„CORALIE" Opening terrein S.V.C. worclt glorievolle dag De sportclub nam afscheid van haar voorzitter HET JEUGDIGE ELEMENT „Oud-leerlingen landbouwschool" gaan sprekers uitwisselen De avonturen van Pietje Pluis en Jantje Joppe In de Maandag jl. in ,,De Hoop" ge houden vergadering van SVC werd de hegr P. Meindertsma gekozen tot voor zitter van deze sportclub en wel als op volger van de heer Westdorp Jr.. die thans aan Den Burg woont. De heer A. Doötjes werd tot bestuurslid benoemd wegens vertrek van de heer R. Fijnheer. De heer Oosterhof werd benoemd tot leider van liet. handbalelftal. Br is actiif in de gelederen r an SVC: eind April zal een feestavond worden gehouden, er wordt door een commissie reeds hard gewerkt aan een le houden bazar. Ook buiten Texel zal getracht worden steun voor dit doel te vinden. De werkzaamheden hieraan verbonden, zullen ter hand worden genomen door mej. J. Bakker- Het nieuwe terrein zal vermoedelijk Zondag 4 Juni in gebruik worden geno men. Berst was de medewerking onbe vredigend, maar de laatste weken is zij beter geworden, er zit schot- in! I^VC hoopt de openingsdag van het nieuwe terrein tot een glorievolle te maken, er komen hier clubs van het Vasteland spe len I De tekening van het nieuwe kleedlo kaal had veel belangstelling. De heer W. Verseput vertelde een en ander over de vorderingen van het terrein en de bouw of aanbesteding van het kleedlokaal. Het bestuur werd gemachtigd zo nodig een lening aan te gaan voor do bouw van dit lokaal. Door :1e bazar kan het geld wei weer teruggestort worden De lieer G. De voorz. zou het zeer betreuren als dit gebeurde, want de heer Verseput is de ziel der vereniging. Bij zijn afscheidswoord sprak de voor zitter de wens uit, dat SVC tot in lengte van dagen zou groeien en bloeien. De heer Verseput dankte de voorzitter voor alles wat hij in het belang van SVC had gedaan, hij hoopte, dat het de voor zitter en de zijnen goed mocht blijven gaan. Van de gelegenheid om afscheid te nemen werd door velen gebruik ge maakt. Vanmiddag om 4 uur SVC A-OW A Vertrek 2.45 u. per fiets. Morgen om 2,30 uur speelt het 2e thuis tegen OW 2. Zie elftallen kastje. Maandagavond 8 uur handbaltraining in de school o l.v. de heer Oosterirof- Alle dames present! De laatste Jaren is men zich speciaal gaan toeleggen op het oreëren van Jeugdige modellen, die bedoeld zijn om door werkelijk Jonge vrouwen en meis jes te worden gedragen Deze modellen zijn doorgaans van het sportieve genre, dat bij de jeugd het meest ln trek ls, en terecht, omdat het de Jongeren net best flatteert. Ook bij de wlnterkleding, waarvan men wel eens zegt, dat ze niets ieugdlgs heeft, ls het sportieve jeug dige tollet ln groten getale vertegen woordigd. Vooral geruite stoffen zijn in dit genre geliefd Een heel leuk idee vonden we het om baret en handschoenen, die bij een be paald tollet worden gedragen, eveneens van de geruite laponstof te vervaar dlgen. Ook zijn er effen mantels met 4 een geruite capuchon,, voering of pe lerine^ We beelden hierbij twee jeugdige toiletten uit de wintercollec ties af. K 3538/21. Een aardige, geruite japon met aangeknipte mouwen. De gehele japon is recht verwerkt, behalve het schuin geruite vestje. Benodigd voor 92 cm bovenwijdte 5 m. stof van 90 cm. breedte 3539/21. Een vlotte, wijd klokkende topper met raglanmouwen Wanneer u deze topper van dikke stof maakt, kan ze bij een wollen rok worden doorgedragen. Benodigd voor 104 cm. bovenwijdte 2.25 m. stof van 140 cm. breedte. Van deze modellen zijn bij „Bella Patronen Service". Kromme Nieuwe Gracht 66, Utrecht, patronen verkrijgbaar f 0.95. K 3538/2] is verkrijgbaar voor de bovenwijdten van 86. 