BURG WRÜFWAS „CORALI E" „Hallo, met wie Door de nieuwe telefooncentrale komen de gesprekken beter door De avonturen van Pietje Pluis en Jantje Joppe Daar moet het heen!! Verwijdering opschot narcissen beste wapen om de beruchte vlieg te bestrijden Hoogstens vier kippen op een vierkante meter Steenkooldiefstal in De Waal Vrijdagmiddag ls de nieuwe Telefoon centrale aan de Waalderweg te Den Burg geopend. Deze plechtigheid werd voltrokken door de heer Korff, Direc teur van de Telefoondienst Haarlem- Aanwezig waren o.a. de Adjunct-Di recteur van de Administratieve Dienst, de heer Sluijk, de Adjunct-Directeur van de Techn. Dienst, de heer Van Rlel. B. en W. van de Gemeente Texel, de heer W- H- Lap, voorzitter van de WV „Texel", de heer J- J. v.d. Vlies, Direc teur van de N V. TESO, de heer J. Veld- stra, Commandant van de Texelse Brand weer. Het spreekt vanzelf, dat ook hel personeel, dat deze centraal telefoonpost gemonteerd heeft, lot de aanwezigen be- noorde en natuurlijk naren de telefonis tes ook present, ja zelfs voortdurend ac tief! De heer Korff zeide, dat het hem ge noegen deed zovelen aanwezig te zien bij de indienstneming van de nieuwe ,,Iiand- cenrtrale", waarvan Texel gebruik zal maken tot dat ook hier de telefoon autu- inatisch kan worden bediend, maar, zo merkte de heer Korff, op, dat zal nog wel een jaar of zes duren (1956). Hij herinnerde er aan hoe het oude P.T.T.- kantoor door oorlogshandelingen (6 April 1945) werd vernietigd- Er werxl een ander gebouw gevonden, waarin de diensten konden worden ondergebracht, maar voor de telefoondienst was daar geen mogelijkheid tot uitbreiding aan wezig- Daarom is dit een belangrijke dag, nu deze nieuwe Telefooncentrale in gevruik kan worden genomen- (Applaus) Spreker dankte de chef van de Cen trale Werkplaats en diens medewerkers alsmede de fungerende diensten voor hun verrichtingen- üok dankte hij de Directeur' van het PTT-kantoor, de heer Abnia. wiens zorgen niet gering waren geweest wegens de grote moeilijkheden, veroorzaakt door de eigenaardige op stelling van de centrales in liet veel te kleine vertrek in de Parkstraat- De heer Korff bracht vervolgens al len dank, die door het zenden van bloe men hun sympathie en erkentelijkheid hadden vertolkt- Spreker hoopte, dat de PiT door deze nieuwe centrale zou mo gen bijdragen tot groter bloei van de sa menleving, waarbij hij als voorbeeld noanvde het dienstbetoon t.a.v. het Toe ristenverkeer. Hiermede verklaarde hij de Telefooncentrale voor geopend- Burgemeester Rehorst het woord ne mende, wensro de Telefoondienst geluk met de opening van de nieuwe centrale. Het is een stap voorwaarts ter verkrij ging van de ideale toestand- De PTT heeft vooral na de oorlog zeer moeten tobben om alles zo goed mogelijk te kun nen laten marcheren- Ja, zij heeft et- het beste van gemaakt. Burgemeester Rehorst noemde de me dedeling van de heer Korff, dat de au tomatisering op Texel eerst omstreeks 1956 zou worden voltrokken een koude douche, want hij had gehoopt, dat de nu^inafeerni- eerder tot stand zou kunnen komen Spreker zeide evenwel te begrijpen, dat de PTT voor groto moei lijkheden staat- Toch verklaarde hij er zeer dank/baar voor te rullen zyn als de heer Korff kon bevorderen, dat de au tomatisering kon worden bespoedigd, al nas het maar een jaartje eerderHeel lexel zou hem daar dankbaar voor zyn! De Burgemeester wees vervolgens op e gebrekkigs huisvesting van het postkantoor in de Parkstraat- Texel, zo zeide hij, zuet vol spanning uil naar een nieuw Postkantoor en zij hoopt dan ook dat de opening daarvan géén vijf jaar meer zou behoeven te duren! Namens de beyolkmg dankte hij de Telefoondienst, dat er gelegenheid tot nachtbezelting is- Sp-r zeide alle waardering te hebben \oor het PTT-kantoor: de samenwerking