Sport Hemden L7,y5-8,75 Leger Sokken in Grijs en beige 2,95 Extra Grote uiieqtoirs J.70 Charmeuse Onderjurken 3,25 Ook in kleinvak artikelen j brengen wij U een grute i keuze o.a Borduurnaalden grote Stopnaalden enz. j jarratelies per stel 0,50 Heren bietelles 2,25-2,75 i Kinder bretelles 1,25 j SokophoudersrfJ. 1,35 Flanellen Lakens 8,40 i Wl| BIEDEN AAN: Leidse er. Friesche 20-|- voor 20 ct. per ons Edammer 40-j- voor 24 ct. per ons. Verder alle soorten, jong, belegen en oud Voor het zoutloze dieet volvette kaas zonder zout. Aanbevelend, DEN BURG TELEFOON 13 hopen wij Texel te bezoeken om Uw Kantoormachines te onderhouden en eventuele reparaties te verrichten. Gaarne geven wij U alle gewenste inlichtingen omtrent Kantoormachines, Kantoormeubelen cn Kaarlsyslemen U gelieve zich hiervoor te wenden tot Hotel „De Lindeboon", Den Burg. Uii voorraad leverbaar Standaard Schrijfmachines „Mercedes" cn „Continental" Kofferschrijfmachines „Mercedes" en „Olympia" Telmachines (Hand) „Mercedes" en „Continental" Telmachines (Etectr.) „Odhner" en „Rheinmetall" Rekenmachines „Archimedes" en „Odhner" Cyclostyles „Presto" en „Ellams" AFD. KANTOORMACH1NES) KANTOORMEUBELEN) PAYGLOP 7, TEL. K 2200-3892 Van Vrijdag 17 t/m Donderdag 23 Februari a.s. bij aankoop van minstens f. 2.50 boodschappen: R FIJN KOEI EEN ZEER FIJN KOEKJE van 59 voor lodoro koper ontvangt •lechti Aónmaal 250 gram Allerhande voor 25 cent Jonge Volvette Kaas lOOgram 27 Volvet Belegen Kaas 100grant 32 Chocoladehagel lOOgram 29 Pindakaas per pot 87 Chocoladepasta per pot 64 Heerlijke Jams p.pot 88-67-42 Goudregen p. stuk 18 Zaanse Koeken per bus 58 Borstulevellen 100 gr. 20 Engelse Toffee's 100 gr. 25 Calif. Rozijnen 100 gr. 19-17 Calif. Pruimen 250gr. 50 Tunis Dadels 250gr. 15 Bruine Bonen 500gr. 42 FEUILLETON )9 14.) Daar zal ik voor zorgen, zei Duke James. Wat aardig van u, zoveel te doen voor een parasiet. Hij liaalde zijn schouders op. Er moe ten wel mensen zijn, die jullie, hulpelo ze wezens, een handje helpen als je in moeilijkheden raakt- Het enige wat ik niet begrijp is dat zoveel mannen zich tot zoiets levenslang laten veroordelen. Coralie was vuurrood van kwaadheid. 'De taxi, die hij gewenkt had onder het gesprek, stopte nu naast hen. Hij nam de pakjes ui* haar armen cn stapelde alles op de achterbank. Vóór zij instap te, zei ze: Niet iedereen denkt op zo'n minne manier over me, als u 't weten wilt. Ze kon zioh niet meer inhouden. Hot zal u wel niet interesseren, maar ik trouw morgenochtend. Hij keek haar een jaar seconden ver stomd aan- Toen zei hij: Geluk er mee! Zijn stem was niet vrolijk. Dank u, zei Coralie. Maar hij had zich al omgekeerd en liep met grote stappen weg. Coralie stapte in de taxi en gaf haar adres aan de chauffeur. De hele weg zat ze met een strak, wit gezicht voor zich uit te staren. HOOFDSTUK VIII. Ruth ging tussen de tafel en de deur staan en bekeek de tafel, die nu geheel gedekt was. In het midden stond een schaal met licht mauve-orchideeën en witte narcissen- De onige verlichting be stond uit kaarsen, die in slanke, glazen kandelaars op de lafel stonden. Porse lein, kristal en zilver waren onberispe lijk. Het hotel zorgde voor al die dingen en ze waren perfect in ieder opzicht. De speciale decorateur had toezicht op dat alles, tot in de kleinste bijzonderheden. Ruth zuchtte. Ze had er over gedacht, de maaltijd zelf te irceiden in hun eigen electrische keuken, maar daar was niets van gekomen, omdat ze geen geschikt keukenmeisje had kunnen vinden om haar te helpen. Het hotel maakte er trouwens een specialiteit van, op een on berispelijke manier maaltijden te leve ren op de particuliere kamers der gasten Terwijl ze stond te kijken ging de te lefoon. Een pakje voor u, mrs. Ree, zei de klerk, zal ik hot, boven laten brengen? Ja, alstublieft. Ze zocht een kwartje in haar porte- monnaie voor de piccolo, die het met zijn gewone glimlach in ontvangst nam- Toen ze de deur weer had dicht ge daan, maakte ze het pakje open. Er za ten mooi rose rozen in