CORALIE" Pater Maximinus vertelde over allerlei „Duistere Machten" Pietje Pluis en Jantje Joppe Wederopbouw Esperanto-monument De stenen zijn al aangekocht! AFKLEDENDE MODELLEN „Iedere geest die Jezus niet belijdt is niet uit God" Olympischplein natuurlijk uitgezonderd- Hoogst interessant, zoals bv- liet huis. waar de voorwerpen als op onzichtbare vleugels door de vertrekken gingen zo dra daar een zeker meisje verscheen! Verschillende spookverschijnselen moe ten kennelijk als duivelswerk worden gekwalificeerd. ■De zaal van Hotel De Zwaan was Donderdagavond geheel gevuld, toen Pater Maximinus daar op uitnodiging van de R.K. Ontwikkelingsclub een en ander vertelde over hypnose, spiritisme, telepathie, helderziendheid, enz. In de adv- stond ..Hoe dit alles te ver klaren?" Uit de causerie van Pater Maximinus bleek, dat hij zijn ondedwerp goed beheerste, dat hij alle genoemde verschijnselen en toestanden terdege bestudeerd heeft. Ze, zijn verre van een voudig en wij hebben dan ook kunnen constateren, dat het onderwerp „Duiste re Machten" zich er uiteraard niet voor leent om toehoorders, die over het alge meen zeer weinig of practisch niets van het wezen der telepathie, hypnose, spiri tisme enz. weten, even „wegwijs" te ma ken- Dat was de spreker natuurlijk be kend en daarom behandelde hij een en ander in zeer grove lijnen. Het was een soort kennismaking, geen doorgronden zo er in alles doorgronding mogelijk zou kunnen zijn! Nee, in twee. drie uur kan men de leek niet alle kennis hier omtrent bijbrengen en daarom is het jammer, dat de luisteraars op het min of meer geïsoleerde Texel wonen en niet in bv- de hoofdstad, waar spreker domi cilie koos. Dan zou hij meerdere avon den over het onderwerp ..Duistere Machten" kunnen doceren en dan zou men zich ten slotte een behoorlijk denk beeld kunnen vormen van wat die duis tere machten feitelijk zijn- Pater Maximinus werd ingeleid door de heer Merkx, die zijn voldoening uit sprak over de grote belangstelling. De Pater stond allereerst stil bij het- onderwerp hypnose, vervolgens vertelde hij een en ander over de helderziendheid Hij noemde enig? vormen, zoals voor spellen en hallucineren. (Na zijn cause rie werd er gevraagd Welke helder ziende is geloofwaardig?" Antwoord: Men kan nooit weten of men wel bij 'n echte helderziende is beland, er zijn zo- velen die zicli daarvoor uitgeven, maar het in werkelijkheid niet zijn. Spr. ried af zich tot een helderziende te wenden ook al is die betrouwbaar omdat zulks ons geestelijk en godsdientsig le ven nadelig beïnvloedt.) Spreker genoot vooral een aandachtig gehoor, toen -hij over spookgeschiede nissen hegon. Ze waren vaak zeer frap pant! (Het Amsterdamse spook aan het 86- Daar het in de schoonmaaktijd was en dus zeer druk, besloot de behanger het maar te wagen. Ze kregen allebei een flink maal el?n en werden toen naar mevrouw Smits gestuurd, wier bovenka mer behangen moest worden- „Zie jij er kans toe!" zei Pietje onderweg- „Ik niet, en jij?" zei Jantje. Toen belden ze bij mevrouw Smits aan. 86, „Komt binnen, jongeheren!1' zei mevrouw Smits en onze twee nieuwer wetse „behangers" sjouwden de ladder naar binnen. Bom! Het eerste wat ze de den was, een prachtig marmeren beeld van de Maagd van Orleans stukgooien, dat in volle wapenrusting onderaan de trapleuning prijkte en de trots van me vrouw Smits uitmaakte. Het spiritisme, aldus spreker, telt zeker meer dan 20 millioen aanhangers, in Amerika zijn er wel 20,000 Vaak wor den door hen teksten uit de bijbel aan gehaald. maar die komen doorgaans niet in aanmerking voor de verklaring, welke zij er aan menen te moeten ge ven- Hun uitleggingen zijn abuis. Bij hun openbaringen is niet- de geesl uit de