is altijd zeer goed. Bij Directeur Abma vinden wij steeds een willig oor en het zou ons daarom aangenaam zijn als de heer Abma ook ons z'n event, wensen zou willen laten weten, opdat ook wij daar aan steeds tegemoet zullen kunnen ko men- De Burgemeester wenste de Telefoon dienst nogmaals geluk- (Applaus). De Directeur van net Pu-kantoor, de heer Abma, zeilde, dat cieze dag n ïeestr üag voor hem was- Drie jaar lang heelt hjj moeten ondervinden lioe men zien in bet oude kantoor (oe voormalige Doops* gezinüe Pastoriemoest behelpen- öep- lembei' jl- is men begonnen met bet leg gen van de kabels en tiians beeft de opening plaats gehad- (Spr. merkte ter loops op, oat de Duecteui-üeneraai en de lloofd-Darecteur van de Post Don derdag het eiland hadden bezocht en eveneens een kijkje hadden genomen in het nieuwe teleioongebouw). Het deed spreker een groot genoegen te weten, dat de klachten omtrent slecht verstaan bare gesprekken nu tot het ver led-en be horen. Hij hoopte, dal de abonné's bij het aanvragen \an oen nummer zich tot die aanvrage zouden bepalen, opdat de telefonistes buil werk zo viot mogelijk zouden kunnen uitvoeren, ieder opont houd betekent immers belemmering van een vioile bediening in het algemeen. De heer Abma betuigde alle autoritei ten hartelijk dank voor hun bemoeiingen en sprak de iioop uil, dat nog vele abon né's op de nieuwe centraalpost zouden mogen worden aangesloten. De heer W. H- imp, voorz. van de V- V-V- „Texel" herinnerde aan het woord van Churchill: „Give me the touts and 1 shall finish the job"- (Geef mij de mid delen en ik zal het plan uiljvoeren). Hij feliciteerde de Telefoondienst van harte. Hiermede was de plechtigheid beëin digd en konden wij het alleraardigsts gebouwtje even bekijken, Dc nieuwe te- lcfoonkamer is wel een hemelsbreed ver schil niet het vertrek, waarin de telefo- door G. TH. ROTMAN I U"U - Nadruk verboden. 77. Gelukkig ho!de hij voorbij. Hij rende het erf van een vlakbij gelegen boerderij op, waar bij één, twee, drie in Oen grote boom klom. En, het moet ge zegd, in het klimmen was hij een baas- De diender, die hem op de hielen zat, zag tenminste geen kans, hem na te klimmen en moest eerst bij een boer een ladder halen. 78. De ladder werd tegen de boom ge zet en de veldwachter klom naar boven, terwijl de dief zich een gemakkelijk plaatsje uitzocht, steeds strak zijn ogen op de 'ladder gevestigd houdend Wiant hij was heus niet van plan, zich zomaar te laten pakken. Neen, hij had allang zijn plan gemaakt, wacht maar! nistes in de Parkstraat liaar arbeid moesten verrichten. In ieder opzicht is hier gelukkig van grote verbetering sprake: in de eerste plaats is er de flin ke ruimte, zodat de dames voldoende armslag" hebben. De installatie voldoet aan de hoogste eisen, zij is zeer mo dern en mede dank zij de toepassing van het nieuwe systeem behoeft de abon- né niet meer te klagen over het eit. dat de man (of de vrouw) aan de andere kant van de lijn zo ver weg is T L.-buizen zorgen voor een prettig licht Alle muren zijn in een lichte 'tint gehouden. Behalve deze teiefoonkamer heeft liet gebouwtje een vestibule, waar een eantine kan worden ingericht, zodat de dames op tijd een kopje koffie kun nen genieten-- Voorts is er een ruime garderobe. Mej- Schuurman, chef van de dienst, toonde ons. dat in liet nieuwe telefoon- verbindmgssysteem de telefoonnum mers van de abonné's niet meer voorko men boven do'nam raagkhnken. Daarom bewijst men dc telefonistóds een grote bewijst men de telefonistes een grote dienst als men voor een interlokaal ge sprek zijn nummer vermeldt- C.J.M-V.