Cjroen ^tmrLs- Jexels in het harL, Slechts met aller medewerking kan de runder-t.b.c. effectief worden bestreden Wit certificaat is geld waard! Hoe staat het met onze waterleiding? <§en l'i a loc eeuw gel eden Amateur-toneelspelers volgden cursus WOENSDAG 22 MAART 1950 63e JAARGANG. No. 6410 TEXELSE Uitgave N.V. v.h. Fa. Langeveld De Rooy i.o. Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 - Tel 11 Verschijnt Woensdags en Zaterdags Bankrek.: Rotterdamsche Bank en Coöp. Boerenleenbank Postgiro 652- Abonnementsprijs f 2,45 per half jaar. De voorzitter, de heer E- Noordijk, heette in het bijzonder welkom wethou der Th. Hill, die het College van B. en W. vertegenwoordigde en de heer D- Rempt, Directeur van de Prov- Gezond heidsdienst- De bestrijding van de runder-tbc kan slechts effectief geschieden als wij naast de volle medewerking der veehouders en activiteit van de dierenarts de mede werking helbben van het gemeentebe stuur. Daarom «as het de voorzitter een genoegen, dat de heer Hin hier als ver tegenwoordiger van B. en W. aanwezig was- B. en W- 'nebben, zo constateerde de voorzitter met voldoening, open oog voor de belangen van een doelmatige bestrijding. Op Texel, zo ver-volgde spr- zijn ge lukkig weinig bedrijven meer waar men met reactie te kampen heeft. Het deed spreker ook genoegen, dat de lieer Rempt aanwezig was om een inleiding te houden. De heer Rempt is steeds bereid tot de grootst mogelijke medewerking. Hij is iemand uit de prac- tijk. Die hebben we nodig- De heer Noordijk betoogde, dat de be strijding van de runder-tbc in de aller eerste plaats een zaak en taak is van de boeren zelf- Hij was er zeker van, dat waar de medewerking van de veehou ders ontbreekt de bestrijding op niets uitloopt. Hij achtte zich daarom geluk kig te kunnen zeggen, dat over de me dewerking van de Texelse veehouders niets dan lof kan worden geuit! Spr. noemde vervolgens de plannen om ons gehele land in vijf jaar vrij te maken- Daar zullen millioenon guldens mee gemoeid zijn, maar de voordelen zijn ettelijke malen groter: le. met het oog op de volksgezondheid, 2e. met het oog op de export (van vee en zuivel) Spr- wees op de waarde van de witte certificaten. (Een bewijs, dat het bedrijf minstens 2 jaar vrij is)- Hij was er van overtuigd, dat dergelijke bedrijven in de naaste toekomst nog veel meer waard zijn dan nu reeds liet geval is. Naast 't financiële voordeel is een vrij bedrijf van belang voor de gezondheid van de boer en diens gezin: ieder jaar moeten 5000 aan runder-tbc lijdende landgeno ten in sanatoria worden opgenomen! De veehouder moet zich als een vol bloed bestrijder gedragen: hij moet de bestrijding hst gehele jaar voortzetten, d.w-z. hij moet zijn vee dag aan dag nauwkeurig observeren. De verschijnse len die hij dan waarneemt kunnen bij 't onderzoek door de veearts van grote waarde zijn Spr- zei. dat uitsluitend vee met witte certificaten moet worden aangekocht. (Uitgezonderd voor gras- kalveren). Velen denken er nog te licht over- Als de verkoper hun belooft: ..Ik zal je liet witte certificaat wel sturen" gaat de veehouder-aankoper daar maar al te dikwijls mee accoord. De practjjjk heeft ons helaas geleerd dat de verkoper dikwijls in gebreke 'blijft om zeer verklaarbare redenen.... In 80 van de 100 gevallen' heeft men de boer dan een reactie koe verkocht. Hoe intensiever de bestrijding in ons land wordt, hoe groter de kans dat men n een reactie koe levert! Heeft u een re actie dier, isoleer liet dan onmiddellijk. Al is er niets aan een reactie-dier te zien, weet, dat het toch een open vorm kan «-orden en dus uw hele stapel kan besmetten! Spr, merkte tot zijn vodloening op, dat- zijn collega, de heer Sivart, zeer actief is. (Deze avond heeft men te vergeefs naar zijn komst uitgezien telefoon zal hem naar elders