andere wereld aan het woord, maar deze komt voort uit liet onderbewust zijn van liet medium. Volgens de spiri tisten bestaan er verschillende sferen, waarin de overledene (bij hen de over gegane geheten) tot de hoogste vol maaktheid opklimt. Het- vagevuur dat bij ons Rooms Katholieken de sfeer der zuivering is, Jus om gelouterd te wor den. kennen zij niet. In plaats daarvan hebben zij verschillende sferen, waarin zij successievelijk opklimmen. Volgens de spiritisten 'bestaai er geen hel, andere eeuwige straf evenmin. Toch zijn er vol gens hun opvatting ongelukkige zielen, doordat zij op hun doodsbed in diep be rouw hun zonden beleden. „Dus wacht u voor berouw op 't doodsbed" zeggen ze- Dat is natuurlijk ook werk van de dui vel. concludeerde spreker, want wij moe ten God om vergiffenis vragen voor on ze verkeerde daden. Spreker wees er op, dat Christus voor valse profeten heeft gewaarschuwd. Tedere geest, die Jezus niet belijdt is niet uit God Vele vooraanstaande personen hebben erkend, dat zij door het spiritisme het geloof in de Goddelijkheid van Jezus hebben verloren. Daaruit volgt dus. dat die geesten niet uit God zijn Het spiritisme is door de R-K Kerk in 1917 als godsdienstig systeem ver oordeeld, Het. bezoeken van spiritistische seances is door de R.K. Kerk verboden, als mede het lezen san lectuur, welke 't Spiritisme propageert of verdedigt- Spr- merkte op. dat telepathie en helder ziendheid niets met spiritisme te maken hebben- Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door verschillende perso nen gebruik gemaakt- Ze werden op heldere wijze beantwoord RECENSIES. Talent is een gunst, Wie 't ontwikkelt baart kunst, - Maar verstandig studeren, Gestaag concentreren. Wie zoekt die vindt. De aanhouder wint! En als hij dan geeft 't Best? wat hij heeft Zal hij zonder verlangen 't Allermooiste ontvangen- (Tom Sehults)- DE PIANOSTUDIE, door Toni Sohults Harmonia-Uitgave Hilversum. Prijs f 3.20- Dit boek geelt een kort en bondig ant woord o)i veie vragen, die zich bij de piano-studie voordoen. Deze vragen ont stonden mede uit de ervaring van de bekende vroegere paedagoog van het Amsterdamse Conservatorium, Ulfert Sehults, vader van de schrijver, die zo veel beroemde pianisten opleidde- Het werkje is niet bedoeld voor beginners, doch de gevorderde pianist zal liet spoe dig als een onmisbare handleiding bij zijn studie besdliouwen- De schrijver geeft up originele wijze een kort over zicht van de vingerzetting bij toonlad ders. accoorden en dubbelgrepen. Het aantal voorbeelden is uitgebreid en wei- gefundeerd De bespreking van de „So nate Pathetique" besluit het geheel, dat niet alleen qua inhoud, maar evenzeer wat vorm en uiterlijk betreft, een goede indruk maakt. UITSLAG AANBESTEDING. Door architect N- Schermer werd Za terdagmiddag aanbesteed de verbouw van het pand Parkstraat nr- 2, waarin liet Hoofdkantoor voor do N-V. TESO, het kantoor voor de WV en een wacht ruimte voor buspassagiers zullen worden gevestigd- De uitslag was: J. Drijver, timmer- en metselwerk; Fa. J- Vonk, schilderwerk; J. Oeie, loodgieterswerk- en Fa. .1- Agter, eiectra. BESTEMMING TOT BUITEN GEWOON DIENSTPLICHTIGE- Voor de lichting 1950 gelden de vol gende bepalingen. Wie tot buitengewoon dienstplichtigen kuuneu worden bestemd. Tot buitengewoon dienstplichtige kan worden bestemd de ingeschrevene voor de lichting 1950: A. die tweo broeders heelt of gehad heeft, die dienen of gediend hebben bij de landmacht, bij de zeemacht of bij de overzeese krijgsmacht. 