92 en 100 cm., terwijl FC 3539/21 voor de bovenwijdten van 96, 104 en 110 cm. verkrijgbaar is De modellen zijn overgenomen uit „Bella, het Nieuwe Modeblad" gebruik gemaakt kon worden Dc Praatavond van de Ver. v. Oud- leerltngen is weer goed geslaagd, vooral dank zij het feit, dat er gelegenheid be stond voor een ruime gedachtenwisse- ling. Tijdens een bespreking over het werk van do verschillende zustervereni gingen bleek, dat het werk van onze Troost merkte op, dat er meer zorg moet j vereniging op hoog peil staat- Er werd worden besteed aan liet materiaal. Ook o.m- besloten tot onderlinge uitwisseling 'besprak hij de mogelijkheid van een praatavond vóór iedere wedstrijd. Ant woord: dat wordt steeds geprobeerd, maar de meesten schitteren dan door af wezigheid! De heer W. Verseput liet zich niet erg optimistisch horen over dc houding dei- leden. Als hierin geen verandering zou komen zou hij zich genoodzaakt zien uit het bestuur te treden. IN HE1DEPYIC. Het ,,Lyts Frysk Toaniel" o.l.v. Barend \.d. Veen kooit op 2 Maait a.s- naar Texel, op uitnodiging van de Fiyske Krite. Dit uitstekende gezelschap zal dan optreden met het toneelstuk ,,In Heide- pyk". Wij kunnen de liefhebbers van goed toneelspel beslisli aanraden deze avond vrij te houden. Ook met-Friezen harte lijk welkom. G- D- S. Morgen om 2 uur spelen we een wed strijd in Den Hoorn. Vertrek om half 2. Doe je best. Dan kunnen we weer even veel succes boeken als vorig jaar. Vanavond half 8 trainen. Ook nieuwe leden zijn welkom. van sprekers- In de toekomst zullen Texelse jongens een inleiding gaan hou den voor verenigingen aan de vaste wal til krijgen wij op onze avonden collega's van de overkant- De eerste spreker, de heer W. Bakker Joli/n.» behandelde het onderwerp .,De stal en zijn verzorging". Spi\ noemde de verschillende onderdelen van de stal en de eisen en maten, waaraan deze moeten voldoen- Gewezen werd op het belang van voldoende zonlicht en 'n goede lig ging tan de dieren door voldoende stro le verstrekken Verder werd het belang tan een goede gierkelder en mestplaat aangetoond. Ook de voedering en de volgorde van tie werkzaamheden werden besproken- Men vertvijdere de mest steeds na het melken; in de namiddag zal dit echter w el op bezwaren stuiten- In ha discussie tver 't oordeel van spr- gevraagd over de hoeveelheid ligstro, tl ie verstrekt moest worden in verband met de stroprijzen. Geldt het advies om ruim stro te verstrekken alleen voor een tijd, dat. de prijzen laag zijn, of moet men zich hier altijd aan houden? Spr- was van mening dat hij hogere stroprijzen door G. TH. ROTMAN Nadruk verboden *>UV .TSvtf 75. Op goed geluk af sloegen ze een zijweg in, aan hot eind daarvan ont dekten ze tot hun verrassing de molen, waar ze het gestolen goed gevonden hadden.... Maar, wat was dat? Er kwa men vier mannen uit de molen. Toen het viertal dichterbij ktvam, tvas er geen twijfel meer mogelijk: het tvaren twee veldwachters, die met de dieven aan kwamen. FEUILLETON 16-) En daarom had het Gox-aiie een schok gegeven, toen zij merkte, dat ze blijklbaar niet zo onweerstaanbaar was als ze gemeend had. liet tvas nog geen twee weken geleden, dat de Byron- Maatscliappii tvas gefailleerd, maar de „vriendinnen" keken al niet meer tegen haar op begumicn haar al links le la ten liggen. Die middag had ze het dui delijk gevoeld. Wat een mispunten, dacht ze woe dend. Omdat ik geen geld meer heb uit te geven trekken ze zich terug! Ja. zelfs haar beste vriendinnen be gonnen dat te doen! Coralie trachtte liet brok in haar keel weg te slikken. Ze be gon te begrijpen, dat ze haar eigen machtig optreden hadden verdragen dat ze haar de toon hadden laten aange ven, alleen omdat ze de dochter tvas van de rijke Dallas Ree. Lieve hemel! dacht ze. Tk heb heus 'gemeend dat ik wat betekende, maar 't tvas alleen vaders geld! Haar fris jong gezicht vertrok van pijn onder