hebben geroepen!) Het reactieonderzoek moest volgens de Gezondheidsdienst, te Alkmaar op 15 Febr zijn geschied- Vele veehouders en- sen vroeger beëindiging van dit onder zoek. Accoord. maar dan moeten zij in ieder opzicht volop medewerken. De resultaten van het onderzoek 1949- 1950 waren aanvankelijk vei ontrustend, er werd al gesproken over 500-600 rea geerders- Gelukkig is dit niet juist ge bleken: er zijn nog 70 reageerders- Dat wil intussen niet zggen. dat dit aantal van 70 niet teleurstellend zou zijn. Maar wij zijn ervan overtuigd, dat wij met de thans gevolgde methode van onderzoek op de goede weg zijn. Een aantal rea geerders van 70 stuks is geen bezwaar oin Texel spoedig vrij te maken- Als Texel vrij is liggen er voor de Texelse veehouders grote perspectieven in 't verschiet. Als het eiland vrij Is én vrij gehouden wórdt. Wat dit laatste be treft: dank zij de gewijzigde politieveror dening van onze gemeente zijn wij daar toe in staat. De Invoer Is thans zo gere geld, dat uitsluitend koeien met wit cer tificaat op Texel worden toegelaten Daaraan zal streng de hand worden ge houden- Streng optreden is de enige weg tot succes! De praelijk heeft ons dit ge leerd: als wij niet streng optreden wordt Texel leder najaar opnieuw besmet. Dat moet nu uit zijn. Wij hopen daardoor In de naaste toekomst le kunnen spreken van een tbc-vrij eiland. (Applaus). Na lezing dar notulen door de secre taris-penningmeester, de heer Roeper Johzn., werd en passant medegedeeld, dat de rundenhorzelbestrijding zeer gun stige resultaten heeft afgeworpen- Thans is besloten om de bestrijding in handen te leggen van de veehouders. (In de Tex- Crt- van 11 Maart is hierover uitvoerig geschreven)- De secr.-penningm- bracht vervolgens verslag uit over liet boekjaar 1948 en de bestrijdingspfc-riode 1948-1949. „Meer nog dan in voorgaande jaren is onze ver eniging in het middelpunt der belang stelling komen te staan", aldus lezen we- Als een der factoren noemt- H \erslag de grote maag naar tbc-vrjj vee. Het bleek nl., dat men op ons eiland ten opzichte van de meeste andere streken een voor sprong. had, die de vraag naar Texels v ee deed toenemen. Voor vele Texelaars betekende dat natuurlijk vaak een vrij belangrijk voordeel en vanzelfsprekend ontstond hierdoor grotere belangstel ling voor liet werk onzer vereniging. Na het onderzoek in seizoen 1948-'49 werden de meeste reajgeerders opge ruimd. zodat het aantal overgebleven re- ageerders zeer gering is- Dat ondanks liet ontbreken van subsidies (liet fonds was uitgeput) de meeste reageerders zijn opgeruimd is wel een bewijs, dat de vee houders begrijpen waar het om gaat. Zij beseffen, dat opruiming hun eigen be- lan'g is! De resultaten van het onderzoek 1948- '49 gaven de volgende cijfers: aantal le den 478, aantal vrije stallen 441, aantal onderzochte dieren 5182. het aantal le den en vrije stallen is in 1948-'49 vrijwel gelijk gebleven aan het voorgaande iaat', maar liet aantal onderzochte dieren is met 521 vermeerderd. Daaruit blijken dus duidelijk d? toename en de meerde re belangrijkheden van de Texelse rund veestapel! De cijfers over de na-oorlogse jaren geven van deze toename een nog duide 1 ijker beeld: Aantal onderzochte dieren: '45-'46 '46-'47 '47-'48 '48-'49 3737 4078 4659 5182 Sinds '45-'4li dus een toename van 1445 dieren, oftewel plm- .38 pet.In '48-'49 werd dus ruim een derde meer runde ren gehouden dan in '45-'46. Vrij zeker zal ook straks uit liet kortelings beëin digde onderzoek seizoen '49-50 blijken, dat. liet aantal onderzochte dieren weer belangrijk is gestegen en mogelijk tus sen de 5500 en 6000 zal liggen- Van de 37 stallen waarin seizoen '48-'49 reactie voorkwam, bedroeg liet aantal reageer (lei's 78 stuks oftewel 1,3 pet. van het to taal. In het afgelopen jaar bestond de veestapel