De heer Steenhuis nam afscheid van de U.LO. De Noodklok luidt CfPItL-tandpasta, Zécr gQg# goed boek Wat is er te doen Jaarvergadering School met de Bijbel Boekhandel Parkstraat Donderdagavond heeft de heer H. Steenhuis, hoofd van de ULO afscheid genomen. Van zijn leerlingen, van de ouders, van zijn collega's van de ve len die het- erg jammer vinden, dat hij Texel gaat verlaten. Maar het is ieder een duidelijk, dat de heer en mevrouw Steenhuis meer van de wereld willen zien dan Texel alleen hoe goed en mooi het hier ook is! Gaat men naar Texel met het plan om dat eiland na een jaar of tien weer te verlaten, dan moet men dat ook doen, want anders laat het eiland ons niet meer los! Intussen is het zéker, dat Texel blijft trekken, want al wonen de heer en mevrouw Steenhuis straks ver weg. in Meppel, tien tegen een, dat zij nog dikwijls met vacantie naar Texel zullen gaan dat heeft de heer Steen huis trouwens al gezegd! De je<ugd zong ter illustratie enige lie deren, o-a-: Wijze: ..Wij zijn jong!" 't Welkom roepen wij u tegen Op dit laatste afscheidsfeest. Want wij willen niet vergeten Wat u voor ons bent geweest Ouders, leerling en collega, Zien u node hier weggaan. Maar wij wensen u veel goeds toe, In uw nieuwe werkkring daar Wel bedankt voor al uw lessen Voor de fijne geest op school, Voor uw leiding en uw voorbeeld, In uw woord en met uw daad- Met de wen3 nog lang te leven Besluiten wij ons lied- Leef gelukkig en tevreden En vergeet ons Texel n:et! Na een muzikaal intermezzo werd een alleraardigst „tekenfilmpje" ver toond, waarop de „Texelse ievensloop' van de heer Stoenhuis was weergegeven. Na de hierop gevolgde pauze werd door versdheidene oersnnen een afscheids woord gesproken Het afscheid- Een afscheid zoals zo vele: hartelijke woorden, hulde, dank. „maar aan de heer en mevrouw Steen huis is het werkelijk besteed". Aldus verzekerde ons na de hulde een der aan wezigen, die hen van nabij kende, die heeft gezien hoe de heer Steenhuis met zijn „levend materiaal" (zoals onze bur gemeester de leerlingen noemde) om gaat, als een geboren opvoedkundige, spelenderwijs bracht hij de leerlingen bij waarom het zus en zo moet in de wereld, waarom deze en gene maatregelen ge troffen zijn en opgevolgd dienen te wor den. Hij wist met scherpte de gedach- tengang van leerlingen en ouders te peilen, slaagde erin altijd een misver stand te voorkomen, de gulden midden weg te vinden. De leerlingen vertrouw den -hem ten volle en dat heeft men no dig! De collega's wisten, wat ze aan hem hadden, het was oké of niks voor mijl Dit alles kwam tot uiting bij het af scheid. Als eerste, spreker betrad de heer Jac- Roeper, voorzitter van de Ouder commissie, het podium van „Casino", Hij schetste de kwaliteiten van de heer Steenhuis, die men node ziet vertrekken en hoopte, dat de heer en mevrouw Steenhuis in Meppel een mooie tijd te gemoet mogen gaan. Burgemeester Rehorst wees vooral op de opvoedkundige kwaliteiten van de heer Steenbnis. waardoor hij aller res pect afdwong. Spr. hoopte, dat mevr. Steenhiuis haar man ook in Meppel zou blijven steunen. Namens liet gemeente bestuur bood de burgemeester een boek werk aan. De heer De Wilt sprak de lieer en mevrouw Steenhuis namens de Teken- school toe (Vakonderwijs in West-Fries land, afd- Texel)- De heer