haar leuke, blauwe hoedje. Ze was maar .blij, dat ze dat voorjaarshoed je al gekocht had, want, het begon er op te lijken, dat ze nog lang met haar te genwoordige garderobe zou moeten doen. Ze huiverde. Dat tvas de ellende van een bankroet! Niet eenmaal een slag die je onderstboven gooide, maar een lange reeks kleine, vernederende en 76. Gauw liepen de jongens naar een struik, waarachter ze zich verborgen en t an waar ze toch uitzicht over de weg hadden. De dieven liepen zo rustig, of ze t mi- plezier uit. wandelen tvaren. Maar plotseling rukte een hunner zich los en ging aan de haal. .Ja, hij ktvam de kant van Jantje en Pietje uit; loop je niet, zo heb je niet! van stro, dat afkomstig was van aardappelkuilen en slootouigte- Velen tvaren het hiermede niet eens. Mede met het oog op het belang van een ruime organische bemesting achtte men het van belang, dat zoveel mogelijk stro op de bedrijven verwerkt werd. Uit dit oogpunt voelde men in de vergadering ook weinig voor gebruik van nfbbermat- ten, zoals die in bepaalde zuiver tveide- streken tvel gebruikt worden. De heer C. Bakker Pzn- behandelde liet zeer belangrijke onderwerp Wissel bouw. Spr. wees er op. dat wij nog meer dan vroeger met dit onderwerp te maken hebben, omdat liet gebruik van kunst mest het optreden van ziekten en afwij kingen in de gewassen in de hand ge werkt heeft. Na de aanvankelijk grote successen met de kunstmest heeft men later grote tegenslagen ondervonden, omdat men uit het oog verloren had, dat de grond een levend geheel is, die daar om ook zijn verzorging vereist. Doen we dit niet, dan worden grond cn gewassen ziek. Naast een voldoende organische bemesting biedt ook wisselbouw ons een mogelijkheid om de ziekten tegen te gaan. Zo is het bekend, dat de zgn. aard appelmoeheid kan worden voorkomen door slechts óónmaal in de 3 jaar aard appelen te verbouwen- Is aardappelmoe heid reeds opgetreden, dan kan op b.,t betreffende perceel in minstens 8 jaar 'geen aardappel verbouwd worden- Bij bet- optreden van liet wortelaaltje in ha ver en bieten mag ook de eerste jaren geen verbouw van haver of bieten plaats hetbben- Spreker wees op het grote belang speciaal voor zandgronden van 't zgn- wisselbouwsysteem, waarbij de grond na enige jaren als bouwland in gebruik ge weest te zijn een aantal jaren als kunst- weide wordt gebruikt- Dit systeem houdt- de grond gezond en verschaft ons bo vendien uitstekend ruwvoeder. Spr. wees daarbij vooral op de hoge voedingswaar de van klaver en kiaverhooi. Bij het kie zen van het mengsel lette men er op, dat ook zaad van Engels Raygras weidetype wordt opgenomen. In een goede vruchtwisseling past ook de verbouw van erwten en bonen, die uitstekende voorvruchten voor graange wassen zijn. Zo mogelijk moet na de ver bouw van zomergerst nog een gewas stoppelknollen volgen, omdat het bekend is, dat gerst een slechte stoppel nalaat, Op de gemengde bedrijven moet vooral ook aandachtgeschonken worden aan de verbouw van gewassen, die op het eigen bedrijf vervoeöerd kunnen worden. Bij de discussie werden o m. de tijd en de wijze van inzaai van een grasmengsel besproken- Spr- bracht de mogelijkheid van inzaai in de nazomer naar voren- De vraag of het gebruik van groenbeines- tingsgewassen voldoende was om de grond op peil te houden, werd door krenkende gebeurtenissen. En Smead! dacht ze opeens. Er was hoegenaamd niets tragisch ge weest in de manier, waarop Smead Pey ton nit Goralie's gezichtsveld was ver dwenen. Ze zou het hem vergeven heb ben als hij gezigd had, dat zij nu niet konden trouwen, omdat ze geen van bei den geld hadden. Ze zou blij geweest zjjir als hij had voorgesteld samen arm te be ginnen en hun best ie doen, er iets van 10 maken. Als hij wanhopig ongelukkig geweest was omdat hij van liaar