-FILMS. Donderdagavond 9 Maart draait in Oosterend de film „Naar vernieiuwing der samenleving", 's Middags wordt de kinderfilm ,.De kinderen van de Grote Field" vertoond- 22 Februari vergaderden in „De Lin deboom", het bestuur van Bloembollen cultuur, met de voorzitters van de rayon- commissies voor de vliegbestrjjdiing en dhr Zeeman, oontr- van do narcissen keu ringsdienst. Het voornaamste doel van deze bijeen komst was, aan de keuringsdienst van ..de Nareis" da gegevens te verstrekken, waar haarden van narcisvliegen en ver moedelijke vlleghaarden te vinden zul len zijn, opdat zo weinig mogelijk tijd verloren zal gaan met het zoeken hier naar en zo vlug mogelijk een aanvang gemaakt kan worden met het opruimen van die -besmettingshaarden. Want zo ooit, dan geldt hier. „De eerste klap is den daalder waard"- Rr werd o-a. gewezen op een geval waarin door een kweker land g-eliuuird was om voor één jaar met narcissen te beplanten. Door die kweker was op bui tengewoon slordige wijze gerooid. Zeer veel bollen bleven op het land achter. In de eerste plaats een nadeel voor de kweker maar,en dit is juist 't ergerlijke van 't geval, ook 'lot schade van de ver huurder- Hij bezaaide - waarschijnlijk ge heel te goeder trouw dit vrijgekomen narcissenland met, rogge, en zit nu met de gevolgen, n-1. dat het narcissen opslag uit. de rogge verwijderd moet worden. Want evengoed als b-v. in de landbouw .„Staats vijand no- 1 - de coloradokever - wettelijk bestroden wordt, wordt volgens dc ..Bloembollenziektewet" de Staats vijand no- 1 dor narcissen" - de narcis- vlieg - bestreden, en die wet. eist dat narcissenopslag, dat practisoh altijd met vlieg besmet is. uit het land verwijderd wordt. Hoe moet het kippenhok er uit zien? De door do P.T.V. en Vereniging van Oud-leerlingen georganiseerde avond, waar Rijkspluimveeteetteonsulent Ir. van Zanduren sprak over bovengenoemd on derwerp is een groot succes geworden: de Landbouw school kon d? belangstellen den nauwelijks heibergen- Ir- van Z. wees er op, dat de huisves ting slechter dreigt te worden, doordat het aantal kippen de laatste jaren sterk gestegen is- We moeten er rekening mee houden, dat de nluimveehouderij in de toekomst weer minder rendabel kan wor den en juist dan is een goede huisves ting een. eerste vereiste- Want de pro ductie van onze dieren hangt voor een groot deel af van de wijze, waarop ze ge huisvest worden en het is dan ook on juist. te menen, dat een modern ingericht kippenhok een luxe is- Spr. merkte op, dat de eisen die aan de verzorging gesteld worden hoger lig gen dan i roeger: we verlangen van onze dieren een productie van 180-200 eieren por jaar. Dier en plant vergeleken. Voor een goede plantengroei is de aanwezigheid van voldoende zuurstof 'n absolute noodzakelijkheid. En dit geldt in gelijke mate voor onze dieren. Hoe kun tie u we dit bereiken? In de eerste plaats door te zorgen voor een hok met voldoende ruimte- Deze rnoet minstens M3 per dier bedragen. Verder moet ei ruime gelegenheid voor ventilatie zijn- We kunnen dit op verschillende manieren bereiken- In de eerste plaats is er de dakbedekking- Riet en pannen ge ven een zeer goede ventilatie. Verder kan men door het aanbrengen van schui ven in de zijwanden een goede ventiia- lie krijgen, maar het gevaar van toeht wordt,op deze wijze vrij groot. Dan zijn er de ven t i iat-i em o gel ijkii cd e n van de voorwand. Hierbij kunnen we drie typen onderscheiden: le het gesloten front Hierbij zijn in de voorwand een flink aantal ramen aanwezig. Meestal is de ventilatie mogelijkheid hij dit soort van hokken onvoldoende; 2e liet half open front. Hierbij ziin in de benedenhelft ra men aanwezig, de bovenhelft is afgeslo ten door een strook fijn gaas. Hier krijgt men reeds betere ventilatie, maar toch meent spr-, de voorkeur te moeten geven aan het zgn. open front. Hierbij is de halve voorwand open en slechts door fijn gaas afgescheiden Op deze wijze blijft de temperatuur