VIER „CORALIE" /ÈeeMrt.SïS Piano's - Orgels voordelen! ij)e beste aawffi# DAHPO-PASTILLES OPENBARE HOUTVERKOPING Revue-avond vaff \JW Ko^/a/r/j; De avonturen van Pietje Pluis en Jantje Joppe Nog Petroleum nodig Mevrouw? H GOMES, Permanent Rijneveld STAATSBOSBEHEER Een cadeautje S.V. De Koog - S.V. De Koog ft/DOSOtiÊ- WEEKBERICHT P.T.V. TEXEL. Voor de eieren (77,626 stuks) aange roerd van 20-25 Febr- wordt aan de pluimveehouders f2.10 uitbetaald. ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Het Consultatiebureau voor Zuigelin gen houdt zitting op Woensdag 8 Maart. Voor buiten Den Burg van half 2 tot lialf drie- Voor Den Burg van 3-4 uur- DAMMEN. Tot besluit van de Eilandcompetitie vond Vrijdag 24 Febr. een wedstrijd plaats tussen de Gecomb- Texelse Dam clubs en Damclub Den Burg. Voor de aanvang werd aan Den Hoorn de kampi oensbeker uitgereikt- De wedstrijd, die in de allerbeste stemming werd gespeeld had het volgende resultaat: Den Burg Gecom. Tex- Damclubs: H. Steenhuis S- Lap 20 C. Dijker S. Zijm 20 S- v. Heerwaarden D. Lap 02 S- Ros Joh. Hillenius 2—0 D. de Vries P- Bakker 20 C. v- Heerwaarden G. Wilner 20 G. Dros W. Bakker 11 J. Vonk H. Mulder 11 S. Bakker C. Lap 11 C- v-d- Werf C. Groenhof 20 P- Kooij J. Mecliielsen 20 J Kikkert G. Jonker 11 J. Huisman Joh. v. Heenvaarden 11 J. Vinke J. Breman 20 Joh- D- Bakker P- v.d- Gaag 20 A. v.d. Slikke C. Hopman 11 W. J. Boon O- da Kort 20 Jb- v. Lente Jb. de Jager 20 C. P- Burger W. Stam 20 D. v.d. Werf P- S. Kuiper 02 H. Gomes G- Kikkert 20 Jb. Koom H- v. Dorp, 20 A. Vinke K- du Porto 02 P. Jansen G- Barhorst 20 N. de Graaf C. Stoepker 02 B. Leen Jib- Eelman 11 J. A. v- Enst W. v-d- Werf 02 W- A. v. Zeijlen W. de Rooy 20 P. Bakker H. Daalder 11 D. Bakker T. Schuit 2—0 W. Stolk Th- Jonker 0—2 Totaal 42-20 BRIDGECLUB „GROOT SLEM". Uitslag competitiespeelavond op 28 Febr- jl.: Groep A: lt4 Dhr en mw. Vlas 06 144 Dhr A. Mantje en A- Wessels 66 3 Dhr en mej- Rab 63 4 Dhr K- Mantje en H. Venema 58 6 Dhr en mw- Steenhuis 56 6 Dames de Graaf en Riljan 52 7 Dhr M. Bos en J. Ran 5144 8 Dhr Wilkes <>n P- Dam 60 9 Dhr en mw. Bruin 40 10 Dhr Schermer en v. Ingen Schenau 37 Va Groep B: 1 Dhr Bruin en Brinkenhof 46 2 Dhr ten Cate en Koningsveld 3514 3 Dhr en mw- Slort 3414 414 De heren v. d Werf 29 414 Dhr- Joh. Bakker en B. Stolk 29 6 Dhr v- Zanten en J- v. Lente 28 7 Mej. Toren en dhr J v. Lente 2514 8 Dhr en mw. Beemstenboer 2414 BEDRIJFSVERGUNNEMGEN. De K.v-K. te Alkmaar heeft de volgen de bedrijfsvergunningen verleend: Aan Rail's vleeshouwerij te Texel vergunning tot uitoefening van een runder-, var kens- en lamsslagerij in 't perceel War moesstraat 15 te Den Burg en aan de zelfde firma vergunning tot uitoefening van genoemd bedrijf in het perceel De Oocksdorp 2a, onder beheer van C- H. Ran. GESLAAGD. De heer J. Blom Ozn-, de De Oocks dorp, oud-leerling der Ulo-school, slaag de te 's-Gravenhage voor het examen tekenaar bij- het Kadaster. MIJNHARDTJES: DE CACHET, die pijn verdrijft en kou afzet.40en 75ct LANDARBEIDERS. KWAMEN IN „DE HOOP" BIJEEN- De Alg- Ned Landarbeidersbond, af deling De Cocksdorp en Eierland. hield Zaterdagavond jl. in Hotel De Hoop een feestavond. Do voorzitter, de heer J. Westdorp Sr., heette vooral de heer G J Schaap welkom, die zojuist uit Indonesië was teruggekeerd Hij feliciteerde ou ders en