voor plm. 23 pet. uit jonge die ren- In de 3 jaren daarvoor waren deze cijfers resp. 25, 21 en 22 pet. Grote ver schuivingen komen hierin dus niet voor. De runderhorzelbcstrijdlng. Drie personen bezochten de bedrijven teneinde de runderhorzel te bestrijden Hoewel niet alle veehouders deelnamen werden in totaal toch ongeveer 1500 was singen verricht, vrijwel alle bedrijven werden 2 maal bezocht. De 3e wassing leverde echter nogal bezwaar op, daar 't meeste vee dan in de weide is- Er was niet altijd voldoende medewerking aan weeiig. Over de resultaten zijn we echter niet ontevreden hoewel de kosten van de bestrijding niet onbelangrijk waren. Dit kwam vnl. door de veel tijd vergende wassingen in het land- De kosten be droe-gen 40 et- per wassing- De rekening geeft een eindcijfer van 114820,71. Het saldo verminderde van r 1336,63 tot f 154,67. Deze verminde ring is vnl- veroorzaakt door de kosten, leibonden aan het opruimen van rea geerders en de kosten, verbonden aan 'l 2e onderzoek der stallen, waarin dat jaar reactie voorkwam en welke na oprui ming van de reageerders naderhand nogmaals getubsrculineerd zijn. De kos ten van dit 2e onderzoek kwamen geheel voor rekening der vereniging Hoewel inmiddels is gebleken, dat bij de zgn. dubbele test verschillende dieren niet als positief worden aangemerkt, toont de uitslag van het afgelopen sei zoen, dat men niet te spoedig geneigd moet zjjn te denken, dat men er is: de Ibc-bestrijding behoeft onze voortduren de belangstelling- Zo spoedig mogelijk opruimen van de reagerende dieren ze in ieder geval onverwijld Isoleren is een gebiedende eis. Dc laatste jaren is duidelijk aange toond. welke financiële voordelen be haald kunnen worden door het bezit van een tbc-vrije stal, zodat iedere Texelse veehouder er mede daardoor naar dient te streven, zijn stal vrij te maken én te houden van reactie en daarmede het el- ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Zoals wit berichtten houdt het Consul tatiebureau voor Zuigelingen HEDEN 22 Maart GEEN ZITTING- De eerstvol gende zitting is bepaald op Woensdag 2'J Maart a-s. PLATTELANDSVROUWEN ORGANISEERDEN „GEMENGDE- BIJEENKOMST- Dinsdag 14 Maart organiseerde de Bond van Plattelandsvrouwen een bij eenkomst- waarvoor ook de echtgenoten der leden waren uitgenodigd. Verschei dene heren hadden aan deze uitnodiging ehoor gegeven, zodat irnv. Keijser een groot gezelschap welkom kon heten- De spreker van deze avond, de heer v.d. Brugge uit Amsterdam, vertelde ons aan de hand van zelf opgenomen films over zijn reisindrukken in Ziüd-Afrika- Wij zagen een prachtig land met onme telijke afstanden. Van Kaapstad naar Johannesburg is bv- even ver als van Amsterdam naar Moskou, ze-er weelderi ge bloemen- en plantengroei eri op som mige tijden ontzettende droogte, waar door ergens een glas water de heer v. d. Brugge 55 cent kostte! Johannesburg is even groot als Texel maar niet zo veilig! Er worden per nacht 3 tot 4 personen gedood bij roofoverval len- Na de pauze vertelde spreker over z'n bezoek aan Krugïis Wildpark, dat 2Vt maal zo groot is als Nederland, waar al lerlei in Afrika voorkomende dieren in het w ild leven en waar spreker ook go? d? films had gemaakt. Prachtig waren ook de kleurenfilms uit dit gebied. Met. hartelijke dank aan spreker vooir deze mooie av >nd sloot ïnw- Keijser 0111 elf uur deze gemengde 'bijeenkomst. land te maken tot een gebied met een tbc-vrije veestapel", aldus besluit de se cretaris-penningmeester zijn verslag. De commissie van rekeningnazient-rs, bestaande uit de heren Joh- de Graaf en .1. Stammes, had de boeken en beschei den in volmaakte orde bevonden. Tot nieuwe leden van deze commissie wer den benoemd de heren P- Dros Bzn. en V Kikkert (Den Hoorn). Als opvolger van de lieer -I- M- Bakker, Atlas, die niet herkiesbaar