1- In een van deze gevallen wordt ge acht te verkeren de broeder, die vóór 1 Maan 1950; a. ten minste 30 dagen in werkelijke dienst is geweest, of h ten gevolge van een na 31 December 1945 verleend uit stel van eerste oefening nog niet of nog geen 30 dagen in werkelijke dienst is ge weest. of c. in het genot van militair pensioen is gesteld, of d- gedurende zijn verblijf in werkelijke dienst is overle den- 21 Als broederdienst blijft buiten aan merking: a- dienst als vrijwilliger bij de nationale reserve; b- dienst als vrijwil liger bij de reserve-grensbewaking. 3. Onder broeders worden ten deze verstaan wettige broeders, wettige half broeders en stiefbroeders. 4. Als werkelijke dienst wordt ook btsehouwd de dienst van hem, die op grond van gewetensbezwaren is te werk gesteld bij een burgerlijke tak van staatsdienst. B- die een broeder heeft gehad, die in Nederlandse krijgsdienst is gesneuveld of met een gesneuvelde wordt gelijk ge steld. 1- Met een gesneuvelde broeder wor den gr-lijk gesteld een wettige broeder of een wettige halfbroeder, die: hetzij als militair: a is overleden of vermist ten gevolge van oorlogshande lingen; b- is overleden ten gevolge van verwondingen of ziekte, opgedaan bij of door oorlogshandelingen; c- is overle den of vermist in en door de militaire dienst; d. is overleden ten gevolge van verwonding of ziekte, opgedaan in en door de militaire dienst; hetzij als lid van een verzetsorganisa tie: e. is overleden of vermist ten gevol ge van het plegen van actief verzet; f. is overleden ten gevolge van verwonding of ziekte, opgedaan bij het plegen van actief verzet; g- ten gevolge van het ple gen van actief verzet in een gevangenis of een concentratiekamp is opgesloten geweest en aldaar is overleden; h. een opsluiting, als onder g bedoeld, heeft ondergaan en als gevolg van de daarbij doorstane ontberingen na terugkeer uit eeu der bedoelde inrichtingen is over leden; hetzij ais zeeman in de zin van arti kel 1 onder e van Vaarplichtbesluit 1942: i. is overleden of vermist tengevolge van oorlogshandelingen; j- is overl.'den ten gevolge van verwonding of zieke op gedaan bij of door oorlogshandelingen. Indienen van de aanvraag- De aanvraag om bestemming tot bui tengewoon dienstplichtige moet vóór 1 Mei 1950 bij de burgemeester worden in gediend. met gebruikmaking van een formulier, dat ter secretarie (afd. mili taire zaken) verkrijgbaar is- De Burgemeester, Mr. G. D RRITORST AAN VULLING. Op verzoek van raadslid Daalder de len we mede, dai de bij een begrafenis geconstateerde wanordelijkheden (kinde ren renden tussen auto's door) aen plechtigheid te Den Burg betroffen Er was bij die teraardebestelling geen poli tie-toezicht. In een prae-advies werd medegedeeld, dat de gemeente l'exel aan de Neutrale Kweekschool te Den Helder in de kosten van onderwijs aan Texelse leerlingen tot maximaal f 300 per jaar per leerling bijdraagt- In antwoord op een vraag van de heer Daalder heeft do voorzitter ge zegd. dat de Bijzondere Kweekscholen eendere bijdragen ontvangen De wederopbouw van het Texelse Es- perantomonument begint in zicht te ko men. Het is aan het Bureau van Ge meentewerken gelukt, de juiste stenen, die hiervoor nodig zijn, aan te kopep, zodat, als deze zijn aangekomen, de bomv ter hand kan worden genomen. Het ligt in de bedoeling op 18 Mei, Hemelvaartsdag 't dan wederopgebouwde monument in te wijden en aan de ge meente Texel over te dragen. Het Co mité, dat zich met de wederopbouw heeft belast, zal trachten op die dag ve le Esperantisten naar Texel te doen ko men. Texelse Esperantisten, die aan de voorbereiding van deze dag willen mede werken, worden langs deze weg ver zocht zich in verbinding te stellen met Th- Tiessen, Warmoesstraat 59- Den Burg- Tekselaj gesamideanoj, ni kalkulas je v;a kunlaboro! T- SPORT OP TEXEL S. V. Texel. -Deze comp- Zondag leverde voor ons maar weer een mager resultaat