hield en alles op zijn schouders had willen ne men om haar te behouden, zou ze de he mel gedankt hebben voor zulk een min naar- Maar Smead had niets gezegd of ge daan Xa zijn briefje was hij eenvoudig uit haar leven verdwenen. En hij zou in liet water springen ais ik niet met hem trouwde! dacht Coralie met bitterheid. liet was nu op de pijnlijkste manier duidelijk geworden, niet alleen voor Co ralie maar voor alle vrienden en kennis sen, dat Smead Peyton alleen gepro beerd had, Coralie aan de haak te slaan, omdat haar vader schatrijk was. En nu Dallas Ree dat niet meer was, had hij haar eenvoudig laten schieten, had hij de onmenselijke grofheid gehad, zelfs geen hand uit te steken om ook maar enigszins haar gevoelens cn zelfrespect te sparen. Hij had, net op het nippertje, het bericht in de krant gelezen cn was er vandoor gegaan. Wat een ellendeling! dacht Coralie; 11 ij heeft alles gelogen. Hij heeft nooit meerderen ontkennend beantwoord- GroenbemeSting is zeer belangrijk maar ook de stalmest kan niet gemist worden, vooral niet wanneer de grond reeds ja ren-lang onvoldoende van organische stoffen is voorzien. De laatste spreker was de lieer Mlch. Kuip Czn., die de mechanisatie van de landbouw onder de loupe nam. Hij be keek daarbij speciaal de gemengde be drijven. Dit soort bedrijven heeft in ie der jaargetijde een overvloed van werk. omdat, men feitelijk met twee bedrijven te maken heeft- Gaat men mechaniseren dan zal men moeten zorgen, dat deze zo wel iu dienst van de akkerbouw als die van het vvefflefoedrijf komt- IJe mechani satie mag in geen geval leiden tot een extensieve bedrijfsvoering- Integendeel! Men zal moeten trachten het bedrijf nog intensiever te maken, omdat de lasten, die op het bedrijf drukken vergroot wor den en dus ook de baten moeten stijgen. Spr. wijst daarbij op een mogelijke uit breiding van meer arbeid vragende ge wassen, een betere bemesting en ontwa tering en- toepassing van het wissel - bouwsysteem. De verbouw van stoppel gewassen zal zoveel mogelijk uitgebreid moeten worden. Vaak worden met de tractor weinig ar beidsuren gemaakt. Het is daarom nodig zoveel mogelijk paarden op te ruimen en ielder werk, dat zich daarvoor leent met de tractor te doen. Op de -grot-ere be drijven zal meestal wel één paard moe ten overblijven, omdat verschillende kleine karweitjes niet best met de trac tor gedaan kunnen worden. Wel moet men er opletten, dat de trac tor een mogelijkheid voor veelzijdig werk biedt, Spr. meent dat een tractor met een trekkracht van 16-18 pk- voor de middelmatige bedrijven de meest aange wezen is- Voor zeer zware arbeid, die slechts sporadisch op het bedrijf gedaan moet worden kan men beter een loon werker of Werktuigencooperatie inscha kelen- 'Dank zij de tractor kan men op een bepaald moment in korte tijd een massa werk doen, m-a-vv- het ijzer smeden als bet beet is. Als voo-rbeeld kan genoemd worden liet vlugger verloop van de oogstwerkzaamheden en een ruime gele genheid tot een voldoende stoppelbewer- king. De heer W. H. Lap zou het buitenge woon op prijs stellen als-de heer Kuip eens een kosfeenvergelijkihg opmaakte tussen het gebruik van een tractor en paarden op het landbouwbedrijf. Opper vlakkig gezien zegt men: Een tractor geeft voordelen, maar dit geeft geen vol doende waarborgen. De heer Kuip zegt toe aan deee wens zo mogelijk in een volgend seizoen te voldoen Een dei' aanwezigen merkte op, dat steeds meer jonge hoeren en landarbei ders een andere kant uitgaan; indien het zou gelukken door mechanisatie de lief hebberij voor liet -boerenbedrijf aan te kweken, zou dit een voordeel zijn- Aan het slot gaf de heer Jac- Kikkert een enthousiast verslag van een Kader- bijèfcnkomst op do Volkshogeschool i FILMlNIEUWS. ..HET SPEL GAAT BEGINNEN". Een