was, werd de heer Di rt. Bakker, Sp.vk, met 43 stemmen tot bestuurslid benoemd. Zoals in het jaarverslag gemeld, ont breekt, liet aan gelden om bij de oprui ming van reactie-dieren te subsidiëren. Het aantal reageerders bedraagt nog 70. met die van het voorgaande seizoen zou men voor 150-160 dieren subsidie moeten verlenen, hetgeen zou neerkomen op een f17.000 tot. f 18,000 Hoewel 'n veehouder 't opruimen van 'n beste melkkoe zeker f 100 kost, staat daar tegenover, aldus betoogde de voor zittel', dat men in het bezit kan komen van een wit certificaat, dat een waarde van zeker f 100 vertegenwoordigt! Daar om getuigt de handeling van een wijs beleid, als ieder de reageerders zo spoe dig mogelijk opruimt. Waar reactie op treedt, betreft dit op de meeste bedrij ven gelukkig niet meer dan gen of tvv?e dieren. Het voorstel om de contributie, die vo rig jaar van 85 et. op een gulden werd gebracht, te handhaven, vond algemene instemming. Hierna hield de heer Rempt een in leiding over dt randei'-ilbc- Deze des' kundige behandelde dit onderwerp zeer uitvoerig. Het grote nut van een doel matige bestrijding illustreerde lifj met tal van frappante voorbeelden- Ten aan zien van de volksgezondheid, ten aan zien van de exportbelangen en ten aan zien van de individuele belangen van de veehouder! Dat kiachtige bestrijding nodig blijft en dat ons gehele land van de runder-tbc moet worden verlost, is vooral duidelijk als men weet, dat onze grootste concurrent op het gebied van zuivel export. Denemarken, alle pogin gen in liet werk stelt om nog dit jaar vrij te komen! Als dat de Denen gelukt, zul lij zij daarmede natuurlijk een denderen de reclame kunnen maken! Maar geluk kig zit Nederland ook niet stil gezien plan om binnen 5 jaar v rij te zijn. Dit plan werd door de liter Rempt uitvoerig behandeld. Bfi dc rondvraag deelde de voorzitter mede, dat hfj slechts éénmaal in zijn praetijk tbc bij y.n schaap had ontdekt- In N.-Holland bevinden zich nog 40,009 reageerders. in (^--Holland 100.000 Wethouder Hin zei. dat B. en W grote belangstelling hebben voor de be strijding en waar mogelijk hun volle me dewerking verlenen, de veehouders zëlf moeten echter in de eerste plaats hande lend optreden. Spr- wees op de gewij zigde politie-verordening inzake de in voer van vee, een maatregel dus. die de bestrijding van de runder-tbc ten goede komt- Ten slotte deed lifj een beroep op al len om voor 100 pet- mede te werken aan de bestrijding opdat Texel zo spoe dig mogelijk vrij gemaakt is, tot heil ook van de tbc-bestrijding- TERUG NAAR DE GEREF. KERK. Zondag 12 Maart was een blijde (lag voor de broeders en zusters van 't Oud Hersteld Verband, want 'oen kreeg de fusie zijn beslag. In de morgendienst stond (ie Woordbediening met dit grote feit in nauw velband- Ds. de Wolf sprak over Psalm 27:4. Maar één begeerte! Na de prediking werden de namen voorgelezen van de 46 broeders en zus ters. die zich door de fusie bfi onze ge meente hadden gevoegd. Een persoon lijk woord tot de overgekomenen en tot de gemeente door Ds. de Wolf gespro ken. werd beantwoord door broedei J- Vlaming van liet voormalige Oud Her steld Verband. Deze broeder deed ten slotte ook nog mededeling van de ver deling van de kerkelijke goederen, zoals de kerkeraad van het Oud Hersteld Ver band in volkomen overeenstemming met dt gemeente daartoe had besloten- De Dienst, werd net bet zingen van Gezang 19 besloten- Zo bracht de gemeente, nu weer her enigd, haar blijde dank aan de Heere In de gemeente van Den Burg was ook grote vreugde. Ds. de Wolf sprak ('aar in een overvolle dienst hetzelfde tekst woord als 's morgens in Oosterend. Broeder .1- Mechielsen van liet voor malig Hersteld Verband sprak de-ze ge meente toe. Daarna richtte broeder .1. Vlaming het woord tot de gemeente Hij stelde baar in