van Dallas. Op het kaartje, dat er bij was, stond in hèt keurige handschrift, van miss Fisher: „Voor mijn vrouw". Dallas Ree had een zeer druk- leven en zijn secretaresse had een fijne smaak. Dc deur ging open en Coralie kwam binnen, gevolgd door een piccolo met 'n berg pakjes. Dag moeke, zei ze en ze kwam naar haar moeder toe met een lange doos- Ruth maakte de doos open en nam er de tweede hos rozen uit. Dank je, kind. Ze zijn prachtig hè? Van vader heb ik er ook een heleboel. Kom, dan gaan we ze samen in vazen zetten. Maar ik moet m? dadelijk gaan kle den, moeke, zei Coralie half binnens monds en terwijl ze liet zei, ging ze met een deel van haar pakjes de kamer al weer uit. Ruth keek bezorgd op van de rozen. Wat klinkt je stem schor- Heb je kou gevat? O, nee hoor, zei Coralie, de hall in gaand- Toen ze in haar kamer was deed ze de deur dicht en bleef enige ogenblik ken onbewegelijk staan, trachtend het stuk in haar keel weg te slikken. Ze voelde een bijna onweerstaanbare drang om op haar knieën te vallen bij het lied en haar hart uit te schreien,'maar ze be heerste zich uit aUc macht. Wat moest ze beginnen? De gedachte, straks weg te lopen om met Smead Peyton te trouwen, yas nu bijna even verschrik kelijk voor haar als de mogelijkheid, dat liij. als zij niet kwam, wanhopig zou worden enzich misschien van het leven beroven. Zij liep een tijdje met gebalde vuisten en opeengekneoen lippen de kamer op en neer. Wat moest ze in 's hemelsnaam doen? Ten slotte begon ze zich te verkleden en terwijl ze daarmee bezig was, vorm de zich langzaam bet plan bij haar, na tafel naar Smead te gaan en geen valies mede te nemen. Ze zou iets moeten ver zinnen een goede reden, waarom zij hem om uitstel zou vragen. Ze moest tijd winnen, tijd, die misschien raad zon kunnen brengen. Ruth zette de rozer, in een paar blau we vazen, stak de gashaard met de kunstmatig? blokken aan en schoof de gordijnen dicht- De deur vloog open. Ze had de lift ditmaal niet gehoord. Allan kwam bin nen. Ruth keek naar hem om en zag da delijk aan zijn rode wangen en onna tuurlijk helder? ogen, dat hij weer ge dronken had. Dag, moes, zei hij, langzaam en nauwkeurig sprekend. Hier zijn bon bons voor de jarige. Hij gal haar een prachtige doos bon bons. Die had hij beneden in de winkel gekocht zo maar in het voorbijgaan- Ruth nam de doos glimlachend aan en kuste hem vluchtig. Heb je vader geziein? vroeg ze aan Allan. Alleen vanmorgen even, antwoord de bij. U weet, hoe liet werk zich hier op liet kantoor voor hem ophoopt, als hij de stad uitgaat. Hij is dus terug? zei Ruth. En is dadelijk van de trein naar kantoor ge gaan. Ik heb hem tweemaal opgebeld, maar kon zelfs miss Fisher niet aan de telefoon krijgen. Ja, zo gaat. het,als-ie weg geweest is, zei Allan. Maar bij zal nu straks wel komen, hè. Ik ga me verkleden. Bfi hij ging met niet zeer vaste tred de kamer uit- Even later verschenen Nick en Gina. Ze kusten haar en feliciteerden haar en ze hadden óók bloemen meegebracht. Gina vertelde, dat Nick aan een van de vrienden een auto verkocht had voor vijf duizend dollar, maar dal ze al lebei dronken geweest waren, vóór de koop gesloten was Je ziet, moeder, zei Nick, dat ik nog wel succes heb. al is het moeilijk. Ruth glimlachte. Ze keek naar d? klok. Dallas was er nog niet en ze had het diner precies om zeven uur besteld. Coralie kwam dc kamer in- Zó. ben jullie er eindelijk? zei ze tegen Gina. Nick grinnikte en keek met bewonde ring naar zijn zuster. Ze droeg een wit satijnen avondjapon en door de nerveu ze toestand waarin ze verkeerde, hadden haar wangen een natuurlijke blos, die geen kunstmiddelen had nodig gehad. Haar ngen schitterden. Ze was werkelijk mooi. Moeder, wordt, het niet erg laat voor tafel? vroeg Coralie. Ik heb een afspraak voor negen uur. Ik óók, zei Allan, die dc kamer in kwam- En Gina en ik hebben Will Nabors beloofd, hem en zijn vrouw te komen ha len om half tien, zei Nick We zouden naar Woodalls gaan. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4