op. Van de 4 te spelen wedstrijden werd er één gelijk gespeeld en 3 verloren. Prettig voor de clubleiding. Texel 1 stelde wel heel erg teleur. Trouwens het was van beide ploegen slecht en dikwijls het aankijken niet waard. Reeds direct was het merkbaar, het leek of het onze spelers niets kon schelen bp een enkele uitzondering na We hebben T- in deze wedstrijd 5 min. zien spelen voor wal ze Waard zijn en dat was direct na 't W-doelpunt, direct zette T. een fel en snel offensief in en de W-verdediging werd uit elkaar ge speeld. Het doelpunt dat afgekeurd werd. drukte de stemming weer. Ook de toeschouwers wei-den de dupe en de teleurstelling over ait zwakke spel uitte zich veelal in fluitconcerten t-o-v. de scheidsrechter, die dan ook meermalen nüs was. De gehele eerste helft kenmerkte zich door een partij voetbal, zonder interes se. In de voorhoede was het mis en ge brek aan snelheid en doortasten, werkte de W-verdediging in de hand. Meerma len werd het spel onderbroken door het nemen van een vrije schop ol handsbal en, waarom eigenlijk, meestal tegen T- en dikwijls onnodig- Tot even voor de rust ging liet gelijk op, Henk kreeg een strafschop tegen zich eri W- nam de leiding-Fel reageert T- en liet wordt 1-1. maar de scheidsrechter keurt dit doel punt- af om onverklaarbare reden. Na de rust wordt het vooral niet be ter en ook W. bracht er weinig van te recht. Enige goede kansen worden om zeep gebracht en er wordt vóór niet ge werkt- Kort voor het einde onderneemt Bertus een wandeling en geeft- zijn doel bloot, mist de bal, deze komt voor het doel en wordt ingeschoten 0-2- We zul len er niet meer over schrijven, het was lelijk fout. Zelfs spelers hebben een verantwoordelijke taak. Texel A speelde in Den Helder tegen Helder A 0-0 gelijk. Lang niet slecht, zouden we zo denken. Texel B verloor in De Cocksdorp met 2-0- Texel C van Tex Boys A met 11-0- S.V. De Koog. Zaterdag jl- hebben de adsp. hun eer niet na kunnen komen, daar zij een 2-1 nederlaag hadden te incasseren van O.V. V- A- Misschien een slechte dag, jon gens? Moed houden, hoor, het kan, dus kop op. Het Ie moest Zondag met een gelijk spel tevreden zijn. Over het geheel speelde men een slechte wedstrijd. Toch moet men meer aandacht gaan schenken aan de voorhoede. Er zit geen schot in. De bal veel te lang vasthouden en dan nog bij een enkele keer vrij spel te lang wachten met schieten- Denkt u soms geen doelpunt te kunnen maken op grotere afstanden? Het 2e verloor in Den Hoorn met 10-0 van ZDH 1- Een nederlaag was onver mijdelijk maar met 10-0 dat vonden wij toch te erg hoor. Volgende keer beter, heren- Zondag a s. één wedstrijd en wel thuis De Koog 2 tegen SVC 2 Denkt nu om de puntjes! De adsp en het le zijn vrij. 'De handbal toog Zondag ji. naar Den Hoorn om daar d» handbalclub van die naam te ontmoeten. Zo waar hebben we weer kans gezien te winnen en wel met 3-1- Goed zo. dames. Nu maar weer trainen as- Zaterdag onder leiding van .1. Kiev iet en bet wordt nog beter- A. s. Woensdag zonder tegenbericht theorie in „De Kluut". S.V.C. De Cocksdorp. Zaterdagmiddag speelden de adsp. A hun laatste thuiswedstrijd en wel tegen Texel B. Daar geen scheidsrechter be schikbaar was, werd o-l.v- de heer W. v- Ze ijlen gespeeld. Voor de rust speelden onze adsp. tegen de straffe wind in- Dit mocht hun echter niet belemmeren om de leiding te nemen door J- Reus 1-0 voor S- Na de rust stond het T-rtoel steeds in gevaar. Maar de keeper der gasten wist. menige bal onschadelijk te maken. Met nog enkele min te spelen wist Leo, die ook deze wedstrijd weer een heel goede partij speelde,, op '20. te brengen. Kort hierop kondigde de goed leidende scheidsrechter het einde aan. Het le en 2e die