kennis van wat aan baar was toegedacht bij dc verdeling van (le kerkelijke goederen- Het belangrijkste dat Den Burg heeft, gekregen is toch vyel dat zij het. kerkgebouw met de hele in ventaris ten geschenke ontving. Ook hier werden de namen vernield van de broeders en zusters die zich bij deze ge meente hadden gevoegd. Samen 40 leden Dez" Dienst werd met het zingen van Gezang 29 besloten- Het kerkgebouw van de voormalige Geref- Kerk In H-V. te Oosterend zal worden afgebroken, resp, gedemonteerd Bij de nieuw te bouwen kerk te Den Burg zal men dan gebruik maken van 'f in (bisterend 'vrijgekomen materiaal- (iDe Geref- Kerk in H-V- op Texel is dus tot begin dezer maand (Maart 1950) blijven voortbestaan, nadat in 1946 reeds liet grootste doel van de Geref. Kerk in H-V- naar de Ned. Herv- Kerk was over gegaan. Red.) Na het lezen van onderstaand, door 't „Handelsblad" gepubliceerde bericht is het (jammer genoeg) duidelijk, dat er nog heel wal (zout) water door het Mars diep zal vloeien eer vij-op-Tcxel in het bezit zijn van de reeds zoveel bespro ken en door velen begeerde waterlef ding. Maar, dat de waterleiding er een maal komt staat als een paal boven (het leldlng-hvater. .,Het gaat langzaam, maar... het komt!" schrijft het Handelsblad en daar om nog even geduld! Enige weken geleden hield de direc teur van 'het. Rijksinstituut voor Drink watervoorziening. prol- W. I' ,J. M Krul bij de offciële ingebruikstelling van de waterleiding in Osaendrecht een toe spraak, waarin hij zei, (lat aansluiting van de onrendabele gebieden ontzaglij ke bedragen zou vergen. Hfj vroeg daar bij (-met zeer vele vraagtekens) of 't. niet mogelijk zou zijn, voor dit doel de „gro te pot" van de Marshall-hulp aan te spreken In verschillende provincies zijn deze woorden verkeerd (zonder vraagtekens) uitgelegd, hetgeen o-a ten gevolge bad, dat Oost-Drenthe, waar duizenden mensen zich dagelijks moeten behelpen met drabbig veenwater. juich tonen lieten 'horen: Eindelijk krijgen wij, dank zfi de Marshall-hulp, een wa terleiding". Zó ver is het edhter nog lang niet. Een feit is, dat liet verlangen naar wa terleiding thans algemeen is in die de len van ons land, waar pomp en regen put nog in zwang zijn. Dit verlangen komt in een tijd, die economisch verre van gunstig moet «orden genoemd, niet bijster gelegen Er zijn weinig materi alen te krijgen en de arbeidslonen zijn hoog. Niettemin ziet nok de overheid in, dat de achterstand moet worden inge haald. DVil men alle zgn- onrendabele gebie den (N-Limburg, Oostelijk Noord-Bra bant, Oost-Friesland, de Groninger Veenkoloniën, Voorne-Puttcn. de Betu we, liet land van .Maas en Waal. Oost- Drenthe. de Waddeneilanden enz van waterleiding voorzien, dan zal dit wel 1300 millioen moeten kosten. Er wordt aan zulk ecu omvangrijk plan gewerkt •De minister van sociale zaken (onder wie de drinkwatervoorziening ressor teert) heeft aan alle provinciale be stuurslichamen gevraagd, schema's te willen 'overleggen, opdat kan worden vastgesteld waar de aanleg van drink waterleiding het meest dringend is. De ETI's. de gezondheidsdienst, de vereni ging voor vreemdelingenverkeer en de brandbestrijdingsorganisaties zullen van advies dienen. Hedenavond, 14 Maart 1900. opening van het modemagazijn. Specialiteit in gegarneerde dames- en hinderhoeden en verdere nonveauté's voor het aanstaan de seizoen. Aanbevelend. Gezusters Wins. Den Burg. einde Weverstraat no- 201 Zondags gesloten". „Oproeping van sollicitanten naar de betrekking \an Brieven- en Telegram besteller ie Den Burg, Texel, op een r.anvangstraktement van f 220 per jaar. Zich aan te melden voor 24 Dlaart 1900 aan het Post- en Telegraafkantoor. De Directeur, J. L. Storm-" ,.J H. Moojïn, makelaar te Texel zal op Woensdag 28 Maart 1900 's avonds TVs ure. in 't IIo<tel de Lindeboom" a. d- Burg ten verzoeke van den Heer W. Wuis publiek verkopen: 1- Huis en Erf in de Weverstraat a.d. Burg, waarin eene Kaasfabriek is geves tigd geweest; 2 Annex woonhuis en erf, bewoond dooi- de Wed D. Lemstra". (Volgt mededeling omtrent bezichtiging etc- Bij de verkoping werd een en ander in combinatie opgehouden voor f2740.