in het hok ongeveer gelijk aan dc temperatuur van de buitenlucht en voorkomt men ziekten als snot, enz- Ook liet gevaar van het bevriezen der kammen schakelt men op deze wijze uit. want deze afwijking is uit sluitend een gevolg van onvoldoende ventilatie. Andere belangrijke voorwaarden, waaraan voldaan moet worden zijn vol doende licht, waardoor de ontwikkeling van schadelijke organismen wordt tegen gegaan en de vitaliteit der kippen wordt bevorderd, voldoende bewegingsruimte, waarbij als eis gesteld kan worden: ten hoogste 4 kippen op 1 MB. Na de causerie van Ir. van Z. werd een en ander verduidelijkt met lichtbeel den en de door het Departement van Landbouw en Visserij vervaardigde Pluimweefilm (Huisvesting en Verzor ging, Hoenderrassen en Fokkerij en 'Vermeerdering)- Vooral de film viel buitengewoon in de smaak, M P REUVERS BILJARTKAMPIOEN 1950, KLASSE B. Wij meldden reeds, dat de heer M. Reuvers hert kampioenschap klasse B veroverd heeft. Men kon zien dart de heer M P. Reu- ers de gehele wedstrijd door alles op alles zette om de titel op zijn naam te krijgen- Alhoewel hot gemiddelde bene den aller verwachting bleef, gelukte het de lieer X. Rijk op de 2e prijs beslag te leggen; de heer J. Srhagen behaalde de 3e prijs. De voorzitter, de heer A. Stolk reikte onder grote belangstelling van de zijde van het publiek de prijzen uit- De wedstrijden werden door de arbiter op zeer correcte wijze 'geleid. We hopen in 1951 weer de wedstrijden om het kampioenschap te vervolgen-, 't Plan bestaat het gemiddelde voor de A- en B-klasse te verhogen Kampioenen kl. A. In vorige Jaren- 1939 K- Linnhose; 1940 K. Linnhose; 1943 M. Vonk; 1944 M- Vonk; 194G G BobeMijk: 1947 N- de Graaf; 1948 N. de Graaf; 1949 II- C- Ran; 1950 J. Dekker- Kampioenen kl. B in vorige Jaren 1946 J. Dekker; 1947 J. Vendel; 1948 J- Vendel; 1949 A. Stolk; 1950 M- P. Reuvers. Volgens de BloembollenEiektewet wordt die grondgebruiker voor zo'n ziebtehaard aansprakelijk gesteld en pal hij dus het opschot moeten verwijderen ten genoe gen van de betreffende opsporingsamb tenaar- Moreel gezien is de kweken' die do narciss/en teelde degene d'ie liet opslag verwijderen moest, hij toch Het de bollen in het land achter maar in vele gevallen onttrekken zij ziöh hieraan on der het voorwendsel, dat zij voor dat jaar telen een hoge huur hebben moeten betalen. Wat zijn nu de gevolgen van deze gang lan zaken? Om te beginnen ontgaat do landlverhuinder liet finantiële voordeel van hot verhuren, met het voor de kwe kers ongewenste gevolg, dat hij geen grond voor dat doel meer wil afstaan- Eén en ander zou - naar het oordeel der vergadering - heel goed te onder vangen zijn wanneer de verhuurders van grond zich de gevolgen 'van verhu ren voor riaroissenteelt beter bewust wa ren. Zij kunnen bii het verhuren voor dat doel gemakkelijk enkele voorwaar den stell'cn, b.v. dat de huurder tot één jaar na de teelt het opschot van narcis sen voor zijn rekening verwijderen moet. ten genoegen van genoemde ambtenaar. Zulk een voorwaarde zal. als zij te voren gesteld wordt, door elke huurder aan vaard worden. Het maken van zulk een bepaling zal tevens v oor de kweker een aansporing zijn om serieus te rooien en direct daarna reeds zoveel mogelijk bol len af te rapen. Door in de toekomst zo te handelen, kan, stelt men zioh voor, veel ongenoegen worden voorkomen, voor beide partijen- Daar moet het heen! VISAFSLAG OUDÉSCHILD. Aangevoerd van 13 t-m- 19 Febr. 1950: 2193 kg bot; 3 kg kaan; 493 kg kabel jauw; 6 kg haai; 13 kg rog; 3592 kg schar; 11333 kg schol; 10 kg kommeraal: 8 kg lever; 14 kg kuit; 479 kg tarbot; 3742 kg tong; 244 kg wulken; 12696 kg wijting; 80(1 kg kokhanen. WEEKBERICHT P.T.V. TEXEL. Voor de eieren aangevoeld in de week van 13-18 Febr. wordt f2,per kg- uit