verder? familie met de behouden thuiskomst- Hierna was het woord aan een clubje uit Eierland-De Cocksdorp, dat .,Een goede buur is beter dan een verre vriend" opvoerde. De leiding berustte bij de heer Kleve. Tijdens de pauze nam de heer West dorp afscheid als voorzitter van de Bond. Hij releveerde verschillende moeilijkhe den. die in de dertiger jaren ontstonden als men de moed had voor de rechten der arbeiders op te komen, doch mede door de steun van zijn gezin heeft hij die moeilijkheden steeds het hoofd kun nen bieden- Daarna zette de heer Port-e- gies, penningmeester van 'het Hoofdbe stuur, de betekenis van deze avond in een gloedvolle rede uiteen- Er werd met grot-e aandacht naar geluisterd en me nigeen zal met rijker begrip huiswaarts gegaan zijn. Nadat de laatste twee bedrijven van het blijspel waren gespeeld, sprak de heer Kalf. 2e voorzitter, de heer West dorp in een woord van dank hartelijk toe. Mevr. Westdorp werd met bloemen gehuldigd Hierna werd nog het woord gevoerd door de heren Dapper en Wassenaar- Ontroerd dankte de heer Westdorp voor de medewerking, die hij van bestuur en leden had ondervonden. De heer Kalf dankte de medewerkers aan het blijspel; de heer Kleve werd een geschenk aangeboden- Ook kapper Prins de Band en de familie B. Kikkert wer den hartelijk bedankt. CORRESPONDENTIE. Ons commentaar op de steenkoolddef- slal te De Waal had feitelijk ..Onder de Pomp" moeten staan, maar dat teke ningetje was wegens gebrek aan plaats ruimte weg gelaten. door G. TH. ROTMAN Nadruk verboden. 79. En jawel, hoor- Toen de veldwach ter boven was, schopte de dief de ladder om. De diender had z'n handen en benen ■podig, om niet te vallen. „Ziezo", dacht de dief, „nu ga ik er vandoor!" En hij ging aan de onderste tak hangen. 0111 zich op de grond te laten vallen- Krijn de boer, die toegesneld was, stond zich op d-e rand van de put een kriek te lachen. 80- ,,Daar gaat-ie!" dacht de dief en hij liet zich vallen- Maar 0 jammer, hij kwam precies op een paal van Het droog lijntje terecht, welke paal van achteren tussen zijn vestje schoof, 0111 van boven weer te voorschijn te komen. Meteen kreeg Krijn zo'n opstopper van het an dere paaltje, dat hij regelrecht in de put verdween FEUILLETON 18.) Coralie vloog van haar stoel op- „Vaatjel" Wat zeg je er van? Ik heb de tafel gedekt. En ik had alleen de vorken maar vergeten- Kom zitten, dan geef ik je een boord en alles. Allan schoof een stool voor zijn vader bij- Het werd tijd, dat ze je een ogen blik gaven om te lunchen, zei liij ver ontwaardigd- Dallas nam zijn servet op. Van nu af aan heb ik tijd in overvloed, zei hij. Ik ben klaar met de crediteuren- Ga je niet meer naar kantoor? vroeg Ruth verbaasd. Neen niet meer- Maar je gaat toch zeker naar iets anders uitzien, vader? zei Nick- Een man van jouw kaliber! Er zijn hopen grote ondernemingen, die je graag zullen wil len hebben- Geloof jo dat? vroeg Dallas Ree. Den vergis je je hoor. Maar vader! nep Allan- Er is in de zakenwereld tegenwoor dig geen plaats meer voor een man van vijftig, die weer van voren af aan moet beginnen, zei Dallas. Hij ziet ei' oud en moe uit, dacht Co- ïale met een Steek in haar hart. —O, neen- De mensen die het weten, zullen je niet alléén laten staan, hield Nick vol. Je zult zien, dat je wel aan biedingen krijgt. En in de tussentijd? vroeg