-.) DAT VERZET HIELP NIET! De Texelaar P- M. vond het bier en andere spiritualiën weer best Hij ont popte zich echter niet als een stille drin ker, maar iedereen mocht weten, dat bij Bacchus hartstochtelijk vereerde. De politie zag een en ander in een ge heel ander licht toen M. kwaadaardig werd. Zij oordeelde het 't- beste om de besehonkene mede te nemen naar haai* bureau, maar M had daar helemaal geen zin is- Hij verzette zich zoveel hij maar kon. waai bij ren der politiemannen zijn uniformpet een ogenblik kwijtraak te! De dronken man schold de politie uit voor alles wat hij in zijn \age herse nen aan lelijks verzinnen kon- M. was de volgende dag weer klaar- helder en een bovenste beste kerel, maar de politiemannen hadden de gebeurte nissen op het geduldige papier vastge legd en de Alk maar se politierechter vond, dat M maar eens zes weken moest worden opgesloten. Dat vond M. veel te zwaar, weshalve hij hoger op ging- Maar in Amsterdam waren ze het roerend met Vlkmaar eens en het bleef dus zes we ken- M. kon zich daarmede niet vereni gen. w aai- .hij zich maar bar we-inig meer van het incident herinneren kon. Zijn verdedigster voerde als verzachtende, omstandigheden aao het feit, dat M- vnl- in de voor hem gevaarlijke sector (ca fe's) zaken mo ?t doen- Zij kon mededelen dat haar cliënt de laatste tijd veel min der drinkt. Zij besloot haar pleidooi met liet verzoek oen voorwaardelijke straf op te leggen, volgens haar de beste manier om M in het goede spoor te brengen Op verzoek van .Het Masker" h^eft de heer Arend Hauer, toneel-adviseur der Nederlandse Amateur Toneel Unie, afgelopen weekend een cursus gegeven, waarvoor alle Texelse toneelverenigin gen waren uitgenodigd- Genoemde Unie is. zoals bekend, de algemene lan delijke organisatie van amateurs, welke met steun der regering het spelpeil èn het onderling verband tussen de vereni gingen wil trachten te bevorderen Arend Hauer, die tevens toneelleraar is aan de Academie voor Dramatische Kunst „De Toneelschool" te Amsterdam, belichtte in zijn inleiding op duidelijke wijize de betekenis van een waarachtig amateurisme, waarbij hij ook de midde len aangaf hoe daartoe te kpmen Hij be toogde, dat het lage peil van het huidi ge dilettantisme niet alleen te wijten wras aan de spelers zelf. maar cok in de hand werd gewerkt, doordat er van de zijda van het beroepstoeneel te weinig aan dacht aan dit vraagstuk werd geschon ken. Hij gaf als stelling: een waarach tige toneelspeelkunst is ondenkbaar zon der een waarachtig amateurisme Hij zei dat er tot nu toe bij het beroepstoneel te weinig begrip bestond voor de waarde van een juiste toimelpaedagogiek. Na zijn uiteenzetting ontstond een zeer levendige gedachten wisseling- Dc verdere tijd werd vnl. besteed met de studie van kleine, doch zeer elemen taire oefenstof, waarbij duidelijk aan het licht kwam hoe er gewerkt moest wor den en hoe weinig tot nu toe de begrip pen die door liet oefenen aan de orde kwamen, feitelijk waren overdacht, laat staan doorwerkt- Wij zijn overtuigd, dat hier een zeer belangrijk werk werd aangepakt, waar van de vruchten straks rijk en van grote waarde kunnen blijken voor het gehele amateurisme. Aan het eind van de cursus dankte de voorzitter, de heer M. Moojen, de heer Hauer voor zijn leerzame lessen- Hij wekte de aanwezigen op met de oefenin gen verder te gaan en hoopte op aller medewerking om dit mooie werk te kun nen voortzetten-

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 1