betaald- Voor deze week zullen de prij zen vermoedelijk wel iets hoger liggen. In vergelijking met de aanvoeren over 1949 zijn dit jaar vanaf Januari gemid deld wekelijks 15000 eieren meer aange voeld. Toen een ingezetene van liet vredige dorpje De Waal na een afwezigheid van enige dagen thuis kwam, ontdekte zij, dat het sohuurtje-achter-huis was open gebroken ja het slot was vernield en de inbreker had zijn slag geslagen in de voorraad steenkool waarvan' ongeveer anderhalf mud was verdwenen! llier staan we dan weer voor een raad sel: wie heelt hem dit geleverd? Heeft de „Hoorndor dief" zijn opera'tieterrein uitgebreid? Heeft een andere ingezetene van De Waal do klein(e)-kunst van de Hoornder" afgekeken? Wie zal het zeggen- Gertvi® zal de politie de dader vandaag of morgen wel ontmaskeren! Diefstal op Texel, dat moest niet „magge". Het zal onze VVV zeker geen goed doen, want- zij toch heeft juist zulk een prachtige reclame gevonden in het feit, dat de Texelaars een en al gastvrij heid zijn, zo eerlijk als goud en de be- znekei graag op alle mogelijke manier ter wille zijn- -,We bobben liiei de rijwielstallingen enkel1 ingerioht om vergissingen te voor komen na afloop van de uitvoeringen is niet iedereen meer zo helder, dat hij meteen zijn eigen fiets te pakken heeft- maar anders kon je ze best dag en nacht langs de straat laten staan!" aldus ver telde een pensionhouder eens aan zijn overkantse gast. En zo is het ook. Daarom liggen die diefstallen ons niet goed in de maag- Eén troost: wij gelo ven' niét. dat een ras-echte Texelaar zioh hier aan andermans goed heeft vergre pen het is een geïmporteerd individu, dat nog door de reine, Texelse sfeer ge reviseerd moet worden FEUILLETON 17.) En blijft hij slapen? Krijgt hij nog wat rust 's nachts? vroeg Coralie. He weet helt niet. Als ik 's nachts wakker word. ligt hjj altijd doodstil- Maar of hij slaapt, weet ik werkelijk niet. 't Is vreselijk, En hij was er zo trots op, dat hij ons altijd overvloed van het- beste kon geven, zei Ruth. Blijft er niets voor ons over? vroeg Coralie aarzelend. Uit het weinige, dat hij gezegd heeft maak ik op, dat we net alle schulden kunnen betalen. Wat moeten we dan beginnen? Weet jij het? Ik niet! Coralie slaagde er in te glimlachen- Je moet niet in de put raken, moe ke. zei ze. We zullen er wel iets op vin den- Ik ik heb vanmorgen al bij na een baantje op de kop getikt. Wa't zeg je? Ja Je weet hoe opgetogen ze altijd zijn geweest over mijn figuur in de Franse zaak van Madame Silva. En nu kreeg ik opeens het idee, dat ik best mannequin kon worden. Daar kon ik ten minste gold mee verdienen. Madame Sil va was er enthousiast over en ik raakte er opgewonden van- Maar toen ze in de gaten kreeg, dat ik er geld voor wou hebben, was voor haar de pret er af. Ze had zeker nog niet gehoord van de val der Byron-Teerpraducten- O, Coralie. Ze dacht natuurlijk, dat het een rijke meisjesgril van me was. Maar, lieve he mel, de temperatuur was dadelijk vries punt, toen ik haar vertelde, da't we al ons geld kwijt waren. Arme snoes, zei Ruth. Coralie lachte hitter. Je merkt rare dingen op bij de mensen, als je je geld verliest. Dingen, waar je nooit van ge droomd zon hebben. Ruth zei nielts- Maar misschien is het de moeite waard, vervolgde Coralie, om de kous eens op je kop te krijgen. Je kunt nooit weten wat er door in je wakker wordt. Ilallo, lui! riep Allan uit de hall. Hoever zijn we al op wég naar het ar menhuis? Ilij kwam binnen. Zijn ogen tintelden, Rut.h huiverde. Heb je iets gevonden, jongen? Gevonden? Bedoel je iemand, die je zoon in dienst wil nemen? Nee hoor, die zijn niet gemakkelijk te vinden. Het schijnt, ilat de tijden slecht zijn. mompelde Coralie- Maar de familie Ree heeft daar niet veel van gemerkt, tot nog