Dallas- Niemand beantwoordde deze vraag. - Hier kunnen wij niet blijven, zei Dallas- Dat is tenminste een zekerheid- Ik heb de huur opgezegd, zei Ruth- We moeten de eerste vertrekken. Dat is over drie dagen! riep Ooralie ontsteld. Allan trapte cp haar voet- Er kan heel wat ge/beuren in drie dagen, zei hij- Dallas Ree's oleke gezicht betrok. Je vader heeft gelijk gehad, zei hij tegen Ruth- Toen ik met je wou gaan trouwen zei hij, dat ik nooit in staat zou zijn, je net tenuis te geven, dat je toekwam. Maar Dal! riep zijn vrouw, dat is toch onizin! Hij sprak verder alsof lijj haar niet gehoord had. Maar we zullen ten minste een dak boven 011s hoofd hebben- Ze keken allen verbaasd op. Hij ont week bun blikken- lk heb nog altijd die boerderij in het Noorden, die mijn groot vader mij heelt nagelaten, vervolgde hij- De laatste drie jaar heeft die niet veel meer opgebracht dan de belastingen en onkosten Van t jaar heb ik baar niet eens meer kunnen verhuren. De credi teuren willen haai' niet hebben. Maar er ■staat een huis op en Ja, toe maar! Zeggen jullie het maar eens. Ik vind het een geluk, dat we nog een huis hebben, zei Coralie zacht. Ruth had haar wel kunnen kussen- Ik vind alles goed, als jij je maar niet zo ongelukkig verft, Dallas, zei ze. Wanneer gaan we er heen? vroeg KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St Joannes de Doper. met de bijkerken van Den Hoorn en Oosterend. Zondag 5 Maart: Heden 2e Zondag van de Vasten. H. Missen in Den Burg en in Den Hoorn 0111 7,30 en de Hoogmis om 10 uur en in Oosterend alleen om 10 uur- Biechtgelegenheid in Den Burg en in Den Hoorn van 7-7,30 en in Den Hoorn en Oosterend van 9,30-10 uur. Verder ook in de bijkerken na de Mis sen- Oommunieuitreiken m Den Burg om 7 en 9 uur en verier in Den Burg en in de bijkerken alleen onder de H. Mis sen- Het communieuitreiken begint van daag vooraan- De 2e. collecte met? schaal is voor de eigen kerk. Ie zakje voor de armen en 2e zakje voor het studiefonds. Om 5 uur meisjescongregatie. Voor sal- van fac bet gebed v-d- bekering van de ongelovigen- Om 7 uur Lijdensmedita tie met kort lof. Geen imannenoongrega- tie. Maandag 6 Maart- Ook een Mis om 9 uur. Om 8 uur vromvencongr Dinsdag 7 Maart. Geen Mis om 7,30 uur- Woens dag 8 Maart. Geen Mis 0111 7 uur. maar alleen communieuitreiken. Ook om 7.30 een Mis in Den Hoorn Heden de 6de v. d. 7 Woensdagen- Om 7.30 Lof met 'li tanie van St. Joseph, overweging van de 6e Woensdag en tientje voor de op de schaal neergelegde intenties. Daarna congregatie voor de jonge mannen. Don derdag 9 Maart- Heden geen Mis ln Oost-erend. Om 7.30 congregatie voor de jongedames- Vrijdag 10 Maart. Ook om 8 uur een H- Mis in Oosterend- Om 3.30 biechthoren v d- schoolkinderen en om 7.30 oefening v. d- Kruisweg. Zaterdag 11 Maart- Ook om 8 uur een Mis in de kapel. Biechtgelegenheid van 4-8 op de hele uren en om 6 uur rozenkrans- Zon dag 12 Maart. 3e Zondag v.d- vasten. 