film met heel wat verwikkelingen, maar met een happy end, want „Guido" en .,'Dora" krijgen elkaar. Het zou ons te ver voeren alswij het verhaal moesten beschrijven. Guido leent (op onverant woordelijke wijze) een flinke som geld om een groot opera-concert teor ganiseren, waaraan o.a. de befaamde zanger Benjamino Gigli zal medewer ken. Met de opbrengst van dit concert wil Guido de wederopbouw bekostigen van een Italiaanse kerk te Londen, die in de oorlog door een bombardement werd verwoest. „EEN KONINKRIJK VOOR EEN HUIS" Een zeer actuele film met o-a- Heintje David. .Toll. Kaart en Matthieu v- Evs- den. die al eens eerder in levende lijve voor het Texelse voetlicht traden- De film behoeft geen aanbeveling! Heintje is geweldig oo dreef. Johan Kaart zien wjj als haar dood-goeie broer en Mat thieu van Eysdcn als de innemende pa pa Twee families in één woning De ene vrouw des huizes een hoogmoedige da- ïre, de ander-» Heintje Conflict op con flict en de spanning neemt toe als de knappe dochter van Heintje het hoofd van Boh-van-de-betcre-familie op hol brengt. Neerlands Nieuws- O-a- Carnaval nadert- Zwitserse Keur- turners demonstreren in Den Haag. De reis van Z.K.H Prins Bernhard (bezoek aan Bonaire, aankomst in Venezuela)- Wereldnieuws. Spaanse biljartprestaties. Nood\veer in Amerika. Voetbalwedstrijd Portsmoutli- Grismby. De rallye van Monte Carlo KATHOLIEKE KERKLIJST i'arochle van St. Joannes de Doper. met de bijkerken van Den Hoorn en Oosterend. Zondag 26 Febr. le Zondag v.d. Vas ten. De H. Missen in Den Burg en in Uosterend 0111 7,30 en 10 u. en in Den Hoorn alleen om 10 uur. BiecMlgel- in Den Burg en in Oosterend van 7-7,30 en in Den Hoorn van 9.30-10 u. ln de bij kerken ook na de H. Missen. Communie uitreiken in Den Burg om 7 en 9 uur en verder alleen onder de II. Missen. Com- nnmieuitrerken begint vandaag achter aan- De 2e collecte met schaal is voor de afbetaling v.d. korkkussens. le zakje v. h. studiefonds en 2e zakje v.d. kerk- Om 7 u. Lijdensmeditatie en kort lof. Maan dag 27 Febr. Missen om 7, 8 en 9 uur. Dinsdag 28 Febr- Missen om 7, 7,30 en 8 uur. Woensdag 1 Maart. Missen om 7. 8 en in Den Hoorn om 7,30 u. Heden ge boden vasten en onthoudingsdag (Qua tertemper). Vijfde v d. 7 Woensdagen. Om 7,30 u- Jose-pblof met Litanie van Joseph, 'n tientje en het gebed van de 5e Woensdag. Opening v.d. maand Maart Donderdag 2 Maart. Missen om 7. 7,30 en 8 u. Verjaardag v.d. keuze van Pius XII- Om 3,30 biechthoren v.d. schoolkinderen en v.d. volwassenen van 7-8 u- Vrijdag 3 Maart. Connnunieuilreiken om 6.30, Mis sen om 7 en 8 u. Om 8 u. gez. H- Mis t.e. v h, H. Hart met vooraf dc toewijding. Om 7,45 H- Hartmüs met toewijding in Oosterend. 's Av. om 7,30 de H. Kruis weg in Den Buig en in Den Hoorn. He den vasten- en onthoudingsdag (quater temperdag). Zaterdag 4 Maart Eerste Zaterdag. Oomnumieuitreiken om 6.30 II. Missen om 7, 8 pn in de kapel 0111 8 uur. Heden vasten- en onthoudingsdag (quatertemperdag). Biechthoren van 4-8 op de héle uren. Om 6 u. rozenkrans. Zondag 5 Maart- Tweede i .d. Vasten. In Den Hoorn ook een II. Mis om 7.30. De 2e schaaleollecte v.d. kerk. ZON, MAAN EN HOOG WATER. De zon komt 25 Febr. op om 7,35; on der om 0,10. Maan: 25 Febr. E-K., 4Mrt. V.M. Hoog water tor rede van Texel: 26 Febr. 1,56 en 2,13. 26 Febr. 2,46 en 3,11- 27 Febr. 3.55 en 4,32. 28 Febr. 5,27 en 6,04 1 Maart 6,52 en 7,22. 