deze week vrij hadden speelden Zondag een nuttige oefenweel strijd- Programma a.s. Zondag: le en adsp vrij- Het 2-e uit tegen De Koog 2- Ditmaal geven we een tweetal mantels, die speciaal voor de grotere maten zijn ontworpen. Het ene model laat ons de geliefde swag ger zien, die nu al vele jaren achtereen een belangrijke plaats onder de mantels inneemt En o.i. ook terecht, want de swagger camoufleert een mei geheel slanke lijn en stelt ons in staat er ook eens een glad mantelcostuum onder te dragen De swagger moet echter vooral breed genoeg in de schouders zijn, daar anders de rok met soepel valt. Het afge beelde model, dat van voren met drie knopen sluit, is eenvoudig en recht van lijn. In de deelnaden van beide voorpan den zijn steekzakken aangebracht, die natuurlijk ook kunnen vervallen. Heel mooi valt de diepe plooi middenachter die voor een klein deel is tngestikt. Voor deze swagger, waarvan het patroon on der nr. K 3702/3 verkrijgbaar is, is bij een bovenwijdte van 114 cm. circa 3.75 m stof nodig van 140 cm. breedte. K 3703/3. Dit model is getailleerd en is geschikt als voorjaarsmanteL De middenvoor- en middenachterbanen zijn zonder naad in de taille. De mouwen zijn van een brede manchet voorzien en de mantel sluit met een dubbele rij knopen Voor een bo venwijdte van 110 cm. Is ongeveer 4 m stof nodig van 140 cm. breedte De knippatronen van deze modellen zijn f 0,95 bij Bella" Patronen Service, Kromme Nieuwe Gracht 66. Dtrecht, verkrijgbaar K 3702/8 is verkrijgbaar voor 106, 114 en 120 cm bovenwijdte, K 8703/3 voor 102, 110 en 118 cm. bovenwijdte. De modellen zijn avergenomen uit Belia. Het Nieuwe Modeblad FEUILLETON tt 20) Dallas schraapte zijn keel- Ik zal aardappelen schillen, zei hij. We kun nen- purée maken e* ham met eieren en pannekoeken of zo iets! Ruth lachte- Nu niet, zei ®3. Als ik aan purée en pannekoeken toe ben, maak ik ze op 111'n gemak en zonder toeschouwers. En dan mqet ik alles eerst in orde hebben in de keuken. Kunnen we geen geroosterd brood maken? vroeg Cofalie- Hoe kan dat nu? riep Allan, dis weer met een lading hout binnenkwam- Er is hier toch geen electriciteit. Coralie's gezicht betrok. Het gaat evengoed op het fornuis, schat, zei Ruth. Maar je moet eerst de boel schoon hebben. Ploeter dus nog maar een tijdje- Ik zal morgen op zoek gaan naar 'n vrouw voor het grove werk, mompelde Dallas O. neen, dat zul je niet. We hebben elke cent nodig en een beetje afwaswater zal Coralie geen kwaad doen- O helemaal niet! zei Ooralie met een doffe stem. De ijzeren koekepan die ze onderhan den had kon ze bijna niet meer zien door de tranen, die in haar ogen kwamen. Ze was nu zo ver dat ze medelijden met zichzelf begon te krijgen. Dat Ooralie Ree tot zó iets gekomen was! Het was eigenlijk ontzettend! Ruth keek in de laden van de keuken kast- Er schijnen geen servetten en tafel lakens le zijn, zoi ze- Die heb ik vergeten aan Halliday op te geven, zei Dallas. Grootmoeder had er hopen van. Ze zitten nog op de zolder van het postkantoor. Ooralie uitte een kreet van wanhoop- Je kunt toch niet zonder servet eten! We zullen toch naar het hotel moe ien! Weineen, zei Ruth. We nemen handdoeken- Loop jy even naar boven, Dallas, enj haal ze uit het pak. Dallas was de keuken al uit- Ruth keek haar dochter aan. Je voelt je straks heel wat beter, kind als je gegeten hebt, zei ze- Ik lieb geen honger, moeder. Ilk hoop. dat ik maar niet ziek word. Ga even naar boven en help vader drie handdoeken halen. Leg de andere handdoeken en de lakens en dekens op de bedden en breng nóg een doek mee voor de keuken. Zal ik het doen. moeke? vroeg Al lan. Neen, zei Ruth. Ooralie moet het doen- Droog jij die laatste twee schalen maar