Steenhuis was jarenlang directeur van deze school, di" vooral in de oorlogsjaren met grote moeilijkheden te kampen heeft gehad- Dank zij de steun van de heer Steen- huis en verschillende vakpatroons kon de school ook onder de moieüjkste om standigheden blijven draaien. De heer De Wilt bood hierop een vulpotlood aan De heer H Gerrits sprak namens de leraren van :1e Tekenschool. Een dei- leerlingen. Kees Hillen, bedankte zijn di recteur voor het genoten onderw ijs- Na mens leraren enjeerlingen werd 'n boek aangeboden. De 'lieer Chr. van der Ivolk. die op de zelfde dag (1 Jan. 1041) als de heer Steenhuis naar Texel kwam, sprak na mens de hoofden der lagere scholen- Hij memoreerde liet lief en leed, dat de heer en mevr. Steenbnis op Texel hebben meegemaakt, en gewaagde van de pretti ge, trouwhartige omgang- De heer Peetoom, tijdelijk hoofd van de Ulo, merkte op. dat men in liet alle daagse leven nooit geneigd is om zijn waardering te uiten, men voelt die ech ter wèl. -De heer Steenhuis leidde de school op democratische w ijze. botsingen met wie dan ook, werden -steeds verme den, hij was strikt rechtvaardig- 'De leerlingen hadden de school spon taan versierd (niet één leraar was er in gemoeid!). Doo - die bloemen (guirlandes van narcissen) heeft zij haar gevoelens vertolkt- Namens de jeugd dankte de heer Peetoom het scheidende hoofd voor liet goede onderwijs. 'De heer Steenhuis betrad hierop het podium om allen te bedanken. (Eerst liet hij zich lekker wegzakken m de fau teuil, die hem door de leerlingen, ouders en collega's was aangeboden!) Hij schet ste in korte trekken hoe hij het vertrou wen van de leerlingen wist te winnen. De geest in de klassen was prettig. Wij zijn, aldus de heer Steenhuis, feitelijk in dienst van de ouders en daarom probeer ilc mij altijd hun standpunt voor ogen t»' stellen. Hij dankte het gemeentebestuur en Gemeentewerken voor Je goede sa menwerking. Over de Tekenschool spre-i kende roemde hij de verdiensten van dei patroons en de bestuursleden en kon tot' zijn voldoening opmerken, dat deze: sciiooi door de gemeente Texel gesubsi dieerd wordt- De heer Steenhuis besloot: „Ik hoop. dat ik nog dikwijls als gast naar Texel mag komen!" (Applaus). Hiermede was de plechtigheid afgeloJ pen. Zoals wij reeds mededeelden zal de re stauratie van de Ned. Herv- kerk te Den Burg f 460,000,— .kosten In het aller gunstigste geval zal het Rijk hierin 90 pet. 'bijdragen, zodat de kerkelijke ge meente te Den Burg 10 pet. of f 46,000,- bijeen moet brengen- Zij wordt hierin op werkelijk lofwaardige wijzo gesteund door verschillende zusterkerken in de kop van N--Ho!land Deze kerkelijke ge meenten schonken reeds 118,000. Een prachtig resultaat, dat alleszins navol ging verdient- De Ned- Herv. Gemeente Ie 'Den Burg zal dus voor f 28,000 moeten zorgen, dit echter, het zij hier met na druk vermeld, bjj een subsidiëring door het- Rijk van 90 pet in de herstelkosten- Om genoemde 128.000 bijeen te brengen, heeft zich ecu commissie gevormd- De leden hiervan zullen de leden van de kerkelijke gemeente te Den Burg allen persoonlijk 'bezoeken en een ernstig be roep doen op hun offervaardigheid. Het is de bedoeling, dat in de eerste plaats om renteloze bijdragen zal worden ver zocht; eventuele giften zullen echter on der grote dankbaarheid