2 Maart 7,57 en 8,19- 3 Maart 8,51 en 9,05. Aan liet strand is het ongeveer een uur eerder boog water. iets 0111 mij gegeven- 'Dat was de hardste slag van alle ge weest. Ze was altijd zo volmaakt zeker geweest van de bekoring, die zij op hem uitoefende, van dc invloed, die zij op hem had. En nu? Ze voelde zich als een kinderballonnetje, waarin een gaat je geprikt was. In de loop van twee we ken had haar zelfvertrouwen de ene slag na de andere moeten verduren. Ze had een gevoel alsof ze een beetje dronken was, toén ze eindelijk de lounge van het Park Plaza Hotel inkwam. Het was opvallend, dat er geen picco lo's meer toeschoten om haar van even tuele pakjes te bevrijden. Ze had al tiaar moed nodig om met opgeheven hoofd naar do lift te lopen- De Rees konden niet langer in het ho tel blijven- Do directeur was de vorige dag bij Ruth gekomen en had aangebo den, het huurcontract voor de apparte menten te doen vervallen. Hij had het doen vorkomen, dat hij sprak uit de goedheid zijns harten en was werk dijk erg vriendelijk en tegemoetkomend ge weest, maar Coralie, die voor het raam naar buiten had staan kijken, had de vernedering gevoeld als een dolk in haar rug. Wat zou 'ti had Allan gezegd, toen hij er van hoorde. We zullen nog wel uit mindere kamers worden gezet, voor we er doorheen zijn Allan had deze houding aangenomen van het eerste ogenblik af, uitdagend en sarcastisch. Hij lachte bij elke nieuwe narigheid, maar zijn ogen bleven hard. Arme Allan, dacht Coralie. Hij was na tuurlijk diep ongelukkig. Hij had Peggy Neale dadelijk na de dag voorgesteld, hun engagement te verbreken en Peggy had haar vrijheid zonder blikken of blozen aanvaard. Trouwens; Allan zelf had niet ander-s verwacht-. Ook over die vernietigende liefdeshistorie lachte hij en zei, dat hij vermoedde, er wel nret dood van te zullen gaan. Maar hij leed er onder. De harde lij nen om zijn mond loonden het maar al te duidelijk en Coralie had het gevoel dat de spanning in Allan ieder ogenblik kon breken en dat er dan alleen maar een ongelukkige, gebroken jongen zou overblijven. Dag moeke! riep ze, toen ze de voordeur inkwam en ze liep dadelijk naar de woonkamer. Haar moeder zat aan de schrijftafel en was bezig hele rijen getallen op te tellen op een groot vel papier. Ze keek op nret een flauw glimlachje. Zo? Ben je w 'er terug, kind? Hoe was het in de stad? Coral ie's jonge gezicht werd strak. Ze had een afschuwelijke morgen gehad, maar ze was niet van plan dat te erken nen. O, best, zei ze luchtig. Haar- moeder voelde precies wat die woorden betekendén. Coralie kwam bii haar staan, keek naar de lange rijen getallen en vroeg: Hoe staan we-nu? Ruth haalde haar schouders op. Hoe je ze ook optelt, van boven naar beneden of van beneden naar bo ven we konten altijd te kort. Er vied een stilte. Plotseling vroeg Co ralie: Is het niet vreemd, dat de zaken zó slecht gingen, zonder dat vader er iets van wist? Ruth kreeg een kicur- Je vader mag je er geen verwijt van maken. Ooralie- Die wist dat 't niet al te goed ging in zaken, maar hij werkte harder dan ooit en hij heeft de laatste tijd voor enorme sommen verkocht. Maar wat hij niet wist, dat was, dat hij met verlies verkocht heeft, nu al drie jaar lang. De oude Byron heeft nooit iemand toegestaan, hem vra gen te stellen over de productiekosten of het geddelij'ke beheer. Hij schijnt jaren lang geld te helbbin verloren bij de pro ductie. maar hij was veel te koppig om er iemand anders in te halen tol het te iaat was. Zo iets heeft rader toch niet ver diend! riep Coralie. Ruth zuchtte. Als hij er maar over wilde spreken. Moeder en dochter keken elkaar aan. Spreekt hij er zeilfs niet met tt over, moeke? Ruth schudde haar hoofd. Hij heeft 't natuurlijk vreselijk druk gehad sedert het gebeurd is, zei ze. Byron is helemaal overstuur tot niets in staat-. Vader heeft de hele verantwoordelijkheid op zich moeten nemen Gisteren is hij veer tien uren bezig geweest met de credi teuren om de boeken na te gaan. Iedere dag brengt nieuwe zorgen, 's Avonds is hij natuurlijk doodmoe- Hii valt op zijn bed neer en slaapt dadelijk in. (W.v.v.)

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4