2c collecte met schaal voor het Studiefonds- Herdenking van de Pauskroning met Te Deum. K.V.P- AFDELING DEN BURG. Van de jl. Zondag gehouden stemming tot vaststelling oor de Candidatenlijst voor de Provinciale Staten is door 139 personen gebruik gemaakt. De volledige uitslag luidt, als volgt: Jac- Groen 127 stemmen; P. Th- Luyekx 125 st-; Jac- Weel 125 st; C. P. Jong 123 -St." C. v.d. Ploeg 123 St.; J de Boer 2 st.; S- II. J. Bosnia 3 st-; E- P- Clüjnk 2 st.; Joh- Dekker 3 St.; J. Elders 3 st.; L. J van Jaarsveld 2 St.; J- Stoop Pzn-, 2 st- Ongeldig waren 11 stembiljetten. INGEZONDEN „1IUP, TEXEL. HUP". Als er een interlandwedstrijd wordt gespeeld weerklinken de kreten „Hup, Holland, Hup!" Ja, de toeschouwers, die met treinen, bussen, auto's, fietsen, enz- naar de arena zijn gekomen gaan weldra meespelen door middel van hun strijd- roep: „Hup, Holland, Hup!" Onmiddel lijk reageren de spelers daarop en spoe dig bereikt dan liet spel zijn hoogtepunt, omdat de spelers voelen, dat 60,000 man achter hen staat- De wedstrijd Texel-Grasshoppers, die morgenmiddag in ons Texel-stadion zal worden -gespeeld, betékent voor Texel: au of nooit! Naar ik uit goede bron heb vernomen, komen de Grasshoppers onze felste concurrenten met tien of twaalf au tobussen vol supporters naar Texel- Die supporters komen hun club door de strfjdrocp: „Hup. Grasshoppers. Hup!" aanmoedigen. En wat doen wij. Texelaars? I-alen wij ons niet uitsluitend bepalen tot kijken, nee, wij moeten ons niet door de aan hang van de rivalen laten overdonderen, maar wij moeten van onze kant ook de strijdkreet aanheffen, ja laat het over het Texel-veld schallen: ,,Hup, Texel, Hup!" Dan steunen wij hen moreel Dat is teeer belangrijk. Daardoor kunnen wij er voor zorgen, dat de kans op een over winning door de Groen-Zwarte Leeu wen wordt vergroot- De wedstrijd zal een record aantal be zoekers trekken Moge liet een fair play- day worden! Hup, Texel. Hup! BEN A.S- BEZOEKER. Nee, dank U, d*ar zorgt H. GOMES altijd voor Hij komt op tijd cn heeft altijd voorraad Beleefd aanbevelend, Warmoesstraat 57, Tel 189 Den Burg. Voor een betere slaagt U zeker in Oosterend KAPPER BAKKER, Telef. 3/ Wij kunnen U een orgel leveren vanaf f 100,-, en een studiepiano vanaf f 275 - Als U over een instrument denkt, schrijft U ons even en we komen gaarne met U praten. Kennemcrstraatweg 500, Heiloo, Tel 3787. Alkmaar hij afslag tegen CONTANTE BETALING in „BOSCH EN I U1N" op Texel op Dinsdag, 7 Maart IÖ50 te 13 uur van: 37 Percelen beste slieten 31 Percelen looihout-geriefhout 9 Percelen eiken gerieihout 84 Percelen spitpalen 47 Percelen kloppaaltjes 27 Percelen brandhout 22 Percelen bonenstokken liggende aan de Kivekerijweg, Rozendijk, Westerslag, Natte Vlakweg, Heide Vlakweg, Okus- en Jan Aijcvveg. voor groot of klein? Dan moet u immers bi| J- P. STAM zijn'. S.V. geeft a.s ZATERDAG, 4 MAART 1950 een Als vanouds een Knalavond! Zaal C. BONNE, Hotel „De Toekomst" Aanvang 20 uur precies NA AFLOOP BAL! Aspiranten f0,50. U komt toch ook? Entree f0,90 De beroemde Pelt wrijfwas wordt met zorg samengesteld uit edele wassoor- tenalleen Peli wrijfwas bevac bovendien VLIDOSOL tegen hout worm en andere schadelijke insecten. Het ideale onderhoudsmiddel voor meubelen, parket en linoleum Allan. Hoe eerder we hier weg zijn, hoe liever- Dallas Ree baalde diep adem. Ik ben er in geen vijftien jaar geweest, zei hij- Pachters maken je bezit nooit beter- Ik vrees, dat liet niet in een schitterende toestand verkeert Wat zou dat? zei Coralie. Ze kwam naar haar vader toe en ging op de arm leuning van zijn Stoel zitten. Ik wed, dat ik best kan werken op een boerderij- Het is al gauw voorjaar, zei Ruth. En dan is het zo heerlijk buiten- als de vruchtbomen