worden aan vaard. De commissie is zich zeer zeker bewust van het feit. dat er mensen zijn. vooral in de tegenwoordige tijd, die be zwaarlijk geld zullen kunnen missen Zij ineent echter deze gemeenteleden niet te mogen overslaan. Bedenk, dat het kerkgebouw samengesteld is ook uit vele kleine steentjes, welke- even onmisbaar zijn als de grote en meer belangrijke! Wij twijfelen er niet aan of de 'ande re Texelaars zullen niet bij de bovenge- noemden ten achter willen blijven Het kerkgebouw hl de Binnenburg is im mers zulk een belangrijk object in het landschapsbeeld van Texel Ons voorge- slarht heeft- dit- bouwwerk met uiterst gebrekkige hulpmiddelen en zonde-r Rijkssubsidie gesticht. Zou liet- huidige geslacht dit- geërfde monument dan niet in stand kunnen houden? Neen, dit is niet aan le nemen- Indien alle Texelaars en oud-Texelaars, zonder onderscheid daadwerkelijk blijk geven van hun ver langen om dit prachtige monument, dit zinvolle symbool van de oude Texelse geest, te 'behouden door het verlenen van een renteloze bijdrage of gift. kan met het herstel van het kerkgebouw worden doorgegaan en de restauratie volledig worden uitgevoerd- Op deze wlize is het mogelijk liet gebouw te behouden voor ons nageslacht- Helpt allen dus mede dit mooie doel te bereiken! De !eden van de Ned. Herv- Gemeen te te Den Burg zullen huis aan huis worden bezocht De andere Texelaars en oud-Texelaars, die het gebouw met be trekking tot 1W geestelijk leven in de ruimste zin van bet word of uit een oog punt van geschiedenis of kunst. naar waarde weten te schatten en hiervan daadwerkelijk blijk willen geven, gelie ven zich in verbinding te stellen met de kerkvoogdij, of hun bijdrage te storten on postrekening 298565, t»n name van de penningmeester van het Herstelfonds van de N. H. Kerk te Den Burg Daarom zal Ik. die steeds uiting gaf aan vreugde en droefheid en U waar schuwde voor dreigend gevaar nu ook Vaandag 3 Anrll a.s- van 12 tot 12.15 u. mijn stem laten horen en vermanen tot hozjnnlng en U waarschnwen dat de (ne stand voor de kerkbouw ernstig is. En dat de actie voor geldinzameling is inge zet. De noodklok luidt: help' allen mede! TESO IN 1949 Hieronder volgen enige cijfers uit de Verlies- en Winstrekning van de N.V. TESO over 1949- Ter vergelijking geven wij een overzicht (sinds 1946) voor wat betreft personen-, rijwiel- en busvervoer- (Zie Woensdag a-s. uitvoeriger) Winst (waaronder ding) 1946 1947 1948 f 88-935,26 f 62.795.52 f 51805,20 f 10.000 aan schadevergoe- 1949 f 32.844,11 Vervoer Personen en Rijwielen 1946 f 203.845,17 1947 f 214.127,60 1948 f 195.236,90 1949 f 225-991.77 Busvervoer 1946 X 103.290,98 1947 f 129943,13 1948 f 151-132.94 1949 f 443-409.40 ESPERANTOMONUMENT- Zoals reeds is medegedeeld, zal het Es- perantomonument worden herbouwd. Het ligt in de bedoeling om het op He melvaartsdag in to wijden (in 1935 was het ook op Hemelvaartdag), maar de mo gelijkheid bestaat, dat de- onthulling 2e Pinksterdag zal plaat-s hebben, daar 041 Hemelvaartsdag Esperanto-examens'ge houden worden. Het monument werd in 1935 gebouwd door Siem de Waal, die in 1936 naar Z. Afrika vertrok, de wederopbouw zal nu geschieden door de heer W. J. Boon. die reeds jaren geleden de wereldhulptaa'. Esperanto heeft geleerd. De stenen wer den hij de afbraak