even af- Coralie nam Suzette onder haar arm en liep langzaam de trap op- Arme meid. zei Allan. Het is geen kleinigheid voor haar- Ruth glimlachte. Het is. een soort vagevuur voor ons allemaal, zei ze. Boven begon Suzette wild te keffen. Houd je toch koest, malle! hoorden ze Ooralie roepen- 't Is maar een spin! Even later kwamen Dallas en zijn dochter terug met een stapeltje hand doeken- Suzette zag een spin, zei het meis je. Het leek wel ol ze dacht dat het een leeuw was. Allan begon te lachen. Dacht je dat zelf óók niet een beetje, zei hij- Coralie trok haar neusje op- Wat een onzin! Ik schrok er bijna helemaal niet van.. Hè, moeder, wat ruikt die ham heerlijk! Dek de tafel dan maar, kind- Hier in de keuken? vroeg Coralie aarzelend. Ja. hier is het warm. Coralie zuchtte, maar ze ontruimde de tafel, wreef het blad op met haar. doek en zette er de schoongewassen borden etc. op. Ze wreef vorken en messen nog eens op en ook de drie glazen. Ze deed het zó vlug en tevens zó grondig, dat er kleine zweetdruppeltjes op haar voorhoofd kwamen. Ziezo! Alles klaar! riep ze, toen de tafel gereed was- Ik hoop, dat de ham en eieren goed zijn, zei Ruth met een bedenkelijk ge richt. Zalig, moeder! riep Allan, die er zicli al van bediend had, vóór de pan goed en wel op tafel stond. Zij aten bij liet licht van de hanglamp in de keuken. Buiten was het volkomen donker- De wind was gaan liggen- Het enige geluid, dat zij hoorden, was het- huilen van een hond in de verte- Het is hier stil en vredig, heè? zei Coralie met een vage bitterheid dn haar stem. Maar haar vader hoorde die bit terheid niet en antwoordde: Ja- Je krijgt hier het gevoel, dat je alle narigheid en rusteloosheid in de wereld hebt achtergelaten. Ruth keek naar zijn wit gezicht en rode ogen. Ik ben tenminste blij, zei ze, dat ik hier niet meer naar de lift hoef zitten luisteren. Je bedoelt de telefoon, zei Allan- Niemand kan ons hier opbellen- De twee vrouwen wierpen een snelle blik op zijn gezicht. Ze begrepen, dat hij aan Peggy dacht. Thuis gaan de lui nu naar de dan cings, zei Coralie zacht en ze voelde weer tranen in haar ogen komen Tijdens de rest van de maaltijd spra ken ze niet veel- Toen zo klaar waren, zei Ruth: Was jij nu maar af, Coralie. en ruim de keuken vast wat op. Dan ga ik de bedden opmaken- Goed dan maak ik de kachels aan! zei Allan. O, hemel, dacht Coralie. Ze had al meer dan genoeg van die vieze zeep- lucht aan haar handen. Al had het in het begin ook iets nieuws en opwindends geleken, dit avontuur ze begon te gevoelen, dat het ook allesbehalve pret tige kanten had. Maar ze beet haar tan den op elkaar en maakte alles schoon, tot het laatste bord. En ze veegde de keuken aan en schoof de stoelen bij de tafel- Toen nam ze Suzette mee naai- de achterdeur- Die moest nog uitgelaten worden. Ze bleven naast elkaar in de deur staan en keken in de donkere nacht. Er was een smal sikkeltje maan, waai langs donkere wolken dreven. Suzette rilde- Kom, zei Coralie. Je zult niet dood gaan, als je je fijne pootjes eens op de grond zet- Suzette piepte klagelijk, maar Coralie ■zette haar onverbiddelijk op de grond en deed de deur dicht. Zij liepen samen om het. huis heen, voorzichtig haar voeten zettend in liet natte onkruid, dat overal groeide. Er ritselde iets in de kale strui ken naast de voordeur en Suzette kroop van angst tegen Coralie's voeten aan. Dat zal een vogel zijn. zei Coralie rillend. Ze begreep Suzette en ging er vandoor terug naar de achter deur- Allan, die met zijn laatste vraehi hout naar boven ging. grinnikte, toen zü de keuken kwamen binnenstuiven- Staat het huis in brand? vroeg hij, Ze gaf geen antwoord. {Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4