bloeien. We zullen gaan vissen, vader, zei Allan- Je hebt me allang beloofd me te leren, hoe ik forellen moet vangen. Ja, zei Ree. terwijl hij zijn arm om Coralie heen legde Ik dacht dat jullie me alleen zoudt vervloeken, vervolgde hij zacht- Het- is wat moois, zei Nick. Wat moesten we beginnen als we jou niet hadden? HOOFDSTUK X- Dallas Ree had die boerderij van zijn grootvader aangehouden, omdat hij er min of meer aan gehecht was- Drie ge slachten Ree waren in het huis geboren en hadden hot land bewerkt. Hoewel hij nooit gedacht had er nog eens te gaan w onen, had hij het niet over zich kunnen krijgen, de bezitting te verkopen, al bracht ze hem ook geen cent op. Zijn grootvader had er een goed leven gehad en er zijn kinderen grootgebracht; toen Dallas' ouders gestorven waren, had hij de kleine wees bij zich genomen en hem tot zijn zestiende jaar een tehuis gege ven. Omstreeks de tijd van Dallas' huwelijk was de oude man gestorven en sindsdien was de boerderij verpacht geworden en dientengevolge in waarde achteruitge gaan. Ik heb HaiMday getelegrafeerd, dat hij het huis -n orde moet brengen en voorzien van het nodige, zodat wij er tenminste in kunnen wonen, zei Dallas Ree, toen ze die eerste koude winderige dag in Maart op weg waren naar hun ombekende doel Hij heeft een woningbu reau in Blytheville en heeft altijd zorg gedragen voor de verpachting Maar wat we zullen vinden zal wel niet veel bij zonders zijn. Halliday is niet iemand 0111 w onderen te verrichten. Ooralie rilde- Ze zat achter in de auto tussen een heleboel pakken en valiezen. Dallas had zijn twaalf-cylinder verkocht en een goedkope tweedehands wagen er voor in de plaats genomen- Hij was nog in goede staat ?n gebruikte maar een derde van de benzine, die de twaalf-cy linder nodig had- Allan had zijn twoseater nog en reed achter de anderen aan met de rest van de bagage. I11 het begin had Coralie het wel leuk gevonden in een auto te rijden, die, ver geleken bij haar luxueuse twoseater, een oude rammelkast was. Zij had er met haar vader allerlei grappen over gemaakt- Maar acht uur lijden had haar opgewektheid langza merhand doen slinken. Ze was moe en koud en had honger en zo twijfelde er aan of haar koude, stijve benen haar nog zouden kunnen dragen, als ze eindelijk hun bestemming bereikt zouden hebben- Niettemin hield zo zich flink. Nu de moed opgeven, zou het misselijkste zijn wat- ze doen kon, vond ze- Maar telkens als ze naar haar vader keek, die vóór baar aan liet stuur zat, moest ze op haar landen byten om geen tranen in haar ogen te krijgen. Het was iets ongekends, medelijden te moeten hebben met Dallas Ree. Hij was altijd de incarnatie van macht en voor spoed geweest, een man vol zelfvertrou wen, w-ien het succes op de voet scheen te volgen- Eigenlijk was het verschrikke lijk hem nu te moeten beklagen. Hij zag er ontdaan en verward uit, als iemand, die verdwaald is en niet meer weet waar heen hij gaan moet- Coralie kón haar vader niet zo zien. Het gaf haar zelf ook een gevoel van verlorenheid en angst. Ze begreep niet, hoe haar moeder nog ko:i glimlachen. Suzette in het mandje aan haar voeten maakte een piepend geluid- Die was ook al koud en moe en hongerig. Zij kwamen aan een smalle grintweg die rechthoekig op de betonnen autoweg uitkwam- (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4