verbrijzeld, maar hat borstbeeld van Dl'. Zamenhoff. al het smeedwerk (w-o. de groene ster) en de vuurstenen ornamenten konden in vei ligheid worden gebracht Op de dag van de onthulling zullen ve le Esperantisten van elders naar 011s ei land oversteken om van de plechtigheid getuige te kunnen ziin- Evenals 111 1935 zal „La Norda Steio", de Esperanto-ver- eniging voor Hollands Noorderkwartier, met een flink aantal leden aanwezig zijn en voorts zullen alle Nederlandse Con suls van de U-E-A en allen, die bedra gen voor de wederopbouw schonken, worden uitgenodigd -,La Norda Ste-lo", die dezer dagen ver gaderde, nam met genoegen kennis van de wederopbouw. Het was een zeer ge animeerde vergadering. De plannen tot het geven van Espe- ranto-onderwijs aan de leerlingen van verschillende scholen, o-a. van de o.l- school te Schagen- vonden aller instem ming 's Middags hie.Ul de heer J. Winkel een inleiding over Denemarken, waarna de mooie culturele film ,,Aanlando" werd vertoond- Deze film is in opdracht van de Deense regering vervaardigd en heeft opschriften in Esperanto- Zij werd be schikbaar besteld door het Deense Ge zantschap- Prachtig waren de opnamen van geschiedkundige, aardrijkskundige geologische en algemene aard. Zaterdag 1 April: 8 uur Fietsendieven in de Bios. Zondag 2 April: 4 en 8 uur Fietsendieven in de Bios- Maandag 3 April: 8 uur Fietsendieven in Je Bios. Dinsdag 4 \pril: Mc. Coriniek Deering Film. Woensdag 5 April: Openbare vergadering A.R. Kiesver. .-Nederland en Oranje" te Oosterend. Donderdag G April: Ledenvergad. Bloembollencultuur. Vrijdag 14 April: Jaarvergadering aandeelhouders N.V TESO- Zaterdag 15 April: „Het Masker" brengt „Najaarsstor men"- Zondag 10 April: „St- Jan", brengt het blijspel „Amor gaat een straatje om" in Casino- Donderdag 20 April: Met Bloembollencultuur naar Lisse- De vereniging lot Stichting en In standhouding van Scholen met de Bijbel, hield Dinsdag haar algemene vergade ring te Oosterend. De voorzitter, de heer G. Bremer, opende door te laten zingen Ps- 97:1, vervolgens las hij Ps- 97, waar na hij voorging in gebed- Hierna heette hij de aanwezigen van harte welkom en gaf het woord aan de secretaris, Je lieer W. Eelman, die in zijn notulen memo reerde. dat met de o-l. scholen overeen gekomen was om het- Sinterklaasfeest gezamenlijk te vieren. Het jaarverslag- De secretaris deelde in zijn jaarver slag o.a. mede, dat de kinderen van de hoogste klassen per autobus een ge slaagd schoolreisje hadden gemaakt, de jongere kinderen hadden per autobus 'n rondrit over het eiland gemaakt. Er was in het afgelopen jaar gelegenheid gebo den om grond aan te kopen voor een speelplaats, maar doordat de aankoop '11 te groot bedrag zou vergen, is die grond nog niet aangekocht. De vereniging telt nu 115 leden, de school wordt door 95 leerlingen bezocht- Nadat de secr- dank gebracht was voor diens verslag was het wo0«1 aan de penningmeester, de heer II- Mulder- Hij werd bedankt- voor het gevoerde beheer. Het Bestuur. Na een korte 'pauze volgde bestuurs verkiezing- De voorzitter, de heer G. Bremer en het bestuurslid de heer C- Breinen traden af. Als opvolgens wer den benoemd de heren Jn. Daalder en L. v.d- Zee Rondvraag- De lieer L- v.d. Zee meende, dat er nog wel ouders waren, die er van overtuigd konden worden, dat