toe. Ja. de baantjes liggen niet bepaald opgeschept, zei Allan grinnikend. Gelukkig, dat Nick nooit, bii de Teerprodueten geweest is, zei Ruth. Hij en Gina zijn 'tenminste veilig. En sinds wanneer zijn ze in staat te leven can zijn salaris? vroeg Coralie. Dat zullen ze nu wel móéten, zei Allan. Ja, dat zal moeten, zei Nick achter hem. Zij hadden hem niet horen binnenko men. Gewoonlijk hoorden ze Nick lang voordat hij de voordeur binnen was, maar de gebeurtenissen der laatste we ken hadden niet nagelaten, ook op hem haar indruk te maken. En ook zijn ge zicht was hard en strak geworden. Da-g, mo 'ke, ze: hij. Gina en ik heb ben onze boterhammen meegebracht. Ja, ik dacht, we konden best hier komen koffiedrinken. Gedeelde smart is halve smart, zei Gina. Ik blijf ook. moedor, zei Allan. Geen afspraak? vroeg Nick- Geen afspraak, zei Allan bitter; nooit meer een afspraak. Natuurlijk met, mompelde Coralie. De tijd van afspraken is voorbij. Wat zeg je? riep Nick. Wil je me vertellen, dat jij ook niet meer persona grata bent? Wart dacht je anders? trina giebelde. We varen allemaal in één schuitje, zei ze. Ze kijken ons nu ook met de nek aan Nick werd rood- Gelukkig maar, zei hij. Die troep heeft me al veel te veel geld gekost. We gaan verhuizen, zei Gina. Ja, zei Nick. Wist je, moeder, dat je een heel huis kunt huren in de buiten wijken voor de Helft van de prijs die we voor een flat in het centrum betalen? Ik vrees, dat ik maar al te goed weet, wat het is, van de hoge boom te leven, antwoordde Ruth. Gina fronste haar voorhoofd. Natuur lijk moeten we alles zelf doen- Ik zal voorlopig niet eens een dagmeisje ne men- Allan grinnikte. Nick stookt de centra- Ie verwarming en harkt het voortuintje op, zei hij. O, zei Nick, ik kan meer dan je denkt, als 't daarop aankomt. Ruth stond op. Ik zal voor de koffie zorgen. Ze glimlachte tegen Coralie. Wil jii de ta fel dekken, lieveling? Natuurlijk! Zelfs een.... luxe pop kan de tafel nog wel dekken. Ze had bijna parasiet gezegd)- Ik dacht ook zo iets, toen ik van morgen mijn schoenen poetst', zei Allan. Maar het valt toch tegen om al die klei ne dingen te doen, die jc vroeger d'oor een ander doen liet. Nou. alsjeblieft, zei Nick. Ik dacht dat het maar een kleinigheid was, een auto te wassen. De waterstraal er op en met de zeemleren lap na. Maar het is veel ingewikkelder. Met de waterstraal alleen krijg je niet alle modder weg. Maar de wagen zag er keurig uil, toen je klaar was, zei Gina- Allan, wil je mij even helpen met deze melkfles? riep Ruth uit de keuken. Allan ging. Coralie, die intussen de tafel gedekt had. stond er peinzend naar te kijken- Hét lijkt niet helemaal goed, mom pelde ze. .Ie hebt de vorken vergeten, schat, zei Ruth, die juist de kamer inkwam. Nick grinnikte en Coralie keek hem kwaad aan. Daar zou ik zelf ook nog vol aan gedacht hebben, zei ze veront- waard igd. Ik hoop, dat de koffie sterk genoeg is. zei Rut-h- Heb je de gebruiksaanwijzing ge volgd, diie op het pakje dlaat? vroeg Gi na. Dat heb ik al tweemaal gedaan, zei Gina en he-t viel aardig goed uit is 't niet, Nick? Als je de koffie bedoelt, die we voor ontbijt en lunch gehad hebben, dan was het resultaat prachtig, zei Nick. 't Is net een picknick, hè? riep Co ralie met een poging tot opgewektheid. Kom, aan tafel, zei Allan. Ik heb al tijd gehoord, dat de armen de gezondste eetlust hebben. Ze gingen zitten. Ik drink op de ratten, die het zin kende schip verlaten, zei Nick, zijn kopje opheffend. Op onee ex-vrienden! Ellendelingen, mompelde Coralie. -Ruth, die met haar gezicht naar de deur zat, zag opeens Dallas op de drem pel staan. Zijn gezicht was vermagerd en bleek. Ik heb alles voor jullie bedorven, hè? zei liij met toonloze stem. (Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4