hun kinderen de Chr. school behoorden te bezoeken- De heer Riemens zei. dat 'hier een taak lag voor het bestuur. De heer Joh. Daal der voegde hieraan toe. dat men ook Hervormden moest bewegen, hun kinde ren naar de School met de Bijbel te stu ren. „Wij hebben", zo zei hij, geen Gere formeerde school, maar een Christelijke school. Of we subsidie vror deze kinde ren krijgen of niet. da kinderen moeten komen"- Het bestuur zal deize aangelegenheid krachtig ter hand nemen- De heer Stark iioeg of liet niet mogeliik was om een rijwielstalling hij' de school te maken. De penningmeester reageerde hierop met, een bedenkelijk gezicht, maar de voorzitter zei. dat er inderdaad behoefte b'staat- aan een rijwielstalling- De heer H Mulder bedankte de schei dende voorzitter voor het vele werk, dat hü in het belang van het Chr. onderwijs had gedaan- Het Hoofd der School, de heer H- P. .Bolt. verzocht te laten zingen Ps. 116:1- Daarna ging hij voor in dank gebed. OOK VLIELAND MISTE HET LICHT VAN DE TEXELSE VUURTOREN! De Vlielandse correspondent van de Harlinger Courant sohreef naar aanlei- ling van het feit- dat de Texelse vuur toren weer brand bet volgfnde: In het. laatste oorlogsjaar, tijdens de hevige gevechten tussen de Duitse be- 'etters en de opstandige Russen werd Texels vuurtoren zwaar beschadigd lioofdzakeliik door kanonvuur vanaf de voormalige West-hatterie alhier. Maar vorige week werd het licht op Fierlands vuurtoren weer nntstoken- De sterkte is 'bijna drie keer zo groot als vroeger; de madhtigt, stralenbundels zwaaien weer over de nachtelijke Vlie- hors en de duinen. Te lang hebben we dit vriendelijke sohijnsel van onze Wes- tertouren moeten missen- KATHOLIEKE KERKLJJST Zondag 2 April. Palm-Zondag. Oom- munieuitrea-ken 0111 7 uur; bleohtgel van 7-7,30; Stille H. Mis om 7,30 in Den Burg en in Dén Hoorn; Oomni, uitr- 0111 9 u.; biechtgel. in de bijkerken van 9-9,30; de gez- II. Mis in Den Burg en in de bij kerken om 10 uur; biechtgel. in de bij kerken na de Hoogmis; uitr. v.d- comm. onder al de Missen; 0111 10 uur palmwij- ding. uitdeling en processie; communie uitr. begint varidaag vooraan. Collecte v- h. H- Land, 1e zakje; ramen; 2e zakje: Studiefonds. Om 7 uur Lijdensmeditatie gevolgd door een kort lof Maandag 3 April- Als anders. Dinsdag 4 April- Heden ook 111 Oosterend een H- Mis 0111 8 uur en daarna biechthoren v.d. schoolkinderen van Oosterend. Des mid dags om 3 u. biedhtgel. voor alle school kinderen, die op Witte Donderdag onder de II- Mis van 8 uur hun Pasen houden. Woensdag 5 April. Ook in Den Hoorn ':i H. Mis om 7,30 waarna biechtgel. voor de kinderen van Den Hoorn- Des middags van 4-6,30 'en van 7,30-9 'biechtgel- voor allen. Geregeld door. Geen lof en geen congregatie Witte Donderdag. Comm uitr. 0111 6,30- 7. 7,30 en onder de plech tige H- Mis- Niet voor de Mis van 8 uur Om 8 u. do plechtig gez- Mis, w-o. de Paasconmiunie der schoolkinderen, geen Mis in-'Oosterend Des morgens is er nog biechtgel. van 7-7,30 voor hen die huiten Den Burg wonen- Heel de dag Aanbid ding. Des av- om 7,30 luide aanbidding met gezangen- Goede Vrijdag: Om 7 uur uitstellingv-'h-Allerheiligste. Om 8 uur de plechtigheden w.o- voor al de aanwe zigen gelegenheid om het Kruis te ver eren. 'Des middags 0111 2.30 -plechtige Kruisweg- In de bijkerken tussen 12 en 3 u- gelegenheid 0111 de Kruisweg te bid den. 's Avonds van 7-9 11. in de, bijkerken gelegenheid om te biechten. Paas-Zater- dag. Om 7 u beginnen de plechtigheden en 0111 S,30 ongeveer de Paasmis- Gele genheid om te communiceren alleen on der de Mis Het wijwater kan in de kerk ■gehaald worden van na de Mis tot half één. Om 12 uur eindigt de 40-daagse vasten. Biechtgel. 's morgens van 11a de Mis tot 11 uur; 's middags van 4-6,30; 's avonds van 7.30-9 uur geregeld door-- Geen rozenkransgebed- Zondag 9 April: Hoogfeest van Pasen Geen bijkerken. De H-H. Missen in D"n Burg om 7,30, 8.46 en de plechtige H'oogmis om 10 uur Biechtgel van 7-7.30 en van 8,15-8,45 en 11a de Hoogmis alleen voor die ver weg wonen. OommunienDitr. onder alle Missen en ook nog om 7 uur. Die dag de jaarlijkse grote collecte v-d- kerk en tie pastorie- Omdat noodzakelijke werk zaamheden 111 ce pastoris moesten ge beuren looi- betere huisvesting, zo nood zakelijk sinds een 2e kapelaan, vooral bestemd voor onze bijkerk en nog te verrichten werkzaamheden in de hoofd kerk, andere ingang naar de pastorie, doopvont op zijn oude plaats en ver plaatsing van de biechtstoel daar en wat niet verwacht was een beter herstel van liet- plafond in het tramssept van 't nieu we gedeelte, «aar in de oorlog een gra naat is terecht gekomen. Het kerkbe stuur kan in dit opzicht geen enkel risi co nemen. Moge het dus het grootste en mooiste paasei zijn. dait u maar gev-en kunt! Mogen de parochianen van de bij kerken begrijpen, (lat veel onkosten ten gerieve van hen in het erleden gemaakt moesten worden door het nlaatsen hier van een 2« kapelaan, die hoofdzakelijk is voor de 2 bijkerken. ZONDAGSDIENST DEN BURO Dokter Van Loon. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 24 tot en met 30 Maart 1950- Geboren: Cornelis zv Cornells Akker man en Sijtje Bruijn- Simon J zv Gerrit Gieles en Catharina Witte- Ellen I. dv Wilhelm D- J. van Beijeren en Maria L. Walraven Marianne dv Cornelis Westdorp en Henderica M. J- Steeli- weij. Klaas zv Simon R. Salomons en Mina J. Westmijze- Arie J. zv Cornelis I'. Schaatsen-b ;rg en Grietje Roorda. Ondertrouwd, Getrouwd: Gene- Overleden: Gergrd M. van Boven, 65 jaar. echtg. v- Jannetje Blom- Aaltje Vis ser. 88 jaar, wed- v. Gerrit P- Koorn. Gerrit van der Vis, 77 jaar, echtg. van Ant.ie Kooiman. Trijntje de Boer, 74 jr-, wed v. Willem Zegel- Gevonden: 1 for- want, 1 oranje want. 1 slaap-pop, 1 vulpotlood. PREDIKBEURTEN. Zondag 2 April 1950. NED. HERV. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. v. Reijendam, in Eben Haëzer. Donderdag 6 April Wijdingsdienst om 8 uur in de Dooiisgeizinde kerk. Josterend 10 uur Ds. Klijnsma Bevestiging nieuwe lidmaten. Zang van het kerkkoor- Den Hoorn 10 uur C-and- D. van Boven Maandcollecte- Den Hoorn Woensdag 5 April: Cand. v- Boven. Wijdingsavond. Zang van 't kerkkoor- De Koog 10 uur Ds- Janse, Bevestiging nieuwe lidmaten- De Waal 7,30 uur Ds- Janse De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan. Bevestiging nieuwe lidmaten- Extra collecte voor de kerkopbouw Zuid-Eierland geen dienst De Cocksdorp Vrijdag 7 April 8 uur: Bediening H- Avondmaal. Oudeschild 3 uur Ds. P. C- Klijnsma en do Heer Termaat- GEREF. KERK. Den Burg 10 uur Leesdienst 5 uur Ds- de Wolf. Oosterend 10 en .3 uur Ds- de Wolf GEREF. KERK (onderin art. 31 K O.) Geen opgaaf ontvangen- DOOPSGEZ GEMEENTE- Den -Burg 10 uur Leesdienst- TEXELAARTJES. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel (verkopingen. rechtza ken, incasso). Petroleum wordt be zorgd over geheel Texel door O. Ellen, Den Burg, Nieuwstr. 7, Tel 226- Passagebureau Velthuis Den Helder, houdt Maandags van 11.30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Pas sages naar Afrika, Australië, Amerika, Canada, enz. Te k. een handzaaimachine Joh. A. Eelrnan, Peperstr. 77 Oosterend Verl. een nik kelen wieldop van wandel wagentje. Gaarne terug bij E. Medcma, Kerkstr. Oosterend Wie heefl interese voor jong hondje, moeder prima rattenvangster. S. Keijser, „Het Hooge" - Verl. bruin Ieren portefeuille m. foto's- Gaarne terug bij B. Heerschap De Waal 47 Wegens plaatsgebrek te k. 1 prima mangel (3 rollen). Gasthuis- str. 6 Te k. een wandel wagentje. Oudeschild 181 Verl. 1 kg. gewicht s.v.p. gaarne terug. Te k. poot- sjalotten. N. C. Rijk, Schil dereinde. Den Burg Te k 9-j. stamboekmerrie, lijnpaard Rijk, Waalderstraat Wegens misverstand eerst heden geplaatst. Met grote dank en blijd schap geven wij u ken nis van de geboorte van onze Dochter en Zusje ELLEN IRENE- W- D. J- v- Beijeren. M- L. v. Beijeren- Walraven Jan Cora. Peperstraat 46, Oosterend, Texel- 25 Maart 1950. le Paasdag verloven zich Thea Henkes en Cecs Schaatsenberg De Waal 54 Eierland E 22 Receptie in Eierland Met grote vreugde en dankbaarheid jegens God geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter Margaretha Maria Catharina D. DE GRAAF-Graaf |AC DE GRAAF Dr. J P. Thijssestraat 6, Den Burg, Texel, 31 Maart 1950. VERLOOFD: E. D. STRADMEYER en TINE M- RAB Amsterdam. Ruysdaelkade 29. Den Burg. Texel. Binnenburg 11. 2 April I960- Geen receptie- Heden werd plotseling van ons weggerukt, door een noodlottig ongeval, nog tijdig voorzien van de laatste H.H. Sacra menten, onze innig ge liefde Zoon, Broeder, Zwager en Oom Gijsbertus Cornelis Keijzer in de jeugdige leeftijd van 19 Jaar. Zijn diepbedroeide Ouders, Zusters, Broer en Zwagers MART KEIJZER V. Th KEIJZER- Kersemaker J H FLOKSTRA- Keijzer C. FLOKSTRA H. DE RUYTER- Keijzer H. DE RUYTER P KEIIZtR AFRA Nieuwstr. 11, Den Burg Texel, 28 Maart 1950 De gezongen Uitvaart en begrafenis hebben Vrijdag 31 Maart 9 uur plaats gehad. Door een noodlottig ongeval overleed Dins dag 28 Maart, ons trouw lid en aller sportvriend GI.JS KEIJZER in de leeftijd van 19 jaar. Namens de R.K-V.V. ,-TEX- BOYS". Hiermede vervullen de droeve plicht ken nis te g-ven. dat Dins dag 28 Maart door een noodlottig ongeval plotseling ook uit ons midden is weggeno men, onze beste vriend GI.JS KEIJZER. Zijn nagedachtenis -zal ons steeds bijblij ven. Zijn bootvrienden 'en vriendinnen. Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank aan allen, die de 21 ste Maart ter gelegenheid van mijn 40- jarig jubileum tot een onvergetelijke hebben ge maakt. C KEIJZER, Molenstraat, Den Burg Hartelijk dank ik mijn vroegere patiënten, het Comité in het bijzonder, voor de uiting van hun gevoelens van dankbaar heid jegens mij. Deze spontaneïteit deed zo goed aan, dat ze als afscheid een mooie herin nering zal blijven. DE.W.C BOSWIJK Voor een naar

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2